Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) Kékes525 válasza t72killer (#35744) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért NEM a tudomány a felelős, hanem a politika, mert nincs hivatalos adatközlés. Olyan államokban oltottak Sinopharmmal, akik nem a pontos adatközlésükről híresek. Csak találgatni tudunk. A mi adataink szerin nagyon jók az eredmények. Azonban ez az adathalmaz még kicsi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35752) Parci válasza BlackV (#35747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a másik, amit szerintem tévesen feltételeznek a népek, hogy most, hogy 4-6 hónap után aktuális egy harmadik, majd ez mindig így lesz, fixen évi 2-3 oltás kell. miközben minden abba az irányba hat, hogy a folyamat lassuljon:
- az antitestek érése is
- a hosszabban fenntartott antitesttermelés is
- és a vírus mutációjának lassulása is (ez persze még várat magára)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35753) Kékes525 válasza Parci (#35750) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben nagyon igazad van. Mesze az átlag fölött van tudásban az itt publikáló emberek döntő többsége. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35754) t72killer válasza Parci (#35750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35755) Ringman válasza Parci (#35752) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van.

(#35756) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#35730) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek számának napi átlaga kb. 2229 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest )
Új halálos áldozatok számának napi átlaga 25 (a múlt pénteki adatokhoz képest +1)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1 588 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi 118)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 191 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi kevesebb mint 8 emberrel emelkedett az érték)
Új mintavételek számának napi átlaga: 17 763 (a múlt pénteki adatokhoz képest -2066)
Az első dózissal oltottak száma: 5 938 665 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi kb. +)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 718 873 (a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi )
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 1 104 000(a múlt pénteki adatokhoz képest átlagosan napi )

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35757) Kékes525 válasza Parci (#35752) üzenetére


Kékes525
félisten

"a másik, amit szerintem tévesen feltételeznek a népek, hogy most, hogy 4-6 hónap után aktuális egy harmadik, majd ez mindig így lesz, fixen évi 2-3 oltás kell."

Egyetértek. Ha nem lesz a deltánál gyorsabban szaporodó és fertőzőbb mutáció, ami még immunkerülőbb is, akkor ez az utolsó kemény év. Megjegyzem, hogy a kutatók többsége nem vár ilyen mutációt. Ez is optimizmusra ad okot. De meglátjuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35758) mpo válasza Parci (#35750) üzenetére


mpo
veterán

Hány ember aktív a topikban és hányan látogatják (read only)?
Csak kb. és ha nem titkos. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#35759) viharhozo válasza BlackV (#35747) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem jo a pelda, mert a metamizolt 100 eve hasznaljak, es mar mindenki reg rajott, erzekeny-e ra, hasznal-e neki vagy sem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35760) mozso


mozso
senior tag

Meglatjuk ez eleg pontos lesz-e. Felso resz a konzervativ becslés.
Also resz a lelegezteton levok aranyaval (delta vs alfa) korrigalt "igazabol" ennyi pozitiv tesztes van jovendoles.

Nekem a hirtelen 100% koruli heti novekedes az sokkolo, nem szamitottam ilyen magas szamra.

(#35761) Kékes525 válasza Sir Pocok (#35756) üzenetére


Kékes525
félisten

6668 új koronavírus-fertőzöttet igazoltak, egy hete ez a szám 3274 volt (több, mint a duplája), azelőtt pedig 1492.

1588 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, egy hete ez a szám 908 volt.

191-en vannak lélegeztetőgépen, egy hete ez a szám 126 volt.

