Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Sir Pocok válasza bigdady (#35450) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Akkor megnézem. Köszi!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35452) Z.É.T. válasza BlackV (#35432) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Barátom 397 bau/ml (centaur) 5 hónappal a második Pfizer után még simán jónak tűnik 1-2 hónapra, ugye?

(#35453) BlackV válasza bigdady (#35448) üzenetére


BlackV
senior tag

- A lancetben megjelent vizsgálat szerint 25 BAU/ml erős semlegesítés wuhanira in vitro.
- 100 BAU/ml pedig erős bétára.
- Deltára nincs konkrét adatom, de a béta antitestkerülőbb, mint a delta, úgy tudom.

- Vigyázni kell ezekkel a laborvizsgálatokkal, még akkor is ha élő vírussal történt, mert élő szervezetben a minél hatékonyabb védelemhez elképzelhető, hogy nem árt a több és ami még fontosabb a 3. oltással előhívott fejlettebb antitestek. Ennek élő példája Izrael.
Tehát érdemes lehet oltani egy ilyen mérsékelt eredmény után.

(#35454) BlackV válasza Z.É.T. (#35452) üzenetére


BlackV
senior tag

Jónak tűnik, de vedd figyelembe, amit egyel feljebb írtam. Talán időszerű lehet lassan az oltás ott is.

(#35455) Z.É.T. válasza BlackV (#35454) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Thx!
(mi önkényesen ~1500 au/ml abbott körül húztuk meg a határvonalat ez meg ugye ~2800-nak felel meg, azért gondolnánk még mondjuk 1 hónap halasztást, ha kb feleződne is)

[ Szerkesztve ]

(#35456) Asbee válasza BlackV (#35453) üzenetére


Asbee
veterán

Elecsys féle U/ml-re van váltószám?

(#35457) Parci válasza BlackV (#35453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a 148-ra a 21,8-as határ mellett az volt, hogy "gyenge védelem" (3 kategóriát adtak meg, ez volt a legrosszabb)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35458) Chesterfield válasza Sir Pocok (#35441) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez már az under control szakasz, vagy még a going down? :((

(#35459) BlackV válasza Asbee (#35456) üzenetére


BlackV
senior tag

Igen de írtam is neked a múltkor. 1.0 a váltószám, tehát nem kell átváltani.

(#35460) BlackV válasza Parci (#35457) üzenetére


BlackV
senior tag

A whitelab által közölt sávok tök összhangban vannak lancetes cikkel. Minden stabil és feszes.
szerk.: de a kategóriád "mérsékelt" volt nem "gyenge".

[ Szerkesztve ]

(#35461) t72killer válasza bulikavagyok (#35435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#35462) Asbee válasza BlackV (#35459) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi. Lehet átsiklottam felette. Akkor az a fajta nem valami jó,
mert a >250 ez alapján nem mond olyan sokat.
Én a nem olyan régi >40000 au/ml-el elvagyok még egy jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#35463) Parci válasza BlackV (#35460) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem találom a papírt, de a lényeg, hogy a leggyengébb kategória volt a negatív eredmény után, ebből arra következtettem, hogy az már "alig véd"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35464) BlackV válasza Parci (#35463) üzenetére


BlackV
senior tag

Teljesen jól csináltad. Ebben a sávban nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy kell-e oltás vagy nem. Egyéni élethelyzettől is függ. Amúgy ha az első oltástól számítod, 5 hónap telt el, fejlődtek nálad is a dolgok bőven.

Asbee: a roche elecsys egy érzékeny ékszermérleg, méri a miligrammot is, de csak "3000 grammig." Olyan, mintha fürdőszobai mérlegnek akarnád használni mindennapok során és csigás emelő segítségével tudnád csak magad lemérni (tovább hígítás.)

Béla nem véletlenül ezzel mérte a nyuggereket. Ha van antitest, az kimutatja..

[ Szerkesztve ]

(#35465) bigdady válasza BlackV (#35453) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor a 35 és 60 bau az gyengusz most?
Pesten hol adnak most modernàt?

