Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) Csatravi válasza mpo (#35546) üzenetére


Csatravi
senior tag

Majd 2 hete a weboldalon keresztül foglaltam időpontot vakcinaválasztással.
A visszaigazoló emailban " ...3. oltás preferáltan Pfizer oltóanyaggal.."

(#35552) Gothmog válasza BlackV (#35534) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszi az infókat! :R
Az, hogy egy eredetileg számított valamilyen érték átváltásáról van szó, szinte "ordító mód logikusan" adta magát, de a részleteket/a többi infót nem ismertem.

#35550 koncsik: Ja, ja, hiba a mátrixban :DDD

Endure. In enduring, grow strong.

(#35553) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#35538) üzenetére


polonic
félisten

Ez oltópontja válogatja. Én választhattam, minden volt. És ajánlani is pfizert ajánlották kettő pfizer után. Pont tegnap írtam róla.

(#35554) BlackV válasza Beldar (#35542) üzenetére


BlackV
senior tag

Szép astrás eredmény. A Neumann a honlapja szerint szintén Centaurt használ, tehát 21,8 a szorzó.

235,87 BAU/ml vagy ~1660au/ml lett volna kb synlabnál
A 4 hónapot kihúzod ezzel utána mehet rá a pfizer.

(#35555) t72killer válasza bigdady (#35548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reggel van még :DD. szóval a mérés még a korai, kialakuló fázisban volt, azóta csuda tudja mi a helyzet. Az Astrának úgy tudom kell a 2.dózis után legalább egy hónap. Én januárban oltatnék júniusi oltásra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35556) BlackV válasza koncsik (#35550) üzenetére


BlackV
senior tag

Szerintem jobb, ha most már itt maradsz pontosabban tudod elmezgetni később, ha ugyanannál a labornál vagy. A tetejénél ez a hülyeség igazából nem egy nagy veszteség.
Ja és amúgy a centaurnál is van gyári "hígító kit" ha nagyon érdekel a teteje, akkor esetleg kérdezz rá erre a whitelab/avidinnél.
/Itt a hígításnál a magyarázatuk szerint az ellenanyagok heterogenitása miatt veszít a lineraitásból, azaz nem annyira elegánsan fogalmazva kicsi mérési hibás lesz hígításkor./

(#35557) viharhozo válasza Fire/SOUL/CD (#35538) üzenetére


viharhozo
addikt

A ketteshez: elvileg az oltopont elott vhol regisztralnak, itt kapsz a papirodra egy pecsetet, h benne vagy a rendszerben. Amig ez a papirod megvan, az oltoponton kerdes nelkul beoltanak. Fentebb volt pelda, h gyakorlatilag papir nelkul is beoltanak, de azt azert ki kell dumalni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35558) Beldar válasza BlackV (#35554) üzenetére


Beldar
tag

OK, köszi, ez megnyugtató! :)

Köszi a választ a többiektől is.

(#35559) bigdady válasza Beldar (#35558) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tehát van egy hónapod :)

(#35560) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Lehet választani a harmadik oltás fajtáját vagy ott a helyszínen derül ki és vagy elfogadja az ember vagy nem?A gyakorlatban hogyan müködik ez? Mennyire rugalmasok az orvosok általában?Nekem November 1.-jén jár le a négy hónap(Astra).Én kaphatnék kinait is harmadiknak amit nem nagyon szeretnék hogy őszinte legyek...

(#35561) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Feleségem, anyósom most lettek tesztelve, mindketten pozitívak.
Gyerekek (1.5 és 6éves) is betegek, és már én is szarul vagyok (tesztelve még nemvoltam.)

favipiravir és tüneti kezelés(mézes tea, pihenés, cvitamin, fáj a fejem aspirin...)en felül van bármi amivel javítani/gyorsítani lehet a gyógyulást?

ja: anyós sinoval, feleségem astrava én meg pfizerrel vagyok oltva... :DDD

ami egyértelmű fura/ismert tünet az a totális szaglásvesztés. De annyira, hogy ha az old spice stickbe belenyomom az orrom akkor se érzek semmit.

