Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na gyerekek, lehet a kovid-listára újabb tételt tenni (még csak spekuláció):
https://index.hu/techtud/2023/11/11/kina-magzat-ultrahang-situs-inversus-negyszeres-novekedes-spekulacio-covid/

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70002) kpityu2 válasza Parci (#70001) üzenetére


kpityu2
őstag

Annyira nem meglepő, a Ringman által tegnap linkelt finn tanulmány is írja a kromoszóma rendellenességek megnövekedését.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70003) Parci válasza kpityu2 (#70002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erre a témára majd csak most fognak ráfordulni, de alaposan odab.szós téma, amikor egy évente 2-3x támadó, atom fertőző betegségedtől sérül a magzat :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70004) mozso


mozso
senior tag

Ma volt a tornaversenyünk, 287 gyerek, több száz szülő, 9:00 - 14:30-ig egy zárt a félidőtől testszagos és meleg tornateremben, embersűrűség a nézőtéren 2 ember per m2. Kiváncsi leszek kaptunk-e ajándékot. Fél éve még FFP3-as maszkban toltuk le egy ilyet (kivéve a gyerek persze), most csak Allergodilunk volt.

(#70005) t72killer válasza Parci (#70001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy a kislányokban ugye születéstől meglévő petesejtkészletet hogyan érinti?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70006) kpityu2 válasza t72killer (#70005) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, épp most olvastam egy tanulmányt, hogy a tüskefehérje be tud jutni a sejtmagba, sőt, viszi magával az mRNS-t is ami valószínűleg valamiért hozzáköt a tüskefehérjéhez. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70007) Vesa válasza Parci (#70001) üzenetére


Vesa
veterán

Volt már hasonló témában némi infó korábban is, de ez most így sokkal konkrétabb. Durva...De azért azt tegyük hozzá, hogy kínát úgy érte mindkét (sok??) nagy hullám, hogy jellemzően nem voltak oltva. Akik voltak, azok is a semmire se jó kínaival. Úgy pedig elég nagyot üthetett rajtuk bármelyik variáns.

mozso
Van rá esély. Ha nem is feltétlen Covid, akkor esetleg flu. Már eleve cikkeznek róla kb. 1-2 hete, hogy látványosan megugrott a felsőlégúti betegséggel orvoshoz fordulók száma. Legutóbb valami 162k/hét számot hallottam a rádióban. Azért remélem megússzátok!

Ennek margójára: beadattam a Vaxigripet, 2 napja nem tudom felemelni a karomat. :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#70008) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

Csütörtökről péntekre kezdődött valami - 95% covid - betegség nálam...

Első nap pénteken hideg rázások más nem.
Ma jobban voltam már, de napközben egyre erősödött a torok fájásom... nyelni már alig tudtok... délután illetve most nemrég összeestem. Vérnyomás oké... lázam 38 fölé nem ment.

Ja tegnap csináltam egy nyálas covid tesztet nagyon halványan lett pozitív...

Milyen gyógyszerek vagy trükkök vannak amikhez fordulhatnék... sajnos egyedül vagyok itthon, mert feleségem Amerikában van konferencián... péntek hajnalban ment ki amikor a lázam kezdődött... remélem nem kapta el...

(#70009) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az FC Zürich egy 28éves focistája összeesett és meghalt:Y
(tudom, előfordul a műfajban, csak akkor is, volt már nekünk Tóth Bendegúzunk)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70010) Vesa válasza Rolly (#70008) üzenetére


Vesa
veterán

Jobbulást!

Pihenés, fizikai aktivitás mellőzése (gyógyulás után is legalább még 2-3 hétig). Torokra rövid ideig esetleg Mebucain. Véroxigént mérni, jobb azzal tisztában lenni mert amúgy nincs jele ha gond van, csak akkor, ha már nagyobb gond vam. Sok folyadék, gyakori szellőztetés, és a szokásos dolgok fertőzéses betegségnél. Sajnos nem nagyon van más, ki kell feküdni.

