Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) t72killer válasza Chesterfield (#31000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

esélyesen utóbbi. gyógymódot majd akkor, ha megértjük, mi is a longcovid.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31002) andor80


andor80
senior tag

Románia súlyos.
2 hét és nálunk mi lesz az érdekes.
Jobban állunk átoltottságban ezért kevesebb súlyra de hosszabb lefutást gondolok.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31003) andor80 válasza aleister (#30974) üzenetére


andor80
senior tag

Nálam ugyanez volt sputnik oltásnál. Még ma is megtréfál az agyam ezzel. De lehet covidos voltam.Ízlelés nem ment el jött egy újabb íz amit fura rothadásnak tudok leírni. Tudom magaslabda(a lelkem az stb :D)

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31004) #86564352 válasza Csatravi (#30996) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én először röhögtem a Béla plakáton, aztán tulajdonképpen inkább ez, mint a szokásos éppen kit kell gyűlölni uszító propaganda.

(#31005) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, anyafej "nem vagyok vacakul" volt mostanáig (délelőtt moderna), viszont most átkapcsolták a bitet, mert egyszer csak "húúú, nagyon fáj a vállam, kezdek összeomlani". mondtam, hogy csak most indul a tánc, vegye be az algopyrint, oszt bekkelje ki a holnapot :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31006) bigdady válasza Mr K (#30986) üzenetére


bigdady
nagyúr

25% találati árán is rémlik tavaszról azért mondom

(#31007) Mr K válasza aleister (#30999) üzenetére


Mr K
senior tag

(Nem értek hozzá, ezek csak spekulációk.) A sars-cov-2 hajlamos teljesen tönkretenni sejteket, és számos tünetből sejthető, hogy az idegrendszert is támadja. A tönkretett sejteket a szervezet később több-kevesebb sikerrel pótolhatja, kivéve az idegsejteket, amik általában nem nőnek újra.

Vannak elméletek, hogy a szaglásvesztést is az okozza, hogy a vírus az orrból a szaglóideg mentén bejut az agyba, és ott szövetpusztulást okoz. Amikor később a szaglás visszatér, az csak annyit jelent hogy a szaglási ingerek feldolgozását sikeresen vették át más agyterületek. Viszont ez a mechanizmus természetes módon járhat azzal, hogy a "szaglás" nem lesz pont ugyanolyan (gondolom általában rosszabb lesz, de ha valakinek korábban nagyon rossz volt, akkor akár javulásként is megélheti.)

Én a post covid tünetek utólagos oltás utáni gyógyulását is ilyesminek tulajdonítom. Az oltás felpiszkálja az immunrendszert, ami ilyenkor a korábbi fertőzésből visszamaradt vírus maradványokat is megtámadja, azaz elpusztít egy csomó vírus által megrongált, rosszul működő sejtet is, és ezáltal felgyorsítja a regenerációt. (De még egyszer: nem értek hozzá, ezek csak spekulációk.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31008) bigdady


bigdady
nagyúr

Beírom már akkor én is hogy a gyerek osztályából nem hiányzik/beteg senki :)

(#31009) Cs1csó válasza Chesterfield (#31000) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :R
Pont emiatt nem foglalkoztam ezzel amikor elment tartósan az ízlelésem és a szaglásom. Mivel nincs rá "hivatalos" gyógymód. Szedtem Cink-et, vettem illóolajokat azokat szagolgattam ennyi.

(#31010) bigdady


bigdady
nagyúr

Mai sztori szervizben, jön a yard maszkban beszélget a szerelővel (en csak hallgatom) azt mondja azért mert asszony covidos meg karanténban van, de karantén rá nem vonatkozik. Mondják neki oltva vagy azért? Dehogy vagyok csak kevesen vannak az örsön így rájuk nem vonatkozik jöhet mehet csak maszkban…

(#31011) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A μ úgy tűnik lényegesen messzebb jut, mint a béta, ráadásul úgy, hogy közben deltás járványcsúcs van.

