Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Vesa válasza ubyegon2 (#12998) üzenetére


Vesa
veterán

AZ-nál senki nem szólt bele a fejlesztési és tesztelési protokollokba! Végigmentek rajta ahogy kell, csak gyorsított eljárásban engedélyeztették. Ez egészen más, mint amikor úgy kezdenek el beadogatni vakcinákat milliókba, hogy azokat előzőleg csak phase 2-ig tesztelték, ami kb. 200 embert jelent. Nem ok nélkül van ennek egy jól bevált, kialakult menete, éppen a biztonság miatt. Mert ha mondjuk nem működik az a vakcina, akkor több kárt okoznak, mint amit megoldani szerettek volna. Nem beszélve arról, ha netán valami komoly gond is adódna vele. Ez nem játék, hagyni kell a szakembereket dolgozni! A politikus nem szakember!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13002) Madwe válasza Parci (#13000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Usaban már oltanak jansennel, mert az “általa adott védelem mellett eltörpül a kockázat”. Astra nem kellett így nekik azért se, bár most legalább elküldték talán indiába amin eddig ültek?
ubyegon2: az astra vérrög kockázatához képest nagyságrendbe az összes többi oltás hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#13003) ubyegon2 válasza Parci (#12991) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a második körös oltásnál használt adenovírus (a vektor) konkrétan szaporodóképes. az azért eléggé... kínos

Az, kínos, de egy rádióműsorban egy elismert ember, talán Duda volt a neve....szóval azt mondta, hogy azért nem kellene nekünk aggódni, mert ha brazil laborok vizsgálták és elkaptak ilyet, akkor ugyanúgy a mi laborjainkban is vizsgálják ezeket és eddig nem találtak hasonlóra példát. Mi meg most amúgy is jó elvtársai vagyunk Putyinnak. Fene vinné el amúgy, mikor a vektorvakcina kifejezést hallom, nekem mindig úgy jelenik meg ez, mintha viktorvakcinát mondanának és így nem olyan bizalomgerjesztő mégsem. :(

(#13002) Madwe

No igen, a vérrögképződés esete, de ez is csak azoknál, akiknél megvolt a hajlamosító tényező. Engem ez sem aggasztott volna igazán, ha hajlamom lett volna eddig, már tudnom kéne. Vagy ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13004) Madwe válasza ubyegon2 (#13003) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem is rossz név a majdani magyar oltásra :) kár h elölt tipusú lesz, micsoda ziccer marad ki...

(#13006) ubyegon2 válasza Madwe (#13004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kár h elölt tipusú lesz, micsoda ziccer marad ki...

Ez az elölt tipus viszont így egész jól hangzik. Vagy Te az oltásra gondoltál? :D Ha lesz magyar szuri, tuti vezérünkről kap valami névkapcsolatot, másként nem is lenne fair! Ő menti meg a nemzetünket gyakorlatilag.

(#13005) morgyi

Huha! Én cigilek gyakorta. :Y Mit rémisztgetsz itt? :N

[ Szerkesztve ]

(#13008) Madwe válasza #32839680 (#13007) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ezek a % szerintem nem 1 az 1ben összevethetőek - pl a dohányosok egy életen át dohányoznak s úgy jön ki ez a %, nem? Míg astra esetén 1x megböknek :)

