Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) BlackV válasza t72killer (#34737) üzenetére


BlackV
senior tag

Értelek es nem bírálni akartalak csak mondom, h most két astraval a vallban, érett b sejtekkel csak azon kellene gondolkoznod, h mikor roppenj haza egy pfizerert. De jó az a moderna is, jobb később mint soha. :R

(#34752) t72killer válasza BlackV (#34751) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából egy "rendszeren kívüli" sino-n gondolkozom

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34753) fokukac válasza tisn (#34749) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem az égből. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy full önkéntes alapon megy most minden. Emberek maguktól mennek el tesztre, esetleg a cégük küldi el őket - pozitívak kollegáit, szintén fizetős tesztre. Egy esetet sem hallottam mostanában, hogy a hatóság intézkedett volna bármiben is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34754) bigdady


bigdady
nagyúr

Vény nélküli vitamint sem veszünk ezentúl online...
[link]
Ui: a gyógyszerészeti kamara nyomására...

[ Szerkesztve ]

(#34755) t72killer válasza bigdady (#34754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mire jó :(((?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34756) BlackV válasza t72killer (#34752) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha egyszer elkap a gépszíj.. :D

(#34757) Vesa válasza bigdady (#34754) üzenetére


Vesa
veterán

Csodás, megint olyan tipikus magyar megoldás. Vicc ez az ország.

A tudomány a valóság költészete!

(#34758) fatal` válasza t72killer (#34755) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom a haveroknak nincsen gyógyszerkereskedő webshopjuk, de van gyógyszertáruk.

(#34759) Reggie0 válasza Narxis (#34724) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a kozlekedesi baleseteket is elozzuk meg azzal, hogy maradjanak otthon az emberek... :U

(#34760) Vesa válasza Reggie0 (#34759) üzenetére


Vesa
veterán

Nem kell otthon maradni, de a maszk kötelezővé tétele nem lenne hülyeség zárt térben.

A tudomány a valóság költészete!

(#34761) PuMbA


PuMbA
titán

Jól halad a Covid elleni orrspray fejlesztése, de egy másik jó híre is van a virológus Kemenesi Gábornak

"Ugyanakkor szerinte esély nyílhat arra, hogy az mRNS-vakcinák gyártása Magyarországon is lehetővé váljon: igyekeznek hazahozni az mRNS-vakcinatechnológia tudástranszferét. „Az mRNS-vakcina gyártásához egy sor különböző kutatóelme kell: fehérjebiológus, modellező, virológus és sok más szakértő. Most itthon hozzuk létre ennek a tudományos hálózatát” – mondta Kemenesi."

Még a végén mindenféle vakcinánk lesz, mint a búcsúba :) Mindnek van előnye.

[ Szerkesztve ]

(#34762) Sir Pocok válasza PuMbA (#34761) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Allergodil megint bizonyít. Parádés!

Egy allergodil fétisiszta... :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34763) Reggie0 válasza Sir Pocok (#34762) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a Nemet phase 2 teszt alapjan igeretes.

(#34764) viharhozo


viharhozo
addikt

Aki Budapesten harmadiknak Modernat kert, melyik korhazban kapta?

A Honvedban kiszerveztek egy lukba a Modernat, masfel ora sorban allas utan el kellett jonnom, mert nem volt tobb idom.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#34765) Z.É.T. válasza viharhozo (#34764) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pl. Károlyi Sándor kórház, Nyár utca, de csak reggel volt nekik mindhárom esetben, amiről tudok.

(#34766) Andika20 válasza viharhozo (#34764) üzenetére


Andika20
csendes tag

Kedd reggel az Uzsokiban is volt, nem volt sor.

[ Szerkesztve ]

(#34767) Csatravi


Csatravi
senior tag

Nagyüzembe gyártották a hamis oltási igazolványokat Győrben
Kereslet - Kínálat
Ha minimum 3-4 év börtön járna érte akkor talán másképp lenne...

