Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) PuMbA válasza Parci (#64997) üzenetére


PuMbA
titán

Igazad van, nézd mit találtam a koronavirus.gov.hu-n:

"Fontos kiemelni, hogy az oltások eredményeit önmagukban kell értékelni, mivel a krónikus megbetegedések megoszlása az egyes populációkban eltérő volt, ezek megoszlását nem vizsgálták e tanulmányban. Tehát nem jelenthetjük ki, hogy a Sputnik vakcina volt a leghatásosabb, csupán azt, hogy mind az 5 vizsgált vakcina azt az eredményességet mutatta, amit a nemzetközi irodalom alapján vártunk tőlük."

Ez így is jó hír, mert a Szputnyik a legrégebbi, eredeti vírussal végzett adatok alapján is ott volt a legjobb vakcinák között és ez nem cáfolódott meg. Most már persze mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#65002) Parci válasza PuMbA (#65001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tekintettel arra, hogy a sputnikot a ruszkik is egészséges, nem túl öreg férfiakon igyekeztek tesztelni... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65003) PuMbA válasza Parci (#65002) üzenetére


PuMbA
titán

Azért 820 ezer magyar emberbe nyomtak Szputnyikot, szóval biztosan volt ennyi ember között idősebb és nem egészséges is.

(#65004) kpityu2 válasza PuMbA (#65001) üzenetére


kpityu2
őstag

Eltekintve attól az apróságtól, hogy nem volt EU engedélye, mert nem tudták prezentálni a szükséges adatokat. Ami adatok rendelkezésre álltak azok alapján nem volt két egyforma szállítmány, a szaporodóképes adenovírus tartalom pedig meghaladta az engedélyezett határértéket. Gyakorlatilag orosz rulettet játszottak a lakossággal.Tehát a jó hír az, hogy szerencsére nem lett baj az emberkísérletből.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65005) t72killer válasza PuMbA (#65001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "versenyről" végképp totálisan értelmetlen beszélni, amikor egyik versenyző átmegy p3-on, másikat meg p2.5 után kiszórják a jónép közé. Nem mellesleg tömegesen a szputyin se volt elérhető a kezdetekben, csak a csókosok pfizerével ellentétben a legelejétől kezdve osztották a pórnépnek. Apóst 2x is behívták erre, míg végre kapott egy nyugatit.

#65003: biztosan, após már nem mai gyerek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65006) mpo válasza PuMbA (#65001) üzenetére


mpo
veterán

Ez szerelem vagy vallás?
Miért égeted magad folyamatosan?

Ha érted, akkor már elavult.

(#65007) PuMbA válasza mpo (#65006) üzenetére


PuMbA
titán

Nem nevezném égetésnek. Én elismerem, hogy sok dolgot nem tudok és büszke vagyok erre. Előítéleteim sincsenek, hogy attól, mert valami keleti vagy nyugati meghatározná, hogy rossz vagy jó lenne. Tudományos eredményekről beszélünk és mivel nem vagyok szakmabeli, ezért rosszul is értelmezhetem az eredményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#65008) Parci válasza PuMbA (#65003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te is tudod, hogy statisztikailag értelmezhetetlen ez, amit írtál. persze, hogy "volt benne idős is", de attól még jelentősen eltér a sputnikot kapok demográfiája a pfizeresekétől. és eleve nagyon résen kell lenni ebben a témában, mert minden gyártó épp a vizsgálatokkal tud varázsolni...

ami az elfogulatlanságot illeti: mára azért elég egyértelmű a kép a vakcinákat illeti. te onnan indultál, hogy nagyon elfogulatlanul a keleti cuccokra nyitottnak érezted magad, de mostanra ez a kérdés elég jól tudható, te pedig még mindig igyekszel "nyitott lenni". az adatok ellenére is. :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65009) attiati


attiati
veterán

bolondot csinál ez a covid az ember testéből: 35,2-es testhőmérséklet

(#65010) kpityu2 válasza attiati (#65009) üzenetére


kpityu2
őstag

Az ACE2 receptor ahova beköt a vírus, a renin-angiotenzin hő-, vérnyomás és energiaszabályozó rendszer fontos receptora.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65011) t72killer válasza attiati (#65009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, tuti jól mérted? Dohányzás, érelmeszesedés egyéb gyíkemberkór nincs?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65012) fatal` válasza attiati (#65009) üzenetére


fatal`
titán

Ez inkább a lázmérő lesz szerintem. Tapasztalatom alapján a most kapható lázmérők alulmérnek, van, amelyik egy egész fokot.

