Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) mpo válasza Lauda (#35882) üzenetére


mpo
veterán

Jó nagy hazugság!

A Magyarországon kórházban kezelt, igazolt covidosok száma X. 25-én: 1588.
Az 1588 TAJ számot össze lehet fésülni az EESZT-vel pár perc alatt.

A kórházaktól is bekérhetik, ha nem akarnak dolgozni.
Átlagosan 70 beteg/kórház és nem egyszerre kerültek be, tehát még megszakadni sem kell, meg az orvosnak is szüksége van erre az információra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35902) Drizzt válasza mpo (#35901) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Olyat is mondtak, hogy nem lehet szemelyisegi jogok miatt kiadni, ami megint hatalmas hazugsag, mert senki nem arra kivancsi, hogy ki oltott, hanem hogy milyenek az aranyok. Ellenben ez is tokeletesen alkalmas a bizalom alaasasara. Bezzeg amikor a halottak tyukszemet, terhesseget irjak ki, nincs ilyen szempont.

I am having fun staying poor.

(#35903) mpo válasza Drizzt (#35902) üzenetére


mpo
veterán

A személyiségi jogra hivatkozni is hülyeség, meg elhinni is.
Ha X % oltatlan, Y % egyszer, stb., abból ki tud személyt azonosítani?
Én is benne vagyok az 1104000 háromszor oltottak között, ez nem sérti a személyiségi jogaimat? :N

Ha érted, akkor már elavult.

(#35904) Ringman


Ringman
nagyúr

nyilván minden rekordot le tudnak kérdezni és vsz. ezt meg is tették, csak nem olyan eredmény született, amire büszkék lehetnének.

(#35905) daneel_hu válasza t72killer (#35889) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akkor van baj, ha ezek az agylények feltöltik a kórházak folyosóit, neked/nekem meg intézni kell egy vakbelet."

A vakbélprobléma az életveszélyes, tehát be fognak vinni és azonnal meg leszel műtve.
Felesleges ennek az ellenkezőjét sugallni.

(#35906) UberMutant válasza Ringman (#35904) üzenetére


UberMutant
őstag

+1
az adatbázisban rendelkezésre áll minden adat.

egyébként a deltás hullám a vidék járványa, mivel eddig oda nem nagyon jutott el a vírus, sok a potenciális alany és a védettségük és védekezésük minimális. ráadásul a "eddig sem volt itt semmi" hozzáállás is sokat segít.

(#35907) venember83 válasza Ringman (#35904) üzenetére


venember83
nagyúr

Attól még publikálni kellene az infót. Pl. Romániában folyamatosan 90-95%-a a kórházba beutalt betegeknek oltatlan volt az elmúlt héten, s a halálozások esetében is hasonlóak voltak az arányok. Tudom, senkit nem érdekel a keleti helyzet, elnézést, de én csak ilyen adatokkal tudok szolgálni.

(#35908) UberMutant válasza venember83 (#35907) üzenetére


UberMutant
őstag

nem publikálhatja, mert rontja az esélyeit az újraválasztásra.

(#35909) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35910) t72killer válasza daneel_hu (#35905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vagynem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35911) Ringman válasza UberMutant (#35906) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyébként a deltás hullám a vidék járványa,
így van: [link]

az oltottak aránya meg a kistelepüléseken a legalacsonyabb.

(#35912) Ringman válasza venember83 (#35907) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálatok sokkal nagyobb a transzparencia covid-adatok szempontjából.

(#35914) Kékes525 válasza Sir Pocok (#35909) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen erőteljes koronavírus növekedést a szennyvizekben még nem láttam, legalábbis nem emlékszem, hogy lett volna Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35915) Kékes525 válasza Z.É.T. (#35840) üzenetére


Kékes525
félisten

A csoportot csak a tagok láthatják. Jelentkezni kell a csoportba, de úgy, hogy minden kérdésre válaszol a jelentkező, vagy szóljatok és küldök meghívót, amivel automatikusan lehet felvételt nyerni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35916) Sir Pocok válasza Kékes525 (#35914) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ez reggel elég rendesen meglepett...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35917) Kékes525 válasza Sir Pocok (#35916) üzenetére


Kékes525
félisten

Szomorú kilátások...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35918) catroot válasza Ringman (#35911) üzenetére


catroot
veterán

Beszédes a grafika, Csongrád-Csanád megyeiként meg főleg...

