Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Rage47 válasza Vesa (#68997) üzenetére


Rage47
veterán

Eleg kiabrandito volt Rusvai, de azt mondta kb., amit hallani akartak az emberek.

(#69002) t72killer válasza Rage47 (#69001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erről szól az influenszer-szakma.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69003) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

4 oltás után egy barátom (orvos kolléganő) most lett covid-os (írországi utazás előtt), unokáktól kapta el, tüdőgyulladás, eléggé hazavágta szegényt.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#69004) t72killer válasza koncsik (#69003) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túlságosan összesűrítették az oltásokat. Hiába pofáztam én folyamatosan, h szét kell húzni, persze igaz a rendszer se nagyon engedi (nem tudom otthon kapnék még vuhanit, ha kérnék?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69005) Parci válasza koncsik (#69003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hű b+ :(
pedig azt gondolnám, hogy orvosként ő amúgy is kitett volt a covidnak :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69006) koncsik válasza Parci (#69005) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem eü dolgozó, kicsit komplikált a dolog :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#69007) Parci válasza koncsik (#69006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt korábbi fertőzése, nem tudod véletlenül?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69008) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Vótmá?

Large study (22,744 people) of a triple vaccinated cohort shows that almost 1 in 5 respondents reported long covid symptoms 90 days after a confirmed omicron infection. These are terrible numbers.

"The only way to avoid Long COVID is to avoid COVID. Too bad Public health never felt the need to tell anyone that."

[ Szerkesztve ]

(#69009) kpityu2


kpityu2
őstag

USA-ban is romlik a helyzet (Twitter) [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69010) Ringman válasza Z.É.T. (#69008) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#69011) koncsik válasza Parci (#69007) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem volt.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#69012) Parci válasza koncsik (#69011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor extra peches volt, remélem rendbejön a tüdeje, meg minden :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69013) koncsik válasza Parci (#69012) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#69014) Mr K


Mr K
senior tag

(Nehezen tanul, könnyen felejt, mi az?)
A Covid alatt rájöttünk, milyen rossz a tömegturizmus. Aztán úgy folytattuk, mintha semmi nem történt volna
"Az első lezárások után mindenhol felpörgött a belföldi turizmus, buzzworddé vált a lassú utazás, az emberek alternatív célpontok után néztek, sőt valóban felmerült a kérdés, hogy kell-e egyáltalán ennyit mászkálni.
Az idei nyárra azonban teljesen világossá vált: nagyobbat nem is tévedhettek volna azok, akik turisztikai korszakhatárként tekintettek a világjárványra."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69015) Parci válasza Mr K (#69014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért utazni a világ egyik legjobb dolga. szóval ahhoz, hogy emberek átálljanak egy másfajta életre, ahol örül a falujának, "mint petőfi az alföldnek", valami egész másfajta berendezkedés kéne. semmi sem ebbe az irányba hat, minden globalizálódik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69016) Mr K


Mr K
senior tag

With ‘Eris’ rising and now ‘Fornax,’ when are COVID cases likely to peak again? A look at what may lie ahead for fall and winter

Mint kiderült, az FL.1.5.1 már kapott is nevet: Fornax... :N New Yorkban most ez a top variáns. A cikkben szó van még arról, hogy megváltozott a hullámok természete (nagy hullámhegyek közte mély hullámvölgyek helyett sok egymást átlapoló hullám, ami kisebb hullámhegyeket eredményez, de a hullámvölgyek is eltűnnek, állandósul egy viszonylag magas fertőzöttségi szint), a konvergens evolúcióról (rengeteg a variáns, de gyakran ugyanazokat a mutációkat szedik össze, lásd EG.5 vs FL.1.5.1), az új vakcináról (amit nem biztos, hogy sokan beadatnak), és a Covid-Influenza-RSV egyidejű hullámának esélyeiről.

