Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) tisn válasza mpo (#31998) üzenetére


tisn
addikt

Az 5,85 millió oltottból 1-1,5 milliót le lehet vonni, akik 6 hónapja kapták a 2. oltást, plusz az időseket, akik Sinót kaptak, mert a védettségük már nem teljes.

aha, bro.

(#32002) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#31985) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új mintavételek száma: 15 682 (az előző napi adatokhoz képest: +2790)
Az első dózissal oltottak száma: 5 850 887 (az előző napi adatokhoz képest: +3885)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 558 919 (az előző napi adatokhoz képest: +5573)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 565 000 (az előző napi adatokhoz képest: +21 000)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#32003) Csatravi válasza mpo (#32000) üzenetére


Csatravi
senior tag

A kötelező maszkhordást azonnal visszahoznám a zárt terekben. Persze úgy a vadászpuskát nehezebb lenne kipróbálni és a háziállat vadászunk képe sem mutatna olyan jól a megnyitón.

(#32004) Tigerclaw válasza tisn (#31992) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mar reg at kellett volna terni FFP2-es maszkra amit minden orszag meg is lepett ahol nem operettbohocok, droton rangatott babok "iranyitjak" a jarvanyugyi vedekezest.

Es igen, a megfelelo fajta maszk rengeteget ved, sot legalabb olyan fontos vedvonal, mint a vakcinak.

Nem kell full lezaras, csak akkor ha nagy baj van, de jelenleg pont abba az iranyba megyunk nulla vedelmi intezkedessel, hogy nagy baj legyen. Ez vagy azt jelenti, hogy idiotak vezetik az orszagot, vagy azt hogy szandekosan terelik az orszagot olyan allapotba, hogy a tavaszihoz hasonlo nagy baj legyen. Az utobbir allhat fenn.

Csak maszk hordassal se a gazdasagnak, se az oktatasnak nem artanank. Ahogy tavasszal is, most is az a legsemlegesebb eszkoz. Maszkhordas belteren, kezmossas, es kezfertotlenito. Mindenki jarhat dolgozni, iskolaba rendesen. Aki meg gyanus, tesztelni kell oltastol fuggetlenul es ha pozitiv akkor otthon marad tappenzen, igazolt hianyzason, mint barmelyik masik korabbi fertozobetegseg eseten.

Viszont mivel ezeket nem lepte meg a kormany, talan par het mulva mar nem lesz eleg ennyi es jon vissza minden szar ami tavasszal is volt. Jon majd a HO, a tavoktatas, a gazdasag melyrepulese, csak azert mert a kormany ugy kezeli az orszagot mintha csak valami SIM city lenne.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32005) mpo válasza Csatravi (#32003) üzenetére


mpo
veterán

Csak a száj és az orr eltakarása kell, a szemé nem. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#32006) tisn válasza Tigerclaw (#32004) üzenetére


tisn
addikt

maszkot epp lehetne kotelezove tenni zart terben, de a tippem tovabbra is az, hogy nem lesz szukseg komoly lezarasokra, iskolai HOra. egy 6-os pack sor vs 6-os pack dietas kola fogadas mehet a temaban? :)

(#32007) radi8tor válasza tisn (#32006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lesz itt lópikula sem, oltás felé van terelve a nép, ezért csak a halálozási adatok lesznek felfújva és természetesen kiemelve hogy oltatlanok kerülnek kórházba.

for ciklus eleje
áprilisba majd lesz egy end...

⭐ Stella

(#32008) BlackV válasza tisn (#32006) üzenetére


BlackV
senior tag

Vigyázzatok a sörrel, nem barátja a Pfizernek. :)

Dobson SZ.
Röviden: nagy sörhas, elegánsan centrális elhízás esetén a Covid-19 elleni oltások nyomán kisebb és gyorsabban csökkenő ellenanyagszintek alakulnak ki. Hivatkozás:
[link]

(#32009) Sir Pocok válasza tisn (#32006) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én ebben bízok, de az amerikai számok elég elkeserítőek, pedig hasonló az átoltottság mint nálunk.

