Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) Z.É.T. válasza bulikavagyok (#35150) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(akár naponta többször is ránézhetsz, állandóan változnak az elérhető időpontok)

(#35152) fatal` válasza Z.É.T. (#35151) üzenetére


fatal`
titán

Ha már foglalt, akkor hiába.

(#35154) bulikavagyok válasza Z.É.T. (#35151) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Sajnos már késő.

[ Szerkesztve ]

(#35155) t72killer válasza Parci (#35147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyanok vagytok, mint 12éves srác a kuplerájban... Tessék már egy kicsit kivárni a dolgok idejét :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35156) Vesa válasza #86564352 (#35153) üzenetére


Vesa
veterán

Ez a talizmános hír!!! :W Van baj rendesen...

A tudomány a valóság költészete!

(#35157) headhunter válasza Drizzt (#35087) üzenetére


headhunter
addikt

10.23. után 1-2 héttel lehet majd napi 3-5000.

(#35158) BlackV válasza t72killer (#35155) üzenetére


BlackV
senior tag

Te aztán jól kivártad.. Van egy darab oltásod fejletlen és kevés wuhani antitestekkel, neki pedig 3 oltása, és csak azon aggódik, hogy 6 helyett csak 4 puttonyost vett le a polcról.
Bocsi semmi személyes csak hát na ;)

(#35159) Mr K


Mr K
senior tag

Itt van a tegnapi link magyar átvételben:
16 havonta fertőzhet átlagosan a koronavírus védőoltás nélkül
(Persze durván meghúzva.)

Csak a nagyon idősek és a súlyos betegek halhatnak bele a koronavírusba az oltás ellenére egy olasz tanulmány szerint
(Ez elképesztően valószínűtlen lenne, nem is hiszem, hogy ilyet állított volna a tanulmány...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35160) t72killer válasza BlackV (#35158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) . Igen, ezek a vuhani antitestek kicsit aggasztanak, sajna nem sok remény van arra, hogy konzerv-verzióban sikerüljön frissebbet beszerezni :(. Az mrna-1273.211 egyelőre csak phase2-nél tart, abból lesz még egy év, mire elérhető oltás lesz - ha egyáltalán UK rendelt belőle :(((.

Annyi ciki van a korai ejaku akarommondani 3.dózissal, hogy nem biztos, h a madám biztosít negyediket, amikor tényleg kéne.

Nálunk kötik az ebet a karóhoz és még mindíg szó se lehet 3.dózisról, úgyhogy kettőből kell a maxot kihoznom. Esélyesen nem erre, hanem a következő komolyabb hullámra. Itt északon úgy tűnik lassan lehiggadnak a dolgok, gondolom karácsony-újév után lesz az újabb cirkusz.

Bár nektek Románia nincs annyira messze, ott hektószámra áll a felhasználatlan oltóanyag, át lehet ruccanni egy szilveszteri dózisra aki akar :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35161) BlackV válasza t72killer (#35160) üzenetére


BlackV
senior tag

Lesz itt oltás fél évente lesz rá lehetőség. Oltási hajlandóság egyre csökken, a 3. oltásért se verekedtek azért össze. A kormány csak örül ha oltani akarsz, mert annál kevésbé terheled az eüt. Szóval nem lesz spúroskodás az oltással, aki oltatni akar, az fog tudni pfizerrel fél évente véleményem szerint.

(#35162) Chesterfield válasza Parci (#35147) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Olyasmi rémlik, hogy havonta átlagosan kb 30%-ot esik az antitest szint.
Ezekkel a kombókkal 3 oltással szerintem be lehet lőni a 40k kiinduló értéket, abból számolva meg még 6 hónap után is megmarad a tizede.

(#35163) Vesa válasza BlackV (#35161) üzenetére


Vesa
veterán

Ez még eléggé bizonytalan, a mostani beszerzés szavatossága le fog járni, a későbbi rendelésekből meg kimaradtunk sok ésszel. Bár azt én sem hiszem, hogy nem lesz oltás, maximum kicsit majd trükközni kell, vagy oksoba, vagy a hazai akármit fogják erőltetni, amihez még gyárunk sincs.

A tudomány a valóság költészete!

