Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Lauda válasza Drizzt (#16992) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem jó ötlet amit csináltak. Azonban erre az oltóanyagra a legnagyobb a kereslet itthon. Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen lehetőséget kihagynának.

(#17002) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

AZ utan pfizerre vmi cikk tanulmanyt latott vki vmerre?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17004) skroy válasza #86564352 (#17003) üzenetére


skroy
senior tag

Simán bevállalnám 2. adagként a Pfizert, sőt még kérném is ha lehetne. De erre nálunk valószínűleg soha nem lesz lehetőség. Tesztelték is, működik is, szóval ez itt esélytelen.

(#17005) attiati válasza Sir Pocok (#16976) üzenetére


attiati
veterán

:O a barátok közt is most ér véget valamikor a nyáron. Gyanúúús.

(#17006) attiati válasza #32839680 (#16993) üzenetére


attiati
veterán

Szélsőséges esetben (és hosszútávon nézve) el sem tudod hagyni majd az országot, mert olyan vakcinákkal oltunk, amit az EU nem fogad el?

EU közösen ki akart állni Kína ellen egy politikai ügyben (amit Mo. kétszer megvétózott)
+ ha mondjuk növekszik Kínán a nyomás (az USA és majd az EU részéről is), hogy tisztázza magát a vírus eredete kapcsán.

Nem tudom, hogy politikailag mennyire jó ötlet Kínára fogadni 100%-ban.
Vele együtt pedig USA / EU ellen fogadni......

Gazdaságilag és vakcinaforrás kapcsán még oké a több lábon állás, de ott sem 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#17007) daneel_hu válasza attiati (#17006) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magyarország geopolitikailag olyan helyen van, hogy nekünk (sajnos) mindenkivel jóban kell lennünk. Vagyis kéne lennünk.
Szerintem az arany középút lenne a jó...

(#17008) Parci válasza attiati (#17006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://telex.hu/koronavirus/2021/05/25/influenszer-pfizer-orosz-pr-ugynokseg

bevallom, engem mindig taszított a kelet...
épp csak pár hónapot tanultam oroszt, mert aztán mentünk amerikába egy évre a családdal. ott el is dőlt kb. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17009) attiati válasza daneel_hu (#17007) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem is, a múltból adódóan nehéz is máshogy.
Ezt tükrözi a mostani 5-6 vakcinaforrás is.
Mondjuk Kína éppenséggel nem lenne kötelező a múltból adódóan.

Viszont most látványosan keletre húzunk mindenben, ami meghatározó.

Parci: gyönyörű. Ez olyan, mint az origót és mindent megjárt "Lángokban áll Franciaország és lázadnak az emberek című" videó 2018 tájékáról. Valójában meg egy 2015-ös youtube videót kukáztak össze, ahol a gazdák tüntetnek valami mezőgazdasági támogatás miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#17010) t72killer válasza daneel_hu (#17007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Geopolitikailag nem látom a kínai határt Lökösházánál :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17011) daneel_hu válasza t72killer (#17010) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kína nem nagyhatalom? :DD

(#17012) Parci válasza daneel_hu (#17011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma voltunk antianyag teszten az asszonnyal, majd megírom, ha megvan a lottósorsolás eredménye

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17013) daneel_hu válasza Parci (#17012) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na. :)
40000. :DDD

(#17014) fatal` válasza Parci (#17012) üzenetére


fatal`
titán

Na kiváncsi leszek, nekem tegnap járt le a 3 hét a második után, lassan kéne kérni egy időpontot. :)

(#17015) Parci válasza daneel_hu (#17013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csodálkoznék :DDD, annyira nem volt erős ez a vodka

de bevallom, csalódott lennék, ha ezer alatt maradnánk a nagy számháborúban

anyafej ma van 3 héttel a második után, én 4 héttel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17016) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hat hónapon belül felépülnek a gyerekek a Covid-19 utáni sokszervi gyulladásból

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#17017) Parci válasza Sir Pocok (#17016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyesmiben reménykedem, amikor azt mondom (írom), hogy a fiatalabb szervezet jól regenerálódik. :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17018) daneel_hu válasza Parci (#17015) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát azért az 1000 már elég jó, nem? :)

(#17019) Parci válasza daneel_hu (#17018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17020) Coyot válasza Parci (#17019) üzenetére


Coyot
őstag

Na majd megmérettetjük mi is alkalmadtán, drágaszág modernával edzett, én meg fájzerrel :D

Má' nem

(#17021) Parci válasza Coyot (#17020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, tessék, csoda, hogy még szóba álltok velünk!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17022) Coyot válasza Parci (#17021) üzenetére


