Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) Ringman válasza Vesa (#71698) üzenetére


Ringman
nagyúr

az volt a baj, hogy azt nem kommunikálták, h az oltás önmagában nem elég semmire, kell mellé légszűrés, maszkhordás, önmegtartóztatás (betegen otthon maradsz), etc.

(#71702) emvy válasza Ringman (#71701) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem azzal volt a gond, h az oltast ugy kellett volna eloadni, mint fantasztikus lehetoseg, nem mint kotelesseg -- nem hiszem, h kevesebb oltott lett volna osszessegeben.

while (!sleep) sheep++;

(#71703) Ringman válasza emvy (#71699) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez is lehet, viszont mellette ott van, hogy sok a konteós egymásra lel az interneten, aztán egymás alá adják a lovat

(#71704) Ringman válasza emvy (#71702) üzenetére


Ringman
nagyúr

fantasztikus lehetőség, hogy mondjuk eljárhass kocsmába ;]
amúgy elég kevés helyen volt de jure kötelező.

amúgy érdekes hogy a sok szabadságharcosnak azért egy csomó mindennel nincs baja (pl. a sokkal súlyosabb jogfosztásaival és jogorvoslati lehetőségeinek csökkenésével, de ez megint a nemracionalitás kategóriájába esik)

nekem roppant nagy csalódás ez az egész covid abból a szempontból, hogy a lakosság egy jelentős része tényleg kurva önző, semmiről sem tud lemondani és közben buta/funkcionális analfabéta, 0 kockázatelemzési képességgel.

(#71705) Parci válasza emvy (#71697) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ha elérik, hogy halálos gyerekvírusok ellen ne legyen kötelező az oltás, akkor biztosan. agyrém.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71706) Vesa válasza emvy (#71699) üzenetére


Vesa
veterán

A gyakorlat nem ezt igazolja.

A tudomány a valóság költészete!

(#71707) Vesa válasza Ringman (#71701) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, ezért mondtam, hogy nem az oltás propagálása volt a probléma -és nem attól van sok antivaxer sem-, hanem az amatőr kommunikáció az operatív viccel és nyunyókánéval.

A tudomány a valóság költészete!

(#71708) Ringman válasza Vesa (#71707) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez nem csak magyar probléma volt, hanem pár országot kivéve világszintű

(#71709) Vesa válasza Ringman (#71704) üzenetére


Vesa
veterán

"amúgy érdekes hogy a sok szabadságharcosnak azért egy csomó mindennel nincs baja"

Persze hogy nincs, mert azt nem érti. Azt még érti, hogy ha kap egy szurit amibe az illuminati chipet rakott, akkor rettegnie kell attól, hogy gombnyomásra kikapcsolják a gyerekét vagy a családját.

De ha nem oltás lett volna, hanem mittudomén radioaktív sugárzás egy baleset miatt, és propagálták volna a jódot, akkor másnap már tele lett volna a net az "anti-jódozók társaságával", akik szerint jódot szedni a megengedett dósiban is életveszélyes, mert az egészet az illuminati terjeszti ráadásul már 0,000000000004mg is halálos méreg belőle. Most a Covid miatt az oltás került előtérbe, mert az egyébként is már létező antivaxer csoportok végre kaptak egy olyan eseményt, amire nagyban építkezhettek. De mivel a probléma gyökere nem ez, így teljesen mindegy miről van szó, bármilyen téma köré szerveznek rettegést a soros/illuminati/szabadkőműves páholyokra hivatkozva.
Szint...ezt is sokan elhiszik, nem csak ez a nő.

A tudomány a valóság költészete!

(#71710) Vesa válasza Ringman (#71708) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben sincs semmi különös, mivel a hülyeség fénysebességgel terjed a világhálón, azon belül is a facebook-on és más buborékos rendszerű hálózatokon. Rettegést kelteni valami misztikus háttérhatalmi marhaságra, rendkívül könnyű. Lehozni róla a függőt, szinte lehetetlen. A Covid csak felszínre hozta nagyban, ami egyébként már legalább a 90-es évek óta jelen volt kisebb léptékben.

Azt pedig továbbra sem értem, mit kellett volna akkor tenni? Ha egy betegségre egy gyógyszer a megoldás, akkor azt propagálni kell. A Covid oltás gyakorlatilag sehol nem volt kötelező, itthon sem. Talán az US Army-ban meg 1-2 helyen EÜ-ben, de a környéken egyedül Ausztria fontolgatta, hogy országosan kötelezővé teszi. Szóval az sem áll meg, hogy a kötelező jelleg miatt lett annyi antivaxer.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71711) kolopele válasza Vesa (#71710) üzenetére


kolopele
nagyúr

"A Covid oltás gyakorlatilag sehol nem volt kötelező"
Azért ez így ebben a formában nem igaz. Nyilván ha az volt az ember terve, hogy a saját lakásából nem fog kilépni pár évig akkor nem, de gondolj csak vissza, hány helyen kérték az igazolást, még orvoshoz sem mehettél. Szóval de, kötelező volt, csak burkoltabb formában. A kötelező gyerek oltásokat, amelyek egy életre szóló védelmet adnak, amelyek megfékezték a gyerekbetegségeket, egy lapon nem lehet említeni a coviddal, hiszen itt ugyanarról van szó mint az influenza esetében, amit évente ismételni kell (mondjuk jó 10 éve nem adattam már be, sosem lettem az mégsem, de hogy fájt a térdem hetekig amikor még beadattam..... ). Aki a gyerekkori oltásokat viszont most tagadni akarja, az az én szememben is kimeríti a BTK fogalmát.

(#71712) mozso válasza Parci (#71692) üzenetére


mozso
senior tag

Lejart tesztjeink vannak, de lehet holnap megnezem azert.