Egyre többi ismerősöm (oltatlan) betegszik meg.

Ráadásul édesanyám unokatestvére ugye múlthéten került lélegeztetőre, szombat hajnalra elhunyt.

Nagymamám 50+ éves szomszédja (nem oltatta magát, mondván erős immunrendszere van) szintén meghalt.

Tudom nem mérvadó, de ha csak a saját környezetemre hagyatkozom, akkor nagyon nem rózsás a helyzet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#35919) bulikavagyok válasza Kékes525 (#35914) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem valami nem OK ezekkel az adatokkal. Múlt héten Miskolcon ijesztően mutatott az emelkedett koncentráció és emelkedő tendencia. Egy héttel később már mérsékelt lenne a koncentráció...?! :F

A múlt heti adatok:

[ Szerkesztve ]

(#35920) Z.É.T. válasza bulikavagyok (#35919) üzenetére


Z.É.T.
őstag

+1
Ugyanezt akartam...

(#35921) Ringman válasza catroot (#35918) üzenetére


Ringman
nagyúr

részvétem.

---
én békés megyében lakom, ott is hasonló a helyzet.

(#35922) Kékes525 válasza bulikavagyok (#35919) üzenetére


Kékes525
félisten

+Z.É.T.

Ebben igazad van. Többször láttam hasonlókat. Biztos, hogy ez mintavételi hiba. Nagyon sokszor kell mintát venni a szennyvízből, különböző időszakokban és annak az átlagát kell megadni. Lehet, hogy egy kicsi takarékoskodtak a mintavétellel és a PCR-el. Másrészt konkrét számadatokat kellene mutatniuk, úgy jobban lehetne értelmezni. Ha határérték közeli az eredmény, úgy a minőségi értelmezés félrevezető lehet. Például két érték összehasonlításánál az egyik az alsó határérték felső részénél van, míg a másik a felső határérték alsó részénél, akkor a minőségi értékelés lényegi különbséget mutat, holott a valóságban ez nem áll fenn.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35923) kw3v865 válasza Kékes525 (#35915) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem találom a keresőben a csoportot. Ahhoz, hogy jelentkezhessek, meg kell előbb találnom. Biztos, hogy "3. oltások és pandémia" a csoport neve?

(#35924) mpo


mpo
veterán

Lehet, hogy nekünk is jut?

A Pfizer (PFE) vezérigazgatója, Albert Bourla elmondta a Yahoo Finance-nek, hogy a vállalat felismerte az igényt, és ennek eredményeként több mint megkétszerezte a 2021-re tervezett teljesítményét.
Drámaian megváltoztattuk a stratégiánkat.
1,3 milliárd adag előállítására fektettünk be 2021-re, amikor felismertük a helyzetet, sokkal több befektetést fektettünk a rendszerbe, és 3 milliárdra tudtuk emelni a mennyiséget erre az évre. 4 milliárd a következő évre” – mondta Bourla.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#35925) Drizzt válasza bulikavagyok (#35919) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És ebből a sok stagnáló előrejelzésből lett 100% körüli növekémény a PCR/antitest tesztek alapján. A szennyvízről tartom amit tegnap írtam: előrejelzésre nem tűnik jónak. Inkább egyfajta érdekesség, illetve snapshot a jelenlegi helyzetről.

I am having fun staying poor.

(#35926) Kékes525 válasza kw3v865 (#35923) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35927) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

1701/44

A halálozás elég rendesen megugrott.

Mozso előtt le a kalappal jónak tűnik a becslése.

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35928) Kékes525 válasza Drizzt (#35925) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó az, ha jól csinálják a mintavételt és megfelelő az adatközlés. Azaz nem minőségi jelzéseket, hanem konkrét számokat adnak meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35929) mpo válasza Ringman (#35911) üzenetére


mpo
veterán

az oltottak aránya meg a kistelepüléseken a legalacsonyabb.