Coyot
őstag

ugye?! :D ;]

amugy meg mi raertunk, picivel itthon vannak ugyis, masik picinek meg 5 hetet hosszabbitottunk a szuneten - ez volt az ara hogy varjunk egy kicsit, de vartunk volna vakcina nelkul is mig csillapodik egy kicsit, mivel nem jart nagy aldozattal a temetes utan meg nem lattuk ezt gondnak...

mi az elso shot + 3 hetet vartunk az ovival. Most kapjuk a masodikat majd nemsokara.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17023) Parci válasza Coyot (#17022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi is ráhúztunk a szünettel, még így is, hogy az orosznál 21 nap a második shot (azaz a leggyorsabb). plusz két hetet talán..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17024) forceberg válasza Parci (#17021) üzenetére


forceberg
veterán

Majd 3 külön záróbulit kell szervezni:
- luxusoltással
- maradék oltással
- Lacáék ;]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17025) mozso válasza Parci (#17017) üzenetére


mozso
senior tag

Parci:

A fenti tanulmány szerint 46 gyereket néztek és többségük 6 hónap lábadozás után rendbe jött.

DE: "Néhány gyermeknek azonban további segítségre volt szüksége izomfáradás miatt, amely akadályozta őket a járásban és a testmozgásban. Másoknak mentális segítségre volt szükségük súlyos hangulatváltozás és szorongás miatt. Hét gyermek szülei jelezték, hogy gyermekeiknél érzelmi zavarok léptek fel, nyolc gyermek maga jelentett érzelmi zavarokat."

A 6 hónap után is érzelmi zavarosok a tesztelt csapat 32%-át ajdák, az ismeretlen számú esetben pedig 6 hónap után izomfáradás maradt, amely akadályozta őket a járásban és a testmozgásban.

Hát ez nekem nem annyira hiperszupi, mert mintha lenne egy aprócska apróbetűs rész, hogy mennyien nem gyógyultak meg 6 hónap után sem.

Persze jó lenne látni az eredeti kutatást, mert sokszor már azt sem hiszem el, ha egy hírportál kérdez...

(#17026) viharhozo válasza Parci (#17012) üzenetére


viharhozo
addikt

En is ma voltam. 17 nappal a masodik Szputnyik utan 21,9. A validalas szerint ugyan 10-tol jo, de azert ez eleg vekonynak tunik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17027) Ringman válasza viharhozo (#17026) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha ez az NTU mértékegységes teszt volt, nekem ott covid után volt kb. 21 a mért érték.

(#17028) bigdady válasza viharhozo (#17026) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a synlabos vagy másik?

(#17029) viharhozo válasza Ringman (#17027) üzenetére


viharhozo
addikt

lgG immunvalasz, 21,9 AU/ml, ennyit latok. A ref. 10 es 1000 kozott van. Utobbit se ertem, mashol 50-en volt a limit. Vagy az AU az annyira arbitrary unit, h mindenhol mast jelent?

bigdady: Medicover

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17030) Ringman válasza viharhozo (#17029) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor az másik lesz, nekem ez volt: (whitelabnél csináltattam)

[ Szerkesztve ]

(#17033) Cs1csó válasza #32839680 (#17032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy vicc, de legmodernebb, legjobb. Az is vicc, hogy pont egy olyan iparban (egészségügy) hivatkozik valaki a "jól bevált" megoldásra mint az elölt vírus, ahol a minél modernebb, minél újabb technológiával történő gyógyítás az elfogadott.

[ Szerkesztve ]

(#17035) t72killer válasza daneel_hu (#17011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És? Ha minden Mo.-nál potensebb ország előtt le akarunk menni kutyába, akkor eléggé a pince mélyén kell majd keresgetni az országot.

Fel nem fogom, hogy a pusztába kiáltott vasút, hogy témánál maradjunk az alvássegítők és hasonló, vastagon kamatozó "projektek" mennyiben is szolgálják az ország érdekeit eme "nagyhatalom vs kisország" viszonylatban?

Egyébként Mo nem légüres térben úszik, az EU tagja lenne elvileg.

#17017: háát, nem hiszem, hogy a gyerek mosolya őszinte lenne, amikor azt olvassa 6 hónap nyűglődés után, hogy ebben "reménykedtél" :U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17036) t72killer válasza #20749568 (#17031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ezek, a másik :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17038) t72killer válasza #20749568 (#17037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig szakértőnek tűnnek :DDD. A modern vegy és gyógyszeripar termékeiből jópár kilót megtalálsz bennük :DD

bottal...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17039) pit stop


pit stop
addikt

[Nem volt ellátatlan beteg, nem feküdt senki a kórházi folyosón... ]
Rögtön utólagos értelmet kap, hogy nem készülhetett kép és videó..
Ennek nincs egy rokona fia bírja akárki, aki a szűrés vagy ellátás hiánya miatt marad ott, vagy nem számít? :(
Vagy szimplán több százezren szívtak az elmúlt fél évben, szigorítsuk a drog törvényt!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#17041) BlackV válasza t72killer (#17035) üzenetére


BlackV
senior tag

"háát, nem hiszem, hogy a gyerek mosolya őszinte lenne, amikor azt olvassa 6 hónap nyűglődés után, hogy ebben "reménykedtél"


Reményzugolyig azért még át is kell kelnie a matekhágón és a valószínűséglápon és közben nem szabad megdörzsölnie az escape amulettjét sem, ha már látja, hogy közeledik.