(#35164) t72killer válasza BlackV (#35161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából engem a ruszkik delta-speckó Szputyinja is érdekel, nagyon hallgatnak róla - de tuti Mo.-gon előbb lesz belőle, mint bármelyik nyugati variáns vakcina. Persze ehhez az is kell, hogy ne vigyék túlzásba a vakcinaútlevél-fetisizmust és elég legyen 2 adag nyugati a szabad mozgáshoz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35165) Nowhereman válasza tisn (#35120) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az AZ ellen az volt a legfőbb kifogás,b nem alaptalanul, hogy kicsit túl sok komplikáció volt vele. Az ismereti körömben hárman haltak meg eddig oltás utáni trombózistól: mindhárom AZ-t kapott (egy napon egy helyen kapták a szurit - tehát valszeg valamit nagyon elkúrtak azzal a szállítmánnyal). Volt még egy trombózisos (a volt bérlőnk), aki az éppen csak megúszta, az Pfizeres volt.
Ezek az oltások mind gyengék, max arra jók, hogy korlátozásokkal 30k áldozat helyett 3k-val megússzuk.

Utánam a kondenzcsik!

(#35166) BlackV válasza Nowhereman (#35165) üzenetére


BlackV
senior tag

azanyámot :DDD

(#35167) Nowhereman válasza Chesterfield (#35162) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az átlagra ne tegyél. Eszméletlenül nagy a szórás. Van akinek egy évig is kitart, van akinek be sem indul...

Utánam a kondenzcsik!

(#35168) Nowhereman válasza Nowhereman (#35165) üzenetére


Nowhereman
őstag

Lemaradt: remélem a mostani hullámmal kapcsolatban nem lesz igaza a pesszimista oldalamnak...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#35169) VÁMpír válasza _ATi_1 (#34973) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

nekem a 3. oltás után alakult ki zsibbadás a tenyeremben. (pfizer)
1 hónapja tart, kicsit jobb lett talán, de nem múlt el.
neked hogyan múlt el?
orvos nem tudott semmi értelmeset mondani azon kivül, h szedjek vitaminokat.

(#35170) qnadam válasza #86564352 (#35153) üzenetére


qnadam
veterán

van nem kamu talizmán is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35171) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Romániában 2hét suliszünet. Antivaxxerek elintézték...

#35165: "Ezek az oltások mind gyengék, max arra jók, hogy korlátozásokkal 30k áldozat helyett 3k-val megússzuk." Ennek 27ezer ember és családjaik azért örülni fognak. Mondom ezt úgy, hogy bő fél éve rinyálok már újabb oltásgenerációért, ami többek között a TERJEDÉST is fogni tudja és így lehet reményünk a nyájimmunitásra és a vírus populációjának fokozatos, de drasztikus csökkentésére. TALÁN jövőre sikerül utolérni a vírus evolúcióját. Szerencsére a delta igen domináns, egyelőre minden feltörekvő jelöltet (alfa, béta, gamma, mű, c1.2) kiszorított - és ezek közt volt igazoltan fejlődőképesebb, magasabb mutációs rátával. A következő hullámot igen valószínű egy delta utód fogja okozni, amire viszont hivatalosan is 100M feletti embertömeg immunis már világszerte.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35172) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mutánskörkép, kimérték a jelenleg ügyeletes mumust (c.1.2):

Neutralization of Mu and C.1.2 SARS-CoV-2 Variants by Vaccine-elicited Antibodies in Individuals With and Without Previous History of Infection

Ránézésre a deltához képest 2x annyi vuhani antitestet eszik. Viszont olyat is ír, hogy gyengébben kötődig az ACE2 receptorhoz, így a deltánál gyengébb a fertőzőképessége.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35173) t72killer válasza t72killer (#35172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak az "árfolyamot" érdemes megfigyelni, hanem azt, hogy kevésbbé szerencsés egyéneknél a variánsra adott immunválasz némelyik esetben NULLA, hiába volt értelmezhető reakció más variánsra. Ráadásul ha jól értelmezem a 2.ábra B-paneljét (26.oldal), van olyan, aki deltára nem is a legrosszabb, viszont pl mü-re nullás/közel nullás reakciót ad.

Ezek a nyalánkságok (c.1.2, mü) nem valószínű, hogy Magyarországon elő fognak fordulni, viszont elgondolkodtató, hogy lehet az antitest-szám nem minden és valaki hiába mér szépeket, lehet nem segít rajta egy átalányba számolt "árfolyam" :(.

