Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Parci válasza Kékes525 (#56999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vajon miért nem a halálozási görbét teszi be...?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57002) Parci válasza Gothmog (#57000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, próbálunk is megfelelő helyről venni vagy termeszteni ilyesmit és nem is annyiba kerül, mint a boltban. de napi 500 mg-ot szedni egy gyereknek szerintem brutál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57003) PuMbA válasza Parci (#57002) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez tényleg túl lett gondolva. Egy gyerek ebből iszik 1,5-2 decit és kész: [link] :) 100% gyümölcstartalom, nincs benne semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#57004) Nordik


Nordik
őstag

A harmadik Pfizer oltást hány hónappal a második után érdemes felvenni? Általánosságban a fél év megfelelő? Vagy érdemes kitolni esetleg előbb felvenni?
December 15en kaptam a másodikat így a jelenlegi szabályok szerint június 15ig érvényes a kártya. Persze ez változhat addig, főleg az uniós 270 nap miatt.

(#57005) rgeorge válasza rgeorge (#56967) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor még egyszer: 12-18 éveseknél mennyi most az oltásköz? Az első után hány héttel adnák a 2-at?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#57006) Ringman


Ringman
nagyúr

nem túl jó hírek:

mRNA-1273 or mRNA-Omicron boost in vaccinated macaques elicits comparable B cell expansion, neutralizing antibodies and protection against Omicron

Here, nonhuman primates that received mRNA-1273 at weeks 0 and 4 were boosted at week 41 with mRNA-1273 or mRNA-Omicron. Neutralizing antibody titers against D614G were 4760 and 270 reciprocal ID50 at week 6 (peak) and week 41 (pre-boost), respectively, and 320 and 110 for Omicron. Two weeks after boost, titers against D614G and Omicron increased to 5360 and 2980, respectively, for mRNA-1273 and 2670 and 1930 for mRNA-Omicron. Following either boost, 70-80% of spike-specific B cells were cross-reactive against both WA1 and Omicron. Significant and equivalent control of virus replication in lower airways was observed following either boost. Therefore, an Omicron boost may not provide greater immunity or protection compared to a boost with the current mRNA-1273 vaccine.

---
[link]
THREAD - STATE OF COVID IN UK Quite long but hopefully comprehensive thread on where we are...
TLDR: cases increasingly hard to interpret, hosp & deaths declining, schools big issue, new (but not more severe) subvariant growing
[...]
Both Delta & Omicron more likely to cause symptoms than Alpha *and* 2nd infections just as likely to have symptoms as 1st Delta infections.

"enjoying a normal experience"

(#57007) Ringman válasza rgeorge (#57005) üzenetére


Ringman
nagyúr

21 nap - 3 hét

(#57008) Parci válasza rgeorge (#57005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

21 nap

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57009) Kékes525 válasza Nordik (#57004) üzenetére


Kékes525
félisten

Több dologtól függ. Ezek mérlegelése dönti el.

1. Optimális immunválasz 5-6 hónappal a 2. oltás után várható. DE!

2. A vakcinázás optimális időpontját erősen befolyásolja az aktuális járványhelyzet. Járvány előtt, a védelem miatt szükséges lehet akkor is, ha az még nem fog optimális választ adni.

3. Másrészt függ attól is, hogy mennyire vagy veszélyeztetett, idős, több, krónikus, a COVID-19 betegségre veszélyesebb, alapbetegséged.

Tehát mérlegelni kell, nincs egyértelműen, minden helyzetre igaz válasz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57010) rgeorge válasza Parci (#57008) üzenetére


rgeorge
addikt

Zsír. Három hét múlva biztosan lesz szóbelije... Akkor majd alkudozunk, vagy nem megyünk el a 2-ra és kérünk újabbat későbbre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#57011) Nordik válasza Kékes525 (#57009) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor talán megvárom azt az általános 6 hónapot és meglátom akkor milyen szabályok lesznek. Mert jelenleg ugye a második oltastol számított 6 hónap múlva veszted el a kártyát. :U De ez kitudja addig változik e. Rohanni nem akarok felvenni.

(#57012) t72killer válasza natë (#56989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#56990+#56993: teljesen a "sötét oldalra" állt, ezt elrettentőként linkeltem. A FB profilja meg további sci-tard tartalmakkal van tele.
Már ott elvérzik, hogy mi lenne az első védelmi vonal: azok bizony az antitestek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57013) t72killer válasza Ringman (#57006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez baj. Vajon ugyanakkora darabszámú volt a két vírusminta, amit neutralizálni kellett? (Az omi uis másképp szaporodik).