#69015 Parci Erre gondolsz?
"Stiller Ákos egyik kedvenc jelenete az volt, amikor egy ausztriai kirándulás során egy gyönyörű mászóútvonalon felkapaszkodva hosszú sorba botlottak egy völgy fölött átívelő hídnál. Az emberek nem azért álltak sorban 20-30 percet, hogy átjussanak a túloldalra, hanem azért, hogy mindannyiukról elkészülhessen pontosan ugyanaz a kép a híd közepén pózolva." :D

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69017) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Egyelőre 67%-on áll a szavazás, az ismerőseim körében inkább 90%
ami egy közös, bő 50 fős tábort + kisebb társaságokat jelent. Közülük néhányan pozitívat teszteltek.
Láz, köhögés, hasmenés a 3 leggyakoribb tünet, ebből valamelyik kettő szinte mindenkinél.
(hétfőn lett vége az eseménynek)

(#69018) Parci válasza Z.É.T. (#69017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán lehet, hogy covid és ilyen-olyan emésztőszervi vírus (vagy akár baci) terjedt ott szimultán is akár. :( jobbulást nekik!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69019) Z.É.T. válasza Parci (#69018) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, persze.
Egyébként 2020 előtt olyan 1-10% között mozgott a lebetegedők aránya, érzésre, meg ahogy dumáltuk sokakkal.
Tavaly meg valahol 80-90% között volt.

(#69020) Parci válasza Z.É.T. (#69019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y

egyébként teljesen kizárt, hogy a covid okozta gyatra immunrendszer miatt betegszik le 80-90%, pláne 2020-ban el sem kapta még senki kb. (vagy 2021-ben volt először megint? de akkor sem volt ekkora átfertőzöttség)

valahogy minden szintet lépett, jópár húrt túlfeszíthetett az emberiség...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69021) Z.É.T. válasza Parci (#69020) üzenetére


Z.É.T.
őstag

'20-'21 kimaradt, 22-ben volt először 2019 után.

Nem sugalmazok én igazából semmit, nem tudom megfejteni, csak elég durva a különbség.
Tavaly tuti hozzátett az aszály miatti por, idén viszont elég ideális fesztiválidő volt egy éjszakai esőzést leszámítva, de az majdnem minden évben van, a legtöbb évben sokkal durvább is.

Azt még tudni kell, hogy ezen a fesztiválon 50% felett van a külföldiek aránya (2018 előtt 80% felett volt még), illetve azt, hogy többségük bőven az átlag feletti egészségi állapotú és ilyen hatalmas szeretet-bárka az egész esemény, nem egy sziget-sound-volt izé. (bio-öko-vega-izmos-szikár-sportos stb)
Annyi, hogy a magyarok növekvő arányával romlik-közeledik a többi "mainstream" fesztiválhoz.

Nadealényeg, hogy ez van, whatever. Simán mentem volna idén, ha van rá lehetőségem, igaz a kertből 0-24-ben hallottam a mainstage-et :)

(#69022) t72killer válasza Parci (#69015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert faluja, pláne földje sincs már, csak egy családonként 50-120m2-es betonketrec a hetediken.

Amíg nem látunk CSÖKKENÉSI CÉLOKAT és EREDMÉNYEKET a légitársaságoknál, addig teljesen kamu a nagy klímaigyekezet. Arról nem is beszélve, hogy mi mindent nem károsít a milliárdos nagyságrendű mozgó-költekező-szemetelő tömeg.

A tömegturizmus amúgy nem valami szuperprofitábilis biznisz, egy példát szeretnék látni, hogy egy ország vagy régió ebből EMELKEDETT FEL, lett magas HDI-vel, kiemelkedő GDP-vel rendelkező terület.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69023) Mr K válasza t72killer (#69004) üzenetére


Mr K
senior tag

Érdemes-e várni az új oltásra.
Coronavirus FAQ: Is it wiser to get a booster now or wait for the new fall booster?

Ez persze csak az USÁ-ban kérdés, mert ott most is van oltás, és októberre ígérik az újat. Viszont tanulságai azért így is lehetnek. (A cikk nagyon hosszú. TL;DR Érdemes várni az új oltásra, de ha valaki nagyon régen kapta az utolsó oltást, és nem volt azóta covidos sem, az adassa be most a régit, és négy hónap múlva az újat.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69024) Parci válasza Z.É.T. (#69021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

22-ben viszont már bőven lehetett a covid utóhatása

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69025) Parci válasza t72killer (#69022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de én most nem erről beszéltem, hanem arról, hogy én tökönszúrnám magam, ha nem utazhatnék. és itt én = a globalizált világból rengetegen.

de persze lehetne itt is egyensúly(abb)ra törekedni. nem ugrok ki egy kávéért bécsbe, se egy meetingért frankfurtba. évente utazom egyszer a családdal vagy kétszer. az emberek 99%-ának (akinek egyáltalán van pénze ilyesmire) ez bőven elég lenne.

mindegy, sehova sem vezet ez. nem akar változni a világ.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69026) Z.É.T. válasza Parci (#69024) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Utóhatás és közvetlen is. Sokan ott nyelték be először.

