Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) bigdady válasza Csatravi (#28994) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szennyvíz nem 08.20 előtti adatokat mutat? :U

(#29002) Sir Pocok válasza bigdady (#29001) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A Klubrádióban kérdezték a faszit, akkor azt mondta, hogy 23.-i adatok 24.-én publikálva.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29003) bigdady


bigdady
nagyúr

Modernáról úgy is kevés negatív hír volt :) [link] https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210826/tobb-mint-masfelmillio-moderna-vakcinat-hivtak-vissza-szennyezodes-miatt-497822

(#29004) mpo válasza bigdady (#29001) üzenetére


mpo
veterán

16-22-ig
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29005) bigdady válasza Sir Pocok (#29002) üzenetére


bigdady
nagyúr

20-án este elkapja valaki és 23-án már üríti a budin a vírus mennyiséget hogy az egy hetes adatot eltorzítja az 21-22-23-i nap? :U

[ Szerkesztve ]

(#29006) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mai lenyeges adatok:
- 180 uj fertozott (egy hettel ezelott: 123, majdnem 50% novekedes)
- 1 elhunyt
- 240k az osszes harmadik dozis. Ez elegge ugy nez ki, hogy kb. napi 20k-val no. Pedig ha nagyon gyorsan tolnank, akkor lepeselonyre tennenk szert. Bar ahogy komolyodik a hullam(par het), szerintem ugy fog tudni ez gyorsulni. Legalabbis a lakossagi igeny noni fog, meg addigra meg tobb adat lesz rola, hogy mennyit ad extrakent a vedettseghez a harmadik dozis.

I am having fun staying poor.

(#29007) t72killer válasza Drizzt (#29006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UK-ben is mennek felfelé a számok, skóciában már 2hete van iskola a jóval nagyobb lakosságú Angliában még csak most nyitják...

3. oltásról, horribile dictu mixelésről errefelé hallani se akarnak, kemény lecke lesz. Ok, a 2 oltás a többséget megóvja a haláltól-kórháztól, de mennyi lesz ebből a longcovid?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29008) bigdady válasza Drizzt (#29006) üzenetére


bigdady
nagyúr

A két sino-s aki akart már kb meg is kapta a pfizerét

(#29009) Sir Pocok válasza bigdady (#29005) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem tudom, csak hallottam a rádióban. Szerintem is furcsa....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29010) radi8tor válasza bigdady (#29005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rusvai nem szakember, csak őt hagyják fentről nyilatkozni (gondolom pont azért mert nem szakember).

⭐ Stella

(#29011) Sir Pocok válasza radi8tor (#29010) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát... :U :U

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29012) radi8tor válasza Sir Pocok (#29011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, állatorvos. Érdemes megnézni a publikációit.
De valóban doktor, igen.

⭐ Stella

(#29013) bigdady válasza radi8tor (#29012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szakterület: állatorvosi járványtan, állatorvosi patológia, fertőző betegségek, virológia
KUTATÁSI TÉMA: Adenovírusok molekuláris szerkezete, Légzőszervi vírusfertőzések
Azért konyít "kicsit" hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#29014) Sir Pocok válasza radi8tor (#29012) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jó nem vagyok Rusvai fan, de azért túlzás azt állítani, hogy nem szakember...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29015) Drizzt válasza radi8tor (#29010) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hazaiak kozul virologiai hozzaertes szempontjabol nekem meg o tunik a legjobbnak a felhozatalbol. Es szerintem Azsiaba szsakadt doki is nagyon jo. Mindkettojuknek vannak egbekialto baromsagai is neha(Zsoltnal pl. Ivermectin, de ugyanez nagyjabol ezen a szinten pl. Campbellnel is megvan), de az osszes embernek vannak. Nekem is. :D Szoval Rusvai pont annak a nagyon keves embernek az egyike itthon, akinek a szavara meg adok. Meg Kariko szavaira is adok persze, de o mindig igyekszik kihangsulyozni, hogy arrol szeret beszelni, amihez kelloen magabiztos tudasa van, ami meg nem szakterulete, azt ki szokta hangsulyozni. Es ez egy nagyon jo tulajdonsag, amivel kevesek vannak megaldva.

