Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Krinyo válasza Jablocskov (#6000) üzenetére


Krinyo
senior tag

Van akinek már megvolt a második adag is, igaz az azóta számított 28 nap még nem telhetett le valóban.

(#6002) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Breaking:
WHO: Hatásos a kínai Sinopharm és a Sinovac vakcina

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6003) Krinyo válasza Sir Pocok (#6002) üzenetére


Krinyo
senior tag

A WHO-nak azt sem hisszük el amit kérdeznek.

(#6004) Jablocskov válasza Sir Pocok (#6002) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez az eredeti hír: [link]
Sajnos elég homályos ez továbbra is.

(#6005) Krinyo


Krinyo
senior tag

Ismerős szarul érzi magát, nem akar javulni, már egy hete szenved ezzel. Bemegy, felvétel, vérvétel: kétoldali tüdőgyuszi. Gyenge mint a harmat, de hazaküldték, nem vették fel osztályra... :(

(#6006) Jablocskov válasza Krinyo (#6005) üzenetére


Jablocskov
tag

Teszt legalább volt?

(#6007) Krinyo válasza Jablocskov (#6006) üzenetére


Krinyo
senior tag

Felesleges volt, mivel az összes kollégája pozitív volt. Ők már jobban van vannak, míg az ismerős nagyon nem akar javulni.

(#6008) S e t h válasza Krinyo (#6005) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ugyanez a családban pozitív teszttel, annyi különbséggel, hogy egy hét múlva többszöri elesés, gyengeség után személyes bevitellel(másik covidos által) felvették osztályra. Egy héttel korábban mentő még nem szállította be, kétoldalú tgy.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6009) pit stop


pit stop
addikt

Teszteltetni kötelező?
Mármint ha elküld háziorvos... Háztartások belül van több pozitív, tudom hogy covid, de elküldött tesztre.
Én viszont 1-2 hónap múlva oltást kérnék/kapnék, de ha pozitív lesz akkor 3 hónapig elküldenek, mert átestem rajta....
Vagy van ellentétes infó? :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#6010) bigdady válasza pit stop (#6009) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem kötelező orvosa válogatja. Pl családon belül ha van már egy pozitív akkor tesztre sem küldenek maradj otthon a másik karanténjàban.

Egyebkent kolléga múlt hét hétfőn lett covidos, nője vasárnap de semmilyen karantént vagy bármilyen határozatot sem kaptak, holnap le is jár a semmi...

[ Szerkesztve ]

(#6011) Kékes525 válasza kw3v865 (#5992) üzenetére


Kékes525
félisten

"Hatásos a SinoVac és a SinoPharm vakcinája:"

A cikkben nem az van, mint ami a címben.

"A Sinopharm és a Sinovac kínai gyógyszergyárak benyújtották a Covid-19 elleni védőoltásuk hatásosságáról tanúskodó adatokat, amelyek megfelelhetnek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által követelt kritériumoknak, közölte szerdán a WHO tanácsadó testületének elnöke."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6012) Jablocskov válasza Kékes525 (#6011) üzenetére


Jablocskov
tag

Sajnos továbbra sincs semmi konkrétum, csak a maszatolás folytatódik.

(#6013) M3aN válasza bigdady (#6010) üzenetére


M3aN
senior tag

Hétfőn este jött meg a pozitív eredményem, kedden tájékoztattam a háziorvost és egy kósza gondolat nem hangzott el arról sem, hogy maradjak itthon. Képzelem, hogy van olyan személy aki számára ez nem egyértelmű, és nem határozat nincs, de még arra való emlékeztető sem, hogy mit tartsak be. Egy infó volt, mikor telefonáljak az ügyben, hogy érzem magam.
Lehet egyedi az eset, lehet nem, de nem követendő szerintem. Természetesen semmit nem kaptam azóta sem, gondolok határozatra, piros címkére (van még egyáltalán?) vagy bármire.

(#6014) Chesterfield válasza M3aN (#6013) üzenetére


Chesterfield
senior tag

az én szomszédom is kovidos volt néhány hete, naponta lihegte be a lépcsőházat, mászkált össze-vissza

(#6015) Kékes525 válasza Jablocskov (#6012) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a szomorú. Holnap kapom a másodikat és szeretnék már biztosat tudni, hogy mit tud a Sinopharm a mutánsokkal szemben is. Nagyjából ennyit tudunk róla:

[How the Sinopharm Vaccine Works - The New York Times]

[Sinopharm needs trial results to decide if COVID-19 vaccine needs booster shot: executive]

[Sinopharm, Sinovac COVID-19 vaccine data show efficacy: WHO]

[Coronavirus latest: Sinopharm and Sinovac vaccine data show efficacy, WHO says]

