Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Ringman válasza Parci (#67000) üzenetére


Ringman
nagyúr

ma reggelre tiszta kiütés lett a kezem és viszket, meg a számat csípi minden.

elvileg nem szekálja, gyakorlatilag meg a pár nappal ezelőtti bágyadtság, fejfájás, torokfájás az ez volt (azt hittem megfázás, de nem)

nem tudom hol tart itthon a post/long covid ellátás, jövőre azt hiszem beutaltatom magam.

szerk:
#67002 Parci
köszi :/

[ Szerkesztve ]

(#67002) Parci válasza Ringman (#67001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez ilyen, az eleje sima felső légúti, aztán jönnek a hólyagok. sajna innen talán még két hét is lehet, mire teljesen elmúlnak, és ugye addig fertőző is vagy :(

jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67003) Ispy válasza kpityu2 (#66995) üzenetére


Ispy
veterán

Az igazoltan nem azt jelenti, hogy nem tudok róla, hogy lettem volna, amikor takonykor volt nem teszteltem, lázas nem voltam 1000 éve, íz szaglás nem ment el, ágyba nem döntött soha semmi, de torokfájás, köhögés volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67004) t72killer válasza Parci (#67000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"felnőtteket elvileg nem szekálja meg jellemzően" :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67005) forceberg válasza Ringman (#67001) üzenetére


forceberg
veterán

Szevasz Lottáró! Kitartás, reméljük a legjobbakat! :(

Én is beléptem a klubba egy halovány csíkkal?!
Beright nyálteszt, gondolom ez sima pozitív.
(az első pozitív eredményem az évek alatt... )
21 Május 2xSino, majd 21 Nov. Pajszer után.

A hét elején kezdődött némi száraz köhögéssel...
Most így hét végére némi taknyolás, kicsit más lett a hangom.
Láz nem volt(nyelv alatt 37°C, ami pont jó).
A szaglásom még jó, mint egy vadászkutyáé.
Remélem ennyivel megáll...
A karácsonynak befellegzett.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67006) Parci válasza forceberg (#67005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez egyértelműen pozitív, nem túl nagy vírusterheléssel a mintában

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67007) Ringman válasza forceberg (#67005) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi és jobbulást neked is, ez sajnos pozitív :(

(#67008) Drizzt


Drizzt
nagyúr

De jó a szemetek! Én addig nem vettem észre, amíg nem írtátok.
Nekem a tegnap este erős palpitációkkal és fázással telt, előtte napközben némi arcüreg fájdalommal. Pont mint a márciusi covidom idején. De teszt negatív lett, még néhány idegesítő fajta köhögés van. Nem vészes, de jó kezdés karácsonyra.

I am having fun staying poor.

(#67009) Parci válasza Drizzt (#67008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert eredetileg nem volt off-ban a komment. visszaraktam on-ba, így jobban látszik :)

jobbulást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67011) Parci válasza Ringman (#67010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma is lett akkor náluk új varáns, csak még nem tudunk róla, meg holnap lesz egy mégjobbabb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67012) Vesa válasza Ringman (#66997) üzenetére


Vesa
veterán

Jobbulást!!

A tudomány a valóság költészete!

(#67013) Vesa válasza Ringman (#67010) üzenetére


Vesa
veterán

Durva. Remélem azért nem repkednek ide+oda, és szórják szanaszét mint 2020-ban (dehogynem).

A tudomány a valóság költészete!

(#67014) mpo válasza Ringman (#67010) üzenetére


mpo
veterán

A kínai hírből:
"A WHO főigazgatója két napja beszélt arról, hogy nagyon aggasztók a hírek, de még az Egészségügyi Világszervezet sem tudja pontosan, mennyire súlyos a helyzet Kínában, mert a hatóságok nem közölnek adatokat velük sem."

Hová lett a nagy "barátság"?

Ha érted, akkor már elavult.

(#67015) kpityu2 válasza mpo (#67014) üzenetére


kpityu2
őstag

Egyoldalú.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#67017) Ringman válasza student (#67016) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak hogy kontextusba helyezzük, ez olyan, mintha nálunk napi ~28 halálozás lett volna a csúcs.

(#67018) Mr K


Mr K
senior tag

Szeretet.
Jobban fújnak a koronavírus ellen oltottak az oltatlanokra, mint fordítva
(Mert nem kedveljük a normaszegőket.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#67019) daneel_hu válasza Ringman (#67001) üzenetére


daneel_hu
addikt

"kicsit korábban jött a karácsonyi ajándék, húgomék gyerekeitől elkaptam a kéz-láb-száj betegséget."

