Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) mpo


mpo
veterán

Az a friss zöldség, gyümölcs ami szezonon kívül kapható, csak ócska utánzata lehet az igazinak, ezért a paradicsom szeptember után ingyen sem kellene.
Az a gyanúm, hogy sokan vannak, akik még nem ettek igazi jó paradicsomot, görögdinnyét.
Az éppen divatos étrendek a női magazinokba valók, kicsit is tájékozott ember csak röhögni/szomorkodni tud rajta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#68002) Dare2Live válasza mpo (#68001) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennél szerintem azért jobb a helyzet, normális, vénasszonyos szeptember esetén még simán lehet jó idény paradicsomot venni októberben. Szerencsés esetben még nov elején is.
Onnan aztán csak a Spanyol, Marokkói... ehető kb nov-decemberben aztán annak is kakukk. Ami zöldség fronton totál katasztrófa az a febr-márc.

Görögdinnye az tipikus pldaja a mi holnak. Júniusban görög görögdinnyét lehet venni MOon, aztán július közepétől magyart görögben. Azt nem értem mért nem evett akárki moon jó görögdinnyét július-agusztusban príma görögdinnyéket lehet venni.

A női magazinok nem tudom hogy jöttek ide.

Végül három kép Barcelonaból. [link] Egész elképesztő minőségű a zöldség, gyümölcs és fél éven keresztül olyan minőségű mint nálunk az adott gyümoölcs, zöldség a topp hónapjában. És hát bazi olcsó. A hal pult se gyenge. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68003) mpo válasza Dare2Live (#68002) üzenetére


mpo
veterán

A ne együnk húst, zsírt, gabonát, stb. az éppen aktuális divat szerint változik, a csodafogyókúrákkal karöltve.
Ez mind a női magazinokba való, mert mindig lesz aki még elhiszi.
Nincs más csak a fehérje, zsír, szénhidrát, amiből ki kell hozni kb. 2000 kalóriát naponta, az ajánlott arányok az USA és EU ajánlásaiban eltérnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#68004) Dare2Live válasza mpo (#68003) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A ne együnk húst, zsírt, gabonát, stb. az éppen aktuális divat szerint változik, a csodafogyókúrákkal karöltve."

444es podcastból indultunk és nem a női magazinokból, divatból de látom nagyon be akartál írni szindromában szenvedsz.

"Nincs más csak a fehérje, zsír, szénhidrát, amiből ki kell hozni kb. 2000 kalóriát naponta..."

oh értem. Akkor egyél napi 300gramm kristálycukrot (szénhidrát) és lapátolja be 90gramm transzzsírt(zsír az zsír)...
Ja és a 300 gramm kristálycukrot lehetőleg 1 adagban told le.

Elképesztő butaságot tolsz miközben a másik oldalt aki a 444 podcastból indult ki le női magazinozod. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68005) mpo válasza Dare2Live (#68004) üzenetére


mpo
veterán

Nem tehetek róla, ha nem érted.
Az egyoldalú, divatos táplálkozásról és a csodafogyókúrákról volt véleményem. Másnak is volt.
Lehet, hogy többet foglalkoztam ezzel, mint te, ezért nem értem a támadást.
Már leírtam, hogy egy szakember sem állított össze olyan étrendet, ami az ajánlások minden pontjának eleget tenne, beleértve a vitaminokat is, nem csak a fehérje, zsír, szénhidrát hármast.
De ez nem az a topik, befejeztem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#68006) t72killer válasza Dare2Live (#68002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én idénre berendeltem egy fél vödörnyi full spec növénylámpát és kipróbáljuk hogy teljesít szobanövényként a koktélpari + cseresznyepaprika. Jelenleg ott tartok, hogy a teljes beruházás kb 4-5 kiló már éppen ehető pari áránál megáll, bár az automata öntözőrendszer még lehet hozzájön.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68007) Vesa válasza Parci (#68000) üzenetére


Vesa
veterán

"sok kamu termelő között"

Na ez a másik. Tele van kamu őstermelővel minden. Nálunk itt a Dunakanyarban, az út szélén rendre kipakolnak és ráírják a táblára, hogy őstermelői zöldség/gyümölcs. K9zben meg a nagybani piacról veszik és ennyi, életükben nem termeltek ezek semmit.

A tudomány a valóság költészete!

