Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Parci válasza Vesa (#34549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt nyilván az, akit moderáltam, nem így gondolja, de mindegy is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34552) qnadam válasza qnadam (#34501) üzenetére


qnadam
veterán

kzöben láttam, hogy 6 hónapot javasolnak a második után, szóval december elején újratervezés. a tesztekre van esetleg ötlete valakinek? :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34553) Parci válasza qnadam (#34552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nagyon kitett és/vagy immunokompromittált vagy, hozhatod előre a 3. oltást. ha van antitested még bőven, akkor én megkockáztatnám a kivárást. az antigén teszt szerintem nem sokat ér, pont arra jó, ahogy írtad: ha pozitív, akkor koronás vagy, amúgy nem tudsz meg belőle semmit. pozitív meg leginkább akkor tud lenni, amikor már tünetes vagy, tünetesen viszont eleve nem mész idős embereket látogatni, gondolom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34554) Vesa válasza Parci (#34551) üzenetére


Vesa
veterán

Engem is moderáltál már, joggal. A lényeg az, hogy jogos törlések miatt ne fájjon a fejed.

A tudomány a valóság költészete!

(#34556) t72killer válasza qnadam (#34552) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A topiksztár synlab tesztjét csinálnám, ha sikerül Mo.-ra mennem decemberben, én is náluk csináltatok egy szimpla antitest-mérést, iránytűnek az is jó (pl arra is ráébreszt, hogyha gáz van az immunrendszerben).
A boostert a járványhelyzettől is függővé tenném, mert ha épp lefelé megy már, akkor ráhagynék még vagy 2 hónapot. A lefogyott antitest-szint nem azt jelenti, hogy totál védtelen vagy, UK-ben milliók fertőződtek így az elmúlt hónapokban (napi 40 körüli regisztrált eset, kb havi 1M május óta) miközben az időszakban coviddal kórházakba kerültek száma ÖSSZESEN kevesebb, min 100ezer.

#34555: az itt meghalt román antivaxxerek remélhetőleg a román statiszikába kerülnek majd, nem a magyarba...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34557) qnadam válasza Parci (#34553) üzenetére


qnadam
veterán

egyik sem vagyok, csak néha van olyan helyzet, amikor megnyugtató lenne egy negatív. de ha nem megy, akkor nem megy... köszi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34558) catroot


catroot
veterán

Romániai helyzet.

Itthon "bezzeg" nem volt ilyen.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34559) qnadam válasza t72killer (#34556) üzenetére


qnadam
veterán

lehet ez lesz, legalább kiderül, hogy mit tudott az első két lövés.
nincsenek illúzióim arról, hogy milyen lesz a helyzet két hónap múlva, de ne legyen igazam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34560) t72killer válasza qnadam (#34559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a brithez hasonló lefutást tippelek Magyarországnak a közeljövőre. Not great, not terrible. Nem tudom, volt-e ilyen felmérés mostanában, de esélyes, hogy a lakosság kb 80%-a rendelkezik ilyen-olyan szintű és eredetű védettséggel. Az elrémisztő példaként felhozott románoknál ez esélyesen 50% alatti, ott az alfa-hullám enyhébben futott le/kevesebb embert immunizált.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34561) Vesa válasza catroot (#34558) üzenetére


Vesa
veterán

Kemény! :(
(Itthon nem is lesz ilyen, mert akkor borul a győzelmi mámor)

A tudomány a valóság költészete!

(#34562) t72killer válasza Vesa (#34561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A színfalak mögött sem lesz addig, amíg nem jön egy új, a korábbi immunitást teljesen nullázó variáns. Ennek lehetőségében meg erősen kételkedem, az ACE2 receptorhoz nem lehet akármit csatlakoztatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34563) Eagl3 válasza catroot (#34558) üzenetére


Eagl3
veterán

A videót elnézve van pár orvos aki nincs túlzottam túlbiztosítva a fertőzés ellen. Van rajtuk egy orvosi maszk...

(#34564) Vesa válasza Eagl3 (#34563) üzenetére


Vesa
veterán

Vélhetően oltva vannak.

