Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) kpityu2 válasza Parci (#63994) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem egy jó fél éve alakult ki, annyi a tünet, hogy elkezdődőtt ilyen hurutos inger mint a bagósoknak. Feszt krahácsoltam mint a bagósok, először azt hittem megfázás, de az SPO2 jó volt és csak a garatban volt. Főleg este lefekvés után jött elő. Addig okosítottam magam a guglival, hogy kizárásos alapon refluxra diagnosztizáltam magam. Amúgy van bennem gyanú, hogy a 3 Pfizernek köze lehet hozzá, de ilyesmit akármi is okozhat. Mostanában javul egy kicsit, nem zabálok annyit estére. Vagy legalábbis próbálok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64002) Sped


Sped
aktív tag

Gyak. 1 hete produkáltam az első tüneteimet és minden oké már, csak a szaglás- és ízérzékelésem ami fos. A szaglás még hagyján, de az ízek... rohadjon meg ez a kis g.ci. A torkomról is jön még fel slejm, meg néha az orrom is folyik, a hangom olyan mintha náthás lennék. Ilyen száraz nátha. Elég fura, főleg így nyáron. De legalább semmi fájdalom, meg tudok dolgozni is itthonról.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#64003) Drizzt válasza kpityu2 (#64001) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Goto doki. Egy gyomortukrozes lehet nem artana. En augusztus elejen megyek megint. Legutobb enyhe antrum gasztritiszt talaltak. Ppi-nek meg hosszu tavon akar igen kemeny mellekhatasai is lehetnek(veseelegtelenseg, csontritkulas, belbakterium problemak, stb.), de alacsony valoszinuseggel. Azert sokkal jobb nelkule elni, mint vele, de ez persze minden gyogyszerre igaz. De a legfonosabb a valos diagnozis felallitasa es a kezeles az alapjan. Illetve mivel venykoteles, mindenkepp kell az orvos velemenye. Bar az altalad irt famotidine(Quamatel) dozis is venykoteles szerintem.

I am having fun staying poor.

(#64004) Parci válasza Drizzt (#64003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az is, csak a 10 mg-os mini van vény nélkül

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64005) Parci válasza Sped (#64002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a neurológiai tünet sosem jó, úgyhogy jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64006) Sped válasza Parci (#64005) üzenetére


Sped
aktív tag

Köszi, egyelőre minden nap észreveszek vmi javulást, ma reggel már intenzíven éreztem pl. a kv illatát, sőt, már az ízéből is vmit, úgyhogy van remény. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#64007) t72killer válasza Sped (#64006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Voltál korábban ba.1-es is?

Jobbulást :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64008) kpityu2


kpityu2
őstag

Friss tanulmány ami azt mutatja, hogy a SARS1 és a SARS2 is labortermék.

[link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64009) Parci válasza Sped (#64006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a jó, ha tempósan jön vissza minden :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64010) emvy válasza kpityu2 (#64008) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert linkelsz kb. senkiktol draftokat? Oriasi mennyisegu szemet keletkezik mindennap az akademiai szferaban is, akkor linkeljunk valamit, ha mar legalabb nehany komolyabb kutato leokezta.

while (!sleep) sheep++;

(#64011) Sped válasza t72killer (#64007) üzenetére


Sped
aktív tag

Thx. Nem, ez az első tali a coviddal, legalábbis tünetes módon.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#64012) kpityu2 válasza emvy (#64010) üzenetére


kpityu2
őstag

A néhány "komolyabb" kutató nem fog leokézni ilyesmit, mert félti a karrierjét és a laborfinanszírozását.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64013) Parci válasza kpityu2 (#64012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem így működik (csak a konteóista fejekben). ez olyan horderejű dolog, hogy biztos lehetsz benne, hogy bárhány kutató beleáll, ha validálni tudja a cikket...

...viszont ellenben ilyenkor jellemzően az történik, hogy kiderül, hogy közepes tudású, periférián lévő kutató próbál magának hírnevet szerezni az erős állítással. aki persze nyilván a liberálbolsevik mainstream, összepacsizó kutatógárda nyom ki mindig a part szélére, de amúgy tökre zseni, de tényleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64014) emvy válasza kpityu2 (#64012) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat pl a reproducibility study-t leokeztak pár évvel ezelőtt, pedig az kb bedöntötte a pszichológiát meg a fel orvostudományt (karrierekkel együtt)

tehat az a gondolatom támadt, hogy fassagot beszélsz :)

while (!sleep) sheep++;

(#64015) kpityu2 válasza emvy (#64014) üzenetére


kpityu2
őstag

Ok. Meglátjuk.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64016) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy jó ideje már nem követtem a topikot. Nem vagyok képben.

Egy ismerősömmel találkoznék majd. Ő múlt hét szerdán lázasodott be Coviddal (azaz 5 napja) , 3 napig volt lázas. Már nem lázas, de még nincs a helyzet magaslatán. Ő oltásellenes :W , nem oltatta magát.