(#68008) Vesa válasza Dare2Live (#68002) üzenetére


Vesa
veterán

'Ami zöldség fronton totál katasztrófa az a febr-márc.'

Sima paradicsom ehetetlen, vízgömbnek hívom, mert víz íze van, pontosabban semmi íze nincs. Ugyanakkor rendszeresen veszünk koktélparadicsomot, pont tegnap is, és mézédes! Nem tudom honnan származik.

Görögdinnyét 20 éve nem ettem jót. MIndegyik vagy víz ízű, vagy kásás. Akárhol, akármit vettem, sz*r volt. Utoljára gyerekkoromban ettem jót, azt a full zöld verziót. Már nem is veszünk, mert felesleges, úgyis a kukában végzi.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#68009) Dare2Live válasza mpo (#68005) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sehol nem írtam róluk, tök máson pörögtünk.
Mennyit kell ahoz foglalkozni vele, hogy leírj ekkora baromságokat? A mai 300gramm cukor lement már?

@Vesa Az a baj amit a linkelt képeken látsz. Így képen nem jön át de amikor minden nap életem legjobb gyümölcseit, zöldségeit eszem ráadásul a hazai árnál 70-80%al olcsobban és 1hét után azt veszem észre kéne több tészta/rízs/hús mert a gyomrom újfent jelzi, hogy neki ez hirtelen váltás... Mindezt úgy, hogy zizikbe kerül...
Amikor már 3napja lecsó van egyszer tojásos, máskor halas, harmadnap... utána meg gyümölcsözünk hát nincs szorulásom.
Ezek után hazajövök és 3*többe kerül a sokkal szarabb. Így jan-febr-márciusban meg még a 4-5ks koktél is szar.
Dinnyéből 80%ban ceceit veszek megállok és 2-3db 12-15kgst hozok haza ami 4-5nap alatt el is megy. Lidlből szerintem csak a magnélküli a jó a többi kuka.

A lokál piacon a legjobb élmény amikor belefutok abba, hogy a lidl/pennys zöldséget árulja a mama. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68010) Mr K


Mr K
senior tag

- Új fertőzöttek száma: 878. (Előző héten: 957.)
- Halottak száma: 11. (Előző héten: 6.)
- Kórházban: 395. (Előző héten: 361.)
[forrás]

Szennyvíz: "A szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja országos átlagban stagnálást mutat. A vizsgált városok zömét stagnáló tendencia jellemzi, emelkedés figyelhető meg Egerben, Székesfehérváron és Szekszárdon, míg enyhe csökkenés egyedül Kecskeméten tapasztalható. A SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja Kecskemét esetében a mérsékelt, míg a többi vizsgált városban az emelkedett tartományba esik."

[forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68011) t72killer válasza Vesa (#68008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Évek óta nem vettem már normál méretűt. Az óriási és a pici koktél még esélyes, hogy ehető. A vízgömb tökéletes leírás a többire. Nem lepne meg, ha fű alatt gmo vízszivattyús fajokkal kínálgatnának.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68012) Mr K


Mr K
senior tag

Enhancing at-home COVID tests with glow-in-the dark materials
(Avagy a pozitív házi tesztek világítani fognak a sötétben. De nem csak arra lesz jó, hogy lehessen versenyezni, hogy kié erősebb, hanem a módszerrel érzékenyebb és szelektívebb tesztek lesznek készíthetők.)

Vulnerable people in UK to be offered spring Covid booster vaccine
(Mivel egyre több a fertőzött (2% felett) és egyre több idős ember kerül kórházba, ezért a 75 éven felülieknek és az idősotthonok lakóinak lehetővé teszik, hogy tavasszal is kaphassanak boostert. Másik oldalról a 16-49 éves korosztály booster lehetőségét viszont megszüntették (de alapoltást kaphatnak, ha szépen kérik.) A tavaszi kampányban a Moderna és a Pfizer bivalens oltásai mellett a Sanofi fehérje alapú Béta specifikus oltása is választható, illetve akik ezeket nem kaphatják, azok számára a Novavax fehérje alapú őstípust célzó oltása is rendelkezésre áll.)

