Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) this is life válasza mpo (#35248) üzenetére


this is life
Ármester

Tavaly ugyanekkor , ugyanitt tartottunk . Ez van , mindenkinek magára kell vigyáznia , megtenni a szükséges lépéseket maga és szerettei védelme érdekében ,és reménykedni a legjobbakban.

t72killer
Engem nem kell győzködni , egy amúgy is csak a gondolatok szárnyán lévő felvetésről, ha csak kiegészítetted a soraimat , meg sem szólaltam .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35252) BlackV válasza bulikavagyok (#35225) üzenetére


BlackV
senior tag

Sinos vagy ugye? Igazából te is megcsinaltathatod az s+n, későbbi adatelemzés miatt jól johet, de elég lenne igazából az Igg (S) is.
Igm az korai ellenanyag, az nem kell.

(#35253) fatal` válasza this is life (#35251) üzenetére


fatal`
titán

Tavaly ugyanekkor , ugyanitt tartottunk .

Félig-meddig. Tavaly a cégek azért nagyrészben (legalábbis IT területen) elrendelték a HO-t, idén sok helyen úgy vannak vele, hogy be van oltva az emberek nagyrésze (illetve elérhető az oltás mindenkinek), úgyhogy a HO vagy részben, vagy egyáltalán nem maradt meg, így mindenkinek nagyobb lett a kockázat (ezt az oltás azért ellensúlyozza).

(#35254) t72killer válasza this is life (#35251) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, csak kieg volt, hogy mekkora is lehet az antivaxxer-sport társadalmi költsége :R.

#35250: :R. egyrészt a 60%-on koppra megakadt magyar statból indultam ki, és minimális néplélektanból. Igaz, a 3.dózisok oltási üteme egyelőre lineárisan megy felfelé, de közvetlen családi körben is van pl márciusban duplapfizerezett pedagógus rokon, aki nem tervez harmadikat. Azt sem szabad elfelejteni, hogy nem kevesen csak az igazolványért vették fel az oltást, őket semmi sem motiválja a frissítésre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35255) bulikavagyok válasza BlackV (#35252) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen sinós vagyok! Köszi az infót!

(#35256) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak félig komoly, de ez is irodalom: a Charlie Hebdo is megénekelte a szomszédban zajló eseményeket:

448 egyébként a mai román mérleg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35257) Parci válasza #20749568 (#35224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kettő csak látszólag mond ellent egymásnak. mint politikusok, hatalomtechnikusok, nem buták. elég jól ismerem ám a háttérgépezetüket is (a statisztikai oldalt), ott minden, de tényleg minden meg van mérve, ki van számolva, meg van becsülve, le van futtatva.

ettől még más területen lehetnek atom buták, és például a leírt feladathoz szerintem azok. egyszerűen kívül esik a célfüggvényükön, a fent leírt háttérgépezet ezzel nem foglalkozik, az a pár frontember meg (rezsiszilárd, x, y) tényleg végtelenül buta.

nem volt eszük rendesen megszervezni a tájékoztatást, akárhogy csűrjük-csavarjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35258) this is life válasza fatal` (#35253) üzenetére


this is life
Ármester

Nálunk már csak 50% helyben a többi online , ahogy telnek a hetek úgy terjesztik ki ennek a mértékét . Nem IT hanem energetika és a hozzá kapcsolódó személyzeti,üfsz ,háttér irodai és üzletkötői ..stb állományról van szó . a fizikai 100%-on megy , mert nincsenek abban a helyzetben , hogy otthonról elvégezhető legyen a munka számukra.

