Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) Parci válasza koncsik (#34100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, most szorítom 25 alá, akkor forduljak vissza? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34102) fatal` válasza Parci (#34101) üzenetére


fatal`
titán

Én is szorítom lefele, 30,2-ről, egyelőre 28-nál járok, 25 köré kellene. :DDD

(#34103) koncsik válasza Parci (#34101) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nézzünk egy antitestszintet előtte... (azért a whitelab/avidin adhatna kedvezményt legalább glamour napokon, ha valaki a prohardver-re hivatkozik ;) :DDD )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34104) #86564352


#86564352
törölt tag

Dánia mégis adja 18 alatt is a Modernát, rosszul kommunikáltak a svéd, finn, norvég hírekre, ahol 30 alatt vagy 30 alatti férfiaknak inkább Pfizert ajánlanak.
Denmark says Moderna vaccine remains available to under-18s | Reuters

(#34105) #16695808 válasza #86564352 (#34104) üzenetére


#16695808
törölt tag

De most akkor a vakcina gyártmányától függ kinek adható …???? Nálunk meg lehet válogatni amit akarsz? Ez gondatlan veszélyeztetés akkor, vagy még komolyabb?! :Y

(#34106) t72killer válasza koncsik (#34103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naigen, generáltunk nekik egy kis bizniszt a topikban :DD Esetleg mennyiségi kedvezményt ki lehetne alkudni egy csoportos mérésre:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34107) Drótszamár válasza koncsik (#34103) üzenetére


Drótszamár
őstag

LACCA kuponkóddal 10% engedmény + 1 vödör savanyú káposzta ajándékba ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#34108) mpo válasza koncsik (#34100) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos a BMI nem tökéletes mutató.
Arnold Schwarzenegger is szomorkodhatott volna miatta fénykorában, amikor mindent megnyert.
Magasság: 188 cm
Versenyen:
107 kg=30,27 BMI
Versenyen kívül:
118 kg=33,38 BMI

Ha érted, akkor már elavult.

(#34109) lacafaca válasza Parci (#34101) üzenetére


lacafaca
őstag

24.44 :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#34110) Kaba válasza zozek (#34068) üzenetére


Kaba
veterán

Pfizert fognak adni.Csak Pfizert vagy modernát fogadjatok el.

[ Szerkesztve ]

(#34111) Parci válasza lacafaca (#34109) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

25.42

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34112) Parci válasza #16695808 (#34105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mitől mástól függene? ezek különböző vakcinák, különböző hatóanyaggal. nálunk valóban lehet válogatni, így minden user saját felelőssége, hogy képben legyen. ahogy az oltásellenes idiótának is abszolút saját felelőssége, hogy benyalta a téves infót az oltással kapcsolatban, gondosan elkerülte, majd esetleg a rosszabbik végén állt a cerkának, amikor utolérte a covid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34113) Ringman


Ringman
nagyúr

hát t72killer ne sok jóra számíts a továbbiakban sem, ha nálatok a járványüggyel kapcsolatban ez a helyzet:

Ex-Cabinet Minister's new pandemic parliamentary group is being bankrolled by the founders of the Koch-backed Great Barrington Declaration, and includes two climate science deniers

+ a briteknél egyelőre egy dózist kapnak a fiatalok, de közben megjelent egy study is, hogy még a 2. oltás magasabb kockázatát is megéri bevállalni (különösen, hogy nálatok is a let it rip járványügyi intézkedés folyik éppen)

New analysis shows benefits of offering two doses of COVID-19 vaccine to children aged 12-17 clearly outweigh risks

[ Szerkesztve ]

(#34114) #86564352 válasza #16695808 (#34105) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem olvastam a svéd, finn és norvég indoklást, csak gondolom azért mert tudni lehet a Modernában kb. 3x annyi kakaó van mint a Pfizerben, akkor talán ezért tartanak attól annál nagyobb eséllyel jön elő a szívizomgyulladás. Mert nagyobbat rúg, főleg 2. dózis után.

Ott a magasabb általános átoltottság miatt kevésbé veszélyeztettek a fiatalok és gyerekek. Megtehetik, hogy felfüggesztik amíg nincs több adat a problémáról. Az a hír most a dánok mégse tartottak velük.
Pfizer kapcsán is több ország csak egy dózist ad gyerekeknek és úgy tudom lesz már Pfizer Junior vakcina is, a normálnál harmada kakaóval, tehát a Modernánál még inkább jóval kevesebb, így talán a jövőben már nem lesz probléma a szívizomgyulladás fiataloknál.