Moderna's COVID vaccine gambit: Hike the price, offer free doses for uninsured
(A Moderna 130 dollárért adja a covid oltások következő generációját, de miután berendelték őket kongresszusi meghallgatásra (márc. 22), felajánlották, hogy a rászorultaknak ingyen adják. A rászorultságot persze igazolni kell, ami kellően körülményes, hogy ne legyen nagy tolongás...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68013) Mr K


Mr K
senior tag

Én is beszállnék az offolásba, a szokásos "itt tartunk a 21. században" témakörben. Meg aztán nőnap is van...
Megvárták, amíg vérmérgezést kap, csak utána végezhették el az abortuszt egy nőnél Texasban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68014) t72killer válasza Mr K (#68012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kedves Modernát szívlapáttal taszajtanám hátba és triplázva fizettetnék vissza vele minden cent állami támogatást/alkalmasint ilyen lenyúlós vacakra ki se adnám a forgalomba hozatali engedélyt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68015) mpo válasza Dare2Live (#68009) üzenetére


mpo
veterán

Mint írtam, az USA és EU ajánlások eltérnek már ebben is és a vitaminokban is.
USA:
fehérje 60g
zsír 53g
szénhidrát 300g

EU:
fehérje 50g
zsír 70g
szénhidrát 270g

A 66 évem alatt volt itt már minden, ami káros az egészségre, (később meg az ellenkezőjét szajkózták) a sertéshús, marhahús, tojás, stb. most éppen a gabona.
Van pár ország, ahol ezt nem mernék előadni.
Nekem az ilyen hír már nem éri el az ingerküszöbömet.
Pékségre, cukrászdára nincs szükségem, amit vehetnék, azt jobb minőségben készítem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#68016) Vesa válasza Mr K (#68012) üzenetére


Vesa
veterán

UK-ban is produkálnak "furcsa" dolgokat, nagyjából az első perctől kezdve. Ez nekem nagy csalódás egy elvileg fejlett, nyugati országtól.

t72killer
Eléggé felháborító valóban, ilyen exrtém szintű támogatások után, ilyen árat kérni a vakcináért nem teljesen korrekt. Finoman szólva!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#68017) mpo


mpo
veterán

A Covid kronológiája (szerintem hiányos).
No one believed the Covid Wuhan lab leak theory – then the world changed its tune.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#68018) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Zombivírus szabadult ki az Északi-sarkról
A hatásvadász cím ellenére érdemes átfutni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#68019) t72killer válasza koncsik (#68018) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

váá, ilyen címet látva inkább külön ráguglizok :DDD . Fel nem foghatom, milyen vírusok élhetnek a Jeges-tengeri jégpáncélon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68020) Mr K válasza t72killer (#68019) üzenetére


Mr K
senior tag

Segítek. :) Kezdd az utolsóval. ;]
- Egy vírus eddig a permafroszt alatt hibernált, most zombiként élesztették újra
- Scientists have revived a ‘zombie’ virus that spent 48,500 years frozen in permafrost
- An Update on Eukaryotic Viruses Revived from Ancient Permafrost

(Amúgy ismerünk olyan történelem előtti szibériai településeket, amelyek feltehetően járványok miatt néptelenedtek el...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68021) t72killer válasza Mr K (#68020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kösz :R . Megmenekültem a tengeri jégbe fagyott alienes meséktől :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68022) Mr K


Mr K
senior tag

New York City rats can carry Covid variants, new study finds
(A study nem annyira new, inkább csak most jelent meg. Mindenesetre a kutatók elkaptak 79 példányt New York 8 millió patkányából, és közülük 13-at covidosnak találtak. Négy példányból vett mintát genetikailag is szekvenáltak. És ha már így benne voltak, akkor kipróbálták, hogy szükség esetén mennyire fertőzhetők a patkányok coviddal (emberi variánsokkal, mint a Delta vagy az Omikron), és azt kapták, hogy remekül.)