[A Phase III clinical trial for inactivated novel coronavirus pneumonia (COVID-19) vaccine (Vero cells)]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6016) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Friss hír az AstraZeneca-vakcináról 💉🦠

A korábban publikáltnál nagyobb lehet a trombóziskockázat az AstraZeneca COVID-vakcinájának beadása kapcsán, ez azonban MÉG MINDIG LEGALÁBB 3 NAGYSÁGRENDDEL KISEBB, mint ami a COVID-megbetegedés súlyosabb formáihoz társul, és az európai átlagnépességre jellemző rizikónak is a töredéke. Egy friss közlemény [1] szerint Norvégiában, ahol az eddigi oltottak 78%-a nő, a 65 év alatti korosztályban 130 000 oltott közül 5-nél fordult elő fokozott vérzési hajlam mellett kialakuló vérrögképződés – az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által is vizsgált ritka mellékhatás. Nagy-Britanniában, ahol jóval heterogénebb az eddig oltottak populációja, a mintegy 11 millió adag AstraZeneca-vakcina beadása kapcsán összesen 5 esetben jelentettek ugyanilyen mellékhatást. Összességében az európai országokban több mint 20 millióan kapták már meg az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca gyógyszergyár által fejlesztett oltást, és egyelőre úgy tudni, közülük 30 körüli a ritka hátterű vérrögképződés által érintettek száma. Feltételezik, hogy a jelenség hátterében autoimmun reakció állhat, hasonlóan a heparin típusú véralvadásgátló gyógyszerek alkalmazása során ritkán előforduló vérrögképződéshez. A gyógyszerhatóságok és tőlük függetlenül is számos kutató vizsgálja, bizonyíthatóan van-e összefüggés, és ha igen, milyen kapcsolat lehet az oltás és a ritka vérrögképződés között, továbbá milyen egyéni jellemzők növelhetik a kockázatot. A jelenlegi szakmai álláspont – köztük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) állásfoglalása – szerint az oltási program folytatható, mert az oltás előnyei bizonyítottak, és a lehetséges rizikó több nagyságrenddel kisebb, mint a COVID-fertőzéssel járó kockázatok [2]. Franciaországban jelenleg az 55 év felettieket, Svédországban és Finnországban a 65 év felettieket, Izlandon a 70 év felettieket oltják a brit oltóanyaggal – azokat, akik a COVID-megbetegedés szempontjából leginkább veszélyeztetettebbek, tehát akiknél a legkedvezőbben aránylik egymáshoz az oltás előnye és a lehetséges rizikó, ami még a norvég adat alapján is ezredszázalékban fejezhető ki [1].❓Akkor most jó vagy sem?Valószínűleg sokakban felmerül a kérdés, hogy lehet-e bízni az oltásban és felelősen engedélyezte-e az Európai Gyógyszerügynökség az oltóanyagot. 👉 A szakmai válasz: IGEN. Tudni kell, hogy a klinikai vizsgálatokban – legyen szó bármilyen új gyógyszer fejlesztéséről – sokkal homogénebb populációban (azaz egészségi állapotukat tekintve egységesebb tulajdonságokkal jellemezhető résztvevők körében) vizsgálják a lehetséges új gyógyszereket, oltóanyagokat. Ahhoz, hogy forgalomba hozatali engedélyt kapjon, a gyógyszerjelöltnek nagyon szigorú biztonságossági és hatékonysági kritériumoknak kell megfelelnie, ami MINDEN ENGEDÉLYEZETT COVID-VAKCINA ESETÉN IS ÍGY TÖRTÉNT. A való életbeli alkalmazás viszont bizonyos szempontból más, mint a klinikai vizsgálatok, mégpedig azért, mert A SZÉLES KÖRŰ ALKALMAZÁS SORÁN SOKKAL HETEROGÉNEBB POPULÁCIÓT KEZELNEK az adott gyógyszerrel (oltóanyaggal). Ez az oka, hogy a több tízmillió fős oltott populációban olyan RITKA NEMKÍVÁNATOS HATÁS(OK)RA IS FÉNY DERÜLHET, ami a klinikai vizsgálatokban nem került napvilágra. Ezért követi nyomon a való életbeli alkalmazás során szerzett tapasztalatokat minden gyógyszerhatóság (és kötelezően maguk a gyógyszergyártók is!), ezért értékeli rendszeresen újra az összegyűlt adatokat, és ezért kell esetenként módosítani az alkalmazási előírást az engedélyezés után: változhat például a kezelhetők köre, módosulhat az ajánlott adag vagy a fokozott figyelmet követelő mellékhatások sora.ℹ

Források:1. Kupferschmidt K, Vogel G. A rare clotting disorder may cloud the world’s hopes for AstraZeneca’s COVID-19 vaccine (2021. március 27.)2. WHO statement on AstraZeneca COVID-19 vaccine safety signals (2021. március 17.)✏ szerző: Dr. Bokor Dóra (gyógyszerész)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6017) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Orvosi kamara: egyes helyeken 95 százalékos a halálozás a gépi lélegeztetésnél

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6018) bigdady


bigdady
nagyúr

Valaki tudja hol van a dél Pestiben a Hotel épület? Ott lesz oltás. Bejaratnàl levő gyógyszertárhoz képest?