(#71713) Vesa válasza kolopele (#71711) üzenetére


Vesa
veterán

Ez teljesen más, mint a kötelező oltás. Igazad van abban, hogy korlátozásokkal járt, de korlátozásokkal mehetsz be pl. dohányosként is helyekre. Nyilván, itt ez komolyabb korlátozásokat jelentett, de elsősorban azért, mert egy halálos betegségről volt szó. Nyilván, innentől nem engednek fel egy repülőre, ha az elérhető védekezéssel nem éltél. Ez egy kényszerhelyzet volt, és az lesz a következő ilyennél is, mert egyszerűen nincs más módja. Érdekes, hogy ezzel akkor még mindenki egyetértett -kivéve az antivaxereket-, mert féltette az életét, Most, hogy már nem olyan vészes a dolog, sokan elkezdtek nem emlékezni arra, mennyire be voltak sz*rva -okkal-, az oltatlanoktól. Én még emlékszem, és a véleményem oktányit sem változott azóta sem, és nem is fog, amíg nem lesz egyéb, hatékonyabb módja egy vírusos fertőzés esetleg halálos kimenetelű lefolyásának megelőzésére, kivédésére.

A tudomány a valóság költészete!

(#71714) emvy válasza Vesa (#71706) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy nincs erről megbízható adatod; de meglepő lenne, ha 100 évvel ezelőtt egy átlag európai lakos arányaiban kevesebb fals dolgot képzelt volna a világról. Mindegy.

while (!sleep) sheep++;

(#71715) Vesa válasza emvy (#71714) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy neked sincs az ellenkezőjére. Egyébként a szociális média elmére gyakorolt negatív hatásáról vannak tanulmányok. Szerintem pedig azt lenne meglepő nem észrevenni, hogy amikor egy ember -főleg egy tanulatlan- maximum a szűk környezetével volt csak képes érintkezni és azt a pár kis hírt amihez hozzájutott, jellemzően ellenőrzött forrásból kapta -internet előtti idők-, akkor kevésbé volt sebezhető, mint ma, amikor az ország, vagy a világ másik végén élő ugyanolyan hülyével is napi szinten tud kommunikálni, és szívhatja magába a teljesen eszement agyalágyult elméleteket, melyekről internet nélkül esélyesen soha az életben nem hallott volna, nem juthatott volna el hozzá. Nyilván, mindig is voltak konteók, internet előtt is, már a 80-as években elterjedt az egész országban, hogy a "Gellért-hegy bele fog csúszni a Dunába mert egy japán tudós megmondta". De ezek mértéke messze nem hasonlítható össze a maival. Honnan tudná megszűrni Mari néni, hogy a szomszéd baromságát fogadja el, aki szerint az oltásban chip van és krokodillá változik tőle, vagy a TV-ben a szakértő mantráját arról, hogy ez nem veszélyes? Mindig is egyszerűbb volt rettegni az ismeretlentől, és ezt rémesen könnyű kihasználnia azoknak, akik ebben érdekeltek. A konteó is úgy működik, mint egy vírus. Ha nem tud terjedni, nem veszélyes. Ha tud, akkor gond van. Most tud.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71716) kolopele válasza Vesa (#71713) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj, hogy a kutatások nem a genetika irányában mozdultak el a covid esetében, mert így az olyanok is mint én, jó eséllyel feleslegesen oltattuk be magunkat, sőt mint már írtam nem kizárt hogy a szívem alap problémája is ezért erősödött fel. Persze kár ezen már morfondírozni meg találgatni, véletlen egybeesés e csak az egész, vagy a tesztek ellenére is elkapott a covid max. gyorsan végzett is vele a szervezetem, és ezért nem lett sokkal komolyabb bajom, (nem úgy mint ugye nejemnél, akinek bár nem lett szövődménye talán, de kegyetlenül megszenvedte a vuhanit)), és annak a hatása ez.

(#71717) Parci válasza kolopele (#71716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kutatják azt is, nagyon is, csak hát tű a szénakazalban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71718) Parci válasza Vesa (#71713) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább az nem stimmel, így utólag nézve csak persze, hogy egy darabig teljes lezárás, teljes pánik, minden alárendelve, aztán egyszer csak a nagy semmi, miközben igazából túl nagy érdemi különbség/eredmény nem volt. nyilván az oltás az volt, de végülis azt látta a nép, hogy oltással is meg lehet halni, anélkül is túl lehet élni stb. stb. szóval egy darabig pánik, aztán meg hagyjuk a 'csába.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71719) VinoRosso válasza mozso (#71689) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én egy ideje arra gyanakszom, hogy nem újra és újra elkapod, hanem megbújik a szervezetben és reaktiválódik amikor az immunrendszer legyengül. Ezért van az, hogy amikor nincs járvány akkor is előjönnek a tünetek, és amikor más járvány van akkor ez is felfut. Sőt a két eshetőség nem zárja ki egymást, el is kaphatod és reaktiválódhat is egyszerre.

(#71720) Mr K


Mr K
senior tag

Ez talán még nem volt, ha már oltások és tévhitek.
Fact-check: Tényleg megtízszereződött a magyar ALS-betegek száma a Covid-vakcinák óta?
(Spoiler: A covid vakcinák nem okoznak ALS-t (sem).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71721) Vesa válasza Parci (#71718) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek politikai és gyakorlati okai voltak szerintem. Egyrészről voltak a szakmai érvek a lezárás mellett, mert a kínaiak hazudoztak és senki nem tudta, mivel is állunk szemben pontosan. Ugye eleinte csak azt láttuk, hogy az olaszoknál hirtelen nap 2-3-400 halott lett. Másik oldalról viszont ott volt a társadalmak részéről érkező nyomás, és a gazdasági károk amit a lezárás okozott. Véleményem szerint, nem csinálták rosszul. A probléma inkább az volt, és szerintem akkor engedték el az egészet a politikusok is, amikor világossá vált, hogy nem egy olyan vírusról van szó, amit egy oltással le lehet rendezni. Jöttek az újabb és újabb variánsok, így tulajdonképpen értelmetlenné vált az a típusú hozzáállás, ami addig volt. De ha ez a vírus halálosabb, ugyanakkor mondjuk a kanyaróhoz hasonlóan 1-2 oltással gyakorlatilag végérvényesen eltakarítható lett volna (ahogy ez eleinte az Izraeli adatokból szépen látszott is), akkor a történet szinte biztosan kötelező oltásokban végződik a legtöbb országban és ahol a népesség átoltásra került volna, ott visszaállt volna az élet a régi kerékvágásba. Sajnos a Covid nem ilyen, plusz jött az enyhébbnek számító Omicron, innentől elengedték. De én továbbra is azt gondolom, hogy az akkori infók alapján a lezárás is jogos volt, ahogy az oltások propagálása is. Utólag mindig könnyebb elemezni egy helyzetet. De most képzeljük el egy percre, hogy ez a cucc nem egy Omicronba fordul, hanem egy Marburg szintű és mortalitású rémálomba! Vajon akkor is ennyire elnézőek lettünk volna az antivaxerekkel, oltástagadókkal? Szinte biztos vagyok abban, hogy egy ilyen forgatókönyvnél meg az lenne a baj utólag, hogy miért nem volt még sokkal szigorúbb minden és sokan már arról beszélnének, hogy az antivaxereket 15 évre börtönbe kellene zárni, kényszeroltás elrendelése mellett természetesen.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71722) IRO21 válasza Vesa (#71721) üzenetére