Mexico: Patient coinfected with MU and Delta Covid variants at the same time

One in seven children may still have Long Covid symptoms 15 weeks after infection - British Medical Jurnal

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35174) Vesa válasza t72killer (#35171) üzenetére


Vesa
veterán

El ne kezd megint _utólag_!! :D A vakcina 1.0 is kiválóan fogta a terjedést a vuhaninál, legalábbis a jól dokumentált Pfizer és Astra esetén erről voltak statok, még a Brit verzió ellen is hatékonyak voltak ebben. A Deltára ez már nem igaz, de ugye az egy új variáns ami még csak mostanában kezdett randalírozni. Valóban kéne egy ilyen téren is jobb v2 ami már a Deltát is megfogja, de semmi garancia nincs arra, hogy mire megérkezik, nem lesz újabb variáns ami ellen ismét kevés lesz.

A tudomány a valóság költészete!

(#35175) t72killer válasza Vesa (#35174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A delta csak közép Európában és USA-ban új, Indiát ugyebár Áprilisban tarolta le, amit szorosan követett a brit hullám.

Korábban volt szó széles-spektrumú antitestekről, mintha már lett volna szó ilyen irányú kutatásokról, azaz modelleznek egy természetben nem létező mutánsgyűjtemény tüskét és azt is beleteszik a koktélba. Jelenleg ami a gyakorlatban megy, hogy a bétát, illetve a béta-delta levest (moderna) keverik a Vuhanihoz.

Mivel a mutánsok valamelyik gyakori változatból fejlődnek ki - mint most pl az AY.4.2 - a "szülőkre" trenírozott oltóanyag annyira nem rossz stratégia, egészen biztos jobban járunk vele, mint a vuhanival.

Az mindenestre kezd aggasztani, hogy a vakcinahatékonysági ábrákon egyre több egyént jelző pötty kerül a nulla közelépbe a vírus evolúciójával. És ők lehetnek akár full egészséges emberek, csak pl túl vugani-speckóra sikerültek az antitestek és kevésbbé fogják az újabb variánsokat.

COVID vaccine makers brace for a variant worse than Delta - nature

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35176) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#35177) Ringman válasza t72killer (#35176) üzenetére


Ringman
nagyúr

Náluk mi a kifogás, hogy nem oltanak?

(#35178) daneel_hu válasza t72killer (#35171) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mondom ezt úgy, hogy bő fél éve rinyálok már újabb oltásgenerációért, ami többek között a TERJEDÉST is fogni tudja és így lehet reményünk a nyájimmunitásra és a vírus populációjának fokozatos, de drasztikus csökkentésére. TALÁN jövőre sikerül utolérni a vírus evolúcióját."

OK... de ettől majd magasabb lesz az oltási hajlandóság?
Főleg Romániában?! :( :DD

(#35179) Soulfly842


Soulfly842
addikt

[link]

Ez engem eléggé sokkolt. Nem csak azért, mert helybeli; fiatalon, élsportoló TEK-es, fél tucatnyi küzdősportban jeleskedett, többen komoly sikereket ért el, brutális fizikum, s ekkor jön a leukémia... az orvosok alig adtak neki pár hónapot (a koronavírussal 'karöltve'), de igazi harcosként úgy nézett ki, hogy ezt is leküzdi.

"Elkapta a koronavírust is, a tüdejét pedig egy gombás betegség, illetve három baktérium támadta meg. Hirtelen újra romlani kezdett az állapota. Egyre gyengébb lett” – csuklott el az édesapa hangja. Augusztusban egy hétre kómába is esett.
A TEK törzsőrmesterének rengeteg váladék gyülemlett fel a tüdejében, ezért az orvosok úgy döntöttek, hogy leszívják azt.

„Még bent voltam a fiam mellett, ő pedig elkezdett szinte könyörögni: »Apa, ne engedd, hogy elaltassanak.«

Mondtam neki, hogy a beavatkozásra mindenképpen szükség van. Az volt az utolsó beszélgetésünk."

[ Szerkesztve ]

(#35180) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Most komolyan, erre tényleg szükség van?

