Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) BlackV válasza Mr K (#44941) üzenetére


BlackV
senior tag

mert jelenleg nincs elég adat, hogy meg lehessen határozni egy biztonságos küszöbértéket, ami felett valaki védettnek számít.

Tökéletesen értem és világos. De a tudomány le van maradva ebben a kérdésben ezért a lakosság kézbe vette a dolgot és konkrét korrelációt (ami viszont bizonyítottan létezik is) keres megfigyelési alapon. Mert az emberek rájöttek arra, hogy nem mindenkinek jó az, hogy "fél év múlva oltass és kész."

(#45002) seredy válasza bigdady (#44998) üzenetére


seredy
tag

az elég kemény lesz. búcsúzhatnak a szülők az oktatás színvonalának maradékától is. új embert nem tudnak felvenni az intézmények, mert oltottság kell, aki meg oltatja magát, úgyse fog váltani, vagy ha vált is, nem iskolából iskolába, hanem megy és keres valamit, amivel nem hal éhen.

(#45003) mpo


mpo
veterán

"Mert a járvány kezelésének, bár ebben nem osztanak érmet, az egyik dobogósa biztosan Magyarország." OV.

Jelenleg fertőzésben a 11. helyen, halálozásban a 2. helyen van az ország, csak Bulgária előz minket, ahol ~ 25%-os az átoltottság.

Ha érted, akkor már elavult.

(#45004) bigdady válasza seredy (#45002) üzenetére


bigdady
nagyúr

vidéki városba találni 4-5 tanárt nem egyszerű valóban

(#45005) BlackV válasza t72killer (#44945) üzenetére


BlackV
senior tag

Alapimmunizáció során mi ez az EMA-n kívüli pancsolás ott a fejlett nyugaton kérem szépen?

(#45006) Parci válasza BlackV (#45001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na igen. a virológusok mind olyan nyugodtak, hazmat ruhában, sok rutinnal, de tök érthető, hogy a lakosságnak nem feltétlen elég az, hogy "nyugi, húzd fel a maszkod és várj határozatlan ideig". sajnos az ivermectin is ezért futott be akkora karriert, mert hinni kellett valamiben, óriási volt rá az igény :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45007) adalbert1 válasza Ringman (#44986) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebben számomra az a borzasztó, hogy aki egy ilyen kérdésben ennyire tájékozatlan/rosszul tájékozott, vagy ennyire fals információkra alapozza a döntését (vagy insert bármi, hogy miért jutott oda, hogy ne oltasson), az vajon milyen szemléletmódot ad át a diákoknak?
Szóval szerintem radikális lépésként meg lehetne tenni, hogy ezt a 15k embert örökre elküldeni erről a pályáról (nyilván kivétel, aki tényleg valamilyen nyomós egészségügyi indok miatt nem oltathat), és elkezdeni dolgozni az oktatás újraépítésén.

(#45008) #86564352 válasza bigdady (#44998) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez megint a hülye kormány hülye döntése miatt van így. Ha egyértelmű lenne a rendelet, akkor nem lenne hova vándorolni a hülye tanárnak, mert az egyházi és magán oviban és suliban is kötelező lenne az oltás.

Amúgy hogy is van ez, az oktatási intézmény kiírhatja jogosan a hajtetűs, hányós Pistikét nem szabad vinni közösségbe, de az oltatlan nevelő gyerekmegőrző ott lehet?

Most azon mosolygok a Rogán Tóni vizsgálja meddig legyen érvényes a védettségi igazolvány. Mert nagyon használták eddig? :U

Oltásösztönzés jól: 2 ezer főt foglalkoztató Rossmann 60 ezret ad a dolgozóknak oltásért, visszamenőleg is.

(#45009) BlackV


BlackV
senior tag

Asszony épp nyomja az egyik eü intézményt. Akinek 1 vagy 2 oltása van, annak tesztet csinálnak helyben. 3 oltás ok.

(#45010) viharhozo válasza daneel_hu (#44994) üzenetére


viharhozo
addikt

Ehhez hozzatennem ocsem tapasztalatat, ahol az egesz csalad elkapta a mult heten. Az allami teszt ugy nez ki, h a pozitiv gyorsteszt utan nincs PCR, hanem ha pozitiv vagy, mehetsz haza, szevasz. Egy hete volt a teszt, azota se kapott semmilyen papirt arrol, h karantenban van, pedig a munkahelye + a gyerekek iskolaja kerne.