Nálunk szerintem úgyis Pfizert adnak gyakorlatban, mert Modernából kevesebb van és amúgy egyénileg a mérlegelés nálam úgy lenne a Moderna esetleges probléma is kisebb a delta esetleges problémánál. Ez nem AstraZeneca és Janssen vérrög probléma szint. Nálunk azt se függesztették fel külföldi hírek miatt. Nem is lehet északi országokhoz hasonlítani, hát nálunk télen EMA és WHO engedély nélküli szurikat is vettek, 3. boosternél is zavaros a protokoll.

(#34115) #16695808 válasza #86564352 (#34114) üzenetére


#16695808
törölt tag

Az az érzésem mintha leszarnák a vezetők (orvosok de a többi is 😀 ) hogy mi lesz az emberekkel.. kísérleti patkányok vagyunk

(#34116) lacafaca válasza Parci (#34111) üzenetére


lacafaca
őstag

jó, ha azt a tíz évet leveszem, akkor kb nekem is annyi (25.76 pontosan) :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#34118) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németek léptek. Az oltatlan személyek számára 20 euró a teszt. Ez alól kivételek a gyerekek, a várandósak és az oltás ellenjavallattal rendelkező személyek. Illetve a pozitív teszteredmény.
A klubok már nyitva vannak. Az éttermekben megszűnt a maszk használat. Az üzlet lezárások is elmaradnak. A maszk viszont általában marad.
Addig azért ment a vita, hogy egységes legyen a szabályzás a tagországokban. Most, hogy egységes a szabályzás, a magas fertőzöttségű pontokon a szabályzást helyben kell megoldani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34119) #16695808 válasza Hieronymus (#34118) üzenetére


#16695808
törölt tag

Akkor most németben tesztelni kell az oltatlannak, de mikor mihez?

(#34120) t72killer válasza Hieronymus (#34118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Óccó, briteknél az oltatlan érkező utas alsóhangon 70£+karantén+kb 10eFt-os utazás előtti antigén.Oltottnak 40£. Más kérdés, hogy semmit nem ér, nettó brexit agresszívkismalackodás a kEU munkaerővel szemben, illetve a hazai nyaralókat arra terelik, hogy otthon költsék el a pénzük.

#34113: nem lep meg, Trump bukásával csak az igencsak kívülálló Cummings repült a bandából, tele van alt-right masszívan eurofóbiás+pénzmosodás figurákkal a tory frakció.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34121) Hieronymus válasza #16695808 (#34119) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Életben van 3G és a 2G+ szabály.
A kettő közel azonos. A 2G-t a gyógyultak és a kellő számban oltottak adják. A harmadik G a gyorsteszt, a plusz a PCR teszt. Ezt utóbbit 20 perc alatt lehet beszerezni, de nem olcsó, prémium szolgáltatás.

Elméletileg az éttermek választhatnak. Távolságtartással 3G vagy mindenféle korlátozás nélkül 2G+. Az már más kérdés, hogy jelenleg nem ellenőriznek senkit. A klubokba viszont csak ellenőrzéssel lehet menni. A távolságtartást csak a mesékben lehetne megkövetelni az éjszakai szórakozóhelyeken.
Ha a hétnapos incidens szám magas, a nem létfontosságú üzletek is kérni fogják. (Elméletileg.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34122) MaxxDamage válasza Drizzt (#34061) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Tegnap és ma is így este fekszem az ágyba (TV-t nézek) és ver a víz... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34123) Ringman válasza MaxxDamage (#34122) üzenetére


Ringman
nagyúr

kitartást!

(#34124) MaxxDamage válasza Ringman (#34123) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az kell, köszi!
35.6 a testhőmérséklet...szóval nincs gond.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34125) BlackV


BlackV
senior tag

Kedves munkatársam szerdán bejött krehálva dolgozni. Ma tudtam meg, hogy bekovidosodott az egész családdal együtt. Kb az egész napot egy légtérben töltöttük, lift, megbeszélés stb. Állítólag átlag 4 nap a lappangás. Úgyhogy most szépen várunk.:/

(#34126) Vesa válasza #16695808 (#34115) üzenetére


Vesa
veterán

A megérzésed csak félig helyes. A szakemberek, orvosok nem szarják le, ellentétben a politikusokkal.

A tudomány a valóság költészete!

(#34127) lacafaca válasza MaxxDamage (#34122) üzenetére


lacafaca
őstag

tipikus elvonási tünetek, no para ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#34128) Vesa válasza BlackV (#34125) üzenetére


Vesa
veterán

Uhh, sajnálom! Azért mennyire jellemző ez a példa is. Megelőzhető lett volna, ha értelménél van az ember és köhögve nem megy közösségbe...Toljad az azelasztin-hidrokloridos orrspray-t! Vesztenivalód elvileg nincs vele. Ha minden igaz, az még pont ebben a szakaszban hatékony.