(#6019) Kékes525 válasza Sir Pocok (#6017) üzenetére


Kékes525
félisten

"A gépi lélegeztetés egyes kórházakban eredménytelen, a halálozás magas, ami felülvizsgálatra szorul – írja a Magyar Orvosi Kamara a Pintér Sándor belügyminiszternek készített összefoglalóban."

Nincs mit felülvizsgálni, ha nincs elég szakképzett személyzet, akkor nem lehet mit tenni. A képzéssel már elkéstünk egy kicsit, legfeljebb a felelősséget lehet megállapítani. Az is nagyon könnyű: [Orbán Viktor a Kossuth Rádió „Jó reggelt, Magyarország!” című műsorában]

"Nézze, szükség szerint, ugye, minden döntést a kormánynak kell meghoznia, következésképpen a felelősséget is a kormánynak kell viselnie, leginkább persze nekem. Ezt én vállalom is természetesen, mégiscsak ez a dolgom, mondhatnám, ezért kapom a fizetésemet."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6020) Kékes525


Kékes525
félisten

[Vakcina Híradó Kemenesi Gáborral (2021.03.31.)]

"Vakcina hírek 2021.03.31. Témák: Gyermekek indirekt védelme a vakcinák által (izraeli adatok); Mutációs apokalipszis? - álhírcáfolat; Mutációk és védelem; Pfizer és Moderna legújabb adatai a tünetmentes megbetegedés elleni védelemről; A sejtes immunitás véd minden mostani variáns ellen"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6021) Nagymelák válasza bigdady (#6018) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ahol a mentők szokták megállni a sűrgősséginél a porta után balra, de jól ki van táblázva merre kell menni.

(#6022) bigdady válasza Nagymelák (#6021) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#6023) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A háziorvosok a héten kapták meg a praxisukhoz tartozó, oltásra regisztráltak névsorát

Na!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6024) Parci válasza Sir Pocok (#6016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a 130 ezerből 5, az durva, azon nincs mit szépíteni :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6025) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Elképzelhető, h nekem is sikerült bekapnom a vírust. Tegnap egész nap kimerült voltam, plusz délután 1-2 órán át viszonylag rosszul éreztem magamat - mint egy épp induló influenzánál. Ez később teljesen elmúlt, de ma délben újra kezdődött és azóta is tart. Voltak elég rossz pillanataim, de mostanra javult valamennyit a helyzet. Kora délután óta 37.4-es hőemelkedésem van, de ahhoz képest egész jól érzem magamat. Jövő hét szerdán kapnám meg a Szputynikot, ezért szeretném tudni, h covidos vagyok-e?! Holnap kora reggelre foglaltam időpontot tesztre, ezzel kapcsolatos a kérdésem: ha pénteken pozitív eredményt kapok akkor onnantól 10 nap karantén vár rám? Csak azért kérdezem, mert egyedül élek és fel szeretnék készülni rá. Köszi!

(#6026) pit stop válasza bulikavagyok (#6025) üzenetére


pit stop
addikt

Elvileg igen (mi is napokban így kerültünk karanténba)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#6027) bigdady válasza bulikavagyok (#6025) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen

(#6028) bulikavagyok válasza pit stop (#6026) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És bigdady: Köszi, Srácok!

(#6029) Kékes525 válasza bulikavagyok (#6025) üzenetére


Kékes525
félisten

A tünetek alapján még nem biztos, hogy koronavírus. Habár a brit mutációnál jóval kevesebb a szagvesztés.
A szaturációdat mérd naponta többször is! A telefonoddal is tudod mérni. Ha jól emlékszem neked olyan telefonod van. Ez nagyon fontos! 95 fölött OK. 90-95 között már tüdőgyulladás lehet. 85 alatt már biztos kórház, akkor azonnal mentőt kell hívni. A háziorvosoddal beszéld meg a terápiát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6030) Ringman


Ringman
nagyúr

adott egy egy 17k-s település (szarvas), ahol az elmúlt héten 80 (nyolcvan) százaléka pozitív volt a teszteknek: (és egy hét alatt a lakosság majdnem 1 %-a kapta el igazoltan a koronavírust)
[link]

Az utóbbi egy hétben a szarvasi háziorvosok 176 mintavételt kértek, amiből 141 már pozitív lett, több eredményre azonban várnak még – adta hírül szerdán Babák Mihály polgármester.
Hozzátette, jelenleg 18 szarvasi van kórházban koronavírus miatt, egy ember pedig ismét elhunyt a fertőzés következtében. A gyermekorvosok 12 mintavételt kértek, amiből 10 lett eddig pozitív.