Ha a teszt mutatott csíkot, akkor Covid, a csík intenzitása nem lényeges.
Oltva vagy? Volt már korábban is fertőzésed?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#70011) kpityu2 válasza Rolly (#70008) üzenetére


kpityu2
őstag

Szia. Én Doritricint szoktam szopogatni, ha fáj a torkom. Pihenés, folyadék, telefon mindig legyen nálad, ha egyedül vagy készítsd magad mellé őket. Hason fekvés, úgy kisebb az esély a tüdőgyulladásra, SpO2 szintet mindenképpen nézzed, a pulzussal párban. (A magas pulzus az jelenti, hogy erősebben dolgozik a szív, ami hamisan jó SpO2 értéket okozhat).

#70009 t72killer: Láttam statisztikát, eléggé megemelkedett az ilyen esetek száma akorábbiakhoz képest. De a kommentekben írják, hogy korábban is voltak szívproblémái.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70012) Rolly válasza Vesa (#70010) üzenetére


Rolly
veterán

3 oltásom van 2 kínai majd egy moderna (ezt ráoltásnál fél dózisban adták ha jól tudom).
2020 márciusában jó eséllyel feleségem átesett fertőzésen, mert volt 2-3 hét gyengesége, 1 hét szagvesztése és sajnos utána jó eséllyel poszt covidja (vagyis inkább azóta több egészségügyi problémája is van) ... Én akkor 1 napos láz + hasmenéssel megúsztam + 2 hét gyengeség...

Hogy akkor az covid volt-e 100%-ig nem tudjuk, mert lombik beültetés után voltunk... de nagy valószínűséggel nála tuti... s mivel állandóan együtt voltunk valószínű nekem is...

Okosórám van (nem tudom mennyire pontos), de folyamatosan mér véroxigént, pulzust és bőrfelszíni hőmérsékletet... Ezek alapján lettem biztos péntek reggel, hogy beteg vagyok, mert
- éjszakai nyugalmi pulzusom magasabb volt mint szokott (80 körül a szokásos 60-65 helyett)
- bőr hőmérsékletem 37 fok volt... 34-35 helyett

#70011kpityu2
pulzusom pénteken óta átlagban kicsit (kb 10%-kal) magasabb. Szombaton (tegnap) kicsit már javult ...

(#70013) Dorian


Dorian
félisten

Fú srácok, ez a 2. kör húzósabb, mint az első.
Elsőnél 4 nap alatt teljesen lezajlott az egész 1 nap lázas hidegrázással.
Most 2 nap volt a hidegrázásos láz és így a 4 . napon még mindig nem azt látom, h holnap tökéletesen fogom érezni magam. Fejem már nem fáj, hőérzet-problémák nincsenek. Torkom fáj még, de már nem úgy, mintha késeket szurkálnának bele mint tegnap. A tüdőkapacitásom viszont nem valami tökéletes, úgyh lenyúltam a gyerek Ventolinját. Meg általános fáradtság.
Gondoltam ma süt a nap, kimegyek kicsit kertészkedni, de asszem ottrohadjonmegmindenkint.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70014) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást mindenkinek!

az emelkedett pulzus kb. törvényszerű és nem kell parázni az spo2 miatt, néha megméritek és nem aggódtok. ;) Dorian, te azért így elhúzódó covid mellett reggel-este mindenképp mérj. ha nincs spo2 mérőd, viszek át :DDD

sokkal inkább a türelem a fontos, az ember 3-4 nap után úgy érzi, hogy már iszonyú régóta beteg, de ez komoly cucc, szépen, higgadtan kell elengedni a dolgokat akár hetekig. nyugi pihenés!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70015) Parci válasza kpityu2 (#70011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a dorithricin lokális antibiotikum bakteriális torokgyulladásra, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70016) Dorian válasza Parci (#70014) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyne, hogy még megfertőződj. :))
Holnap majd veszek, úgyis kell dokihoz mennem. Milyent érdemes?