Halottak száma: 75, múlt héten 51-en haltak meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35762) Mr K válasza Sir Pocok (#35756) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 6688, változás (7 nap): +104.3% (elmúlt 7 napban összesen: 14124, átlag: 2017.7, változás: +103.7%)
Új halálos áldozatok száma: 75, változás (7 nap): +47.1% (elmúlt 7 napban összesen: 165, átlag: 23.6, változás: +66.7%)
Új mintavételek száma: 53290, változás (7 nap): +19.4% (elmúlt 7 napban összesen: 117870, átlag: 16838.6, változás: +17.1%)
---
Kórházban: 1588, változás (7 nap): +74.9% (elmúlt 7 nap átlaga: 1196.6, változás: +52.6%)
Lélegeztetőgépen: 191, változás (7 nap): +51.6% (elmúlt 7 nap átlaga: 160.8, változás: +36.5%)
Tesztpozitivitás: 12.55%, változás (7 nap): +71.1% (elmúlt 7 nap átlaga: 11.42%, változás: +73.7%)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35763) Kékes525 válasza Mr K (#35762) üzenetére


Kékes525
félisten

És ezekben még nem látható az október 23.-ai ünnepségek hatása.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35765) BlackV válasza viharhozo (#35759) üzenetére


BlackV
senior tag

És hogy jött rá gipsz jakab, hogy érzékeny e ra es hogy használ e neki? Hát úgy hogy először szó nélkül beszedte, amikor fájt a feje. :) Az amit te most érvként hozol, hogy az algopirinnél mar nincs ilyen kockázat, az egyszer ott volt.
A masik pedig hogy azért mert 10x bejött a dolog, nem garancia hogy 11.re is bejön.
Harmadszor hagyjuk már ezt a nincs rola elég tapasztalat dolgot. Mrd embert beoltottak már.
Negyedszer a mai napig nem tudjuk pontosan, hogy az algopyrin milyen arányban okoz végzetes fehérvérsejt rendellenességet (agranulocytosis), tessék a 30 éves tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#35766) Lauda


Lauda
félisten

Nem követem mostanában a dolgokat. 2 pfizer után ajánlott lehet booszternek beadatni ismét pfizert? Gondoltam megvárom a frissített verziót, de nem nagyon látni mikor lesz abból valami. Áprilisban kaptam a másodikat. Aki két pfizer után harmadiknak is azt kapott, milyen hatásokat tapasztalt? Köszönöm szépen!

(#35767) Ringman


Ringman
nagyúr

delta fertőzőképessége zárt helyen, sűrűn "lakott" helyszínen: [link]

Delta variant + confined spaces + high population density = very high attack rate. This study found that on a single navy ship the Delta variant infected 272 out of 301 individuals. A 90.4% attack rate! They were not vaccinated.

(#35768) Sir Pocok válasza Lauda (#35766) üzenetére


Sir Pocok
őstag

95% százalékra nő a hatékonyság:

Friss Pfizer study:

PFIZER AND BIONTECH ANNOUNCE PHASE 3 TRIAL DATA SHOWING HIGH EFFICACY OF A BOOSTER DOSE OF THEIR COVID-19 VACCINE

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35769) Csatravi válasza Lauda (#35766) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az alábbi korosztályban
70+, 80+ Oltás helyén 2 napig enyhe kézfájdalom.
50+ Oltás helyén 3 napig enyhe-közepes kézfájdalom, vagy szintén ugyanez plusz fél napig rossz közérzet.
20+, 30+ Oltás helyén 3 napig enyhe-közepes kézfájdalom, 1-2 nap hőemelkedés, rossz közérzet.

(#35770) Csatravi válasza Kékes525 (#35761) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ebben a legelkeserítőbb a lélegeztettek számának növekedése ami viszi magával a halálozási adatokat is :(

(#35771) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[41. HÉT: LASSAN, DE TÖRETLENÜL EMELKEDIK A SZENNYVÍZ KORONAVÍRUS KONCENTRÁCIÓJA]
Ez az egy hettel ezelotti, szandekosan azt linkelem. Erre szokas azt mondani, hogy nem oregedett tul jol... Ettol meg fontos eszkoz, csak szerintem elorejelzesre nem annyira alkalmas, a pillanatnyi helyzet felmeresere annal inkabb.

I am having fun staying poor.

(#35772) Asbee válasza Csatravi (#35769) üzenetére


Asbee
veterán

Ez reprezentatív?

