Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Parci válasza daneel_hu (#6998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

11, maaaaargit (noooormális? :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7002) Soulfly842 válasza #68216320 (#6995) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem: te vállald be az oroszt nyugodtan. A gazdaság, a politika, az érdekháló meg próbálta lekicsinyelni, de hatásos a Szpuitnyik.

Ha a feleséged egészséges, ő is nyugodtan. 25-55 éves nők esetén az AstraZeneca viszont nagyon nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#7003) TA68 válasza Parci (#7000) üzenetére


TA68
senior tag

Biztos, hogy már az új kerül bele. :K

(#7004) #68216320 válasza daneel_hu (#6997) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi a választ. Megpróbálom megbeszélni vele, de kb. 5 éve nem látott és nagyon nincs semmi vizsgálatom semmiről, mert nem járok dokihoz még akkor sem mikor kellene. Remélem felveszi a telefont majd, ha nem akkor bevállalom és lesz ami lesz.

(#7005) Sir Pocok válasza Parci (#7000) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem tudom de egyenlőre ígéretes!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7006) Soulfly842 válasza Parci (#6980) üzenetére


Soulfly842
addikt

#6980Parci ponsz#6978

Pont ezt akartam én is leírni. Ne várjatok a párodnál. terhes kismamákra úgy néz ki, hogy az angol mutáció kifejezetten veszélyes. többen voltak lélegeztetőn is, s a Pfizer-vel úgy néz ki nincs extra kockázat. Házirovost keressétek, amint lehet, .h kaphattok-e neki Pfizer-t.

Szerintem ne várjatok.

(#7007) Z.É.T. válasza daneel_hu (#6994) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Napi esetszámokban túl a csúcson, azaz a járvány növekedése lassul, ez a nagyon meredeken emelkedő görbe tetejének lehajlása, de még nem járványcsúcs (hullámcsúcs), mert az aktív fertőzöttek száma még növekszik. Talán már egyre kevésbé és néhány nap, 1-2 hét múlva az is el kezd csökkenni. Kivéve, ha a locsolkodás újra megdobja (~1 hét múlva kiderül) és kivéve, ha a szolgáltatások nyitása megdobja (2-3 hét múlva kiderül).
Pezsgőt még nem bontanék.

[ Szerkesztve ]

(#7008) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#7007) üzenetére


Soulfly842
addikt

A húsvét hétfő miatt ez is egy 'keddi' adat. Majd holnap meglátjuk azt a lassulást. Szennyvízadatok alapján is inkább ua. a szinten marad, mint eddig. Könnyen meglehet, h. holnap is 8-9E-s adatokat kapunk.

[ Szerkesztve ]

(#7009) Z.É.T. válasza Soulfly842 (#7008) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem is az elmúlt két nap adataiból kiindulva írtam, hanem az elmúlt 7 nap átlagából :)
6-7 ezres számra számítok holnap-holnapután.

[ Szerkesztve ]

(#7010) Krinyo válasza FіkuszKukіsz (#6996) üzenetére


Krinyo
senior tag

Tegnap a tegnapelőtti számot láttad, amikor egy orvoshallgató sem volt behívva tesztelésre. 2 nappal korábbi adatot látsz.

(#7011) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#7009) üzenetére


Soulfly842
addikt

március 15-nél is volt két gyenge nap. :) az az átlagot is látszólag lehúzta

Ha húsvét miatt alultesztelések, kevés eset van, akkor értelemszerűen a 7 napos átlagot is lehúzza. :) Az átlagot nézve lehet benne adat-torzulás :) itt mindez megtoldva nagypéntekkel, húsvét hétfővel... többszörösen torzulnak az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#7012) Drizzt válasza Drizzt (#6971) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hoemelekedesem ugyan azota sincs, de azert a pulzusom nekem is felment 110-120-ra nyugalmi helyzetben. Mondjuk lehet a napi jarvanyadatok is hozzajarultak.

I am having fun staying poor.