Ket orat allt sorban a tesztert, ennyi ido alatt egy embert vittek tovabb PCR-re, a tobbi mind pozitiv gyorsteszt, mehetsz haza. Nagy kerdes, h a gyorstesztesek bekerulnek-e egyaltalan barmilyen statisztikaba.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#45011) bigdady válasza viharhozo (#45010) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem bekerül. Háziorvos csinálta akkor nem vagyok benne biztos.
Jut eszembe hogy is kell megcsinálni, hogy lássam gyerek eeszt adatait? :R

(#45012) Parci válasza viharhozo (#45010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudtommal bekerülnek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45013) Stanlee válasza seredy (#44980) üzenetére


Stanlee
őstag

Ugy tunik a tanarok kozott eleg sok az oltasellenes, ok jobban tudjak...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45014) bigdady válasza Stanlee (#45013) üzenetére


bigdady
nagyúr

10%? Az nagyon is jó arány hogy csak ennyi

(#45016) Csatravi válasza BlackV (#45009) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akkor az még egy jó intézmény.Van ahol pld a szakellátásokban jönnek mennek a betegek mindenféle teszt nélkül. Tök mindegy hogy mennyiszer oltott vagy oltatlan. Pár napja voltam de semmi teszt nem volt.

(#45017) daneel_hu válasza viharhozo (#45010) üzenetére


daneel_hu
addikt

Össze-vissza csinálják ezt a karantén-dolgot.
Komtaktszemélyként egy megkésett határozattal szombattól szerdáig van Másodszor(!!) a gyerek otthon.
Utöbbiról van járványügyi határozatunk.

Erre állitólag tegnap az online szülöin bemondták, hogy szombatig hosszabbitva, erről külön határozat nem lesz.
Na de akkor ki volt aki elrendelte? :D

Biztos nem tartjuk be, tele lett a faszom. :(((
Szomszéd felnyomta a másik szomszédunkat, hogy karantén alatt kijárogattak. Agyrém ez…

[ Szerkesztve ]

(#45018) Hieronymus válasza Parci (#45012) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kerülnek be. Legfeljebb a gyorsteszt statisztikába, ha létezik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45019) Csatravi válasza #86564352 (#45008) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem az a hülye rendelet, hogy egyes oktatási intézményben kell másokban meg nem hanem az hogy nem teszik kötelezővé mindenkinek. Akkor nincs kibúvó. Persze ahhoz a döbröginek tökösnek kellene lenni. Ahhoz meg kevés az, hogy állandóan zsebre **szott kézzel markolássza.

(#45020) Csatravi válasza Sir Pocok (#44982) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha így folytatjuk akkor lehet bejön a megérzésem. :(((
#38924

(#45021) bigdady válasza Hieronymus (#45018) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mentőállomáson ha első gyors pozitiv akkor nem kerül be a statba valaki és nincs védettségi sem?

[ Szerkesztve ]

(#45022) Stanlee válasza bigdady (#45014) üzenetére


Stanlee
őstag

Orszagos atlag. Azokon az intezmenyeken nem segit, ahol ennel nagyobb es majd meg kell oldaniuk a tavozo vagy oltatlan kollegak miatti problemakat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45023) bigdady válasza Stanlee (#45022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi országos átlag? A 90%?

(#45024) Z.É.T. válasza Ringman (#44989) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nincs gond, van még egy csomó lehetőség csökkenteni a lélegeztetettek számát, például jövőhéttől a kék tömítésest nem, csak a sárgát számoljuk bele.
Sőt, minek is kell számolni?
Számoljuk inkább a lélegeztetőt kezelő személyzet számát, az stabilabb és inkább csökken, mint növekszik.
Meg is vagyunk, a vakcina működik, az ország működik, Magyarország előre megy, nem hátra!
(és itt is csak egy vesszőt kell beilleszteni a megfelelő helyre, hogy igaz legyen)

(#45025) AMD Power válasza seredy (#44980) üzenetére


AMD Power
titán

És ha ott is kötelező lesz 2 hónap múlva? Akkor hova mennek?? :F :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45026) Dare2Live válasza AMD Power (#44883) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én tök más miatt vettem egy huawei watch fitet 25.000Ftért. Kellett egy óra+sport gps+pulzus kombó és meglepően pontosan méri az SPO2t. Ráadásul be lehet állítani, hogy folyamatosan (talán 5percenként) mérje.

