Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) BlackV válasza Tüzi (#29995) üzenetére


BlackV
senior tag

Köszi kedves vagy tudom, hogy konstruktív szándékkal linkelted, de ezen a szinten itt már minden topiktárs réges régen túl van. Szakirodalmat, tanulmányokat bújjuk, okoskodjuk hónapok óta, mást sem csinálunk. Amúgy bírom a zállatorvost nagy forma.
:R

[ Szerkesztve ]

(#30002) emvy válasza Parci (#29999) üzenetére


emvy
nagyúr

> - megbetegedésre nagyobb az esélyed 2 vektoros után

Nem ugy tunik.

"Kórházi ellátásra szorultak száma legalább 21 nappal az első és második oltás után"

Pfizer 20-40 0,003%
Szputnyik 20-40 0,001%
A-Z 20-40 0.001%


while (!sleep) sheep++;

(#30003) Parci válasza #20749568 (#29988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kötelezővé köll tenni, az intervallumot belövi a szakma, minden mást meg el kell törölni és élni, mint előtte

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30004) Parci válasza emvy (#30002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én az "eset" blokkra értettem, de igen, így még teljesebb:
- náthás jobban leszöl
- veszélyesen szarul nem leszöl
ÁSZ!!

viszont ki nézi a 20-40-es korosztályt...? :U :D :(
(40-60-nál már jobban romlik a sputnik)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30006) Ringman válasza emvy (#30000) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezek gyak pre-delta adatok, nagyrészt maszkhordási kötelezettség mellett. (kisebb vírusterhelés mind a variáns, mind a maszkok miatt)

+ korábban linkeltem a sino gyors antitestszám-csökkenéses studyját, az is egy külön változó.

én nem vagyok nagyon optimista a delta+0maszk melletti teljesítménnyel kapcsolatban, ha nincs booster.

[ Szerkesztve ]

(#30008) Parci válasza #20749568 (#30007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kötelezővé tenni egy oltást nem megvalósítható? wtf? van pár. és nekem az az érzésem, hogy idővel ez is olyan lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30009) bigdady válasza Parci (#29999) üzenetére


bigdady
nagyúr

Két astrával 40 évesen 0,001% kórház. 40-60 között 0,01% esély kórházra.
Valóban durva :D
(Még sinóval is 60-80 között is csak 0,2%...)

Összesítésben is 0,013% esély kórházba kerülni két oltással a világranglista legnagyobb halálozási statját produkáló országban azért na. A két oltás véd ennyi, nem kicsit

Ez beszédes:

A kétszer oltottaknál 21 nap után a fertőzöttségi arány:
AstraZeneca 0,008 százalék
Moderna 0,042 százalék
Szputnyik 0,052 százalék
Pfizer 0,086 százalék
Sinopharm 0,182 százaléka
Janssen egyadagos, itt az első adag utáni 21 nap után 0,006 százalék.

Kórházba kerültek aránya legalább 21 nappal a második oltás után:
AstraZeneca 0,005 százalék
Moderna 0,011 százaléka
Szputnyik 0,008 százalék
Pfizer 0,019 százalék
Sinopharm 0,027 százalékaz egyadagos Janssen: 0,006 százalék

Két dózis után legalább 21 nappal az elhunytak aránya:
AstraZeneca 0,001 százalék
Janssen 0 százalék
Moderna 0,001 százalék
Pfizer 0,004 százalék
Sinopharm 0,004 százalék
Szputnyik 0 százalék
A 80 felettieknél ezek az arányok valamivel rosszabbak, a fiatalabbaknál jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#30010) Drizzt válasza emvy (#30000) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Nekem ebbol egyebkent az jon le, hogy mindenki, aki kapott ket oltast, nyugodjon le a picsaba :DDD"

Nono, alfas adatokbol deltara nem extrapolalunk. :Y

I am having fun staying poor.

(#30011) Teodor52 válasza Kaba (#29909) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen az infót.