A régi mumusom imprintingnek kéne utánanézni, de ez leginkább csak az elkészült antitestek szekvenciálásával lehet kideríteni, lassan ideje volna. +Ez működhet másképp embernél és makákónál.

Viszont imprint témában mintha jó eredmények lennének vuhanival oltott+omikronon átesett usereknél, ami úgyis kb mindenki lesz max 2-3 hónapon belül, sokan 2x is. A millió zlotyis kérdés, hogy egy vuhani oltás+omi kombóra mivel lesz érdemes ráoltani :F .

#57014: +1 :R . Innen is látszik, hogy "kutatóorvos" :Y emberünk, alapfogalmakat kever.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57014) Kékes525 válasza t72killer (#57012) üzenetére


Kékes525
félisten

+ a nem specifikus (veleszületett) immunválasz. Az is nagyon gyors, csak kevésbé hatékony.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57015) mpo válasza Parci (#56996) üzenetére


mpo
veterán

Dohányosoknak több C vitamin kell. A tárolás és a főzési módszer is csökkenti a C vitamin tartalmat.
Akit érdekel a táblázatomról csináltam egy képet:

Ha érted, akkor már elavult.

(#57016) Ringman


Ringman
nagyúr

this is mild (esetleg oltottaknál): [link]

for unvaccinated Study on our population in southern Sweden shows Omicron comparable to Delta in Severity but in comorb of 2 or more - it is ACTUALLY Worse than Delta - BUT! for vaccinated less severe than Delta!
---
svéd study - google translate: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57017) Hieronymus válasza Parci (#56895) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az idézet elején lévő százalékokat nem én számolgattam.

A német számítások alapján, napi 400ezer fertőzésben határozták meg az elméleti célt. Ennyi fertőzött esetében az egészségügy még működőképes marad. Az intenzív ágyak foglaltsága 20-25% körül lesz.
A részleges korlátozás csökkentés mellett sem emelkedik a napi fertőzések száma annyit, hogy belátható időn belül elérje a napi 300 ezret.
A képet kicsit árnyalja, hogy most jöttek rá egy dologra. A háziorvosok sok covid beteget tévesen diagnosztizáltak és kezeltek. (Az háziorvosok egy jelentős része legfeljebb vérnyomásmérést végez személyesen. Az kétévenkénti páciens állapot ellenőrzésből élnek. A szakma betanított munkásai.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#57018) Parci válasza Hieronymus (#57017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de itt magyarországról volt szó, a mostani helyzetről. teljesen kizárt, hogy ez a pörgés ne szakadjon be belátható időn belül. hogy közben hány usert ér el, az jó kérdés, de mostanában a biztonság kedvéért inkább kétszer is betaggeli őket :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57019) Drizzt válasza Ringman (#57006) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha embereken is ez igazolódik, akkor nyugodtan lehet tolni még egy Moderna boostert negyediknek, ha helyzet lesz. Úgy látom a mennyiség ugyanakkora volt a kétféle boosternél(50 mcg).
Amúgy erre utaltam régebben, hogy nem látok semmi garanciát arra, hogy egy spéci omikron vakcina jobb lesz bármivel, mint egy sima booster. Sejtettem, hogy okkal nem csináltak eddig variáns vakcinákat. Mert az engedélyeztetési nyűglődés újra kezdődik vele, ellenben arra semmi garancia, hogy jobb lesz. Attól függetlenül azért bíztam benne én is, hogy legalább valamivel jobb lesz, de ezek az eredmények azt mutatják, hogy nem. Bár a gyakorlat még mutathat akár mást is, mert azért főleg laboratóriumi tesztek és majmok vs. valóság és emberek.

I am having fun staying poor.

(#57020) Parci válasza Drizzt (#57019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez azért szomorú, mert közben meg a variánsok egyre inkább átlépik a korábbi védelmet. magyarán, évente 1-2x b.szott betegek leszünk. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57021) Ringman válasza Parci (#57020) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lehet csak és kizárólag az oltásra hagyatkozni. [link]

meg a gógyi-bácsikkal/gógyi-nénikkel kell valamit kezdeni (de facto ténylegesen kötelezővé tenni az oltást)

szerk:
nagyon kéne az az orrspray-vakcina [link]

[ Szerkesztve ]

(#57022) Ringman


Ringman
nagyúr

Tracking cryptic SARS-CoV-2 lineages detected in NYC wastewater

To monitor New York City (NYC) for the presence of novel variants, we deep sequence most of the receptor binding domain coding sequence of the S protein of SARS-CoV-2 isolated from the New York City wastewater.

