Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) tttttt2 válasza Parci (#53999) üzenetére


tttttt2
csendes tag

Köszi. Igen, ez megvan, csak reméltem, hogy ez nem egy piaci rés,
amit kizárólag online szállítók töltenek be.

(#54002) Parci válasza tttttt2 (#54001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a solymári auchan patikájában van, nem tudom, hogy ez neked segítség-e

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54003) Asbee válasza Parci (#53993) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyet ne kérdezz, ilyenkor elfogy a tudomány, pár nap hallgatás, aztán újra jöhet az ostobaság.

(#54004) lacafaca válasza kolopele (#54000) üzenetére


lacafaca
őstag

edge eszi az tuti...gugli alapúak kulcsot kérnek, de adhatok hozzá ha nem látod ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54005) tisn válasza AMD Power (#53998) üzenetére


tisn
addikt

:D

(#54006) Parci válasza Asbee (#54003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hülyét kapok az ilyen grafikonoktól. ha megnézed, indiában nem is volt járvány, egy nyamvadt hullámocskájuk van. van ember, aki ezt elhiszi? minek annyi tudományos cikket összeolvasni, ha aztán nem tudjuk eldönteni egy számról, hogy 5 nagyságrenddel téves-e esetleg..? :F

lehota tamás is egyetlen uae grafikonból kihozta, hogy a sino annyira jó, hogy járvány sincs, teljes agyhalál. nem véletlenül a kedvence ő is az "alternatív megoldásokra nyitott" usereknek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54007) Dr.NX válasza Parci (#54006) üzenetére


Dr.NX
addikt

Következetesen rosszul írod a csávó nevét amúgy. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#54008) Asbee válasza Parci (#54006) üzenetére


Asbee
veterán

Én ezt már sokszor kifejtettem, hogy India az ottani viszonyok miatt, jó táptalaj az ilyen agymenések “bizonyítására”. Ilyen alapon Észak Kóreát is foghatnánk és pár ilyen “csodát” odaképzelhetnénk.

(#54009) Coyot válasza Parci (#54006) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem is ezek vannak a fejemben. De már felesleges bekommentelnem is. Holnapután jön a következő diagram.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#54010) Sir Pocok válasza Parci (#54006) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Indiai omikron hullámra kíváncsi leszek. Már nem a fertőzési számok miatt, mert azt úgy se fogjuk megtudni, hanem mert orrba-szájba gyártják a molnupiravirt és adják a usereknek.

Nagyon jó teszt környezet lesz, kiderül majd, hogy okoz-e vírusmutációt a tabletta.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54011) BlackV válasza t72killer (#53974) üzenetére


BlackV
senior tag

"Omikronnal szemben a munka nagyrészét egyelőre a sejtes védelem végzi"

Linket gondolom nem kapunk erről.
És ha azt mondanám, hogy azok, akik csak 2 oltást kaptak de több hónap oltásközzel, parádésan semlegesítik az omikront, akkor visszaváltasz arra, hogy az "antitest a király" önigazolásilag? :DDD :DDD

Bekarikáztam pirossal, hogy mit kell nézni: egy csoffadt Janssen, rá pedig a későbbi booster. A különbséget zongorázni lehet a "rohampfizerhez" képest antitestes semlegesítésben. És hol van a Janssen+Moderna teljesítményben 2 modernához képest hosszú oltásközzel, amit te toltál..


https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.12.14.21267755v1.full

Félre ne értsen senki. Továbbra is azt mondom sokat segíthet a sejtes omikron ellen! De, hogy pontosan mi véd meg minket tőle, azt nem tudjuk, vagy ha ilyet állítunk folytatólagosan, akkor most már támasszuk is alá!

[ Szerkesztve ]

(#54012) Ringman válasza Sir Pocok (#54010) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy a delta-hullám óta indiában sok helyen egyből lockdown van, ha elkezdenek elszabadulni a számok, csak az ugye nem szokás reklámozni.