(#30013) andor80 válasza fatal` (#29985) üzenetére


andor80
senior tag

Teljesen rendben vannak a számok
Jelen pillanatban több beteg lesz szúnyogcsípéstől mint covidtól többen hallnak meg kenyérhéj torkon akadástól!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30014) Parci válasza andor80 (#30013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

andor80, semmi személyes, de szeretnélek eltanácsolni a topiktól. gyakorlatilag csak azért jársz be ide, hogy ezt újra és újra elmondd, pedig tök fölösleges.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30015) Parci válasza #20749568 (#30012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy így. igen, nem fogják megcsinálni, már csak azért sem, mert rendeletekkel kormányozni tök szexi számukra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30016) Parci válasza bigdady (#30009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki mondta, hogy durva? egyszerűen csak a következő korosztályban már picit fordulnak az arányok, ennyit mondtam. a :( annak szól, hogy már elmúltam 40 és nem a koronavírus miatt, hanem csak úgy. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30017) attiati válasza Tüzi (#29989) üzenetére


attiati
veterán

szintén laikusként:

- a variánsok miatt nem alakítható ki hosszútávú védelem?
- korona vírus ellen nem alakítható ki védelem?
- nem tudjuk és óvatosság elve alapján (biztosra menve) oltanak harmadikat az Izraeliek?

[ Szerkesztve ]

(#30018) t72killer válasza emvy (#30002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem "hibahatáron belül van"?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30019) bigdady válasza Parci (#30016) üzenetére


bigdady
nagyúr

A nagyobb esély azért kissé túlzó na ;)

(#30021) BlackV válasza emvy (#30000) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha 60 ev folott nem termelodik antitest a Sinosok harmadanal, de kozben az 500e ketszer oltottbol 136-an kerulnek korhazba, az azert nem ijeszto.

Szerintem nehezen tudnám titkolni, hogy mindig is védtem a sinot, de mindig korrekten, a gyengeségeit elismerem. (Épp tetnap volt egy erősebb vitám a másikban egy retek nagy ferdítés miatt.)

Ezért úgy a korrekt, hogy elmondjam, ezek eü szervek által közölt adatok (bármelyik ország), kalap szart sem érnek, bármelyik preprint tanulmány 10x többet ér. Ezek nyers adatok semmire sem jók.

500ezer 2x oltott 60-80 éves sinopharmosból 136 kórház tényleg meseszerű lenne. Csak éppen azt nem tudjuk, hogy ebből az 500ezer emberből, mennyit ért el a vírus. Óriási torzító hatás.

(#30023) Tüzi válasza BlackV (#30001) üzenetére

Azért tettem ide, hogy a Sbunkó a lényeg, a többi meg kb napernyő az atomvillanás ellen. Van némi esély rá, hogy működik, de szinte biztos, hogy nem fog.
S-fehérjének a kettes rész-egységével jut be a vírus a sejtbe (itt keletkezik az evolúciós lépések nagyrésze is), tehát azt a komplett fehérjét kell blokkolni, a többit hiába nézed, lényegében időpazarlás lenne.
A döglött vírussal az a baj, hogy ott rá kell mozdulnia az immunrendszernek, mire a makrofág megtalálja, mire a bekebelezi, mire a fagoszómában lebontja, tehát mire a komplett láncolat végén a felszínére kiteszi a specifikus fehérjét, az sok idő. Valahol yt-on van videó, amiben időbélyeggel látható, hogy valami tíz-húsz óra mire néhány sejtnyivel arrébb vánszorog szerencsétlen.
Azt az egészet megúszod azzal, ha a riboszómákkal legyártatod irdatlan mennyiségben a bunkót... megkockáztatom, hogy nagyobban mint amit a döglött vírusos megoldás végén kapsz.
Ezért tud szerintem általánosságban véve nagyobb védelmet adni az vektor-mrns. Persze egyénfüggő, és szigorúan egyéni vélemény.

Próbáltam megkeresni a videót, de nem találom, helyette belefutottam ebbe [link] durva dolgok ezek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30024) Parci válasza bigdady (#30019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne már, mi túlzó azon, hogy A>B? :U

belemagyarázol a kommentembe valamit, amit odaképzelsz, én szimplán az adatok közötti relációkról beszélek, gy.k.: melyik a kisebb, melyik a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30025) Tüzi válasza attiati (#30017) üzenetére

Nem vagyon immunológus, ezért fogalmam nincs, hogy (jelen esetben) a coronaviridae családra miért nem alakul ki CD4 T-sejtes immunemlékezés... az oltás hatására. Sem.
Mert mondjuk súlyos betegség után ugye komplett immunválasz van (az összes rétegével, és a lefolyás súlyosságával kéz-a-kézben járva), oltásra meg "csak" amolyan immel-ámmal történő válasz van... "Jó' van vaze' köszi, hogy szótá' de a többiek nem szótak' hogy gáz lenne, de lásd, hogy értékelem a törekvésed, azért csinálok valamit"
Csak az előbbi esetében mondjuk benne a pakliban, hogy megpusztulsz, utóbbiban meg a kórházat is igen jó eséllyel kivéded egy esetleges fertőződés után kialakuló betegsénél.

