Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Parci válasza Drizzt (#39967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden délután 2-től mostantól, mindenhol

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40002) Freddy76 válasza bigdady (#39995) üzenetére


Freddy76
addikt

De. De az, hogy csak a kormányhivatalokban kell a maszk, túl sok eredményt nem érnek el. Nem érte, miért nem lehet kötelezővé tenni úgy, mint korábban. Nálunk (ügyvédi iroda) rajtam mindig van, ha ügyfél jön, de az ügyfeleket legfeljebb megkérni tudom, kötelezővé nem tehetem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40003) Lauda válasza AsakuraDave (#39993) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ezt írta. Teljesen jól megfogalmazta, fuss neki újra. :)

[ Szerkesztve ]

(#40004) kolopele válasza AsakuraDave (#39993) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tehetek róla ha nem értetted amit leírtam.

(#40005) mozso


mozso
senior tag

Környezetünkben augusztustól egyeduralkodó a delta (semmi extra ebben), viszont a citromsárga AY verziók, köztük az AY.4.2 is kezd terjedni szépen. Itt tudtok elemezgetni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40006) AMD Power válasza #86564352 (#39996) üzenetére


AMD Power
titán

Itt is azt kéne. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40007) t72killer válasza mozso (#40005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szánalmas, hogy a csóri Koszovóból is van szekvenciálási adat, Magyarországról semmi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40008) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, valami könnyen érthető infógrafika jellegű tájékoztató van a covid utóhatásairól, hosszútávú szövődményeiről?
Utolsó próbálkozás lenne egy antivaxxer ismerős meggyőzésére, most ott tart hogy inkább önként megfertőződik, mert a munkahelyén (Németo.) elő fogják írni neki az önköltséges napi pcr-t ha nincs oltva se meg beteg sem volt.
Tudom hogy az ilyen szintű ostobaságra nincs mentség, és eléggé esélytelen hogy meggyőzzem, de még adok neki egy esélyt.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#40009) Parci válasza Ra3 (#40008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem oda sem figyelne rá, nem is értené, kész válaszai vannak rá...

hagyd. ha meghal, így járt, ha longos lesz, szintén, ha meg csak szipog kettőt, majd hallgathatod, hogy lám-lám. de valószínűleg szarul lesz, és beszedi majd a favit, meg minden qrvaanyját :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40010) AsakuraDave válasza kolopele (#40004) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Akkor meg minek nyavajogtok az oltatlanok miatt? Nem kell semmi szigorítás a sok bolond oltatlan megy a föld alá és kész egy jobb idi0ták nélküli világban élhetünk tovább :)

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#40011) Parci válasza AsakuraDave (#40010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként tényleg zajlik egyfajta iq-alapú természetes szelekció is napjainkban. a gond az, hogy a mutációkat csak úgy lehet megállítani, ha "mindenki" védett lesz és lelassul az egész, különben csak jönnek az újabbak, amik ellen a régi szuri már nem véd. a delta is határeset, és lesz még rosszabb is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40012) t72killer válasza Ra3 (#40008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sok sikert kívánnék a megfertőződési projekthez, esetleg ha 3. dózis után vagy, becsatlakoznék. Jó lesz kontrollcsopinak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40013) AsakuraDave válasza Parci (#40011) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Oltott emberbe nem fog mutálodni? Megfertőz egy oltatlant akinek 0 ellenreakciója van bam megy a föld alá, itt hol mutál és mitől? Megfertőz egy oltottat akibe benne van a tüske ami ellen meg harcolnia kell és tud fejlődni...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#40014) bigdady válasza knorbi90 (#39917) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tuti nem oltatnék pár napig [link]

(#40015) syberia


syberia
veterán

Az izraeli kormány tegnap országos gyakorlatot tartott, amelynek célja egy új, halálos COVID-19 variáns tömeges elterjedésének országos felkészültségének vizsgálata.

