Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Parci válasza Rolly (#71000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szétbarmolt alvás nekünk eléggé megvolt az első körnél, most szerencsére egy-két napig tartott csak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71002) kpityu2 válasza Z.É.T. (#70995) üzenetére


kpityu2
őstag

A szív kifejezetten gazdag ACE2 receptorokban amihez szeret kötődni a SARS-CoV-2. Szóval célszerű minél kevesebbszer elkapni.

A tartós SARS-CoV-2 fertőzés miatti szívelégtelenség-pandémia előrejelzett kockázata háromdimenziós szívmodell alapján

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71003) t72killer válasza Parci (#70999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek ellenére még itt a #hanyatlóészaknyugaton sincs ebből semmi :((( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71004) Parci válasza Rive (#70994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást! a gyorstesztes részt nem értem, ezek az antigén tesztek eddig is akkor mutatták rendesen, amikor már tünetes voltál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71005) Rive válasza Parci (#71004) üzenetére


Rive
veterán

Köszönöm
Eddig szerencsére semmi vészes...
A dolog kezdetén az első tünetekkel együtt már jött (ezzel a teszttel, legalábbis) az eredmény, szóval most nekem eléggé szembejött, hogy tünetek mellett még folyamatos negatív volt... :(
Ezzel így akkor az egész gyorsteszt-dolog eléggé értelmét veszti.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#71006) Parci válasza Rive (#71005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is fölösleges ma már tesztelni. normális ember amúgy sem megy sehova, ha beteg. semmit sem csinálsz másképp a covidnál, nincs csodaszer, csak tea és alvás. :)annyi haszna van, hogy óvatosabb leszel a rohanok vissza 180-as pulzussal sportolni témával (helyesen).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71007) Ringman válasza Parci (#70999) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez az!

(#71008) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Nem tudom mennyire ide való a kérdésem, majd törlitek ha nem való ide. Covid óta úgy érzem rosszabb a tüdőkapacitásom. Nem vagyok egy nagy sportember de pl. biciklivel járok mindenhova is és sose dohányoztam. Ezt szeretném kivizsgáltatni. Van erre valami tuti vizsgálat? A röntgent és a CT-t írják, elvileg a CT alaposabb ahogy olvastam erről, de akkor ha bejelentkezek mellkas CT-re akkor ugye röntgen nem kell? Illetve a CT-t kiértékelik ott helyben? Szóval nem is csak a tüdőm kapacitása érdekel hanem az általános egészségi állapota.

Thanos was right.

(#71009) Ringman válasza Narxis (#71008) üzenetére


Ringman
nagyúr

háziorvost keresd fel, ő majd beutal a megfelelő helyre, ill. van poszt-kovid ellátás is, de oda is háziorvosi beutaló kell.

(#71010) Narxis válasza Ringman (#71009) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos kihagynám a háziorvosom ha lehet. Egy hatalmas gyökér, biztos nem fog beutalót adni hanem megvizsgál a sztetoszkóppal aztán azt fogja mondani, hogy semmi bajom mindezt olyan stílusban mintha nekem szégyellnem kéne, hogy rabolom az idejét. Már gondolkodtam háziorvosváltáson de amikor kérdezgettem, hogy hova kellene átjelentkezni akkor többiekről se hallottam jót.

Ez alapján jó lesz az a CT: [link] 30 ezerért magánban megcsinálják.

#71011 igen, a területileg illetékesnél vagyok. Másokkal is ilyen, nem nagyon szeret beutalót írni, meg okoskodik a páciens, nehogy már jobban tudja mint ő.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#71011) Drizzt válasza Narxis (#71010) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szabad háziorvosválasztás van, nincs olyan, hogy hova kéne átjelentkezni. Ha a kiszemelt orvos hajlandó fogadni, akkor mehetsz hozzá. De van egy területileg illetékes is, akinek meg nem szabad nemet mondania.

I am having fun staying poor.

(#71012) Ringman válasza Narxis (#71010) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor sajnos váltani kell, ha van rá lehetőséged.