I am having fun staying poor.

(#29016) kw3v865 válasza radi8tor (#29012) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, számos publikációja van állati koronavírus témában. Szakterülete az állatorvosi járványtan, állatorvosi patológia, fertőző betegségek, virológia. Tehát egyértelműen szakember a témában ellentétben pl. Merkelyvel, aki kardiológus.

(#29017) Sir Pocok válasza Drizzt (#29015) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nálam a tier list :D

S: Jakab, Kemenesi
A: Rusvai, Duda, Zsolt (ÁSZ - YT)
B: Dobson de inkább gyógyszerészeti témában.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29018) #62435328 válasza Sir Pocok (#28997) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nyílván nem vezet semmi jóra a teljes elszigetelődés, bezárkózás, aki így tesz, az leszámolt önmagával.

Amit a társadalmi, párkapcsolati elvárások megkövetelnek azt betartom, pl 20.-án kifejezetten kérte párom, hogy ne itthon üljünk, hanem menjük el valahová, és így is tettünk.
Az más kérdés, hogy amikor leült mellém egy részeg kretén, és kivette a faszát hugyozni, az élettől is elment a kedvem..

Kirándulni a természetben -főleg ilyenkor- imádok, étterembe járni szintúgy.
Van egy nyugis kisváros tőlünk 20km-re, aminek kifejezetten szép, rendezett a strandja, és általában nincsennek sokan, oda rendszeresen járunk.

Sajnos a Magyar vidék egyenlő a romákkal, az elszegényedett nyugdíjasokkal, a közmunkásokkal, a neveletlen, 20 éves BMW-t döngető idiótákkal..
Munkahelyeken a másik piszkálása, kitúrása, magánéletével való foglalkozás, személyeskedés..

[ Szerkesztve ]

(#29019) Sir Pocok válasza #62435328 (#29018) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Persze félreértés ne essék, én is megyek mindenfele állandóan, de már jobban megválogatom kit engedek közel a magánéletemhez.

Sajnos a Magyar vidék egyenlő a romákkal, az elszegényedett nyugdíjasokkal, a közmunkásokkal, a neveletlen 20 éves BMW-t döngető idiótákkal..
Munkahelyeken a másik piszkálása, kitúrása, magánéletével való foglalkozás, személyeskedés..

Ennél jobban én se foglalhattam volna össze.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29020) kw3v865 válasza Sir Pocok (#29017) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az Ázsiába szakadtamos csávónak semmilyen virológiai vagy járványtani előélete nincs, ő inkább egy kókler a témában, azonban jól marketingeli magát, ezáltal jól eladja a hülyeségeit (elég vad összeesküvés-elméleteit). Mivel bizniszt lát ebben (Patreonon koldul), azt mondja, amire igény (kereslet, nézettség) van, már emiatt is megkérdőjelezhető a hitelessége.

(#29021) Csatravi válasza radi8tor (#29012) üzenetére


Csatravi
senior tag

Merkely is orvos, csak hát a kardiológia nagyon messze van a virológiától. Aztán ez a nyalonc lett az elkurmányunk okoskája virológiában.

Eközben szépen kúszik felfelé .. 180 újabb fertőzöttet találtak.

(#29022) Sir Pocok válasza kw3v865 (#29020) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ebben részben igazat adok, de amikor tanulmányokat szemléz az jó szokott lenni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29023) emvy


emvy
nagyúr

Mennyi esély van rá, hogy egy oltoponton lesz Janssen vakcina, ha most vasárnapra foglalkok? Vagy csak Pfizerre számíthatok?

while (!sleep) sheep++;

(#29024) Drizzt válasza Sir Pocok (#29017) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyet tudok erteni, a tobbiek egyszeruen nem jutottak eszembe. En Dudat is feljebb raknam egy polccal, talan Rusvait is. Kb. ezzel a negy emberrel tenyleg le lehet tudni, hogy kinek a velemenye relevans Magyarorszagon a koronavirus problemakorben.

I am having fun staying poor.