(#13009) fatal` válasza Parci (#12999) üzenetére


fatal`
titán

Az oroszok szerint a brazilok nem is teszteltek semmit. :D

(#13010) Acheron


Acheron
őstag

Nocsak, milyen topic is van...
Múlt pénteken magam is megkaptam a második oltást (Sputnik V) Ezt ajánlották elsőnek, elfogadtam, úgy voltam vele, hogy mivel egyik oltásról sincs hosszú távú tapasztalat, ennek is adhatok egy esélyt (egyébként meg gyerekkorunkban se nagyon máshonnan kaptuk az oltásokat).
Mellékhatások elhanyagolhatóan voltak, nálam közvetlenül az oltás után jelentkeztek csak reakciók, furán bozsgott a fejem, enyhén indioszponált lettem, és időnként úgy éreztem, hőhullámok törnek rám (kb az oltás után 1 - 2 órával kezdődött, és cirka 3 - 4 órán át tartott) Viszont lázam nem lett, sőt, 36 fok körüli hőmérsékleteket mértem végig. A második kör "érzékileg" durvább volt, de láz ott sem kísérte. A vállam még másnap fájt kissé mindkét esetben, de ezt betudtam a tűnek - végül is csak beböktek egy vasdarabot az izomrostok közé...
Az ismeretségi körben eddig a legkomolyabb mellékhatásokra az Astrazeneca -t kapottak panaszkodtak - ahhoz képest én "olcsón" megúsztam. Persze most még a fene sem tudja, hogy védettség lesz -e elegendő...
Érzésből következő körben (mert tartok tőle, lesz) valamelyik nyugati vakcinát preferálnám - de azt is remélem, hamarosan lesznek tényszerű visszajelzések is az egyes vakcinák hatékonyságáról, és az alapján lehet dönteni. Tényszerű alatt valamilyen nemzetközileg is elfogadott forrást értek, a hazai számháború, háát, enyhén szólva is visszás - de hagyjuk a politikát...
Sputnik + alkohol téma - érdekes módon az oltóponton erre végkép nem fordítottak gondot - meg sem említették. Bár olvastam az orosz hivatalos véleményeket erről, ott is volt egy komoly visszatáncolás. Végső soron abban maradtak, hogy az immunrendszert erősen terheli az alkohol (így van), így az oltásra adott reakciók erősebbek lehetnek. Ellenben a védettség kialakulását nem befolyásolja, ha valaki az üveget ölelve hajtja álomra a fejét. Remélhetőleg ezzel kapcsolatban is lesznek reprezentatív tesztek előbb utóbb.
Ami a szelepes maszkokat illeti, tökéletesen egyetértek azzal, amit Parci leírt - a csapból is folyik, hogy hogyan működik és terjed ez a vírus - a szelepes maszk használata nem kis egoizmusról tesz tanúbizonyságot...
Igaz, semmivel sem jobb a nem szelepes, de csak a szájat takaró maszk - bár ez inkább talán az emberi butaságnak tudható be. (ejj, beh tudnék értékelni egy olyan rendelkezést, ahol a maszk fölött kilógó tokmány orrokat "finoman" lehetne illetni egy hosszú, méretes bottal, mindenféle retorzió nélkül... de ez szigorúan magánvélemény)

(#13011) Parci válasza #32839680 (#13007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értek egyet teljesen, mert igen, xy dologhoz képest minimális a kockázat.
de..

egyrészt, 1:100 000-hez a teljes populációban, ergo az érintett korosztályban még rosszabb
másrészt, odamész makk egészséges 35 évesen, megkapod az oltást, meghalsz
izé..

túlreagálta mindenki, ez igaz, a németek hülyék, ez is igaz, de szerintem kontraproduktív ez a "nincs is semmi látnivaló, csak gyógyszergyári harc ez" bagatellizálása is a dolognak. oké, a lakosság 90%-a tök... képzetlen, de most maradjunk az okos topikunknál: tisztább, ha elmondják, hogy bizony a vakcina az kockázat, az nem a tuti megváltás, hanem egy, a vírushoz képest mérsékelt, de valós kockázat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13012) Parci válasza fatal` (#13009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az oroszoknak semmit sem hiszek el, ami az ilyen állami hápogás és felháborodás, viszont nem is ez a lényeg, hanem az, nem is kéne ilyen kretén adok-kapok hírekkel foglalkozni az esetében, ha úgy lenne dokumentálva az egész, mint ahogy illik

amúgy szerintem az, hogy nem tervezési hibás az egész vakcina, hanem "csak" gyártási hibás egy-egy random batch, nem megnyugtatóbb :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13013) Parci válasza Acheron (#13010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, előbb az autómárka, aztán az oltásaink márkája... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13014) ubyegon2 válasza #32839680 (#13007) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyzacsis Camelt veszek, no ami képek azokon vannak.....totál hányingerem lesz mindig, de azon még nem gondolkodtam el a képek láttán, hogy le kéne szoknom. :B

De mondhatnám azt is hogy nagyobb eséllyel halsz meg közlekedési balesetben valszeg

Ne is mondd, ettől konkrétan parázok eléggé. Mivel majdhogynem naponta úszok meg eseteket itt Pest-Buda átszelésével. :U Negyedévente egyszer azt teszem jól, hogy jobbkezes utcánál balra is szoktam sasolni kicsit.

(#13015) Lauda


Lauda
félisten

Látom ennek a topiknak is annyi. Sajnálom.