(#71013) fatal` válasza Drizzt (#71011) üzenetére


fatal`
titán

Szabad háziorvosválasztás van

Én úgy tudom, hogy egyrészt már nincs (vagy még csak tervezik?), másrészt meg nem nagyon van háziorvos, aki fogadna, mert tele van a kapacitás a hozzá tartozókkal.

Persze, ha van rá lehetőség, akkor váltani kell.

@Narxis Nem értek hozzá, de biztosan képalkotó kell tüdőkapacitás méréshez? Szerintem erre vannak egyéb megoldások pulmonológián.

Pl. Diffúziós tüdőkapacitásmérés

(#71014) Narxis válasza fatal` (#71013) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez nem rossz, akkor megcsinálom ezt is. :R

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#71015) Parci válasza Narxis (#71008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tüdőfibrózis nyomán állhatna elő, ha jól tudom

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71016) Narxis válasza Parci (#71015) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na neeeeee :Y

Thanos was right.

(#71017) Parci válasza Narxis (#71016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem túl valószínű esetedben, emlékszem, hogy vacakul voltál, de fiatal vagy, nem hinném. szóval szerintem rendben lesz az a tüdő, csak ennyit akartam mondani. edzeni kell ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71018) Narxis válasza Parci (#71017) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én már daganattól kezdve mindenre gondoltam, de tisztán emlékszem, hogy ugyanazon a dombon áttekerve az út felénél már kapkodom a levegőt, mintha a tüdőm nem tudná felvenni a levegőt és azért nem egy hegyről van szó csak egy dombról és tisztán emlékszem, hogy Covid előtt nem volt ilyen problémám pedig akkor se voltam edzettebb. Oké biztos edzetlen vagyok, ez tuti de azért néha furán, tüdőből köhögök egyet-egyet, nem igazán értem miért. Az viszont igaz, hogy edzeni kell, én gondolkodtam a lépcsőzésen, állítólag sokkal hatékonyabb mint a séta/futás/biciklizés. Lépcső meg mindenhol van szóval nem egy költséges dolog.

Thanos was right.

(#71019) Parci válasza Narxis (#71018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

totál nem vagyok képben, mert sosenem járok orvosnál, de nem lehet, hogy inkább sportorvosi irányba lenne célszerű mozogni?

ami az edzetlenséget illeti, sok múlik azért a részleteken. ha az elmúlt 3 évben mégis kicsit lejjebb adtál, akkor azért hamar leépül a szervezet, visszaépíteni meg sok meló, minél idősebbek vagyunk, annál több.

nem hiszem, hogy tüdőfibrózis. de amit triplán nem hiszek, az a daganat. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71020) Mr K


Mr K
senior tag

Study: COVID-19 increased premature birth rate during height of the pandemic
(Nagy mintás (kaliforniai TB adatbázis) utólagos vizsgálat. Jelentősen megnövekedett koraszülést mutattak ki, ami 2022-től visszaállt alapszintre (feltehetően az oltásoknak köszönhetően).)

Maga a tanulmány:
Vaccination, immunity, and the changing impact of COVID-19 on infant health

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71021) Rage47 válasza Drizzt (#71011) üzenetére


Rage47
veterán

Nekem azt mondta (augusztusban) a budapesti háziorvos, hogy oda mehetek, ahova a lakcímem szól, ennyi, el is küldtek, meg sem hallgatott, ott köhögtem előtte, mehettem haza vidékre.
Régen úgy volt, hogy lehetett ide menni, akkor is, ha csak albérlők voltunk, de akkor is nézték, hogy melyik utcában lakunk, mert minden utcához másik háziorvos tartozik egy kerületen belül is.

