Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Sir Pocok válasza mozso (#35099) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi, nem túl biztató... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35102) bigdady válasza Ringman (#35083) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy a covid őket vitte el

(#35103) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

First case of Delta mutation AY.4.2 diagnosed in Israel - The patient is an 11-year-old boy who tested positive when returning from Moldova

Lehet, hogy nem is annyira brit ez az ay.4.2 mutáns, csak csórisztánokban nincs szekvenciálás?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35104) Parci válasza bulikavagyok (#35095) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na most akkor oltatlan vagy sinós? vagy az ugyanaz? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35105) Mr K


Mr K
senior tag

Azok figyelmébe, akik arra kíváncsiak, hogy a kórházban ápoltak hány százaléka oltott.
(TL;DR Nem fogják megtudni.)

Nem tartják nyilván, hogy a fertőzöttek és halottak hány százaléka kapott oltást, állítja az Okfő

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35106) t72killer válasza Mr K (#35105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem meglepő. Egyrészt meg sem akarják kockáztatni, hogy az oltóprogram nem kis részét adó keleti csodákról, főleg a sinoról bármiféle blama kiderüljön - márpedig ha elkezdenek adatokat gyűjteni, akkor ez előbb-utóbb kiderül. Másrészt nem ritka a kamu védettségi, akár olyan mélységben, hogy korrupt "orvos" az oltóanyagot is kilocsolta, embert a rendszerbe bevitte (Romániában ez a divat, nem a mezei kártyahamisítás) - ezek értelemszerűen felülreprezentáltak lesznek a kórházi ágyakon, súlyosan belerondítva a statisztikába.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35107) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Anyut ma viszem 2 moderna után a 3. ra.

Nem lesz baj a 3. moderna után igaz.

Lehet én is megkapom a 2. pfizer után a 3.-at. Kérdés ugyan az lenne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35108) tisn válasza t72killer (#35106) üzenetére


tisn
addikt

nehezen derulne ki a sinorol blama, ismertek a limitacioi, illetve te is, meg kekes25 kollega is racsodalkozott, hogy a vartnal jobb. a pulter meg valoszinuleg jobb, mint a parizer, az AZ meg rumcajszek adatai szerint jobban akadalyozza a halalt, mint barmi mas.

(#35109) kw3v865 válasza tisn (#35108) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mi az a "pulter"?

(#35110) tisn válasza kw3v865 (#35109) üzenetére


tisn
addikt

putler a jo oreg putyin es a jo oreg szputnyik beceneve. az orosz csoda.

(#35111) t72killer válasza tisn (#35108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az AZ meg rumcajszek adatai szerint jobban akadalyozza a halalt, mint barmi mas."

Én itt semmi ilyesmit nem látok (7.oldal)

A sinoról majd kiderül, jó volt-e, ha sikerül napi 100halott fölé araszolnunk még idén, akkor igen valószínű, hogy ő a gyenge láncszem.

A 3hétre adott Pfizer valóban nem nagy szám 4-5hónappal a második dózis után.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35112) bulikavagyok válasza Parci (#35104) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bocs, rosszul fogalmaztam. :B Szóval 90%-ban oltatlanok kerülnek be, illetve a bekerülő oltottak nagy része sinós. Állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#35113) tisn válasza t72killer (#35111) üzenetére


tisn
addikt

rumcajsz az a szerbek nalam, naluk volt ez a tapasztalat. (par hete/napja volt cikk, asszem itt is olvastam.)

[ Szerkesztve ]

(#35114) tisn válasza tisn (#35113) üzenetére


tisn
addikt

lejart az ido de megtalaltam kozben

Míg az oltatlan betegek 75,2 százaléka került kórházi kezelésre, addig az az oltottaknál ez az arány 24,8 százalék volt. Még szembetűnőbb az arány az intenzív osztályra, és a lélegeztetőgépre kerülők esetében: ez esetben két oltott személyre 33 oltatlan jut. Az oltott és kórházba került páciensek között az AstraZenecát felvevők aránya a legalacsonyabb.