t72killer
A társadalmi költsége fájdalmas , e van ezt kell szeretni . Néha Európa motorja is köhöghet :DDD ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35259) qnadam válasza t72killer (#35256) üzenetére


qnadam
veterán

inkább egy ismeretlen alkotó énekelte meg

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35260) Parci válasza #20749568 (#35231) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kötelezővé kellene tenni az oltást (eleve közölni, hogy kötelező lesz majd valamikortól), aztán mindent engedni, kész

az is működhetne, hogy ráterhelik az oltatlanra az ellátás költségeit, de ezt a gyakorlatban tényleg nehéz kivitelezni, beindul majd az "immunszupresszált vagyok" igazolások szerzése feketén stb. picit a fürdővízzel a gyerek

a kötelező oltás viszont tiszta, egyszerű, egyértelmű és az idióta politikai érven kívül semmi sem szól ellene :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35261) t72killer válasza Parci (#35257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szimplán elmatekozták sztem: két tényezőre számítottak:

1. a saját híveknek elvileg követniük kéne a kormánypolitikát, nem kétkedni benne = ha a Viktor oltat, akkor a telepen élő lelkes szavazó Gazsi+Jucinéni is oltatni fog. Nem tette, és én se igazán értem, hogy miért nem.

2. a "liberális ellenzék" hívei pedig elvileg azok, akik maguktól is elég intelligensek = saját kútfőből eljutnak az oltásig, mindenféle propaganda nélkül. Ezek esélyesen tették, de korán sincsenek annyian, mint amennyi a 2018as választásoknál összejött, azaz az 51% egyáltalán nem mind agysebész.

Ennek a kettőnek ideális esetben 80% feletti átoltottságot kellett volna kidobnia, nem tette. Hogy miért, az elég komplex kérdés, még olyan egyszerű tételekkel sem magyarázható, mint pl romániában az antivaxxer egyház(!!) - inkább sok "magánvállalkozó" talált magának terjeszkedésre óriási értelmi űrt, és ezt gyorsan ki is töltötték.

#35259: :R, jogos.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35263) t72killer válasza #86564352 (#35262) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD . csaknem sietős az az osztrák sítúra? A főni dokija legalább észnél volt és modernát kért.

#35264: egyéb országokat nem tudok, de a britek egyelőre egészen biztos nem fogadják el. dupla tesztpénz + 10nap karantén, ha nem komplett EMA-elfogadott vakcinaadagot kapott az ember. Nem értek vele egyet egyáltalán persze, mert még az 1db sino + 1db mRNS-ből is lehet jól működő védelmet kihozni, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35264) Soulfly842 válasza #86564352 (#35262) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyszerű. Ő is utazni akar/kell neki külföldre. Azt úgy szólóba is elfogadják.

(egy oltást elfogadnak a pfizer/modernából? - igen, de az a kérdés, hogy hány hónap elteltéig írják ki rövidesen, hogy elfogadják-e, vagy sem.)

[ Szerkesztve ]

(#35266) #86564352 válasza Soulfly842 (#35264) üzenetére


#86564352
törölt tag

thatwasthejoke.jpg

(#35267) Parci válasza #20749568 (#35265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de nem azért nem volt cél, mert direkt ki akartak baszni a néppel, hanem mert alapból hülyék hozzá. nyilván, ha cél, akkor megkeresik a megfelelő embereket és megoldják jobban, de mivel a cél az kizárólag hatalomtechnikai, minden, ami ezen kívül esik, az úgy sikerül, ahogy

érted, szerintem azért ahhoz is lehetne eszük, hogy egy útépítést normális minőségben megcsináljanak, de jóideje nem sikerül

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35268) fatal` válasza this is life (#35258) üzenetére


fatal`
titán

Nálunk is volt változás, most heti 2 napot kell bejárni. De a tavaly szeptember közepétől júniusig egyáltalán nem jártunk be (csak ha valami papírmunka volt, akkor is csak pár percre). Gyanítom, hogy van még ilyen cég, meg olyan is, ahol teljesen visszatértek az irodába.

(#35270) Soulfly842 válasza fatal` (#35268) üzenetére


Soulfly842
addikt

Párom tavaly március 16 óta home office-ban van fixen.

(#35271) Parci válasza #20749568 (#35269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet. népváltás kell, nem qrmány :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35272) mpo


mpo
veterán

Béla nem tudja, hogy lazítani kellene most?

