Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Csatravi válasza Mr K (#37999) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezek szerint a magyaroknak felhozták a szopórollert a pincéből.

(#38002) lacafaca válasza Parci (#37985) üzenetére


lacafaca
őstag

arra várhatsz még egy darabig...maradnék egyelőre az immunrendszerem természetes tanításánál :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#38003) bigdady válasza Asbee (#37962) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másik fehérje vizsgálat negatív így ő nem volt covidos. Te igen ugye?

(#38004) Ricardo válasza lacafaca (#38002) üzenetére


Ricardo
félisten

"maradnék egyelőre az immunrendszerem természetes tanításánál"

Van még pár ember, aki így gondolkodik. [link]

(#38005) lacafaca válasza Ricardo (#38004) üzenetére


lacafaca
őstag

nem vagyok korlátnyalogató, fölöslegesen képzelődsz bele bármit is a posztjaimba...ha érdekel, megtaníthatlak rá, bár tudom ezerszer egyszerűbb a mesterséges megoldásokat választani ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#38006) koncsik válasza Parci (#37985) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kivetetem a csipszemet es naked (maszk nélkül) topiktalit szervezek, ha nem kapok egyedi rangot :DDD ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38007) Asbee válasza bigdady (#38003) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, azért indultam jó magasról. Covid nélkül az tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#38008) bigdady válasza Asbee (#38007) üzenetére


bigdady
nagyúr

Január nem korai 3000-el?

(#38009) koncsik válasza bigdady (#38008) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Fütykösmérettől Antitestszámtól függetlenül legkésőbb 6 hónappal a 2. oltás után és javaslom a 3.-at (magánvélemény, mindenki kérdezze meg kedvenc orvosát :K ).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38010) Mr K válasza Ezekiell (#37998) üzenetére


Mr K
senior tag

Hasonlóak a tapasztalatok. Maga az oltás is futószalag: eleve 3 perc az időablak (3 percenként vannak időpontok), de valójában max 1-2 perc, amit bent tölthet az ember.
* * *
Lakosságarányosan nézve már megint magasak itthon a Covid-halálozási adatok
(Elemzés, még tegnapi adatok alapján.)
Racionalitást ne keressen senki, mert az nincs
(A "Spartacus Covid Önkéntesek" a téma. (Sehol nem kértek belőlük.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38011) Parci válasza lacafaca (#38002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az oltás is az, majd 2045-ben megérted, nem fog fájni ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38012) Ricardo


Ricardo
félisten

" tudom ezerszer egyszerűbb a mesterséges megoldásokat választani"

Mint növényekesetében az üvegház vagy a fólia? Ugye néha jó a mesterséges védelem? ;)

(#38013) FіkuszKukіsz válasza Mr K (#38010) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem az oltás idejével van gond, hanem azzal, hogy utána még ott ültetik a levegőtlen zárt várókban a pacienseket. Én pl. hiába FFP2-ben voltam, max annyi ideig voltam ott, míg beoltottak. Eszemben nem volt ott leülni, inkább kinn a kocsiban vártam pár percet.

Romanes eunt domus

(#38014) Asbee válasza bigdady (#38008) üzenetére


Asbee
veterán

Ott lesz időm kipihenni ha kifektet . :D De amúgy ha mérséklődik a helyzet akkor várok még vele.

(#38015) Asbee válasza koncsik (#38009) üzenetére


Asbee
veterán

Miután át is estem, magas az ellenanyagom, nincs semmi krónikus betegségem stb, az első sem volt semmi extra csak viszonylag hosszan tartott, így nem fogok rohanni a 3-ik adagért csak mert. :) Ezektől függetlenül el is vihet akár, de szerintem nem kell attól tartanom.

[ Szerkesztve ]

(#38016) daneel_hu válasza Parci (#37985) üzenetére


daneel_hu
addikt

:DD

(#38017) BlackV válasza Parci (#37948) üzenetére


BlackV
senior tag

Azért még mielőtt most ezért megdobálnátok paradicsommal:

- Csak megosztott valamit, aminek van üzenete még akkor is ha egy nagyon ritka eseményre vonatkozik, mégis a 3. oltást beadója (állam) fontosnak tartotta odaírni.
- Tegnap próbáltam finoman rávilágítani, ha valaki abban a szerencsés helyzetben van, hogy 2 pfizert kapott, akkor mi a nyomós oka annak, hogy 3.-ra pfizer helyett moderna.