IRO21
aktív tag

"...amikor világossá vált, hogy nem egy olyan vírusról van szó, amit egy oltással le lehet rendezni."
Én ezt már a legelején is olvastam valahol, amikor még az oltások el sem készültek.
Hogy ez olyan vírus, amire az influenzához hasonló szezonálist oltást lehetséges csak készíteni.
Sajnos olyan régen volt, hogy nem emlékszem hol, de kb. portfólió, HVG, VG... ilyesmi lehetett.
Biztos nem konteós oldal volt, mert akkor még nem olvastam ilyeneket :)

(#71723) Vesa válasza IRO21 (#71722) üzenetére


Vesa
veterán

Egyrészt, a HVG és a többi nem szakmai oldal. Hogy mit és hogyan fogalmaztak, nem jelent semmit. A szakmának a konkrét vírusról nem voltak ismeretei, csak az elődjéről, ami nem pont ez volt. Még azt sem tudták, hogyan terjed. Az 1.0 vakcina nagyon szépen teljesített Izraelben, teljesen visszaszorult a vírus és még a továbbadást is képes volt gátolni az oltás. Később kiderült, hogy a vírus olyan mértékben képes mutálódni, hogy ezt oltásokkal nem lehet tartani... Egészen biztosan nem mondott olyet senki tényszerűen, hogy egy oltással bizonyosan nem lesz ennek vége, mert nem alapozhatta volna ezt az állítást semmire. Esetleg ilyen lehetőségként felmerült ez is, a sok találgatás között.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71724) spileraaa


spileraaa
senior tag

Pulzoximéter - Pulzus és véroxigénszint mérő

Van ajánlott típus? Érdemes még Kínából megrendelni?
Bármelyik jó vagy van amelyik azért jobb?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#71725) Vesa válasza spileraaa (#71724) üzenetére


Vesa
veterán

A Beurer, vagy egyéb komlyabb gyártó terméke javasolt. A nagyon olcsó kínai gagyival nem kísérleteznék, elvégre pont azért veszünk ilyen eszközt, mert szeretnénk felmérni a véroxigénszintet még idejében. Ha nem jól mér, vagy pontatlan, vagy megbízhatatlan, akikor nem sok értelme van. Kínaiban is van jó, de az sem a legolcsóbb polcról lesz.

A tudomány a valóság költészete!

(#71726) Dorian válasza Vesa (#71725) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem orvos monta azt, h mindegy milyen márka.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71727) emvy válasza Dorian (#71726) üzenetére


emvy
nagyúr

Pont ugyanaz a két forintos szenzor (ami egyébként teljesen jó).

while (!sleep) sheep++;

(#71728) Vesa válasza emvy (#71727) üzenetére


Vesa
veterán

Igen persze, minden bizonnyal... :U

The Accuracy of 6 Inexpensive Pulse Oximeters Not Cleared by the Food and Drug Administration: The Possible Global Public Health Implications

De felőlem mindenki azzal hitegeti magát amivel csak akarja...

A tudomány a valóság költészete!

(#71729) emvy válasza Vesa (#71728) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez jó infó, köszi. Régebben mást olvastam.

while (!sleep) sheep++;

(#71730) PuMbA válasza emvy (#71729) üzenetére


PuMbA
titán

14. HETI SZENNYVÍZVIZSGÁLAT EREDMÉNYEK

A húsvéti összejöveteleknek sem sikerült a COVID szintet emelni, ez remek hír :) Ugyanaz van, mint az előző héten:

"A 14. héten a szennyvízminták többségében már nem mutatható ki a SARS-CoV-2 örökítőanyaga, ezzel összefüggésben az országos átlagértéket tekintve stagnálás jellemző "

[ Szerkesztve ]

(#71731) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kiderült az igazság az Pfizer- és Moderna-vakcinákról

Covid vaccines not linked to fatal heart problems in young people, CDC finds

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71732) Vesa válasza koncsik (#71731) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos az a gond, hogy a hívőknek tök mindegy milyen kutatás jön, halálukig meg lesznek róla győződve, hogy az ótásmiatthaltakmeg és pont...A tanulmányt pedig bizonyára a "BIG-Pharma illuminati rendelte meg".

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71733) kolopele válasza Vesa (#71732) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyértelműen igazad van, csak mindig sovány vigasz ez ha mondjuk 100 ezerből pont te vagy az akit utolért a mellékhatás. Én mint írtam pont így vagyok a szívemmel, az oltás óta romlott némileg az alapbetegségem pont, persze lehet mondani csak véletlen, na de ki tudja.

(#71734) Vesa válasza kolopele (#71733) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, ez így van. Soha nem állítottam sem én, sem a kutatók, hogy bármilyen szernek, vagy módszernek nem lehetne egyes esetekben káros hatásai. Sajnos ez a gyógyszerektől kezdve, gyakorlatilag mindenre igaz. Ha én ülök a repülőn ami pont lezuhan, nem fog vígasztalni, hogy egyébként a legbiztonságosabb közlekedési mód. Ugyanakkor, az életben semmit nem a ritka kivételekből szoktunk megítélni, mert akkor még mindig a kőbaltánál tartanánk. Analógia: ha lezuhan az a repülő, az nem megoldás, ha elkezdjük terjeszteni, hogy a repülés mindig zuhanással végződik. Sajnos az antivaxerek ezt csinálják. Pedig itt is többször beszéltük már, hogy az egyszerű fájdalomcsillapítók, vagy bármilyen hétköznapinak számító gyógyszer is képes akár halált is okozni, ritka esetben.