Na igen, a türelem. Feleségem kb. azóta nincs jól mint én először, de nála gyengébbek a tünetek: csak enyhébb fejfájás-torokfájás-hőérzetprobléma van, láza meg hidegrázása meg tüdőkapacitás gondja nem volt.
De hiába beszélek neki (meg nem tanult az esetemből), AKKORIS megy futni vagy itthon tolja az edzést. Ilyen, makacs, evvan. Biztos, hogy a halálos ágyán is még csakazértis le fog tolni egy edzést.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70017) Ringman válasza Parci (#70003) üzenetére


Ringman
nagyúr

living with the virus, enjoying a normal experience

(#70018) Rolly


Rolly
veterán

Arról van információ, hogy megbetegedés után mennyi ideig fertőzünk? ugye nálam tegnap előtt kezdődött... de 23-án édesanyámat kellene kórházba vinnem... (röpke 700 kmes vezetéssel 2 nap alatt)

s nem szeretnék mindenkit összefertőzni...

(#70019) t72killer válasza Dorian (#70013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nálam is ez volt a trend, azért is szeretnék végre valami FRISS oltást :((( . szaglásvesztés?

#70016: covid-partyzni akar :DD

#70018: ha már negatív vagy korábbi pozitív után pár nappal, akkor szvsz jó :R. A pozitív antigén egyértelmű jele annak, h fertőzöl, de persze nem segítség, ha vmi oknál fogva fals negatívat ad végig. Ha "fog", akkor jobb indikátor a tünetek végénél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70020) Dorian válasza t72killer (#70019) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem még a balhé elején volt 2 szputnyik (ebből vagy kínaiból lehetett választani), aztán később egy emlékeztető moderna.
Szaglás, ízlés szerencsére rendben. 2 napja az étvágy is, éppen készülök vargabélest csinálni, ha már a kerti munkát nem merem. :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70021) Rage47 válasza t72killer (#70019) üzenetére


Rage47
veterán

UK-ban már van friss vakcina

(#70022) kpityu2 válasza Rolly (#70018) üzenetére


kpityu2
őstag

13. nap a tünetek megjelenése után elég közel van, nem kockáztatnék. És akkorra várható a visszaesés is, nem biztos, hogy lesz kedved vezetni. Szerintem gondolkozz B terven.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70023) Parci válasza Dorian (#70016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrvára ne menjen futni!! nem játék ez, én is látom, hogy szép idő van, de NEM!

(most direkt öntökönlövés, de két héten belül is fölösleges kockázat, akárhogy van. ez pont nem a felesleges rettegés, nem kell parázni az egész vírustól, de direkt piros szőnyeget gurítani neki tünetek mellé nem szabad, mert tud erőre kapni számára ideális helyzetben és azt nem akarjátok kipróbálni)

az spo2-t berakhatom a postaládába, nem kell azonnal köszipuszizni :DDD

(bármilyet lehet venni, vagy ha van olyan okosórád, ami mér ilyet, az is jó)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70024) kpityu2 válasza Parci (#70023) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha vesztek, noname SpO2 mérőt nem ajánlok, gyógyszertárba vettem egyet 2 nap alatt leszívta az AAA elemeket. 2017-ben vettem Beurert, még mindig azzal az elemmel megy amit akkor beletettem.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70025) Parci válasza kpityu2 (#70024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem már van noname, működik. de a beurer mégjobbabb, csak mivel kb. sosem kell semmire amúgy, nem biztos, hogy muszáj venni. én még a pánikolós időszakban szereztem be :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70026) Z.É.T. válasza kpityu2 (#70024) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha mindig 99%-ot ír, akkor azért nézd meg, hátha rajta van még a matrica ;]:P

(#70027) Rage47 válasza Parci (#70023) üzenetére


Rage47
veterán

okosórában nem bíznék, van apple watch-om és össze-vissza mér, a noname véroxigén mérő meg stabil

(#70028) S e t h válasza Dorian (#70016) üzenetére


S e t h
nagyúr

Engem három évvel ezelőtt a post covid nagyon eltalált és szerintem abban benne volt az is, hogy a betegség után két héttel már full intenzitással edzettem. Nem volt tapasztalatom a coviddal, eszembe nem jutott, milyen vendégszerető tud lenni.
Egy életre megjegyeztem, főleg mivel az alap covid után 2 hónapig szívtam.

Azt hittem tanulok belőle és ez részben igaz is, mert most 3,5 hetet hagytam ki és nagyon kis intenzitással kezdtem el a mozgást, kvázi nyugdíjas tempóban.

