Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) syberia válasza Tigerclaw (#10000) üzenetére


syberia
veterán

A kakadut gyorsan, repülőre vele! Hozzon egy indián mutánst elemzésre. :DD

https://howbad.info/

(#10002) Tigerclaw válasza #86564352 (#9996) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Katonai szleng. Meg orulhetsz hogy nem azt mondta, hogy vetelezni. ;)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10003) FіkuszKukіsz válasza Soulfly842 (#9998) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gugli a barátod. Hivatalos közleményekben is így szerepel “oltást felvenni”

Romanes eunt domus

(#10004) Soulfly842 válasza FіkuszKukіsz (#10003) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem a gugli, a nyelvtani igényesség a barátom - s az a néhány egyedi találat ezt nagyon nem elégíti ki :D
Ez csak az adott 'szerkesztő' 'dícsérete', hogy ily' szépen míveli a nyelvet - nem több.

Napjaink köznyelve nem Budáról származtatható :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10005) Dare2Live válasza Parci (#9991) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ausztrália, Taiwan, Japnán, ROK... államformája mi? Ha nekik sikerült akkor ez nem államforma függő.
btw pl MOon rendkívüli állapot van érvényben. Bármi lehet és az ellenkezője is.

@sztem taiwna, ausztrália, kína, japán, taiwanon... is kapitalizmus van.
A virusoknál is működik az evolúciió. Ha van egy mutáció ami a tejedést segíti az lesz domináns.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10006) #86564352 válasza FіkuszKukіsz (#9997) üzenetére


#86564352
törölt tag

Attól még hülyén hangzik. Milyet nézne a doki csak felveszem az asztalról és viszlát. Az oltás belém kerül, a beadják a jobb kifejezés. Felveszem a sört. Ugyanolyan hülyén hangzik.

(#10007) Vesa válasza #86564352 (#9996) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon gáz szerintem is...Mondjuk a nyunyókás, hipóval tojást lemosató ostoba öregasszonytól nem is várok több értelmet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10008) Tigerclaw válasza syberia (#10001) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elkuldhetnenek par csinovnyikot Braziliaba, meg Indiaba kilincset nyalogatni, hogy vegre tegyenek valami hasznosat is. A kakadu idealis lenne, szeret utazgatni, terjeszteni a virust. Mintavetelezesre idealis. Uton Vuhanba beugorhatna Indiaba is. :K

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10009) FіkuszKukіsz válasza Soulfly842 (#10004) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jól van, látom itt is galamb sakkozás megy. Még véletlenül se ismerd el, hogy nincs igazad. Elég régi kifejezés

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#10010) Soulfly842 válasza FіkuszKukіsz (#10009) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tanultam nyelvészetet egyetemi szinten, de attól - mert úgy akarjuk 'látni és láttatni' - még nem lesz helyes :DD

[ Szerkesztve ]

(#10011) Ringman


Ringman
nagyúr

hiányolom azt is, hogy az intézkedéseket nem foganatosítják, ill. nagyon remélem, hogy az emberek beoltásra kerülnek

(#10012) emvy válasza Dare2Live (#10005) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek mind szigetorszagok, kiveve Del-Korea, ami gyakorlatilag szinten az.

while (!sleep) sheep++;

(#10013) #86564352 válasza Vesa (#10007) üzenetére


#86564352
törölt tag

- oltakozásra jött?
- nem, vakcinalizálásra :P

[ Szerkesztve ]

(#10014) Parci válasza Dare2Live (#10005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagy nem csak, de oké, jár pont

viszont, ha voltál távol-keleten, akkor tudod, hogy mennyire durván más a mentalitásuk. új-zéland és ausztrália pedig... sziget, annak minden előnyével.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10015) Ringman válasza emvy (#10012) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy elég lenne a finnekig elmenni, nekik sem megy rosszul.

(#10016) bigdady


bigdady
nagyúr

Na itthon már tesztelik a kínaira astrát... Ebben is elsők vagyunk :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10017) Vesa válasza Parci (#10014) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek a repülés és hajózás világában egy pandémiában már semmi jelentősége nincs. Utazó így is akkor repül oda, amikor akar, pár óra alatt. Hiába sziget, ha nem zárja a határokat, pont úgy vége van. Ha meg zárja, akkor lényegtelen, hogy sziget, lezárt határokkal nálunk sem lenne probléma. Bár az áruszállítással még így is behurcolható a vírus, azt pedig nem lehet megállítani mert mindennek vége lenne.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10018) #86564352 válasza Parci (#10014) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amellett ott a kormány akár mindössze tíz fertőzött miatt lépett időben és megszakították a láncot hatékony kontaktkutatással és alapos teszteléssel. Több fokozatú korlátozásokkal és értelmes kommunikációval. Nagyon szomorú lenne, ha a végén csak annyi maradna meg a sikerükből, hogy #dehátsziget.