[ Szerkesztve ]

(#34768) t72killer válasza Csatravi (#34767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vevőknek is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34769) einstein válasza viharhozo (#34764) üzenetére


einstein
senior tag

Én kis oltóponton kaptam, Zugló, Hermina út, és nem is reggel mentem, hanem késő délelőtt. Semmi sorbanállás nem volt.
Feleségemnek Uzsokiban azt mondták, hogy ott nem is adnak Modernát. (ezek szerint nem igaz, csak akkor nem volt)

(#34770) tisn válasza fokukac (#34753) üzenetére


tisn
addikt

dehogy, ugyanugy a haziorvos kerhet tovabbra is tesztet.

(#34771) tisn válasza Vesa (#34760) üzenetére


tisn
addikt

nalunk a fiamek sulijaban kotelezo lett, szovetmaszk eleg. az semmit se ved egyik iranyban sem a delta ellen gyakorlatilag. csak a gyerekeket szivatjak.

(#34772) Csatravi válasza t72killer (#34768) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A vevőknek is. "

Természetesen.

(#34773) Csatravi válasza tisn (#34771) üzenetére


Csatravi
senior tag

"szovetmaszk eleg. az semmit se ved egyik iranyban sem a delta ellen gyakorlatilag. csak a gyerekeket szivatjak."

A delta is csak ugyanúgy tud terjedni mint a vuhani így pont ugyanolyan minőségben szűri a szövetmaszk az egyiket mint a másikat. A semminél biztosan hatékonyabban.

(#34774) tisn válasza Csatravi (#34773) üzenetére


tisn
addikt

csak mivel a deltanal sokkal tobb es sokkal hatekonyabban fertozo-szaporodo virust kellene megfognia, igy semmit sem er. eleve nem sokat ert (a kurucon van egy nagyon jo irassorozat a covidrol es annak van egy nagyon jo maszkos resze is, erdemes elolvasni az egeszet), de tolem hasznaljatok nyugodtan, ha megnyugtat.

(#34775) Mr K válasza tisn (#34774) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem a vírust fogja meg, hanem a vírust hordozó cseppeket, vagy hogy van ez magyarul. Azok meg nem változtak, max több bennük az anyag. (A kórokozó.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34776) nobela válasza tisn (#34774) üzenetére


nobela
senior tag

Aha, szóval a "kurucon" megfejtették a járványt.

Nobel díjat nekik, azonnal.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#34777) Drizzt válasza tisn (#34774) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kurucinfo mint referencia (fél)tudományos topicban? Wow.

I am having fun staying poor.

(#34778) qnadam válasza tisn (#34774) üzenetére


qnadam
veterán

ez kb az a szint, mint amikor másfél éve megmagyarázták, hogy a maszk mekkora hülyeség, mert a maszkon ekkorák a lukak, a vírus annál meg ennyivel kisebb. ja hogy a vírus nem csak úgy magában repül a levegőben? nem baj, a maszk akkor is hülyeség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34779) tisn válasza Mr K (#34775) üzenetére


tisn
addikt

jaja, csak a cseppek kisebbek, mint a likak.

(#34780) tisn válasza Drizzt (#34777) üzenetére


tisn
addikt

itt olyan szintu anyagot meg senki sem irt. eleg jo tenyleg, de ha egy guglit nem er meg, hogy belenezzetek, a ti dolgotok. a maszk alaszivasrol eloszor ott olvastam, es persze korrekt, fel perc volt azt is ellenorizni...

itt elerheto: https://kuruc.info/r/9/226877/

(indexen tiltott, itt nem tudom, ha igen, akkor a modi torolje)

[ Szerkesztve ]

(#34781) tisn válasza nobela (#34776) üzenetére


tisn
addikt

lol. es megjegyzem, soha nem olvastam onnan semmit, ezt eccer linkelte egy haver a gazdpolban, es rament egy fel munkanapom, mire vegigolvastam. tetszett a stilus, nem birtam letenni :)

(#34782) Mr K válasza tisn (#34779) üzenetére


Mr K
senior tag

Én egyszer azt szeretném megkérdezni, egy maszk tagadótól, hogy adott esetben a műtőasztalon fekve, vajon így fordul-e majd az őt operálni készülő sebészhez: "Ugyan doktor úr, vegye már le azt a maszkot, ne csináljon bohócot magából, mindketten tudjuk, hogy nem ér semmit..."

