Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62002) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Pártos Balázs fb

PLOT TWIST #5 -- 2 ÉVES HALÁLOZÁSOK, KSH
"TÖBBSÉGÉBEN IDŐS, KRÓNIKUS BETEG"

Röviden. Adok egy adatforrást, hivatalos KSH. Megnéztem pár dolgot. Szándékosan 2-2 éves időszakokat hasonlítottam össze, és márciustól márciusig, hogy járványidőszakot és ne azt nyerjünk, valamint azért teljes, 7+ éves időszakot is néztem. Az eredmények a táblázatban (3. ábra), az adatforrás alul (KSH, stadat link).
.
Ha igaz lenne, hogy covidban csak azok halnak, akik amúgy is hamar meghalnának, nem látnánk többlethalálozást, csak egész minimálisat, hiszen 2 éveket nézünk, az meg nem pár hét. A valóság: van egy 40 ezres különbség, lásd 2. ábra, bal oldali grafikon. (Tehát évi 20 ezer fő, ami egy 130 ezres bázisra évi 15,4%, átlagban.) Ez a 40 ezres plusz igazából azért több, mert elmaradt az influenza, csökkent a népesség eleve (alacsonyabb bázis, tehát az arány kicsit nagyobb), és a karanténok miatt csökkentek egyéb halálokok (baleset, agyvérzés, infarktus, stb.).
.
Száz férfi halottra átlagosan 105,4 női halott jut. Járványidőszakban 91,3. Ez egy 115,4%-os többlet, ennyivel voltak jobban érintettek a férfiak (lásd 1. ábra).
.
A teljes, 2 éves járványidőszakra jutó napi többlethalottak száma 52,1. Ebből férfi 27,2 többlethalott, nő pedig 24,9 többlethalott. (Lásd 2. ábra, jobb oldali grafikon).
.
Többségében idős, krónikus beteg. Az. (Az a 40 ezer tényleg a többlet, a tényleges halott inkább 70 ezer, amiből valóban volt 'coviddal', tehát amúgy is meghalt volna, voltak elmaradt halálok, és van egy 46-47 ezres hivatalos statisztikánk. Világösszevetésben amúgy a többlethalálozásunk nem kiemelkedő, és az adatszolgáltatásunk végeredménye egyáltalán nem vészes másokéhoz képest. De az a 47 ezer az többletben 40, a tényleges halott meg kb. 70.)
.
Rákban évi 30 ezer ember hal meg, hasonló az infarktus is, napi 80 környéke. A covid átlagban napi 52 feletti többletet, és valós kb. 90-et tudott; amikor pedig a járvány tombolt, napi 200 felett jártunk, pár hétig 300 felett A 40 ezres többlet megegyezik Bp. ostromának polgári áldozataival, kicsit több. No big deal. (A 300 feletti az jóval több, mint a 2. VH napi magyar halottainak átlaga, mindent beleszámítva.)
.
Az adatok a táblázatban lekövethetők, megint csak: 3. ábra.
.
Az adatforrás innen:
.
https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0065.html
.
Szép hétvégét mindenkinek.

(#62003) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
In this study, @MiyuMoriyama et al investigate how well SARS-CoV-2 variants of concern (VOC) suppress MHC I needed for recognition by cytotoxic T cells. This question is important to understand how well the virus limits CD8 killing

[...]
In conclusion, VOCs do not evolve to further escape from CD8 T beyond the ancestral SARS-CoV-2 virus. The virus uses multiple pathways to inhibit MHC I. If one is missing, others compensate. Given this, CD8 T cell-based therapeutic approaches may be difficult for COVID-19. (End)

(#62004) Ringman


Ringman
nagyúr

thread:
Summary of BA.4 & BA.5 in South Africa
- 100% of infections
- Fuelling 5th wave
- Low testing & high positivity ratio
- Increasing number of hospitalizations, however still much lower than in previous waves
- SA may guide the world on the future of the pandemic

[...]

Omicron BA.4 and BA.5 do break easily through immunity of previous BA.1 infections, but less in hybrid immunity (vaccination & previous infections). If South Africa, and other countries, want to stop waves we need to increase vaccination & boost also previously infected

(#62005) Parci válasza Ringman (#62004) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp fáj a torkom ezerrel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62006) kolopele válasza Parci (#62005) üzenetére


kolopele
nagyúr

Korán kezdted a fagyizást :DDD Itt nálunk már nincs senki aki beteg lenne, se felnőtt, se gyerek.