szerk: héten akartam menni 3.oltásra de végre valahára megcsinálták a műtétem így halasztottam. Feleségemnek hétfőre volt időpontja 3.oltásra... aszem nem megy el.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35562) mpo válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


mpo
veterán

Az sokat segítene, ha a vakcinák (1. és 2.) fajtáját és időpontját leírnád, mert a védelem csökkenését tudnánk kalkulálni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35563) mpo válasza Sir Pocok (#35549) üzenetére


mpo
veterán

#35551 Csatravi

A 3. Pfizert aug. 25-én kaptam, előtte regisztráltam, akkor még úgy volt, hogy csak az időpontot kínálta föl.
Lehet, hogy fejlődtek? :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#35564) Đusty válasza Gyick (#35560) üzenetére


Đusty
addikt

Amíg van oltóanyag választhatsz, persze az ajánlások kötöttségével. Mivel kerületenként csak 1-2 oltópont van Bp.-n szerintem most még mindenhol van minden. (nem 100%) Tőlem megkérdezték mit szeretnék, ráírták a papírra és azt kaptam. Volt más is.

(#35565) Sir Pocok válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Allergodil, ha íz és szaglás vesztés van. Kitakarítja onnan a COVID-ot.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35566) t72killer válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Soksok pihenés, folyadékbevitel, multivitamin, cink + amit még a doki javasol:R. A 3.oltás ezekután bő fél évig skippelhető/jövő tavasszal mennék el antitest-mérésre, annak függvényében kérnék majd oltást.

Mikoriak az oltásaitok?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35567) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Tegnap este a DÜNE premierjén voltam, tömegnyomor, szinte senkin se volt maszk, mondjuk rajtam se.

Allergodil előtte és utána. Kíváncsi vagyok volt beteg a nézők között. Mondjuk a film alatt többen köhögtek, krákogtak. Megbeszéltük a társasággal, hogy aki tüneteket tapasztal az körbetelefonál. Meglátjuk mi lesz. A társaságban nekem egyedül volt 3. oltásom.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35568) Z.É.T. válasza Sir Pocok (#35565) üzenetére


Z.É.T.
őstag

+1

A gyorsabb regenerálódáshoz esetleg meg lehet próbálni még a feketekömény-olajat/kapszulát, illetve ismerek olyat, aki szerint nekik családilag a süngomba (is) segíthetett.

(#35569) PuMbA válasza Sir Pocok (#35567) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, bocs, mindig elfelejtem :( Na most már csak megjegyzem.

[ Szerkesztve ]

(#35570) Sir Pocok válasza PuMbA (#35569) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen de az én esetem speciális, nem fertőzhettek mert két beteg embernek kell segítenem, akik immun szupresszáló gyógyszert szed... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35571) mozso válasza Sir Pocok (#35567) üzenetére


mozso
senior tag

Majd írd meg lett-e fertőzés nálatok. Kislányom csak hazahozott valamit a suliból az őszi szünet előtt, tegnap este száraz köhögés, étvágytalanság orrdugulás, enyhe takonykór. Eddig más nincs nála, 2 nap múlva szerintem megcsináljuk a nyál tesztet neki.

Mi is 3 szurisak vagyunk, itthon nincs ugye maszkozás, tehát ha ez Covid, akkor pár nap és kiderül mire jó a 3 oltás + allergodil kombó nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#35572) daneel_hu válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


daneel_hu
addikt

"favipiravir és tüneti kezelés(mézes tea, pihenés, cvitamin, fáj a fejem aspirin...)en felül van bármi amivel javítani/gyorsítani lehet a gyógyulást?"

Napi 3-4 liter folyadék.
Szóval a lényeg, próbálj meg erőn felül inni folyadékot.
Hány éves vagy? Durva, hogy dupla pájszerrel lebetegedtél.

(#35573) BlackV


BlackV
senior tag

Volt az a kollégám akiről meséltem, hogy bejött kovidosan. (Valószínűleg már akkor az volt mert tünetei voltak és később lett otthon pozitív az ag gyors.)
Szóval kb 8-10-en dolgoztunk vele együtt aznap egy légtérben, beszélgetés liftezés stb.
A 8-10 ember között vegyesen voltak oltatlanok, 2x és 3x oltottak, engem is beleértve.
Senki nem kapta el aznap tőle. Amit tudni kell, hogy szellős nagy belmagasságú terek vannak ott.
Náluk az egész családon átment. A munkatársam és felesége 40 körüliek, astrások mindketten, pár nap alatt kifeküdték, a munkatársamnak elment a szaglása, nem tudom visszajött-e már. A gyerekek is jól vannak.