A tudomány a valóság költészete!

(#34129) t72killer válasza MaxxDamage (#34124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, az egy csöppet már túl "cool",de ha jól rémlik,dohányzással összefüggésben van ilyen. A keringésednek kéne majd egy kis noszogtatás.

A víz ahogy Laca mondja a szervezeted nikotinkövetelődzése lehet :R . Tapaszt adhatsz neki, ha nagyon kínoz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34130) MaxxDamage válasza lacafaca (#34127) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok a napi gyógyszer is! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34131) mozso válasza BlackV (#34125) üzenetére


mozso
senior tag

Nekünk már a harmadik vírust nyavaját hozza haza a kislányom a suliból 6 hét alatt.

Óvatos emberként nem mentem el 2 hete a 25 éves gimis osztálytalálkozóra. Mert éppen akkor vírnyákunk volt itthon.

Tegnap nem mentem el a felsővezetőm búcsúbulijára, mert megint vírnyákunk van.

Egyik esetben sem lettünk, mint felnőttek tünetesek (3 oltásosok vagyunk), de amire kiderült, hogy nem Covid, addigra már mindenki hazament.

Hozzáállás kérdése az egész.

(#34132) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#34130) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gyömbér+méz+citromlé és ez is jó orvosság.
Folyadék bevitel nem kevés. Az kell is.
Tapasz nem kell, bírni fogom! :K :R

Ma beszéltem dokival és holnap kezdem a másik doboz antibiotikumot (még 7 nap) és doki mondja...akkor kivárjuk a végét. Mondom jah, mást nem tehetünk. Addig szedem a vitaminokat, viszont a Pfizer gyógyszert azt csak 10 napig szedem ahogy azt megadták a kórházba.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34133) t72killer válasza MaxxDamage (#34132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én fokhagymát szoktam még nagy adagokban pusztítani, ha kehes vagyok, elvileg a bacik nem szeretik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34134) kolopele válasza t72killer (#34133) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem csak a bacik nem szeretik, nekem a gyomrom sem nagyon, nem beszélve a közelemben tartózkodókról :DDD

(#34135) Ringman


Ringman
nagyúr

jó lenne a légszűréssel is foglalkoznának az egyes intézmények (különösen eü-intézmények, valamint az óvodák+iskolák, ahol nem olthatók vannak), bevásárlóközpontok, munkahelyek, stb, mert működik:

Real-world data show that filters clean COVID-causing virus from air
An inexpensive type of portable filter efficiently screened SARS-CoV-2 and other disease-causing organisms from hospital air.

(#34136) MaxxDamage válasza t72killer (#34133) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is szoktam, de főként lila hagymát. Sajnos messze vannak az "igazi" hagymától....ma már azt se lehet rá mondani. (nem is hagyma/fokhagyma) Magába megeszem, régen 1 db elég volt sokáig! :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34137) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Romániában pénteken 385 covid halottat jegyeztek - ez 28 fő korrekciót is tartalmaz, akik nem az elmúlt 24 órában haltak meg, de eddig nem szerepeltek a listán.
A 385ből 352, azaz kb 91% oltatlan. [link]
A kórházban lévők közül 23 gyerek van lélegeztetőn.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34139) Vesa válasza kolopele (#34134) üzenetére


Vesa
veterán

:))

t72killer
Mit is lehetne erre mondani? :W :W

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34140) t72killer válasza Vesa (#34139) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Darwin-díjak sorozatgyártásban... Az antivaxxer YT videók meg még mindíg fenn vannak, hiába a nagy bejelentés, hogy szedik lefelé őket + a FB is dugig van tömény baromsággal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34141) Ringman


Ringman
nagyúr

génlottó: egy génváltozat befolyásolhatja/meghatározhatja a covid súlyos lefolyását + alzheimer-kór kezeléséhez is támpontot adhat:

A prenylated dsRNA sensor protects against severe COVID-19

Importantly, in hospitalized patients, expression of prenylated OAS1 was associated with protection from severe COVID-19, suggesting this antiviral defense is a major component of a protective antiviral response.

A genetic link between risk for Alzheimer's disease and severe COVID-19 outcomes via the OAS1 gene

Collectively, our data support a link between genetic risk for Alzheimer’s disease and susceptibility to critical illness with COVID-19 centred on OAS1, a finding with potential implications for future treatments of Alzheimer’s disease and COVID-19, and development of biomarkers to track disease progression.

szerk:
na magyar cikk is van:
Ugyanaz a génváltozat felelős az Alzheimer kialakulásáért, mint a súlyos COVID-ért

[ Szerkesztve ]

(#34142) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Pici adat snapshot]

Ebből mik látszanak:
Súlyos állapotban jelenleg kórházban vannak 460-an.
- 349 belőle oltatlan(75.8%).
- 68 két dózissal oltott(14.7%).
- 29 hárommal oltott(6.3%).