(#35773) venember83 válasza Csatravi (#35770) üzenetére


venember83
nagyúr

Még mindig aktuális adat, hogy a lélegeztetőgépre (tehát nem oxigénmaszkra) kötöttek kb. 90%-a meghal?

[ Szerkesztve ]

(#35774) Parci válasza venember83 (#35773) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélhetőleg most (még) jobb a helyzet, az akkor volt, amikor túltelítődtek a kórházak (nem csak ágy kell, meg gép, hanem személyzet is, aki folyamatosan monitorozza a gépeket és folyamatosan hangolja, ahogy kell. ez sok idő, energia)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35775) kw3v865


kw3v865
senior tag

Friss tapasztalat 3. oltással kapcsolatban: szegedi oltópont (Vasas Szent Péter u.). 7:05-re volt időpontom (7-kor nyitnak), de állítólag "lefagyott a rendszer", ezért több mint fél órás késéssel lehetett bejutni az épületbe (jó nagy tömeg lett addigra az oltópont előtt). Ezt követően már gördülékenyen ment minden. Két Pfizerre (3090 BAU/ml antitest szeptember közepén, május 21-én kaptam a második Pfizeremet) szerettem volna Modernával oltakozni. Alapból Pfizert adtak volna azon az oltóhelyen, de jeleztem az oltóorvosnak, hogy Modernát szeretnék, ha lehetséges. Nagyon korrektek voltak, 10 perc várakozást követően hozták is a modernás fecskendőt, így azt kaptam.
Remélem jól döntöttem, és tényleg van olyan jó a Moderna, mint a Pfizer a delta ellen.

[ Szerkesztve ]

(#35776) Parci válasza kw3v865 (#35775) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát tudod jól adatokból, hogy a moderna jobb a delta ellen, mint a pfizer (pontosabban két moderna jobb, mint két pfizer)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35777) kw3v865 válasza Parci (#35776) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, részben ebben a topikból szerzett tudományos hivatkozások alapján döntöttem a Moderna mellett (amúgy semmi bajom a Pfizerrel). Talán valaki linkelt ide olyan cikket amely szerint két Pfizer után jobb eredményt ad, ha a 3. oltás Modernával történik. Sajnos most nem találom már a linket, de elolvasnám még egyszer.

(#35778) t72killer válasza Sir Pocok (#35768) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt mondjuk esélyesen 1 szuriból tudná egy delta-tüskére programozott oltóanyag...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35779) Kékes525 válasza Csatravi (#35770) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így van. Sajnos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35780) Csatravi válasza venember83 (#35773) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sajnos a magyar eü-ben semmi olyan változás nem történt amitől kedvezőbb irányba fordulhattunk volna.

(#35781) venember83 válasza Csatravi (#35780) üzenetére


venember83
nagyúr

Az adatot nem magyar EÜ-ből szedtem, hanem anno még USA egyik orvosa beszélt erről, ezért inkább kovidspecifikusnak gondoltam a dolgot. Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#35782) bigdady válasza kw3v865 (#35775) üzenetére


bigdady
nagyúr

3090 bau-ra rányomtál harmadikat? :Y Minek?

(#35783) Csatravi válasza Asbee (#35772) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Ez reprezentatív? "

Családtagoktól, eü munkatársaktól származó infók.

(#35784) Kékes525 válasza kw3v865 (#35775) üzenetére


Kékes525
félisten

"Remélem jól döntöttem, és tényleg van olyan jó a Moderna, mint a Pfizer a delta ellen."

Jobb a Moderna a Delta ellen, mert több mint 3x annyi mRNS-t tartalmaz. Néhány tanulmány is van erre. A mi adataink is ezt mutatják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35785) kw3v865 válasza Kékes525 (#35784) üzenetére


kw3v865
senior tag

A "mi adataink" alapján mire gondolsz konkrétan? Van már elérhető magyar tanulmány is erre vonatkozóan?