(#35115) Parci válasza tisn (#35114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden ilyennél nézni kell, hogy kik kapták (csak fiatalokat oltottak vele?), mikor kapták (ezzel kezdtek oltani 8 hónapja?) stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35116) daneel_hu válasza tisn (#35108) üzenetére


daneel_hu
addikt

Parizer = Pfizer? :F :C

(#35117) tisn válasza Parci (#35115) üzenetére


tisn
addikt

sajnos nem csak magyar szokas, hogy nincsenek reszletes adatok mindenrol IS.

(#35118) tisn válasza daneel_hu (#35116) üzenetére


tisn
addikt

ti hol eltek, a holdon? :D

(#35119) t72killer válasza tisn (#35114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis rémlik ilyen. Amit nem szabad még elfelejteni, hogy a szerb minta (intenzívre került oltottak) nagyon kicsi, minimális eltérés a különböző oltásokat felvettek alapbetegségeiben már teljesen torzíthatja a végeredményt. Általános trend volt a világon, hogy a legesendőbbeket Pfizerrel oltották, mert ez a leggyorsabb és aktív járvány közepén járt európa amikor érkeztek az első oltóanyag-szállítmányok.

A brit minta sokkal nagyobb, főleg delta vonatkozásában - és ott nincs ilyen konklúzió. Viszont az is igaz, hogy az mRNS oltásokat hatékonyabb adagolásban adták UK-ben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35120) tisn válasza t72killer (#35119) üzenetére


tisn
addikt

annyibol hasznosabb lehetne a szerb minta, mert az eu allapotunk/eunk jobban korreleall a szerbekkel mint az angliusokkal. midenesetre az altalad berakott anyag is azt mutatja, hogy az AZ nagyon nem erdemelte meg a negativ sajtokampanyt, jo vakcina az is.

(#35121) t72killer válasza tisn (#35120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ó neaggódj, az angolok eü állapota is igencsak gyatra. Az AZ nem érdemelte meg+nem kicsit belejátszott a brexit miatti UK-be belerúgás is a kontinens részéről, de a kritikusai mentségére legyen szólva egy új vakcinánál jobb az óvatosság. Igaz, az oltáselleneseket ez egyáltalán nem hatotta meg és bőven terjesztik az "eltitkolt népirtás" teóriát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35122) koncsik válasza Parci (#35115) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+ hányan kapták az A-Z-t és azon belül hányan kerültek (arány) kórházba? (ugyanez lenne érdekes az összes oltásra)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35123) Parci válasza koncsik (#35122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez a másik, kb. a legfontosabb. de egyébként is óriási egyenletlenségek vannak vakcinánként, tényleg időseket mrns-sel oltottak és hamarabb stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35124) t72killer válasza Parci (#35123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amíg itt a fórumban nem kezdtek páran panaszkodni, teljesen abban a hitben éltem, hogy a magyar idősek (majdnem) mind Pfizert kaptak. A családomban mindegyik azt kapott, akiről csak tudok. És korán, mintha januári is rémlene közülük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35125) Parci válasza t72killer (#35124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokáig csak az volt és az időseket kezdték oltani vele. aztán idővel bejött a többi is. de a lényeg, hogy amikor aztán publikálnak adatokat, hogy melyik vakcinával oltottak közül hányan haltak meg, akkor ezek óriási különbségeket okoznak, miközben a suta végkövetkeztetésnél jellemzően nincsenek vele súlyozva az adatok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35126) fatal` válasza t72killer (#35124) üzenetére


fatal`
titán

Januárban az egészségügyisek kaptak csak.

(#35127) daneel_hu válasza t72killer (#35124) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálunk a tágabb családi körben 70+osok közül senki nem kapott Pájszert.
Volt 1 Moderna, 3 Szputnyik és a többiek Sinósok. (5 fő)

Asszony Sinót kért direkt, nekem Szputnyikot adtak, de azt is akartam szerencsére.
(bár mi nem vagyunk 70-esek... még) :D
Az idősek is mind átestek a fertőzésen, még az oltás előtt anno. Egyikük sem beteg most sem...