Minden azon fog múlni, hogy az egészségüggyel mi lesz. Bírni fogja-e a terhelést vagy sem. Ha nem akkor biztos lesznek szigorítások.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#32010) t72killer válasza tisn (#31992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A delta nem r=8 és az ausztrál rémmesékkel ellentétben nem teleportál. Régesrég elkaptam volna oltatlanul. Kicsivel lehet hatékonyabb az alfánál.

#32001: hálistennek ennél kevesebbnek ilyen "régi" az oltása. Bár az idő múlik, novemberben már simán lehet ennyivel korrigálni. Türelemjáték ez, megszívják, akik anno első sorban tülekedtek épp járványcsúcson az első dózisért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32011) tisn


tisn
addikt

volt mar?

rusvai: "Hozzátette: a hatvan év felettiekből 400 ezren egyáltalán nincsenek beoltva, ezek az emberek "kevés jóra számíthatnak", mivel a delta variáns sokkal fertőzőképesebb elődeinél, és mindenkit elér majd, oltottakat és oltatlanokat egyaránt."

egyelore a korhazba es gepre kerultek heti szama nem emelkedik ugy mint vartam, persze lehet az exp fv trefal meg.

(#32012) tisn válasza t72killer (#32010) üzenetére


tisn
addikt

lehet, 5..8 kozotti becslesre emlexem.

szerk:
wiki

UK scientists have said that the Delta variant is between 40% and 60% more transmissible than the previously-dominant Alpha variant, which was first identified in the UK (as the Kent variant).[83] Given that Alpha is already 150% as transmissible as the original SARS-CoV-2 strain that emerged in late 2019 in Wuhan,[83] and if Delta is 150% as transmissible as Alpha, then Delta may be 225% as transmissible as the original strain.[84] BBC reported that {\displaystyle R_{0}}R_{0}basic reproduction number, or the expected number of cases directly generated by one case in a population where all individuals are susceptible to infection – for the first detected SARS-CoV-2 virus is 2.4-2.6, whereas Alpha's reproduction number is 4-5 and Delta's is 5–9.

[ Szerkesztve ]

(#32013) t72killer válasza tisn (#32012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igenigen, sztem ezt is túlbecsülték. Így kb 6x el kellett volna kapnom oltatlanként egy mezei műtősmaszkban nagyvárosi boltokba járva (ahol kb 30%-on nem volt maszk)+gyerek suliba. De még a gyerek suliját se érte el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32014) Tigerclaw válasza radi8tor (#32007) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg a terelesben epp szunetet tart a kormany, epp azert maradtunk le ennyire az elvonaltol. A jelenlegi szamokat is valoszinuleg foleg a gyerekek oltasa hozza. Epp a minap olvastam, hogy az USA-ban arvan maradt 5 gyerek, mert a szuleik nem oltattak be magukat. Az otodik gyerek szuletesekor mar mindketten korhazban voltak. Az anya mar nem lathatta az ujszulottet, mert szules kozben meghalt, az apja is csak fenykeprol. Allitolag nem voltak alusipkasok, csak nem voltak meggyozve sem. Ez is csak azt mutatja, hogy virussal, vakcinakkal kapcsolatos ismeretterjesztes a legtobb orszagban sikertelen, vagy a fake news/hoax/konteo vonal sokkal erosebb. Nalunk ugyanez van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32015) tisn válasza t72killer (#32013) üzenetére


tisn
addikt

itthon valoszinuleg meg nem optimalisak a korulmenyek, tul meleg, tul szaraz, tul sok uv.

bar valami rhino nagyon terjed, en is beteg vagyok par napja, gyerekek ragasztottak ram. orulnek, ha delta lenne, mert kis torokfajas, takony, fejfajas eddig, de akiket teszteltek hasonlo tunetekkel mind negativ lett.