(#10019) FіkuszKukіsz válasza Soulfly842 (#10010) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Akkor gondolom tisztában vagy vele, hogy ez egy orvosi kifejezés ami szépen átkerült a köznyelvbe. Nem a helyessége volt a kérdés, hanem az, hogy szerinted a társadalom alsóbb rétegéből származik .Nem onnan, pont nem. Kicsit jobban kellett volna figyelni azokon a nyelvészet órákon amiket felvettél :)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#10020) Parci válasza #86564352 (#10018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem mondta, hogy elégséges feltétel az, hogy sziget

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10021) emvy válasza Vesa (#10017) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tranzitorszagok. Egyik sem. Az megy oda, ami nekik kell, de az sokkal kevesebb, mint ami pl. Europaban van.

Januarban 67 472 ember utazott be Ausztraliaba. Az EU hatarain ugyanebben a honapban 5000 illegalis hataratlepot fogtak el :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#10022) Dare2Live válasza emvy (#10021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ausztrália lényegében le van zárva. Aki mehet az 14nap karanténnal indít.
Ez kéne itt is. EU lezárva. Nagyon korlátozottan jöhet bárki ld Ausztrália. Aki jöhet 14nap karantáén.

A szigetes hszt meg nem értem. Ha EU/schengen lezárja a határait akkor EU is sziget. Ahogy ausztrália.

Sztem ha rendesen el lenne mondva, be lenne mutatva az emberek felhúznák a maszkot, nem rendeznének kerti partyt, szülinapozást... és sorban állnának az oltásért. Mutatnák be a covid osztájokat, a fuldokló apukákat, anyukákat, gyerekeket, zacskoban lévő embereket... ehek helyett dicshimnusz menet tavaly ezerrel és most is. Ezek után nem csodálkozok, hogy még a maszkot se huzza fel a nagyja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10023) Soulfly842 válasza #86564352 (#10013) üzenetére


Soulfly842
addikt

- Oltást jöttem felvenni!
- Kamerát hozott?? ;]

#10019FіkuszKukіsz

Nem kizárt, de akkor is egy köznyelvi erőszak-tétel :D a köznyelvben meg csak egy adott társadalmi szemgens használja ezt a "hitelt felvenni", 'telefont felvenni', 'segélyt felvenni' stb-re. :)

Szakirodalmi forrást erre nem találtam, s a szakirodalmi fogalmak nem feltétlen egyedi nyakatekert köznyelvi szókapcsolatok mentén szoktak létrejönni :)

Jó-jó, de tiszteletben tartom, hogy valakinek ez könnyen befogadható. Pacsi! Balra el! :)

[ Szerkesztve ]

(#10024) Vesa válasza Dare2Live (#10022) üzenetére


Vesa
veterán

"Mutatnák be a covid osztájokat, a fuldokló apukákat, anyukákat, gyerekeket, zacskoban lévő embereket..."

Egy normális világban igen, De nem itt, a szovjet tempóban. Zacher Gábor interjú második részét most tiltották le csak azért, mert beszélni mert pár szóban a helyzetről. Nemhogy bemutatni a valóságot. Azt várom, mikor lesz ő is Soros összeesküvő (pedig Fideszes képviselő is volt egy időben). Itt az eltagadás megy, mert a törpe retteg attól, hogy megzuhan az álomvilága.

Úgyhogy "minden rendben", "minden csodás", nincs itt kérem semmi látnivaló...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10025) emvy válasza Dare2Live (#10022) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ez kéne itt is. EU lezárva.

De ehhez mar keso. Itt mar belul kene oriasi, szuperszigoru zarast csinalni, arra viszont nem vevo az europai nepesseg (ami nem biztos, hogy hosszutavon baj egyebkent, nem tudom).

while (!sleep) sheep++;

(#10026) UberMutant válasza emvy (#10025) üzenetére


UberMutant
őstag

a mutánsok ellen hatna a (határ) lezárás. az itteni veriókat meg elintézik ezzel azzal.

