Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Kékes525


Kékes525
félisten

Gyerekek! A melatoninnak közvetlenül nincs szerepe a COVID-19-ben, de közvetetten nagyon nagy lehet. Azért, mert elősegíti a jó alvást, amely az immunrendszer működése szempontjából nagyon lényeges. Annak, aki nagyon jó alvó, felesleges szednie. 3 mg-nál viszont NE többet. A nagyon rossz alvóknak ajánlom a COVID-19 ellen is. Én akkor szedem, amikor nem tudok aludni. 1-3 órával az alvás előtt kell bevenni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35652) BlackV válasza bigdady (#35647) üzenetére


BlackV
senior tag

Na az király köszi én pfizert szeretnék, akkor ha jól értem ott nem kell Ursulát legyőzni előtte.

(#35653) t72killer válasza Ringman (#35638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , körülnézek náluk. Bár mostmár késő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35654) bigdady válasza BlackV (#35652) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott csak elkértèk az előző papirt a 4 hó miatt. Mondjuk mondtam moderna kéne így már el sem jutottunk hogy van-e időpont mondta hova menjek át. Szoba sem került regisztraltam-e. Ellentétben modernánál ahol meg ez volt a fő kérdés a 4 hónap nem is érdekelte Ursulát csak hajtogatta ez a törvény. :) Szóval azért érdemes foglalni hogy tutira menj. Pfizerre a katonás sorompónál kell bemenni a Papp utcáról azok is simán engedtek.

[ Szerkesztve ]

(#35655) balojazz válasza bigdady (#35641) üzenetére


balojazz
tag

Legyen igazad! Harmadik digitális oktatást nem akarok végigtolni, főleg nem esélyesen január 3-ig vagy az első félév végéig.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#35656) radi8tor válasza balojazz (#35655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap láttam erről pont egy videót. Nem terveznek ilyet idénre - már van oltás nem indokolja semmi a központilag elrendelt digitális oktatást.

⭐ Stella

(#35657) Ringman válasza radi8tor (#35656) üzenetére


Ringman
nagyúr

már van oltás nem indokolja semmi a központilag elrendelt digitális oktatást.

ez valóban így van, lokálisan kellene kezdeni a problémát, de a nagy fokú központosítás miatt ez nem egyszerű. önkormányzati kézbe kellene a döntést adni, de ahhoz az önkormányzatokkal meg is kellene osztani a járványügyi adatokat, de ez veszélyes!

[ Szerkesztve ]

(#35658) Ezekiell válasza radi8tor (#35656) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne legyünk naívak, senkit se érdekel a járványhelyzet a döntéshozók közül, egyes egyedül a politikai következmények. Ha pozitív lenne a politikai mérlege a zárásoknak, lennének. Ha negatív, nem lesznek. Ennyire egyszerű (sajnos).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35659) syberia válasza Kékes525 (#35651) üzenetére


syberia
veterán

"A melatoninnak közvetlenül nincs szerepe a COVID-19-ben"

Randomizált kontrollált vizsgálatok miért mondanak ellent a teóriádnak?

https://howbad.info/

(#35660) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Mit rejt a koszos maszk? Belga baktériumszámlálás

Annyi szó esett már a maszkokról, beszéljünk most a koszos maszkokról. A Frontiers in Medicine szaklapban még szeptember 03-án jelentek meg egy kis belga vizsgálat eredményei, miszerint a sebészi és méginkább a szövetmaszkok esetén 4 órányi hordás után jelentős tömegű baktérium halmozódik fel a maszk belső felületén és az orrnyílás alsó részén, amelyek között betegségeket okozók és antibiotikumoknak ellenállók (rezisztensek) is vannak. A sterilizálás és a maszkcsere fontosságát és mikéntjeit lakossági irányelvekben lenne célszerű megírni.