(#29025) OPiiPO válasza emvy (#29023) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tegnap Székesfehérváron a kórházi oltópontban már fogyóban volt erősen a Janssen dél körül, és állítólag ha kifogy nincs utánpótlás. Szerintem felesleges a regisztráció, senki nem ellenőrzi, ahol én voltam ott se nyomtatott lista se laptop nem volt, semmi ami az elektronikus adminisztrációval összekötött volna őket, tiszta XIX. század :(
Helyszínen kitöltöd a papírt, jelzed hogy Janssent kérsz beállsz a sorba, és ha szerencséd van még kapsz is. Nagy a szervezetlenség amióta nincsenek katonákok, arra számíts.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29026) nobela válasza bigdady (#29008) üzenetére


nobela
senior tag

" A két sino-s aki akart már kb meg is kapta a pfizerét"

Még véletlenül sem !!!

Simán csak tolod itt a buta propagandát. Vidéken egy csomó helyen a háziorvosoknak fogalmuk sincs arról hogy mit kellene most csinálniuk. A családban többen is csak várnak mert a háziorvos azt ígérte hogy majd hívja őket ha lesz Pfizer, és végre őket is tájékoztatják arról hogy mit kellene csinálniuk.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#29027) Sir Pocok válasza Drizzt (#29024) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Illetve prof. Falus András is szokott jó dolgokat mondani, bár erőteljes politikai mellékzöngével...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29028) Ringman


Ringman
nagyúr

via eric topol

Just out @NEJM Important large study of Pfizer mRNA vaccination (>884,000 people and controls) vs Covid infection (>173,000 people and controls) provides clear evidence of safety for side-effects, and compared w/ Covid
The differences in risk ratios Vaccines increased lymph node enlargement (as expected), myocarditis (but much than Covid); small increase for Herpes Zoster infection, appendicitis Covid increased the risk for kidney injury, stroke, myocarditis, arrhythmia, heart attack, DVT, PE

Safety of the BNT162b2 mRNA Covid-19 Vaccine in a Nationwide Setting

(#29029) Tigerclaw válasza kw3v865 (#29020) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem vedem se ot, se mast, de ne keverjuk ossze a tudast es azt hogy kinek mirol van papirja, diplomaja. Attol hogy valaki nem x/y egyetemen x/y szakon vegzett, meg lehet a tudasa, mondanivaloja valid, illetve az is lehet hogy valaki a diplomaja, sot doktorija ellenere is kokler, mekkmester, vagy egyszeruen csak anyagi erdekei menten hamis dolgokat allit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29030) Csatravi válasza emvy (#29023) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem tudni mire számíthatsz mert megint kezd fejetlenség lenni. Elvégre megint felkészültek! Itt volt a nyár hogy lépéseket dolgozzanak ki a fejetlenség elkerülése érdekében tanulva az előző hullámokból. Hát ez sem jött össze. Míg a döntéshozóink a hasukat süttették addig a vírus nem ment nyaralni.

[ Szerkesztve ]

(#29031) UberMutant válasza nobela (#29026) üzenetére


UberMutant
őstag

nem kell a háziorvossal vacakolni. belép az eeszt-be , regisztrál harmadik oltásra, ha eltelt 4 hónap.
elmegy és kéri, amelyik szimpi és van.

(#29032) bigdady válasza emvy (#29023) üzenetére


bigdady
nagyúr

30% :)

(#29033) bigdady válasza nobela (#29026) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aki akarta már megkapta oltóponton de lehet háziorvosra is várni, ahol hűtő sincs meg eddig is fejetlenség volt, azok persze hogy nem kapták meg, úgy helyes aki nagyon akarta már megkapta. Nem egy ismerősöm már fiatalon is elment nem kínaira ráoltatni és túl van rajta

[ Szerkesztve ]

(#29034) radi8tor válasza emvy (#29023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Varázsgömb.

⭐ Stella

(#29035) nobela válasza bigdady (#29033) üzenetére


nobela
senior tag

Ne okoskodj már, az volt a kommunikáció hogy a háziorvost kell hívni.

Meg is történt, azt a választ kapták hogy fogalmuk sincs mit kell most csinálni, majd hívják őket.

Az első két oltást is a háziorvos adta, ezt is ők ígérték.