Akiben olthatatlan vágy támadt, hogy elolvassa az eredeti tanulmányt (szép színes ábrák vannak benne), szerintem ez lehet az:
SARS-CoV-2 exposure in Norway rats (Rattus norvegicus) from New York City

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68023) Ringman


Ringman
nagyúr

Statement on 'Physical interventions to interrupt or reduce the spread of respiratory viruses' review

Many commentators have claimed that a recently-updated Cochrane Review shows that 'masks don't work', which is an inaccurate and misleading interpretation.
It would be accurate to say that the review examined whether interventions to promote mask wearing help to slow the spread of respiratory viruses, and that the results were inconclusive. Given the limitations in the primary evidence, the review is not able to address the question of whether mask-wearing itself reduces people's risk of contracting or spreading respiratory viruses.

kicsit késő, damage is done.

amúgy tegnap este tömegközlekedve brutális módon köhögött egy utas, tényleg továbbra is az a jó szokás/társadalmi norma, hogy nyugodtan kapja el a többi utas az éppen aktuálisan terjedő nyavalyát? (költői)

(#68024) t72killer válasza Ringman (#68023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a tömegnyomor-közlekedés erről szól, éljen a nagyvárosi "környezetbarát" életmód.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68025) Ringman válasza t72killer (#68024) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a közlekedési forma hibája, hogy az emberek nem képesek maszkot felvenni.

(#68026) t72killer válasza Ringman (#68025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember millió éves időskálán maszk nélkül fejlődött. Igencsak naív ábránd azt hinni, hogy a neandervölgyi gondolkodásmódból röpke pár évszázad alatt kinő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68028) t72killer válasza Ringman (#68027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt egy kicsit óvatosan: aki gyerekkorában ilyeneket elkapott, esélyes, hogy trutyibb környezetben él, és aki trutyi környezetben él, magas %-ban abban is marad/másik trutyira cseréli.

Mindezek mellett mérges vagyok az életmódunkra, amit a nagyobbik gyerkőc -1 és 5éves kora között toltunk bölcsivel, tömegközlekedéssel és mindenféle humán szutyokkal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68029) Mr K válasza Ringman (#68023) üzenetére


Mr K
senior tag

Jobb későn, mint soha. Amúgy magyar nyelvű tudósítás erről:
Visszakozik a maszkviselés hatásosságát vizsgáló tanulmány kiadója

#68026 t72killer Sőt, az ember több millió éves időskálán nem csak maszk, hanem ruha nélkül fejlődött... :P

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68030) t72killer válasza Mr K (#68029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondasz valamit ;) :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68033) Mr K


Mr K
senior tag

Nyílt levél: a nyerészkedés és a nacionalizmus gátolta a Covid elleni védekezést
„Arra kérjük a világ vezetőit, hogy fogadják meg: soha többé! Soha többé nem részesítik előnyben a gazdag országokban élő emberek életét a globális dél országainak lakóval szemben. Soha többé nem zárják magánmonopóliumok mögé a közpénzből finanszírozott kutatások eredményeit. Soha többé nem lesz olyan, hogy egy vállalat féktelen profitéhsége fontosabb legyen az emberiség szükségleteinél" - áll a levélben.

(Nagyon meglepődnék, ha lenne bármilyen foganatja. :(( )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68034) Mr K


Mr K
senior tag

(Három éve, március 11-én nyilvánították pandémiának a covid-ot.)
America shut down in response to covid. Would we ever do it again?
(Erős képanyaggal.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68035) Mr K válasza Ringman (#68032) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez nem volt valami szívderítő olvasmány. Ami pedig a “This may be a three-year shock [to health], and not a shock [that will last] many, many years.” felvetést illeti, nem is teljesen értem: a britek (és alighanem nem csak ők, hanem mások is csak máshol nem mérik) a pandémia harmadik évfordulóját 2% feletti fertőzöttségi szinttel várták:

[forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68036) Mr K


Mr K
senior tag

Évforduló.
Pandemic 3 years later: Has the COVID-19 virus won?
Spoiler: Igen, a vírus nyert. A vírus él és virul, az emberek halnak, a szerencsésebbek érzéketlenné váltak a kevésbé szerencsések szenvedése iránt. A monitorozás is lassan elhal (most zárt be a John Hopkins oldala is), egyre kevesebb az adat és egyre kevésbé naprakész.

Terjedés.
Probable transmission of SARS-CoV-2 from an African lion to zoo employees
Állatkerti (beteg) oroszlán koronavírusos lett, amit a 10 gondozója közül háromnak is átadott.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68037) Vesa válasza Mr K (#68036) üzenetére


Vesa
veterán

Konklúzió: Az emberiség megint nem tanult az esetből, tömegben egy amőba szellemi szintjét sem éri el. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#68038) t72killer válasza Mr K (#68036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Következő oroszlánsimogatásra észben tartom és maszk+kézfertőtlenítés :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68039) Mr K válasza t72killer (#68038) üzenetére


Mr K
senior tag

Igen, ez bölcs elővigyázatosság. :) Megjegyzem itt egy ember -> macskaféle -> másik ember(ek) lánc valósult meg. Azaz nem csak az lehet veszélyes, ha megsimogatod a szomszédot, hanem az is, ha a macskáját.