(#7013) Krinyo válasza Soulfly842 (#7011) üzenetére


Krinyo
senior tag

Semmit sem lehet adni a napi új fertőzöttek számára, ez csak egy bohóckodás sajnos.

(#7014) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mutánsállóság-kérdés, avagy miért szeretnék Pfizert, ha lehet abból is majd 2.generációsat: "In March the company announced an efficacy rate of 96 percent against the original coronavirus, 86 percent against the B.1.1.7 variant and 49 percent against the B.1.351 variant." (Novavax)

Közben a Pfizer 77%-os a D-Afrikai ( B.1.351) ellen ezekszerint. Ez kisebb mint feleakkora elkapási esély.

Astra: 10% "védettség"...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7015) Ezekiell válasza t72killer (#7014) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a 10% egy 40 elemű mintából jött ki amúgy, szóval nem írnám még le.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#7016) Aryes válasza daneel_hu (#6973) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, persze a placebót nem gondoltam komolyan, de ki tudja, hogy a nagy kapkodásban mit adtak be, meg mit nem. :DDD
A pulzust nem mértem, de a halántékomon egy-egy ér kifejezetten nagyon durván lüktetett, nekem is feltűnt, talán mégsem front miatt fájt akkor a fejem. :R

(#7017) fatal` válasza Drizzt (#7012) üzenetére


fatal`
titán

Ez jól hangzik, nekem alapból elég magas a nyugalmi pulzusom (80-85, bár lehet ehhez már a stressz is hozzájárul) :D

Akkor készülök majd szabival, ha így kiüt a cucc.

(#7018) tobi'' válasza Aryes (#6969) üzenetére


tobi''
tag

Régen nekem is volt egy ilyen időszakom, 2 hétig folyamatos hőemelkedés, mikor elkezdtem rá szedni cuccokat 1 hétig (lázcsillapító, antibiotikum), miután leálltam a gyógyszerekkel visszajött a dolog, majd másfél hónapig szenvedtem ezzel mikor rájöttem, hogy pár hónappal előtte kaptam egy mágneses derékaljat, ami egyszerűen túltöltött, amint kivettem alólam el is tűnt a hőemelkedés.

(#7019) t72killer válasza Ezekiell (#7015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hamarosan látunk nagyobb mintát is, a britek 15M embert oltottak ezzel és már van nálu(n)k a variánsból. Ha tényleg ennyit ér, akkor nyitással indítják szépen az új hullámot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7020) Parci válasza t72killer (#7014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mai napig nem lehet ám tudni, hogy melyik vakcina pontosan mire lesz jó. ez az astrás 10% sem jelent túl sokat. nyilván a pfizernek eddig minden adata kedvező volt, szóval szerintem is az a legígéretesebb, és per pillanat látszólag a vektor vakcinák egész gyengék, de...

...még sok minden változhat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7021) bigdady


bigdady
nagyúr

Hogy lehet hogy ismerősöm már egy hete össze van zárva tüntetés pozitív párjával a karanténban és még ma is pcr negatív (nem gyorsteszt és már a második) pedig tünetei vannak. Két hete igm igg vérből is negatív volt így antitestje sincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#7022) OPiiPO válasza daneel_hu (#6994) üzenetére


OPiiPO
addikt

Március 26-án volt a csúcs? Végigkerestem az akkori híreket, de mind csak arról szól hogy mostanában tetőzik vagy hogy nagyon közel a csúcs.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7023) t72killer válasza Parci (#7020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel egyre jobban fejlődik a vírus, nem látom be, mitől lenne jobb a helyzet a jelenleg mértnél. Mindenesetre a britek rendesen f.snak a D-Afrikaitól, persze "csak" annyira, hogy a beutazókat szivassák, afelett, hogy már van náluk példány, nagyvonalúan szemet hunynak és nyitnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7024) Sir Pocok válasza bigdady (#7021) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Erről az Ázsiában szakadtam beszélt múlt héten.