(#35574) koncsik válasza BlackV (#35556) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszönöm

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35575) BlackV válasza koncsik (#35574) üzenetére


BlackV
senior tag

De a legeslegjobb ha 3. oltás után ugyanabba a laborba mész, ahová Emvy és Parci. Tényleg! :)

(#35576) koncsik válasza BlackV (#35575) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ugyanott voltam sztem. (Whitelab Westend, Ferdinánd híd)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35577) BlackV válasza koncsik (#35576) üzenetére


BlackV
senior tag

Ja csak hülyültem, 3. után nem mentek sehova. :)

(#35578) syberia válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


syberia
veterán

Van bármi amivel javítani/gyorsítani lehet a gyógyulást?

A feketeköményből az őrleményt preferálom, de az olaj is jó. Chlorhexamed szájfertőtlenítő, de a Listerine is hatékony.

https://howbad.info/

(#35579) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokan féltik a gyerekeket a szívizomgyulladástól. Az észlelt esetek túlnyomó többsége a második dózis után következett be, amit ugyebár 3-4hétre az első után adtak. Mi van, ha nem 3, hanem brit protokoll szerint 10-12 hétre kapják? Sehol se láttam erre statisztikát még. Ok, gyerek-szívizomgyulladásról 100% nem lesz, de általában 2.dózis mellékhatások vs oltásköz :F?

Ha fogadni kéne én a hosszabb köz -> kevesebb/enyhébb mellékhatások befutóra tennék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35581) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Érdekes. Az osztrák hír nem jött át teljesen. Lockdown lesz, de csak oltatlanoknak. Bele értve a lejárt védőoltást és felgyógyulás után védettségi időből kifutottakat. Vélhetően ezt át fogja venni a legtöbb európai ország.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35582) Ringman válasza Hieronymus (#35581) üzenetére


Ringman
nagyúr

borítékolható, hogy Mo-n ezt nem fogják bevállalni, nem olyanok a népszerűségi számok.

(#35583) venember83 válasza Hieronymus (#35581) üzenetére


venember83
nagyúr

Romániában már ez volt az elmúlt hetekben, csak épp este 8 és hajnali 5 között kijárási tilalom formájában. Az oltás népszerűsítésében talán több értelme volt, mint a fertőzések korlátozásában, amint az aktuális helyzet mutatja.

Más, Reuters:
Experts say central Europeans may be particularly sceptical, however, after decades of Communist rule that eroded public trust in state institutions and left underdeveloped healthcare systems that now struggle with poor funding. - [link]

Üzenném a szakértőknek, hogy a rendszerváltás óta eltelt 30 évben a politikai elit inkább a korrupcióval és a saját zsebének a megtömésével volt elfoglalva, ez a gond, ezért van ilyen szar helyzetben Közép- és Kelet-Európa, ezért nem hisz a régió lakossága a kormányokban és a kinevezett szakértőkben, és ezért könnyű félrevezetni az embereket populista, oltásellenes baromságokkal, főleg ellenzékként... Plusz az EÜ is romokban úgy infrastruktúra, mint személyzzet tekintetében, mert nem voltak kórházépítések, az EÜ személyzet pedig inkább külföldre települt át a jobb munka és élet reményében. Nem kell a kommunizmusra fogni mindent, lehetne nyugodtan ujjal mutogatni, csak éppen az fájna is egyeseknek...

[ Szerkesztve ]

(#35585) Eagl3 válasza Hieronymus (#35581) üzenetére


Eagl3
veterán

Már van lejárata az oltásoknak?