[ Szerkesztve ]

(#35128) t72killer válasza fatal` (#35126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor kora február lehetett :R .

#35127: D-Alföldi régió, ha ez jelent valamit :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35129) Mr K válasza tisn (#35113) üzenetére


Mr K
senior tag

Az a Rumcájsz, aki egy cseh városkában élő cseh mesefigura? Mégis, hogy sikerült róla a szerbekre asszociálni? :)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35130) tisn válasza Mr K (#35129) üzenetére


tisn
addikt

szlav, szlav :)

(#35131) BlackV


BlackV
senior tag

"Már két óra hosszat állnak sorban a halottaskocsik a kijevi krematórium előtt a koronavírus szövődményeiben elhunytak tetemével - közölte szerdán az ukrán parlament plenáris ülésén Mihajlo Raduckij, a törvényhozás egészségügyi bizottságának kormánypárti elnöke. Felhívta a figyelmet arra, hogy Ukrajna az elhunytak számát tekintve szerdára már a második helyre került a világ országai között."


"Csehországban az utóbbi időben rendkívüli módon romlott a járványhelyzet, ezért az egészségügyi minisztériumnak erre már reagálnia kell - jelentette ki Adam Vojtech cseh egészségügyi miniszter szerdán Prágában.
A miniszter leszögezte: a tárca rövidesen új óvintézkedéseket jelent be, amelyek azonban nem lesznek korlátozóak. Szigorítanák például a védőmaszkok viselését az iskolákban, vagy az ellenőrzéseket a vendéglőkben."

"Szerbiában is bevezetik a védettségi igazolványt"
/portfolio/

Na holnap antitest, ha nagyon kevés lesz tolok egy pfizert valamelyik automatánál, mert ennek a fele sem tréfa. Szívem szerint kivárnám a 6 hónapot, hogy maxira érlelt b sejtekből legyen antitest, de hát ez nem kívánságműsor, sok emberrel találkozom.



(#35132) Parci válasza BlackV (#35131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen. így persze, hogy eddig elkerült minket, bánom, hogy "rohantam" a harmadikért, de igazából inkább legyen bekönyvelve, mint sem. négy hónap sem kevés, érnek azok így is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35133) BlackV válasza Parci (#35132) üzenetére


BlackV
senior tag

Ne bánd, már azért csipkedi az embereket nálunk is egy ideje, ráadásul ovi suliztok is.

(#35134) Sir Pocok válasza Parci (#35132) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen egy kicsit én is bánom, de a jeln kutatások szerint 4 hónapig elég jó a cucc, szal január közepéig elméletileg jól kellene szolgálnia.

DE

Nagyon kíváncsi lennék már olyan kutatásra ami a booster hatékonyságát időbelnileg vizsgálná. Szerintem akár többet is bírhat mint 4 hónap.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35135) Parci válasza Sir Pocok (#35134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én arra számítok, hogy kitart jóval tovább

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35136) fatal` válasza Parci (#35132) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem rengeteg a felderítetlen eset nálunk. Sok háziorvos nem is hajlandó tesztre küldeni senkit.

4 hónapig legalább jó, én szeptemberben adattam be, valószínűleg túl korán. De egy harmadik booster akár tovább is jó lehet. Inkább az a baj, hogy negyedik kör az nem lesz, mert nem lesz mivel.

(#35137) Asbee válasza Parci (#35125) üzenetére


Asbee
veterán

Amiket mesélnek háziorvosok aki oltva van még nem találkoztak súlyossal, ami kórház lélegeztető , ilyesmi. Persze ettől függetlenül biztosan van és lesz is. Ma például 2 sinóst mondtak , egy 42 éves és egy 65. Szokásos semmi extra . 2 nap hőemelkedés , még 1-2 nap köhécselés és ennyi. De pl sputnyikosokról , astrásokról nem igazán hallok. Mármint hogy akár tünetesen dokihoz mennének és teszt , majd pozitív. Tudom ezek csak kis infókorzsák országoshoz képest, de szerintem már futottak volna azért bele ha valami nagy gáz lenne. Kórházban is egyelőre teljesen nyugi.