2 vagy 3 nap múlva találkoznék vele, azaz a lázas napja után 7-8 nappal. Kérdésem, fertőző-e még olyankor , rám nézve?

Én oltott vagyok (2 x Szputnyik + Moderna anno).

(#64017) Parci válasza batagy (#64016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lehet kizárni, simán lehet fertőző. toljatok a találkozón egy hetet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64018) Mr K válasza kpityu2 (#64015) üzenetére


Mr K
senior tag

Valójában az általad linkelt cikknek van egy újabb verziója (5.), és annak a peer review státusza mindkét bírálónál "NOT APPROVED (Fundamental flaws in the paper seriously undermine the findings and conclusions)". [forrás]

Legközelebb jó lenne az eredeti cikket linkelni, nem a google translate-es változatot.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64019) kpityu2 válasza Mr K (#64018) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi az újabb verziót. Ahogy látom a szerző válaszolt is a bírálók észrevételeire, elvégezte a kért további teszteket, amelyek állítása szerint megerősítették az eredeti következtetését.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64020) batagy válasza Parci (#64017) üzenetére


batagy
őstag

Köszi!

(#64021) Parci válasza kpityu2 (#64019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg kell várni, amíg ezek a tanulmányok felkerülnek a polcra vagy lekerülnek a kukába. manapság amint felmegy valami a madxriv-re :), már ömlik is a fórumokra. beszélgetésalapnak jó, de tényként nem szabad kezelni őket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64022) kpityu2 válasza Parci (#64021) üzenetére


kpityu2
őstag

Két éve figyelem a DRASTIC csoport munkáját, láttam ahogy kínkeservesen előgereblyézték az újabb adatokat és láttam ahogy a mainstream virológusok a semmiből elővarázsoltak hirtelen "fellelt" adatokat magyarázatként, pangolinokról meg egyebekről, amelyek saját dugájukba dőltek. Olvastam Baric régi tanulmányát a SARS elleni gyengített vakcinák kérdéses hatásosságáról, mielőtt itt a szakértők a tévében hakniztak a kínai vakcina érdekében, majd előadták a T-sejtes pávatáncukat. Persze. Csak beszélgetésalapnak szántam, végül is ez egy fórum. Egy érdekesség. Majd kiderül, hogy mennyire állja meg a helyét a tanulmány.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64023) Mr K válasza kpityu2 (#64019) üzenetére


Mr K
senior tag

Szerintem a cikk soha nem kerül elfogadásra. Esetleg az eredeti címével lenne némi esélye. Ugyanis azt bizonyítani, hogy valami természetes úton nem jöhet létre, szinte lehetetlen. (Ha nem vagyunk kreacionisták, akkor kénytelenek vagyunk elfogadni számos olyan biokémiai mechanizmus természetes kialakulását is, amikkel kapcsolatban ötletünk sincs, hogy hogyan jöttek létre.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64024) syberia válasza batagy (#64016) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem N95/FFP2 nélkül ne lépj ki az utcára, nagyon veszélyes. :B

(#64022): Nagy fába vágtad a fejszédet. :P

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#64025) kpityu2 válasza Mr K (#64023) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Erre hoztam példának korábban O.J. Simpson kesztyűjét. Nehéz lenne bizonyítani, hogy a gyilkosnak nem lehetett egy ugyanolyan kesztyűje mint amilyet O.J elveszített. Tudományosan. De azért némi józan paraszti ésszel érzi az ember, hogy mi a pálya.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64026) Parci válasza syberia (#64024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most éppen azon gúnyolódsz, hogy nem akar találkozni a tünetes ismerősével? egyszerűen csak nem hülye. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64027) batagy válasza syberia (#64024) üzenetére


batagy
őstag

:DDD
Értem.

[ Szerkesztve ]

(#64028) Mr K


Mr K
senior tag

EU recommends second Covid booster for vulnerable and over-60s
Magyar nyelvű kivonat:
A 60 év felettiek és a veszélyeztettek emlékeztető oltását javasolják az európai egészségügyi hatóságok
(Amit nem fog megkönnyíteni, hogy nálunk jelenleg kifejezetten nehézkes oltáshoz jutni...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64029) syberia válasza Parci (#64026) üzenetére


syberia
veterán

Az aktuális variáns birtokában átlagosan hány napig fertőzhet a vírusgazda tünetmentesen?

https://howbad.info/

(#64030) Mr K válasza syberia (#64029) üzenetére


Mr K
senior tag

10 nap, feltéve ha folyamatosan javul. [link], [link] (Ez a tipikus idő. De vannak akik tovább is fertőznek...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64031) C^^ válasza syberia (#64029) üzenetére


C^^
őstag

Mert hány nap esetén valid a gúnyolódás?

persze költői a kérdés, tudom, hogy ez az újnormális viselkedés

(#64032) Rage47 válasza syberia (#64029) üzenetére


Rage47
veterán

10 nap, de hallottam már 14-ről is.