A nevezett vizsgálatban 13 egészséges flamand illető (9 nő, 4 férfi) vett részt, akik 4 órn át hordták a sebészi, illetve a szövetmaszkokat. A szövetmaszkok belső felületén ezt követően 146.000 életképes (kolóniaformáló) baktériumot mutattak ki, míg a sebészi maszkon csak 13.200-at. Leggyakoribb baktériumfélék: Bacillus, Staphylococcus és Acinetobacter fajok, amelyek 43%-a ellenálló volt ampicillinre, illetve eritromicinre. A maszktípusok között különbségek voltak. A szövetmaszkok főleg Roseomonas, Paracoccus és Enhydrobacter, míg a sebészi maszkok Streptococcus és Staphylococcus fajokat láttak vendégül.

Egy felmérés szerint, amelyet az Antwwerpeni Egyetem végzett, 25.000 megkérdezettnek csak a 21%-a válaszolta azt, hogy a szövetmaszkját naponta tisztítja. Laboratóriumi mérések szerint a legjobb módszer erre a 100 fokos vízben való forralás, a 60 fokos vízben való mosás detergenssel, vagy a gőzvasalóval való kivasalás.

Hivatkozás: Delanghe L, Cauwenberghs E, Spacova I, Det al. Cotton and Surgical Face Masks in Community Settings: Bacterial Contamination and Face Mask Hygiene. Front Med (Lausanne). 2021 Sep 3;8:732047
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmed.2021.732047/full?fbclid=IwAR3-_RQtKpy_Si96gSCUyNRXuO7Ed8am9kN6dstxHY_mxW5AZ2j25DDJzpQ

(#35661) Cs1csó válasza Z.É.T. (#35660) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lustasággal, igénytelenséggel sajnos nem lehet mit tenni. Ez van. Amikor hordtam gyakrabban naponta cseréltem és persze a használt ment mosóba.

(#35662) BlackV válasza Z.É.T. (#35660) üzenetére


BlackV
senior tag

Ezért írtam a múltkor amikor bro-éknál "Erzsike" néni megfejtette, hogy a gyerekeknek egész nap szövetmaszkban kell ülniük, hogy számomra kicsit komikus a dolog, hogy ezt mire alapozza.

/Kb 2 szövetmaszk árából, egy 30 fős osztály esetében vehetnének egy hepa légszűrő berendezést is., de Erzsike néni maszk, mert tudja./

[ Szerkesztve ]

(#35663) Ringman válasza BlackV (#35662) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezeket simán el lehetne helyezni az oktatási intézményekben, ha a klik szarik bele az egészbe: [link]

(#35664) BlackV válasza Ringman (#35663) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha nekem oltatlan gyerekeim lennének, tuti kezdeményezném, hogy dobjunk össze egy gépre. 60k-tól már lehet is kapni valamit, az kb pár ezer forint fejenként. Ha meg nyögvenyelős lenne a hozzáállás, vennék egyet a terembe. Elvileg a kicsik ugyanabban a teremben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#35665) Ringman válasza BlackV (#35664) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fapad verziót amit linkeltem technika órán meg lehet csinálni a gyerekekkel felsoben v középiskolában.

(#35666) Parci válasza syberia (#35659) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

atya isten, az ivermectin után van ilyen gyűjtés ebből is, ez a következő, hívők számára tök egyértelműen használó csodaszer? :( lesz majd a különböző kismintás bóvli vizsgálatokból metaanalízis is? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35667) Ezekiell válasza Parci (#35666) üzenetére


Ezekiell
veterán

engem csak az érdekel, hogy találja meg folyton ezeket :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35669) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iașiban mintákat gyűjtenek, hogy kiderítsék: van romániai vírustörzs, vagy nincs

Magyarországon hogy áll most a szekvenciálás :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35670) mozso válasza t72killer (#35669) üzenetére


mozso
senior tag

Ha csinálnak ilyet, akkor az látszik, hogy nem osztjuk meg az eredményeket március eleje óta másokkal.

(#35671) Z.É.T. válasza t72killer (#35669) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(30 évre titkosítva)

(#35672) mozso válasza t72killer (#35669) üzenetére


mozso
senior tag

Itt is az látszik, hogy nálunk nincs adat március óta, a környező országokat viszont látod, a valóság pont ugyanaz, mint a szomszédoknál. Delta (lila)



(#35673) Ringman válasza #20749568 (#35668) üzenetére


Ringman
nagyúr

robert malone, pierre kory stb.