[ Szerkesztve ]

(#10027) Vesa válasza UberMutant (#10026) üzenetére


Vesa
veterán

Talán még az Indiai és a brazil nincs itt, de a Brit ugye épp tarol, a D.Afrikai pedig már itt van. Brazilt már feltételezik Szerbiában (és máshol is az EU-ban). Meg fog érkezni, és ahogy látjuk, az már keményen a fiatalokat viszi. Brazíliában a kóráhban ápoltak 52%-ka 40 éves vagy annál fiatalabb! Ez gáz!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10028) emvy válasza UberMutant (#10026) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljes hatarzar sehol nincs. A mutansokat meg kb. lehetetlen izolalni, mert amit pl. Ausztralia csinal (zaras, ha van eset), azt csak akkor lehet megcsinalni, ha a pozitiv eseteknel zarsz. Azt nem lehet, hogy a brit mutansnal nem zarsz 100%-osan, de a brazilnal igen, mert nem lehet minden esetet leszekvenalni.

while (!sleep) sheep++;

(#10029) emvy válasza Vesa (#10027) üzenetére


emvy
nagyúr

> Brazíliában a kóráhban ápoltak 52%-a 40 éves vagy annál fiatalabb!

Ez a statisztika nem osszehasonlithato olyan orszagok eseten, ahol masok az erintkezesi szokasok. Siman lehet, hogy Braziliaban a fiatalok teljes mertekben leszarjak, az idosek pedig felnek, es ezert ilyenek a szamok. Nem azt mondom, hogy tenyleg ez van, de akar ez is lehet, az altalad idezett statbol ez nem derul ki.

Legyszi probaljatok ertelmezni az adatokat, a felesleges panikolast egy ideig szorakoztato olvasni, de egy ido utan unalmas.

while (!sleep) sheep++;

(#10030) Vesa válasza emvy (#10028) üzenetére


Vesa
veterán

Nem kell szekvenálni, csak zárni. Ami már ott van, az mindegy, az már fertőz. De ha zárnak, és minden beutazó 14 napos karanténba kerül, akkor az új variáns nem tud (vagy csak igen kis eséllyel) bejutni. Akinél kiderül, hoigy pozitív, azt különítik. A lényeg, hogy ne mehessen közösségbe és ne szórhassa szét az új verziót. Ez zárással megoldható. Persze ez sem lesz 100%, de minimálisra csökkenti a behurcolás lehetőségét.

A tudomány a valóság költészete!

(#10031) t72killer válasza Tigerclaw (#9995) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Szamomra ugy tunik, mintha "valaki" javitana folyamatosan a virus gyengesegeit."

Ezt úgy hívják, hogy evolúció, syberia kolléga posztolt egy durva ábrát, ami mutatja, hogy zabálja fel az indiai változat nemcsak a v1.0-át, hanem a brit variánst is. A gyakorlatban ez úgy működik, hogy a sokmillió kis változásból ami gyengébb vírusthoz vezet, az gyorsan kihal, mert pl nem tud fertőzni. Ami pedig erősebbre sikerült, az terjed, ráadásul hamarabb kapja el az ennivalót (humanoid) - így a gyengébbeknek már nem marad.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10032) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Volt már olyan itt valakinek, hogy oltás után pár nappal csalán kiütés jelentkezett? Kedd este oltottak és egy pár órája elkezdett pár helyen kijönni a testemen (egyelőre nem vészes).

sweetlou6.wordpress.com

(#10033) Vesa válasza emvy (#10029) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nem pánikkeltés hanem egy hivatalosan leközölt adat! Az adat elemzésével nem szolgáltam, kérlek értelmezd amit írtam! Persze, bármi lehet, akár az is amit mondasz, de a hivatalos kommunikáció már az 1.0 vírusnál is az volt, hogy a fiatalok terjesztik elsősorban, kb. bárhol a világon ahol vizsgálatok folynak. Azért kell zárni a sulikat is, mert a fiatalok között terjed mindegyik verzió elsősorban. Vagyis nem jelenthető ki, hogy máshol a fiatalok komolyabban veszik a járványt! Ennek ellenére a kórházban ápoltak életkor szerinti megoszlásánál egészen mást láttunk a többi variánsnál. Ha tehát Brazíliában fenti adatokat látjuk, akkor nem ok nélküli _a feltételezés_, hogy ez a vírus már a fiatalabbakra is veszélyesebb lehet. Nyilván, majd lesz róla tanulmány is, remélhetőleg.

A tudomány a valóság költészete!

(#10034) Vesa válasza Sweet Lou 6 (#10032) üzenetére


Vesa
veterán

Baráti körben igen! Írtam is róla itt korábban. Sputnyik volt az oltóanyag.

A tudomány a valóság költészete!

(#10035) Dare2Live válasza emvy (#10025) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vhonnan onnan indultunk, hogy ha lement a brit mutáció nem kéne beengedni a többit vagy kőkeményen pl ROK modon kezelni.