(#35786) kw3v865 válasza bigdady (#35782) üzenetére


kw3v865
senior tag

Izraelben, ha 6 hónapnál régebbi a második oltásod, akkor érvénytelenné válik a védettségi igazolványod. Nem akarok oda utazni, de ők eléggé élen járnak a járvány elleni küzdelemben, sok adatuk van a vakcinákkal kapcsolatban is, ráadásul ott oltanak legrégebben). Talán tudnak valamit. Ezért döntöttem úgy, hogy több, mint 5 hónap után beadatom a 3.-at. Azt meg senki nem tudja valójában mennyi antitest kell a delta ellen.
Oroszi Beatrix is azt nyilatkozta, hogy a 3. oltás valószínűleg az alap oltási sor részévé fog válni, tehát lényegében alap lesz a 3 oltás.

[ Szerkesztve ]

(#35787) t72killer válasza kw3v865 (#35786) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Papíron 3x annyi, mint a vuhani ellen. SzVSz 10x-es fölé menni oltáspocséklás: ellövöd most a lehetőséget, aztán lehet január-februárban, amikor nagyon kéne meg nem adnak, mert nem lesz. Nálam ez az egyik ok, amiért húzom az oltásaimat, igaz itt még azon agyalnak, hogy az 50éveseknek adjanak-e egyáltalán 3.dózist.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35788) PuMbA válasza bigdady (#35782) üzenetére


PuMbA
titán

Irreális félelem. Ebben "hibás" a média is, de a legjobb, ha ismerjük magunkat. Ha túl "félősek" vagyunk / nagyon komolyan vesszük a dolgokat, akkor az olvasottak értelmezéséből le kell vonni magunk számára a magnitúdóból, mert ahogy a neten megfogalmaznak dolgokat az mindig túlzás a szenzációhajhászás miatt. Én pszichológushoz járok és régen ilyen hiperkomolyan vettem mindent, de hát sajnos a túl nagy félelem / vigyázás / félénkség nem természetes, mert egy adott szinten túl korlátozza az életünket.

[ Szerkesztve ]

(#35789) t72killer válasza PuMbA (#35788) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kibillenti a ciklusból és kontraindikátorrá teszi az embert. A pénzpiacokon tökéletesen megfigyelhető, hogy volatilis piacon az érzelmei által irányított kisbüfi szinte kivétel nélkül drágán vesz és bukóval üti ki a margin call.

A járvány is egy hullámzó piac és nagyonis számít hol és mivel szállunk be.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35790) PuMbA válasza t72killer (#35789) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ez meg a másik :) Egy kis félelem normális, de az ennél több viszont hazavágja a döntéshozatali képességünket és egyre kevésbé fogunk jó döntést hozni. A járvány mindenkit megvisel(t), ez tény és tuti, hogy nagyobb lett a pszichológusok iránti igény, mert nem mindenki egy mentál higiéniás tökély. Szerencsére én a járvány előtt is már jártam, így nem érintett annyira erősen, mintha nem jártam volna. Nem akarok belegondolni, hogy mi lett volna, ha nem jártam volna.

[ Szerkesztve ]

(#35791) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A Pfizer-vakcina és a gyerekek
Hasznos és biztonságos vajon? Erre keressük a választ.
(A cikk szerzője belgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvos.)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35792) t72killer válasza koncsik (#35791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lenne, ha lenne pár alternatíva is a piacon, nem csak 1 gyártó egyetlen terméke... A sino ugyebár elavult adjuvánssal dolgozik, de kicsit terjeszthetnék a modernebb inaktivált kórokozós oltóanyagokat - lehet gyerekeknek azok lennének ideálisak. Főleg a sino+mRNS kombókból szivárgó egyik-másik eredményt látva óriási potenciál lenne még a védettség kimaxolására.