Most 9 héttel a betegség után kb. a korábbi intenzitás 80-90% -a között vagyok és egyelőre lekopogom, megy az edzés és nincs plusz tünet.

A covid szövődmény jóval szelídebb lefolyású volt annak ellenére, hogy maga a betegség első szakasza keményebb volt, mint 3 éve.

Nálam a pulzus volt jó indikátor, most is monitorozom mennyire tolerálja a szervezetem a terhelést.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70029) Rolly


Rolly
veterán

alakul a storink :( ... Párom ma reggelre lett szarul Amerikában, 15-én indulna haza (ráadásul szar átszállással 24 óra a hazaút) ... vagy mai átfoglalással... 120-as az ébrenléti pulzusa, de talán az órája felül mér (tapasztalataink szerint) és jogosan most parázik...

nem nagyon van ötletünk mit kellene csinálni... :(

[ Szerkesztve ]

(#70030) t72killer válasza Rage47 (#70021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem bridzselek minden csütörtökön a Karcsibával, úgyh nekem mem jár.
Már megerősítették vhol, hogy xbb-s a szigeti szuri? Kb 2 hónapja nyomozva még azt hámoztam ki, hogy ba.1(!).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70031) t72killer válasza Rage47 (#70027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a solar instinctem "upgradelt" véroxigén-mércéje is kaki, ezért tartom életben a jóöreg samu s7e telómat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70032) Rage47 válasza t72killer (#70030) üzenetére


Rage47
veterán

Patikában dolgozik ott ismerősöm és náluk már van, szóval terjed gondolom. Rákeresve NHS doksik is vannak a használatról stb., mintha már forgalomban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#70033) t72killer válasza Rage47 (#70032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ráállok a kiskapukeresésre. Állítólag azt nyugodtan bemondhatja az ember, hogy idősekkel foglalkozik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70034) Vesa válasza Rolly (#70029) üzenetére


Vesa
veterán

Addig még van 3 nap, lehet, hogy átmegy rajta legalább annyira, hogy haza tud menni. Itt nem nagyon lesz más választás, mint az improvizáció attól függően, hogy milyen állapotban lesz indulás előtt. Lázasan nem kéne elindulni. Ha teheti pihenjen ebben a 3 napban, éls ha lesz olyan állapotban akkor haza tud jönni. Persze maszkot hordania kell, mert megszórja a teljes gépeket annyi idő alatt abba a csőbe bezárva.

(simán lehet, hogy Ő is így kapta el kifelé menet, nekem most két barátom is így járt repülős úton)

A tudomány a valóság költészete!

(#70035) Rolly válasza Vesa (#70034) üzenetére


Rolly
veterán

Nem tudni mi lesz, péntek reggel kezdtem én a tünetekkel, de akkor még csak kis hőemelkedés volt.

Kiutazott ugye pénteken és mára jött ki ezért úgy gondoljuk hogy csütörtökön fertőzöttem meg.... viszont ez alapján ő már mindenkit összefertőzött a konferencián szombaton :( ...

Most állítólag külön szobába akarják rakni, de már felesleges szerintünk... szerencsére kb 2 napra van gyógyszer nála (lázcsillapító)

Három lehetőség van:
- vagy marad 15ig s hazajön a tervek szerint
- korábban jön haza maszkban begyógyszerezve,
- később jön haza gyógyultan...

Ez utóbbiról hallani sem akar... persze megértem...

(#70036) mozso válasza Rolly (#70035) üzenetére


mozso
senior tag

Felvetés:
- korábban jön haza maszkban begyógyszerezve


Elnézést, amit írok, de ahogy látom a mostani realitás ez. Nagyon szégyellem, hogy én is ezt az elvet kezdem követni, ez van.

Én nem maszkoznék, a teljes társadalom 100%-a leszarja a Covidot, a Covid nincs már, sehol.

Normális világban felvenném a maszkot, hogy másokkal törődjek, ha beteg vagyok.

A mostani világban csak azt látom, hogy 3 év pofonosztás után is rajtam kívül senki sem foglalkozik másokkal.

Mivel ők leszarják a Covidot és nem félnek tőle, én nem okoznék saját magamnak extra kihívást a repülés alatti maszkozással.