érdekes, akkor ezt itthon is lehetne csinálni (vagy csinálják is)

(#57023) Parci válasza Ringman (#57021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elsősorban arra kéne hagyatkozni, de arra izomból (= kötelező)

de azért nem ártana, ha az oltások elég jó védelmet tudnának adni, kb. mint a régi variánsok ellen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57024) Ringman válasza Parci (#57023) üzenetére


Ringman
nagyúr

eddig úgy néz ki, hogy az (első generációs) mrns ennyit tud - és ezek gyak. 3 dózisos oltások lettek.

valamelyik nap linkeltem, hogy a novavax jobbnak tűnik: [link]

A recent study by Novavax suggests it may be able to provide broader protection across variants than other vaccines so far. That has interesting implications for vaccine design, if true.

de ott meg gyártástechnológiai problémák voltak sokáig, pl szeptemberi cikk:
[link]
Where is Novavax vaccine? The world is waiting. But Novavax relies on a special ingredient from a tree extract—but it ran into a shortage because of competition with… wait for it ➡️ ROOT BEER 🍺 & SLURPEE.

illetve nem akarok bigfarmázni, de azért az fda elég "érdekesen" áll hozzá a moderna-j&j-pfizer hármason kívüli oltások engedélyezéséhez, pl a covaxint november elején beadták engedélyezésre, most így áll a helyzet: [link]

szerk:
értem én, hogy "nem ezt ígérték" meg az oltottság=szabadság, de talán a kurva maszkhordás, a superspreader-eventek felfüggesztése és a szellőzőrendszerek kiépítése nem lenne akkora input. (jó, az utóbbi nyilván sok pénz még alkotmányos költségek nélkül is, de azért ez bőven megtérülő kategória lenne)

[ Szerkesztve ]

(#57025) Kékes525 válasza Ringman (#57016) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon érdekes! :K Küld el Ruvainak! :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57026) Ringman válasza t72killer (#57013) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt egy thread erről: [link]

Should we wait for an Omicron-specific booster? Short answer: No
[...]
2 weeks later, the team checked the neuts levels from each arm against various viral strains.
For ALL strains the neuts level of Arm2⃣ (Omi💉) were NOT better than Arm1⃣ (WT💉)
This was also true for Omicron 😳. Look at gray lines at w#43 in both graphs (WT: solid; O: broken)

Why? This is probably the Original Antigen Sin (OAS). The immune system already learned how a WT Spike protein looks like and lost some plasticity to learn the nuances of Omicron-spike. For non-scientists: think about it as if you're trying to speak in a foreign language

After a certain age, no matter how hard you try, you still have a specific accent of your mother tongue and you cannot forget it. The same is true for your immune system: it cannot unlearn the "accent" of a WT spike.

s it totally bad? I don't think so! First, it means that we don't need to wait for anything and @pfizer /@moderna_tx can produce at full speed the current vaccine. Moreover, 🇮🇱MoH recently showed that a fresh 4th dose really helps against O-infection and severe cases.

(#57027) Rive válasza Ringman (#57024) üzenetére


Rive
veterán

eddig úgy néz ki, hogy az (első generációs) mrns ennyit tud - és ezek gyak. 3 dózisos oltások lettek.

Ez így nagyon félrevezető. Összehasonlításként meg lehet nézni, mit 'tud' a tök hagyományos Sino :U

Illetve effélét majd akkor, ha az mrns 'hagyományos' alkalmazási körben is ki lesz próbálva, hogy legyen korrekt összehasonlítási alap.

Szimplán arról van szó, hogy ilyen gyorsan változó 'megfázás jellegű' vírus ellen a legjobb vakcina is csak korlátozott védelmet ad.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57028) Kékes525 válasza Ringman (#57026) üzenetére


Kékes525
félisten

Az antigenic imprinting (antigén bevésődése (lenyomata), eredeti antigénbűn, Original Antigen Sin OAS):

[Immunological imprinting of the antibody response in COVID-19 patients]

[Heterologous infection and vaccination shapes immunity against SARS-CoV-2 variants]

[Immune imprinting, breadth of variant recognition and germinal center response in human SARS-CoV-2 infection and vaccination]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57029) Ringman válasza Rive (#57027) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyilván ez így is nagyon jó (eddigi történelemben példátlan!) eredmény, csak egyszerűen kevesebbet tud, mint a v1-es vakcina esetén, amikor is a terjedést is meggátolta.

mivel azóta nem gátolt a terjedés, egyszerűen ebben a tekintetben lelépte a vírus a jelenleg alkalmazott oltóanyagokat, a társadalom+kormányzat meg nem volt hajlandó más, helyettesítő intézkedést megtenni a terjedés korlátozása érdekében.