New Yorkban egyelőre az esetek 0.5%-át adja, ami nem hangzik soknak (kb napi 30 ember a jelenlegi esetszámnál), de érdemes lesz figyelni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31012) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#21472) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egy hónappal később.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31013) radi8tor válasza Elektrosokk (#31012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Királyság.

⭐ Stella

(#31014) t72killer válasza Elektrosokk (#31012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép munka! már az első dózis is elég lett volna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31015) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

köszi srácok, következő vérvétel hó végén lesz, majd jövök az eredménnyel. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31016) radi8tor válasza Elektrosokk (#31015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még a végén én is kedvet kapok. :D

Janssen 1 shotra mennyit várjak szerintetek? 1 hónap? (ugye azt hazudják, hogy 14 nap alatt alakul ki)

⭐ Stella

(#31017) Coyot válasza radi8tor (#31016) üzenetére


Coyot
őstag

Már várod a következő lövést mi? Heroin ennél könnyebb anyag :DDD

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#31018) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, volt mostanában valaki Medicover klinikán PCR teszten? Ha igen, írna nekem privátban? Lenne pár kérdésem.

Köszönöm előre is,

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#31019) Parci válasza radi8tor (#31016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdesz rákapni az ízére! :DDD

a vektoros lassabban immunizál, én 1 hónapot várnék (a sputniknál amúgy a 18. naptól kezdett elválni a kontrollcsoporttól az oltottak csoportja), a 14 nap nagyon necces, a sokkal gyorsabb pfizer is csak a 10. nap után csinál valamit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31020) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

pár durva kép usa-ból.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31021) Rage47 válasza Csatravi (#30996) üzenetére


Rage47
veterán

Tavaly, mikor először szerepelt a tv-ben mgekérdezték, hogy igaz-e a pletyka, hogy miniszter akar lenni. Azt mondta, hogy nem :D Persze...

(#31022) t72killer válasza t72killer (#31020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+uk-ben mintha hírzárlat lenne. A 8000 kórházlakó koreloszlásáról a statisztika legmélyebb bugyraiban kell kotorásznunk. bizony nem 0-án áll a 0-4évesek fekete csíkja, sőt, minden eddiginél magasabb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31023) Cs1csó válasza t72killer (#31022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudunk ezzel mit csinálni, egy cseppfertőzéssel terjedő járványt nem lehet csak oltással megállítani (lásd a sok betegséget ami szinte eltűnt a földről ez mind-mind a kötelező oltásoknak köszönhető) az már más tészta, hogy a 4-5-6-7 stb. variáns miatt az oltások hatékonysága megkérdőjelezhető, de nincs jobb megoldás.
Az, hogy tovább nyomorítjuk a gazdaságot, a vendéglátást nem megoldás. Nekem a járvány elején az volt a véleményem, hogy a szigorítást addig kell fenntartani ameddig meg nem jelennek a vakcinák utána pedig lehetőleg minél több embert beoltani és "élni" jobbat nem tudunk.

(#31024) Ringman válasza Rage47 (#31021) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet majd az ellopott alapítványba szervezett orvosi egyetemek főura akar lenni

(#31025) Ringman válasza Cs1csó (#31023) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az, hogy tovább nyomorítjuk a gazdaságot, a vendéglátást nem megoldás

az nyomorítja meg a gazdaságot, ha nincs megelőzés és egyszer csak kiszámíthatatlanul be kell húzni a féket. (jellemzően már túl későn)

jelenleg Mo-n gyak. nincs semmilyen intézkedés a megelőzésre, struccpolitika van, ami minden szempontból a legrosszabb szerintem

[ Szerkesztve ]

(#31026) Ringman válasza radi8tor (#31016) üzenetére


Ringman
nagyúr

j&j-nél 28 napra van megadva a hatékonyság, 14 napnál kezdődik meg az immunizáció (akkor kezd "látszani" a hatékonyság)

---
a gyártó szerint 8 hónapra is ugyanolyan hatékony átlagban a vakcina: [link]

A single dose of the Johnson & Johnson COVID-19 vaccine generated neutralizing antibodies against a range of SARS-CoV-2 variants of concern, which increased over time (the average neutralizing titer at eight months exceeded that average at 29 days

(#31027) t72killer válasza Ringman (#31026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, hát ez nem tűnik túl hatékonynak, főleg ha azt nézzük, hogy ezt még nem is a deltára mérték.