- A heterológ oltási sort sokan kényszerből csináltuk, vagy megalapozott megfontolásból, miszerint a heterológ oltás az immunrednszer olyan válaszait is beindíthatják, amit a homológ nem. A pfizer-moderna nem igazán heterológ, nem tudom ilyen megfontolásból miért javasoltad az egyik fórumozónak, hogy heterológ.

- Aki 2 pfizert kapott és eltelt fél év és 3.-ra is pfizert kap, alá ne írja ezt, amit syberia linkelt. Nem azért ne mert lesz bármi gyakorlati haszna, vagy kára, hanem azért mert csak. Mert nehogymár aláírjam ebben az esetben.

- Viszont hozzátenném, hogy ez az egész igazából csak elméleti, a nagymamával én se várnám ki a fél évet csak emiatt(!!!)

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_hu.pdf

(#38018) Mr K válasza FіkuszKukіsz (#38013) üzenetére


Mr K
senior tag

Csakhogy meg kell várni az igazolást, amit 15-20 perc után hoznak ki.

(Sokat cikkeznek róla, hogy nem haladnak az oltások. De jobban belegondolva, manapság egyáltalán nem egyszerű oltáshoz jutni. Tavasszal voltak ugyan kampányok, de aki akkor kimaradt (mert pl. a legnagyobb járvány idején nem szívesen járt emberek közé), annak erősen beszűkültek a lehetőségei. A háziorvos már nem nagyon olt (heti egy-két embert nem is nagyon éri meg), a megyénkénti néhány oltópontra meg macerás eljutni (főleg ha nincs autó), plusz online kell időpontot foglalni, ami nem mindenki számára evidencia.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38019) erahurka válasza Asbee (#38015) üzenetére


erahurka
félisten

Majd felvésetjük a sírodra: Ezektől függetlenül el is vihet akár, de szerintem nem kell attól tartanom.

(#38020) bigdady válasza koncsik (#38009) üzenetére


bigdady
nagyúr

Annak mi értelme magas antitestszàm mellett?
Plane mikor pfizer is 6-12 hónapot ajánl? :U

(#38021) Mr K válasza BlackV (#38017) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha nem írod alá a papírt, akkor nem kaphatod meg a harmadik oltást. Akármilyet. Vagy nem értem.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#38022) BlackV válasza Mr K (#38021) üzenetére


BlackV
senior tag

A papíron amit Syberia linkelt az állt, hogy hozzájárulsz hogy eltérsz a vakcina hivatalos alkalmazási előírásától. De ha 2 pfizert kaptál és eltelt 6 hónap akkor ez nem lenne igaz. Ennyi csak. De mondom csak elméleti, de akkor is.

(#38023) Parci válasza BlackV (#38017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne csináljunk úgy, mintha a full oltáspárti, tudományos alapokat értő valaki csak berakott volna egy érdekességet. egy olyan user rakta be, aki az oltás kezdete óta folyamatosan - és akkor most direkt diplomatikusan fogalmazok - oltásszkeptikus. és hülyeségeket oszt meg ezzel kapcsolatban. lehet, hogy ez most csak 43,1%-ban hülyeség, de számít?

a nyomós (ki mondta, hogy nyomós ok? preferenciákról beszélgetünk) ok a modernára az, hogy minden újabb adat szerint hatékonyabb a delta ellen. és azt is nézték, hogy ha valaki pfizerre kapja pfizer helyett, és picit jobb volt. nekem ennyi elég.

ha nem heterológ a pfizerhez képest, akkor semmilyen ellenérv nincs, ugye? hiszen még a fantáziált kockázat sem létezik. szóval megfordítva a dolgot, nem áll meg, amit ki akarsz hámozni belőle. de egyébként picit más a vivőanyag, picit más az oltás, szóval joggal gondolhatja valaki azt, hogy az, hogy mennyire heterológ, így fejezhető ki a legpontosabban: >=0.

hogy ki mit ír alá, az tökmindegy, én nem is értem az ezzel kapcsolatos polémiát, szerintem virtuális. felnőtt férfiként nem esik nehezemre tudomásul vennem, hogy az oltásnak is van kockázata, megszívhatom, mert megértettem, hogy onnantól, hogy kitört ez a járvány, mindenképp kockáztatva van a kis comfy életkém.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38024) Parci válasza erahurka (#38019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit túlzásba estek páran, nem? de. :U