(#69027) t72killer válasza Parci (#69025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

abszolúte+én is szeretek utazni, és tesszük is kb évi 1x "telelési" célból. Amíg a ketrecben éltünk, kb évi 3x menekültünk valami zöldebb-természetesebb környezetbe télen-nyáron, legtöbbször repülve.

A covid egy dolgot mifelénk azért változtatott - meglátjuk mennyire lesz tartós: sok fiatal értelmiségi család kiköltözött vidékre. Ezekből lehet még valami, mert a visszaköltözés ellen akkor is sokminden szól már, ha nincs semmiféle lezárásmumus.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69028) kpityu2 válasza Mr K (#69023) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, én végigolvastam, minden kérdésre az a válasz, hogy egyrészrőlmásrészről, de kérdezze meg orvosát gyógyszerészét. Szóval gőzük sincs, hogy mi lenne a jó. Nagyjából semmi olyasmit nem mondtak amivel egy közepesen tájékozott ember ne lenne tisztában. Ha a helyi egészségügyi szolgáltató ajánlja, akkor boostold magad, ha nem, akkor rád van bízva. Namost a helyi szolgáltató tutira nem fogja ajánlgatni, ha nincs egyértelműen szükség rá. Innentől kezdve pedig hitéleti kérdés.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69029) t72killer válasza Mr K (#69023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mást nemigen tudok csinálni mint várni, nincs amcsi útlevelem :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69030) Parci válasza kpityu2 (#69028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én tényleg egy olyan oltást szeretnék már látni, ami kifejezetten arra lett már beállítva, hogy akkor évente jön. ne mondják nekem, hogy ugyanúgy 30/50 mg tüsifehérjére van szükség évente, mert az nekem fotelhuszárként nem tetszik. a booster legyen minimalizált kockázatú és lehetőleg friss. az kevésbé tragédia, ha bizonyos embereknél a hatásossági küszöb alatt marad, hiszen egyébként is magunk vagyunk letolt gatyával.

de ízületi parákat és egyéb szarságokat ezen a ponton már nem szeretnék az oltástól. más volt a kockázati arány oltatlanul a delta környékén, akkor teljesen egyértelmű volt az oltás előnye.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69031) envagyok válasza t72killer (#69022) üzenetére


envagyok
veterán

Horvátország?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69032) Mr K válasza Z.É.T. (#69008) üzenetére


Mr K
senior tag

Szépirodalmilag:
Long covid has derailed my life. Make no mistake: It could yours, too. (Madeline Miller)

"Szép" írás -- a szerző főállású író, akinek sikerült még 2020. februárjában megfertőződnie. Az ő írásának konklúziója ez (SPOILER!): "Because the truth is that however immortal we feel, we are all just one infection away from a new life."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69033) koncsik válasza Parci (#69030) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#69034) Vesa válasza Mr K (#69014) üzenetére


Vesa
veterán

OFF, de a hazai szállásárak olyanok, hogy teljesen értelmetlenné teszik az országot célpontként. Most voltam egy 4 csillagos szállodában a Lővérekben. 90k/éj 2 főnek. :Y 1 éve újították fel, a klíma csak akkor ment, ha a központi egységet is bekapcsolták, hiába tekergettem én a szobában, nem működött, szóval este kb. nem tudtam aludni a melegtől. A víznyomás kritikán aluli volt, a reggeli erős közepes, a sonka konkrétan szagot adott (nem a jó értelemben). Ennyi pénzből olyan szállást veszek óceánparton, olyan fullos kajákkal, hogy megszólal. Szóval az van, hogy eszemben sincs itthon bárhova menni, mert a szolgáltatás gyatra, a személyzet többségében bunkó, a kaja maximum átlagos, a környék semmi extra, mindez annyiért, mintha elmennél egy érdekes helyre, nagyon jó szállodába külföldön.

A Covid csak annyt csinált, hogy kényszerrel terelte be az embereket a lokális piacra, mivel problémás volt utazni. Nem azért nőtt a kereslet, mert annyira jó és érdekes lenne hazai célpontokra utazni.

A tudomány a valóság költészete!