Egy jó hír: a gyerek helyett hagyjuk a koronavírusainkat a tűző napon álló autónkban. Nem fogják szeretni :))

Másik: új oldaláról kóstolgatjuk az RBD-t előszeretettel váloztató vírust.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31028) Ringman válasza t72killer (#31027) üzenetére


Ringman
nagyúr

uk-ben fullban nyomják: [link]

(#31029) t72killer válasza Ringman (#31028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, végigmenve a kommenteken szürreális, a 2020 márciusi birkanyáj-program ugrik be, amikor az iskolaigazgatók igazolatlan hiányzással fenyegették az olaszoló gyerekeket és ezek padtársait, ha karanténbe vonulnának. A kórházi esetekről pedig nincs hír, "csak" statisztika.

AZ mint booster. Csak ugye itt csak homológban tudnak gondolgodni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31030) Ringman válasza t72killer (#31029) üzenetére


Ringman
nagyúr

pro-covid hozzáállás.

(#31031) t72killer válasza Ringman (#31030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Élővel boostereznek, csak nem mondják ki. Elképesztő hogy bizonyos közegekben, pl iskola, kvázi kötelező elkapni - miközben a boosterek biztonságosságáról agyalnak (hónap végére tervezik ELKEZDENI a 3. oltásokat, természetesen a 80 és a halál közti korcsoporttal kezdve).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31032) Ringman válasza t72killer (#31031) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem a lakosság megfertőzését szándékosan elősegíteni btk-s tétel.

[ Szerkesztve ]

(#31033) mpo válasza t72killer (#31031) üzenetére


mpo
veterán

Nálatok van ilyen jogszabály?

Beidézték a volt francia egészségügyi minisztert a járványkezelési eljárás miatt

arra a jogszabályra hivatkozva, amely szerint két év szabadságvesztéssel és harmincezer eurós pénzbüntetéssel sújtható az a kormánytag, aki szándékosan elmulasztja az emberek biztonságára veszélyt jelentő eseményekkel szemben a megfelelő intézkedéseket meghozni.
[link]

#31032 Ringman
Ezt már párszor említettem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31034) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
New study (in a top nephrology journal) finds huge drops in kidney function if #COVID19 infected, even if not hospitalized!

study: Kidney Outcomes in Long COVID

(#31035) mpo válasza Mr K (#31007) üzenetére


mpo
veterán

Megkerestem egy régebbi hsz-t az agy károsodásáról.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31036) natë


natë
nagyúr

Tudom -elvileg- senki nem orvos itt, de hátha van jó tippetek. A covid óta fejfájással és szédüléssel (bizonytalanságérzés) szenvedek. Mostanában egyre erősebb és már ébredéskor jelentkezik, gyakorlatilag egész napos. Homlokomban, a szemeim közt feszítő érzés legtöbbször, néha pedig tarkó is. Fájdalomcsillapítókra nem vagy alig reagál.
MRI negatív, vérkép hibátlan, a covid szövődmény (pericarditis) elmúlt, szemem mint a sasé (vizsgálat negatív), vérnyomás 130/70 átlag. Az orvosok csak hümmögnek és a long covidot mantrázzák...