@mpo: Aki bármire jó tanár az már rég otthagyta az állami iskolákat. Ez alól max az überlelkes vonal kivétel ahol a férj/feleség tudja szponzorálni a hobbid(=tanár vagy). Aki nagyon tanár akart maradni az meg lépett az egyházi iskolákba a 2*nagyobb fizuért. 300-350nettoból már ki lehet jönni 140-180kból nem. Az állami oktatás megdöglött. Nálunk nagyobb összel menne suliba lehet megnézzük de ha nem jön elhagyjuk magyarországot. Baromira nincs hozzá kedvem de a gyerekem oktatása/jövőjét még a szeretem az országot+kényelem+jó itt... vonalért se adom.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45027) NeoPampalini válasza Ringman (#44986) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

"ez a 15k tanár egyébként miért nem hajlandó oltatni magát?"

Nem reprezentatív minta: feleségem kollégái közül a testnevelők a legnagyobb antivaxxerek, köztük megy az "immunerősítő torna" meg hasonló okos megoldások terjesztése, plusz a sok fészbukos sületlenség. A többiről csak azt tudom, hogy "azért nem oltatom be magam, mert csak".

A megfejtés itt is az, hogy akkor majd elmennek egyházi iskolába (ugyan hova kell egy 60 éves tornatanár?), vagy nekiáll vállalkozni, burkolónak áll, satöbbi.

"(ill. felmerül, hogy a tizenpárév csuklóztatás után miért pont ez teszi be a kaput?)"

A helyi tanárok 90%-ának fingja sincs a való világról, a tanári kar nőtagjainak túlnyomó része jól menő vállalkozók feleségei, csak azért tanítanak, hogy ne otthon legyenek (ezt ők mondták, nem én találtam ki, döbbenet). Nem érdekli őket kábé semmi a tanításon kívül, még a saját munkakörülményeik miatt sem panaszkodnak, vagy ha igen, akkor is legfeljebb az igazgatót vagy a tankerületet szidják, nem pedig azt, aki kitalálta ezt az egészet, a politika meg aztán pláne nem része a világuknak.

Eddig elevickéltek ebben a lábvízben, mert nekik nem volt ilyen horderejű semmi, az életpálya modell és a portfóliózás sem ütötte át az ingerküszöböt, úgy látszik, az oltás már túl nagy "kötelező házi feladat"...

(#45028) Viktoár


Viktoár
addikt

Engem nagyon érdekel hogy akik nem oltatják be magukat azok milyen meggyőződésből teszik. Milyen (racionális) érveket tudnak felsorolni a döntésük mellett?

Nálunk asszony, gyerek, és én vagyunk beoltva, a többi hozzátartozóm nem akarja. :( (Muter, fater, testvéreim és családjuk) Amikor szóba kerül a téma mindig csak azt a választ kapom hogy mert nem. :U Én eltudom mondani, le tudom vezetni hogy miért. Próbáltam nagyon leegyszerűsítveis, a két rossz közül a kisebbiket választom. De eddig még egyik sem tudta kifejteni hogy ők miért nem.

Nincs erről egy véleménykutatás?

Üdv:Viktor

(#45029) Ringman válasza Z.É.T. (#45024) üzenetére


Ringman
nagyúr

a szakadék szélén állunk, de Magyarország előre megy!

(#45030) AMD Power válasza Dare2Live (#45026) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ez is egy jó opció. Nekem van egy Samsung Watch Active 2 órám ami minden szar* mér (EKG , Vérnyomás) de véroxigén szintett nem. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45031) #86564352 válasza Csatravi (#45019) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát ez az, a döntésképtelen hatalom csak maszatol és áthárítja a felelősséget. Tekintve, hogy 100 ezer fős foglalkozási rétegeknek van már előírva az oltás, már az se nagyon áll a szavazatok miatt aggódnak. Egyébként a tanárok 90% amúgy tök fasza eredmény, nézzük a 60 év felettieknél mennyi? A görögök most jelentették be pénzbírság az oltatlan öregeknek, mert ugye jellemzően rájuk a legveszélyesebb a vírus, ők terhelik jobban az eü-i rendszert. Persze az is jó üzlet a kormánynak kevesebb nyugdíjt kell kifizetni, lehet miből osztogatni a maradéknak választás előtt.