[ Szerkesztve ]

(#71022) Mr K


Mr K
senior tag

Predicting the spread of SARS-CoV-2 variants: An artificial intelligence enabled early detection
(Olyan újfajta modellezési eljárás, ami gépi tanulás (MI) segítségével képes az első detektálástól számított 1-2 héten belüli megjósolni, hogy az adott SARS-CoV-2 variáns milyen terjedésre lesz képes (mekkora járványhullámot okozhat). (A GISAID adatbázisát vizsgálták.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71023) Drizzt válasza Rage47 (#71021) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valószínűleg más dologról beszélünk.
Van egy darab háziorvosod. Hozzá kell menni táppénz, akut járóbeteg problémák, beutaló kérése esetén. Ilyen háziorvos egy van hozzád rendelve. Ő nem utasíthat el. Ezen kívül van a területileg illetékes háziorvos. Ő sem utasíthat el. Másik háziorvoshoz viszont csak akkor mehetsz, ha előtte hivatalosan átjelentkezel hozzá. Illetve ha az nem a területileg illetékes háziorvos, akkor nem kötelező befogadnia. De ha már befogadott, onnantól ő a háziorvosod és kész.
De a szabad orvosválasztás nem azt jelenti, hogy bármelyik orvoshoz elmehetsz, hanem azt, hogy az egy darab háziorvosodat, akihez bármikor elmehetsz, azt szabadon választhatod meg. Előre. Nem amikor már probléma van. Viszont a tartózkodási helyeden aktív háziorvosnak mindenképpen el kellene látnia, akkor is, ha nem ő a hivatalos háziorvosod.

[NEAK infok]

I am having fun staying poor.

(#71024) kpityu2 válasza Narxis (#71010) üzenetére


kpityu2
őstag

Háziorvostól kérj beutalót a tüdőgondozóba, mert fulladsz. Ott csinálnak tüdőfunkciós vizsgálatot (bele kell fújni egy műszerbe) és csinálnak röntgent. Ha a röntgen mutat valamit akkor CT-re küldenek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71025) Narxis válasza kpityu2 (#71024) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#71026) gergo5991


gergo5991
őstag

uj meló, első nap, főnök 8 órán át köhögött a nyakamba..

régi melóhelyen elküldtem volna mindenkit a p.ába és haza jöttem volna, de mivel ez volt az új melóban az első napom, tűrnöm kellett..
remélem semmit nem kapok el..
mint irtam pár hete légzési gondjaim voltak covid után, szúrt a hátam, és pár napja ahogy ittam a fekete teát hát éreztem hogy a hátszúrásom hirtelen abbamaradt és azonnal meg is szűnt a légszomjam..azóta mintha 30-40% al több oxigénhez jutnék minden lélegzettel..

mai napig állítom de nem hisz nekem senki, hogy mikro vérrögjeim vannak amiről az országunkban még nem is hallottak.., és mikor elmondom az orvosoknak akikhez beutaltak kivizsgálásra hát mind úgy tesz mintha nem hallott volna semmit, vagy kinevetnek..

nem mondom hogy a fekete tea összefüggésbe hozható lenne a hirtelent elmúlt hátfájás és légszomjal, de ahogy utána olvastam értágító meg mindenféle hatása van, ha még koffein is van benne akkor "duplán" értágító lehet..
tudom tudom, ez a komoly covid topik na de mind1, aki akar kísérletezhet magán fekete teával hátha valami jobb lesz, a betü meg elfér itt..

(#71027) Vesa válasza gergo5991 (#71026) üzenetére


Vesa
veterán

Az értágító hatás valós, bár a zöld teában több katechin van mint a feketében. A kávézás is régi bevált módszer pl. a fejfájás egyes típusaira, pont az értágító hatása révén. Ugyanakkor a vérrögös levezetésed nem feltétlenül következik ebből. Bár a katechinnek van némi véralvadást gátló hatása, egy kialakult vérrögöt már sem a koffein, sem a tea nem fogja oidani, tehát ha vérrögöd lenne, akkor az értágító hatással esélyesen nem sokra mennél, mert a vérrög maximum tovább tudna vándorolni és máshol akadna el, újabb tüneteket okozva.

