Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) kolopele válasza Sir Pocok (#24995) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kijelenthető, hogy az ilyen Gődény, Pócs, Fórizs és társai a szó szoros értelmében bűnösök, persze a nevek felsorolása közel sem véges, lehetne a külföldi "szakembereket"is említeni, pl. Bhakdi, Yeadon nevét. A felsorolás nyilván nem teljes. Ezek az emberek sajnos még azokat is képesek elbizonytalanítani, akik egyébként hajlanának az oltás felé.

[ Szerkesztve ]

(#25002) tisn válasza Parci (#24998) üzenetére


tisn
addikt

azért b+, ilyenkor forgatom a szemeim és előjön belőlem a szunnyadó aweriot. a tudományos világ lehozta a csillagot az égről, itt az oltás. most van dögivel. tudható, hogy mi az értelmes döntés. ő nem kéri. én nem sajnálom, ha meghal, meghal.

a nagyobb problema, hogy emiatt korlatozasok lesznek, megint nyirjuk a HORECA-t, gazdaságot, szivatjuk a gyerekeket majd online oktatassal.

tenyleg az kellene, hogy aki olthato, de nem oltatta magat, azzal barmi tortenik igy jart. ha nincs hely a covid osztalyon, lehet a satorban haldokolni nyugodtan a korhaz mellett.

de persze ezt senki nem fogja bevallalni.

tan a kotelezove tetel lenne jo megoldas, de akkor meg jonne a diktatura, diktatura korus.

(#25003) natë válasza Parci (#24998) üzenetére


natë
nagyúr

(Még...)együtt lakunk a feleségem szüleivel...khm..
Nagy sváb ház, ők a felső szinten, mi lent, de ez nem is lényeges.
7 hónapos a kislányunk.
Ők oltástagadók, vírustagadók, mi pedig nem "adjuk" oda a kislányom nekik, mert az egyik kórházban adminisztrál, a másik multinál tolja.
Ők inkább lemondtak az unokájukról, de nem oltakoznak (mindketten jóléti betegek, az após pluszban tüdő, magas vérnyomás, alkoholizmus, anyós nulla mozgás, keringési problémák, 0-24 FB)
Véleményük szerint mi meg fogunk halni, vagy nagyon betegek leszünk 10-20 év múlva (dupla Pfizer).

(Mondjuk most cumi van, mert az anyósnak kötelező lesz az oltás. Kíváncsi vagyok felmond-e avagy kitart az elvei mellett.)

A végére majdnem kijött belőlem a qrvaanyázás, de disztingválok.

[ Szerkesztve ]

(#25004) Tigerclaw válasza Mr K (#24990) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a kozvelemenykutatas nem sikerult valami pontosra. Talan az emberek nem akartak bevallani, hogy valojaban hogy viselkednek. A kutatas szerint 75% meg visel maszkot, de en azt latom, hogy ez inkabb csak 3-5% korul van boltokban, szabadterem meg meg annyi sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25005) Sir Pocok válasza natë (#25003) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Úristen.... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#25006) Sweet Lou 6 válasza natë (#25003) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a legrosszabb az, hogy tipikusan azok az oltásellenesek és vírustagadók, akik amúgy nem tartoznak a magas kockázati kategóriába az oltásnál. nekem pl. több szervre kiterjedő, szisztematikus lyme és társfertőzések állnak fent (bartonella/babesia), emiatt hasnyálmirigy elégtelenségem és vérszegénységem is van pl., egyéb autoimmun folyamatokról nem beszélve. a második oltás óta szarabbul is vagyok és sok idő, mire ismét visszaáll a korábbi homeosztázis. mégis beoltattam magam, mert így legalább van valamennyi védettségem.

sweetlou6.wordpress.com

(#25007) mpo


mpo
veterán

A járványkezelés szakemberek (intézmény) feladata és felelősséggel jár.
A politika ebbe nem szólhatna bele.
Az egyén véleménye, nemtetszése, kívánságai utolsó szempont járvány esetén.

Mindenki a szabadságot szereti és nem a korlátozást, kivéve ha mazochista.
-------------------
Ez 4 évvel ezelőtti, alul a link, érdemes elolvasni.

Szögek a koporsóba - A tisztiorvosi hálózat szétverése

Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal 2017. április 1-jével az emberminisztériumba olvadt.
Járványügyi zárlatot is elrendelhettem úgy, hogy abba a miniszterelnök sem szólhatott bele. Ha rosszul működött egy kórház, ha a kórházi fertőzéssel nem tudtak mit kezdeni, bezárathattuk. És ami az egyik legordítóbb különbség: én kormányzati cenzúra és előzetes egyeztetés nélkül azt nyilatkozhattam, amit akartam. Ha ez a kormányzatnak nem tetszett, lehetett morogni, fegyelmit adni, intézkedéseket hozni, de egyet nem lehetett: visszacsinálni” – mondja Falus.