Rusvai sem véletlenül mondja, hogy két oltás után ő beállalná a covidot, mert úgy lesz teljes az immunrendszer válasza.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30026) Parci válasza BlackV (#30021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes lesz, ha majd ugyanezek a számok bővülnek azzal, hogy "a 2. oltását x hónapja kapott userek", magyarán, hogy ténylegesen az idő előrehaladtával hogyan romlik a védelem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30027) t72killer válasza Parci (#30024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adok neked 2Ft-ot (nehéz lesz, mert kivonták). Adok neked 3Ft-ot: mégnehezebb lesz, mert a 3Ft-os még a gyűjtőknél is ritka . Vs: adok neked 2'652'413Ft-ot. Hol érzed igazán a különbséget?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30028) Tüzi válasza t72killer (#30027) üzenetére

Te fogod érezni, mert életfogytig prémium fiókod lesz :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30029) t72killer válasza Tüzi (#30028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, megyek megkeresem azt a 3Ft-ost :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30030) Parci válasza t72killer (#30027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ennyi időd volt ezt idegépelni, akkor ráérsz a fingfűrészelésre. mutasd meg légyszi a korábbi kommentemből azt a részt, ami miatt ezt ideírtad, mert bazze, én magam nem találom, az eleje óta nem értem azt sem, hogy bigdady miről beszél. csak annyit találtam, hogy szomorkodtam, hogy nem a 20-40 korosztályba tartozom, de az meg vírusmentes ügy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30031) Kékes525


Kékes525
félisten

(#30032) t72killer válasza Parci (#30030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet túladagoltam a csokiscroissant-ot, de nem a #30002-ből indultunk :F .

#30031: részletes-részletes, de ez még korai, egy komolyabb delta felfutás után lesz értelme számolgatni. Amíg egy kb félig beoltott országban 1% körül-alatt van a pozitivitás, hónapokon át napi 100 körüli esetszámmal, nemigazán jön ki értelmes mintaszám egy statisztikához.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30033) mozso


mozso
senior tag

Elég jó összefoglaló, szerintem érdemes elolvasni, Israel vs Hungary több szemszögből: [link]

(#30034) bigdady válasza Parci (#30024) üzenetére


bigdady
nagyúr

40 alatt nem nagyobb miért mondod hogy az? :P
Azért 40 felett is pl 0,2 vs 0,1 is bakfitty amúgy ez a lényeg :K

(#30035) mpo válasza Kékes525 (#30031) üzenetére


mpo
veterán

Volt, megelőztelek. :)
Sajnos a régebbi tapasztalataim alapján nem hiszek az állami statisztikának.
Az osztrákokhoz képest tizedannyi a teszt (kumulálva), így a fertőzöttek száma is kevés lesz.
Ha az 1000-1200 fős praxisban ( 4 falu lakossága: 1630) ma volt 2 pozitív, akkor lehet számolgatni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30036) t72killer válasza mpo (#30035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes, tehát teszt mégis van (vhogy megtalálták azt a 2-t) csak valahogy az eredmény "felejtődik el" felkerülni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30037) mpo válasza t72killer (#30036) üzenetére


mpo
veterán

A 300000 fős megyében az elmúlt 3 napban,
5,
6,
7,
fertőzött volt, ebben a kis praxisban meg 2 volt ma.
Biztos gócpont. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#30038) balojazz válasza fatal` (#29985) üzenetére


balojazz
tag

Ha nem egy "ölelj meg 100 idegent egy óra alatt" buli lesz, mint pl egy lakzi, akkor nem aggódnék. Mondjuk én akkor sem, de te ismered az utazás hasznát és az oltottságod szintjét.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30039) Tüzi válasza mpo (#30037) üzenetére

Karantént a szuperterjesztőknek! ((:

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30040) t72killer válasza mpo (#30037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már jönnek is a tankok a falu határában :C . Nyomják Krahácsot :((( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30041) balojazz válasza Tüzi (#29978) üzenetére


balojazz
tag

Tegnap voltam a háziorvosnál. Kérdeztem, hogy meddig lesz náluk (dokiknál) maszkolás. Megvonta a vállát, és a biztos tudás kissé unott határozottságával mondta, hogy "nagyon hamar mindenhova kell megint". A szituból önkényesen 2-4 hétnek értettem, max szept vége-okt 1.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30042) Tüzi válasza balojazz (#30041) üzenetére

Én mondjuk ettől függetlenül felvettem eddig is mindenhol. Főleg boltba.