A tudomány a valóság költészete!

(#34565) t72killer válasza Eagl3 (#34563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Delta-speckó antitest szintjük valószínű az egekben +3emelet. Akik itt dolgoznak, rég kaptak oltást, azóta folyamatosan kapják a boostert. Esélyes, hogy így biztonságosabb, mint full szkafanderben, amit levéve a fél évvel ezelőtti legutóbbi dózis után beesett szintekkel a városi tömegközlekedésen simán elkapják a legújabb sz.rt és kidőlnek.

Az orvosi maszk arra jó, hogy beállítsák az input mennyiségét kb kezelhető szintre.

Megérne egy tanulmányt egy szakasznyi ilyen dolgozó vérplazmája:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34566) Vesa válasza t72killer (#34562) üzenetére


Vesa
veterán

Végignéztem, elég durva. Főleg a végén egy férfi, aki alig kap levegőt, de még ülve küszködik, míg végül már az életéért küzdenek az orvosok...Vagy amikor tolják a hullazsákban a halottakat. ÉS itt még egészen emberi körülmények vannak, képzelem mi lehet egy átlag Román kórházban. A magyarok többségét meg ismerjük.

"Nincs vírus, ez csak egy világméretű összeesküvés"...Főműsoridőben vetíteném ezeket a kórházi videókat...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34567) Ispy válasza Z.É.T. (#34502) üzenetére


Ispy
veterán

Azért a Man szigeteken van baj. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34568) t72killer válasza Ispy (#34567) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1d db sziget, legalábbis a lakott része :) Cuki hely, nagyon gyosan szeparálták magukat UK-től még a járvány elején.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34569) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

voltak már vastagon hírek és álhírek a témában, itt egy tanulmány: Characterizing menstrual bleeding changes occurring after SARS-CoV-2 vaccination

És ha már ilyen szexuális dolgoknál tartunk, a fiúknál pedig felmerül a hova jut a vírus kérdés, bár elég kevés érdekes esetet találtak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34570) catroot válasza Vesa (#34566) üzenetére


catroot
veterán

A Sinopharm-os fb csoportban linkelték a videót egy bejegyzéshez, mert megszaporodtak azok, akik szerint "nincs is vírus", illetve "a média által felfújt az egész" és "sokkal kockázatosabb az oltás, mint maga betegség"- felfogású emberek.

Az egyik jómadár, aki eléggé aktívan tolja a fenti felfogású content-eket, annyit reagált erre a videóra, hogy "ki tudja mi bajuk van? legtöbben tüdőgyulladásban halnak meg".

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34571) fokukac válasza catroot (#34570) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ezt kaptam tegnap apukámtól "ez nem konteo : ) " tárggyal.

ilyeneket olvasgat. minden mondatában van valami, ami nem úgy van, vagy csak szimplán csak hazug fröcsögés, és ő ezt hiszi el.
eszem megáll, de tényleg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34572) OPiiPO válasza fokukac (#34571) üzenetére


OPiiPO
addikt

úristen :Y

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34573) Mr K válasza bigdady (#34542) üzenetére


Mr K
senior tag

Hát, ezekben az adatokban jelenleg túl sok a zaj. (Számolgatunk, meg rajzoljuk a grafikonokat, de valójában senki sincs meggyőződve a kiinduló adatok helyességéről. Pl. vajon miért csökken a mortalitás? (Ahogy nő a fertőzöttek száma, egyre kisebb arányban halnak meg!?))

Plusz a sok oltott meg átesett miatt eleve furcsa görbék bírnak kijönni. Így néz ki pl. az angol harmadik hullám (amiről tegnap is írtam):

(Rendre: napi fertőzöttek, halottak és kórházi felvételek. Forrás.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34574) BlackV válasza Mr K (#34573) üzenetére


BlackV
senior tag

Csak összejön előbb-utóbb tényleg a nyájimmunitás, vagy valami olyasmi, élhető dolog. A járványok egyszer csak elmúlnak. Ilyen a természetük.