A detonáció már megtörtént a magyar eset-számokban, ez szintén egy brutális robbanás lehet járványügyileg. Ez öngyilkosság a gazdaságnak, az üzleti életnek, s úgy általában az új járványhullámnak is :(

Új rendelet érkezett: a negyedik járványhullám felfutó szakaszában lazít egyet a kormány

Tavaly/idén első negyedév: azért következetesebb volt minden, most ez viszont bődületes baromság. :(

Ez most annyira fontos, hogy mindent félre kell lökni ezért? Ez így most egy tragikomédiaként hat - de itt mindenki vérremenően játszik, aki a helyszínen parádézik. Kívülről viszont ez egy rendkívül szomorú darab lesz :(

Persze, gyorsan dobjuk ezt meg a halottak napjával is. Ahol a sír mellett futnak össze a rokonok, üdvözlik egymást, hiszen ma nincs járvány-szabály, a rendelet is mutatja, s szeretteik sírja felett kockáztassák majd a saját egészségüket, s jövőjüket. Grat.

November 1-ig van másfél hét, ha ilyen ívben emelkedik a járványgörbe, ha megdobjuk, a békement, az október 23, stb rendezvényekkel, akkor november 1-vel pont erre lesz szükségünk!

De itt az a legnagyobb baj, hogy a számok nem egyből fogják megmutatni ezt, hanem csak néhány nappal utána (lappangás, napról-napra romló állapot, járványügyi adatokban jelentkezésig idő fog eltelni) A betegség elsőnek csak betegség, ha rosszabb lesz, akkor jön a teszt, ha jó pár nap múlva kórházba kerül valaki, vagy intenzívre, akkor fogják csak kapargatni a fejük búbját...

[ Szerkesztve ]

(#35181) Asbee válasza Soulfly842 (#35180) üzenetére


Asbee
veterán

Felkell venni az oltást. Most ez lesz a következő esemény/ dátum amihez kötni kell a brutális robbanást és ezen bosszankodni? Lassan számolni sem lehet annyi volt már. Egyre több az infó, hogy használ, működik az oltás. Élni kell vele. Aki akar harmadikkal is tud. Az emberek jó ideje összejárnak, élik az életüket. Nem lesz attól semmi extra, hogy a sír mellett összefutnak. Zárt térben naponta rengeteg ember fut össze nap mint nap. Vagy tömegközlekedésen. Azt is lehetne minden nap így elemezni….

[ Szerkesztve ]

(#35182) Soulfly842 válasza Asbee (#35181) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én értelek. De én nem is a saját szempontomból nézem. Én sok céges ügyféllel tárgyalok, a harmadik oltást is fel vettem. Két szputnyikra egy Pfizert, de a birka-morál nem ezt mutatja... s ez pár nap alatt nem fog már megváltozni, bármennyire is ez a propaganda. Hogy fel kell venni.. csak ez a megoldás. Pont a nagy átlag miatt nem ilyen egyszerű ez. fél évvel a pfizer után pl. már a korábbi oltás sem életbiztosítás. Pfizer vezető is nyilatkozott talán valami 50-60%-ot, de más írások is szóltak hasonlóról (de ezek a számok ugyebár még az eredeti vadvírus vonatkozásában íródtak). A hónapok telnek, 7-8 hónappal az oltások után is sokan beleesnek majd a tetőpontba. Azok is akik korábban oltva voltak. Nem egyszerű ez.

Mindezek mellett én most nem az egyes én, hanem a teljes mo-i járvány helyzet szempontából írtam ezeket. Így elkerülhetetlen lesz az öngól(ok sora).

[ Szerkesztve ]

(#35183) Asbee válasza Soulfly842 (#35182) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem az nem birka morál ha valaki nem fut a 3-ik oltásért. Már ha erre értetted és nem arra hogy van aki 1-et sem.

(#35184) Soulfly842 válasza Asbee (#35183) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem. Az általános tájékozatlanságra elsősorban (s azokra a jelekre, amiből egyértelmű: csúnya lesz itt a helyzet idén is). Mindennek a középpontjába helyezve az oltatlanokat. De, ahogy mondtam is, nem az egyes énekre tolódott ez a kiakadás, hanem arra, hogy mit fog ez okozni. Főleg így ezekkel a rendeletekkel
S azt sem tudják felmérni sokan, hogy mennyit ér majd az oltás 6, 8, vagy 10 hónappal, vagy akár 6 hónappal utána. Ez a legtöbbeket még nem érinti, de erről semmilyen kommunikáció nincs. Viszont a járvány csúcsán sokakat fog ez még csúnyán 'tö.ön rúgni'. Egyszerű a helyzet... a jelenlegi oltottak nagy része tavasszal letudta az oltást... a csúcspontra még nagy számban odaérhetnek ők is. Főleg azok nagy számban akik veszélyzetettek, vagy gyengébb volt az immunválasz, alacsonyabb számban jelentek meg antitestek...