„A kormányhivatalok népegészségügyi osztályaival kezdett meginogni a rendszer, má­ra pedig eljutottunk oda, hogy egyáltalán nincs rendszer, egy járványügyi helyzet esetén igen nagy baj lenne.

Az ÁNTSZ működési elve szerint az emberi egészséggel kapcsolatos összes felelősségnek egy helyen kell lennie, ám a jelenlegi politikai rendszer nem tűri a szakmai önállóságot és véleményt. A megtakarítás mellett ennek ez az értelme: a szakmai vélemény lehetőségét is elfojtani” – állítja Falus Ferenc
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25008) mozso válasza Mr K (#24990) üzenetére


mozso
senior tag

Hát én nem látom azt a 74%-ot, sem boltban, sem zárt helyen, sem tömegben, sem egészségügyi intézményben, sem sehol.

Ennyire önámítóak az emberek, hogy bemondják a maszkviselést, de közben nem viselik? Akkor miért mondják, hogy hordják, ha nem is hordják? Nem értem :-)

(#25009) mpo válasza kolopele (#25001) üzenetére


mpo
veterán

Még egy-két mutáns és a 6. hullám után kötelezővé teszik, ha még akkor is lesz oltatlan felnőtt.

#25008 mozso
Ennyit a hazugságról.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25010) bigdady válasza PuMbA (#24960) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na így kell reklámozni :C :DDD

(#25011) kolopele válasza mpo (#25009) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már azzá kellett volna tenni. Valahol viszont az is borzasztó, hogy a gyerekeket sem akarják beoltatni a szülők. Mi lesz itt ha beindulnak az iskolák.......

(#25012) mpo válasza PuMbA (#24960) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Pfizer rájön, hogy lehet oltással biztonságosan megnöveszteni a nők mellét, akkor sok nő azt választja és nem a műtétet a szilikonmellért.

#25011 kolopele
Volt is statisztika, hogy a 19 év alatti korosztályt mennyire érinti a fertőzés.
Ha sikeresen túl is esnek rajta, attól még a vese, máj, szív, tüdő, agy károsodhat.
Ki lesz a felelős?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25013) kolopele válasza mpo (#25012) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nézd az előnyét, legalább oltatnának :D

(#25015) mpo válasza Ringman (#25014) üzenetére


mpo
veterán

A háziorvosok is megkapták a szakmai iránymutatást.
"Azt csináltok, amit akartok."

Ez nem szervezés, hanem a feladat lepasszolása.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25016) Parci válasza natë (#25003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindezt úgy, hogy a lányuk férjét, azaz téged páros lábbal pofán b.szott a vírus :(
részvétem.......................................

amúgy az a laikus, hozzáértés hiányából fakadó konteóriám, hogy akit az oltás megborít, azt a korona iszonyúan felrúgott volna. tüskefehérje, szar, igen, tud bajt csinálni így magában is, és akkor az tényleg az oltás. na de ugyanez még egy agresszíven replikálódó víruson akkor mit művelne?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25017) natë válasza Parci (#25016) üzenetére


natë
nagyúr

17-én költözünk. Addig fél lábon is.

(#25018) Parci válasza natë (#25017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD
akkor úgy sem érsz rá igazán ezen lamentálni, mert dobozolás és végpánik van tízezerrel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25019) natë válasza Parci (#25018) üzenetére


natë
nagyúr

:K

(#25020) Coyot válasza natë (#25017) üzenetére


Coyot
őstag

Nálam családtagok 2 hetes köhögéssel jártak a nagyszülőkhöz heti 2x. Puszi-puszi nincs vírus, minden oltott meghal felkiáltással.
Eredmény: nagyapa elhunyt (tüdőrákos volt eléldegélt volna még jó ideig az állapota alapján, de a kettőt együtt nem tudta már leküzedni), nagyanyámnak már hatott az első pfizer, neki kapart a torka és ennyi.
A két máshogy gondolkodó meg addig nyomta a mindennapot meg a munkát - kis nátha miatt nem állunk meg - hogy egyik 3 hétig kórház és csak többszöri vérplazma segített elkerülni a lélegeztetőt, már felállni nem tudott maxra tekert oxigánmaszkkal sem - másik meg 1 hét kórházzal megúszta. Mindketten 50-es éveik első 1-2 évében vannak alapbetegségek nélkül.
Jellemzően az egész szorosabb rokonságuk szerint a vírus nem létezik és az oltással csak az embereknek akarnak rosszat.
A kórházból hazakerülve pedig ugyan azt a nótát fújják, csak agressszívebben. Van akin nem lehet segíteni..