(#32016) mpo válasza Sir Pocok (#32009) üzenetére


mpo
veterán

Európa kétharmada lehagyott minket az átoltottságban

a tavaszi éllovas szerepből a legrosszabbul teljesítő harmadba csúsztunk át a 68 százaléknyi beoltott felnőttel.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#32017) radi8tor válasza Tigerclaw (#32014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek kiragadott szélsőséges esetek. Oltottként is megtörténhetne ez, mert nem 100%-os hatékonyságú az oltás.

⭐ Stella

(#32018) t72killer válasza tisn (#32015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

uk-ben vagyok+voltam már tavasszal is, igencsak sűrű részen. itt volt/van delta, de akkor sem ugrik rád az utca túloldaláról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32019) Tigerclaw válasza mpo (#32016) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezekrol a diagrammokrol mar lehagyhatnak az egyszer oltottak aranyat, hiszen az minden kutatas szerint elegtelen. Az egyoltasos vakcinakat persze lehet korrigalni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32020) mpo válasza t72killer (#32010) üzenetére


mpo
veterán

hálistennek ennél kevesebbnek ilyen "régi" az oltása.
Mielőtt leírtam a számokat, előtte utánanéztem.
Ha nem annyi, amit én írtam, akkor mennyi?

Ha érted, akkor már elavult.

(#32021) Tigerclaw válasza radi8tor (#32017) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze de az atlagember szintjere levitt ertheto ismeretterjesztes hianyzik. Helyette nalunk is csak azt toljak, hogy oltasd be magad, mert en mondom mint celeborvos, es makszimum melletesznek par riaszto statisztikai adatot. Kellene a virusrol es a vakcinarol is beszelni, mert valaki az elozotol nem fel, masok meg az utobbitol jobban tartanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32022) kw3v865 válasza mpo (#32016) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igazából én nem is vártam jobbat, nagyjából erre számítottam. Azért a kelet-európai blokkon belül még mindig relatíve jól állunk. Hozzájuk kell inkább hasonlítani a hazai átoltottságot. Csodát nem lehet tenni, úgy tűnik a kelet-európai emberek gondolkodásmódja ilyen sajnos. Szívesen olvasnék erről tanulmányt, hogy mire vezethető vissza ez a különbség kelet és nyugat között.

(#32023) t72killer válasza mpo (#32020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6 hónappal ezelőtt, azaz márc 16-án kb 407 ezer ember volt túl a második dózisán, aminek ráadásképp az említett sino-s idősek nem kis részét teszik ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32024) Ringman


Ringman
nagyúr

Olaszországban minden munkahelyen kötelező lesz a helyi védettségi igazolvány

Az olasz parlament megszavazta csütörtökön, hogy októbertől minden munkahelyen kötelező legyen az úgynevezett zöld kártya, azaz a certificazione verde, a magyar védettségi kártya olasz megfelelője, írja az Ansa.it.

(#32025) Kékes525 válasza mozso (#31900) üzenetére


Kékes525
félisten

Könnyen elképzelhető, hiszen mi nemhogy nem védekezünk, de a tömegrendezvényekkel még provokáljuk is a járványt. Ennyire lazán szinte egyik ország sem várta a koronavírus 4. hullámát. Viszont nem biztos, hogy a járvány erősségét látni fogjuk a maga teljességében, mert a kormány láthatólag mindent elkövet annak titkolásával.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32026) Ringman válasza Kékes525 (#32025) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ennyire lazán szinte egyik ország sem várta a koronavírus 4. hullámát.

florida + texas járt el kb így.

(#32027) t72killer válasza Kékes525 (#32025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a többlethalálozást igencsak meredek lenne titkolni, bár az viszont igen valószínű alacsonyabb lesz a lakosság nagyfokú immunizációja miatt. A long eseteket pedig eddig is a szőnyeg alá söpörték, az ezután is úgy lesz.