átesett + dupla pfizer alapvetően a tudomány jelenlegi állása szerint >= tripla oltás. szóval neki a következő szuri már praktikusan a negyedik lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38025) koncsik válasza Asbee (#38015) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R nincs ezzel gond :R (mármint a beledöglést azért kerüljük el ;) )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38026) lacafaca válasza Parci (#38011) üzenetére


lacafaca
őstag

jó pap holtig

Ricardo így van...amikor kell, akkor kell

;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#38027) BlackV válasza Parci (#38023) üzenetére


BlackV
senior tag

lehet, hogy ez most csak 43,1%-ban hülyeség, de számít?
mondjuk nem, ez igaz :DDD

a nyomós ok a modernára az, hogy minden újabb adat szerint hatékonyabb a delta ellen.
2 moderna vs 2 pfizer volt hatékonyabb.

hogy ki mit ír alá, az tökmindegy, én nem is értem az ezzel kapcsolatos polémiát, szerintem virtuális.
ok

(#38028) Parci válasza lacafaca (#38026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ketchupot majd felöntöm 10%-os hipóval, nehogy elkapjak tőled valami kórságot!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38029) Parci válasza BlackV (#38027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"2 moderna vs 2 pfizer volt hatékonyabb."

egyrészt lehet, hogy 1 is
másrészt, valahol el kell kezdeni, a következő moderna már a második lesz :DDD

de egyébként nekem hatékonyabbnak tűnik a 2 x pfizerre adott moderna, mint a 2 x pfizerre adott pfizer:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.10.10.21264827v2.full-text

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38030) t72killer válasza BlackV (#38027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nem fogom 1001.edjére linkelni, kimérték: a 3x100μg moderna jobb a 2x100μg moderna+Pfizernél, illetve a 2x Pfizer+moderna jobb a 3x pfizernél. Kb másfélx-es antitest-mennyiség.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38031) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kérdés:
Annak mi értelme van, hogy mRNS-re, 3. booster-ként újra mRNS-t (pl. 2 Pfizer után 3.-ra is Pfizer-t vagy Moderna-t) kérnek versenyzők, miközben egyértelmű, hogy nem azt kellene kérni? Ellenben, ha 2 Szputnyik után Én 3.-ra is Szputnyik/AZ/JJ-t kérnék, akkor meg "lehülyéznek"... ;]
Ez megint valami "mRNS a király, minden más xar" kategóriájú HIPE/Terendi hülyeség, vagy mi? Miért nem kér mRNS után vektoros, vagy akár SINO-t (60 év alatt hatékony az is) a versenyző?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38032) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Egyébként én most megpróbálom egy kicsit optimistán nézni a helyzetet.

Ha azt nézzük tegnap 57 e ember immunizálódott (kerekítve):

1 oltás: 5 e
2 oltás: 4 e
3 oltás: 41 e
Természetes: 7 e

Ha a harmadik oltás beadási üteme még egy kicsit ezen a szinten maradna az nem lenne rossz. A természetes immunizálás nagy százalékban "működik" hiszen ehhez képest az elhalálozás alacsony (statisztikai értelemben beszélek, az emberi oldala más tészta).

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38033) FіkuszKukіsz válasza Mr K (#38018) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Én egyből megkaptam az oltás után.

Romanes eunt domus

(#38034) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#38031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"miközben egyértelmű, hogy nem azt kellene kérni?"

Ez hülyeség, a 3x mRNS leköröz kb minden egyebet, de neked se fogom az ominózus cikket előkeresni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38035) venember83


venember83
nagyúr

Ne haragudjatok, de ez azért már kicsit 1st world problemnek tűnik. Jó dolgukban az emberek válogatnak 3. szurinak Moderna és Pfizer között marginális előnyökre vadászva.

[ Szerkesztve ]

(#38036) BlackV válasza t72killer (#38030) üzenetére


BlackV
senior tag

Hatékonyság alatt betegség-kórház elleni védelmet értünk még mindig, nem antitestet. Én is tudom mi mennyi antitestet csinál, szóval te meg ne reflexszerűen kommentelj nekem plz, hanem picit lassíts.