Komoly szaktudás kell ahhoz, hogy a pontos betegséget vagy kiváltó okot azonosítsák, és helyes diagnózist állítsanak fel. Egyszerűbben fogalmazva: laikusként néhány bulvár cikk alapján senki nem fog magán helyes óndiagnózist felállítani. Sajnos sokszor még a háziorvos sem tud, mert még az Ő tudása is kevés lehet, nemhogy egy laikusé. Na de majd jön Dr. House! :D (mondjuk ez a képzeletbeli szakember kaliber nálunk nem tudom, létezik-e egyáltalán? Nekem mindig az volt a problémám, hogy az orvosok többsége nem tesztel eleget, nem elég alapos, így a diagnózis sem feltétlen helyes, abból pedig a kezelés helytelensége következne)

A tudomány a valóság költészete!

(#71028) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hemofília B génterápiás készítmény

btw 20éve a génterápia igazi Star Trek scifi volt.

kpityu2: Most meg a gonosz tudosok / orvosok ilyen áltrükkel akarják meg 5G csippelni és járványt kirobbantani gyikember. Bocs visszaolvastam és beütött.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#71029) kpityu2 válasza Dare2Live (#71028) üzenetére


kpityu2
őstag

:D Ugyan. A tudomány fantasztikus dolgokra képes. Pl. 1957-60 között Afrikában kábé egymillió embernek adták be az gyermekbénulás elleni oltást. Ennyi embernek persze nehéz oltóanyagot előállítani, úgyhogy trükkhöz folyamodtak: az USA-ban előállítottak valamennyi oltóanyagot, azt Afrikába vitték és ott majomvese sejteken amplifikálták, vagyis átoltással tenyésztették, sokszorosították. Így volt elég oltóanyag és sikerült is felszámolniuk a gyermekbénulást. Ez azért komoly siker.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71031) t72killer válasza Ringman (#71030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Talán nem kellett volna ilyen gyorsan feladni az oltóprogramokat világszerte...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71032) Mr K


Mr K
senior tag

A szuperbaktériumokkal is felveheti a harcot egy újonnan kifejlesztett antibiotikum
"Az új, zosurabalpin névre hallgató gyógyszer egyelőre csak egereknél ugyan, de tüdőgyulladásos és szepszises esetekben is képes volt legyőzni a baktériumot. A CRAB világszerte gyakori előidézője a kórházi szepszises eseteknek, a legyőzésének fontosságát pedig jól mutatja, hogy a WHO és az amerikai CDC legveszélyesebb patogéneket felsoroló listáját is ez vezeti."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71033) emvy válasza Narxis (#71008) üzenetére


emvy
nagyúr

Anyám Coviddal került kórházba pár hete, neki mellkasi folyadékképzodes miatt lettek ilyen tünetei. Aztán mondjuk kiderült pár más dolog is, de az már nem Covid-tema.

Most beszéltünk egy anyukával - két kisgyerek tüdőgyulladást kapott Covidtol, mindkét fiatal szülő sürgősségin kötött ki, egyikük 83-as szaturacioval.

while (!sleep) sheep++;

(#71034) mozso válasza emvy (#71033) üzenetére


mozso
senior tag

Huha.... jobbulast mindenkinek !

(#71035) Ringman


Ringman
nagyúr

(nem másolom be az egészet, oltás segít)
[link]
Do viral pathogens increase the risk of neu
rodegenerative disease?
Recent analysis of more than 400.000
patients across different biobanks point to several straightforward conclusions:
- Increased risk of developing neurodegenerative diseases persists up to 15 years after a single initial virus infection;
- The largest effect association was found between viral encephalitis exposure (caused by many viruses, including coronaviruses) and Alzheimer’s disease.
- Influenza with pneumonia was significantly associated with five of the six neurodegenerative diseases studied.
- The previously reported association between Epstein–Barr virus (EBV) infection and Multiple Sclerosis was also confirmed.

dehát az a természetes rend, hogy a gyerekek megfertőzik egymást, egyszerűen nem lehet mit tenni!!! (esetleg ha lenne olyan műszaki megoldás, ami segíthetne :U )

[ Szerkesztve ]

(#71036) Ringman válasza emvy (#71033) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbulást!