(#13017) zilazil válasza Parci (#12937) üzenetére


zilazil
őstag

A szervezet, az izmok emlékeznek. ;-)

(#13018) Vesa válasza #32839680 (#13016) üzenetére


Vesa
veterán

Egyetértek. Valós ez a mellékhatás, de olyan ritka, hogy annál egy Aspirin nagyobb kockázatot jelent (korábban linkeltem erről tanulmányt). Parci álláspontja persze érthető, hiszen ha pont mi vagyunk a 0,0004% akinél gond adódik, akkor az nem fog vígasztalni, hogy a féltégla is fejünkre eshet ennyi erővel. A választás viszont pont abban áll, hogy a két kockázat közül melyiket választjuk! 100% biztonságú vakcina és gyógyszer nem létezik. Amikor az orvos a kórházban betol valamit infúzióban, azért teszi, mert bár annak a szernek is lehetnek komoly rizikói, de a betegség rizikója amit kezel vele, hatezerszer nagyobb. A beteget meg nem is érdekli legtöbb esetben, pedig nagyon sok ilyen keményebb gyógyszernek durván veszélyes hatásai lehetnek.

Itt inkább az a pszichésen megterhelő, hogy egészséges emberek halhatnak meg, de mivel ott a példa mondjuk a fogamzásgátlóról, ez sem igazán jó érv. Azok a nők is egészségesek voltak akik annak szedése miatt haltak meg, mégsem foglalkozik velük senki.

El kell dönteni, hogy ki, mit vállal be. A vírus nagy, vagy az oltás sokkal kisebb de létező rizikóját.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13020) Vesa válasza #32839680 (#13019) üzenetére


Vesa
veterán

Megértelek, én is emiatt oltattam magam már februárban. Nem paráztam sem akkor, sem a második dózisnál március elején, amikor épp futott a vérrögpánik. Persze ebben biztos az is közrejátszik, hogy én már kemo-t is kaptam. Ha az nem vitt el, akkor a vakcinát pont lesz*rom.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13021) t72killer válasza #32839680 (#13019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Covid oldalról a kockázatokat kb ismerjük, a kérdés inkább az, h milyen eséllyel kapod el mondjuk egy éven belül, amikor a vakcina még ér is valamit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13022) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ez vótmá' ?

https://index.hu/gazdasag/2021/05/01/elhizas-covid-forster-falus/

Ezt az oldalát is erősíthetnék a kommunikációnak, legalább kormányzati szinten.

[ Szerkesztve ]

(#13023) mpo válasza daneel_hu (#13022) üzenetére


mpo
veterán

Például úgy, hogy egymás mellé áll Orbán, Palkovics, Süli János, Németh Szilárd, Kósa Lajos, Semjén Zsolt és készül róluk egy fotó.
Alatta a szöveg pedig:
Fogyjatok le!

Erre gondoltál?
Csinálhattam volna egy montázst is. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#13024) St3ven válasza Lauda (#13015) üzenetére


St3ven
addikt

Még ne temesd. Bízzunk abban, hogy csak laza hétvégét tartunk.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13025) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Viszont az emberek tevekenysegerol is egy kis pozitivum is. Ugye tegnap volt a nagy nyitas, ennek ellenere furdokben alig, mozikban szinte senki, a leglatogatottabb meccsen se volt meg a 20% telitettseg sem, s azert legalabb az emberek fele viselt jol maszkot, annak ellenere, hogy nem volt kotelezo. Persze ezeket csak onnan tudom, hogy neztem, illetve olvastam roluk tavolbol. Ettol meg a kocsmak lehet tele lettek, arrol nem tudok. A mult hetvegi terasz jelenetekhez kepest ez a hetvege kellemes meglepetes.

I am having fun staying poor.

(#13026) Apollyon válasza Drizzt (#13025) üzenetére


Apollyon
Korrektor

furdokben alig, mozikban szinte senki, a leglatogatottabb meccsen se volt meg a 20% telitettseg sem

Mert ezeken a helyeken nem lehet inni és vállalhatatlanul viselkedni. ;] Ismerősök által küldött képek alapján benne van a pakliban egy új hullám, és nem a trendekre gondolok. Aztán lehet tévedek, és mindenkit megvéd az igazolványa, meg nyilván csak azok mentek ki akiknek van ilyen.
Legalábbis ez is lehet a melegágya annak a problémának, ami a repülő szőnyegek országából jön.