[ Szerkesztve ]

(#65013) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Óvatosan...
Magyar Hang: Megpróbáltak elsüllyeszteni egy tanulmányt, amely a magyarországi járványkezelés...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#65014) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

6 millió 416 ezer a beoltott, 12 157 az új fertőzött és elhunyt 100 beteg - 2022. augusztus 31. - 08:55
Az elmúlt heti összesített adatokat közöljük. A beoltottak száma 6 416 363 fő, közülük 6 202 522 fő a második, 3 894 442 fő a harmadik, 334 870 fő már a negyedik oltását is felvette. Az elmúlt héten összesen 12 157 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 2 048 547 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 100 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 47 291 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 962 698 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 38 558 főre csökkent. Jelenleg 978 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 1641-en vannak.

34. HÉT – CSÖKKEN A SZENNYVIZEK KORONAVÍRUS KONCENTRÁCIÓJA - Megjelent: 2022. augusztus 31.Módosítás: 2022. augusztus 31.
Az országos átlagot tekintve csökkenésnek indult a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja. A vizsgált városok közül egyedül Salgótarján esetében figyelhető meg emelkedő tendencia, ellenben csökkenés mérhető Budapest északi és központi szennyvíztisztítójának mintájában, valamint Szegeden, Székesfehérváron, Szolnokon, Szombathelyen és Zalaegerszegen. A többi településen a tendencia stagnáló. A SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja 21 mintavételi helyen az emelkedett, míg egy településen (Zalaegerszegen) a mérsékelt kategóriába sorolható.
2022 COVID SZENNYVÍZ 2022 34

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#65015) attiati válasza t72killer (#65011) üzenetére


attiati
veterán

Jól mérem, ugyanazzal a lázmérővel, mint eddig.
Azóta helyreállt, de összevissza ingadozik a hőérzet is.
10 percen belül képes vagyok izzadni, fázni, dideregni, megsülni.

[ Szerkesztve ]

(#65016) t72killer válasza attiati (#65015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , jobbulást.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65017) Parci válasza attiati (#65015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen ez, én vacogtam, hidegrázásom volt, mindezt 36,7-tel is. jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65018) Z.É.T. válasza attiati (#65009) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tud ilyet is, asszony, amikor kezdett jobban lenni, napokig mért 34.9°C-35.4°C közötti testhőt. (néha meg normális volt neki)
Aztán jött néhány hét, amikor szakadt róla a víz, mozdulatlanul és nem meleg lakásban is.

(#65019) mpo válasza koncsik (#65013) üzenetére


mpo
veterán

Miközben olvastam, ismerősnek tűnt, mintha már olvastam volna.
Megjelent: 2022. február 01.

Miért linkelted most?

Ha érted, akkor már elavult.

(#65020) kisninja


kisninja
őstag

Én is túlvagyok rajta azt hiszem. Leírom az én tapasztalataimat.
Múlt hét kedd szerdán lettem tünetes, torokfájás viszonylag erős, nehéz nyelés, orrfolyás (de van allergiám szóval nem volt vészes az sem) , fejfájás amit gyógyszer is alig csillapított, és bőr érzékenység (mint láznál) Testhőm az beállt 36,9-re és majd egy hétig ennyi is volt (mikor mértem mindig ennyi volt a lázmérő jó márkás.) Illetve egy állandósult enyhe fáradság érzet.
Héten a torkom már nem fáj orrom nem folyik, és ma már nem vagyok fáradt. (tegnap még igen csak fáradékony voltam) Pulzusom rendben volt végig, megerőltetésre se ugrik meg tök normális. A garmin óra nem is nagyon vette észre annyi, hogy a bodybattery 95-100 ról lement nap végére 10-7% ra majd másnap újra fel, a stressz szintet mutatta kicsit magasabbnak.
Ami lehet már inkább csak érzet, olykor hirtelen kisebb szédülés illetve 1-2 nap mikor kissé mintha belassult volna az agyam.
Amivel kezeltem magam, C vitamin, Cink-25mg napi 1x, Allergodil napi 1-2x este jutott eszembe :).
Oltásból kaptam 2db sputnikot és kértem egy faja Jansent ;]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#65021) Mr K