HÁROM !!! érintett nyugdíjas van a családban, mindhármat csak hitegetik meg hazudoznak nekik össze-vissza. Mindhárman teljesen más területen, teljesen más településen és körzetben.

És ne magyarázd már meg hogy 80 évesen milyen hülye hogy nem regisztrál időpontra az EESZT honlapon...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#29036) mpo válasza emvy (#29023) üzenetére


mpo
veterán

Nem mindenhol van az, amit OPiiPO írt.
Volt lista, ellenőrzés tegnap, a megyeszékhely egyetlen oltópontján.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29037) Asbee válasza nobela (#29035) üzenetére


Asbee
veterán

Gondolom az eszedbe sem jutott szólj nekik, hogy oltópont . Ja de akkor nem lehetne itt hőbörögni igaz?

(#29038) Tigerclaw válasza nobela (#29035) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalunk ugyanez volt. A haziorvos azt mondta a honap elejen, hogy varjanak, itt meg nem oltanak. Gondolom kozben rajott a "vezerkar" hogy tobb szempontbol is okosabb ha foleg csak az oltopontok oltanak, csak szokas szerint felreszerveztek az egeszet. Az a haziorvos javasolja, hogy melyik vakcina legyen, aki bele sincs vonva az egesz folyamatba. Nalunk az oltoponton kerte a nover, a haziorvostol jovo nem letezo papirt, mikozben a haziorvos csak hiteget, a EESZT-s regisztracioban meg semmi szo sem esik arrol, hogy a haziorvostol kell hozni valami papirt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29039) OPiiPO válasza mpo (#29036) üzenetére


OPiiPO
addikt

Melyik megye/város légyszi?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29040) mpo válasza OPiiPO (#29039) üzenetére


mpo
veterán

Kaposvár.
Mind a 3 oltásnál gyorsan, szervezetten ment, előbb mentem mindig, a foglalt időpont előtt bennem volt a vakcina.
Most egy kupacban van már mindenki, mindegy hogy hányadikra jött.
Kb. 30 volt az állandó létszám.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29042) bigdady válasza nobela (#29035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába szenvedsz mások (240ezren vagy mennyien) már túl vannak ahogy írtam, de lehet várni háziorvosra előbb utóbb az is meg lesz ősszel vmikor, bár én nem hallottam egyáltalán oltanak ott harmadikat, ettől még lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29043) blakey válasza nobela (#29035) üzenetére


blakey
titán

Pedig igazat írt, aki akarta az már megkapta, apám is (vidéken) 3 hete, háziorvost felhívták, ő nem tudja mikor kap oltást, oké, EESZT, időpontfoglalás és a legközelebbi oltóponton 4 napra rá volt hely, ennyi, csak akarni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29044) Gothmog válasza Asbee (#29037) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Eredetileg az állam úgy tájékoztatta a 3. oltást felvenni kívánókat, hogy ott kell jelentkezniük, ahol az első két oltást kapták. Tehát aki háziorvosnál kapta, az forduljon újfent oda.
Volt, ahol jelezte a háziorvos, hogy bizonytalan, ezért inkább oltópontot ajánl, de bizony sok helyen az történt, hogy a háziorvosi rendelőben nyugtázták a megkeresést, közölték, hogy természetesen jár a harmadik oltás és telefonon keresik az illetőt, ha lehet jönni szurira. Majd onnantól kezdve nem történt semmi heteken át.
Mindeközben olyan hivatalos tájékoztatást nem kaptak az emberek, hogy bocsánat, de a legtöbb háziorvos mégsem fog oltani, mert többe kerülne ennek a leszervezése/logisztikája, mint amennyi a várható haszna lesz, ezért menjenek és regisztráljanak oltópontra, ne várjanak hiába...
Szerintem ilyen helyzetben jogosan hőböröghet az, aki érintett.
Néhány nappal korábban beírtam én is ide példa gyanánt, hogy a szüleim is pont így jártak. Augusztus elején telefon háziorvosnak, hogy ott kapták az első kettőt, a harmdikért is oda menjenek-e? A válasz: persze, igen, ide kell jönni, Pfizert fogunk adni, tessenek várni a telefont. Csak éppen telefonhívás közel három héten át nem jön. Ezt elunva apám - nagy nehezen - eléri a háziorvosi rendelőt, ahol kioktató hangon közlik vele, hogy ott nincs oltás, tessenek oltópontra menni. (Sőt, azt is letagadták, hogy egyáltalán eredetileg szó lett volna oltásról.)
És nem az a baj, hogy oltópontra kell menni, hanem az, hogy úgy indult, hogy "természetesen oltunk, majd telefonon keressük Önöket, mikor lehet jönni", és amikor ez megváltozik (mégsem oltunk), akkor csesznek értesíteni erről az érintetteket. (Én még aznap regisztráltam őket oltópontra - jövő szerdán mennek. Nem is lenne ezzel semmi baj, csak éppen a szervezettség hiánya és az a pofátlanság, ahogy ezt világraszóló sikertörténetnek adják el - na mindez szerintem joggal késztet hőbörgésre sok embert.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#29045) Ringman válasza Gothmog (#29044) üzenetére