Elnézést a szarkmazusért, és ez nem neked szól, csak úgy általánosságban. :R

Egyébként a mozikba várhatóak jó filmek? Mert amióta ez a pandémia van, alig (inkább semmi) van (számomra) nézhető tartalom, még akkor is ha a sorozatok halmazát beleveszem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13027) Ricardo válasza daneel_hu (#13022) üzenetére


Ricardo
félisten

Eddig is lehetett tudni, hogy az elhízás nagyon egészségtelen. Nem csaka covid miatt veszélyes. Akinek van egy pici esze, az ezzel tisztában van. Vicces az amikor úgy jön elő ez a téma, mintha ez nem lenne alap. Mindkét oldalról. Attól is ki bagatelizállja , és attól is mint aki úgy beszél az elhízás problémájáról, mint aki megtalálta a szent grált. Legyen az átlag ember, vagy celeb. Minden ilyen hírre rárepül "Látjátok? Én már mikor megmondtam, hogy a kövérség nem egészséges."

Az elhízás komoly kockázat egy járvány nélkül is. Nincs ebben semmi meglepő.

(#13028) KRoy19


KRoy19
őstag

Sziasztok!

Tegnap előtt én is megkaptam az első oltásomat (Pfizer).
Szegeden vettem fel. Nagyon durva volt, hogy mekkora sor álllt az oltópont előtt.(3 órát álltam sorba)
Lehetett menni soron kívül Sinophram-ot felvenni, de senkinek nem kellett, sőt az oltás beadó orvos elmondta, hogy az elmúlt két hétben szinte senki nem ment el felvenni a kínait.
Szerintetek ezután belátják, hogy nem kell százezerszám venni kínai oltást, mert a kutyának nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#13029) Madwe válasza mpo (#13023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Alatta szöveg?? Ekkora tömeg alá bármit teszel megsemmisül :)

(#13030) bigdady


bigdady
nagyúr

Mi lett a lazával bezárták?

(#13031) Drizzt válasza daneel_hu (#13022) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amugy pont nemreg volt itt asszem link abrarol a covid halalozas BMI szerinti eloszlasarol. Azon azert volt egy fontos, szinten nem tul sokszor elhangzo teny: 23-as bmi alatt ugyanugy jelentosen no a covid halalozas, mint 30-as felett. [link] En a 19-es bmi-mel, ami sajnos inkabb lefele tendal, kifejezetten nem orulok ennek.

I am having fun staying poor.

(#13032) KRoy19 válasza Drizzt (#13031) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez a bmi egy nagy baromság.

Jelenleg 92 kg vagyok 190 centisen (25.5 bmi) és azt mondja a kalkulátor, hogy tólsúlyos vagyok és hogy fogynom kéne 2-25 kilót, hogy egészséges legyek.

Ha fogynék 25 kilót, akkor konkrétan úgy néznék ki, mint egy anorexiás.

[ Szerkesztve ]

(#13033) radi8tor válasza KRoy19 (#13032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, szakemberek se foglalkoznak már vele. Nem tesz különbséget a súlynál izom és zsír között. Testtömeg összetételt kell nézni arra a célra való eszközzel, az a tuti.

Ugyanakkor annyi azért leszűrhető a grafikonból, hogy a túlsúlyosak és a gebék is veszélyeztetettek. Előbbiek tudjuk miért, utóbbiak pedig azért ha bekerülnek a kórházba nincs zsírtartalékuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13034) KRoy19 válasza radi8tor (#13033) üzenetére


KRoy19
őstag

"Ugyanakkor annyi azért leszűrhető a grafikonból, hogy a túlsúlyosak és a gebék is veszélyeztetettek. Előbbiek tudjuk miért, utóbbiak pedig azért ha bekerülnek a kórházba nincs zsírtartalékuk."

Persze, ez logikus, csak rá akartam mutatni arra, hogy ez a BMI kalkulálgatás sok esetben teljesen haszontalan.

.......fogyjak 25 kilót. Vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#13035) mpo válasza KRoy19 (#13034) üzenetére


mpo
veterán

Arnold Schwarzenegger fénykorában
Magasság: 188 cm
Versenysúly: 106 kg, BMI: 29,99
Versenyen kívül: 118 kg BMI: 33,38

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#13036) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

FB-n C19 szakirodalmi tallózó feltette azt a kérdést, hogy favipravir után kinek voltak, rémálmai, mentális gondjai.

Olvasva a hozzászólásokat, többeknél előjött pluszban hallucináció :Y , cukor és májenzim problémák többeknél. Jó cucc lehet. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#13037) Elektrosokk válasza Sir Pocok (#13036) üzenetére


Elektrosokk
addikt

májenzim probléma a legtöbb antibiotikum szedése utén is jelentkezhet, a legtöbb esetben magától, rendeződik.