Mr K
senior tag

Coronavirus (COVID-19) Update: FDA Authorizes Moderna, Pfizer-BioNTech Bivalent COVID-19 Vaccines for Use as a Booster Dose
(Avagy USÁ-ban engedélyezték a Moderna és a Pfizer BA.5-ös kétkomponensű vakcináját. ("Biztos ez is jó" alapon. :P ))

Szerk: ja, látom már magyarul is volt hír:
Jóváhagyták Amerikában a Pfizer és a Moderna szupervakcináit

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65022) t72killer válasza Mr K (#65021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BA.5 mellé mi :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65023) Parci válasza Mr K (#65021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vajon miért van az, hogy csak azok kérhetik, akik már túl vannak az alap immunizáción? :F

(remélem nem akarnak 3 vuhanit döfetni egy gyerekbe vagy akárkibe, mielőtt kaphat a frissített lötyiből)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65024) Drizzt válasza t72killer (#65022) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Legyél szíves néha olvasd már el a linkelt cikkeket! :U
Minden második kérdésed az, ami a cikkekben benne van, csak olvasni kéne.

"The authorized bivalent COVID-19 vaccines, or updated boosters, include an mRNA component of the original strain to provide an immune response that is broadly protective against COVID-19 and an mRNA component in common between the omicron variant BA.4 and BA.5 lineages to provide better protection against COVID-19 caused by the omicron variant. "

I am having fun staying poor.

(#65025) mozso válasza Parci (#65023) üzenetére


mozso
senior tag

Ezt mondtam neked par napja…

(#65026) Vesa válasza Parci (#65017) üzenetére


Vesa
veterán

Feleségemnek is ez volt most pár hete, amikor elkapta. Amúgy 2 nap kicsit gyengébb volt, egyik nap rázta a hideg de láza nem volt és ennyi. Érdekes, de én megint nem kaptam el. Pedig a fiam is pozitív lett, feleségem is, és együtt voltam velük nyaralni, a tünetezésük előtti napon egy szobában beszélgettünk fél méterre egymástól. Hacsak nem Covid volt nekem is előtte 2 héttel, de akkor 3 tesztem is negatív lett, nekik pedig már az első masszív csíkot húzott.

(Most ha PuMBa szintű rajongó lennék, írhatnám, hogy "a nyugati szuper vakcinák miatt van", de nyilván nem erről van szó, főleg, hogy a szeretteim is azt kapták amit én...kivéve az Astrát).

A tudomány a valóság költészete!

(#65028) Parci válasza mozso (#65025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor is értetlenkedtem, mert ez így hülyeségnek tűnik... remélem nem így intézik majd

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65029) Parci válasza Vesa (#65026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor talán tényleg valami friss ba.2 volt nekünk márciusban. egyrészt hasonlók a tünetek, másrészt azóta nem kaptuk el újra (kop-kop)...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65030) t72killer válasza Drizzt (#65024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 partizán gyerek és egy fél háztartás mellett olvasni :DDD ?

Köszi a kivonatot :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65031) attiati válasza Vesa (#65026) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nem kis szerepe van a stresszes, leterhelt, váratlan életszakaszoknak abban, hogy valaki beteg lesz. Máskor egy jóval nagyobb vírusterhelést is átvészelne az ember tünet nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#65032) Mr K válasza Parci (#65023) üzenetére


Mr K
senior tag

Autentikus választ (irodalommal alátámasztottat) nem fogok tudni adni. Tippre (illetve homályos olvasmányélmények alapján):

1. Ezeket az oltóanyagokat eleve boosternek fejlesztették, azaz pl. csak oltottakon tesztelték.
2. Az omikron specifikus vakcinák rosszabb keresztimmunitást adnak a korábbi változatokra, mint fordítva. (És a korábbi variánsok voltak a veszélyesebbek. És nincs kizárva, hogy még felbukkannak.)