Tehát maximálisan csak arra fókuszálnék, hogy a betegünknek mi a jó, az hogy más is elkapja az már senkit sem érdekel. Emiatt nem korlátoznám a beteg dolgait, ráhúzva egy maszkkot például.

Nagyon nehéz volt ezeket leírni, de a társadalmunk az utóbbi egy évben ezt mondja követendőnek globálisan. Mindig is dögöljön meg a szomszéd tehene.

Hát a szomszéd tehene miatt ne húzz maszkot, mert a tehenet úgysem ismered, a többi meg senkit sem érdekel.



(#70037) t72killer válasza mozso (#70036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a teljes társadalom 100%-a leszarja a Covidot, a Covid nincs már, sehol."

90%-unknak nincs más választása. Már nekünk se, pedig mi anno 2020ban háromnegyed évre full bezárkóztunk. Iskolába-oviba menni kell a gyerekeknek, dolgozni a felnőtteknek.
B.szki, a kisebbik még babahordós volt, amikor az őrület kezdődött, abban hordtam ki az erdőbe: anno még ettől is plafonon volt a covid-dzsihád, pedig ha szembejövőt láttunk, letértünk az ösvényről több méterre+külön, járatlan csapásokat kerestünk.
Nagyfiút annó HÓNAPOKRA kikamuztuk a sulijából + nem kevés hivatalos covid-szünet is volt amerre időközben laktunk (ezzel megúszta a Vuhanit, alfát és a deltát!) - de ezt nem lehet egy életen át csinálni.

Covid előtt még arról ábrándozott az internet népe, hogy hűdejó, előre lép a társadalom, a robotok fognak helyettünk dolgozni és JÖN AZ ALAPJÖVEDELEM. Hát jön egy jónagy lóf&@szt, full time munkából alig lehet már egy 4tagú családot normális szinten eltartani, nemhogy még itt láblógatásra döntenék az ezreseket...
Fizetett betegszabiról a brit munkaadók nagyrésze hallani se akar = ha nem akarsz éhenhalni, bemész matt covidosan IDŐSÁPOLÓNAK(!!!). Birkanyájkísérlet kettő...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70038) Vesa válasza mozso (#70036) üzenetére


Vesa
veterán

Maximálisan értem amit mondasz, de nálam ez nem így működik. Adott esetben én sem azért húzok maszkot, mert Teréz anyát szeretnék játszani vadidegenekkel, hanem mert van egy belső (veleszületett) empátiám, és saját magam kerülnék vállalhatatlan státuszba saját magam előtt akkor, ha netán miattam pusztulna meg egy gyerek. Persze elkaphatja mástól is simán, szóval értem a logikádat maximálisan és nekem is nehéz túllépni azon, hogy valóban sok az ökör, csak mint írtam, nálam ezt felülírja a saját lelkiismeretm. Nekem az a konklúzióm, hogy a szar világban csak úgy tudok megoldást találni, ha a magam igényeiből és értékeiből nem adok le, a többségi, jellemzően suttyó társadalom kedvéért. Mert akkor tkp. elvesztem és bedaráltak. Ez olyan, hogy nem fogok azért kevesebb könyvet olvasni, mert a tömegek TV-t néznek.

A feleségem is ilyen. Takarítja az utcát itt a hegyen, kb. Ő egyedül. Mindig mondom neki, hogy ha más lesz*rja, akkor miért csinálja? Ő is mindig azt válaszolja, hogy nem érdekli a többi igénytelen magyar aki felhúzza a brutál villákat a környéken, de a kerítésén kívül már egy kavicsot nem tenne arrébb (a feleségem sváb) és inkább jár a sárban, minthogy rendet tegyen maga körül. Őt zavarja a dzsuva, zavarja az igénnytelen környezet, ezért ha ideje engedi, akkor megcsinálja (ha ráérek, én is segítek neki). De tény, hogy csak mi foglalkozunk ezzel, szinte mindenki más nagy ívben leszarja.