(#35674) Ringman válasza mozso (#35670) üzenetére


Ringman
nagyúr

aztán addig a 3 (három) mintából is elég bajos reprezentatív mintát csinálni.

(#35675) t72killer válasza mozso (#35670) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, akkortájt indult a győzelmi szózat, amibe nem fért bele, hogy a világrekorder magyar járványkezelés mellett bejut a delta az országba. Azóta is "úgy maradt", és dúl a fehér mutáns :DD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35676) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hát ez nem hangzik túl jól: :(

Iașiban mintákat gyűjtenek, hogy kiderítsék: van romániai vírustörzs, vagy nincs - a Transindex.ro portálról

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35677) t72killer válasza Sir Pocok (#35676) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6al fentebb írtam :)). Nagyon kíváncsi leszek az eredményekre, végre lesz egy igazi közép-európai variáns :DDD.

Najó, annyira nem vicces :(. Valahogy az az érzésem, hogy globálisan csökkent a szekvenciálások száma. D-Afrikában érthető módon, mert alábbhagyott náluk a jávány, de a britek is visszafogták az ezirányú tevékenységüket (8.oldal). Magyarország meg már márciusban kiszállt a játékból. Elég veszélyes ez így, mert ha nem azonosítjuk be időben a komolyabban vakcinakerülő mutánsokat, akkor a gyógyszeripar hónapokkal maradhat le - akár egész járványhullámokat beengedve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35678) Sir Pocok válasza t72killer (#35677) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Bocsi most látom, sorry!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35679) Kékes525 válasza syberia (#35659) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem olvastad el figyelmesen amit írtam. Azok hatástani vizsgálatok. Az alvás minőségének javításán keresztül van , lehet szerepe, de az sem egy hatalmas hatás. Ez közvetett szerep. Ezt állítottam. A közvetlen szerepre nincs bizonyíték. Olyan hatékonysági vizsgálatokat mutass, ahol kimondottan jó alvók esetében is hatott. Ilyet nem tudsz mutatni. EEG-vel objektíven igazolható az alvás minősége.

---------------------------------------

Azt hiszem nem vagyok koronavírusos! Náthás vagyok, fáradékony, hőemelkedésem van és a hangom átment basszusba. Persze, tudom, hogy ez nem szentírás, de azért mégis.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35680) PuMbA válasza Kékes525 (#35679) üzenetére


PuMbA
titán

4 vakcinával asszem mindegy, hogy vagy-e, mert fél kézen állva legyőzöd :)

(#35681) t72killer válasza Kékes525 (#35679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy állsz antitest-szintekkel? Ha nálad valami bejut 4 oltás után, azt tényleg szekvenciálni kéne ;] :DD :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35682) Ringman


Ringman
nagyúr

A védettségi igazolvánnyal rendelkezők számára kedvezményeket biztosító, október 15-től érvényes rendelkezés hatására nőtt a koronavírus elleni oltásra jelentkezők száma Brüsszelben. Az új fertőzöttek napi száma egy hét alatt 65 százalékkal emelkedett Belgiumban.
Beszámolók szerint Brüsszelben legalább 25 százalékkal többen jelentkeztek oltásra egy hét alatt, mint egész szeptemberben.

[link]

(#35683) Kékes525 válasza PuMbA (#35680) üzenetére


Kékes525
félisten

+ t72killer

Sose lehet tudni. A biológiai rendszerekben sincs 100-os biztonság. :D

"Hogy állsz antitest-szintekkel"

A 2 Sinopharm és 1 Moderna után 1 hónapra:

Erre kaptam szeptember 10-én 1 Pfizert. Utána nem mérettem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35684) PuMbA válasza Kékes525 (#35683) üzenetére


PuMbA
titán

" Utána nem mérettem."