(#45032) bopeti98 válasza Viktoár (#45028) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem a nem beoltottak többsége egyszerűen jobban fél a vakcinák mellékhatásaitól, mint a vírustól, illetve ugye ott vannak a különböző összeesküvés-elmélet hívők is, ez is egy elég széles tábor lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45033) viharhozo válasza bigdady (#45011) üzenetére


viharhozo
addikt

Ocsem nyolc napja volt tesztelni, az EESZT-ben semmi nyoma a dolognak. Tegnap hivta a haziorvost, o se lat semmit. Innentol nem vagyok rola meggyozodve, h barhol is szamon tartanak a dolgot.

Meghatalmazast kell csinalni. Ha van a gyereknek ugyfelkapuja + uj szemelyije, akkor meg tudod csinalni otthonrol. Ha nincs, akkor -> kormanyablak. Egyebkent is meg kell csinalni mindenkinek, mert ha egyszer veget er a veszhelyzet, akkor csak igy lehet majd mas receptjet kivaltani.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#45034) mpo válasza Ringman (#45029) üzenetére


mpo
veterán

Már írtam reggel, valaki megnyomta a pause gombot, mert ez egy állókép.

Ha érted, akkor már elavult.

(#45035) #86564352 válasza Viktoár (#45028) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az immunmacsó. Az aluliskolázott, aki addig nem érti amíg az IFA nem hajt a lábára. A diplomás, de hülye, mindent is jobban tud virológusoknál. A vallásos, az isten megvédi. Apátia: hát valamiben meg kell halni, 60 felett jellemző. A konteó hívő idióta. A tűtől rettegő. Az önző zéró empátiával, akit nem érdekel a társadalom amíg neki nincs szüksége kórházra, akkor persze azonnal legyen minden neki. A nagyon zen guru természetes druida a gyógytea és kevesebb maszk több mosoly pozitivitás megvédi. Az érzelemből gondolkozó: amikor valaki tények, adatok helyett a szomszéd véleményére ad, mert hát milyen ügyesen megcsinálta a mosogatót, biztos ért ehhez is és facebookon is kapja a megerősítést, hát egyszerű az angol Lancet cikket nem érti, Kemenesit nem ismeri, Karen fodrászát viszont ezer éve. Meg aki átesett a víruson viszonylag könnyen és akkor minek.

[ Szerkesztve ]

(#45036) Csatravi válasza #86564352 (#45031) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Egyébként a tanárok 90% amúgy tök fasza eredmény,"

Így van. Bár csak a más területeken dolgozók is ilyen eredményt tudnának felmutatni. Én nem bántom őket mert amíg nem kötelező mindenkinek addig az ő átoltottságuk aránya csak példa lehetne másoknak is. Amúgy jelen pillanatban sem a tanárok hanem a gyermekek hordják szanaszét a vírust.

(#45037) #86564352 válasza Csatravi (#45036) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, csak a 15 éves kölyök kiváló eséllyel megússza simán a fertőzést, akár észre se veszi, míg az 55 éves tanár számára célszerű lenne az oltás. És éveket elcseszni a gyerek formatív éveiből nem igazságos. Most egy közösségben, levegőben terjedő vírusnál alap, hogy tanárok, eladók, vendéglátósok, irodisták stb. ahol napi szinten sok emberrel kapcsolat, hogy kötelező kellene legyen. Nem a konteós egyedül üldögélő kamionos és mozdonyvezető nyomatják a görbét amin látszik hetek óta Mo. felfele megy!

#45038
Egy kis bónusz, plusz szabadnap, helyi felhívások stb. már is lehetne ösztönözni gyártósori melósok körében is. Ha ész és érzelem kevés, akkor pedig szigor.

[ Szerkesztve ]

(#45038) Dare2Live válasza #86564352 (#45037) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyárban soron is rengetegen vannak műszakonként 1500+on egy csarnokban az átoltottság meg jó ha 40%os. Ehez képest a tanárok istenkirályak.