A "nagy társadalmi covid sokkot" letudták az alfa-hullámmal, a kormányztat simán lerázta a felelősséget. Ebben a szituban nem valószínű, h lesz még egy halálozásban durva kör.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32028) mpo válasza Tigerclaw (#32019) üzenetére


mpo
veterán

Azért nem kéne lehagyni az első oltást, mert így látszik, hogy Portugália az első oltásnál 96,9%-nál jár és valószínűleg ők a másodikat is kérni fogják.
Magyarország 68,3%-nál jár első és 63,8%-nál a másodikkal és nem a vakcinahiány az oka.
Ha a várakozási idő letelik, a 2. oltás utoléri az 1. oltást és ott a vége.

Ha érted, akkor már elavult.

(#32029) Kékes525 válasza Gothmog (#31948) üzenetére


Kékes525
félisten

"Majd rá néhány hétre szerintem méretek egy ellenanyagszintet, és akkor kiderül, hogy nekem is nagy kiugrást mutat-e, tehát esélyesen volt reakció a Sino által az immunrendszerem számára a döglött koronavírusokkal megejtett [bábjáték] után, vagy pedig sima "első shot" hatása lesz a cuccnak."

Szinte biztos, hogy magas lesz az antitest számod. Azt a meglepő dolgot tapasztaltuk a Facebook csoportban, hogy azoknál is, akik a Siopharm után nulla antitest szintet mértek nagyon erős az immunválasz az mRNS oltás után. Erősebb, mint ha csak 1 mRNS oltást kaptak volna. Tehát a Sinopharm jó Primer! Nem várt hatás, kellemes hatás, de magyarázni nem tudjuk, legfeljebb azzal, hogy valamilyen immunfolyamatot akkor is elindít, amikor nincs antitest termelődés a hatására. De hogy mit, azt nem tudjuk.

#31912 BlackV

:K Ide vonatkozó állításodat megerősítem és nagydobra is vertem. :D

A hipotézised elképzelhető, de persze ezt bizonyítani kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32030) Tigerclaw válasza Ringman (#32024) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezzel kvazi kotelezove tette a lakossag nagyobb reszenek az oltast. Nem gondoltam volna, hogy ok jarnak majd elen ebben, de valamennyire ertheto is, amilyen sulyos volt a helyzet ott korabban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32031) mpo válasza t72killer (#32023) üzenetére


mpo
veterán

Április 17-én pedig 1,39 millió.
A védettség 4-5 hónap után csökken, ez itt 5 hónapra vonatkozó létszám.

Ha érted, akkor már elavult.

(#32032) PuMbA válasza Kékes525 (#32029) üzenetére


PuMbA
titán

" hogy valamilyen immunfolyamatot akkor is elindít, amikor nincs antitest termelődés a hatására."

Mondtam én (az akkori kutatók véleménye alapján), hogy attól, hogy nincs antitest, még van valami. Jó látni a feltevéseim, most már megerősítve is. Elsőként pont ezzel lettem elhajtva a topikból, hogy nincs rá bizonyíték, de szerencsére egyre több a tapasztalat :)

[ Szerkesztve ]

(#32033) Ringman válasza Kékes525 (#32029) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért az kellemes meglepetés lenne, ha hasonló lenne az inaktivált + mrns kombináció hatása, mint a covid + mrns-é

[ Szerkesztve ]

(#32034) mpo válasza Ringman (#32024) üzenetére


mpo
veterán

Lesz pár ország, aki szintén meglépi.
Aztán lehet tüntetni meg gyújtogatni, mert szegényeket a szabadságukban korlátozzák.
Költözzenek el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#32035) Kékes525 válasza Ringman (#32033) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez lehetséges.

PuMbA

Igen, valami történt. Nem volt rá bizonyíték és azért nem fogadtuk el. Most már van adat erre. A tudomány így müködik. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32036) Dottorei válasza Kékes525 (#32035) üzenetére


Dottorei
tag

szputyinra pfizer lett mert azt mondták hogy nincs moderna - állítólag jövő kedden lesz itt győrben

(#32037) t72killer válasza mpo (#32031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, így korrekt. De még ezek se fognak úgy hullani, mint a totál oltatlanok, csak lesz közülük "váratlan" veszteség, amivel persze az antivaxxer tábor érveit erősítik majd.