(#62007) Parci válasza kolopele (#62006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig nálunk sem volt, most van :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62008) pjen válasza Parci (#62007) üzenetére


pjen
félisten

Asszonynak is fájt a torka két napig, de semmi egyéb. Házi doki szerint valami egyéb fertőzés.

(#62009) Parci válasza pjen (#62008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, nekem is százszor fájt már a torkom az elmúlt fél/két évben, ebből kétszer volt covid, a többi meg más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62010) pjen válasza Parci (#62009) üzenetére


pjen
félisten

Reméljük most is valami egyéb lesz.

(#62011) Ringman válasza Parci (#62009) üzenetére


Ringman
nagyúr

most akkor tényleg 2×, vagy csak igen valószínű?

(#62012) Parci válasza pjen (#62010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően kizárt, hogy covid...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62013) Parci válasza Ringman (#62011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a második 100%, az első csak valószínű

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62014) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elméleti kérdés.

Van egy munkatársam, akivel hetente 4 alkalommal találkozok megbeszélni az aktuális dolgokat. Szerda kivételével minden munkanapon.
Hétfőn és kedden rendben volt Csütörtökön nagyjából negyedóra beszélgetés után derült, hogy aznap reggel PCR tesztet csinált. Minden nap tolunk gyors tesztet, az nem mutatott semmit.
Pénteken reggel jelzett a Corona Warn app. Három alkalommal voltam fertőzött közelében.
Nem volt kétséges, a munkatársam csinált pozitív tesztet.

Ezzel párhuzamosan pénteken rossz közérzettel ébredtem. Fejfájás, megemelkedett testhőmérséklet. Más komoly tünet nem volt. Éjszaka majd majdnem 8 órát aludtam. Az órám adata szerint sokkal jobban aludtam, mint máskor. Szombatra elmúlt minden kellemetlenség. Éjszaka ismét kiemelkedően jót aludtam. Ma is minden OK. Minden nap teszteltem. Pénteken kétszer is. Egyszer önteszt, majd szakképzett tesztelő, orrban turkálva. Minden gyorsteszt negatív maradt.

Lehetséges, hogy a hét elején megkaptam az ajándék adag vírust a munkatársamtól és három Pfizer oltás után egy nap alatt legyűrtem a fertőzést. Vagy csak véletlen egybe esés volt és más ütött ki félig egyetlen napra?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62015) Parci válasza Hieronymus (#62014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gyorsteszt elsősorban akkor pozitív, amikor javában tünetes vagy. neked ez szinte teljesen elmaradt, így ha volt is benned covid, simán lehet, hogy a teszt érzékenységi határa alatti mennyiség. szóval a tesztekből nem igazán tudsz következtetni.

mindkét verzió simán lehet. el is kaphattad. (bár szerintem jellemzőbb az, hogy A user tünetes lesz, tesztel, korona, B user pedig 3-4 napra rá lesz tünetes)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62016) t72killer válasza Ringman (#62004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez akkor "enyhe" lesz a BA.2-höz képest :DDD ;]

Bár SzVSz a súlyosság megbecsülését már nagyban befolyásolja, hogy kvázi lehetetlen covid-szűz humanoidot találni, aki se oltással, se korábbi vírusfertőzéssel ne találkozott volna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62017) Rage47 válasza Hieronymus (#62014) üzenetére


Rage47
veterán

Ismerősöm 5. nap után lett pozitív. 5 napig minden nap tesztelt, mert nem volt jól.

(#62018) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ugy latszik ezt a heti jelentest se fog sikerulni valami rendszer szerint megcsinalni?

I am having fun staying poor.

(#62019) pjen válasza Rage47 (#62017) üzenetére


pjen
félisten

Ilyenkor kéne tudni, hogy mikortól volt fertőző, de végeredményben mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#62020) Rage47 válasza pjen (#62019) üzenetére


Rage47
veterán

be kellett mennie irodaba, utana 2. napon erezte a tuneteket es mar tesztelt is, ejszaka is. ez amugy anglia, ott ingyenes volt a teszt, ezert vadul tolta.
most hogy mikortol fertozo valaki, az megint jo kerdes…

[ Szerkesztve ]

(#62021) pjen válasza Rage47 (#62020) üzenetére


pjen
félisten

Ingyenes teszttel könnyű.