Csütörtöktől látogatási tilalmat rendelt el a SOTE rektora az intézmény öt kórházában.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#35274) fatal` válasza Soulfly842 (#35270) üzenetére


fatal`
titán

Mi március közepétől júniusig voltunk tavaly, aztán nyáron bejártunk, aztán szept. közepétől idén júniusig HO, azóta két napot járok be hetente.

(#35275) Parci válasza #20749568 (#35273) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem emlékszem már a kontextusra, de gondolom volt... (mert amúgy én is ezt mondom már sok éve, látván az egészen ijesztő közönyt, ami itthon van, bármi iránt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35276) t72killer válasza Parci (#35271) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nép: tudom, nem reprezentatív, de egy pici néplélektan, a hangadók reakciója egy halottakról-fertőzöttekről szóló hírre. Aki oda röhögőfejecskét tesz, az esélyesen SEMMIT sem fog elhinni addig, amíg a saját háztartásából visz el fiatalt a mentő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35277) fatal` válasza t72killer (#35276) üzenetére


fatal`
titán

Ez pont ugyanígy nézett ki a járvány teljes ideje alatt. Teljesen idióták az emberek.

Van, aki akkor se hiszi el, amikor a rokonát viszi a mentő. Néhányan menthetetlenek.

(#35278) tisn válasza t72killer (#35254) üzenetére


tisn
addikt

de közvetlen családi körben is van pl márciusban duplapfizerezett pedagógus rokon, aki nem tervez harmadikat.

ha amugy 18-65 kozotti egeszseges, akkor nincs ezzel problema.

(#35279) tisn válasza #86564352 (#35246) üzenetére


tisn
addikt

dehogynem, olvasd el mit jelent a triazs.

(#35280) t72killer válasza tisn (#35278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre szerintem sincs - énis kb december elejére javasoltam neki, bár a 65höz erősen közelít. Kérdés, mit lép/lép-e bármit jövő év elején, amikor még vastagon fogunk a deltában tapicskolni :F ?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35282) tisn válasza t72killer (#35280) üzenetére


tisn
addikt

ha ilyen idos, akkor en mar boketnek a helyeben egy sinot, hogy teljeskoru vedelmem legyen.

(#35283) t72killer válasza tisn (#35282) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te valami sino-reklámmaci vagy? Miért pont a leggyengébb láncszemet? Amire még akár az is rájöhet bónusznak, hogy a vakcinaútlevelek csavarásával fél-egy év múlva ne jöhessen látogatóba?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35284) fatal` válasza t72killer (#35283) üzenetére


fatal`
titán

Mert ő azt kapott, úgyhogy az a legjobb és ehhez foggal-körömmel ragaszkodik.

(#35285) #86564352 válasza tisn (#35279) üzenetére


#86564352
törölt tag

A triázs más, az egy vészhelyzeti kényszer. Nem jókedvükből teszik, ha arra jut a sor. Alapból van olyasmi az orvosi esküben is, hogy emberi élet megkülönböztetés nélkül. Alapból egy doki hozzáállása se az, hogy nem segít a levegőért kapkodó bagósnak, mert miért bagózott, ő most nem ér rá mert egy egészségtudatosabb embert baleset ért. A felelősség áthárításáról volt szó, hogy a kormány széttárja a karját, hogy nem népszerű intézkedni, a nép egy része ehhez tapsol, aztán a katonaként vezényelt orvosok nyakába szakad az egész.

(#35286) daneel_hu válasza #86564352 (#35285) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A triázs más, az egy vészhelyzeti kényszer. Nem jókedvükből teszik, ha arra jut a sor. "

Triázs:
Sűrgősségi beteg osztályozás.
Sürgősségi osztályon alapban ezzel kezdik, de akkor is ha a saját lábadon mentél be és csak tesztelnek, vizsgálgatnak.

Nem kell hozzá "vész"helyzet. Teljesen normál körülmények között is csinálják.