[ Szerkesztve ]

(#35466) BlackV válasza bigdady (#35465) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem válaszolok. Minden info adott, neked kell meghoznod a döntést. :P

(#35467) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az oroszok is 10%-nyi ay.4.2-ről beszélnek, bár nem világos, hogy kimérték-e, vagy csak saccolják a brit adatok alapján.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35468) BlackV válasza bigdady (#35465) üzenetére


BlackV
senior tag

Elméletileg ezek a szérum vírus neutralizációs vizsgálatok, mesterséges intelligenciával felpakolva modellezik, hogyan viselkedne a vírus élő szervezetben. 100%-os neutralizáció azt jelenti, hogy elméletileg nem tudnak közlekedni a virionok a szervezetedben anélkül, hogy semlgesítenék őket. 100BAU alatt a mutációk egy része már átjut, ezért mondhatjuk gyengének. :) Na csak sikerült valamit mégiscsak válaszolnom :)

[ Szerkesztve ]

(#35469) Parci válasza BlackV (#35464) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valahogy az a tapasztalatom (egyelőre), hogy a legjobb stratégia volt itthon, ha minél hamarabb rámentél arra, amire lehet. teljesen máshogy látom, mint t72 (mondjuk mindenki máshogy látja, mint ő ;]), mert előrébb van, aki hamarabb lép. boosterként meg most már tényleg lesz a szurik mellé az aktuális vírus is............

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35470) PuMbA


PuMbA
titán

Oroszi Beatrix szerint három lehetséges forgatókönyve van a negyedik hullámnak

"A szakértő arról beszélt, a delta variánsnál a nyájimmunitás küszöbe 80 százalékos átoltottság felett van, ám ezt a jelenlegi oltóanyagokkal akkor sem leszünk képesek elérni, ha mindenkit beoltottunk."

"A konferencián Fekete Ferenc, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet orvosigazgatója közölte, jelenleg a 6-11 évesek körében növekszik hihetetlen mértékben a megbetegedések aránya, hozzátéve, hogy noha gyermekkorban nincsenek nagyon covid-szűrő vizsgálatok, de azt már most is látni lehet, hogy a pandémia felfutásában döntő szerepük lesz a gyerekeknek, és ők a legkevésbé védettek."

Akkor nagy valószínűséggel én azért nem kaptam még el, mert gyerekek között nem mozgok, hiszen nincs gyerekem.

[ Szerkesztve ]

(#35471) polonic


polonic
félisten

Egri oltóponton van minden és azt adnak, amit kérsz.
De pont kifogyott a Pfizer készlet. Mondtam akkor Moderna. De mondják, hogy megy a katona a következő adagért. Kb 5-10 percet kell várni. Így maradt a Pfizer.

(#35472) BlackV válasza PuMbA (#35470) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát nem tudom. Egyik melohelyemen (kulturális intézmény) sokszor 4-600 gyerek rohangál obégat egyszerre maszk nélkül zart terben kb 4ezer negyzetmeteren elosztva. Sokszor vagyok kint a latogatoterben en is maszk nélkül, de sosem egész nap pácolodom a kovidban. 2 éve semmilyen legúti tunetem nincs. Most voltam antitest meglátjuk lesz e novekmény. De azt gondolom es az adatok alapján is, hogy a terjedés legfőbb motorja az otthon, és az iskola óvoda.

(#35473) Lauda válasza koncsik (#34443) üzenetére


Lauda
félisten

Ha több a modernában a hatóanyag ( 100 mikrogramm vs 30 mikrogramm), akkor nem logikusabb a több hatóanyagot tartalmazót beadni boost-nak? A kérdés nyilván nem neked szól, csak elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#35474) bigdady válasza BlackV (#35468) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beugrottam a honvédba egy modernàra. Kész :D
Itt külön moderna oltopont is van a körútról

[ Szerkesztve ]

(#35475) Drizzt válasza polonic (#35471) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Regisztraciod volt? Latvanyosan ellenoriztek? Egyebkent mindegy, mert pont egy het mulva mar regisztralhatok. Modernara azt mondtak telefonon, hogy azert elore kerdezzem meg inkabb, legrosszabb esetben egy hetig kellhet ra varni.

I am having fun staying poor.

(#35476) polonic válasza Drizzt (#35475) üzenetére


polonic
félisten

Volt, igen. Megnézték a bejáratnál egy listán. De pont mellettem olyan is volt, aki csak úgy bejött regisztráció nélkül.