#68037 Vesa Pontosan.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68040) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Meghalt egy híres ivermectin-influenszer, a követői a saját egészségükért aggódnak

Lehetne karorvendeni, meg ilyenek, de egyszeruen csak tok szomoru az egesz.

I am having fun staying poor.

(#68041) Parci válasza Drizzt (#68040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

„Senki sem tud meggyőzni arról, hogy az ivermectin miatt halt meg” – idézi a Vice az egyik csoporttagot. „Végül a kudarcot vallott nyugati orvoslás miatt halt meg, amely csak a nyereséggel törődik, nem a gyógyítással.”

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68042) emvy válasza Parci (#68041) üzenetére


emvy
nagyúr

Igazabol a nyugati tarsadalmakban mindenki a kudarcos orvoslas miatt hal meg. Ennyit er a tudomany, vegul mind meghalunk.

while (!sleep) sheep++;

(#68043) t72killer válasza Drizzt (#68040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Természetes szelekció. Túladagolta a cuccot, h hasson...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68044) Vesa válasza Parci (#68041) üzenetére


Vesa
veterán

Mindhalálig konteó...

A tudomány a valóság költészete!

(#68045) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

elég korlátozott a felmérés, de:

New Japanese survey on masks:

According to the online survey, conducted in February by Laibo, an operator of a research institution focused on careers, 27.8% of 561 company employees in their 20s to 50s said they would continue to wear masks “unconditionally.”
More than 66% said they would decide whether to remove their masks depending on the situation, such as during meals or whether there are other people nearby. Only 5.5% said they would not wear one regardless of the social setting they were in.
When asked about their reasons for wearing a face mask in a multiple-response question, the largest group, 53.4%, responded that they would wear one “to prevent coronavirus infection,” followed by 50.2% who saw it as “a habit,” and 39.2% who wanted to prevent themselves “becoming infected from diseases other than the coronavirus.”

[ Szerkesztve ]

(#68046) Mr K


Mr K
senior tag

COVID-19 Can Cause Face Blindness
Esettanulmány egy páciensről, aki a covid fertőzés óta arcvakságban (prosopagnosia) szenved (azaz nem képes az arcokat megkülönböztetni egymástól), illetve tájékozódási nehézségekkel küzd. Link a tanulmányra a cikk végén.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68047) Mr K


Mr K
senior tag

What Do We Actually Know About Covid-19? Not Enough
Az átlag polgár nem aggódik, a tudósok viszont igen. Egyrészt keveset tudunk a fertőzések hosszú távú hatásairól (lásd bárányhimlő-övsömör), másrészt nem lehet tudni, hogy merre evolválódik a vírus - eddig még mindig tudott meglepetést okozni. Oltást fejleszteni is problémás, mert pl. az USA is berendelte a BA.5-ös boostert, végül egy másik variáns okozott járványt.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#68048) Parci válasza Mr K (#68047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk a ba.5 oltás nem olyan rossz a mai napig sem...

...viszont igazából nincs kialakult "éves oltás" stratégia, szerintem (laikus érzésre, tippre) máshogy is kéne adagolni azokat (mert nem alapoltások azok már). azért az alapoltás nem volt egy veszélytelen valami, nyilván értelmes ember kiszámolta az esélyeket és vállalta az oltás kockázatát, viszont a cél inkább lehetne most már az, hogy a flu oltáshoz hasonlóan legyen évente friss cucc. kérdés, hogy jó-e, ha az hasonló az eddigihez, azaz 30/50 egység tüsifehérje stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68049) t72killer válasza Parci (#68048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk (UK) totál kimaradt... Nem küzdöttem érte, talán BA.1-re lett volna esélyem egy nap telefonálgatás után - azóta meg az egész oltóprogramot beszántotta a bölcs kormányzat. #nincsjárvány...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68050) Parci válasza t72killer (#68049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itthon volt, de én például nem vettem fel. mondjuk lehet, hogy épp covidos vagyok, q-ra fájt a torkom két napig, kicsit még mindig, már nátha is van stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.