Tényleg nagyon sajnálom, hogy nálad pont rontott az állapotodon az oltás. :( Én a Tensiomin nevű gyógyszertől konkrétan elájultam és 1,5 órán át nem voltam magamnál, miután bevettem egy szemet belőle. Azóta mindenhol el kell mondanom, nehogy adjanak egyet ismét. De ettől még nem terjesztem azt, hogy ez a szer káros, mert sokkal több embernek segít.

A tudomány a valóság költészete!

(#71735) kolopele válasza Vesa (#71734) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem is vitázom ezeken, sajnos amelyik gyógyszernek nincs mellékhatása, az nem is ér semmit, lásd homeopátia. Egyelőre a kicsit komolyabb vizsgálatok még nem történtek meg, ugyanis "várólista" van a magán vizsgálatok terén is. Ilyen se volt valamikor. 2018 végén volt MRI meg CT vizsgálatom, mondta a doki hogy ne aggódjak, nem az a fajta változattal rendelkezem amelyik hirtelen szívhalált okoz, ritmuszavart, extrákat érezhetek, de ez nem baj ennél a betegségnél. Aztán 2-3 éve voltam ultrahangon, ekg - n, lényegében nincs komolyabb eltérés most sem (viszonyítva persze az eddig sem tökéleteshez), kivéve az EF (ejekciós frakció) értéket, ami 50-75% között a normális, legutóbb még 66 volt, most 50. Ez nem is lenne baj, csak ennyi idő alatt kicsit gyorsnak tűnik, de az is lehet a lassan 57 éves kor meg az állandó éjszakázás az oka, ez valószínűleg sosem derül már ki. Ellenben érzem, hogy valahogy nem olyan mint volt, több az extra, alacsonyabb sokszor a vérnyomás, a pulzus. Azért remélem még a vizsgálatot megérem :)

[ Szerkesztve ]

(#71736) attiati


attiati
veterán

Fekete kömény ügyben mi újság?
Nagyon leült a téma.

Értekeztem az egyik gyártóval, akinek persze maga felé hajlik a keze.
Állítása szerint a legtöbb gyártó termékében ingadozó a "timokinon" szint (ami ugye a legfőbb hatóanya a fekete köménynek).
Állítása szerint ők minden gyártási sorozatot bemérnek laborvizsgálattal és az a tapasztalatuk, hogy a hagyományos eljárással készült olajoknál ugyanabból az alapanyagból van, hogy 1600mg hatóanyagú olaj jön ki és van, hogy csak 100mg. Szerinte a legtöbb gyártó egyszer beméreti a készítményét és aszerint árulják a többi készletet is.

Nehéz elhinni, hogy ennyire ingadozó a minőség, ugyanabból az alapanyagból.
Azt állítja, hogy ők stabilan 3000mg hatóanyagú olajat tudnak előállítani, szuperkritikus szén-dioxid extrakcióval.

[ Szerkesztve ]

(#71737) VinoRosso válasza attiati (#71736) üzenetére


VinoRosso
veterán

A pontos adatok kérdésesek, de minden alapanyagban jelentősen ingadozik a tápanyagszint. Nem mindegy, hogy valami kimerült talajban, aszályos időben nő, vagy minden adott, de az sem, hogy az adott növény milyen fajta. Sokan azt gondolják, hogy ha megnéznek egy táblázatot, és azt látják, hogy xy növényben ennyi-annyi mg tápanyag van akkor az úgy is van. Igazából fogalma sincs senkinek, a mérések nagyon eltérő eredményeket mutatnak és kb akkor mérnek amikor piros hó esik.
Meglepődnék, ha a gyártó állítása fedné a valóságot, de ha erre képesek és ez nem csak egy marketing duma akkor nyilván tudják auditált dokumentumokkal igazolni mindezt

(#71738) Parci válasza attiati (#71736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem van egy dobozzal belőle, amit anno vettem, jó drága volt :DDD. szívesen odaadom ingyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71739) attiati válasza VinoRosso (#71737) üzenetére


attiati
veterán

Igen, az mondjuk nem mérvadó, hogy "lemértük házon belül, hidd el"

A külső, igazolt bevizsgálás pedig nem 2 fillér. Rákérdezek és ha mondjuk tud küldeni egy pár hónappal ezelőtti eredményt + néhányat korábbról, akkor valid.

Az a része volt meglepő, hogy ennyire szélsőségesen ingadozhat a hatóanyag tartalom. Ha így van, akkor egyik másik készítmény közelebb van a homeopátiához.

Parci: Herby's?

[ Szerkesztve ]

(#71740) VinoRosso válasza attiati (#71739) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát pedig gondolj bele mekkora különbség van egy nyírségi muskotályos és egy Tokaji Sárgamuskotály közt. Bornak bor, fajtára ugyanaz, de nem mindegy, hogy a szőlőt emberi fogyasztásra telepítették, vagy hogy megfogja a homokot :D

(#71741) Mr K


Mr K
senior tag

Áttörést hozhat az influenza kezelésében egy új hatóanyag
"A hatóanyag nem a vírust, hanem a szervezet egy gyulladásos folyamatát célozza, így kikerüli az antivirális gyógyszerek limitációit. [...] Az UH15-38 nevű hatóanyag [...] működési elve a RIPK3 kináz enzim gátlásán alapszik, ami fontos szerepet játszik egy programozott sejthalál folyamat, a nekroptózis megindításában. [...] az UH15-38 nemcsak az influenza, hanem más kórokozók, mint a légúti óriássejtes vírus (RSV), vagy SARS-hoz hasonló koronavírusok által okozott fertőzések kezelésében is szerepet játszhat, amik szintén nekroptózist indítanak be a fertőzött tüdőszövetben. Emellett a hatóanyag olyan megbetegedések kezelését is segítheti, mint a krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD)." (Egyelőre csak kísérleti egereknek adható...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71742) Mr K válasza Mr K (#71450) üzenetére