[ Szerkesztve ]

(#35138) Parci válasza Asbee (#35137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem aggódom már, a dupla sputnik után sem igazán éreztem már a parát, így, hogy moderna is van rajta, végképp nem. ha ez a kombó sem elég, akkor semmi sem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35139) Ringman válasza bigdady (#35102) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem tartom valószínűnek.

(#35140) Eagl3 válasza fatal` (#35136) üzenetére


Eagl3
veterán

Egészen biztos vagyok benne, hogy rengeteg felderítetlen eset van itthon, viszont ugyan így nagyon sok felderítetlen eset van a románoknál, ukránoknál. Egyelőre szerencsére itthon lényegesen jobb a helyzet. Hozzá tartozik, hogy mi megszenvedtük rendesen a 3. hullámot.

(#35141) daneel_hu válasza Eagl3 (#35140) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenhol zömében az oltatlanok szívnak... ezt is lehetett tudni előre, nem volt nagy jós aki ezt mondta. És hát igen.

(#35142) bigdady


bigdady
nagyúr

Pont egy év után közeli barát másodikos gyereke újra pozitív lett de most tünettel, péntek óta 38-39 láz nincs jól szegény. Pénteken nem tesztelték majd hétfőn mikor ízlelés is elment igen. Osztály megint karantén őszi szünetre. Szóval egy év az egy év meg vuhan vs delta

[ Szerkesztve ]

(#35144) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, nálunk a szűkebb családban 60 felett mindenkinek megvan a 3 oltása. Egyiküknek sikerült mindenesetre az igen egzotikus 2 Pfizer + 1 Sino kombót húznia, konkrétan az orvosa azt mondta neki, hogy 2 Pfizerre ez kell. Antitestjét szívesen megnézném. Viszont ennek ellenére boltban, meg zárt helyeken hordják a maszkot. Kivéve persze az egy fedél alatt lakók. Örülök, hogy ilyen családom van.

I am having fun staying poor.

(#35145) Parci válasza bigdady (#35142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk az összes szomszéd gyerek kicsit beteg (nem tudni, hogy mivel), illetve az óvónéni azt mondta, hogy ilyen vírusgazdag őszi kezdés nem volt még a praxisában, van olyan gyerek a csoportból, aki szeptember óta 2 napot járt oviba.

illetve, bár ez kizárólag hangulatkeltésre jó csak, de: napok óta elég sok szirénázást hallok, fel is tűnt. azért csak hangulatkeltés, mert egyrészt bármi lehet az oka, másrészt napok óta kint festek reggeltől estig, így nyilván jobban hallom, mint máskor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35146) Vesa válasza Parci (#35132) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor mit szóljak én? :D Augusztusban kaptam a harmadik shotot. Mire bedurran itt ez a sz*r, talán abból sem marad semmi, mint a tré Astrából 4 hónap után.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35147) Parci válasza Vesa (#35146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ha 4 hónapra sem elég egy shot, akkor hamar kiderül, hogy ki mivel született a génlottón... (szerintem amúgy elég lesz, és egyre hosszabb közök is elegendőek lesznek)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35148) Vesa válasza Parci (#35147) üzenetére


Vesa
veterán

Én is így gondolom. Várjuk, mit dob majd az osztó. Valamire egyébként biztos, hogy elég 4 hónap után is, csak kérdés, hogy mire?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35149) Ringman válasza Parci (#35145) üzenetére


Ringman
nagyúr

ilyen vírusgazdag őszi kezdés nem volt még a praxisában, van olyan gyerek a csoportból, aki szeptember óta 2 napot járt oviba.

bepótolják az elmúlt másfél év lemaradását, lásd még: [link]

(#35150) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Harmadik oltás: naivan úgy gondoltam, h simán kapok péntekre időpontot. Sőt, azt hittem, h akár holnapra is kérhetnék. :D Elég nagyot tévedtem. Itt Miskolcon jövő hét péntek délután volt az első opció amit választhattam. Regisztráltam, de ettől függetlenül holnap bepróbálkozom a háziorvosnál is, hátha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.