(#35586) Ringman válasza Eagl3 (#35585) üzenetére


Ringman
nagyúr

az oltások hatékonysága idővel csökken, izraelben csak a 3. dózissal oltottakat tekintik védettnek, ha a 2. dózist több mint 6 hónapja kapták meg: [link]

(#35587) t72killer válasza Ringman (#35586) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"izraelben csak a 3. dózissal oltottakat tekintik védettnek, ha a 2. dózist több mint 6 hónapja kapták meg"

Remélem ez nem ebben a formában fog elterjedni, aki uis valamikor menet közben találkozott a vírussal akár tünetek nélkül, sokkal tovább védett lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35588) Ringman válasza t72killer (#35587) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem írtam le mindent, de ott van a cikkben, hogy:
Even subtracting the hundreds of thousands infected with COVID-19 in the past six months, meaning they wouldn’t need the third vaccine dose, the number of people who will no longer have a so-called Green Pass is over a million.
The pass is only valid from one week after receiving the last required dose, and for six months after. The document, held by those who are vaccinated or have recovered from COVID-19, enables access to many public places and events, including restaurants and museums.

ez alapján nekem úgy tűnik, hogy 2. oltás utáni fertőzésen való átesés kiváltja a boostert

szerk:
menet közben találkozott a vírussal akár tünetek nélkül, sokkal tovább védett lehet.

jó, de ezt hogy mutatod ki? (mármint hogy a 2. oltás után, 6 hónapon belül esett át, nem pl. előtte)

[ Szerkesztve ]

(#35589) t72killer válasza Ringman (#35588) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"jó, de ezt hogy mutatod ki?"

Antitest-mérés. Egyáltalán nem látom be, hogy xxy szint oltástól miért is élvez BÁRMILYEN előnyt ugyanannyi xxy szint fertőzéssel szerzett immunitáshoz képest. Előnyök közé tartozik, hogy az oltottnak nem kell fizetős vizsgálattal igazolni a védettségét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35590) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nálunk" (ok tőlem jó messze) Gloucestershire-ben és Sommerset környékén nagyon beindult valami. Érdekes ez a delta, kifejezetten a vidék vírusa.
Skócia felkészül, hamarosan vége a skót őszi szünetnek...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35591) BlackV válasza t72killer (#35587) üzenetére


BlackV
senior tag

uis valamikor menet közben találkozott a vírussal akár tünetek nélkül, sokkal tovább védett lehet.

Ez egyáltalán nem biztos, hogy így van. A találkozás még nem biztos, hogy elég:

Ez két napja jelent meg a Lancetben pont az oltás vs fertőzés által kiváltott immunitásról szól. Kegyetlen terjedelmes anyag, nehéz mélységében megérteni, mert nagyon kiterjedt sok benne a "de", meg a "ha." Megpróbálok mégis kinyerni belőle valamit.

- Bár hangsúlyozza az immunológiai memória fontosságát is SARS-CoV-2 fertőzés kapcsán, egy sor bizonyítékot sorakoztat fel azzal kapcsolatban, hogy az újrafertőződésben mekkora a szerepe az antitestpozitivitásnak.
- Külön kiemeli az IGA még az IGG-nél is jelentősebb szerepét a védelemben.

És itt jön az egyik "de" a sok közül. Az enyhe és tünetmentes fertőzöttek antitestválasza gyengébb és rövidebb életű volt. 40%-uk már 2 hónappal a tünetmentes fertőzés után tök negatívak lettek antitestre, márpedig lassan elfogadottnak tekinthetjük, hogy kell az antitest.

"Together, these studies suggest that although the waning of SARS-CoV-2-specific antibody titres is an intrinsic aspect of the disease course, the initial magnitude of response and the speed of decline vary with disease severity."

Tehát az adatok alapján azt feltételezi, hogy antitestek kezdeti mennyisége és azok csökkenésének sebessége a fertőzés súlyosságától függ.

The Lancet Respiratory Medicine

Eddig az amatőr összefoglalásom, innentől full kocsma:

Tehát lassan visszakanyarodunk a startmezőre, hogy antitest. Ez egy ilyen vírus, nem kanyaró. És úgy tűnik, hogy abban igazam volt, hogy az oltás jobb védelem, mint a fertőzés, még ha ezzel sokszor ellenkező cikkek jelennek is meg. A fertőzés által kiváltott védelem random és esetleges, míg az oltás kiszámítható, jól beállított és kúraszerű. Ebben az aspektusban kell leginkább megvizsgálni, mert a hétköznapokban ez a fontos. Nem pedig az, hogy kiválasztok 100 tényleg kovid túlélő antitestjeit és összehasnlítom 100 oltott antitestjeivel. Persze, hogy előbbi fog nyerni. Csak ez senkit nem érdekel.