#32029: az oltatlanoknak, legalábbis az értelnesebbjének, szvsz eleve az ütősebb kombinációkat kellene ajánlani. A duplaPfizernél van már pár jobb kombináció, ráadásul így fogynának a kevésbbé népszerű oltóanyagok. Remélem jövőre a gyógyszergyárak is így fognak gondolkodni és eleve kombi (pl covaxinhoz hasonló modern elölt kórokozó+mRNS) csomagokat gyártanak majd.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32038) kw3v865 válasza t72killer (#32037) üzenetére


kw3v865
senior tag

Vajon dupla Pfizerre adva a Sinopharm milyen lehet? Egyelőre nem találtam erre vonatkozóan semmit.

(#32039) Parci válasza PuMbA (#32032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit szelektív a memóriád :DDD. nem zárta ki, pláne 100%-ra senki, hanem viszont az van, hogy vagy mondjuk 65 éves, elmész antitestmérésre és kijön, hogy 0. halál nyugodt maradsz, mondván, hogy xy elmélet alapján úgy is védett vagy...

...vagy azért felveszel egy booster oltást, amikor lehet? és mi az állam feladata, biztosra menni egy harmadikkal vagy közölni, hogy mindenki védett és kész?

jó látni, hogy a látszólag hatástalan oltás sem biztos, hogy hatástalan volt, de közben azért tudni, hogy oltottak is halnak megfelé a fertőzésbe, szóval azért csak a jobb védelem a kívánatos. ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32040) Drizzt válasza kw3v865 (#32038) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem is fogsz, Magyarorszagon kivul ilyen kombo eddig sehol nem merult fel.

I am having fun staying poor.

(#32041) Parci válasza kw3v865 (#32038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is fogsz találni -- elméleti síkon egyébként teljesen oké, sőt, boosterként mutatsz egy teljes vírust a szervezetnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32042) #86564352 válasza kw3v865 (#32038) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nagyon nem is fogsz, mert ez hungarikum kombináció. Kérdezd Bélát, valószínűleg azt mondja nagyon szuper. :)
Én a két Pfizeremre majd harmadik Pfizert kérek, vagy Modernát.

[ Szerkesztve ]

(#32043) t72killer válasza kw3v865 (#32038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

semmilyen " fordított" kombóról nem találtam még infót! mRNS után vektorról is max eldugott hadoválás van, nuku érdemi összehasonlítás. Egyesegyedül az AZ után Pfizer van normálisan kimérve egyelőre.

Nem tudom, mennyire lehet ezt in silico vagy legalább egereken gyorsítva modellezni, de nagyon kellenek az infók, hogy mire mit érdemes oltani, mert akár 2nagyságrend különbség is lehet két eltérő stratégia között, ami rohadtul nem mind1.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32044) natë


natë
nagyúr

háziorvos is olt 3-at?

(#32045) bigdady válasza Kékes525 (#32029) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyeneket mérnek 2 sino nullások egy mrns után antitestet?

(#32046) mpo válasza natë (#32044) üzenetére


mpo
veterán

A 3.-nál csak oltópontot és időpontot lehet választani (vakcinát nem), ott nem valószínű a háziorvos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#32047) Drizzt válasza natë (#32044) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen. De nekem se a regi, se az uj nem akart belemenni, hogy kapjak a 4 honap letelte elott harmadikat. Szerintem sem veszes a dolog, ezt a masfel honapot mar kibirom fertozes nelkul(, aztan remelem nem irok egy het mulva, hogy nem birtam ki. :D ).

I am having fun staying poor.

(#32048) natë válasza Drizzt (#32047) üzenetére


natë
nagyúr

nekem 2 hét múlva letelik a 4, kórházban oltottak 2x, ugyanott, megyek akkor ida. 2 Murdernát kérek, mert kemény csávó vagyok :DDD

(#32050) bigdady válasza natë (#32044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.