(#54013) t72killer válasza Parci (#54006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Letoha azonos kategória Lenkeiékkel, vitaminkufár, csak pár dolgot maga kever.

#54011: estére szülök erről egy agymenést, meg kell hozzá emésztenem 2-3 cikket :R .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54014) koncsik válasza tttttt2 (#54001) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ez is online , akkor rendeltem, amikor írta parci, most jött meg: bioszallito.hu

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54015) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az NS2-es fehérje a gyenge pontja a COVID-nak úgy tűnik.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54016) Parci válasza Dr.NX (#54007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, bázz, letoha :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54017) Z.É.T. válasza Ringman (#54012) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Korábban is úgy volt, ameddig nem jött az ünnepi időszak, amikor bedobták a gyeplőt, akkor fel is futott a hullám úgy, hogy a kukta tetejét is kinyomta.

(meg aztán hoztam onnan is infót, hogy a ~200 fős társaság fele tolta az ivert, a másikfele nem és tök egyforma volt a lefutás, a súlyos és halálos kimenetel is... természetesen anekdotikus, de valahogy az összes általam ismert ugyanazt hozta, mint a tanulmányok: placebo szint)

(#54018) tttttt2 válasza tttttt2 (#54001) üzenetére


tttttt2
csendes tag

Köszi. Kicsit messze van, de ilyesmire gondoltam.
14. 15. 16. kerületi patikákat keresnék.

(#54019) Ringman válasza Z.É.T. (#54017) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos rosszul szedték

(#54020) Parci válasza BlackV (#54011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy nagyon rossz lenne egy janssen + moderna booster, akár egy moderna + moderna booster párossal szemben. a lényeg a boosteren van, úgy tűnik (hiszen még a csoffadt sinóból is ironmant csinál :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54021) Parci válasza Ringman (#54019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

indiában az utolsó userig profilaxisban szedik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54022) Parci válasza Ringman (#54012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyne, uae járványkezelése is tök más, mint itthon, de a végeredmény egy darab grafikon valamilyen adatokból, oszt lehet lobogtatni sinót, ivert, kinek mi az agymenése.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54023) Z.É.T. válasza Ringman (#54019) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(Vagy csak kellene hozzá a hipnotizáló propaganda-booster is, hogy rendesen hasson)

(#54024) tisn válasza Parci (#54022) üzenetére


tisn
addikt

aze' a sinorol nem csak csicsas grafikonok vannak :P

(#54025) BlackV válasza tisn (#54024) üzenetére


BlackV
senior tag

Láza van hagyjad. :DDD

(#54026) t72killer válasza Z.É.T. (#54017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A placebónak amúgy covidnál szvsz van pozitív hatása: nem egy elmesélésben olvasom, hogy a páciens konkrétan pánikbeteg, egekig száguldó pulzussal érkező pánikrohamokkal, ahelyett, hogy pl aludna.

Nekik adhatnánk pl egy cirkalmatos dobozban keményítőtablettát a szokásos javallatok mellé, mondva, hogy ez egy jó gyógyszer, tessék megnyugodni, rendben lesznek a dolgok.

Tudom, a dolog bürökráciája ennél 5x bonyolultabb, így aztán a nép választott magának placebót, ami a bél és egyébférges országokban éppenséggel nem vész kárba, de azért neccesebb cucc, mint egy keményítőtabi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54027) Z.É.T. válasza t72killer (#54026) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egyébként nem jársz messze az igazságtól: egy indiai covid-osztályos doki éppen ezt nyilatkozta a delta-hullám alatt, hogy emiatt adják elsősorban az ivert.