Mondjuk én biztosan be nem szedném azt a tablettát.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13038) Parci válasza #32839680 (#13016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem jobb, hogy a két keletiről keveset tudni, nyilván.

az egyetlen dolog, ami miatt azért talán óvatosan lehet optimista az ember, hogy itt ez megy körülöttük, de közben milliárdos tételben gyártják a világban (az oroszt mindenképp, kína gondolom nem gyártatja a "sinopharmot" mással).

de nyilván a transzparencia hiánya nem bír előny lenni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13039) Ringman válasza Parci (#13038) üzenetére


Ringman
nagyúr

a vezénylő tábornok a héten egyeztetett arról, hogy

hogy nagyon hálás a kínaiak támogatásáért a koronavírus elleni harcban, és Hszihez hasonlóan ő is arról beszélt, hogy kész tovább erősíteni a két ország közötti együttműködést a vakcinák terén.

hogy ez mit jelent majd, azt úgyis meglátjuk.

(#13040) Parci válasza daneel_hu (#13022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp tegnap mesélte anyám: valami horror súlyú user (240 kilót mondott, nem tudom, hogy csak viccelt-e, illetve, hogy lehet-e ilyen súlya egy embernek egyáltalán), vesebeteg, cukorbeteg, minden beteg...

...és úgy ment át rajta a covid, hogy meg sem remegett.

ge-ne-ti-ka!

amin aztán értelemszerűen ront vagy javít az állapotod, akár sokat is, de az, hogy a nagy 21-partiban 19 van a lapjaidban vagy 7, azt a genetika dönti el, utána számít a finomhangolás.

annyi példa van már arra, hogy egy család egyik ágát úgy végigveri a covid, hogy kő kövön nem marad belőle (függetlenül attól, hogy kövérek-e), hogy mostanra ez már részemről tényfaktum :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13041) emvy válasza Parci (#13038) üzenetére


emvy
nagyúr

UAE-ben csinálják a Sinopharm gyárat épp.

while (!sleep) sheep++;

(#13042) Parci válasza emvy (#13041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor azt is nyomni fogják. szóval amikor milliárdos tételben pörögnek ezek a cuccok és a fél világ használja, akkor... az is egy infó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13043) nobela válasza KRoy19 (#13028) üzenetére


nobela
senior tag

"Szerintetek ezután belátják, hogy nem kell százezerszám venni kínai oltást, mert a kutyának nem kell?"

????? Miért látnák be? Nem azért veszik hogy (rajtuk kívül) bárkinek is jó legyen.

Picit nézz utánna hogy milyen áron, és hogy kik hozzák be az országba...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#13044) Parci válasza St3ven (#13024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van.

én egyáltalán nem nézek már át oda, így azt sem tudom, hogy mi történt, ez a topik pedig meg fog maradni olyannak, mint amilyennek indult. nagyon pici off belefér, nem karót nyelni jöttünk, de a téma a vírus/járvány, a hozzáállás pedig a kötelezően gondolkodó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13045) Ringman válasza Parci (#13042) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez kínának geopolitikai stratégia. tényleg szükség van a vakcinákra, de a szegény országok vsz. súlyos árat fognak ezért fizetni:
The Logic of China’s Vaccine Diplomacy

(#13046) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi új fertőzöttek száma: 1593 (az előző napihoz képest –358)
Napi új halálos áldozatok száma: 101 (az előző napihoz képest –60)
Kórházi ellátást igénylők száma: 5031 (az előző napihoz képest –160)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 587 (az előző napihoz képest –34)
Napi mintavételek száma: 21 331 (az előző napihoz képest +219)
Az első dózissal oltottak száma: 4 064 204
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 2 016 350

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#13047) Cs1csó válasza Soma01 (#12912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen aki nem kapja el a betegséget tegnap 4-5 óra sorban állás után az még ma is próbálkozhat.

(#13048) radi8tor válasza Cs1csó (#13047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg kell dolgozni érte. Ez az első próbatétel.

⭐ Stella

(#13049) KRoy19 válasza nobela (#13043) üzenetére


KRoy19
őstag

Értem én, de ha nem hajlandóak beadatni maguknak az emberek akkor b.szhatják.
Talán ha a WHO elfogadja, akkor többen rámozdulnak, de addig nem hiszem.
Vagy majd "átmatricázzák". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13050) Parci válasza Ringman (#13045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy használja a politika az oltást, mint eszközt, de ezt válasszuk le arról a kérdéskörről, hogy jó oltás-e vagy sem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.