Láthatóan van vmi koreláció az IQ/iskolai végzettség/munkakör közt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45039) gaborn1 válasza Dare2Live (#45038) üzenetére


gaborn1
tag

Én nem leszólni akarom a gyári munkásokat, de valahogy trend lett, hogy köztük vannak azok az emberek akik nem oltatnak, mert:
1 a Józsi haverja is oltatott, előtte semmi baja nem volt, azóta beteg lett és kórházban fekszik
2 egészséges vagyok erős immunrendszerrel, nekem ne adjanak be semmi szart
3 az oltás népírtás miatt készült mesterségesen

(#45040) Cseri0058 válasza Viktoár (#45028) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nálunk az a helyzet, hogy 3 emberből 2-en átestünk a víruson úgy, hogy semmi tünetünk nem volt. A 3 embernek nem volt elegendő antiteste+pcr teszt is negatív lett. Senki sincs oltva. Tehát a 3. ember nem fertőződött meg úgy, hogy egy háztartásban élünk, illetve úgy esett át rajta 2 ember, hogy észre sem vette. Ezek után miért kellene felvenni az oltást? Egy olyan oltást, amit kb 1 év alatt dobtak piacra. A tesztelők, pedig Ti vagytok.
Szóval nagyon leegyszerűsítve, a két rossz közül a kisebbiket választom.
Hozzáteszem, hogy valószínűleg, ha felvenném az oltást nem lenne semmi bajom, de a fent leírtak után miért tenném meg? Ha már egyszer van természetes ellenanyagom...
Nem vagyok szakértő és én nem mondom senkinek sem, hogy ne vegye fel az oltást. Én jelenleg így látom a dolgot, és ha megint azok a kommentek jönnek csak, hogy hülye vagyok meg idióta, meg takarodjak, ezeken igazából csak nevetni tudok.

(#45041) Csatravi válasza #86564352 (#45037) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha azért aggódunk hogy mi lesz a gyerekekkel ha a tanár lebetegszik és elmarad az oktatás akkor azért is aggódhatunk mi lesz a pékkel, a konyhásokkal, nyomdászokkal, iskolaszergyártókkal stb. stb. mert ez mind hatással lenne az oktatásra(is). Minden mindennel összefügg. Ezért nem kellene itt tökölni. Vagy ha tökölés megy akkor meg az van amit most élünk meg annak minden következményével. Hiába védek egy ágazatot ha a dominó megborul akkor ...

[ Szerkesztve ]

(#45042) Viktoár válasza Cseri0058 (#45040) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem semmi baj a meglátásoddal, de te utólag döntöttél úgy hogy nem oltatod magad.
Ha előre tudom hogy elesek akkor inkább leülök. ;)

Másrészt a 3. ember arra alapoz hogy ti szerencsésen túl vagytok rajta? Tizenévesen gondolhatttam volna hogy minek tanulni vagy dolgozni hiszen Bill Gates is gazdag. ;]

"Egy olyan oltást, amit kb 1 év alatt dobtak piacra. A tesztelők, pedig Ti vagytok."
Ez egy nagyon rossz gondolat, hessegesd ki a fejedből. Évek óta létező technológia, másrészt mennyi lenne az elhunytak száma az oltás nélkül? Ha 1 millóból csak 10 emberen segít a többi anékül is túlélte volna már megérte nem? :)

Üdv:Viktor

(#45043) BlackV válasza Cseri0058 (#45040) üzenetére


BlackV
senior tag

Fentebb azt írod nem volt elegendő ellenanyag, aztán meg lejjebb azt írod van elég "termeszetes" ellenanyagod. Most akkor ezt hogyan kell értelmezni?

(#45044) catroot


catroot
veterán

Tegnap írtam, hogy apósnak elcseszték a pcr tesztjét.

Rákérdezett a háziorvosnál, hogy akkor most mi van ilyenkor? Végül a válasz az, hogy a gyorsteszt úgyis negatív volt, pihenjen és kész. Nem ismétlik meg a pcr-t.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#45045) bigdady válasza gaborn1 (#45039) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy ismerősöm 41 éves is ezt mondta most a kórházban fekszik oxigént kap egy hete vitték be több napos láz után asszonnyal együtt. Azt hitte immunrendszere megvédi..

(#45046) FіkuszKukіsz válasza Cseri0058 (#45040) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért kellene felvenni, mert az átesés nem garancia az újrafertőződésre és ha megtörténik arra sem, hogy nem lesz súlyosabb mint az előző. Plusz az átesés+vakcina elég jó védettséget ad.

Romanes eunt domus

(#45047) BlackV válasza bigdady (#45045) üzenetére


BlackV
senior tag

Nálam is van már 2 ismerosnyi tavolsagra állapotos csaj altatásban, gépen. Baba kint császárral, tudtommal ő oke.

(#45048) Ezekiell válasza Cseri0058 (#45040) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem kötöttem be a biztonsági ovem, balesetem volt, ki szálltam sértetlenül. Minek kossem be ezután, tuti a kovetkezonel se lesz bajom. :B

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.