Mr K
senior tag

WHO járványkezelés.
Új nevet kap az alaszkai himlő
"Az új megoldás: a sarki himlő (Alaskapox helyett Borealpox). [...] Eddig hat megbetegedést regisztráltak, az elhunyt beteget rákkal kezelték, ezért is okozhatott nála súlyos szövődményeket a vírus. Az eddigi adatok alapján úgy tűnik, hogy a kórokozó kis emlősökről ugorhatott át az emberre."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71743) UberMutant válasza Mr K (#71741) üzenetére


UberMutant
őstag

jó eséllyel el is akad. 1 millió egeresből 1 alkalmas emberre. kár , hogy nem írnak a maradékról is cikket :)

(#71744) spileraaa válasza Vesa (#71725) üzenetére


spileraaa
senior tag

egyéb komlyabb gyártó terméke javasolt.
peldaul melyek amik meg komolyabbak?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#71745) VIPowER válasza Vesa (#71734) üzenetére


VIPowER
senior tag

Tensiomin ? Azt sörrel iszom. :D

(#71746) Mr K


Mr K
senior tag

Meg lehet halni az ötnapos spagettitől
"A Bacillus cereus gyakori baktérium, ami könnyen megtelepszik szinte bárhol: talajon, élelmiszeren, állatokon vagy akár az emberi bélrendszerben. Számos törzse ismert, ezek közül vannak ártalmatlanok, sőt hasznos probiotikumok is, de néhány törzs súlyos ételmérgezést okozhat. Ezek az egészségre veszélyes bacilusok különféle méreganyagokat termelnek, miközben táplálkoznak és szaporodnak az élelmiszeren. Különösen szeretik a tésztát és a rizst, utóbbi miatt a kórokozó által okozott tünetegyüttes megkapta a „sültrizs-szindróma” nevet.
[...]
Ilyen helyzetben viszont nagyon fontos a helyes folyadékpótlás, és sokan nem tudják, hogy a víz vagy a cukros tea nem a legjobb választás. Az ugyanis az orális rehidráló folyadék (angol betűszóval ORS). [...] Minden patikában kaphatók olyan porok vagy tabletták, amiket meghatározott mennyiségű vízben feloldva ORS-t kapunk, ennek minden háztartásban alapkelléknek kellene lennie, különösen ott, ahol gyerekek is vannak."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71747) Dorian válasza Mr K (#71746) üzenetére


Dorian
félisten

Aki a tésztát nem frissen főzve azonnal (és al dente) fogyasztja, az annyit is ér ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71748) Parci válasza Mr K (#71746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nohát, hasznos kis cikk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71749) Mr K


Mr K
senior tag

"A 15. héten a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja továbbra is alacsony mért értékek melletti stagnálást mutat. A vizsgált városok közül enyhe emelkedő tendencia Budapest Központi Szennyvíztisztító Telepének ellátási területén és Miskolcon mérhető, míg Pécsett és Szolnokon enyhe csökkenés detektálható."

Országos koncentráció változás:

[forrás]
(Csak összejött egy "zöld" térkép, végre. :) )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71750) Vesa válasza VIPowER (#71745) üzenetére


Vesa
veterán

Na ez az, a többségnek sima ügy, napi szinten szedi, én viszont bekómáltam tőle. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#71751) Mr K


Mr K
senior tag

WHO: Hatalmas a kockázata annak, hogy a H5N1 állatokról emberekre is átterjed
"A 2020-ban kezdődött járvány eddig több tízmillió baromfi pusztulásához vezetett. Az utóbbi időben a vírus több emlős fajon – többek között az amerikai házi szarvasmarhákon – belüli terjedése megnövelte az emberre való átterjedés kockázatát is [...] abban a több száz esetben, amikor az elmúlt 20 év során emberek állatokkal való érintkezés nyomán fertőződtek meg, a halálozási arány rendkívül magas, mivel az embereknek nincs természetes immunitásuk a vírussal szemben"
(Forrásra link a cikkben.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71752) VIPowER válasza Mr K (#71751) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ilyen a természet, rendet rak. Túl sokan vagyunk. Az ember sajnos mindent tönkretesz.

[ Szerkesztve ]

(#71753) PuMbA válasza Mr K (#71749) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az előző héten még volt sárga település, most nincs és leírják, hogy stagnál, akkor a grafikon miért ment kicsit felfele? :) Illetve még egy dolog nem tiszta nekem. Ha kimutatási határ alatt írták sok helyen a 2 héttel ezelőtti jelentésben, akkor a grafikon miért nincs a legalján?

[ Szerkesztve ]

(#71754) Mr K válasza PuMbA (#71753) üzenetére


Mr K
senior tag

A piros vonal országos átlagot mutat. Hiába van kimutatási határ alatt sok helyen, ha máshol meg van még "sárga" település... (És a zöld sem azt jelenti, hogy ott 0 a koncentráció, csak azt, hogy alacsony, azaz akár "majdnem sárgák" is lehetnek köztük.)

Ezen az újfajta térképen látszik, hogy Magyarország nagy része "fehér", azaz onnan nincs adat. A színezett területeken emlékeim szerint kb. 4 millió ember él, másrészt viszont Bp. teljes területe, és az agglomeráció nagy része is lefedett, ami annyit jelent, hogy a mérési adatok kb. fele a fővárosból vagy környékéről származik, azaz az itteni számok ~50%-ban határozzák meg, hogy merre kanyarodik a piros vonal. És mivel a fővárosban (a központi szennyvíztisztító területén) van egy határozott növekedés (felfelé nyíl), az önmagában is elég lehet, hogy felfelé induljon. (De akár az is feltételezhető, hogy a főváros egésze felfelé indult, csak máshol még nem ennyire határozott a trend.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71755) Mr K


Mr K
senior tag

Véget vetne a Covid- és influenzaoltások frissítgetésének egy új típusú vakcina
"Amikor valaki megfertőződik, akkor válaszként interferáló RNS-ek (RNSi-k) termelődnek. Az RNSi-k képesek legyőzni a vírust, de azok meg képesek olyan fehérjéket termelni, amelyek blokkolják a gazdaszervezet RNSi-válaszát, és jön a megbetegedés. [...] Ha olyan mutáns vírust hozunk létre, amely nem képes az RNSi-t elnyomó fehérjét termelni, akkor gyengíthetjük a vírust. Bizonyos szintig képes szaporodni, de aztán elveszíti a csatát a gazdaszervezet RNSi-válaszával szemben. Az így meggyengített vírus vakcinaként használható az RNSi-immunrendszerünk erősítésére"
(Link az eredeti közleményre a cikkben.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71756) Mr K