[ Szerkesztve ]

(#34575) t72killer válasza Mr K (#34573) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Összetett kérdés: egyrészt a kórház és a halandóság 1-2-hét késéssel követi az esetszámot, másrészt időben változó, kik fertőződnek meg: pl nemrégiben kitört az iskolákban az őszi szünet, így lehet a fertőzöttek átlagéletkora nő. Az oltási kampány lefolyása, sőt az, hogy mivel oltottak x hónappal ezelőtt is belejátszik.

Ja, az esetszámot még osztani kéne a tesztek számával, mert az is változik idővel (itt kb 20%-os ingadozást látok a delta hullám időszakában) és a pozitivitás az, ami igazán releváns.

#34574: hosszabb, nagyobb szüneteket tartanak miután a populáció megismerte őket. Az influenza is vissza-visszatér pár évtizedenként durva formában.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34576) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

AZ OGYEI fontos gyógyszerbiztonsági információ felhívást adott ki AZ és Janssen kapcsán.
(immun /J/) thrombocytopenia /A-Z/, mélyvénás thrombosis /J/

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34577) Ringman


Ringman
nagyúr

Biological E seeks DGCI nod for phase-3 trial of Corbevax as booster dose

érdekes, egyből egy olyan trialt is indítanának (indiában) a rekombináns fehérjevakcinával, ahol célzottan más oltások után boosternek használnák (azaz heterológ oltásként)

most a "sima" phase 3 trialban 5-18 éves korosztályok olthatóságát is vizsgálják.

(#34578) Hieronymus válasza BlackV (#34574) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Csak összejön előbb-utóbb tényleg a nyájimmunitás..."

Természetesen. Ha össze jön a felgyógyultak és immunizáltak 100%-os aránya. De akkor sem véglegesen, hiszen máshonnan egy új mutáció érkezhet, amely fogást talál a csökkenő immunitáshatékonysággal rendelkező embereken.

"A járványok egyszer csak elmúlnak. Ilyen a természetük."

Látszólag.
Az influenza vírustörzsek is vissza térnek időnként. Akkor amikor már annyit mutálódtak, hogy a meglévő immunitások elvesztik a hatásukat. A fekete himlő likvidálása tűnik sikeres vállalkozásnak.

Van még egy fontos dolog, ami kevéssé kerül szóba.
Mi magunk is felelősek vagyunk a vírusok terjedéséért.
Egyrészt csökkentjük a élet sokszínűségét, ezzel elősegítjük a vírusok mutálódását, más gazdafajok irányába.
Másrészt a tömeges állattartás tökéletes támogatás a vírusok terjedéséhez és mutálódásához. A távol keleten még mindig sok helyen együtt tartják a sertéseket és szárnyasokat. És onnan indulnak az influenza járványok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34579) Vesa válasza catroot (#34570) üzenetére


Vesa
veterán

A hülyeség határtalan. Ez egyébként valószínűleg eddig is így volt, csak internet nélkül, normál esetben ezekkel nem találkozott az ember. Mert IRL megválogatjuk a barátainkat és tulajdonképpen csak azokkal kommunikálunk (komolyabb témákban). Most azért látszik megborulni a világ, mert mindenki szembesül azzal a sok sötétséggel, ami emberek fejében van. Ráadásul tömegesen.

A tudomány a valóság költészete!

(#34580) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Whitelbanál néztem ezt a 15ezres vizsgálatot, hogy átestem-e illetve mennyi antitestem van oltástól, hogy eldöntsem kell-e harmadik.
Kéktesztet nevű céget is néztem az itt van szemben ahol melózom, itt olcsóbb is viszont nem értem melyik kell nekem a 12e és 12,5e Ft-os, mert mindkettő ezt tudja. Vagyis mindegyik mögé ez vban írva, hogy
"korábban lezajlott fertőzés/vakcina után kialakult ellenanyag"
De mi a különbség? (egyik N+S fehérje, másik neutralizáló antitest vizsgálat)? :F
[link] Vagy lehet mindkettő kell? Mert akkor már jóval drágább mint a 15ezres whitelab.