"Zárt térben naponta rengeteg ember fut össze nap mint nap. Vagy tömegközlekedésen. Azt is lehetne minden nap így elemezni…."

Az R0 növekedésének mértéke alapján már ez így régen nincs jól.

[ Szerkesztve ]

(#35185) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#35184) üzenetére


Soulfly842
addikt

S azt is tegyük hozzá, hogy egy tömeges rendezvényen milyen távolságokra vannak egymástól az emberek.. pár centi.. kb. S a Bp-i Békementre az ország minden részéről mennek, ha lehetővé válik akkor határon túli magyarok is (kettős állampolgárként ugye könnyebben jutnak át)

pl:
Erdélyi támogatást kap a Békemenet

Romániában igen, kiváló a helyzet. Várjuk őket szerettel.

Értem én, igen, hogy törekednek(!) arra, hogy védőoltással rendelkezők jöhessenek elsősorban, de ők is ugyanúgy terjeszthetik, főleg olyen távolságtartással, mint ami az ilyen rendezvényeket jellemzi... S romániában is biztos szuper a felderítetlen esetek aránya.

"A közzétett felhívásban viszont nem szerepel, hogy oltást kérnének az úthoz."

[ Szerkesztve ]

(#35186) Nowhereman válasza t72killer (#35171) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mint írtam korlátozásokkal. Nem pedig össznépi maszkmentes fáklyásmenetekkel.
A vírus evolúcióját nem fogjuk utolérni, az immunitás egy koronavírussal szemben csak ideiglenes és esetleges, a hivatalos ez meg arról, csak annyit, hogy az ólmos benzin, DDT és társai is hivatalosan voltak eü. szempontból biztonságosak.

Utánam a kondenzcsik!

(#35187) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2361 az új fertőzött, elhunyt 20 beteg

Durvulunk. Részletek nemsoká.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35188) Drizzt


Drizzt
nagyúr

2361 új fertőzött. Ez megint több, mint duplája az egy héttel ezelőttinek. A kórházban levők is tempósan nőnek, jövő hét végére 2000 felé érhet. Nekem egyetlen mutató pozitív, a harmadik oltások beadása nagyjából egyenletes ütemben megy már eléggé régóta.
[link]

I am having fun staying poor.

(#35189) Ringman válasza Soulfly842 (#35185) üzenetére


Ringman
nagyúr

Határon továbbra is kell oltási v pcr-teszt, nem?

(#35190) tisn válasza Soulfly842 (#35184) üzenetére


tisn
addikt

szerintem ne panikolj bro.

(#35191) tisn válasza Soulfly842 (#35179) üzenetére


tisn
addikt

z engem eléggé sokkolt. Nem csak azért, mert helybeli; fiatalon, élsportoló TEK-es, fél tucatnyi küzdősportban jeleskedett, többen komoly sikereket ért el, brutális fizikum, s ekkor jön a leukémia... az orvosok alig adtak neki pár hónapot (a koronavírussal 'karöltve'), de igazi harcosként úgy nézett ki, hogy ezt is leküzdi.

belehalt volna a leukemiaba, nem a koronavirus miatt halt volna meg. az most csak gyorsitott rajta. nem tudom a leukemia milyen, de a legtobb vegstadiumu rakosnak megvaltas a "gyors" covid halal. (sajnalom a sracot, engem is ledobbentett.)

(#35192) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#35187) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 2361 (az előző napi adatokhoz képest +693)
Új halálos áldozatok száma: 20 (az előző napi adatokhoz képest -10)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1 105 (az előző napi adatokhoz képest +47)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 155 (az előző napi adatokhoz képest +10)
Új mintavételek száma: (az előző napi adatokhoz képest +)
Az első dózissal oltottak száma: 5 932 239 (az előző napi adatokhoz képest +3045)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 710 977 (az előző napi adatokhoz képest +)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: (az előző napi adatokhoz képest +)

Tavalyi adatok:

1423 napi fertőzött.
34 elhunytak.
2023 kórházi betegek száma
201 a lélegeztető gépen lévők száma

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35193) Soulfly842 válasza Ringman (#35189) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nagyrészük kettős állampolgár, ők mindig szabadon járnak kelnek, de hirtelen azt nem tudom.