Kis érdekesség annak akit érdekelnek az ilyen dolgok
[link]
Ultra brutál ahogy ez az egész működik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30043) Kékes525 válasza mpo (#30035) üzenetére


Kékes525
félisten

"Sajnos a régebbi tapasztalataim alapján nem hiszek az állami statisztikának."

Igaz, de a semminél több.

Most, a deltánál már a fertőzöttek száma annyira nem is lényeges, mert mindenki találkozni fog vele. A vakcinázottak védettek lesznek, persze mennyire az más kérdés. A nem vakcinázottak legalább egy része viszont tünetes beteg lesz. Ez legalább 600 ezer embert jelenthet. Aztán ebből mennyi lesz klinikai eset, ki tudja. Szerintem megközelítheti a 3. hullámot, mert akkor védekeztünk és mégis sok lett. Most nem védekezünk és a delta is jobban terjed. Másrészt a Lancet cikk alapján legalább olyan súlyos megbetegedést okoz, mit a brit variáns, az alfa. [Hospital admission and emergency care attendance risk for SARS-CoV-2 delta (B.1.617.2) compared with alpha (B.1.1.7) variants of concern: a cohort study]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30044) natë válasza Kékes525 (#30043) üzenetére


natë
nagyúr

Arról még mindig nem nagyon látok cikkeket, hogy az 1 év alatti kicsik mennyire szenvedik meg

(#30045) Kékes525 válasza natë (#30044) üzenetére


Kékes525
félisten

A cikkben van azokról is statisztika.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30046) Jofi81


Jofi81
őstag

Május elsején kaptam meg a 2. szputnyikot, tehát pont letelt a 4 hónap. Érdemes most kérnem rá egy Pfizert vagy Modernát vagy várjak még vele? Antitest vizsgálaton nem voltam, elvileg a covidot is megúsztam eddig.

(#30047) bigdady válasza Jofi81 (#30046) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha idős vagy vagy krónikus akkor esetleg egyébként olvasd el a cikket amit itt ma linkeltek két oltással hányan kerültek kórházba (0,..%)

[ Szerkesztve ]

(#30048) t72killer válasza Kékes525 (#30043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vakcinázott populációhoz bizonyos %-ban hozzá lehet számolni a nem oltott de vuhanin vagy alfán átesetteket is, úgyhogy több szempontból sem feltétlen igérkezik halálozási katasztrófának a delta hullám.
Kérdés most sztem inkább a long és az egyéb nem-covid halálos következmények, pl eü telítődése, hosszabbra nyúló várólisták miatti egyéb betegségek súlyosbodása, emiatti életminőség+életév-veszteség.

Kérdés még, hogy az oltások mennyire védenek a longcovidtól - ha az ember a szerencsétlenebbik 30-40% vagy pláne 1-2%-ban van. ("elkapja", ill "kórházba kerül").

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30049) mpo válasza Jofi81 (#30046) üzenetére


mpo
veterán

Ha a 3. oltásnak is kell 2 hét, hogy elérje a célját és úgy döntesz, hogy szükséged van rá, akkor inkább most, mint később.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30050) t72killer válasza Kékes525 (#30031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, ha már itt vagy, kérdeznék :DDD , én nem közvetlen szakmabeliként nem tudtam eligazodni rajta :B.
A cikk: mRNA vaccination boosts cross-variant neutralizing antibodies elicited by SARS-CoV-2 infection
Kérdés1: a bétás fertőzésre második vuhani-típusú "booster" adag után miért csökken a védettség? Csupán annyi lenne, hogy a 2. dózis már időben jóval később van a fertőzés+vakcina booster effekt antitest-robbanástól?

Kérdés2: lehet-e az adatokból bármilyen OAS/imprintingre utaló jelet kihámozni :F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.