Bizonyos variánsok esetében a jelenleg használt tesztek nem jó eredményt produkálnak és ismétlésre van szükség.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7025) catroot


catroot
veterán

Pár hete írtam, hogy van a munkahelyemen egy raktáros kolléga, akinek a felesége pozitív lett. A lánya és annak barátja is itt dolgozik. Mivel a lánya a barátjához is be van jelentve, így "átcuccoltak" (kérdés mennyire vették komolyan...) addig, amíg a raktáros kolléga és pozitív nejének nem jár le a 10 nap.

Így a lánya és barátja tudtak jönni dolgozni.

Tegnap már a raktáros kolléga lánya nem jött, mert rosszul lett.

Este sürgősségire vitték, ott derült ki, hogy tüdőgyulladása van, pozitív. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#7026) Ringman


Ringman
nagyúr

most már tényleg oltanak szoptatós anyákat is, húgom ma vette fel a pfizert, de egyébként a háziorvosunk még a krónikus 50 felettieknél és a nem krónikus 60 felettieknél jár, mára 50 dózis AZ-t kapott, meg egy ampulla pfizert.

(#7027) t72killer válasza Ringman (#7026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vannak durva történetek, ilyeneket akarnak elkerülni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7028) TA68


TA68
senior tag

Ez nagyon nem jó. :( Ezzel is tisztában kellene lenni az oltáselleneseknek. Úgy vannak vele, ha el is kapják, majd könnyedén kiheverik. Ez így orosz rulett.
Tele van a Szent Ferenc Kórház poszt-Covid részlege

(#7029) fatal` válasza TA68 (#7028) üzenetére


fatal`
titán

Ez még mindig nagyon-nagyon kevés hangsúlyt kap és szerintem ez nagy hiba.

(#7030) Ringman válasza catroot (#7025) üzenetére


Ringman
nagyúr

addig, amíg a raktáros kolléga és pozitív nejének nem jár le a 10 nap.
Így a lánya és barátja tudtak jönni dolgozni.

gondolom ez is a 60%-os táppénznek és az elbukott prémiumnak+műszakpótléknak köszönhető. :((

(#7031) Ringman válasza t72killer (#7027) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem a várandósok és a szoptatós anyák előresorolása teljesen rendben van, főleg hogy jó eséllyel a gyerekek is immunizálódni fognak így, 2in1 megoldás.

(#7032) Rive válasza fatal` (#7029) üzenetére


Rive
veterán

Ez nem hiba, hanem (legalábbis ami Magyarországot illeti) valószínűleg szándékos stratégia.
Ugye ha nem olyan nagy baj a járvány, akkor nem olyan nagy az elk*rás se :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7033) bigdady válasza Sir Pocok (#7024) üzenetére


bigdady
nagyúr

Két külön laborban volt ráadásul a pcr

(#7034) fatal` válasza Rive (#7032) üzenetére


fatal`
titán

Nem feltétlen a politikai kommunikációra gondoltam. Úgy alapvetően elmondható, hogy mindenki "csak" a halottak számával foglalkozik, pedig a post covid is nagy probléma/probléma lesz. :(

(#7035) Ringman válasza Rive (#7032) üzenetére


Ringman
nagyúr

közeleg az EB is...

(#7036) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ismerősöm barátnőjének története.
Édesapja covidos lett, majd utána az egész család is.
Édesapját eltemették, majd utána a nagypapát is. 2 hét alatt 2 temetés.

Másik haverom egész családja szintén.
Haveromnál jan 3-án kezdődött nagyon xarul volt, hála istennek rendben van, de 2 hónappal a betegség után most tud rendesen levegőt venni.
Barátnője.... Pár napig 37C láz
Apja, anyja... Influenzás tünetek
Nagymama 85 éves szintén nagyon xarul volt, most ő is jól van.