(#38037) lacafaca válasza Parci (#38028) üzenetére


lacafaca
őstag

🤣😂🤣

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#38038) Fire/SOUL/CD válasza t72killer (#38034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 sino (60 év alattiaknál) + Pfizer boost kiakasztja az antitest skálát... Miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38039) erahurka válasza Parci (#38024) üzenetére


erahurka
félisten

Ja azt hittem csak átesett. :R

(#38040) Asbee válasza Parci (#38024) üzenetére


Asbee
veterán

Nem kicsit. Durvul a járvány, kezdődik a szokásos páraknál. :U :)

(#38041) Parci válasza venember83 (#38035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem mondta, hogy probléma. ma direkt viselkedik write-only-ban mindenki? mivel mész a 3. oltásért, és ott megkérdezik, hogy mit szeretnél, gondoltuk páran, hogy egy szakmai topikban akár utána is lehet nézni a felkészült válasznak.

ha választhatsz: moderna. ha nincs, pfizer. ha az sincs, bármi jó feltehetően, de haza is mehetsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38042) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Belefutottam közvetve egy nagyon fura érvelésbe egy háziorvostól.
Én maradtam le valamiről, vagy csak nyugtatni akarta a beteget/baromságot mondott?

"ha elment az ízérzékelés, az jó hír, mert nekik nem szokott súlyossá válni a betegség" - mondta a dokinéni.

Ez a részlet nem annyira tiszta az emlékeimben, de úgy rémlik, hogy a legtöbb elhunyt és/vagy súlyossá vált ismerősömnek is elment a szag/íz. :F

(#38043) Parci válasza BlackV (#38036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ma birkózósz.rt ettél, felhúztak a sinóval reggel........ :DDD

kimérni per pillanat azt lehet, nem? a többi majd utólag jön, statisztikai alapon, post mortem. és azért van gyanú, hogy direkt az összefüggés az antitestszint és a védelem között.

végül, de nem utolsósorban: ha lehet másfélszer annyi bemondásra, az az illogikus, aki kéri? legalább ebben a topikban ne őket szekáljuk, bitte.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38044) Parci válasza Z.É.T. (#38042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megfejtő dokinéni. ha elment a szaglás/ízlelés, az azt jelenti, hogy azt a részt legyakta a vírust. nem vágom, hogy ebből miért következik, hogy mást nem fog. annyi minimum következik viszont, hogy egy helyen már biztosan felszaporodott...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38045) t72killer válasza BlackV (#38036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kettő igen erősen összefügg. A haptákban álló nagyobb antitestkészlet régesrég kinyírja a beérkező vírusállományt, mint bármilyen erősebbnek képzelt sejtes védelem, amit még fel kell verni a szunyókálásból. Azt amúgy se értem, hogy miért lenne jobb egy 3xPfizertől a sejtes mint 2xPfizer+1xModerna kombótól :F

Kórházi adatokhoz sokkal nagyobb létszám kell (pl 100, 3 mRNS oltás ellenére kórházba került), amit kb sehol a világon nem fogsz összeszedni idén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38046) Sir Pocok válasza Z.É.T. (#38042) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnos mostanában olyan sztorikat hallok a házi orvosok aranyköpéseivel kapcsolatban, hogy elképesztő . Borzasztó a szakmai tájékozatlanság vagy le akarják maguk seperni a problémát, nem tudom melyik a jobb... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38047) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#38038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de a sorrend is számít nagyonis! mRNS-re sinót tudtommal még senki sem mérte ki. Én is nagyon kíváncsi vagyok egyébként.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38048) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#38031) üzenetére


fatal`
titán

Miért kérne, mikor az mRNS hatékonyabb? Sputnikra AZ is mehet, csak kevésbé jó. Sputnikra JJ nem jó, ugyanaz a vektor. mRNS-nél nincs ilyen.

(#38049) FіkuszKukіsz válasza venember83 (#38035) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mivel megtehetjük. Tudom a világ szerencsétlenebb felén örülnek ha kapnak egy Sinot vagy valamilyen kínait. Emlékszem gyerekkoromban mindig azt mondták, hogy ne dobd ki az ételt, mert Afrikában meg éheznek. Erre mindig azt mondtam, nem mindegy, hogy megeszem vagy kidobom? Ettől még akkor is éhezni fognak, ez nem változtat semmin.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#38050) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#38038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit átnézhetnéd azért a linkelt cikket. mindegyik oltás jó, minden booster emeli a szintet, de vannak jobbak és rosszabbak. aki 3-iknak nem mrns-t kér, az például rosszul dönt (az első kettőn meg ugye már úgy sem tudunk választani), szóval joggal "hülyéznének le". ez nem hitvita, könyörgöm, ott vannak a számok. de nekem 8.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.