Ott pont nem nézik a szennyvizet, itt a megyeszékhelyen a megye lakosságának 23%-a él.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35930) mozso válasza Sir Pocok (#35927) üzenetére


mozso
senior tag

Nem örülök ennek. Most komolyan megindultunk és amire jön az iskola, addigra elég nagy lesz már a valószínűsége, hogy a 600 gyerek + 60 tanár + 1200 szülő buborékban ott lesz a cucc. Iskolai védekezés 0.0, hatszáz gyerekből 2 hord maszkot, azaz tuti végigmegy mindenkin a téli szünetig.

Lehet most kellene meglépni, hogy 2 hétig nem megyünk suliba?

Nem tudom mi a jó megoldás, mert 1 éve is volt olyan, hogy káoszra számítottunk és az csak később érkezett meg, azaz hiába nem mentünk, nem történt semmi, csak később.

Ezen persze segítene, ha az iskola transzparens lenne mennyi osztály / gyerek van hazaküldve, amiből lehetne becsülni mekkora lehet a baj. Sajnos ezt is titkolják, személyiségi jogokra hivatkozva.

(#35931) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#35927) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 1701 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest -528)
Új halálos áldozatok száma: 44 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +19)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1685 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +97)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 197 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +6)
Új mintavételek száma: 11229 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest -6534)
Az első dózissal oltottak száma: 5 941 073 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +2408)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 721 531 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +2658)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 1 120 000 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest +16000)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35932) Kékes525 válasza mozso (#35930) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem már lekéstük azt, hogy az intézkedések hatására csökkentsük a fertőzöttség eszkalációját. Ha egy erdő 50 helyen ég és abból eltudunk fojtani 5 tűzfészket, attól az egész erdő le fog égni és szinte ugyanolyan gyorsan, mintha nem csináltunk volna semmit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35933) Ringman válasza Sir Pocok (#35927) üzenetére


Ringman
nagyúr

Új mintavételek száma: 11229

siralmas, egy nagyságrenddel több kellene (akár pcr-ból, akár antigénből)

(#35934) Mr K válasza Sir Pocok (#35931) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 1701, változás (7 nap): +98.0% (elmúlt 7 napban összesen: 14966, átlag: 2138.0, változás: +104.0%)
Új halálos áldozatok száma: 44, változás (7 nap): +175.0% (elmúlt 7 napban összesen: 193, átlag: 27.6, változás: +96.9%)
Új mintavételek száma: 11229, változás (7 nap): +15.4% (elmúlt 7 napban összesen: 119367, átlag: 17052.4, változás: +16.7%)
---
Kórházban: 1685, változás (7 nap): +68.7% (elmúlt 7 nap átlaga: 1333.8, változás: +59.3%)
Lélegeztetőgépen: 197, változás (7 nap): +36.8% (elmúlt 7 nap átlaga: 171.4, változás: +37.6%)
Tesztpozitivitás: 15.15%, változás (7 nap): +71.6% (elmúlt 7 nap átlaga: 12.68%, változás: +75.8%)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35935) bulikavagyok válasza Kékes525 (#35922) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És Drizzt: Ebben az esetben viszont nem sok értelme van közzétenni ezeket az adatokat.

(#35936) kw3v865 válasza Kékes525 (#35926) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi, valószínűleg akkor csak ismerősök láthatják, mert nem adja ki a kereső, annyira privát a csoport. Tehát így jelentkezni se tudok.

(#35937) Kékes525 válasza bulikavagyok (#35935) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, így nem sok. Ahogy a többi kormány által közölt adatoknak sem. Pánik keltésre, oltásellenességre, járványtagadásra tökéletesek. "Ezek összevissza beszélnek" gondolják, ami igaz is, tehát járvány sincs, abban is hazudnak, ezért minek oltakozzunk? Ezért tartunk ott, ahol tartunk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35938) Kékes525 válasza kw3v865 (#35936) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha gondolod felvehetlek, de ahhoz jelentkezni kellene nálam ismerősnek, hogy meghívót küldhessek neked. Ha gondolod dobj egy pm-et.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35940) Kékes525 válasza kw3v865 (#35936) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan, ezért nem látod: "Rejtett, Csak a tagok találhatják meg a csoportot." Valamelyikünk átállította. Nem én voltam. Mindegy, én feltudlak venni, ha akarod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35941) polonic


polonic
félisten

Kéritek az influenza elleni oltást?
Melyik a javasolt? A vaxigrip vagy a másik?