(#57030) Chesterfield válasza Kékes525 (#57028) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez ha jól sejtem nem olyan jó hír.
Mi lesz a további mutánsokkal?

(#57031) Ringman válasza Kékes525 (#57028) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#57032) pjen válasza Ringman (#57029) üzenetére


pjen
félisten

Ne is tegyen, szép lassan mindenki megkapja, mindenképpen.Oltakozni kell, hogy ne pusztuljunk bele oszt jónapot.

(#57033) Ringman válasza pjen (#57032) üzenetére


Ringman
nagyúr

szarni bele, majd mindenki pörget évente egyet-kettőt a ruletten, hogy kap-e maradandó egészségügyi károsodást, vagy nem.

nem tudok azzal mit kezdeni, hogy valakinek az a mérce hogy ne haljon bele egy fertőzésbe, aztán ennyi, de lehet nekem van túl magasan az igényszintem.

(#57034) Kékes525 válasza Ringman (#57031) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ez pedig ellentmond az előzővel. Szerintem az antigénbevésődés már megtörtént (ha ez egyáltalán jelentős) és a mostani boosterek nem hiszem, hogy lényegesen növelnék azt. Ezekre kérdésekre még további vizsgálatok szükségesek, de hamarabb fog megjelenni az omikron elleni vakcina és annak hatékonysága, vagy hatástalansága választ fog adni erre kérdésre. Meglátjuk, szoktam volt mondani (vak is ezt mondta :D ).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57035) Kékes525 válasza Chesterfield (#57030) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez még nem egy eldöntött kérdés. Duda, Kemenesi szerint ez nem jelentős. Én hiszek nekik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57036) pjen válasza Ringman (#57033) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted mit kéne tenni, az életnek menni kell tovább. egyre több országban belátják. Mindenki nem melózhat HO ban és nem is lesz mindenki egész nap maszkban. Csütörtök délelőtt voltam dokinál, nem covid miatt. se a dokin se a nővéren nem volt maszk.

(#57038) pjen válasza Ezekiell (#57037) üzenetére


pjen
félisten

Valószínűleg arra, hogy be vannak oltva , egyébként meg tele a hócipőjük az egésszel. Menj el egy hiperbe vagy a piacra, az emberek felén nincs maszk, vagy az orrára van húzva. Egyébként ha 3 pfizer nem elég akkor úgyis megette a fene, aki meg nem oltakozott az úgy járt.

(#57039) Ringman válasza Ezekiell (#57037) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem érted, hát megunták a vírust!

(#57040) pjen válasza Ringman (#57039) üzenetére


pjen
félisten

Meg fogsz lepődni, de így van. Beoltatta magát a többit leszarja. Egyébként amig több tizezres nézőszámmal lehet sport eseményt rendezni, béke menetet tartani, addig szerintem bőven igazuk van.

[ Szerkesztve ]

(#57041) Drizzt válasza pjen (#57038) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Menj el egy hiperbe"
Amióta kötelező ebben a körben, én még senkit nem láttam boltban, akin ne lett volna maszk. Még az orra alá húzás is nagyon ritka most. Egyébként a mostani szabályozás szerintem rendben van. Amiről nem tudok nyilatkozni, az az iskola, mert nem tudom ott követni mi folyik és mi nem.
Home office-et meg járványos időszakra úgy kéne szabályozni, hogy a munkavállaló önként dönthet az otthonról végezhető munkák elvégzésének helyszínéről, de ha akar, mert olyan a heppje, akkor bemehet saját felelősségre.

I am having fun staying poor.

(#57042) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes épp betegnek lenni ezzel a szarral úgy, hogy tudod, hogy egy problémás valami, mindenféle nyűgöket okozhat hosszútávon is. más vírusnál nincs benned ilyen para, lehet, hogy beteg vagy vele 3 hétig, de aztán mész tovább. itt meg ott motoszkál a fejedben, hogy "na, vajon mit qrtál szét bennem, te kis csibész?!".

a kisebbik fiam másfél napig a halálán volt, azóta csak náthás, de a testhője 36,7, mint a szög.

a nagyobbik fiam is bő másfél napig volt a halálán, azóta már nem kell tömni lázcsillapítóval, viszont azóta is hőemelkedése van, ami délután lázig emelkedik, valamint percenként egyet-kettőt köhög.

a feleségem még kérdőjel, de legalább nincs rosszabbul, mint az első napján.