(#69035) Vesa válasza Z.É.T. (#69021) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk Ozora kb. az egyik legdurvább ezós, konteós, antivax idióták gyülekezőhelye. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#69036) t72killer válasza envagyok (#69031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés, nagyon rég jártam arrafelé. Tény, amit a standard helyekre érkező turista lát belőle, azt gyönyörűen kipingálták - de ha kicsit is odébb nézelődsz: szeméthegyek a tengerparton (Lastovo), elhagyott ruszki laktanya állapotát meghazudtoló, helyi gyűjtögető törzsek által lakott autópályapihenő (horvát-Baranyában), ahol az instant a kocsinkoz rohanó banda láttán inkább kerestünk egy közeli aknamezőt pisilni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69037) t72killer válasza Vesa (#69035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fertőződés szempontjából már édeskakukkmind1, hogy valaki felvette-e az oltásait, vagy sem. Jelenleg járványügyileg "2020 februárját" írjuk: kvázi sehol se volt még semmiféle érdemi intézkedés Európában, sőt, tolták a tömegbulikat ezerrel - a czucc meg terjedt rendesen.

Persze jó esélyeink vannak arra, hogy ne legyen még egy Bergamo 5éven belül, de amekkorákat csapong a virnyák mutációja én nem feltétlen osztanám a #pörgessükagazdaságot pártiak hurráoptimizmusát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69038) Ringman


Ringman
nagyúr

topolnak igaza van: [link]

It is despicable that the Covid vaccine manufacturers are going to charge more than $110/dose for the new XBB.1.5 boosters when available in mid-September. The US government previously paid ~$25/dose, supplied free of charge, and subsidized these companies with untold $ billions.

(#69039) Vesa válasza Ringman (#69038) üzenetére


Vesa
veterán

Maximal! :K

A tudomány a valóság költészete!

(#69040) t72killer válasza Ringman (#69038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, alsóhangon antitröszt-eljárás a nyakukba. Az új variáns fejlesztési költsége kb ott lehet, vagy még alatta is marad a jóöreg évenkénti influenzaoltásénak, várható piaca simán van akkora, mint az influenzaszurié. Az adagonként 25 dolcsiból is rekord tiszta profitjuk lett úgy, hogy azt a változatot nulláról, teljesen új koncepcióval (mRNS) kellett felhozni.

Totál nonszensz, és az is teljesen biztos, hogy az ilyenekkel csupán erősítik az antivax közösség "gyógyszermaffia", "überkapzsi, emberek egészségét károsító gyógyszergyártók" imázst. A kartellezés gondolata is megfordult a fejemben: ha a Spájzer+Moderna ennyi valag pénzt kér egy adagért, miért is nem csinál újabb löketet pl az AstraZeneca?? Ok, kicsit kevesebb halottal, mint az első körben ha lehetséges :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69041) envagyok válasza t72killer (#69036) üzenetére


envagyok
veterán

Ez minden országra jellemző
De azért ahogy az autópályahálózat kifejlődött, meg már euró van ott is.
Az ingatlanárak durván elszálltak (háború után 200000ft volt, most 40+ millió egy tengerhez közeli de nem tengerparti üres telek)
Nálam az ingatlanárak, és a gépkocsipark a fokmérő, hogy hogy áll egy ország gazdasága.
Bécsben nem látni olyan autókat, mint Horvátoknál.
A legújabb porschék, maseratik, ferrarik, lambók.
Csak lestem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69042) Mr K válasza Parci (#69030) üzenetére


Mr K
senior tag

Sajnos az erősebb dózis jobban véd, lásd Moderna vs Pfizer, korábban. Amúgy a 2022-es tapasztalatok (100%-os fertőzöttség (átlagban, azaz lehet olyan , aki egyszer sem, és olyan is,aki többször) arra utalnak, hogy a covidot átlag évente-kétévente elkapja az ember, azaz mindenkinek adott a természetes booster lehetősége, nem kell veszélyes oltásokra hagyatkozni. (Persze állítólag a természetes booster minden "mellékhatása" legalább egy nagyságrenddel gyakoribb, mint az oltásé, (pl. szívizomgyulladást 15-ször gyakrabban okoz, mint egy mRNS alapú oltás).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69043) Parci válasza Mr K (#69042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem teljesen érthető volt, amit írtam :U

de akkor mégegyszer: 3-as alapimmunizálás és még jellemző átesés utáni, évente kapott oltásról beszélünk. te pedig az alap oltást hasonlítod az oltatlanul elkapott fertőzéshez. számomra az már irreleváns, de persze, ott hülye lettem volna nem kérni az oltást. az erősebb dózis meg persze, hogy jobban véd, cserébe magasabbak a mellékhatások kockázatai is. elsőre védjen a legjobban. mondjuk nyolcadszorra, négy átesés után meg ne legyen lehetőleg semmilyen mellékhatása. évente nem szeretném valós kockázattal gyulladásba kergetni az ízületeimet, szerintem érthető módon.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69044) Rage47 válasza Parci (#69043) üzenetére