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34783) qnadam válasza tisn (#34781) üzenetére


qnadam
veterán

azabaj, hogy a kurucinfó képes bármit (egy szimpla gyerekmesét, de egy többszörös peer review-n átesett nature-cikket is) tökéletesen hiteltelenné tenni csak azzal, hogy az a bármi náluk jelenik meg. szomorú, hogy a cikksorozat szerzője ezt mennyire nem érzi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34784) BlackV


BlackV
senior tag

Ez egy régebbi cikk, a házibarkács textilmaszkokról pamutszálak szakadnak le ezekkel együtt ürülhet a vírus is, nem egyértelmű mennyire védenek, valamennyire biztos. De nem is ez a lényeg szerintem. Az én aggályom, hogy ha kifelé leválnak, akkor befelé is. Nem tudom mennyire egészséges párás-baktériumos pamut/poliészter szálakat, rostokat belélegezni, letüdőzni egész nap középtávon.

Nature - Efficacy of masks and face coverings in controlling outward aerosol particle emission from expiratory activities

(While the efficacy of cloth and paper masks is not as clear and confounded by shedding of mask fibers, the observations indicate it is likely that they provide some reductions in emitted expiratory particles, in particular the larger particles (> 0.5 μm).)

[ Szerkesztve ]

(#34786) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#34787) mozso válasza BlackV (#34785) üzenetére


mozso
senior tag

Azt olvastam, hogy a Pfizer cucc az 5-11 éves gyerekeknek egyharmad 12 eléves feletti / felnőtt adag lesz. Azaz 30mikrogramm / 3.

12 éves gyerek 30 mikrogramm = 12 éves feletti + felnőtt Pfizer dózis
11 éves gyerek 10 mikrogramm = 12 éves feletti + felnőtt Pfizer dózis egyharmada

Mi most 11 évesek vagyunk, mi az oka, hogy nem a 3x annyi cuccal megáldott 12 éveseknek szánt Pfizert nem szabad beadni, hanem harmad annyit?

Van infótok erről?

[ Szerkesztve ]

(#34788) Parci válasza mozso (#34787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy a pfizer így állította be?

amúgy én inkább örülnék ennek, mint fordítva, a felnőtt adag azért nem volt kevés, csinált mellékhatást is olykor

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34789) qnadam válasza mozso (#34787) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom valahol húzni kellett egy vonalat a két korcsoport közé. nem hiszem, hogy rossz lesz az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34790) t72killer válasza Parci (#34788) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Testsúlykg szerint kéne ezeket beállítani kicsit finomabb skálázással. A felnőtt moderna 100μg-jához képest komoly vágásnak tűnik a 10.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34791) qnadam válasza t72killer (#34790) üzenetére


qnadam
veterán

ez nem lónyugtató.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34792) t72killer válasza qnadam (#34791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a felnőtteknél látszik a moderna 100μg előnye a Pfizer 30μg-hoz képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34793) qnadam válasza t72killer (#34792) üzenetére


qnadam
veterán

ahogy az is látszik, hogy közel nincs a kettő egyenes arányban, és abban is majdnem biztos vagyok (bár nem ástam bele magam), hogy a pfizer és a moderna között nem csak a hatóanyag mennyisége a különbség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34794) t72killer válasza qnadam (#34793) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól rémlik, 100%-ban ugyanazt a tüskefehérjét kódolják. A lipidburok más.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34795) Mr K


Mr K
senior tag

Why Britons are tolerating sky-high Covid rates – and why this may not last

[Érdekes cikk. Sajnos lefordítani hosszú, kivonatolni meg nehéz (nem véletlenül nem lettem újságíró).] Mindenesetre azon rugózik picit, amit én is elképedve, és kicsit aggódva figyelek: az Egyesült Királyságban hónapok óta magas szinten stagnál a járvány, és ezt a britek látszólag elfogadják az új normalitásnak. [Ez a szint kb. háromnegyede a jelenlegi romániai fertőzésszámoknak.] Tegnap [és ma is] 45 ezer körül volt az új esetek száma, az elmúlt héten 800-an haltak meg, az intenzív ágyak 20%-át foglalják el a covidosok, és kb. 200 ezer gyerek hiányzik az iskolából. [Az ONS mai publikációja szerint (a mostani előtti héten) egymillió Covid fertőzött lehetett az országban: Angliában minden 60. ember beteg volt, Wales-ben minden 45..]