A szimuláció egy háborús játék formájában zajlott, és az "Omega-gyakorlat" nevet kapta.
https://twitter.com/naftalibennett/status/1458489979248812039

A Miniszterelnöki Hivatal szerint a gyakorlat célja, hogy tesztelje a kormányhivatalok, a nemzeti vészhelyzet és az egészségügyi rendszerek képességeit egy "Omega" Covid variáns megjelenése esetén.
insiderpaper.com/israel-holds-war-game-to-prepare-for-new-and-more-lethal-covid-variant


:DDD

https://howbad.info/

(#40016) Mr K válasza tttttt2 (#39999) üzenetére


Mr K
senior tag

Szerintem a megfigyelések teljes adag modernára vonatkoztak, boosterként viszont csak féladagot adnak (legalábbis mRNS-re), azaz a hatás is kisebb lesz, meg a mellékhatás is.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#40017) bigdady válasza koxkids (#39980) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mérni vagy nem mérni? Lényeg hogy van vagy nincs antitest: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40018) BlackV


BlackV
senior tag

Kicsit visszakanyarodva még sógorék 2g szabályára. Mondjátok, hogy rosszul fordítom, mert ilyen nincs.

Achtung: Impfnachweise über eine Dosis mit Janssen verlieren mit 3. Jänner 2022
ihre Gültigkeit. Daher bedarf es frühestens 14 Tage nach der 1. Dosis eine 2. Dosis,
um weiterhin einen gültigen Impfnachweis zu erhalten.

Tehát 14 nappal az első adag Janssen után mehet rá a 2. oltás? Még az előző utáni vérrögöm se múlt el, már mehet is rá a pfizer? :) És ezt ki tesztelte? Meg hogy? Hatékony? Biztonságos? Nem erről szól az EMA engedély?

Aztánmeg. Az ema engedéllyel nem rendelkező oltottaknak egy extra lehetőség:

Wenn gewünscht, ist auch eine Verabreichung der mRNA-Impfstoffe gemäß üblichem
Impfschema bestehend aus 2 Dosen möglich, eine erhöhte Nebenwirkungsrate kann hierbei aber nicht ausgeschlossen werden. Nach Erhalt der Zweitimpfung beträgt die Gültigkeitsdauer des Impfnachweises als 2-G-Nachweis 360 Tage, wobei mindestens 14 Tage
zwischen den beiden Impfungen verstrichen sein müssen.

Tehát ha jól értelmezem ezt is, ha nagyon akarsz 2g-t, akkor függetlenül attól, hogy eddig mennyi szart nyomtál magadba, most tolj be 2 pfizert 14 napos különbséggel és oké. Viszont megjegyzik, azt nem tudjuk, hogy ez milyen mellékhatásokkal jár, de elfogadjuk. És ez az egész 2g elvileg az egészség nevében született.
(Egyébként, hogy hol lehet igényelni a turbófájzert azt nem említik.)
Ezt izzadta ki magából az osztrák Bundesministerium? PDF
Úgy látom a hülyeség nem csak nálunk van intézményesítve.

(#40019) Hieronymus válasza AsakuraDave (#40010) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt mondom már egy ideje. Saját magától senkit sem lehet megmenteni. Akkor hajrá. Húsvétra túl jutunk a nehezén.

Más.
Németországban 5 ezer intenzív ággyal van kevesebb, mint egy évvel ezelőtt. Illetve az ágyak megvannak, csak személyzet nincs hozzájuk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40020) nobela


nobela
senior tag

Komolyan, még mindig vannak olyan csökkent képességűek akik nem értik hogy a "majd a sok hülye oltatlan megy a föld alá" nem érv???

Mert előtte totálisan megterhelik az egészségügyi rendszert és ennek normális oltott áldozatai lesznek!

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#40021) kolopele válasza nobela (#40020) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem értik meg, sőt azt hajtogatják más oldalakon is, hogy az oltottakkal vannak tele a kórházak.

(#40022) kolopele válasza AsakuraDave (#40010) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű. A mutáció elsősorban az oltatlan emberekben alakul ki, ami ellen az oltott sem lesz feltétlenül védve. Vannak ennek tudományos alapjai is.

(#40023) AsakuraDave válasza nobela (#40020) üzenetére


AsakuraDave
őstag

OItatlan? Nem kap kezelést, inhumán? igen, és? ennél sokkal durvább dolgok mennek szerte a világba csak mindenki egy álszent csótány...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#40024) mpo


mpo
veterán

5 nappal ezelőtt 1-2 maszkost láttam a boltban, ma már 10-15% hordta.
Mi történt? Megijedtek?

Ha érted, akkor már elavult.