De még Mo-ról oda utazva se kell semmi. Gondolom fordítva is hasonló.

#35190tisn
Én nem pánikolok Bro, de ebből megint szigorítások, durvább gazdasági visszaesés és mindenkinek szivatás lesz... A számok ezt mutatják, az öngólok sorozata szintén. Mindezek alapján csak mérges vagyok, hogy nem kezelik megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#35194) t72killer válasza Nowhereman (#35186) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

miért ne érnénk utol? hónapok óta kész a delta-speckó oltóanyag, csak mivel a covidra nem fogadták el az influenza mutánsoknál érvényben lévő tesztkövetelmény-enyhítést, be vannak ragadva phase2/3-ba.

#35179: a leukémia nem kegyelmez senkinek :(. valószínű persze, hogy az nyitotta szélesre a covid előtt az ajtót. Ennek a történetnek sajnos meg volt írva a vége, ember nem tudott rajta változtatni.

#35180: lassan elkezdik az 5+ gyerekeket oltani, az antivaxxerek járványát meg szépen végignézzük a partvonalról. kemény lecke lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35195) tisn válasza Soulfly842 (#35193) üzenetére


tisn
addikt

de ebből megint szigorítások, durvább gazdasági visszaesés és mindenkinek szivatás lesz.

remelhetoleg nem. nekem az a tippem, hogy nem lesz kulonosebb korlatozas (max maszk nehany helyen) es nem erjuk el a korhazak kapacitasat sem.

(#35196) Csatravi válasza Sir Pocok (#35192) üzenetére


Csatravi
senior tag

Látványos ugrás a grafikonokon. [link] Kivéve az elvégzett tesztek számánál.
Kérdés, hogy mennyi az adatközlési elmaradás? Ugye a vadászkiállítást is le kellett nyomni korlátozás nélkül. A birkamenet is korlátozás nélkül kerül majd megrendezésre 23.-án román és lengyel trollok bevonásával.

(#35197) Soulfly842 válasza tisn (#35195) üzenetére


Soulfly842
addikt

A jelenlegi helyzet és a járványgörbe alapján úgy gondolod az enyhítésekkel? Ez a járványgörbe jelenleg egy exponenciálisan növekvő görbe aljának tűnik. Az események a döntések bevezetése után meg ~2 héttel lehet látni, hogy mit okozott. Most pont egy növekedési szakaszban vagyunk, az R0 nőtt, de mindent megteszünk azért, hogy ez még magasabb legyen.

Persze, remélhetőleg - de most semmi sem utal erre.

[ Szerkesztve ]

(#35198) t72killer válasza tisn (#35195) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szerintem sem lesz semmiféle korlátozás. A román számok mutatják, hogy az oltások működnek, aki nem vette fel, vessen magára. Ráadásul variáns-vakcina hiányában előnyös az egyèbként immunis populációt megismertetni az újfajta tüskefehérjével.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35199) tisn válasza Soulfly842 (#35197) üzenetére


tisn
addikt

sok az oltott / atesett, nem szamitok nagy verengzesre, csak gyors atfutasra a populacion.

(#35200) Soulfly842 válasza t72killer (#35198) üzenetére


Soulfly842
addikt

Bátor szavak ezek így októberben :) amikor a combosabb delta variáns is úgy néz ki, hogy fokról fokra átveszi a dominanciát angliában... Ilyen mutáció dec körül volt már hasonlóan erősen jelen.

S jelenleg amilyen a helyzet romániában az is egy tökéletes táptalaja lehet sokkal rosszabb mutációknak..

A koronavírusnak is van evolúciója (elég széleskörű változásokkal) és sokszor találkozik az oltottakkal. Nem véletlen, hogy akár egy influenzánál is szükség van új és új oltásokra.

Egymillió áldozata is lehet a koronavírusnak Romániában

#35199tisn

Egyelőre annyit tudunk, hogy hat hónap után is jelentősen lentebb esik a Pfizer hatékonysága. Ezt a pfizer sem tagadta. ööö.. mikor kapták meg az oltást a legtöbben? március-május?

Persze, már mindenki hátradőlt, mert a kommunikáció nyugatatja a kedélyeket a jövő évi események előtt. Pedig ez még egyáltalán nem indokolt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.