Ugyanakkor ez még mindig jobb, mint amire korábban számítottak. És míg korábban három halott miatt is sajnálkoztak, majd később 70 miatt, mostanra már semennyin. [Most napi átlag 110-140 halott van.]

A tudósok is megosztottak: van aki szerint a pandémiából endémia lesz, együtt kell élni vele. Mások viszont rámutatnak arra, hogy a környező országokban sokkal jobb a helyzet, és hogy mi van a long Covid-dal? Az ellentmondó véleményekből pedig a kormányzat kimazsolázza a neki tetszőket.

Az elfogadás a megkérdezett szakértők szerint nem valami brit sajátosság, hanem abból adódik, hogy az ember a változatlan körülményekre kevésbé reagál. Az emelkedő halálozás ijesztő, de az, hogy ma is meghaltak annyian mint tegnap, nem [hiába magas ez a szám]. De lehet, hogy egy idő után majd mégis csak sokallni kezdik, ha pl. eléri a heti ezer halottat. [És az emberek elgondolkoznak ezen. Mondjuk pár hete elérte ezt már, csak kissé visszacsökkent.] Ezt elősegítheti az, hogy az egészségügyi rendszer folyamatos nyomás alatt van. A kórházak ugyan jelenleg nincsenek túlterhelve, ugyanakkor augusztus végén mégiscsak 5,7 millió páciens volt különféle várólistákon. Az állandó 20%-os intenzív és a 10%-os kórházi ágy foglaltság minden, csak nem visszatérés a normalitáshoz [utalás az oltási kampány jelmondatára].

A pszichológus szerint ez a megszokás veszélyes is lehet, mert az emberek közömbösekké, fatalistákká válhatnak. Az ember viselkedése nem annyira a saját vélekedése miatt változik, hanem sokkal inkább attól, hogy mit gondol arról, hogy mások hogyan vélekednek. És ez utóbbi sokkal jobban befolyásolható pl. azzal, hogy a kormányzat és a média a helyzetet "normálisnak" állítja be.

[Stb. Bocs, ennyi telt.]

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34796) t72killer válasza Mr K (#34795) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kényszerpályán mozgó politika és természetesen az erre harapó társadalom. A britek alapvetően 2 válság között nyűglődnek:
1. társadalmi válság, ami elég sokrétű, járványügyi vonatkozásában talán a legfontosabb a valós problémák extrém mértékű ignorálása, "amiről nem beszélünk nem létezik". Azt se veszik észre, hogy jelen időben zsugorodik az egykori világbirodalom Anglia+Wales területére. A társadalmi problémák része még a tömeges elhülyülés/oktatás béka feneke alatti színvonala.

2. gazdasági válság: brexit+covid kombót túlságosan nem kell magyarázni, annyi kitétellel, hogy mindkettőt extrém inkompetenciával és gigantikus közpénz-összegek kidobásával "kezelték" - félre.

Ebben a környezetben igyekszik a politika válságkezelni minél több szavazatot keresni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34797) Reggie0 válasza t72killer (#34794) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a ket lipidburok tomege egyforma?

(#34798) t72killer válasza Reggie0 (#34797) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó kérdés. sőt, valószínű tovább kell boncolni, hogy ekvivalenciát lehessen számolni :R. Az mRNS egységek darabszáma az igazi kérdés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34799) Parci válasza t72killer (#34790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, tanítsd meg akkor a cégeket vakcinát beállítani ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34800) Parci válasza Mr K (#34795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért napi 50e detektált eset az havi szinten 1,5m user, a valós gondolom ennél több. előbb-utóbb csak lesz mindenkiben antitest valamilyen formában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.