(#31037) catroot válasza Parci (#30964) üzenetére


catroot
veterán

Nálunk a feleségnél a Pfizer után eléggé megkavarodott.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#31039) t72killer válasza mpo (#31033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#31032: utánanézek. Vicces, első ember, akit feljelentek egy miniszter lesz? :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31040) Drizzt válasza natë (#31036) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nehez ugy. Lehet kellene valamilyen neves neurologust keresni, de draga lesz, sokaig tart es semmi garancia a sikerre sajnos. Az is lehet ez tenyleg olyan dolog, amivel meg nem talalkoztak.

En nem voltam covidos (valoszinuleg), GI problemaim vannak jo ideje, de ott is igen nehezkesen fejthetok fel a szalak. Nehez maganutra is bejutni, foleg a nevesebb orvosokhoz es egyebkent nem teljesen szokatlan, hogy vannak olyan vizsgalatok, amik tobbe kerulnek egy netto havi minimalbernel. :( Fogalmam nincs mit tud kezdeni, aki beteg es alacsony(, vagy akar kozepes) jovedelmu is. Nagyon kemeny lehet.

I am having fun staying poor.

(#31041) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

Biden kozben lepeseket tesz, hogy a 100 fo felett foglalkoztato cegeknel kotelezo legyen az oltas, vagy kulonben teszteles. Ez kb. 80 millio embert erint, ezen felul az egeszsegugyi dolgozoknal lesz kotelezo most.

I am having fun staying poor.

(#31042) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 1(++) milliárd fontos lenyúlás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31043) mpo válasza Drizzt (#31040) üzenetére


mpo
veterán

A kettővel előbbi cikkben Dr. Falus András mondja:

a poszt-Covid szindrómáról jelenleg semmi biztosat nem állíthatunk, mint azt, hogy létezik, és aggasztó.
..
A háttérben meghúzódó okokat illetően az orvostudomány egyelőre a sötétben tapogatózik, mindezidáig csupán hipotézisek láttak napvilágot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31044) radi8tor válasza t72killer (#31042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hozták meg a turisták kedvét a beutazáshoz az biztos.
És mit értek el vele?

⭐ Stella

(#31045) t72killer válasza mpo (#31043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy biztos: a covid alapos munkát végez és több eltérő szövetet tud roncsolni. Ezért is mászok falra a "jó az immunrendszerem, jó kondiban vagyok, minek nekem oltás, bulizzunk" dumától.

#31044: nagyon is sokat saját szemszögükből:
- a k-EU vendégmunkás bezárva maradt az országba és szabi helyett dolgozott
- a brit házon belül nyaralt és költötte el a nyaralópénzét(!)
- kreáltak egy adófizető iparágat a semmiből, 0 állami támogatással 100%-ban az utazók pénzét lenyúlva
- plusz még ugye a tesztek és a postaforgalom ÁFÁ-jából is lett szép summa bevétel
Járványügyi haszna abszolút 0, főleg h köszönhetően az indiai s.gg belügyér nőnek HETEKIG nem vágták vörösbe a deltában fuldokló Indiát, azaz pont arra nem használták a rendszert, amire való.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31046) Parci válasza Ringman (#31034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erről abszolút első kézből lesz infóm, ha így lesz -- egyelőre nincs azért tüntetésnyi tömeg anyáméknál a dialízisen

viszont továbbra is igaz, szinte bármilyen szervet szét tud verni nagy ritkán ez a szar, szóval... bármi is lehet, ha a kevés peches közé tartozol. elég igazságtalan. :( (igen, az élet ilyen, ne írd meg, Aweriot :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31047) radi8tor válasza t72killer (#31045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos volt már róla szó, de akkor te miért nem tűröd fel az ingujjadat?

⭐ Stella

(#31048) Ringman válasza Parci (#31046) üzenetére


Ringman
nagyúr

eszembe is jutott ez a hsz. írása közben.

kérdés hogy itthon egyáltalán mikor fognak eljutni nefrológiára az covidon átesett, vesepanaszos emberek a jelenlegi várólisták mellett.

(#31049) Parci válasza radi8tor (#31047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már elesett ő is, te is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31050) radi8tor válasza Parci (#31049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, győzött a bürokrácia. :D

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.