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#25021) natë válasza Coyot (#25020) üzenetére


natë
nagyúr

Gyorsan kertet kell venni Zalában. Nincs mese.

(#25022) Ringman válasza Coyot (#25020) üzenetére


Ringman
nagyúr

aztán meg ha vitába szállsz:

(#25023) Coyot válasza Ringman (#25022) üzenetére


Coyot
őstag

baszki, pontosan ezt nyomják :W

natë:
zala megye határán laknak :D

Má' nem

(#25024) daneel_hu válasza Parci (#25016) üzenetére


daneel_hu
addikt

"amúgy az a laikus, hozzáértés hiányából fakadó konteóriám, hogy akit az oltás megborít, azt a korona iszonyúan felrúgott volna. tüskefehérje, szar, igen, tud bajt csinálni így magában is, és akkor az tényleg az oltás. na de ugyanez még egy agresszíven replikálódó víruson akkor mit művelne?"

Van 2 kollégám, csak ők kaptak Astrát és nagyon megborította őket az oltás.
Tavaly ugyanúgy kovidosak voltak velem együtt, teljesen enyhe tünetekkel átvészelték.
Ugyanez igaz a szomszédaimra, úszóedzők (covid megvolt, gyakorlatilag tünetmentesség), oltás után 3 napig nem tudtak még melózni se.

Hozzájuk képest engem szétbortított a kovid, az oltásból csak a második volt vészes.
Szóval szerintem ezt nem lehet tudni.
Nekem nagyon kevés olyan ismerősöm van aki abszolút nem érezte az oltást másnap/harmadnap... viszont olyan sok van akik a covidot tünetmentesen kihordták, vagy enyhe tünetekkel.
Általánosságban azt gondolom, hogy az oltások az emberek többségénél, főleg a fiatalabbaknál oltási reakciókat okoznak - nem is keveset - de ez nem is baj. :)

(#25025) daneel_hu válasza natë (#25003) üzenetére


daneel_hu
addikt

"anyós nulla mozgás, keringési problémák, 0-24 FB"

A "0-24 FB" = azaz "nullahuszonnégyfacccombúk" ? :D :D

Most voltam másodszor idén Balatonon, és egyre inkább azt veszem észre, hogy ez a mobilmánia óriási probléma lesz a fiataloknál. Nem mondom, hogy én nem nyomom meg a mobilt egész nap, de strandon miért kell órák hosszat ezzel foglalkozni, miközben az ilyen helyek többségénél amúgy is csak itt elérhető szabadidős lehetőségek vannak? Érthetetlen. Teljesen paff voltam a napokban ettől, bár nyilván leszarom, de a jövőre gondolva ez gáz.

Csopaki strand, mellettünk 5 méterre nappellenző Kecsua-sátor, benne két tizenéves, egy apuka... és három mobil. ;] ;] ;]
Kész.

(#25026) natë válasza daneel_hu (#25025) üzenetére


natë
nagyúr

Azaz, meg a mindenegybenblogponthu és társai. Mered rajtuk, aztán osztja meg ész nélkül (máshogy - annak híján - nem is tudná).
Nem is értem, hogyan szülhetett egy olyan nőt, mint a feleségem. Se külsőleg, se belsőleg nem hasonlítanak.

(#25028) natë válasza #32839680 (#25027) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor nőtlen lennék.

(#25029) forceberg válasza kolopele (#25011) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet rosszul emlékszem, de nem volt olyan hír, hogy valamikortól az oltatlanoknak fizetni kell az esetleges kovid kezelésükért? Én ezt támogatnám.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25030) mpo válasza daneel_hu (#25025) üzenetére


mpo
veterán

Megkerestem, a wimbledoni döntőre 101000 Ft volt a jegy és a hölgy néző a mobilját nyomogatta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#25031) mpo válasza forceberg (#25029) üzenetére


mpo
veterán

Csak itt volt ilyen ötlet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#25032) Parci válasza daneel_hu (#25024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor ennyit érnek a laikus teóriák, meg a "józan paraszti ész" :DDD

(bár én megborítás alatt nem a 3 nap lázat és társait értettem, ami ráadásul az astránál még csak nem is a tüskefehérje még, hanem amikor tényleg odaveri őket az oltás hetekre, komolyabb tünetekkel)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25033) daneel_hu válasza mpo (#25030) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Megkerestem, a wimbledoni döntőre 101000 Ft volt a jegy és a hölgy néző a mobilját nyomogatta."

De végig?
Amúgy ott egy rakás vendég van, és sosem tudhatod ki az.
Az F1 ugyanez, sosem vettem Super Goldos jegyet (100e+ HUF), csak állót (30e kb.), de amikor Super Goldost kaptunk grátisz, épp leszartam a versenyt. :D

Amúgy a teniszhez értő közönséget ne a nők között keresd. :D

(#25034) daneel_hu válasza Parci (#25032) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudom.