(#62022) Rage47 válasza pjen (#62021) üzenetére


Rage47
veterán

egyik rokonom most van kint Portóban, a Lidl-ben 2 euró a teszt, a maszk hasonlóan olcsó és amúgy FFP2-t hord az emberek 90%-a, pedig nem kötelező...

[ Szerkesztve ]

(#62023) kolopele válasza pjen (#62021) üzenetére


kolopele
nagyúr

Itt sem drága, 2000 ft - ért kapsz már gyógyszertárban gyors tesztet.

(#62024) Rage47 válasza kolopele (#62023) üzenetére


Rage47
veterán

azért mikor a 8. tesztet kell csinálnod, hogy a hülye omikron bejelezzen, akkor nem mindegy :D

(#62025) pjen válasza kolopele (#62023) üzenetére


pjen
félisten

Ez mindig attól függ mennyit keresel. Vissza kéne már térni a való életbe.

(#62026) fatal` válasza kolopele (#62023) üzenetére


fatal`
félisten

500 forintot sem fog senki az ablakon kidobálni, amíg egy nátha a max, amit tapasztal magán. A tünetek súlyosbodásakor meg már mindegy, addigra már szétszórta a cuccot.

Az ingyenes teszt és a támogatott izoláció (normális táppénz) a járvány elleni védekezés kulcsa lenne (az oltás mellett persze) és lett volna korábban is.

A gyorsteszt ráaádásul mostanra szart se ér.

(#62027) pjen válasza fatal` (#62026) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#62028) Hieronymus válasza fatal` (#62026) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az ingyenes teszt és a támogatott izoláció (normális táppénz) a járvány elleni védekezés kulcsa lenne...."

Olyan teszt kellene hozzá, ami megbízhatóan mutatja ki a fertőzést. A munkatársam akkor ment PCR tesztre, amikor már jobban volt. Addig minden nap gyorsteszttel tesztelt. Mielőtt elkezdünk dolgozni, kötelező tesztelni, minden nap.
A PCR teszt lassú és drága. Napi használatra nem fizeti meg senki. Van gyorsabb fajta, de az még költségesebb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62029) fatal` válasza Hieronymus (#62028) üzenetére


fatal`
félisten

Biztos vagyok benne, hogyha lenne 300 forintba kerülő gyorsteszt, ami 99,9% pontos, nálunk az se lenne ingyen.

De amúgy igen a PCR teszt nem jó megoldás. De a kombinált gyorsteszt és PCR működhet, működhetne sokkal jobban annál, ahogy működött.

(#62030) Ringman válasza fatal` (#62029) üzenetére


Ringman
nagyúr

rt-lamp, állítólag ez is pár dollár lenne.

(#62031) kolopele válasza pjen (#62025) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindenkinek a saját élete a való élet.

(#62032) pjen válasza kolopele (#62031) üzenetére


pjen
félisten

Elég önző szemlélet.

(#62033) kolopele válasza pjen (#62032) üzenetére


kolopele
nagyúr

Viszont igaz.

(#62034) pjen válasza kolopele (#62033) üzenetére


pjen
félisten

A baj az, hogy ezt ki is vetited másokra.

(#62035) kolopele válasza pjen (#62034) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tévedsz, inkább sokan magukra veszik. Nekem van egy álláspontom, amihez ragaszkodom, ennyi. Mindig is ilyen voltam minden téren, és általában nem is tévedtem.Te erősen próbálod pl. kétségbe vonni a vírust sok esetben, én nem, de főleg mást gondolunk arról, miként is kellene amennyire csak lehet legyőzni, de legalábbis gátolni a terjedését. Mindenkinek a saját dolga, mit és hogyan tesz meg ezért, azt meg hagyjuk, hogy kinek mi erre a lehetősége, ugyanis mindenki előtt adott az, hogy ezt megteremtse az állandó sírás helyett. Vagy mondjam azt, hogy a tőlünk nem messze lévő kocsmából nem tudok embereket hívni még jó pénzért sem egy kis munkára, mert éppen van pénzük két sörre? Aztán meg szidnak mindent mert nem telik semmire, majd másnap egy előkelő étteremben esznek mindezt felrakva a face - re. Olykor érdekes dolgok vannak azért :)

(#62036) fatal` válasza kolopele (#62033) üzenetére


fatal`
félisten

Igaz bizony. Éppen ezért nem várhatod el, hogy mindenki hajigálja a 2000 forintokat tesztekre. Én megtehetném, de én se tenném.