[ Szerkesztve ]

(#34581) fatal`


fatal`
titán

új: 1 141
elhunyt: 11
kórházban: 742 (+5 tegnap óta)
gépen: 113 (-3 tegnap óta)
teszt: 16 277
új pozitívak aránya: 7.01%
oltottak száma: 5 916 769 (+2 907 tegnap óta)
közülük a másodikat is: 5 689 371 (+3 775 tegnap óta)
tegnap összesen beadott első és második oltások száma: 6 682
harmadik oltás: 948 ezer (tegnap óta: +20 ezer)

forrás: Reddit

(#34582) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 1141 (az előző napi adatokhoz képest + 327)
Új halálos áldozatok száma: 11 (az előző napi adatokhoz képest + 1)
Kórházi ellátást igénylők száma: 742 (az előző napi adatokhoz képest + 5)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 113 (az előző napi adatokhoz képest – 3)
Új mintavételek száma: 16 277 (az előző napi adatokhoz képest + 2 202)
Az első dózissal oltottak száma: 5 916 769 (az előző napi adatokhoz képest + 2 907)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 689 371 (az előző napi adatokhoz képest + 3 775)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 948 000 (az előző napi adatokhoz képest + 20 000)

A pozitivitási arány azért egyre csak nő.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34583) BlackV


BlackV
senior tag

Amerikába lehet utazni Sinoval, az EU-ba pedig nem. Mit nem értetek?

https://index.hu/kulfold/2021/10/14/jo-hir-a-sinopharm-vakcinaval-oltottaknak-/

(#34584) OPiiPO válasza fatal` (#34581) üzenetére


OPiiPO
addikt

+Sir Pocok: beosztanátok egymás közt melyik nap ki tolja be az adatokat? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34585) fatal` válasza OPiiPO (#34584) üzenetére


fatal`
titán

Sorry, enyém törölhető. Csak nem volt még bent, gondoltam bemásolom. :)

(#34586) Mr K válasza Sir Pocok (#34582) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 1141, változás (7 nap): +36.3% (elmúlt 7 napban összesen: 5230, átlag: 747.1, változás: +33.0%)
Új halálos áldozatok száma: 11, változás (7 nap): +83.3% (elmúlt 7 napban összesen: 82, átlag: 11.7, változás: +18.8%)
Új mintavételek száma: 16277, változás (7 nap): +0.5% (elmúlt 7 napban összesen: 93545, átlag: 13363.6, változás: +11.6%)
---
Kórházban: 742, változás (7 nap): +18.3% (elmúlt 7 nap átlaga: 715.4, változás: +24.2%)
Lélegeztetőgépen: 113, változás (7 nap): +22.8% (elmúlt 7 nap átlaga: 109.6, változás: +28.0%)
Tesztpozitivitás: 7.01%, változás (7 nap): +35.6% (elmúlt 7 nap átlaga: 5.71%, változás: +23.6%)

#34575 t72killer: "időben változó, kik fertőződnek meg"
Én is kb. így képzelem: akkor lesz "szép" a görbe, ha fogékony népességben korlátlanul tud terjedni, most viszont már vannak korlátok, amik valamennyire kordában tartják, és akkor szalad meg, ha valahol/valamiért kedvezőbbé válnak a feltételek (suli nyitás, időjárás, stb.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34587) Ringman válasza Sir Pocok (#34582) üzenetére


Ringman
nagyúr

A pozitivitási arány azért egyre csak nő.

let it rip!

(#34588) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Sorry mindenkitől én már automatikusan reggel bemásolom :B

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34589) Jablocskov válasza BlackV (#34574) üzenetére


Jablocskov
tag

"Csak összejön előbb-utóbb tényleg a nyájimmunitás"
Tudomásom szerint olyan vírus esetében ahol lehetséges az újrafertőződés, illetve a vakcinák sem képesek megakadályozni a megfertőződést és a vírus átadását, nem lehet nyájimmunitásról beszélni. Már egyszerű matematikai modellekkel is megmutatható, hogy ha nem akadályozzuk a terjedést, akkor ebben az esetben az aktív fertőzöttek száma beáll egy állandó értékre, hogy ez mekkora azt a körülmények határozzák meg.

