Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Mr K válasza t72killer (#65997) üzenetére


Mr K
senior tag

Ám legyen. (De a helyzet akkor is az, hogy jelenleg bőven burjánzanak a variánsok ahhoz, hogy mindenki megtalálhassa azt, ami őt képes megfertőzni. A másik dolog pedig, amit manapság ki szoktak emelni, hogy a világ lakossága covid előzmények (fertőzések, oltások) szempontjából rendkívül heterogén lett, azaz globális trendek nehezebben felismerhetők, és még nehezebb azokból lokális jóslatokat tenni...)

Amúgy az amerikai (USA) trendek alapján tényleg a BA.5 leszármazottak terjednek: BQ.1 9,4%, BQ.1.1 7,2%, BF.7 6,7%, míg a BA.2-es család csak csekély mértékben nő: BA.2.75.2 1,3%, BA.2.75.2 1,6%, az XBB pedig fent sincs a térképen. Az összes többi variáns visszaszorulóban, legjobban a BA.5, azaz leginkább a BA.5 rovására nyernek teret a feltörekvő variánsok. Ami azért elgondolkoztató (mármint, hogy a lecsengő BA.5 hullám sem hagyott vissza jelentősebb védelmet).

Az USA régiói persze eléggé eltérő képet mutatnak, pl. a New York állam környéki régióban a BQ.1 + BQ.1.1 együtt már 28,4%, a BA.5 pedig 50% alá szorult. [forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66002) Ringman


Ringman
nagyúr

vajon mi történhetett 2020-ben és 2021-ben? :U
[link]

(#66003) kpityu2 válasza Ringman (#66002) üzenetére


kpityu2
őstag

pandémiás szabályok az egész világon

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66004) Hieronymus válasza kpityu2 (#66003) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az egész világ nem érdekes.

Állítólag az influenza vírusok keletető intézete távol-keleten van. Közös légtérben tartják a szárnyasokat és a sertéseket. Igaz lehet, mert van ugye sertés és madár influenza.

Ha ezeken a területeken lezárások vannak, akkor nem tudnak a sikeres mutációk világhódításra indulni. Ez évben a lezárások már elmaradtak. Jobban képes terjedni az influenza is.

Van ennél izgalmasabb kérdés.
2018-ban már tetőzött a járvány hatékonysága. Addig emelkedett az esetek száma. Utána csökken kezdett fertőzés szám.
Lehet a véletlen játéka vagy valami más. Például a hatékonyabb oltóanyag.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66005) t72killer válasza Mr K (#66001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk BE, BF a befutó, mind2 ág ba.5 gyerek. Halvány utalás sejlik a görbékben, hogy a szintén jelen levő ba.2.75 háttérbe szorul ezek mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66006) Vesa


Vesa
veterán

Nekem egyébként újabban ritmuszavarom van. Eddig csak extrák voltak, más nem. Most már rendes tekerés is volt, tehát simán lehet, hogy mégis Covid volt és beleestem a szív és érrendszeri szövődményekbe. Lépek egy kardiológushoz, bár nem hinném, hogy bérmit megállapít...

A tudomány a valóság költészete!

(#66007) Parci válasza Vesa (#66006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:( jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66008) kolopele válasza Vesa (#66006) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez azért fura, nekem is extráim voltak mindig is a velem született szívizom vastagodás miatt, de mint máskor is leírtam már, nálam az első Moderna után jelentkezett a mellkasi nyomás meg a kicsit is magasabb (80-90 - es) pulzus esetén a ritmuszavar, plusz a látótérkiesés. Covidos nem voltam, ezért arra nehéz lenne ráfogni.

(#66009) VIPowER


VIPowER
senior tag

Hihetetlen hogy már megint belefutottam ebbe a szarba.
Kb 4 nap láz amit a hideg sör csillapított, plusz már megint nem érzek szagokat ízeket.
Következőnél valaki lőjön le.

(#66010) t72killer válasza VIPowER (#66009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem le, be: legközelebb ha covid közelébe kerülsz, próba akár preventív jelleggel is rendszeres allergodil-zuhanyt adni az orrodnak. Más is jó lehet, akár mezei sósvíz. Megúszni ezekkel se fogod, ha sok az ereszdelahajam party, de talán a szaglásodat-ízlésedet békén hagyja.

Jobbulást :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66011) VIPowER válasza t72killer (#66010) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mint az elsőt, ezt is a Tesóm ajándékozta nekem. Biztos gondolt a válságra, és előrehozta a szülinapi ajándékot. :)
Ilyen erővel fújkálhatnám magam egész nap.
De köszönöm, remélem visszakapom majd őket újra, múltkor is jó hosszú idő volt.