Ringman
nagyúr

de a 60 felettiek első oltását még mindig nekik kell beadni, nem?
a direkt felkeresés utánira gondolok.

(#29046) mpo


mpo
veterán

Tanévkezdés: megérkezett a kormány üzenete a koronavírus kapcsán
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29047) Gothmog válasza Ringman (#29045) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Az elméletileg úgy van (háziorvosnak kell megszerveznie, bár elvileg rezidensek fognak járni és oltani, ha jól tudom). De ez a tényeken nem változtat (értsd: az eredetileg hivatalosan beharangozotthoz képest számos helyen mégsem adnak harmadik oltást a háziorvosok. Ami ismétlem, nem lenne baj, csak a megfelelő tájékoztatást valahogy elmaradt erről.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#29048) bigdady válasza Gothmog (#29044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olt háziorvos egyáltalán bárkit is harmadikkal?

Rezidensek már járnak, ismerős egy embert tudott meggyőzni. Kedvencem a néni aki azt mondta neki nem kell, mert nem jár sehova, csak családdal találkozik, meg csak boltba piacra postára jár :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29049) mozso válasza mpo (#29046) üzenetére


mozso
senior tag

Ausztria:

A tanárokat és diákokat hetente háromszor fogják kötelezően tesztelni koronavírusra Ausztriában az új tanév első három hetében attól függetlenül, hogy be vannak-e oltva, vagy sem – jelentette be az MTI szerint szerdán Heinz Fassmann osztrák oktatási miniszter.

Ausztria keleti felén szeptember 6-án, az ország többi részében pedig egy héttel később nyitnak az iskolák. Fassmann szerint a háromhetes kezdeti fázist követően a járványügyi intézkedéseket a regionális fertőzöttségi mutatókhoz fogják igazítani.

Amíg egy hét alatt a százezer főre jutó fertőzöttek száma száz alatt marad, addig a szűrővizsgálatok önkéntes alapon működnek majd. Ha a százezer főre jutó fertőzöttségi mutató 100 és 199 közötti alakul, akkor kötelező lesz a kültéri maszkviselés és heti három teszt azoknak, akiket nem oltottak be. Ennél magasabb értékek esetén pedig a felső tagozatokban a tantermekben is maszkot kell majd viselni.

A fertőzöttségi arány jelenleg meghaladja a százezer főre jutó száz esetet Ausztria kilenc tartományából négyben.

Az iskolákban már tavaly bevezették az antigéngyorsteszteket, most azonban a kötelező heti három szűrővizsgálatból az egyiket a valamivel pontosabb PCR-teszttel fogják elvégezni. Fassmann szerint ezekkel az intézkedésekkel próbálják elejét venni az iskolák újbóli bezárásának.

Magyarország:
Nem csinálunk semmit, nem szükséges, minden megy, ahogy 2019-ben.

:W

(#29050) mpo válasza Ringman (#29045) üzenetére


mpo
veterán

Az egy halva született ötlet.
Ha már a rendelőben sem oltanak, akkor mivel fognak a helyszínen?
A háziorvosok nem is kapnak érte pluszpénzt, a szabadidejükben meg más fognak csinálni.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.