(#34590) Ringman


Ringman
nagyúr

milyen boostert kapjanak a j&j vakcinájával oltottak?
lehet ebben az esetben is érdemes mrns-sel oltani:
People who received a J.&J. vaccine may be better off with a Moderna or Pfizer booster, a study finds.

j&j + moderna > j&j + pfizer > j&j + j&j, az eltérés a vektor+vektor és a vektor+mrns között nagyságrendi:

The researchers found that those who got a Johnson & Johnson shot followed by a Moderna booster saw their antibody levels rise 76-fold within 15 days, whereas those who received another dose of Johnson & Johnson saw only a fourfold rise in the same period. A Pfizer-BioNTech booster shot raised antibody levels in Johnson & Johnson recipients 35-fold.

study:
Heterologous SARS-CoV-2 Booster Vaccinations: Preliminary Report

(#34591) BlackV


BlackV
senior tag

Jablocskov #34589
Látom egy ideje szeretsz velem kötekedni. Kicsit levágtad a mondatom végéről a lényeget.
Stockholm-szindrómára azért vigyázzatok másfél év fogság azért nyomot hagy..

[ Szerkesztve ]

(#34592) t72killer válasza Sir Pocok (#34582) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A növekedés üteme viszont lényegesen lassabb, mint az alfa hullám idején tapasztalt. hiába a delta magasabb r0-ja (ami lehet még se annyira magas, mint ahogy írják), a korábbi immunizáció hálistennek visszafogja.

#34586: pontosan, olyan ez, mint az árapály: az "ideális" lefutás nem indokolna semmilyen különbséget hisz mindenhol a Hold gravitációja mozgat, de mégis az Adrián pár centi, St Malo-ben meg 12méter.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34593) Sir Pocok válasza t72killer (#34592) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen nagyon lapos a növekedés annak ellenére, hogy a suli már 1,5 hónapja elindult.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34594) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Várható volt, hogy ma ugrás lesz! Innen folyamatosan emelkedni fog.

Ma van a vadászati világkiállítás utolsó napja :D

Végre (?) jöhet a maszkviselés zárt térben megint...

[ Szerkesztve ]

(#34595) Parci válasza Ringman (#34590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

végre jól spekuláltam ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34596) t72killer válasza Ringman (#34590) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az antitest-meccset akkor a 3x Moderna nyerte ezekszerint. Bár nagyon izgalmas lett volna egy elölt kórokozós kombinációt is látni. Kérdés még, hogy mi a helyzet sejtes vonalon, mert szépek és jók ezek az antitest-számok, de ha egy modern elölt kórokozóssal ráoltva pl jobban tanulnak esetleg a memóriasejtek, akkor az lehet jobb stratégia.

És ha már boosterek, így az oltások második évében igazán előhúzhatnának a kalapból variánsfehérjés boostereket. Miaz, össznépi bigpharma lustaság van, hogy nem akarják,h az embereknek széles spektrumú antitestjeik alakuljanak ki?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34597) fokukac válasza t72killer (#34330) üzenetére


fokukac
nagyúr

helyesbítem magam. Szerintem itt is bekavart az AU / BAU / ml átváltás, szóval 2000 valamennyi lesz az, nem 15 ezer.
De nem ez a lényeg, hanem, hogy másfél hete beteg, a két moderna ellenére.... 49 éves, sportos (félmaratont fut, meg ilyenek).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34598) fatal` válasza t72killer (#34596) üzenetére


fatal`
titán

Ami izgalmas lenne, hogy melyik után milyen tempóval csökken az antitest szám, mert az sem mindegy (és nem 1 hónapra gondolok).

(#34599) mpo


mpo
veterán

Fertőzöttek tavaly és most.
2020.
09-14 844
09-15 726
09-16 581
09-17 710
09-18 941
09-19 809
09-20 1070
09-21 876 Kötelező maszkviselés kezdete.

2021. október
07 837
08 774
09-11 2046
12 455
13 814
14 1141

A MOK és az MTA szerint kellene a maszkviselés.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#34600) Parci válasza t72killer (#34596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb stratégia... volt/lett volna

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.