"2020 márciusa és júniusa között az Egyesült Királyságban és Írországban 250 esetet jegyeztek fel, és a járvány második hullámában, idén ennél is többet."

Azért ez nem valami sok, még az "ennél is többel" együtt sem.

(#17042) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

állítólag haver: AZ, 8 hét, Moderna --> 7000AU/ml

(#17043) t72killer válasza BlackV (#17041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vuhani változat által okozott hullámot rögtön ki is húzhatjuk a képletből, az gerontofil volt.

Egyébként nem csak a többszervi gyulladás van, vajon hány "fáradékonyabb" = longcovidos szív/tüdőrottyot sepernek szőnyeg alá/észre se veszi a gyerekére nem eléggé odafigyelő szülő?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17044) Ezekiell válasza Chesterfield (#17042) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogy kapott AZre Modernat? Külföldi?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17045) Drizzt válasza Ezekiell (#17044) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is ez a legfontosabb kerdes. Eeeen is akarooook. :D

I am having fun staying poor.

(#17046) Parci válasza mozso (#17025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feladom :(

(eleve csak a legbetegebb gyerekekről van szó, miközben milliók elkapták. és sajnos az élet ilyen, példa mindig van, a legrosszabbra is. a cikk alapján nem tűnik vállalhatatlannak a kockázat, diplomatikusan fogalmazva)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17047) Parci válasza t72killer (#17035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ha kiengedem a pincéből 3 év múlva, és azt látja, hogy a gyerektársai mind rendben vannak, órási barátok, fagyiztak, nem félnek a sötétből támadó vírusbaciktól és egyáltalán, ugyanúgy megvannak, mint bárki más, csak kicsit boldogabbak... akkor milyen lenne a mosolya?

jó, demagóg válasz volt, de kezd elegem lenni most már ebből a topikból is :DDD

nem értek egyet azzal, aki nem engedi semmilyen szinten közösségbe a gyerekét most sem, nekem meg ez a véleményem. belefér, hogy másnak más legyen a véleménye, senki sem tudja a jövőt, de önigazolást légyszi senki se keressen nálam. mindenki döntse el magának, és talán annyit lásson be, hogy rohadtul nem fekete-fehér ez a kérdés, most.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17048) t72killer válasza Parci (#17047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem egy légitámadás, senki se mondta, hogy a pincében kell átvészelni. Hol vannak a "zártkörű" <10 fős gyerektársaságok, akik rendszeresen taliznak kültérben? A kültéri iskola egymástól alapból másfél méterre lévő padokkal, legalább MAGÁN/FIZETŐS alapon??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17049) Parci válasza t72killer (#17048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, nyilván lehetne óvatosabban létezni, illene is, kéne is, még egy indiai mutáns sem kell hozzá, egyszerűen logikus. ahogy az is, hogy miért nincs erőforrás rá a legtöbb helyen, hogy tényleg jól megcsinálják. fogalmam sincs, hogy mi megy fizetőséknél, lehet, hogy profizmus.

alapvetően szerintem itt a topikban is mindenki a saját szintjén próbál valamit kezdeni a problémával, a saját gyerekei érdekeit nézve. nem könnyű. nyilván félted, próbálod nem túlfélteni, hanem megtalálni egy racionális egyensúlyt. utólag derül majd csak ki, hogy mi volt a jobb és rosszabb döntés. és az összes faktor számít, kezdve a gyerek veszélyeztetettségétől (nem mindegy, hogy alapbeteg 13 éves vagy sima 7 éves vagy egy fél éves kisbaba stb.) a sulin át mindenig.

(ennek megfelelően a "majd meglátjuk, hogy mit mondasz, ha longos lesz a kölyök" és társai köröket elő se vegyük -- akkor összeomlik majd a szülő, de aki ezt előre elintézi annyival, hogy lám-lám, ide vezet a felelőtlenség, az hülye. ugyanis lehet ám aggódva is közösségbe küldeni valakit, ismerve a kockázatokat, úgy döntve, hogy az élet harc és a kockázatot felvállaljuk, mert ez tűnik mindent összevetve a jobb döntésnek most)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17050) lacafaca válasza Parci (#17047) üzenetére


lacafaca
őstag

térj haza elveszett bárány :P :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.