Rage47
veterán

egyetértek

(#69045) t72killer válasza Mr K (#69042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"azaz mindenkinek adott a természetes booster lehetősége, nem kell veszélyes oltásokra hagyatkozni"

Ubazz, ezzel a kijelentéssel visszaküldenélek a 2022 akár év végi topikba :DDD

#69043: +1, sztem is full reális elvárás mini dózisokkal terelgetni az immunrendszert, ha közben természetes forrás IS van. A novavax amúgy valami 5mikrogrammos ha jól rémlik, és működik. Más kérdés, hogy valami nyugat-Saskatchewan-ban élő szíriuszi törzsbe kell születni, hogy hozzáférjen az ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69046) t72killer válasza t72killer (#69045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

New Covid vaccines are on the way as 'Eris' variant rises - reuters

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69047) Mr K válasza Parci (#69043) üzenetére


Mr K
senior tag

Szerintem.
1. Nincs ingyen ebéd. Az oltás úgy működik, hogy egy fertőzést emulál, azaz ráveszi az immunrendszert, hogy védekezzen. Ha viszont az immunrendszer elkezd védekezni, annak következményei lesznek: nekiáll fertőzöttnek vélt sejteket ölni, begyullad az oltás környéke (rossz esetben más is), felmegy a testhőmérséklet, átcsoportosításra kerülnek a szervezet erőforrásai (borul a nők ciklusa, stb.), ez pedig mind-mind mellékhatás. Ha a dózist az immunrendszer ingerküszöbe alá csökkentjük, akkor meg nem hat.
2. Másrészt mellékhatást akár hatástalan dózis is okozhat, pl. allergiás reakciókat.
3. Az oltás akkor igazán hasznos, ha legalább egy ideig véd a megfertőződés ellen (is). (Ugyanis minden covid fertőzés káros, és rengeteg hosszú távú "mellékhatással" járhat.) Egy gyenge dózis alacsony készültséget (pl. antitest számot) indukál, azaz ezt a funkciót kevésbé tudja betölteni. (Ezen bukott meg egy csomó vakcina, beleértbe a Pfizer első gyerek vakcináját is.)

Egy kis irodalom (friss):
Effects of COVID-19 vaccination and previous infection on Omicron SARS-CoV-2 infection and relation with serology

#69045 t72killer Nem teljesen értem a reakciót: nekem van négy oltásom, és beadatnám az ötödiket is, ha lehetne.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69048) kolopele válasza Mr K (#69047) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én, aki mindig is oltáspárti voltam, a családban meg ugye van két immunológus is, nyilván beadattam eddig hármat, de soha nem vennék fel többet. Covidos soha nem voltam, hiába voltak körülöttem betegek (nejemről nem is beszélve), de soha nem volt ilyen erős ízületi bajom, ritmuszavarom, szemproblémám, és még sorolhatnám, és ha azt veszem, már az első Moderna után jelentkeztek fura tünetek a mellkasomban meg a szememnél. Ez önmagában persze még nem baj, hiszen dolgozik az oltás, csak azért eltelt már egy kis idő azóta. Nem biztos, hogy mindenkinek be kellett volna magát oltatnia, ez a vírus sem fertőzött meg mindenkit, erősen génfüggő mint bármelyik betegség. Utólag bátyámék is azt mondták, a gének irányában kellett volna elsősorban kutatni, csak arra nem lett volna idő. Nyilván sok embernek segítség volt az oltás, de nem mindenkinek. Azt is be kell látni, hogy a long covidnak kikiáltott tünetek egy része lehet akár az oltások mellékhatása is, bizonyítani semmit nem lehet ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#69049) kpityu2


kpityu2
őstag

Pécsi kutatók közreműködésével újabb SARS-szerű denevérvírusokat találtak Vietnamban, amelyek közül az egyik vírus receptorkötő helye figyelemreméltó hasonlóságot mutat a SARS2 vírus receptorkötő helyével.Twitter: Kemenesi Gábor

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#69050) Z.É.T. válasza kolopele (#69048) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Már nem emlékszem, vakcináció előtt is volt covidos a közvetlen környezetedben, családodban, akitől volt esélyed megfertőződni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.