(#40025) newguy9000 válasza BlackV (#40018) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Ezt a két Pfizert Ausztriában lehet beadatni? Hogy működik ez? Kimegyek és megkaphatom negyedik és ötödik oltásként?
Ez már tényleg csak az idióta bürokráciáról szól.

[ Szerkesztve ]

(#40026) BlackV válasza newguy9000 (#40025) üzenetére


BlackV
senior tag

Ez hülyeség. Sehol. Gyak orvos nem lesz a Földön aki ezt így beadja.

(#40027) Joker88 válasza mpo (#40024) üzenetére


Joker88
őstag

igen,sőt már egyre többet láttam , aki még az utcán is viseli ( mint amikor kötelező volt anno.) És sok köztük a fiatal,értsd huszonévesek. Győr.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#40028) t72killer válasza BlackV (#40026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ódehogynem, Romániában esélyesen "visszafelé" is működik a mosdókagylós trükk, azaz ha fizetsz akár a mosogatóléből is kevernek neked vakcinakoktélt ;]

Egyébként ha két külön országban veszi fel az oltásokat az ember, a doki alapból nem fogja tudni, mit kaptál máshol.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40029) newguy9000 válasza BlackV (#40026) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Akkor nem teljesen értem az elvárást. Kb. a jogalkotás alapja hogy nem hozunk olyan jogszabályt aminek nem lehet megfelelni. Jelenleg a helyzetemben amennyiben igaz amit írsz, akkor ha megfeszülök sem tudok megfelelni az osztrák elvárásoknak a két Sino és egy Janssen oltásommal.

(#40030) seredy


seredy
tag

December közepéig be kell oltatniuk magukat a pedagógusoknak

A hvg.hu birtokába került egy levél, amelyben a tankerületi központok a kötelező oltásról tájékoztatják az oktatási intézményeket. Mint kiderült, az oltatlan iskolai dolgozóknak december 15-ig kell beadatni maguknak az oltás első dózisát, a másodikat pedig az orvos által meghatározott időpontban. Egydózisú vakcina esetén december szintén 15. a határidő.
A már korábban beoltottaknak igazolni kell az oltottságát az intézményvezetőnél.
Azt, aki nem oltatja be magát, fizetés nélküli szabadságra küldik, egy évvel később pedig el is bocsáthatják, ha addig se oltatja be magát.
A szakszervezetek ugyanakkor azt szeretnék, ha a kormány visszavonná az állami intézményekben elrendelt, kötelező koronavírus oltásról szóló rendelkezést, illetve azt, hogy a nem állami intézményekben a kötelező oltás bevezetéséről a munkáltatók határozzanak.

(#40031) t72killer válasza newguy9000 (#40029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az osztrák jogalkotás alapja Ausztria állampolgárai. Ezek nem kaptak sino-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40032) Lauda válasza AsakuraDave (#40010) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez a színvonal a laza topikba való.

(#40033) BlackV válasza newguy9000 (#40029) üzenetére


BlackV
senior tag

Várj még egy kicsit fogják ezt még reszelgetni. Óriási kapkodás és átgondolatlanság látszódik. Valószínűleg a 2g után jött 823ezer levél és telefon a minisztériumba a turisztikai szakszervezetektől és most Helmuték lázasan izzadoznak de lassan 2g paródia lesz ez.

#40031 a Jansenes rész a sajátjaikra is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#40034) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok! Ha 11.02-én pozitívat teszteltem, és most gyógyultam fel a koronavírusból, akkor legközelebb mikor mehetek oltásra? Kell előtte antitest szintet ellenőriztetni?

(#40035) newguy9000 válasza t72killer (#40031) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Ez teljesen jogos, de talán EU-s ország Ausztria és Magyarország is vagy mi a fene. Ideje lenne már ezeket az elvárásokat összehangolni.

[ Szerkesztve ]

(#40036) t72killer válasza BlackV (#40033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De az osztrák janssenesnek csak az az egy oltása van, nem keleti-tűpárna. Arra kell neki egy combosabb booster.

#40035: annyit léphettek volna, hogy antitest-szám alapján bármit (ex-fertőzés is) elfogadnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40037) newguy9000 válasza t72killer (#40036) üzenetére


newguy9000
csendes tag

Mikor jutunk már el oda hogy az antitestszintről kell igazolás és nem az oltottságról?

(#40038) Lauda válasza newguy9000 (#40037) üzenetére


Lauda
félisten

Reméljük sosem.