Mr K
senior tag

20 hónapnyi fertőzés után meghalt a beteg, akinek a szervezetében 50 mutációja alakult ki a koronavírusnak
"A 20 hónapnyi fertőzéses állapot alatt a koronavírus ötven mutációt termelt ki a páciens szervezetében az orvosok szerint. Szerencsére ezek mást nem tudtak megfertőzni, de fontos tanulságot jelent arról, hogy a vírus mennyire agresszívan és gyorsan változik és alkalmazkodik. Amikor például a beteg a sotrovimab nevű, antitestekkel operáló szert kapta kezelésként, a vírus pár héten belül adaptálódott hozzá, és immunissá vált rá."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71757) Rage47 válasza Mr K (#71756) üzenetére


Rage47
veterán

fuh, brutál

(#71758) OPiiPO válasza Rage47 (#71757) üzenetére


OPiiPO
addikt

Brutál az, hogy mostmár mennyi ideig életben tudták tartani 70+ életkorban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#71759) Vesa válasza Mr K (#71755) üzenetére


Vesa
veterán

Jól hangzik, csak kérdés, hogy a gyakorlatban működik-e?

A tudomány a valóság költészete!

(#71762) koncsik válasza Parci (#71761) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A neurotoxicitás és más mellékhatások miatt óvatosan...
Nekem az azythromycin vált be (hiába -micin ez is, teljesen más gyógyszertani csoport) C19 esetén a makacs száraz ingerköhögésre, használták kórházakban is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71763) Mr K


Mr K
senior tag

"A 16. héten a szennyvíz SARS-CoV-2 koncentrációja országosan továbbra is alacsony koncentráció-értékek melletti stagnálást mutat. A minták többségénél a SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja a kimutatási határnál alacsonyabb, minden helyszínen stagnáló tendencia jellemző."
(Térképet most nem kaptok, mert tiszta zöld, és mindenhol stagnál. Aki gyönyörködni akar benne, az nézze meg a forrás linket. :) )
Visszatekintés:

Országos koncentráció változás:

[forrás]
(A topik zárható? :D )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71764) PuMbA válasza Mr K (#71763) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, zárható :) Nagyon durva, hogy először az egész országban sehol sincs emelkedés és a kimutatási határon van szinte mindenhol. Na és hol van még a tavalyi mélypont ideje, a 27. hét. Még csak most fogunk kiszabadulni a szabadba a jó idő miatt, ahol még kevesebb a terjedés esélye.

[ Szerkesztve ]

(#71765) Mr K válasza PuMbA (#71764) üzenetére


Mr K
senior tag

A 27. hét az július első hete. Azaz már csak azt kellene megindokolni, hogy a szép "majdnem zöld" állapotból miért borult "narancsba" szinte az egész ország a 35. hétre (augusztus utolsó hete), mert akkor volt még csak igazán jó idő...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71766) Parci válasza PuMbA (#71764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg úgy érzed, hogy nem lesz több hullám? konkrétan egyetlen adat, meg következtetés sem ebbe az irányba mutat. most offon van, ennyi. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71767) koncsik válasza Parci (#71766) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vagy más pandémia :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71768) Parci válasza koncsik (#71767) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

h5n1 nem kéne :N

de szerintem a covid sem megy sehova. a sima náthavírusok és társaik is itt vannak sok-sok évtizede, -százada, mégsem haltak ki. a covid is mutálódni fog, ahogy eddig is tette.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71769) Mr K


Mr K
senior tag

Európának fel kell készülnie a trópusi szúnyogok által okozott járványok meredek felfutására
"Az éghajlatváltozás miatti globális felmelegedés azt jelenti, hogy a maláriát és a dengue-lázat hordozó és terjesztő kórokozók több régióban találhatnak otthonra, és a járványok olyan területeken fordulnak elő, ahol az emberek immunológiailag kitettek, és a közegészségügyi rendszerek felkészületlenek [...] Az adatokból jól látszik, hogy a dengue-láz az utóbbi pár évtizedben terjedt el igazán. Az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO) bejelentett megbetegedések száma két évtized alatt nagyjából a tízszeresére nőtt, ötszázezerről ötmillióra."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71770) Mr K


Mr K
senior tag

Egyre több a szomszédban a szamárköhögéses eset, de itthon egyelőre nem kell aggódni
"Horvátországban 2023. január 1. és 2024. április 19. között összesen 6443 beteget regisztráltak, ezek nagy része 10-14 és 15-19 éves gyerek és fiatal. Szerbiában január hónapban 253 új beteget jelentettek, úgy, hogy 2023 márciusa és 2024. január 28-a között összesen 764 szamárköhögéses eset volt az országban.
[..]
„Magyarországon az átoltottság a kötelező oltásnak és a védőoltásokkal kapcsolatos járványügyi felügyeleti tevékenységnek köszönhetően magas, 98 százalék feletti. Nagyobb járványok előfordulására nem kell számítani, sporadikus esetek azonban mindig előfordulhatnak”
[...]
A szarmárköhögés ellen adott védőoltásnak nem sikerült azonban teljesen kiirtania a kórokozót. A kezdetben alkalmazott teljes-sejtes vakcina ugyanis robosztus védettséget adott ugyan, de gyakran jelentkeztek miatta nemkívánatos mellékhatások. A ma használt, acelluláris oltóanyag típustól függően már csak 2-4 antigént tartalmaz, a mellékhatás-profil jelentősen javult, de rövid idő után kiderült, hogy az oltóanyaggal kialakított védelem rohamos tempóban csökken, egy évvel az oltást követően akár 42 százalékkal is évente. A csecsemők megbetegedéséért egyébként túlnyomó esetben a felnőtt családtagok a felelősek, ők adhatják át a gyerekeknek a kórokozót."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71771) Mr K válasza Mr K (#71720) üzenetére


Mr K
senior tag

Folyt.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ kérdésünkre elárulta, miért nőtt meg drámai mértékben az ALS-es betegek száma Magyarországon
(Spoilerek. Drámai növekedés: 2022-ben 57 eset. Ok: változtak a bejelentés szabályai + tágabban értelmezik az ALS-t.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71772) koncsik válasza Parci (#71768) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyetértek :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71773) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

"Érdekes" előadók és vélemények...