És a lakosság arányában hogyan oszlanak meg ugyanezek az arányok?
9217000 lakos
- Nem kapott egyáltalán oltást: 3.040.552 (32.9%)
- Két dózissal oltott, de hárommal nem: 1.956.092 (21.2%)
- Három dózissal oltott: 3.721.514 (40.3%)
(Ha összeadjuk ezeket a számokat, nem jön ki a teljes összeg, mert az egyszer oltottak száma még 499.242, de őket szerintem az oltatlan kalapba rakják a súlyos esetek jelentésekor)

Ebből az látszik, hogy a három kategóriából már többségben vannak azok, akik 3 oltást kaptak, súlyos állapotban pedig harmadannyian, mint akik kettőt kaptak. Ha ezt a lakosságon belüli arányukkal is összevetjük, akkor kb. az látszik, hogy 3. vs. 2 dózis: 83% környéki hatékonyság növekedés. Három dózis vs. oltatlanok lakosságarányosan összevetve: 93.75%.
Két dózis vs. oltatlanok: 77% hatékonyság. Amúgy ott most éppen csökkenőnek néznek ki a trendek. Remélem nem rontottam el sehol a számolást. Én ezekben a számokban tudok a legjobban megbízni, mert ezek a jelen valóságából jönnek, szerintem sokkal pontosabb képet adnak, mint bármilyen study. Viszont persze viszonylag nagy a napi ingásuk, szóval időben kisimított módon jobb lenne elemezni. Érdekes lenne ugyanezt elhalálozásra is megnézni, de arra nem láttam hirtelen ilyen adatokat.

I am having fun staying poor.

(#34143) mpo válasza Drizzt (#34142) üzenetére


mpo
veterán

Az emlékeztető oltások hatásosságát mérte fel Izraelben egy vizsgálat, amiből kiderül, hogy jelentősen csökkenti a fertőzés, a súlyos betegség és a halálozás kockázatát a harmadik oltás a Pfizer-vakcina esetén.
Az alábbi megállapításokra jutottak az adatok alapján:
1. A fertőzések számában 10-szeres volt a különbség a harmadik, emlékeztető oltást kapók és a kétszer oltottak között.
2. A 60 év felettiek között a súlyos megbetegedések tekintetében 19,1-szeres volt a különbség, a 40-60 év közötti korosztályban pedig 20,7-szeres különbséget tapasztaltak az emlékeztető oltással beoltott és a kétszer oltottak között.
3. A halálozásoknál 13,9-szeres volt a különbség a 60 feletti korosztályban.
[link]

(MedRXiv)
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#34144) #16695808 válasza mpo (#34143) üzenetére


#16695808
törölt tag

Azt kéne megnézni hogy az elhunyt populáció (bármiben és itt nem a balesetre gondolok természetesen) mikor volt oltva. Ez adná ki hogy van-e az oltásnak kockázata és ezzel összevetve kellene az egészet vizsgálni.

(#34145) mpo válasza #16695808 (#34144) üzenetére


mpo
veterán

Ez adná ki hogy van-e az oltásnak kockázata
Komolytalan amit írsz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#34146) Ispy válasza #16695808 (#34144) üzenetére


Ispy
veterán

Az életnek van kockázat. A kérdés csak az, hogy mennyi az és melyiket válassza az ember.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34147) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A COVID-19 elleni vakcinák csökkentik a delta-variáns transzmisszióját - ám rövid ideig

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34148) t72killer válasza Sir Pocok (#34147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor folytatom a nyavajgásomat a variánskoktél vakcinákért :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34150) Parci válasza #16695808 (#34144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rajtad kívül senki sem foglalkozik itt az oltás kockázataival épp, mert megértik, hogy 3-4 nagyságrenddel (!) kisebb kockázatot teljesen felesleges per pillanat elemezni, sokkal, sokkal fontosabb kérdés, hogy a 2., 3. oltás mennyit farag le a megbetegedés kockázatából.

de segítek: te most azt akarod kiszámolni, hogy mekkora veszteség számodra a havi fizudhoz képest, hogy elhagytál az utcán egy 100 ft-ost, de közben nem foglalkozol azzal, hogy nem zártad be az ajtót a lakásodon és egy tolvaj elvitt 1 millió ft-ot. ez pont 4 nagyságrend ugyanis.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.