Szóval összefoglalva: a saját magunk lelkiismerete és igénye miatt csináljuk, nem másokért!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#70039) kpityu2 válasza Rolly (#70035) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, akkor már induláskor is beteg volt. Úgyhogy valószínűleg végigszórta a repülőt és alighanem a konferenciát is. Vigasztalja a tudat, hogy alighanem nem volt egyedül. És ha most indul, akkor végigszórja visszafele is, akár van rajta maszk, akár nincs. Huzamosabb beltéri tartózkodásnál a maszk nem sokat ér. Azonkívül, ha látványosan beteg, lehet, hogy problémái lesznek az utastársakkal. Szóval a legjobb lenne, ha maradna. Persze ezt könnyű mondani egy kibicnek, nem tudom pl. ilyen esetben hogy működik az egészségbiztosítás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70040) Parci válasza Rolly (#70035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a repülőút nagyon megterheli a szervezetet, ott abszolút jellemző, hogy egészséges emberek összeszednek minden szart. szerintem most az ő gyógyulása a legfontosabb, és ahogy edzeni sem megyünk el, miközben még hőemelkedésünk és minden bajunk van, mert akár nagy baj is lehet belőle, úgy a repülőút sem szerencsés. kibírható, minden kibírható, de kifejezetten nem tesz jót.

én meggyógyulnék kint, amennyire bírok. ha meg emberek közé megy, utazik, felvesz egy maszkot (én felvenném, most is mindig felveszem, ha kapar a torok vagy beteg a gyerek).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70041) Parci válasza t72killer (#70037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kezdeti ijedtség szerintem érthető volt, de tényleg túltoltuk, szabad téren például totál nem jellemző elkapni (nem egy fesztiválról beszélek, ott azért megoldható :D). a bevásárlás csomagolását sem kell törölgetni, előszobában 3 napig pihentetni a cuccot stb.

viszont betegen felhúzni azt a maszkot tök értelmes dolog. volna. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70042) kpityu2


kpityu2
őstag

Magyarországi járványhelyzet: Qubit

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70043) t72killer válasza Parci (#70041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Inga jobbra<>inga balra :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70044) kpityu2


kpityu2
őstag

Azért ez is egy érdekes grafikon. Ilyen az amikor "nincs" covid hullám...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70045) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Ti kéritek az influenza oltást? A Vaxigrip Tetra-t vagy a Fluenz Tetra-t érdemesebb?
Nem vagyok veszélyeztett csoportban.
Van-e előnye valamelyik magán oltó központban beadatni vs. háziorvos? (Előbbi olyan 15e Ft admin díjjal?)

ill.: Orrspray formában csak 18 éven aluliaknak adható? (félek a tűtől, tudod-tudom h nem kéne, de akkor is...)

(#70046) Parci válasza VÁMpír (#70045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi mindannyian, igen. tavaly a 3fluart tökéletes volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70047) SteveAd válasza VÁMpír (#70045) üzenetére


SteveAd
tag

Vaxigrip harmadik éve. Háziorvos felirja, kb 5000 Ft, kivaltas után háziorvos ingyen beadja. Kb. 10 évente kap el egy durva influenza, azt az élményt inkább elkerülném

(#70048) kpityu2 válasza VÁMpír (#70045) üzenetére


kpityu2
őstag

Vaxigripet választanám, az darabolt virionokat tartalmaz, a másik kettő élő, gyengített vírusokat. A Fluenz reverz géntechnológiával előállított génmódosított vírust tartalmazó nazális vakcina, a 3Fluart meg hazánkban előállított "hagyományos". A hatékonyság amúgy olyan 50-60% körül van. Én amúgy nem kérem, mert a beadatásához 1.5 órát kell ülni az orvosi váróban a szipogó, krahácsoló betegek között úgy meg már minek. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#70049) t72killer válasza kpityu2 (#70044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nocsak, RSV-re ilyen sokat tesztelnek? (1.hét) Influenzásból nyilván több van, normalizálni kéne a grafikont. De teljesen korrekt, itt szépen lement egy covid hullám úgy, hogy a népség 0 tájékoztatást kapott/érzékeny korosztályok 0 extra védelmet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70050) SteveAd válasza kpityu2 (#70048) üzenetére


SteveAd
tag

Haziorvosa valogatja, en pl. emailben egyeztetett idopontra mentem, 10 perc varakozas (2 masik ember volt, maszkot azert feltettem, dokin is volt) :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.