Ha ez az egész ami van/volt összel ismétlés gyanus akkor sokkal inkább határokat lezárni, kontaktkövetés és ha kell mint Wuhan. "Mindenki seggén otthon marad 3hétig." Ha vhol berobbant akkor azt a várost lezárni. Sokkal kevésbé fájdalmas és káros mint ami most megy.

Az eu népességről nem tudok nyilatkozni. MOon a pr, agitprop elképesztően megy. Bármi lehet jó döntés és az ellenkezője is. Ha anno MOon Wuhani mod járnak el és "0" halott most azt harsogná minden tv, rádió és plakát. De sajnos nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10036) t72killer válasza Vesa (#10030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az indiai 99.999%, hogy már a kontinensen van, attól függetlenül, hogy eddig csak a britek fülelték le. Hányszázezer indiai is dolgozik Ny-Európában, fele család itt, fele Indiában? A terhelést lehet csökkenteni, ha megállítják a személyforgalmat - ha (feltételes mód...) működnek ellene a v1.0-ás vakcinák, akkor ez is nyereség, mert az egész kontinensen nyomják az oltásokat ezerrel, ha 3-4hétnyi időt sikerül nyerni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10037) Sweet Lou 6 válasza Vesa (#10034) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nálam is Sputnik. Visszaolvasok :)

sweetlou6.wordpress.com

(#10038) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az EU kukázni tűnik az Astrát, en bloc, mint gyártót :Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10039) fatal` válasza t72killer (#10038) üzenetére


fatal`
titán

Nem csak az Astrat, több napos hír, hogy a következő "batchből" csak mRNS-t fognak rendelni.

(#10040) Chesterfield válasza t72killer (#10038) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hát én bátor leszek, és megpróbálok rálövetni egy sputin 1-et az AZ-mre.
Ha meghalok, nem kellett volna.

(#10041) t72killer válasza emvy (#10029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+Brazíliában a korfa is jóval fiatalabb, mint (k-)EU-ban.

#10040: tudtommal már kipróbálták a mixet :R. az volt a cél, hogy magasabb védettséget érjenek el, az eredményeket még nem láttam...

#10039: ez így botorság, főleg, h a vektorvírusok jót tesznek a sejtes védelemnek. Feltételezik, h amikor sürgős lesz az újfajta vakcina, akkor nem lesz hiány mRNS-ből: szvsz öreg hiba.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10042) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, a térdem és a lábszáram (mindkettő egyformán) fáj két napja. 10 napja kaptam AZ-t. Lehet hozzá köze?

-

(#10043) bulikavagyok válasza 7Sony7 (#10042) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elvileg igen. Én az első Sputnik V után vagyok 9 nappal, ami elég durva mozgásszervi panaszokat okoz nekem. Pont tegnap beszéltem egy haverommal (szintén Sputnik V) aki hasonló cipőben jár... Szval nem tartom kizártnak, h az AZ is tud ilyen mellékhatásokat produkálni.

(#10044) IG55 válasza 7Sony7 (#10042) üzenetére


IG55
senior tag

Én 12 napja, és pár napja kezdett el a bal térdem, combom sajogni.

(#10045) daneel_hu válasza bulikavagyok (#10043) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor nálam sem véletlen, hogy kb 3x annyira van izomlázam és izületi fájdalmam egy két órás ütögetés után.

(#10046) daneel_hu válasza Sir Pocok (#9978) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az indiai dupla mutáns - Ázsiában szakadtam."

Egyre unalmasabbak a videói.
31 perc, ebből értékelhető információ és képanyag nagyjából 3-4 perc. A többi már üres duma.
Pedig korábban jók voltak. :(

(#10047) 7Sony7


7Sony7
addikt

Köszi srácok, remélem hamar elmúlik.

-

(#10048) bulikavagyok válasza daneel_hu (#10045) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Valószínűleg nem véletlen. :N

[ Szerkesztve ]

(#10049) bigdady válasza Dare2Live (#10022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az emberek többsège több mint a fele nem találkozott a vírussal 3 hullám alatt vagy már átesett és enyhe volt, így ezért nem is fél tőle különösebben vagy max oltatja magát és kész vagy még azt sem...
Itt a iskolába is 85% viszi a gyereket és szerintem országos átlag is 75% felett lesz. Az emberek többsége nem retteg ennyire mint aki már találkozott vele ebből ez látszik nekem.

[ Szerkesztve ]

(#10050) Ricardo válasza bigdady (#10049) üzenetére


Ricardo
félisten

Az emberek jó része úgy áll hozzá a vírushoz is, mint egy sor más kellemetlen dologhoz.
"A rossz dolgok mindig mással történnek"

Aztán amikor beüt a baj, akkor pánik, és kétségbeesés, de sokszor akkor már késő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.