Ne is méresd, mert kiakad a gép :D

[ Szerkesztve ]

(#35685) #86564352 válasza Ringman (#35682) üzenetére


#86564352
törölt tag

És a párja: Kelet-Európa nem tud mit kezdeni a koronavírussal

A Kelet-Európai régió, amelybe a Reuters beleszámítja Magyarországot is, a világ népességének mindössze 4 százalékát adja, viszont jelenleg az összes újonnan jelentett koronavírus-fertőzött 20 százalékát innen jelentik.

(#35686) Mr K válasza #86564352 (#35685) üzenetére


Mr K
senior tag

"A régióban átlagosan 83 700 új esetet jelentenek egy nap."

A Britek iszonyúan be fognak rágni, hogy őket megint semminek nézik... (Ők a világ népességének 1%-át sem adják, mégis képesek napi átlag 48 ezer pozitív tesztet produkálni.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#35687) Drizzt válasza #86564352 (#35685) üzenetére


Drizzt
nagyúr

90 emberre 4 orvos. Huhh.

I am having fun staying poor.

(#35688) Ringman válasza Mr K (#35686) üzenetére


Ringman
nagyúr

minek tesztelnek annyit :U

(#35689) #86564352 válasza Mr K (#35686) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hiányzik a furfangos észjárás náluk, ha nem tesztelnének olyan sokat nem lenne ennyi fertőzött.

(#35691) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

BREAKING NEWS: Vihar Afrikában a Sputnik V vakcina körül: a dél-afrikai hatóság szerint az Ad5 vírusvektor összetevő (a második komponens) növelheti az AIDS-et okozó HIV vírusfertőzés kockázatát

Erre való hivatkozással a dél-afrikai gyógyszerhatóság (SAHPRA) október 18-án elutasította az orosz Sputnik V vakcina engedélyezését, amirőúl az alábbi linken elérhető közleményt adta ki (azóta a szomszédos Namíbia is leállította a Szerbiától segélyként kapott Sputnik V vakcinák alkalmazását).

Két vizsgálat adatait találták aggasztónak, amelyekre jóval a COVID-19 járvány előtt került sor. A STEP vizsgálatba az amerikai kontinensen élő homoszexuális férfiakat vontak be, míg a PHAMBILI vizsgálatba heteroszexuális dél-afrikai nőket és férfiakat.

Mindkét vizsgálatban három adag adenovírus 5 (Ad5) vektor alapú, HIV gag és nef fehérjét kódoló oltóanyagot adtak be a résztvevőknek és azt figyelték meg, hogy a beoltott férfiaknál nagyobb volt a HIV vírusfertőzés kockázata.

A STEP vizsgálatot 2007 szeptemberében állították le a hatásosság hiánya miatt, majd a fent nevezett jelenségre hamarosan felfigyeltek, különösen a körülmetéletlen férfiaknál, akiknél magas volt az Ad5 elleni, korábban már fennálló ellenanyagszint. Idővel a fokozott HIV kockázat statisztikailag szignifikánssá vált a teljes vizsgálati népesség elemzése során is.

A STEP vizsgálat eredményei miatt a tervezettnél korábban állították le a PHAMBILI vizsgálatot. Ennek során kezdetben nem tapasztalták a HIV fertőzés kockázatának emelkedését, de később viszont igen.

Mindemellett hivatkoznak egy Lancet szaklapban 2020-ban megjelent cikkre is (lásd a linkben a pontos hivatkozást), amely szerint rhesus majmokat AD5 vírussal megfertőzve, majd szaporodásra képtelen Ad5 vektor alapú majom immunhiány vírus (SIV) vakcinával beoltva emelkedett a SIV fertőzés kockázata.

A SAHPRA dokumentum szerint adatokért fordultak a Sputnik V fejlesztését végző moszkvai Gamaleya Intézethez, amely nem tudott megfelelő válaszokat szolgáltatni.

Ugyanakkor a Sputnik V két összetevős vakcina első komponensére, amely Ad26 vírusvektort tartalmaz és Sputnik Light néven önálló törzskönyvi engedéllyel rendelkezik Oroszországban és más államokban, a dél-afrikai hatóság még nem kapott engedélyezési kérelmet.