(#62037) kolopele válasza fatal` (#62036) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én senkitől nem várok el semmit, amit meg igen, azt bárki megtehetné. Amúgy meg erre szoktam mondani, hogy cigire meg piára van havonta 40 ezer, maszkra, tesztre meg nincs még 5 sem.

(#62038) fatal` válasza kolopele (#62037) üzenetére


fatal`
félisten

A kulcsa ennek a dolognak az emberi természet. A tesztet alapvetően leszarják az emberek, mert az neki nem fontos, az a társadalom többi tagjának (lenne) az.

A maszkot azért nem említem, mert az szimpla hülyeség, ha valaki nem vesz.

(#62039) catroot válasza pjen (#62025) üzenetére


catroot
veterán

Ahogy haladunk lassan 2 eur = 2000 huf.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#62040) kw3v865


kw3v865
senior tag

Markánsan csökken a szennyvizek koronavírus koncentrációja Magyarországon.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62041) Drizzt válasza kw3v865 (#62040) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jo hir!
Kiadhatnak lassan az egyedi tesztek eredmenyeit is...
Nem is lenne rossz otlet a szennyvizzel egyszerre publikalni, de ugy latom nem igy tortenik.
Izraelben is folyamatosan csokkeno szamok vannak, ott is minimalizalt korlatozasokkal.
Lassan a szazat kozeliti a sulyos allapotban levok szama.

I am having fun staying poor.

(#62042) pjen válasza fatal` (#62038) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell és szinte senkin sincs. Anyuka kis gyerekkel. Anyukán maszk, de az orrán nem. Az eladó megkérdezte, ha már hordja az orrára mért nem? Válasz, orron nem fertőz.

(#62043) t72killer válasza pjen (#62042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62044) PuMbA válasza kw3v865 (#62040) üzenetére


PuMbA
titán

Végre! Az általam várttól azért elhúzodott a dolog.... azt hittem, már április elején vége lesz, de csak most, május elején lett vége. Szeptemberig lehet a topikot bezárni :D

[ Szerkesztve ]

(#62045) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Közben munkahelyünk is 100% kapacitással működhet, nincs kötelező maszkviselés már semmilyen helyiségben. De bemenni azért nem kell.

I am having fun staying poor.

(#62046) Mr K válasza PuMbA (#62044) üzenetére


Mr K
senior tag

Tehát ha egyetlen mérési ponton sem "alacsony" a koncentráció, a mérési pontok több mint harmadán pedig egyenesen "emelkedett", az azt jelentené, hogy "vége"?

(Britek is örülnek: év eleje óta most a legalacsonyabb a fertőzésszám. Ezt úgy kell érteni, hogy április utolsó hetében már csak a lakosság kb. 3%-a fertőződött meg, azaz kb. 2 millióan. És egyenlőre csak a lakosság 2,8%-a számít long covidosnak. (forrás))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62047) Mr K


Mr K
senior tag

(Így kell rövid, frappáns címet adni egy tanulmánynak...)
Safety, immunogenicity, and reactogenicity of BNT162b2 and mRNA-1273 COVID-19 vaccines given as fourth-dose boosters following two doses of ChAdOx1 nCoV-19 or BNT162b2 and a third dose of BNT162b2 (COV-BOOST): a multicentre, blinded, phase 2, randomised trial
(Amúgy arról szól, hogy két booster jobb mint egy. A zanzája itt.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62048) t72killer válasza Mr K (#62047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belém vuhani löttyöt már garantáltan nem nyomnak. Gyerkőc lehet kap 1 adagot ősszel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62050) venember83 válasza Ringman (#62049) üzenetére


venember83
nagyúr

could affect...

Nem vakaróznak még az emberek ezektől a feltételezésektől? Alig lehetett feltételezéseken kívül más dolgokat olvasni a koronavírus-járványról az elmúlt két évben. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.