Szlávik: Talán sosem derül ki, honnan származott a SARS-CoV-2 (MTI/MedicalOnline)

A XXI. Század Intézet Covid-tanulságok? címmel rendezett konferenciát, ahol több szempontból is elemezték a pandémia tanulságait.

Szlávik János, a Belvárosi Orvosi Centrum infektológus szakorvosa azt mondta, elképzelhető, hogy sosem fog kiderülni, pontosan honnan származott a vírus, pedig az első eset feltárása mindig nagyon sokat segít a pandémiák dinamikájának megismerésében. Hozzáfűzte, most már előre kell gondolkodni, hogy "mit tanultunk a járványból, és mit tudunk mindebből hasznosítani legközelebb".
A szakorvos jelezte, hogy hamarosan lesznek olyan oltások, amelyek bizonyos ráktípusok ellen nyújtanak védelmet:
Döbbenetes mennyiségű betegséget fogunk tudni meggyógyítani ennek a járványnak köszönhetően – jelentette ki, hozzátéve: a covid idején nagyon felgyorsultak a kutatások.
Közölte azt is: a Földön több tízezer olyan vírus létezik, amiből hasonló világszintű pandémia alakulhatna ki. Tudományos szemmel a koronavírus elleni oltások hatékonyak voltak – mondta Szlávik János, aki jelezte azt is, hogy a magyar lakosság 60-70 százaléka kapott legalább egy vakcinát, az idősek 70-80 százaléka pedig többet.
Szlávik János sajnálatát fejezte ki, amiért a lakosság egy része bizalmatlan és oltásellenes maradt, majd ennek kapcsán megjegyezte, hogy ebben a régióban "ennyit engedett meg az egészségtudatosság".
Kiemelte azt is, hogy járványhelyzetben bizonyos emberi jogok korlátozása elkerülhetetlen.

Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke kijelentette: a védőoltások hasznosak és jók voltak. Felidézte, az egészségügyi dolgozók kötelező vakcinációja rendkívül komoly szervezőmunkát igényelt. Hozzátette: a gyógyszerészek körében minimális volt a halálozási statisztika.
Az elnök beszélt arról is, hogy járványhelyzetben az egészségügynek "félkatonai szervezetként" kell működnie, mert ilyenkor az orvosokra, gyógyszerészekre van bízva az egész társadalom.
Rendkívül fontosnak nevezte továbbá a kritikus vakcinák, gyógyszerek, védőeszközök magyarországi előállítását. Amiből lehet, önellátónak kell lenni – húzta alá, megjegyezve: a koronavírus-járvány idején nagy kockázattal járt a kitettség.

Schmidt Mária: A tudomány bekötött szemmel botorkált
A világjárvány megmutatta, hogy a globalizáció a kiszolgáltatottság veszélyét rejti, nemzetállami reagálásra volt szükség – mondta a konferencián a XXI. Század Intézet főigazgatója.
Schmidt Mária felidézte, a járvány mindenkit felkészületlenül ért, és két éven keresztül meghatározta az életünket. "A tudomány bekötött szemmel botorkált", de nyilvánvalóvá vált, hogy kiszolgáltatottságot jelent, ha egy ország nem tud előállítani egészségügyi termékeket – tette hozzá a főigazgató az intézet által szervezett, a világjárvány által okozott egészségügyi, társadalmi, gazdasági és politikai krízis tapasztalatait elemző rendezvényen.
Kitért arra is: világszerte olyan szakértők jelentek meg, akikről nem lehetett tudni, érdekeltek-e a tesztek vagy a maszkok forgalmazásában, és az ő kezükbe kerültek milliókat érintő döntések, így lettek elfogadottak a lezárások, korlátozások, amelyeknek komoly társadalmi, gazdasági és pszichológiai következményei voltak.
Magyarország közepes szigorúságú intézkedéssorozatot vezetett be, de voltak olyan országok, ahol súlyos retorziók érték azokat, akik ellenvéleményt fogalmaztak meg – folytatta Schmidt Mária. Hozzáfűzte, hazánkban rekordgyorsasággal megvolt az oltóanyag, Magyarország keletről is hozott be vakcinát, és ezzel a világelsők közé kerültünk.
A kormány ellenszélben is jól kezelte a vírusválságot

Stumpf István alkotmányjogász, a Tokaj-Hegyalja Egyetem alapító elnöke szintén arról beszélt, felértékelődött a biztonság, a stabilitás és az önellátó képesség. A globális világrend képtelen volt kezelni a válságot, csak a kompetens kormányok által vezetett erős nemzetállamok voltak erre képesek, ahol a polgárok bíztak a közintézményekben – jelentette ki.
Megjegyezte, az alapjogok fontosak, de a közösségi érdekek is, válsághelyzetben az alkotmánybíróságoknak kell megítélni, hogy az alapjogok mennyire korlátozhatók. Ellenállók, "válságállók" akkor lehetünk, ha a közösségeink erősek – szögezte le az alkotmányjogász.
Hangsúlyozta, Magyarországon a járvány erős felhatalmazással rendelkező kormányt talált, amely 2020 márciusában vészhelyzetet hirdetett, rendeleti kormányzást vezetett be, ami "ideiglenesen, arányosan és célhoz kötötten lehetséges", mert az állam feladata az volt, hogy megvédje az emberek életét és egészségét. "Nagy politikai játszma alakult ki az ellenzékkel, a kormány egyedül maradt, de sikerült kezelnie a vírusválságot" – mondta Stumpf István, aki úgy vélte, a járvány által okozott krízis még nem zárult le, "ha nem figyelünk oda, a maradék szuverenitásunkat is elveszik". Az ENSZ-ben járványügyi paktumot készítenek elő, amely arra irányul, hogy járványok esetén kivegye az irányítást az országok kezéből és központosítsa azt – figyelmeztetett az alkotmányjogász.
Nem a tudósok, hanem a cselekvőképes politikusok oldották meg a helyzetet