(#66012) t72killer válasza VIPowER (#66011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk a nagyfiú sulija+iskolabusza a backdoor. Azt csináljuk, hogy járványcsúcs beindulásakor fúj magának napi 2x a Virostop orrspray itteni megfelelőjéből. Az omikron ba1 vagy 2őt ezen keresztül is elkapta, de semmilyen íz v szaglásvesztése nem volt+nekünk se.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66013) Ringman


Ringman
nagyúr

A short update on how waning immunity and immune evasion by convergent mutants BQ.1.1 and XBB stack together. Data suggest that most serum obtained ~7.5 months after BA.1 breakthrough infection would hardly neutralize BQ.1.1 and XBB. (NT50 of 20 is the lower limit of our assay)

(fontos megjegyezni, hogy coronavac, nem mrns)
[link]


Results from mRNA vaccines should have overall higher neutralizing titers. But the immunity waning trend and immune evasion pattern should be highly similar by recent studies

(#66014) Vesa válasza Parci (#66007) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi!
Remélem nem post Covid hatás lesz. Mert tuti, hogy várható még pár kör belőle idén is.

A tudomány a valóság költészete!

(#66015) t72killer válasza Ringman (#66013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az arányok valószínű hasonlóak mrns-nél is, csak magasabban lennének a szintek. A coronavac (=sinovac) a leggyengébb covid-oltóanyag, ha jól rémlik :F, 3 dózisa valószínű még a 4hónapra adott turbópfizert sem éri el. Mindenesetre abszolúte biztos vagyok benne, hogy most egyáltalán nem akarom/akarjuk az aktuális nyavaját elkapni így ~8 hónappal a valszleg ba.1 fertőzés után és nagyon kéne már a legeslegújabb oltás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66016) fatal` válasza t72killer (#66015) üzenetére


fatal`
titán

nagyon kéne már a legeslegújabb oltás.

Persze, csak hetente változik, hogy mire is. Pán vakcina kéne, csak az meg nem olyan egyszerű gondolom, különben már lenne.

(#66017) t72killer válasza fatal` (#66016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb nyár közepe óta egyértelmű, hogy ba.5. Ok persze lehetne valami a BF/BQ variánsokra is, de ezek közös őse a ba.5, a páncovid oltóanyaghoz legközelebbi valami amink van, az a ba.5+vuhani. Pláne, ha valaki korábban átesett a ba.1en.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66018) fatal` válasza t72killer (#66017) üzenetére


fatal`
titán

Nyár közepén valóban az volt, most nem olyan rohadt biztos az, hogy 1-2 hónap múlva még így lesz.

Jó lenne ha maradna és nem venné át a helyét mondjuk az XBB...

[ Szerkesztve ]

(#66019) t72killer válasza fatal` (#66018) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

valóban, az XBB irány már messze van ettől a vonaltól és pl Szingapúrban aktuális = hamarosan az egész világon kérdés lesz, hogy tud terjedni a ba.5 leszármazottak által uralt piacon.

Közben, Fülöp-szigetek: "XBC variant is a recombinant of Delta and BA.2 variants. 5 out of 193 cases detected with XBC have died."
+vannak itt még tesók, unokatesók, félmostoha-másodunokatesók...:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66020) BlackV válasza fatal` (#66016) üzenetére


BlackV
senior tag

Pán vakcina is csak max 4-6 hónapig fog jól védeni, amíg tart a "pán igG". Idősebbeknél még kevesebb ideig a gyengébb immunválasz miatt. Igazából Ringman táblázatából nekem az jön le, hogy a legtöbbünknek már lassan kb. meglesz "pánvédelme", hiszen még XBB-re is tudott mérhető antitestet egy csoffadt coronavacra ba1. Úgy látom beigazolódott amit gondoltam, hogy a vuhani-omikron között olyan nagy a távolság, hogy rendesen ki fogja szélesíteni a hatásspektrumot, de sajnos csak ami az immunmemóriát illeti. A folyamatos és megfelelő antitestes védelem felejtős lesz.
Tehát felesleges pánvakcinára várni úgy gondolom, mert semmilyen gyakorlati hozamot nem fog nyújtani, ha lesz is ilyen, vagy amit majd annak neveznek el.