Húúúú... az k. szar. Jobbulást.
Nekem anno a bölcsiből hozták haza ezt a szuvenírt. :U :D

(#67020) Ringman válasza daneel_hu (#67019) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, egyelőre nem vészes, csak zavaró, meg átrendezte a programjaimat

(#67021) mpo


mpo
veterán

Ez megy most Kínában, a cikk részletes képet ad.

„Ezek a „saját hazugságban hinni” példák” – írta közösségi oldalán Mei Xinyu, a Kereskedelmi Minisztériumhoz kapcsolódó kutatóintézet közgazdásza, kommentálva a kormány által közzétett napi jelentést a COVID-adatokról.
[link]

Megoldották!

Az egészségüggyel foglalkozó kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság vasárnap leállította a koronavírussal kapcsolatos napi adatok közlését, miután kétségek merültek fel azok hitelességével kapcsolatban.
[link]
-----
Mikor bukik meg Hszi Csin-ping?

Ha érted, akkor már elavult.

(#67022) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#66917) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Akármekkora harcos volt, a második volt neki az utolsó.
Ma 12:15-kor távozott közülünk.

(#67023) #86564352


#86564352
törölt tag

Azóta is raktárban állnak a járvány alatt 300 milliárdért beszerzett lélegeztetőgépek, eladni sem sikerült őket

Kína most visszavehetné... bár a mutyit már nem lehet visszafordítani

Kérdés: múltkoriban volt pár napos hőemelkedés, torokkaparás, szaglás most nem ment el. (covidos gyerekre vigyáztam, fél osztály kidőlt) Wuhani és 3 Pfizer volt bennem, az utolsó 2021 novemberi. Érdemes most 4. omikronos oltást kérni vagy nem tudna többet már annyival, mert a friss találkozót könyvelhetjük el mint a Windows-ban "vírus definíció frissítésnek"?

#67022 :(

[ Szerkesztve ]

(#67024) kpityu2 válasza Z.É.T. (#67022) üzenetére


kpityu2
őstag

:(
Sógorom anyukája pár hete ment el. A srác aki az oxigént hordta nekünk most lépett ki mert apukáját kell ápolnia. Sztrók mind. Hiába a sok bogyó, elkopik a szervezet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#67025) kpityu2 válasza #86564352 (#67023) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem csak annyi, hogy felbizgatná az immunrendszert, lenne megint antitest a vérben. Persze lehet, hogy most is van a múltkori miatt.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#67026) Parci válasza Z.É.T. (#67022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodjon békében, részvétem!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67027) Ringman válasza Z.É.T. (#67022) üzenetére


Ringman
nagyúr

részvétem!

(#67028) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Köszi srácok!

(#67029) daneel_hu válasza Parci (#66993) üzenetére


daneel_hu
addikt

"hát nekem ugye itt van a szputyin a két vállamban :U"

Ö.R.Ö.K.É.L.E.T. :DDD :K

(#67030) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
We examined the role of individuals in different age groups in propagating the Spring, Summer, and Autumn waves of the Omicron epidemics in France

Children aged 10-19y played the greatest relative role in propagating Omicron epidemics, particularly when schools were open, followed by children aged 0-9y and adults aged 20-29y, as well as adults aged 30-49y. Persons aged over 50y played a more limited role in propagating Omicron infection in the community. Additional efforts are needed to increase vaccination coverage in children aged 10-19y, as well as younger children and young adults to mitigate Omicron epidemics in the community.

[ Szerkesztve ]

(#67031) Vesa válasza Z.É.T. (#67022) üzenetére


Vesa
veterán

Részvétem! :(

A tudomány a valóság költészete!

(#67032) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
COVID-Out double-blind randomized trial tested #metformin, ivermectin, or fluvoxamine for outpatient #COVID19. Secondary endpoint was incidence of Long Covid (PASC).
Volunteers were followed monthly to 10 mo.
Metformin 42% reduction in Long Covid.

Z.É.T? (bár tudom van most fontosabb dolgod is sajnos)

(#67033) Ispy válasza forceberg (#67005) üzenetére


Ispy
veterán

Feleségem ma reggel egy ugyanilyen halványat produkált ezzel a köpös teszttel, szerda óta kapar a torka, most csak köhögés van.