(#64033) Parci válasza syberia (#64029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, te az a csávó vagy, aki lóféreghajtót eszik, ha elkezd fájni a torka, tehát nem túl valid a véleményed. :U de ha ezt félretesszük, miért kéne az átlagra célozni, ha tudod, hogy fertőzött userrel találkozol? ugye tisztában vagy vele, hogy az átlagtól vagy akár a mediántól mindkét irányba el lehet térni? a húgom például egy hét után még vastagon pozitív teszteket nyomott nemrég, pedig már rég nem volt láza.

hacsak nem olyan a találkozó, hogy most vagy soha, a világ legegyszerűbb dolga tolni rajta egy hetet és legalább direkt nem terjeszteni ezt a szart.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64034) Ringman válasza Parci (#64033) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha meg nem lehet halasztani, még mindig lehet utcára lépés előtt tesztelni egyet.

(#64035) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

más: egy kollégámnak tavaly szeptember óta a 60-as nyugalmi pulzusa időnkét felpattan 130-ra. javulgat, olyan értelemben, hogy egyre ritkábban csinálja, de azért csinálja. kórházban leszarták. tudom, hogy többen is küzdöttetek/küzdötök ezzel itt, tudtok javasolni valamit, hogy merre induljon?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64036) Ringman válasza Parci (#64035) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát én sehová nem mentem, meg nálam inkább a konstans magasabb pulzus volt a probléma (na majd 5-6 hét mozgás nélkül megint az lesz...), de (magán) kardiológiára majd illene lassan elmennem, szóval mást szívesen meghallgatok hol járt szerencsével.

(#64037) emvy válasza Parci (#64035) üzenetére


emvy
nagyúr

Semennyire nem vagyok orvos, de epp most mutottek egy kollegat hasonlo problemaval (valami iszonyu high-tech szivmutet volt, vegig ebren volt, helyi erzestelenitessel (!!), es krioterapiat kapott a szivenek egy resze). AF+AFR volt a diagnozis, onnan indul, hogy 24 oras EKG-t kell kapnia. Fura, h a korhazban leszartak, mert ilyen keszuleket azert gyakran adnak.

while (!sleep) sheep++;

(#64038) koncsik válasza emvy (#64037) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A pitvarfibrilláció (AF) és a gyors, de normális izomösszehúzódással járó szívműködés között van különbség gyógyszeres és műtéti terápiában is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#64039) UberMutant válasza koncsik (#64038) üzenetére


UberMutant
őstag

de mindakettő szív, éééted??? :D

[ Szerkesztve ]

(#64040) VIPowER válasza Parci (#64035) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én mint írtam tekertem naponta vagy 10 km-ert, és egy idő után, persze nem biztos hogy ennek köszönhető, de elmúlt az hogy fekszem az ágyban 70-es pulzussal, aztán halál a semmiből. :)

(#64041) Mr K


Mr K
senior tag

Érdekes, hogy Ausztrália és Új-Zéland a teljes eliminációs stratégia után a teljes elengedést választotta. Aminek meg is van a következménye, legalábbis egyesek aggódni látszanak. (Akik véletlenül sem a kormányok, ugye.)
* Vaccines and antivirals not enough to combat Australian Omicron surge, experts warn
* New Zealand stands on the brink of the Covid precipice. Why aren’t we moving to red?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64042) Ringman


Ringman
nagyúr

(#64043) koncsik válasza UberMutant (#64039) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :DDD végülis mindenki szív ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#64044) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Amazon is developing cancer vaccines in partnership w/ Fred Hutchinson Cancer Center. Currently recruiting patients for an FDA-approved clinical trial. Team is under Lab126 boss Dave Limp.

kevés aggasztóbbat tudok elképzelni, minthogy pont az amazon lesz a befutó ilyenekben.

(#64045) t72killer válasza Mr K (#64041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy béna alkalmazása az oltás utáni fertőzéssel immunizálásnak. Gyakorlatilag ez az, viszont ha már ilyet csinálnak, csökkentsék a rizikót, maszkviselésre és tömegtől távolmaradásra kötelezve mindenkit, akinek nem pont 1-5 hónapos a legutóbbi oltása.

#64044: ez fantasztikus lenne :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64046) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) és az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) már nemcsak a 80 év feletti, hanem a 60–79 éves korosztály és a veszélyeztetett csoportok tagjainak is javasolja az mRNS-vakcina második emlékeztető adagjának felvételét, azaz ahogy a köznyelvben ismert: a negyedik oltást.

(#64047) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, kisfiam ma reggel (egy alvás nélkül telibe átköhögött éjszaka után) 39 fokos újralázasodással nyitott, úgyhogy megjártuk a dokit. tüdeje tiszta (hála az égnek), füle, orra is okés. kapott antibiotikumot. ez van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64048) mozso válasza Parci (#64047) üzenetére


mozso
senior tag

Jobbulást!

(#64049) koncsik válasza Parci (#64047) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MIelőbbi gyógyulást!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#64050) t72killer válasza Parci (#64047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobbulást :( :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.