Még valamire egy kicsit térjünk vissza.:

"emerging evidence suggests that IgA present in mucosal membranes might contribute to early viral neutralisation to an even greater extent than serum IgG, although the relative contributions of these two aspects of humoral immunity in protecting against (re-)infection remain to be thoroughly investigated."

Tehát az iga még jobb, mint az igg. Valahol olvastam, hogy az mRNS is indukál iga-t, csak keveset. (Ezt nem találom, a kovidkocsma könyvjelzőm már egy agyrém.)
Tehát ha keveset, akkor a minél több és több, ebből a kevesebből is többet csinál.
Szóval többen furán néztünk kicsit Kékes-re aki azt mondta mennyiségtől függetlenül érdemes oltani, nem biztos, hogy nem volt igaza, ha innen is nézzük.

Bocs kicsit hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

(#35592) Drizzt válasza t72killer (#35589) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem antitest-mérés mindenkinek sokkal drágább és jóval több a járulékos költsége is, mintha simán mindenkinek beadnak mégegy adag oltást. Ha valaki saját pénzből és idejéből megoldja az antitest-szint mérését, akkor okés lehet. De ahhoz előbb kéne sztenderd arról, hogy mi az elégséges szint. Ha pusztán anittest-szinttel ki lehet azt egyáltalán fejezni.

I am having fun staying poor.

(#35593) t72killer válasza Drizzt (#35592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelenleg ez Mo-on privát alapon kijön 7-8eFt-ból. Erősen kétlem, hogy egy oltási dózis logisztikával, beadással drágább. És aki tünetesen átesett, az igen valószínű, hogy mRNS szintű "dózist" szerzett, egyre több studyban látom igencsak magasan a convalescent kategóriát.

#35591: "az oltás jobb védelem, mint a fertőzés, még ha ezzel sokszor ellenkező cikkek jelennek is meg." - esélyes, hogy nagyon nem mind1, melyik variánson esett át a delikvens:R.

Még egy apróság az átesettek esetleges szivatásáról/idő előtti oltásra "kényszerítéséről": az oltásdózisok időzítése rohadtul nem mind1. Lehet, ha valakinek "muszáj" a jogkörnyezet miatt átesés után 1 hónappal oltatni, és így bebukik egy potenciálisan sokkal erősebb védelmet, ha pl 6 hónappal esemény után oltatna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35594) Gyick válasza Đusty (#35564) üzenetére


Gyick
őstag

Van erről amúgy közérdekű adat hogy melyik vakcinából mennyi van raktáron?Én eddigi állás szerint a moderna-t szeretném.És ha nincs esetleg azon az oltoponton akkor mi van?

(#35595) Đusty válasza Gyick (#35594) üzenetére


Đusty
addikt

Nem tudom, az előbb írta valaki, hogy van olyan oltópont ahol a neten keresztül is lehet oltóanyagot választani akkor érdemesebb olyanra menni. Gondolom ha már fogytán lesz valamelyik a többinél is bevezetik.

(#35596) BlackV válasza t72killer (#35593) üzenetére


BlackV
senior tag

esélyes, hogy nagyon nem mind1, melyik variánson esett át a delikvens

Szerintem a cikk egyik esszenciája, hogy a jó védelemhez kell az antitest. Tökmindegy melyik változaton esett át, ha 2 hónap után szeronegatív a delikvens.

(#35597) t72killer válasza BlackV (#35596) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" ha 2 hónap után szeronegatív a delikvens."

de igen valószínű nem lesz az, ha korábban oltása is volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35598) Parci válasza BlackV (#35591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Szóval többen furán néztünk kicsit Kékes-re aki azt mondta mennyiségtől függetlenül érdemes lehet oltani, nem biztos, hogy nem volt igaza, ha innen is nézzük."

anyáméknál ez a hozzáállás, őt is lezavarták egy pfizerért úgy, hogy bőven volt antitestje

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35599) mozso válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


mozso
senior tag

Jobbulast nektek!

A gyerekeknel milyen tunetekkel kezdodott a dolog nalatok?

(#35600) BlackV


BlackV
senior tag

FDA: az 5–11 éves gyermekek beoltása több előnnyel jár, mint kockázattal.

reuters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.