Akkor ez tuti pozitív?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67034) Ringman válasza Ispy (#67033) üzenetére


Ringman
nagyúr

gyakorlatilag igen, falspozitív nagyon ritka.

(#67035) Ispy válasza Ringman (#67034) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor amíg teszt pozitív akkor addig sehova sem érdemes menni....gondolom, 29-re koncertjegyünk van. Ha a teszt már nem mutatja ki, akkor már lehet mászkálni?

Van még itthon vérezős teszt is, azt is érdemes most ellőni vagy felesleges?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67036) Ringman válasza Ispy (#67035) üzenetére


Ringman
nagyúr

vérteszt felesleges.

elvileg ha már nem pozitív a csík, akkor nem fertőz tovább, de a teszt szenzitivitásától is függ, hogy bejelez-e, jól teszteltetek-e (előtte ivott-e, mosott-e fogat, nyál v. garat), v nem, stb.

(#67037) Parci válasza Ringman (#67030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt így most 2022. végére megfejtették? hadd gratuláljak az elftársaknak :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67038) Ringman válasza Parci (#67037) üzenetére


Ringman
nagyúr

most lett papír róla, eddig viszont ment a tagadás ezerrel.

(#67039) forceberg válasza Ispy (#67033) üzenetére


forceberg
veterán

Szia.
Kohoges utan nalam jott a kis takony, majd torok lerakodos a statuszom most.
Parome nalunk negativ lett.

ZÉT: részvétem!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67040) Z.É.T. válasza Ringman (#67032) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi mindenkinek!

Ringman, csak belenéztem, jól értem, hogy ennek a megelőzésben lehet szerepe és nem a már meglévő longban?

(bedobnám az ME/CFS csoportba, de az ottani admin, aki bábáskodik az ügyben, augusztus óta nem fordított nemzetközi anyagot, tudtommal jelentősen romlott az állapota)

(#67041) Ringman válasza Z.É.T. (#67040) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ezt nem utólag kapták és a vizsgált csoport is speciális - túlsúlyos volt:

Methods:
This was a decentralized, remotely delivered trial in the US of 1,125 adults age 30 to 85 with overweight or obesity, fewer than 7 days of symptoms, and enrolled within three days of a documented SARS-CoV-2 infection. Immediate release metformin titrated over 6 days to 1,500mg per day 14 days total; ivermectin 430mcg/kg/day for 3 days; fluvoxamine, 50mg on day one then 50mg twice daily through 14 days. Medical-provider diagnosis of Long Covid, reported by participant by day 300 after randomization was a pre-specified secondary outcome; the primary outcome of the trial was severe Covid by day 14.

(#67042) Z.É.T. válasza Ringman (#67041) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#67043) kpityu2


kpityu2
őstag

Egy érdekes bejegyyzés és tanulmány, miszerint a tüskefehérje elleni antitestek egy részének patogén tulajdonságai vannak, viszont ha N fehérje elleni antitestekkel keverik, csökken a patogenitás. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#67044) mozso válasza Z.É.T. (#67028) üzenetére


mozso
senior tag

Részvétem 😭

(#67046) Ringman


Ringman
nagyúr

[link] - usa
Suicidology update: School closures & Child suicide

Child suicide dropped tremendously when "school shutdowns highest," & increased when schools opened

(#67047) forceberg válasza forceberg (#67039) üzenetére


forceberg
veterán

Ha már semmi vendégeskedés, azért tegnap elmentünk egy rövid túrára, kb. 11,5km / 400-450 szint. Nem éreztem semmi extrát, csak amit eddig is, hogy nincs kondim... A torok lerakódgatás még ma is megvan.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67048) Ringman válasza forceberg (#67047) üzenetére


Ringman
nagyúr

pulzust mindenképpen nézz közben.

(#67049) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Christian Drosten on the Corona situation in Germany: "In my opinion, the pandemic is over"
The head of virology at the Charité assumes that immunity in Germany will be resilient after the winter. Drosten defends the corona measures.

(#67050) forceberg válasza Ringman (#67048) üzenetére


forceberg
veterán

Nem vittem magammal az ujjcsipeszt. Ilyen mindenféle órákat meg nem hordok.
Most a nyugalmim 68RPM / 96%. A 96% talán nem e legjobb, de ez kb. a korona mizéria elején is ennyiket mutatott a középső ujjamon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.