Hivatkozás:
https://www.sahpra.org.za/wp-content/uploads/2021/10/MEDIA-RELEASE-Sputnik-Vaccine_18Oct-2021.pdf

.....

Egy hsz alatta, szerintem jól összefoglalja:

"Röviden és leegyszerűsítve az a probléma, hogy a HIV egy olyan köcsög vírus, ami a T-sejtekben szaporodik. Na most az Ad5-ös vírussal való fertőzés, vagy egy Ad5-ös vektorral rendelkező vakcina beoltása után a szervezetben olyan Ad5-specifikus CD4 T-sejtek keletkeznek, amelyek fogékonyabbak a HIV vírusra, így a szervezetben egy olyan környezet keletkezik, amelyben gyorsabban tud szaporodni a HIV. De persze ehhez előbb el kell kapni a HIV-et."

_____________________________

Már az első időkben olvastam erről a lehetőségről, tudat alatt ez lehetett az egyik oka, amiért nem éreztem vonzó opciónak, talán.

[ Szerkesztve ]

(#35692) t72killer válasza Z.É.T. (#35691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, erre más kontinensen nemigen gondoltak, uis nincs 20+%-nyi HIV-esük.

Egy ilyen globális oltási kampánynál Afrika a mindenféle agyament vírusaival külön tesztprogramot érdemel...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35693) Reggie0 válasza Ringman (#35665) üzenetére


Reggie0
félisten

Az IKEA-s levegoszuro szurobetetje 2000 forint es EPA 13-as, jobb mint a linkelt cuccban levo 70 dolcsis csoda.

[ Szerkesztve ]

(#35694) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ausztrál körkép a közeljövő vakcináiról.

A phase IV tab alatt említi, hogy jövőre berendeltek 15millió mRNA-1273.351-et vagy valszleg inkább .211-et (delta+béta koktél).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35695) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Skócia, három (vagy öt?) hullám. Nekem ez kicsit gyengének tűnik így, az igen intenzív alfa hullámhoz képest alig csökkent az ICU és kórház esetek száma:

Forrás/NHS Scotland

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35696) Vesa válasza #20749568 (#35668) üzenetére


Vesa
veterán

Antavalit kihagytad! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#35697) t72killer válasza t72killer (#35694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rosszul írtam, a béta+delta mix neve mrna-1273.213:
Moderna Announces Significant Advances Across Industry-Leading mRNA Portfolio at 2021 R&D Day

Egy érdekes pontja van covid-szempontból: "mRNA-1273.213: Multivalent candidate combining the Beta-specific and Delta-specific candidates"

Sajnos egyelőre 0-án álnak még a klinikai tesztekkel, pedig ezt már fél éve oltani kéne.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35698) BlackV


BlackV
senior tag

Asszem valami ilyesmi a topik utópisztikus világa. :)

A koronavírus-járvány miatt összesen 8 és fél hónapot töltött karanténban a Melbourne-ben élő Vajda Judit és családja. Csak pénteken oldottak a korlátozásokon és csak a beoltottaknak.
Victoria államban már most 90 százalék feletti az átoltottság, ennek ellenére a legtöbb helyen oltási igazolványt kérnek.

Összesen 1500-an haltak meg koronavírusban a 25 milliós Ausztráliában.

Az egy dolog, hogy nem tudtunk hazautazni, mert erre számítottunk, hiszen a légtér zárva van, de még itteni barátokkal se találkozhattunk

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35699) emvy


emvy
nagyúr

Na, duál Modernás barátom lázas, nem érez szagokat. Éljen. Fene se gondolná.

while (!sleep) sheep++;

(#35700) Kékes525 válasza emvy (#35699) üzenetére


Kékes525
félisten

Mikor kapta a második Modernát?

------------------------------------------------------------------------------------------

Változatlanul szarul vagyok. Enyhén szédülök, gyenge vagyok picit megváltozott (mélyebb lett) a hangom és gyorsult a bélmozgásom, de nincs hasmenésem. Lázam, sőt hőemelkedésem sincs. Ez utóbbi jó jel, mert nagyon könnyen lázasodok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.