Hogy hosszú távon hogy van ez elképzelve, azt nem tudom. Azaz mi van, ha elfogynak a korábbi oltások, és nem lesz mivel alapimmunizálást végezni? Feltételezem, hogy a jelenlegi boosterek átmeneti megoldásnak vannak szánva a pár éven belül remélt széles spektrumú vakcinák megjelenéséig.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65033) Parci válasza Mr K (#65032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ellenérvek:
- amit te is írtál

- azért van imprinting az eredeti vakcinákkal is (meg a vírussal is), úgyhogy 2022. végén direkt a régit lőni... fura

- rengetegen átestek már 1-2-3x, oltottak már 1-2-3x, nem logikus ezekre ráhúzni most egy vuhanit

- mi a helyzet a gyerekekkel? jó nekik most az a régi? a kérdés egyébként tök konkrét esetemben: a nagyobbik fiam kapott egy régi szurit decemberben és egy ba.2 (?) fertőzést márciusban. ilyenkor mit érdemes csinálni..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65034) attiati válasza Parci (#65033) üzenetére


attiati
veterán

az immunizálási időszak is jelentősen megnőne

(#65035) Mr K válasza Parci (#65033) üzenetére


Mr K
senior tag

Gyerekek a régi oltásokból egyelőre úgysem kaphatnak: az FDA az új pfizert 12 évtől, a modernát 18 évtől engedélyezte. Talán év végétől csökkentik majd a korhatárt.

Mégis kerestem hivatkozást (többször volt már linkelve).
"Perhaps the bigger worry is whether BA.1 will end up being a terrible teacher when deployed as an unvaccinated person’s starter shot. The variant’s bizarro-looking spike, so unlike any that came before it, is such an outlier that it may fail to show an unsavvy immune system how to recognize other morphs of SARS-CoV-2. That’s not a problem if the future of the virus stays hooked on Omicron. But should it be booted by another variant more resembling Alpha, Delta, or something else, bodies schooled on BA.1 alone might be ill-prepared. Pfizer, which is testing a triple-Omicron series in a group of previously unjabbed people, could produce data to the contrary. Absent those, a premature pivot to Omicron might bias immune systems toward the wrong track." [forrás]

Szóval a "wuhani" oltás "erőltetése" nem feltétlen puszta lustaság, hanem lehetnek mögötte immunológiai megfontolások is.

Szerk:
"úgyhogy 2022. végén direkt a régit lőni... fura"
Az imprintinghez nem tudok mit hozzátenni, de azt több kutatás is megerősítette, hogy antitest szempontból boosterként az eredeti variáns pont olyan jó omikron ellen, mint egy omikron specifikus vakcina. A mostani update-elt vakcinák nem azért jobbak (ha jobbak), mert omikron specifikusak, hanem mert bivalensek (kétkomponensűek).

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65036) t72killer válasza Mr K (#65035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a vuhani helyett valami nagyon más irányba elfajzott variánsra gondoltam, pl deltaplusz. Azzal lefednék a kb lottóötös esélyével vetekedő vuhanközeli rokonságot ÉS az igencsak agresszív nem túl rég eltűnt delta változatokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65037) Parci válasza Mr K (#65035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de pont a bivalens megoldás miatt nem szeretném a régit adatni se magamnak, se nekik. mert megkapják vele a régit így is...

(másrészt viszont akkor legyenek szívesek engedélyezni az eu-ban is az 5 évesnél fiatalabbak oltását, mert a kisebbik fiam egyelőre pontosan itt tart, egy darab omikron fertőzésen van túl, más semmi)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65038) Mr K


Mr K
senior tag

Az EU engedélyezte az első, omikronra szabott vakcinákat
(Hosszú... (Mit? Miért nem a BA.5-öt? Lesz BA.5? Mi van benne? Működik? Kiknek és hogyan adható? Mikor jöhet Magyarországra?))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65039) Parci válasza Mr K (#65038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akartam én is linkelni, végre picit tisztábban lehet látni, hogy mi lesz (és mi nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65040) Ringman válasza Parci (#65039) üzenetére


Ringman
nagyúr

novavax gondolom nem lesz itthon, pedig az is elég jó az adatok alapján.

(#65041) Hieronymus válasza Parci (#65039) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A új oltás hibrid. Fele mennyiség még az eredeti vírushoz készített. A másik fele csak a mostani helyzethez optimalizáltabb.

Szóval nem kell(ene) bármit adni előtte.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#65042) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Evidence from this study out today that 'hybrid immunity' doesn't always mean a boost in immunity. We've already seen evidence for 'imprinting' from previous infection. Here's evidence that infection can actually dampen antibody response to boosters🧵

[...]