Mivel endothel betegség, nagyon egyéniek lehetnek a tünetek, a regeneráció is... stb... stb...
Miután az egyik barátom a tünetmentessége után szívizomgyulladást kapott rá kb. 3 hónapra... sok okosság itt már nincs. (sajnos) :(

Milákot is megrángatta, most meg azért nem rossz a srác. :)

(#25035) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Két eseményre leszek kíváncsi:

08.20. + Kecskeméti repülőnap.

Szerintem a repülőnapot megtartani életveszély, kíváncsi vagyok, hogy le fogják-e fújni, de a tűzijáték se piskóta.

Szerk.: Ez csak onnan jutott az eszembe, hogy kolléga előbb mondta, hogy ha azt elmerik halasztani felgyújtja a parlamentet... :D

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#25036) kolopele válasza forceberg (#25029) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem egészen, aki nincs beoltva, csak két napon belül készült negatív PCR-teszt birtokában mehet halasztható műtétre vagy rehabilitációra, amit saját költségen kell elvégeztetnie. Nyilván én sem támogatnám persze azok gyógykezelését, akik beoltathatnák magukat, mégsem tették, és elkapták a covidot. A gyerekek esetében lesz ez még érdekes, kíváncsi leszek végül mennyi szülő fogja beoltatni őket. Az enyémeket sikerült úgy néz ki végül jövő hét hétfőre beprotezsálnom, ellenben nálunk az iskolai program keretében még mindig a nem válaszok vannak túlsúlyban, ráadásul a legtöbben azt írják, hogy a gyerek nem kéri...........Ezt nem a gyereknek kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#25037) Ringman válasza Sir Pocok (#25035) üzenetére


Ringman
nagyúr

semmit nem fújnak le, épp nyerésre állunk.

szerk:
elvileg a repülőnap védettségi kártyás, nem?

[ Szerkesztve ]

(#25038) t72killer válasza daneel_hu (#25024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az elméletet nagyon bonyolult igazolni - bár én is osztom, valszleg mélyreható labor+kutatás kell hozzá. Uis akin átment már a covid, az másképp reagál az oltásra is, az embert meg nem lehet resetelni, h ok, ebben a körben covidot kapsz, majd ennek összes hatását, beleértve az immunitást lenullázzuk és megnézzük hogy egy oltásra mi a reakció.
#25025: Függőség, uaz mint a drog, cigi, pia.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25039) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Október 7-re van a MÜPA-ba jegyem az esti koncertre.
Optimista voltam, hogy megvettem? :D

(#25041) Ringman válasza daneel_hu (#25039) üzenetére


Ringman
nagyúr

és én a 2 hét múlva esedékes horvátországi nyaralással? :))

[ Szerkesztve ]

(#25042) Ezekiell válasza daneel_hu (#25039) üzenetére


Ezekiell
veterán

Miért, nálam a november végére koncertjegy a Papp László Arénába? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25043) Sir Pocok válasza Ringman (#25041) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Zenész csak én Ausztriába mennék egy hétre...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#25044) daneel_hu válasza Ringman (#25041) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az meglesz, nem lesz gondod vele.

(#25045) daneel_hu válasza Ezekiell (#25042) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez optimista. :D

(#25046) mpo


mpo
veterán

Már olvastam itt, hogy nem engeditek a gyereket iskolába, ha a járvány úgy alakul.

Ombudsman: az iskolaigazgató nem utasíthatja el, ha a szülők otthon tartanák a gyereküket a járvány miatt
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25048) Ringman


Ringman
nagyúr

Vaccine effectiveness in preventing serious illness falls to 80% – Israeli study

The study suggested that the effectiveness of the vaccine in preventing serious illness has dropped to 80 percent (compared to over 90% before the appearance of the ultra-infectious Delta variant of the coronavirus).
It indicated the shots are 90% effective in preventing deaths.
“The vaccine’s effectiveness is significantly lower than the effectiveness observed in March,” the researchers wrote.

hát nemtom, az egyes országokból elég eltérő adatok jönnek. ennyire gyorsan veszítene a hatékonyságából a pfizer?

(#25049) Ezekiell válasza #20749568 (#25047) üzenetére


Ezekiell
veterán

És még nekem mondják hogy optimista :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25050) kolopele válasza mpo (#25046) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan, ezt írtam én is már fentebb, annak okán hogy én sem vittem volna őket ha nem tudtam volna megoldani az oltásukat időben. Amennyiben hétfőn megkapják az elsőt, rá 3 hétre a másodikat, lényegében már mehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.