G. Fodor Gábor, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója úgy fogalmazott, az Európai Unió bürokratikus kormányzata lett "a vírus nulladik áldozata", mert lassú volt és korrupt, a tudomány pedig csak elbizonytalanított a különböző kérdésekben, a tudósok akár saját maguknak is homlokegyenest ellenkező válaszokat adtak. A cselekvőképes politika oldotta meg a dolgot, és a járvány igazolta, hogy a nemzetállamok tudnak cselekedni.
A pandémia megmutatta a liberalizmus, a globalizáció, a nemzetek feletti intézmények kudarcát, de ezek nem buktak meg, itt vannak, és erősebbek mint valaha – közölte G. Fodor Gábor. Hozzáfűzte, az is látszott, hogy a család és a hit az, amire szükség van, ha baj van. A járvány "a nekünk kedves előfeltételeket igazolta, de nem győztünk, a harc folytatódik; a tanulságokat fel lehet használni, hogy legyen jobb páncélunk, jobb fegyverünk" – fejtette ki előadásában az intézet stratégiai igazgatója.
A Társadalmi hatások című kerekasztal-beszélgetésen Lánczi András Széchenyi-díjas filozófus, az MCC Politikai Filozófia Európai Központjának vezetője többek között leszögezte, "aki a technológiát uralja, az a hatalom igazi birtokosa". Egy politikus nem szállhat szembe a tudománnyal, a tudományos álláspontokkal, ugyanakkor valakinek tolmácsolnia kell a tudomány nyelvéről az embereknek, ezért volt fontos, hogy Müller Cecília nap mint nap kiállt a sajtó elé – vélte Lánczi András.

Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke kiemelte, a dezinformációval szemben az EU ösztönzésére ádáz küzdelem zajlik, ami a szólásszabadság alkotmányos szabályait is igyekszik zárójelbe tenni. Persze egy járvány esetében a félretájékoztatásnak valóban óriási veszélyei lehetnek. A magyar kormány nem a közösségi médiára szerette volna bízni ennek kezelését, hanem például bővítette a rémhírterjesztés tilalmának alkalmazhatóságát, ám ezért Magyarországot a szólásszabadság megsértésével vádolták – idézte fel az NMHH elnöke.
A politika nem tud szakértők nélkül működni, a kormányzás és a jogalkotás világszerte technicizálódott, de a politika dolga, hogy ne engedje ki a kezéből a döntést. "Isten óvjon attól, hogy tudósok kormányozzanak bennünket!" – jegyezte meg Koltay András.
Az EU a saját maga előnyére fordította a válsághelyzetet
Petri Bernadett, a XXI. Század Intézet kutatója kiemelte: a koronavírus-járvány miatt kialakult krízis kezelése teljesen más volt európai, mint lokális szinten. Az uniós szintű válságkezelést "végtelen késlekedés" jellemezte – mondta, hozzátéve: hiba volt, hogy a legelső intézkedés csak hat-nyolc héttel a pandémia kitörése után történt, addig "teljes csönd" honolt.

Petri Bernadett jelentős problémának nevezte a járványhelyzet gazdasági kezelését is. Megszületett ugyan a 750 milliárd eurós válságkezelési alap, ám ennek nagy része hitel volt, a forrás elosztása pedig politikai nyomásgyakorlási akcióvá vált - magyarázta, majd megjegyezte, hogy Magyarország például máig nem jutott hozzá a pénzhez, miközben lassan vissza kell fizetni a hitelt.
A kutató rámutatott arra is, hogy a járvány idején az európai intézmények jogállamisági téren "lejtmenetbe" kerültek. Miközben a vírus elvitte a fókuszt, és az embereket rettegés töltötte el, az uniós intézmények a számukra ideológiai szempontból fontos – például gender témájú – jogszabályok elfogadására használták ki a bizonytalanságot.
Nyugaton az egyén, Ázsiában a közösség volt fontos

Horváth Levente, az Eurázsia Központ igazgatója azt mondta: Kínában az európainál drasztikusabb intézkedéseket hozott a kormány a járvány idején. Ennek kapcsán a Nyugat és a Kelet közötti különbségre hívta fel a figyelmet, megjegyezve, hogy Kínában nem voltak tüntetések a tilalmak, a kötelező maszkviselés vagy a lezárások miatt, pedig a kínaiak három évig voltak bezárva.
Nyugaton az egyén, Ázsiában a közösség a fontos, ezért az emberek hozzáállása is teljesen más volt – fogalmazott.
Horváth Levente beszélt arról is, hogy a járvány kapcsán "világrendi átalakulás" is elindult, miután Kína nagyon sok országnak segített beszállítóként (vakcina, maszkok, lélegeztetőgépek). Az egészségügyi együttműködések keretében nyújtott támogatásokkal, adományokkal is próbálták ellensúlyozni azt, hogy a pandémia Kínából indult el – magyarázta, hozzátéve: Kínában az emberek a szigorú korlátozások ellenére is viszonylag elégedettek voltak a járványkezeléssel.

Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója az Egyesült Államok pandémiakezeléséről beszélt, rámutatva, hogy Olaszország után New Yorkban volt a legsúlyosabb helyzet. Úgy fogalmazott: hiába a világ egyik legerősebb hatalma és legerősebb gazdasága az Egyesült Államok, mégis elbukott a járványkezelésben. Mindez pedig Donald Trump elnök választási vereségét okozta. A pandémiahelyzet megmutatta, hogy Amerikában is "recseg-ropog" az egészségügyi ellátás.
Minden harmadik amerikai elkapta a vírust, és több amerikai ember halt meg a covid alatt, mint az Egyesült Államok összes háborújában együttvéve – mutatott rá. A járvány kitörésével mintegy 40 millió ember vált néhány hónap alatt munkanélkülivé az Egyesült Államokban, de a Covid számos gazdasági, társadalmi problémát felerősített.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71774) Z.É.T. válasza koncsik (#71773) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Törölve
Törölve
Törölve

Finom leszek és nőies:
Cowper-mirigyek! :W

[ Szerkesztve ]

(#71775) Parci válasza koncsik (#71773) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit csinált a szlávik ennyi idióta között? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.