One thing is clear- the pursuit of 'hybrid immunity' makes little sense, when the risks are so high, and previous infection can even dampen future responses, rather than boost them - which is the hopium we've been sold.

[ Szerkesztve ]

(#65043) Mr K válasza Hieronymus (#65041) üzenetére


Mr K
senior tag

1. A legtöbb betegség ellen a védelem csak több oltás után alakul ki, mert az immunrendszer számára sulykolni kell, hogy nem eseti fertőzésről van szó, hanem permanens fenyegetésről (hepatitis oltássor pl. 3 oltást jelent, a covid 3? (idősebbeknél 4?).)
2. Az oltásban megfelelő dózisban kell jelen lennie a hatóanyagnak, hogy kiváltsa az immunreakciót. (Volt olyan covid oltás, ami a kevés hatóanyagon bukott meg. Meg a pfizer gyerek oltása is.)
3. A fertőzés vagy kivált egy oltás dózist, vagy nem. (Gyakran nem.)

A moderna boosterei eleve felezett hatóanyag mennyiséget tartalmaznak (50 mikrogramm), a bivalens oltásoknál pedig a mindkét komponensből csak fél adagnyi van bennük, azaz a pfizer oltásban 15-15 mikrogrammnyi, a modernánál 25-25. És ez azért vethet fel kérdéseket azzal kapcsolatban, hogy a bivalens vakcina mennyire alkalmas alap immunizálásra, még akkor is, ha több dózist is adnának belőle. (Gondolom én, mint laikus.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65044) kpityu2 válasza Mr K (#65043) üzenetére


kpityu2
őstag

Az mRNS vakcinák egy kicsit másként működnek. Hagyományos oltásnál azért alacsony a hatékonyság, mert az immunrendszer magasról tesz az oltóanyagra. Azért tesznek hozzá adjuvánsokat, hogy felhívják rá az immunrendszer figyelmét. Változó sikerrel. Az mRNS esetében a mennyiséggel azt állítják be, hogy mennyi sejt kezdje el termelni az antigént és azok el is kezdik termelni az immunrendszertől függetlenül.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65045) t72killer válasza Mr K (#65043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hatóanyag-mennyiség ott bonyolódik, hogy a tünetesen átesetteknek igen valószínű elég kevesebb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65046) fatal` válasza Mr K (#65038) üzenetére


fatal`
titán

BA.1... Minek? Persze valszeg ez is jobb, mint a vuhani, de inkább a BA.5-tel kéne foglalkozni az EU-ban is.

(#65047) t72killer válasza Ringman (#65042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mintha olyan könnyen ki lehetne kerülni a fertőzést (iskolakötelezettség, rakás meló...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65048) Ringman válasza t72killer (#65047) üzenetére


Ringman
nagyúr

az egy másik kérdés.

kapcsolódó:
[link]
Our peer-reviewed and published analysis piece for the @bmj_latest covid enquiry series on UK COVID policy on children & schools- and how children were consistently overlooked. I hope this will contribute to the UK COVID enquiry.

(#65049) Mr K válasza fatal` (#65046) üzenetére


Mr K
senior tag

Egészen pontosan a linkelt cikkben szereplő melyik magyarázattal kapcsolatban vannak fenntartásaid?

1. Hogy a BA.5-ös vakcinát még csak egereken tesztelték? (Azaz USÁ-ban anélkül kezdenek oltani vele, hogy embereken tesztelték volna. Az oltásellenesek úszni fognak a boldogságban...)
2. Vagy hogy a WHO a BA.1-es vakcinát javasolja? (Mert hogy a fél világ most esett át egy BA.5-ös fertőzésen, azaz most felesleges ellene oltani, akkor már inkább a BA.1, mert az legalább jó régen volt.)
3. Vagy hogy a Pfizer a BA.5-ös vakcina engedélyeztetési kérelmét két hónappal a BA.1-es után adta be az EMA-hoz, a Moderna pedig egyáltalán nem, azaz elég nehéz lenne vele foglalkozni az EU-ban?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65050) Ringman


Ringman
nagyúr

430,000 Britons have long Covid two years after infection, says ONS
About 1.5m people in UK say Covid after-effects are adversely affecting daily activities

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.