(#6031) bulikavagyok válasza Kékes525 (#6029) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Megvan még a régi S10-esem, azzal mértem ma többször is, folyamatosan 95 feletti értékeket mutatott. Ami azért is furcsa, mert az utóbbi egy évben nagyon sokszor mértem, és elég gyakoriak voltak a 95 alatti mérések. :)
Bár én nagyon szigorúan veszem a "szabályokat" és eléggé elszigetelten élek, ennek ellenére szinte biztos vagyok benne, h koronavírusos vagyok. Ez mondjuk csak egy megérzés.

[ Szerkesztve ]

(#6032) Micsurin válasza bulikavagyok (#6031) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az S10 nagyon gyökér módon mér nem pontos. :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6033) bulikavagyok válasza Micsurin (#6032) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, valószínűleg igazad van. Az S7 jobb? Az is van egy a fiók mélyén. :)

Szerk.: Meg is van. Az is 95-öt mért.

[ Szerkesztve ]

(#6034) Krinyo


Krinyo
senior tag

Vegyél egy rendes pulzoxit.

Ezmiez??? [link]

[ Szerkesztve ]

(#6035) Ringman


Ringman
nagyúr

franciák zárnak - 3 hétig távoktatás lesz.

Covid: France schools to close under third lockdown
French schools will close for at least three weeks as part of new national restrictions to fight rising Covid cases, President Emmanuel Macron says.

(#6036) M3aN válasza Micsurin (#6032) üzenetére


M3aN
senior tag

Van rendes pulzoximéter itthon, én azzal mérem. Ha kicsit izzadtabb az ujjam, simán 88-at ír, múltkor 82-t és elkezdett sípolni. Ujjtörlés, 92. Átrakom másik ujjra, 99.
Hát, mit ne mondjak :))
Rendes=gyógyszertári 10e ft alatti

(#6037) fatal` válasza bulikavagyok (#6025) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen kaotikus az egész, határozatot nem biztos, hogy kapsz. De ne menj emberek közé.
Kaját is rendelj a neten.

(#6038) bulikavagyok válasza fatal` (#6037) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi neked is. Természetesen nem mennék emberek közé egy pozitív teszt után. Bár eddig sem nagyon mentem. :)

(#6039) Micsurin válasza bulikavagyok (#6033) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen az S6-7 sokkal pontosabb volt. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6040) Krinyo válasza M3aN (#6036) üzenetére


Krinyo
senior tag

Az nem annyira rendes, de most nem is nagyon lehet mást kapni, örüljünk, hogy van...

(#6041) zsiga_667 válasza Krinyo (#6040) üzenetére


zsiga_667
tag

Teljesen jók a kicióccó párezres kínai pulzoxik. Ha mentőautón megfelel, otthonra is legyen elég.

(#6042) bulikavagyok válasza Micsurin (#6039) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

:R

(#6043) Ringman


Ringman
nagyúr

most látom, hogy 650k sinoból beadtunk 680k-t [link]
:))

(#6044) Drótszamár válasza zsiga_667 (#6041) üzenetére


Drótszamár
őstag

Pár hete voltam kardiológián. Ugyan olyan 3000 Ft-os kínaival mértek mint ami nekem otthon van.

Valami hasonló.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#6045) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#6046) Ringman válasza Sir Pocok (#6017) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért elég beszédes, hogy pintérnek írtak levelet, káslernek tényleg felesleges lett volna.

(#6047) Ezekiell válasza Ringman (#6046) üzenetére


Ezekiell
veterán

Minek írjanak neki, úgyis el van foglalva a csontlegózással.....

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#6048) Ringman válasza Ezekiell (#6047) üzenetére


Ringman
nagyúr

azzal legalább nem csinál kárt!

(#6049) emvy válasza Kékes525 (#6029) üzenetére


emvy
nagyúr

Es fontos: a szaturacio-merok kicsit pontatlanok, ha egyszer 94-et mutat, nem kell parazni, helyezkedj mashogy, merj ujra.

while (!sleep) sheep++;

(#6050) emvy válasza Parci (#6045) üzenetére


emvy
nagyúr

Valami 13% a kulonbseg, eleg minimalis.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.