(#54028) Parci válasza tisn (#54024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most egy konkrét letoha posztról van szó, ami szerint azért sok az omikron eset izraelben, mert pfizerrel oltottak és azért nincs semmi uae-ben, mert sinóval, mindezt a szokásos "üldözik az igazságot az elnyomú nyugati fősodrú tudománycsinálók" stílusában.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54029) t72killer válasza Z.É.T. (#54027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt kéne ráereszteni egy párezres randon study-t, hogy nem ront-e a helyzeten az iver feliratú keményítőt fogyasztó csoporthoz képest. Ha nem, akkor mehet tovább a gyakorlat. Viszont ha az iver mellékhatásai lenullázzák a hiszekbenne-nyugtatóknélküllenyugszom hasznot, akkor sztornó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54030) Z.É.T. válasza t72killer (#54029) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Teljesen felesleges, ha elveszed a hívőtől az ostyát, morcos lesz és még jobban akarja majd. Az ilyesmire pedig simán fel lehet építeni ilyen olyan háborút.

(#54031) Parci válasza Z.É.T. (#54030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lásd syberiát, aki mára meggyőzte magát, hogy az oltás nem segít, viszont tök nyugodt, mert van féreghajtó :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54032) tisn válasza Parci (#54028) üzenetére


tisn
addikt

ertem, de sino ugyben elvarom a preciz es pontos, mindenre kiterjedo megfogalmazast :DDD

(#54033) BlackV válasza Parci (#54031) üzenetére


BlackV
senior tag

Továbbá megvan a maga romantikája annak, amikor meggyőzi magát valaki, hogy egy éven belül négy mrns oltás immuntoleranciát okozhat, ezért aztán (vélhetően) a legelsőt se adatja be. :DDD

(#54034) Ringman válasza Parci (#54028) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább az a kérdés, hogy itthon miért kisebb az elhintett adatok alapján becsülhető intenzíves VE, mint nyugat-európában, sino-effekt?

[ Szerkesztve ]

(#54035) BlackV válasza Ringman (#54034) üzenetére


BlackV
senior tag

A VE nem abszolút. Éppen olyan és amilyen, ahol és amikor mérik.

(#54036) Ringman válasza BlackV (#54035) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt tudom, de Mo-n végig kisebb, mint mondjuk nyugat-európában, vagy szlovákiában is jobb az oltott/oltatlanok aránya pl. a kórházi ápoltaknál, pedig itt nem hinném hogy a rosszabb egészségügyi állapot miatt lehet nagy különbség. (románoknál is jobb az arány, mint nálunk, de hirtelen nem találtam linket hozzá)

arra is jó lenne adat, hogy hány sinóval oltott idős nem kért 3. (mrns) oltást.

[ Szerkesztve ]

(#54037) Parci válasza tisn (#54032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sino egy teljesen jó vakcina, én sosem mondtam róla, hogy ne lenne jó. csak a többi még jobb (a vektorosok renoméja mondjuk sokat esett az eleje óta). komolyan azt hiszi letoha (de inkább legyen hiszti lehota), hogy az itthon is megmért, és korrektül, de leggyengébben teljesítő sino odakint szárnyra kapott, dacára annak, hogy lassan akár 1 éves is lehet az immunizáció és még a fertőzést is megakadályozza, omikronilag, most? csak mert annyira gyűlöli a mainstreamet és az mrns-t, hogy ő is inkább a valóságot görbíti az elméletéhez :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54038) tisn válasza Parci (#54037) üzenetére


tisn
addikt

nem kell a (magyar) celebekkel foglalkozni, csak a szamokkal. azok nem hazudnak. :)

(#54039) Parci válasza tisn (#54038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, csak aztán jönnek az ezek emlőin nevelkedő ismerősök és osztják a baromságaikat, és osztják, és osztják, és osztják

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54040) mpo válasza Chesterfield (#53949) üzenetére


mpo
veterán

Zavar a titán-dioxid?
Ha jól tudom Ausztriában tilos a húskészítményeket mesterséges anyaggal színezni.
A paprika országában (Mo.) pedig kármint használnak őrölt paprika helyett.
A kármin a kokcsinella nevű színezékanyagból nyerhető kárminvörös vagy bíborvörös színű festék (a kokcsinellát a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki).
A kárminkészítmények E kódjai:
E120 Kárminvörös, kárminsav
E132 Indigó-kármin, indigó

Sok epres joghurtban is ez adja a színt. :)
-------------
Csabahús nyitóoldal
A tradicionális csabai kolbász a szakértelem, a történelem és az ideális földrajzi adottságok egyedi kombinációja.