(#35287) tisn válasza t72killer (#35283) üzenetére


tisn
addikt

igen, sino a legjobb, forevor klub tagja vagyok :)

(#35288) tisn válasza fatal` (#35284) üzenetére


tisn
addikt

jo lett volna, amugy AZ-t kaptam. hogy a booster sino vagy moderna legyen, meg nem dontottem el...

(#35289) tisn válasza #86564352 (#35285) üzenetére


tisn
addikt

igy van. amikor az eu tulterhelodne az oltatlan covidosok miatt, akkor oket triazsolni kell, es nem fog tulterhelodni az eu. lehet nyugodtan haldoklani a korhaz melletti satorban (vagy otthon), semmi gond, onkent valasztottak az ongyilkossag ezen nem tul kellemes modjat.

(#35290) tisn válasza daneel_hu (#35286) üzenetére


tisn
addikt

a homlokra irt 1-2-3 mocceru triazsra gondoltam termeszetesen.

(#35291) viharhozo válasza Parci (#35260) üzenetére


viharhozo
addikt

A kotelezo oltas egyertelmuen kontraproduktiv lenne, epp ezert nem vezetik be gyakorlatilag sehol.

De emlithetnem, h az EMA meg mindig csak felteteles engedelyt adott negy vakcina hasznalatara.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35292) Reggie0 válasza viharhozo (#35291) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert lenne kontraproduktiv?

(#35293) daneel_hu válasza tisn (#35290) üzenetére


daneel_hu
addikt

:)

Sejtettem, csak nagyon félreérthető mert a TRIÁZST azt minden körülmények között végzik egy kórházban. Ha vészhelyzet, ha nem... nyilván amire TE gondolsz az már nagyon vészhelyzet, de ebből kiindulva az is a sima triázsból következik...

Covidnál amúgy is nagyon sok a konzílium –egyénenként is –, nagyon le vannak terhelve a dokik.

(#35294) tisn válasza daneel_hu (#35293) üzenetére


tisn
addikt

persze, sbo-n jelenleg is priorizalnak, csak a halmazok masok :)

(#35295) t72killer válasza tisn (#35287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek van valami igazolt, publikált háttere :F?

Itt találtam sinora sino booster eredményeket. Működik, de ezek a szintek ránézésre elég messze vannak az mRNS-től.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35296) tisn válasza t72killer (#35295) üzenetére


tisn
addikt

persze. oskovulet vagyok, a klasszik cuccokra eskuszom, nem bizom semmiben, ami tul uj. az mRNS tul fiatal, nincs valos tapasztalatunk hogy hosszu tavon mit okoz.

orultem volna ha van egy nyugati elolt virusos vakcina, gyerekeknek csak azt adtam volna, mRNS-t nem...

(#35297) t72killer válasza tisn (#35296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez olyan kérdés, minthogy a metrógázolás mit okozna hosszú távon... pár hét alatt az oltóanyag (BÁRMELYIK) minden nyoma kipucolódik a szervezetedből. Ha azalatt nem nyírt ki, akkor garantáltan nem fog 10év múlva bekopogni, hogy node én voltam az mRNS, meghekkeltem a genetikai kódod és most lepottyan a kislábujjad.

Egyébként több mint egy év éles tapasztalat van vele, lassan kezdenének előbújni azok a "hosszútávú hatások" ekkora beadott dózisszám mellett. Amerikában ne aggódj, semmi szőnyegalásöprés nincs, már nagyban mennének a perek, főleg, hogy az antivaxer oldal nem kevés politikai támogatást kap a republikánusok részéről. Talán jól is van ez így, hogyha valami lenne, nem lenne nehéz kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35298) Parci válasza t72killer (#35297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de akkor is!
( :U )

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35299) t72killer válasza Parci (#35298) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kínaiakban én amiatt reménykedtem, hogy esetleg fogják magukat és méltóztatnak egy mutánslevest leölni, és elsőként árulni. Ha már amúgy is telibesz.rják a dokumentációt és tesztelést... De sajnos nem, pedig az azért előrelépés lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.