(#66021) Parci válasza t72killer (#66015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem bánnám, ha fertőzés helyett most oltás jönne majd... a kicsinek is... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66022) Ringman válasza BlackV (#66020) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. akkor marad a nasal vaccine.
---
a hepa filtert meg nem érdeklik a variánsok meg a tüskefehérje alakja :U

(#66023) Parci válasza Ringman (#66022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát egyébént ez megint olyan, hogy ha mindenhol tennénk lépéseket, hogy visszaszorítsuk a terjedést, akkor lassulna az egész, és minden szempontból jobb helyzetbe kerülnénk. más kérdés, hogy a világ nagyobbik fele életében nem látott hepa filtert :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66024) Ringman válasza Parci (#66023) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha a bbq a való életben is úgy nulláz, mint az in vitro kísérletekben és baj van, akkor elég nehéz lesz meggyőzni a lakosságot, hogy 2020 elején tartunk megint és kb úgy is kellene viselkedni (mínusz az, hogy a lakosság legérzékenyebb része már meghalt egyszer, aztán még1x nem tud, így a halálozási ráta kisebb lesz, de a közvetlen halálozás kb irreleváns már amúgy is, az év végi többlethalálozást gyak 1:1-ben a kovid okozza.)

(#66025) t72killer válasza Parci (#66021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! És remélem a kicsik nem a szakadt vuhanival kezdik...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66026) Parci válasza Ringman (#66024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abszolút nem úgy szokott működni a való életben, mint a kísérletekben, húgom kifejezetten mondta, hogy az elvileg semmire sem jó ba.1 átesés is statisztikailag kimutathatóan véd a való életben még a mostani köröktől is.

szerintem sem lefutott meccs még ez az egész és tartok is tőle, hogy visszadurvul a vírus, de az ilyen első körös "kipattant az új horrorvariáns" infókat jellemzően félreteszem, majd lehet mérleget vonni, ha már lesz bőven statisztika róla (és addigra úgy is átestünk rajta ;] :U)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66027) Parci válasza t72killer (#66025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az enyém már biztos nem, hiszen túl van egy ba.2 körön (ilyenkor egy vuhani shot sem vuhani antitesteket termeltet már!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66028) BlackV válasza Ringman (#66022) üzenetére


BlackV
senior tag

Astra nasalja úgy elhasalt mint az ólajtó. A súlyos betegség oka a tüdő és a szervek károsodása. Ott kell a védelem nem a nyálkahártyán.
Évi egyszer oltás jól időzítve a hullám felfutásakor.

[ Szerkesztve ]

(#66029) Asbee válasza BlackV (#66028) üzenetére


Asbee
veterán

A nyálkahártya védelem abból lenne jó, hogy onnan már nem jut tovább a vírus, azonnal megvan fogva.

(#66030) Ringman válasza Asbee (#66029) üzenetére


Ringman
nagyúr

valahogy így, nem véletlen, hogy a sóoldat (!) is hatásos.

Saline nasal irrigation after COVID-19 diagnosis reduces hospitalization

(#66031) Parci válasza Asbee (#66029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont azt tippelném, hogy IgA védelmet még nehezebb egységesen létrehozni a populációban, gondolom valahol ebben rejlik az astrazeneca bukta is. van, akinél szuper hatékony a nyálkahártyás védelem, másnál gyenge. nálam például érzésre elég gyenge, átjut rajta minden is, míg a "nagy" immunrendszer - lekopogom, de - relatíve jól meg szokta fogni a cuccokat.

addig meg marad az, amit csinálgatunk már így is, hogy fertőtlenítjük a torkot/orrot. tényleg, inkább ezt szedjük össze a legjobb tudásunk szerint, mert ez nagyjából az egyetlen eszköz most. szóval, mivel érdemes nyomulni manapság orrban és torokban? és gyerekeknél?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66032) BlackV válasza Asbee (#66029) üzenetére


BlackV
senior tag

Ez nem zsiliprendszer. A nyálkahártya védelem arra jó, hogy ne szaporodjon szét a nyálkahártyán, nem arra, hogy garantáltan megakadályozza, hogy bekerüljön a vírus véráramba, nyirokrendszerbe.

#66030Ringman
Gyenge cikk, komolytalannak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#66033) t72killer válasza BlackV (#66028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ritkán szoktam az orr/száj+légcső megkerülésével anyagot juttatni a tüdőmbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66034) Parci válasza t72killer (#66033) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra céloz, hogy nem úszod meg a rendszerfertőzést akkor sem, ha az első védelmi vonal be tud segíteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66035) Asbee válasza BlackV (#66032) üzenetére


Asbee
veterán

Ha már a nyálkahártyán sem szaporodik szét, hanem ott van egy aktív védelem, ami azonnal dolgozik, szét sem terjed olyan mértékben vagy egyáltalán. A tünetmenteseknél is úgy néz ki ez a helyzet. Sokkal inkább járható út lehet ez mint a pán vakcina. Szerintem az nem is lesz soha.