(#35942) bigdady válasza polonic (#35941) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem

(#35943) PuMbA válasza polonic (#35941) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Én a 3. oltást kérem november közepén / végén, akkor telik le a 6 hónap a 2. oltás óta. Aztán 6 hónapig megint hawaii, újra bele lehet feküdni egy kád koronavírusba :D

[ Szerkesztve ]

(#35944) Parci válasza polonic (#35941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A vaxi a jobb elvileg. Szerintem kérni fogjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35945) polonic válasza Parci (#35944) üzenetére


polonic
félisten

Mi is gondolkozunk rajta.
És itt lesz választási lehetősége az embernek?

(#35946) t72killer válasza Sir Pocok (#35931) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

15% pozitivitás. Pár hét és kiderül mire volt jó a magyar oltóprogram.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35947) BlackV


BlackV
senior tag

Mikor? persze, hogy akkor, amikor én megyek méretni. 6 munkanap ezek nem normálisak az két hét egy szánalmas ellenanyag vizsgálatra. Na ez most nagy csalódás a Synlabtól.

Felhívjuk figyelmét, hogy folyamatváltás miatt a SARS-CoV-2 IgG antitest vizsgálat eredményekiadásának határideje átmenetileg a minta laboratóriumba érkezésétől számított 6 munkanapra módosult.
Szíves megértését köszönjük!

(#35948) #86564352 válasza Ringman (#35939) üzenetére


#86564352
törölt tag

Reméljük Magyarország működik plakát azért van a kórház környékén.

#35884
A józan észt pár milliónál elvitte a propaganda gépezet. Egyrészt Mo-on nincs nemzeti ünnep, azt is kisajátították pártrendezvénynek ez az okt. 23-a se 1956-ról szól. Egy riporter kérdezte a birkamenet szervezőjét, summázva:
- románoknál tombol a járvány, jó ötlet onnan buszoztatni embereket Budapestre?
- fapofa válasz: jó ötlet volt, minden évben meg kell emlékezni 2006-ról

Most mit lehet erre mondani. :W

Kb. így fest Európa most:
britek lazábbak UK Covid: Britain has more new cases than France, Germany, Italy and Spain combined
nincs igazolvány, nincs maszk, nem sietnek oltással, kalkulálják mennyit vállalnak be, viszont legalább tesztelnek ezerrel rajta a szemük a járványon

olasz, francia stb. szigor: nem félnek használni az igazolványt, kvázi kötelező oltás, maszk szabály

több ország magától 80-90% oltottság célt elért: portugálok, északiak
máshol terelik szépen intézkedésekkel a maradékot oltás felé belgák, osztrákok

vagyunk mi: se 80% cél, se igazolvány használat, se teszt, se maszk, se normális tájékoztatás, se osztrák laboratórium követése, se orvosi kamarára és szakértőkre hallgatás, csak plakátok és inkább még pluszban szerveznek teljesen felesleges tömegrendezvényeket öregeknek amikor van több százezer oltatlan 60 feletti
a gépen lévők grafikonja majdnem hasonló a tavalyi adathoz
lehet látni a trendeket ütemesen felfele kúsznak a számok [link]
tavaly szeptemberben se volt készülés, csak novemberben reagáltak amikor szembe jött a valóság, idén megismétlik, sőt most kevesebb mert nincs már maszk szabály se

van a román, bolgár, ukrán, orosz komoly helyzet, hát nem nagy dicsőség náluk jobbnak lenni amikor a propaganda az volt, a magyar a világ egyik legjobb járványkezelése

(#35949) PuMbA válasza BlackV (#35947) üzenetére


PuMbA
titán

Én lemondtam a mérésről már 1,5 hónapja. Egyrészt Sino-nál tuti nincs annyi antitest, hogy ne kelljen 3. oltás :) A 3. oltás után meg megint felesleges, mert tudjuk, hogy annyira sok antitest lesz, hogy azt se érdemes méretni. Harmadrészt pénzt spóroltam. A mérés árából veszek finom kaját.

[ Szerkesztve ]

(#35950) Z.É.T. válasza BlackV (#35947) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jellemzően 3-4 nap után már fent van az EESZT-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.