Embert válogatja kinél hogy jön elő! Szomorú sajnos! Azért tessék vigyázni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7037) Ringman


Ringman
nagyúr

Újabb 250 ezer adag Pfizer-vakcina érkezett

szerk: itt lehet követni az életkor szerinti oltás-eloszlást, a regisztrált 80 felettiek kezdenek elfogyni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7038) catroot válasza Ringman (#7030) üzenetére


catroot
veterán

Részben annak is. De benne van az is, hogy az anyja, aki pozitív lett az elején - tünetmentesen, hát hogy is fogalmazzak? Nem igazán "hisz" a járvány komolyságában. Így a lánya sem nagyon vette túl komolyan.

Na, hát most lehet a tüdőgyuszival majd megtapasztalja, hogy nem csak sima influenza szerű sz.rról van szó.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#7039) daneel_hu válasza OPiiPO (#7022) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Március 26-án volt a csúcs? Végigkerestem az akkori híreket, de mind csak arról szól hogy mostanában tetőzik vagy hogy nagyon közel a csúcs."

Ha az új fertőzötteket nézzük, igen.
Ha az aktív fertőzötteket nézem, akkor mostanság lehet.

(#7040) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ad26 in da house!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7041) polonic válasza Parci (#7040) üzenetére


polonic
félisten

az az orosz chip?
;]

(#7042) daneel_hu válasza Parci (#7040) üzenetére


daneel_hu
addikt

:DD

(#7043) FіkuszKukіsz válasza Soulfly842 (#6833) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Most volt a tévében (M1) a batman logós hölgy. Debreceni tudósítás volt.

Romanes eunt domus

(#7044) t72killer válasza TA68 (#7028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre még nagyon nem tartunk ott, hogy az antiwaxxerek miatt állna az oltási munka - aki meg poszt-covidos, az meg olyankor kapta, amikor lehet még oltás se volt az országban. Mostanában kezd elérhető lenni szélesebb körben az oltás egyáltalán, de még bőven van, aki bármit felvesz.

#7036: szülőfalumból meséli 70+-os nagynéném, hogy az utcájukban "tüdőgyulladásban meghalt" egy 31éves srác valamikor 2-3hete, nem mondták, hogy covidos lett volna. Ő hálistennek felvette a Pfizert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7045) kw3v865


kw3v865
senior tag

Holnap mehetek oltásra én is (30 éves vagyok) oltópontra. Azonban picit elbizonytalanodtam: nagyon enyhe megfázásos tüneteim vannak (tipikus, évente egyszer-kétszer előfordul). A betegtájékoztató szerint ettől még oltható vagyok, de vajon ebben az esetben nem csökken-e a hatásossága a vakcinának? Ebben az esetben, ha egy kis nátha jellegű valami + az oltás egyszerre dolgozik bennem vajon megfelelő lesz-e az immunválasz?
Ha most lemondom, akkor meg ki tudja mikor kerülök sorra... Ugyanakkor, ha már megkapom, szeretném ha teljes hatást fejtene ki az oltás. Szerintetek? A háziorvost nem nagyon érem el, így az ő véleményét nem tudom kikérni egyelőre.

(#7046) Parci válasza kw3v865 (#7045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem oltanak így be, nem is jó ötlet. Szar érzés, de sorra fogsz kerülni hamar megint!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7047) kw3v865 válasza Parci (#7046) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én is így gondotlam alapból, de a hölgy, aki telefonon értesített azt mondta nem gond, ezért vagyok bizonytalan.

(#7048) FіkuszKukіsz válasza kw3v865 (#7047) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azt írtad enyhe. Nem lehet, hogy pollenallergia?

Romanes eunt domus

(#7049) kw3v865 válasza FіkuszKukіsz (#7048) üzenetére


kw3v865
senior tag

Elvileg nem vagyok allergiás. Most sikerült felhívni a háziorvos asszisztensét, ő már azt mondta halasszuk el, ő sem oltana be. Ez van, de nem baj, remélem nem kell sokat várnom a következő időpontra.

(#7050) Parci válasza kw3v865 (#7049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Még nekem is azt mondta anyám, h nem oltana be, és h minden ilyet hazaküld

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.