én talán csak hulla fáradt vagyok.

de a para ott van bennem végig, hogy kiben milyen rombolást végez. na, ezt viszont nem szívesen futnám meg évente 2-3 körben, mert előbb-utóbb kisorsol valami szart. szóval valahogyan jó lenne ellépni ebből, és az biztos, hogy itt komoly lezárás nem lesz, nem is opció. ahogy az is biztos, hogy az, hogy "beoltattam magam, innentől hagyjanak békén" sem az, mert csak romlik tovább az egész így is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57043) Parci válasza Drizzt (#57041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Amiről nem tudok nyilatkozni, az az iskola, mert nem tudom ott követni mi folyik és mi nem."

az összes gyerek elkapja, méghozzá egy-két kör elég hozzá, egyik héten az osztály egyik fele hiányzik, másik héten a másik. hazaviszik, és otthon is minden egyes családtag elkapja (max. aki atom védett valamiért, azon nem jön ki semmi).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57044) daneel_hu válasza Parci (#57042) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...na, ezt viszont nem szívesen futnám meg évente 2-3 körben, mert előbb-utóbb kisorsol valami szart"

Nem fogod, nyugi.

(#57045) daneel_hu válasza pjen (#57036) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerinted mit kéne tenni, az életnek menni kell tovább. egyre több országban belátják. Mindenki nem melózhat HO ban és nem is lesz mindenki egész nap maszkban. Csütörtök délelőtt voltam dokinál, nem covid miatt. se a dokin se a nővéren nem volt maszk."

Ennyi.
Nincs mit tenni, ezen most már tovább kell lépni.

(#57046) Parci válasza daneel_hu (#57044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, engem most sem baszott oda igazán :) (vagy csak kivár és lesből támad...)

amúgy... szóval egy barátom nagyon jól ismeri a neumann labs-osokat. ma kijött, levettem egy mintát asszonypajti orrából, elvitte, lesz valamiféle (biztosan nem teljes) szekvenálás! a dolog szépséghibája persze pont az, hogy én vettem le a mintát, elég bénán sikerült, szóval simán kinézem magamból a negatív pcr-t is :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57047) Ringman válasza Parci (#57042) üzenetére


Ringman
nagyúr

de a para ott van bennem végig, hogy kiben milyen rombolást végez

ismerős, de tényleg felesleges rajta aggódni, már olyan amilyen :/

komoly lezárásra már nem nagyon lesz szükség (ha mégis arra kellene fanyalodni, akkor az azt jelenti, hogy nem léptek időben), azt ki lehetne váltani a tömeges teszteléssel, rendelkezésre álló ffp2-es maszkok hordásával, légszűréssel, stb.

btw japánban már itt tartanak:
[link]
If you look up Google Maps in Japan using the search terms “restaurant CO2 concentration monitor”, you can pick your restaurant based on the availability of real-time indoor CO2 monitor levels. And there are many choices

--
Scripps study finds Fitbit, Apple Watch can identify COVID-19 infection long-term effects
--
Yale researchers develop wearable COVID-19 exposure detection device
--
Use of Physiological Data From a Wearable Device to Identify SARS-CoV-2 Infection and Symptoms and Predict COVID-19 Diagnosis: Observational Study

Longitudinally collected HRV metrics from a commonly worn commercial wearable device (Apple Watch) can predict the diagnosis of COVID-19 and identify COVID-19–related symptoms. Prior to the diagnosis of COVID-19 by nasal swab polymerase chain reaction testing, significant changes in HRV were observed, demonstrating the predictive ability of this metric to identify COVID-19 infection.

nagyon sok lehetőség lesz/lenne a mindennapi életet biztonságosabbá tenni, de nincs rá törekvés, mert az átlagembert nem érdekli, ill. beletörődik hogy most már ez a "normális" állapot. hát nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#57048) Ringman válasza daneel_hu (#57045) üzenetére


Ringman
nagyúr

lenne mit tenni, csak nem "kényelmes".

(#57049) pjen válasza Drizzt (#57041) üzenetére


pjen
félisten

Bizony, milyen igazad van. Haverom például egy gépműhelyben melózik 30 ad magával. Mindenki haza viszi a dreha padot. Én is az 5 extrúdert. Az emberek nagy része még most se irodában melózik. Valami majd lesz, az északi országok már elindultak.

(#57050) Ezekiell válasza Ringman (#57048) üzenetére


Ezekiell
veterán

Meg pénzbe kerül, az meg hát mimár, jajjne.

Az emberek ostobák.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.