[ Szerkesztve ]

(#66036) Asbee válasza Parci (#66034) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem meg pont hogy így úszható meg, vagy csökkenthető le a kockázat. Kérdés mennyire, kezdik el ezt a vonalat nyomatni.

(#66037) Parci válasza Asbee (#66036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy segít valamennyit. de egyelőre úgy fest, hogy a legendás ruszkikon kívül, akiknek ebből is világverő cuccuk van (...), még nem sikerült nyálkahártyán keresztül immunizálni covid ellen.

amúgy engem az is érdekelne, ha egy sokkal kevésbé odab.szós szurit csinálnának, mint a mostani mrns-ek, mert jó móka volt egyszer kiterülni a modernától, de nem óhajtanék ilyen mértékben még évente sem. ha lenne egy kevesebb mellékhatással/hatással járó megoldás, az nem volna haszontalan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66038) BlackV válasza Parci (#66037) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát igen miért nincs az asztalon már egy tuti nasal? Valami oka csak van, idő volt rá.
Jaja két napig már én sem szeretnék a takaró alatt vacogni meg a homlokomon számolni a pulzusom egész éjszaka.

(#66039) t72killer válasza Parci (#66034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, "belső" vakcina is kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66040) fatal` válasza Asbee (#66035) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem előbb lesz pán vakcina, egyelőre nyálkahártyán nem nagyon sikerül semlegesíteni a cuccot.

(#66042) Mr K


Mr K
senior tag

Az Astra spré kiszerelésű vakcinájának a kudarcát magával a kiszereléssel magyarázták: a befújt adagot a kísérleti alanyok nagy része egyszerűen "lenyelte", a gyomorsav pedig nem ideális közeg a hatás kifejtéséhez. Az (állítólag) sikeres nazális vakcinák más kiszerelést használnak, inhalálás vagy csepp formában alkalmazzák(?). [Emlékezetből írom, de akit jobban érdekel, keressen rá.]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66043) BlackV válasza Mr K (#66042) üzenetére


BlackV
senior tag

Kicsit erőltetett magyarazátnak tűnik. Ha befujom az orrgaratba ugyan "én" mit rontok el ..

(#66044) Mr K válasza BlackV (#66043) üzenetére


Mr K
senior tag

Lehet, csak ne nálam reklamálj. :)

"The findings are particularly disappointing given China and India’s recent approval of two new nasal Covid vaccines. China’s Covid booster, developed by CanSino Biologics in Tianjin, is administered through a nebuliser that turns the liquid vaccine into a mist. India’s vaccine, developed by Bharat Biotech in Hyderabad, is a two-shot primary vaccination delivered via drops in the nose.

One possible problem with the Oxford spray is that the majority of the droplets may end up being swallowed and destroyed in the stomach rather than priming the immune system in the nose, throat and lungs. To get around this, the vaccine could be delivered at a higher concentration or reformulated so that more of the liquid sticks to the lining of the respiratory tract." [forrás - már linkeltem korábban]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66045) t72killer válasza BlackV (#66043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem te rontod el, lehet nem jó a porlasztó :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66046) Mr K


Mr K
senior tag

Szintén linkeltem már egy hosszabb cikket, ahol meséltek a gyermekbénulás elleni vakcinákról. Ott kétféle vakcina van: gyengített vírus orálisan, és elölt vírus intravénásan. Az orálisan vakcináltak nem képesek elkapni a betegséget, így nem is terjesztik, kivéve, hogy magával a vakcinával képesek megfertőzni másokat. (Laposföld hívők ez előző mondatot jobb ha nem olvassák el...) Az intravénásan vakcináltak képesek elkapni és terjeszteni is a vírust, de ők maguk nem betegednek meg. Aki sehogyan sem vakcinált, az bajban van, mert az intravénásan vakcináltaktól (is) képesek elkapni az orálisan vakcináltak által terjesztett gyengített vírust, ami viszont hajlamos összeszedni magát, és olyankor baj van...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66047) Ringman


Ringman
nagyúr

Long-COVID post-viral chronic fatigue and affective symptoms are associated with oxidative damage, lowered antioxidant defenses and inflammation: a proof of concept and mechanism study

Cluster analysis showed that 31.7% of the Long COVID patients had severe abnormalities in SpO2, body temperature, increased oxidative toxicity (OSTOX) and lowered antioxidant defenses (ANTIOX), and increased total Hamilton Depression (HAMD) and Anxiety (HAMA) and Fibromylagia-Fatigue (FF) scores.

(#66048) Mr K válasza Mr K (#66046) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem tudom honnan vettem az "intravénásat". :(( De úgy kellene érteni, hogy rendes oltásként van beadva, injekciós tűvel. Itt a forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66050) t72killer válasza Mr K (#66048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új mutánsra:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.