(#71037) Parci válasza Ringman (#71035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem vírusos encephalitis megvolt kiskoromban, a tüdőgyulává eszkalálódó infjulenzia meg kamaszkoromban. mondjuk mostanában hülyének is érzem magam.. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71038) Mr K


Mr K
senior tag

Ma ez van szennyvíztérkép helyett (ha volt, akkor bocs):
Valóban magyar járványkezelési innovációt ajánl a WHO a világ többi országának?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71039) mozso válasza Mr K (#71038) üzenetére


mozso
senior tag

JAJ, beleolvasva, amit tenyleg elkuldtek a tobbi orszagnak az egy nagy FACEPALM. Kb. szora sem erdemes a tobbi orszag reszerol, gondolom szet is rohogtek az agyukat.

Pont olyan ez mint a jarvanykezelesuk. Papiron ok, valosagban "viccesen" semmi.

(#71040) mozso válasza mozso (#71039) üzenetére


mozso
senior tag

A vertikális tengely nektek mit üzen ebben a formában ? (NNK / NNGYK hivatalos publikált írásból van)

Fig. 2

[ Szerkesztve ]

(#71041) mozso


mozso
senior tag

Szintén NNK / NNGYK publikus cucc 2021, ezek az E+1x- faktorok mindig visszajönnek

(#71042) mozso


mozso
senior tag

Ebből is mindent ki lehet hozni, another NNK remekmű
Imádom a függőléges tengelyen az 1.00E+ skálázást. Informatív, profi. Ezért is használja az NNK, mert azt sem tudják mit osztanak meg másokkal, vagy mit is néznek.

MEGALOLL :(


[ Szerkesztve ]

(#71043) Mr K válasza mozso (#71040) üzenetére


Mr K
senior tag

Logaritmikus skálázás. Nem tudom, hogy a jelölést nem ismered, vagy a tipográfia nem tetszik? (Ha esetleg az előbbi, akkor exponenciális számábrázolás, azaz az 1.00E+02 = "1.00 szorozva tíz a másodikonnal" = . Programnyelvekben (is) használt számábrázolás, gondolom a grafikont valamilyen számítógépes program generálja, és nem vesződtek a tipográfiával.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71044) kpityu2 válasza mozso (#71042) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt lehet kihozni, hogy a szennyvízadatok alapján nagyjából 2-3 héttel korábban meg lehet becsülni az aktív esetszámot, az új esetek számát és fel lehet készülni. A logaritmikus skála se szokatlan csak az ábrázolás, ilyenkor ugye a kitevőt kell figyelni. 10-től 15-ig látható. Most nem emlékszem a pontos értékre, de a heti jelentésben lévő színes bogyók is ezt jelentik, vagyis ha ismered a színsávokhoz rendelt értéket, akor meg tudod becsülni, hogy 2-3 hét múlva mennyi igazolt beteg lesz. Persze mivel ez a szenyvízben megjelenő vírus, ez már a jelenlegi fertőzöttekkel arányos, akik nem feltétlenül jelennek meg a kórházi statisztikában mint beteg. Lehet amúgy, hogy a heti jelentés színei ugyanazok mint a fenti táblázatban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71045) mozso válasza Mr K (#71043) üzenetére


mozso
senior tag

Persze ismerem.

Csak ironizaltam tegnap mergemben, mert a dolog vizualis talalasa (foleg a szines excel) marhara nem professzionalis.

(#71046) kpityu2 válasza mozso (#71045) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy viszonylag friss tanulmány a magyarországi szennyvízadatokról: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71048) t72killer válasza Ringman (#71047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ivermectinről várjuk még az adatokat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71049) mozso válasza kpityu2 (#71046) üzenetére


mozso
senior tag

Thx, ez elég érdekesnek tűnik, vannak benne meglepő dolgok is, pl. prognózis az immunizáltság elvesztésének idejére.

(#71050) Parci válasza mozso (#71045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ez nem a lakosságnak szól. nekem ezzel pont nincs bajom, mert egyértelmű adat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.