Influenzánál pl bevált az orrspray-vakcina gyerekeknél, covidra miért nem terjesztik ezt még? Azt igen valószínűtlennek tartom, hogy egy mRNS orrspray-től szívproblémáik legyenek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35793) Vesa válasza viharhozo (#35759) üzenetére


Vesa
veterán

"Nem jo a pelda, mert a metamizolt 100 eve hasznaljak, es mar mindenki reg rajott, erzekeny-e ra, hasznal-e neki vagy sem."

Kifelejted, hogy 100év alatt született pármilliárd ember! Minden újonnan született ember számára kérdéses, hogy XY hatóanyag nála mit csinál. Arra is csak statisztikai valószínűségeket lehet felállítani, hogy a szüleinél milyen reakciók voltak, de bizonyosságot az sem jelent.

A tudomány a valóság költészete!

(#35794) Asbee válasza Vesa (#35793) üzenetére


Asbee
veterán

Azért a fájdalomcsillapítóktól nem szoktak az emberek napokra kidőlni a munkából. A német eüben sem a fejfájásra bevett gyógyszerek miatt dőltek ki, hanem az Astra miatt. Ezért nem is adták utána. De úgy általánosságban sem az algopirin miatt voltak lázas hulla “betegek” az emberek hanem az oltás miatt amiket hallani. Ezek nem tragikus esetek, de sokan így is nézik ha hiszed ha nem.

(#35795) kw3v865 válasza t72killer (#35787) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem tartok attól, hogy nem lesz. Ahogy az oltási kedv Európa-szerte egyre inkább csökken, és a 3. oltásra sincs túl nagy igény, ugyanakkor a gyártási kapacitásokat elég jól felfuttatták, bőven lesz kínálat.Ha megnézed a térképet, a fejlett országokban lassan kifullad az oltakozás (ha nem teszik kötelezővé, ami jelenleg kizárt): https://www.bloomberg.com/graphics/covid-vaccine-tracker-global-distribution/

Ráadásul jön majd a Novavax és a Valneva vakcinája is. Ahogy közeledik a választás, ha lesz kereslet, kínálatot is fog biztosítani a kormány, ebben biztos vagyok (a nemzeti oltóanyagról továbbra sincs semmi infó, valószínűleg még nagyon kezdeti fázisban vannak a fejlesztéssel, de a gyár se áll még sehogy, tehát licensz alapján se tudnak még jó ideig gyártani), így külföldről fognak beszerezni kisebb tételben. Másrészt az se biztos, hogy kell egyáltalán a 4. adag a következő 1 évben. Addigra talán jön a frissített verzió. Továbbá, a kereslet csökkenésével előbb-utóbb rendesen piacra is fogják dobni a Covid-oltást, jövőre már ez is megvalósulhat, hiszen ez a normális, hogy pénzért is hozzá lehessen jutni.

(#35796) Vesa


Vesa
veterán

Koronavírus: lesújtó figyelmeztetés érkezett a közelgő tél miatt

"A közelgő tél és a hidegebb idő pedig nem sok jót vetít előre a fertőzésnek kitett lakosság számára. Azok az országok, amelyek túlságosan is a vakcinára építik védelmi stratégiájukat, várhatóan nagyobb veszteségekre kell felkészülniük....Azok az országok, amelyek több védelmi intézkedést tartanak életben - mint például a maszkhasználat, védettségi igazolvány, gyülekezési korlátozás - jobban teljesítenek."

A tudomány a valóság költészete!

(#35797) t72killer válasza kw3v865 (#35795) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek az "újdonságok" is vuhaniak még. Hány bőrt akarnak még arról a kihalt törzsről lenyúzni :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35798) Lauda válasza Sir Pocok (#35768) üzenetére


Lauda
félisten

#35768Sir Pocok, #35769Csatravi

Köszönöm szépen, foglaltam is időpontot! :R ;)

(#35800) venember83 válasza kw3v865 (#35795) üzenetére


venember83
nagyúr

Ahogy ismét elszállnak a számok, úgy lesz "kötelező" az oltás is, illetve a védett állapot fenntartása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.