Ezzel szemben a Pokol tüze vastagkolbász összetevői között:
Színezék (kárminok), Tartósítószer (nátrium nitrit)

Utánajártam nem kötelező a nátrium-nitrit ( E250) használata se őstermelőnek, se nagyüzemnek, mégis majdnem minden bolti termékben benne van, esetleg nitrites pác-só néven).

Ha érted, akkor már elavult.

(#54041) tisn válasza mpo (#54040) üzenetére


tisn
addikt

a natrium nitrit is kivalo anyag
nitrozaminra gugli

es nagyon nem ecceru olyan huskeszitmenyt talalni amiben nincs

(#54042) Asbee válasza tisn (#54041) üzenetére


Asbee
veterán

ecceru?

(#54043) Ringman


Ringman
nagyúr

SARS-CoV-2 infection and COVID-19 vaccination rates in pregnant women in Scotland

Vaccine coverage was substantially lower in pregnant women than in the general female population of 18−44 years; 32.3% of women giving birth in October 2021 had two doses of vaccine compared to 77.4% in all women. The extended perinatal mortality rate for women who gave birth within 28 d of a COVID-19 diagnosis was 22.6 per 1,000 births (95% CI 12.9−38.5; pandemic background rate 5.6 per 1,000 births; 452 out of 80,456; 95% CI 5.1−6.2).

Overall, 77.4% (3,833 out of 4,950; 95% CI 76.2−78.6) of SARS-CoV-2 infections, 90.9% (748 out of 823; 95% CI 88.7−92.7) of SARS-CoV-2 associated with hospital admission and 98% (102 out of 104; 95% CI 92.5−99.7) of SARS-CoV-2 associated with critical care admission, as well as all baby deaths, occurred in pregnant women who were unvaccinated at the time of COVID-19 diagnosis.

(#54044) Parci válasza Ringman (#54043) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oltatlanul terheskedni most valahol a gondatlanságból elkövetett emberölés/szándékos veszélyeztetés határán billeg. miután premier plánban néztem végig az ismerősöm feleségének kálváriáját, majd halálát épp az oltások engedélyezése előtt, a minimális tolerancia és megértés sincs bennem az oltatlan terhes anyukákkal szemben, ha volt rá lehetőségük. :(((

(ráadásul, még ha le is hozza a terhességet probléma nélkül, a baba is egy élő céltábla még 1-2 évig simán :((()

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54045) realist


realist
őstag

Jelenleg mivel lehet számolni mennyi ideig lehet valaki reálisan fertőző?
Egy ismerős 7.-én lett beteg, tudtommal 13.-a körül lett igazolt pozitív PCR eredménye. 21.-én azaz most pénteken viszont találkozna olyanokkal akik oltatlanok...

(#54046) Ringman válasza Parci (#54044) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát de látod, hogy a topikban is fel szokott merülni kérdésként ez, ill. hogy az orvosok sincsenek mindig képben.

(#54047) mpo válasza tisn (#54041) üzenetére


mpo
veterán

Alapanyagokat kell venni, meg kell egy hentest (őstermelőt) találni, aki csak konyhasót használ. A nátrium-nitrites füstölt termékeknél látszik a szép színén, hogy az van benne, nem barnul meg.
A Lidlben a Pikok pure se tartalmaz nátrium-nitritet.

Az egyik patikaoldalon a titán-dioxidra 1600 találat volt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54048) mpo válasza realist (#54045) üzenetére


mpo
veterán

Lobogtasson negatív PCR eredményt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54049) attiati válasza Parci (#53990) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, torkom nem fáj, náthás se vagyok, akkor így esélytelen kimutatni.
Hasmenés sincs, csak gyomorégés és láz. Akkor ez bármi lehet.

(#54050) Parci válasza attiati (#54049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy próbát azért megérhet

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.