(#40039) t72killer válasza Lauda (#40038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig az tükrözi a védettséget jelenleg. Bár el tudom képzelni, hogy a sejtes immunmemória x kör átesés és oltás után már önmagában elég erős és gyors lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40040) Lauda válasza BlackV (#40018) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ha valaki nagyon akarja, adathat be magának pfizereket. Az oltásainkba nem lát bele az osztrák, így ha negatív teszttel kimegy valaki és letagadja, hogy már volt oltva, akár kaphat 4.-5.oltást is. :U

(#40041) Lauda válasza t72killer (#40039) üzenetére


Lauda
félisten

Az egy dolog, még ha így is van. Azonban a gyakorlatban ezt kivitelezni nagyjából nem lehet.

(#40042) BlackV válasza Lauda (#40040) üzenetére


BlackV
senior tag

Értem vili. A gondom, hogy jogszabályban leírva elfogadottnak tekint egy EMA engedélyes oltóanyagot, EMA engedélyezésen kívüli oltásközzel. Ez a vérciki.

[ Szerkesztve ]

(#40043) Vesa


Vesa
veterán

Mótvá, hogy Gulyás szerint, orvosilag indokolt esetben, orvosi javaslatra akár negyedik oltás beadása is felmerülhet? A szükséges oltóanyagmennyiség adott, de még vizsgálatokat kell folytatni a kérdésben.

A tudomány a valóság költészete!

(#40044) t_laci


t_laci
csendes tag

Azért az idióta bürokráciáért nem kell a szomszédba menni.
Ma voltam harmadik oltásért. Szépen intéztem szabadságot, kivártam az oltóponton a soromat, erre azt mondta az oltó orvos, hogy két modernára nem ad pfizert, mert központi utasítás szerint nem szabad keverniük. Felírtak jövő hét csütörtökre, mert majd akkor lesz moderna nap. Hát örültem eléggé, mehetek vissza megint szépen kivárni a soromat. Remélem addig nem kapom el, van 3 pici gyerekem. Láttam, hogy másnak itt csont nélkül működött ez a kombó, nekem nem. Hiába kértem a pfizert. Vektorról egyébként szó sem esett, kínait viszont adtak volna, de nem akartam eltapsolni a harmadik lövésemet arra, így azt én nem kértem.
Csak hogy van ilyen is.

(#40045) Vesa válasza t_laci (#40044) üzenetére


Vesa
veterán

Ne lepődj meg, ebben az országban, járvány ügyileg minden a feje tetején áll. Értelmet ne keress ebben.

A tudomány a valóság költészete!

(#40046) Ispy válasza t72killer (#39965) üzenetére


Ispy
veterán

Nem délutáni, délutános, három műszakban nyomják ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40047) Lauda válasza BlackV (#40042) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt valami nem stimmel. 14 nap különbséggel nem hinném, hogy adnak be oltásokat.

(#40048) AMD Power válasza AsakuraDave (#40010) üzenetére


AMD Power
titán

Ez minden volt csak nem vicces. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40049) Parci válasza AsakuraDave (#40013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oltott embereket is megfertőz, de kevésbé szaporodik fel. egyrészt. másrészt, ez már a delta, eddig nem is igazán fertőzte meg az oltottakat, mert az eredetihez közelebbi variánst még jól lefedte az eredetihez fejlesztett oltás. épp ez a gond, ha mindig csak a nép felét oltjuk be, jön újabb.

az oltatlan mellesleg nem úgy hal meg, hogy elkapja és már vége is. előtte 2 napig lappang, addig fertőz ezerrel, utána kicsit kapar a torka, köhög, megy vásárolni, fertőz, aztán szarabbul lesz, a kórházban fertőz és utána hal meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40050) AMD Power válasza bigdady (#40014) üzenetére


AMD Power
titán

Én napi kb 200 emberrel beszélek, személyesen. Ebből 40% kűlföldi. Alig van 10-ből 2-őn van maszk. Ennyi erővel nekem korházba kéne fekűdnöm. Én szerintem kb mióta itt a vírus "folyamatosan" Covidos vagyok és találkozok vele nap mint nap. Tesztelve, igazolva nem voltam beteg. Ettől függetlenűl már 3 oltást kaptam, probléma és bármilyen mellékhatás nélkűl.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.