(#35477) natë


natë
nagyúr

Megkaptam a harmadik (negyedik, ha az átesettséget is számolom) vakcinát, 3 ebből Pfizer.
Semmi reakcióm nem volt, egyiknél sem. Az gáz?

(#35478) Z.É.T. válasza natë (#35477) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem

(#35479) emvy válasza natë (#35477) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem gaz. Nincs arra adat, hogy jobban vedett lennel, ha eros oltasi reakciod van. (Pl. nekem Sino utan nem volt kb. semmi, aztan tele voltam antitesttel.)

while (!sleep) sheep++;

(#35480) t72killer válasza Parci (#35469) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:P .
Is the booster rollout too slow?
- "Everyone aged over 50 in the UK is recommended to be offered a third dose of a Covid vaccine, along with frontline medical staff and younger adults with some underlying health conditions."
Ebből idén nem lesz semmi.

#35473: a moderna valóban jó (a legjobb?) booster, de a booster-logika kacifántosabb ennél :R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35481) syberia


syberia
veterán

(#35482) BlackV válasza emvy (#35479) üzenetére


BlackV
senior tag

Hello sino kolléga! Johnson után merettél már?:)

(#35483) emvy válasza BlackV (#35482) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, elengedtem ezt a temat a harmadik oltas utan :)

while (!sleep) sheep++;

(#35484) Parci válasza emvy (#35483) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dettó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35485) venember83 válasza bulikavagyok (#35435) üzenetére


venember83
nagyúr

De jó, belekerültünk a hírekbe. :U

Ezen a héten napi 60-70-80 ezer ember oltatja be magát, ezeknek 50%-ot meghaladó hányada első oltás.

(#35486) viharhozo válasza bigdady (#35465) üzenetére


viharhozo
addikt

A Honvedban mult penteken el kellett jonnom akkora sor volt. Ma ugyanott kettokor senki (ertsd senki) nem volt. Van Moderna is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35487) bulikavagyok válasza venember83 (#35485) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez legalább jó hír. Kezd megjönni az emberek esze.

(#35488) daneel_hu válasza bulikavagyok (#35487) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most ráadásul más hibájából is lehetne tanulni. (Románia)

(#35489) bigdady válasza viharhozo (#35486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az lett végül. Kösz. Most kb 10 perc volt. A beléptetési menedzseren volt a legnehezebb túljutni reg nélkül :D

(#35490) mpo válasza daneel_hu (#35488) üzenetére


mpo
veterán

Hibákból és elrettentő állapotokból eddig sem volt hiány, amiből lehetett volna tanulni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35491) S e t h


S e t h
nagyúr

Havert most küldik haza szanatóriumból, mert a megyei kórház már fullon van, kell a hely.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35492) Parci válasza bigdady (#35489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó döntés!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35493) polonic


polonic
félisten

Harmadik oltás kiütött titeket?

(#35494) Parci válasza polonic (#35493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35495) daneel_hu válasza Parci (#35494) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na... mesélj. Mi vót'? ;] :DD

(#35496) Vesa válasza polonic (#35493) üzenetére


Vesa
veterán

Nem

A tudomány a valóság költészete!

(#35497) polonic


polonic
félisten

Egyelőre nekem csak az oltás helye fáj. Meg mondjuk mindjárt elalszom. De ez nem feltétlen ettől van.
Szóval igazából itt semmi.

(#35498) Parci válasza daneel_hu (#35495) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi extra. az első sputnik nálam csak vállfájás volt, semmi más, igaz, azt hosszan (10 nap). a második sputniknál volt aznap délután-este enyhe hőemelkedés és tagfájás, másnapra semmi. a harmadik modernánál aznap estére már lerohadt a vállam, éjjel forgolódás, nem alvás és láz, másnap láz, estére lettem jól. asszony dettó, anyám dettó (ő 3 pfizer), mindenkinél a másnap offos volt, ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35499) C4mp3r válasza polonic (#35493) üzenetére


C4mp3r
addikt

szokasos karfajason kivul semmi nem volt. nalam 3 pfizer anyamnal 2 szputnyik es arra pfizer, semmi nem volt karfajason kivul nala sem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.