Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Drótszamár válasza FіkuszKukіsz (#59999) üzenetére


Drótszamár
őstag

A békementesek szétfertőztek mindenkit :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#60002) Ezekiell válasza Parci (#59998) üzenetére


Ezekiell
veterán

basszus, ti azért most tényleg mélytorkoztok rendesen :( jobbulást!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60003) Parci válasza Ezekiell (#60002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3 napot voltunk egészségesek az előző kör után :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60004) koncsik válasza Parci (#60003) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nézetni kellene egy családi Vitamin D szintet (meg persze ivermektint) ;)
Viccet félretéve, mihamarabbi jobbulást. Gyakran vagytok betegek :( Tovább kellene gondol(kod)ni az okán.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60005) kolopele válasza Drótszamár (#60001) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az ellenzéknek is volt gyűlése.... ;)
Egyébként meg már tényleg ott tart mindenki, hogy ha egyet tüsszent valaki, kapar a torka, akkor az covid. Szerintem kicsit túl kellene már ezen lépni. 3 oltás ha megvan akkor annál többet nem lehet tenni, plusz zárt térben maszk továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#60006) Mr K válasza Rage47 (#60000) üzenetére


Mr K
senior tag

"csak kis megfázásként nyilvánulnak meg"
Briteknél most kb. kétszer annyi a pozitív eset, mint ősszel a Delta hullám idején, és a kórházi ápoltak száma is kb. kétszeres. (Úgy, hogy már három oltás az általános arrafelé, nem pedig kettő, mint a Deltánál.) Hongkongban a jelenlegi Omikron hullám idején ért világcsúcs közelébe a halálozási arány. És még messze nem vagyunk túl az egészen...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60007) szabi__memo válasza Ringman (#59996) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, rákerestem. Igazán remek :U
Mármint akkor ezek még Omikron, annak fertőzőbb és úgy tűnik nem súlyosabb változatai

[ Szerkesztve ]

(#60008) updog válasza Mr K (#60006) üzenetére


updog
senior tag

"És még messze nem vagyunk túl az egészen..."

Én is így érzem, de magyarázd el az emberek 90%-ának... legértelmesebb ismerősöktől is azt hallom már, hogy akkor se veszik soha többet az életben vissza a maszkot ha a rendőr gumibottal üti őket, annyira unták... Halkan jegyzem meg hogy amúgy az influenza is csendben kúszik felfelé, bár így március vége felé nem emlékszem régebbről, hogy nagy gondot okozott volna már, legalábbis pre-covid ilyenkor már lefelé csengett szerintem. Mi kiválóan kidőltünk tőle másfél hétre már március elején...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60009) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No, mai antigen teszt(Boson) negativ lett.
Ami az erdekesseg: egesz fertozottsegem alatt anyammal egy fedel alatt voltunk, o nem fertozodott meg ezen ido alatt. Bar persze azert mas ez az anya-fia helyzet, mint 30 eve lett volna. :) Szoval a szobamban, furdoben maszk nelkul voltam, kadat Dettollal fertotlenitettem minden hasznalat utan, csapot is igyekeztem szappannal atmosni. Ezen kivul ha kozos terekbe mentem, akkor: FFP2 maszk es telikesztyu. Ez elegendo vedelemnek bizonyult. Viszont igy a kozvetlen csaladban eddig az ateses aranya 25%, tehat van nalunk boven ter a kozeljovo hullamaira is. De a picit tagabb csaladunkat is elegge jol elkerulte eddig, bar vedekezesben altalaban veve jok vagyunk. De keves kihagyas is eleg tud lenni. Marpedig elobb, vagy utobb mindenkinek ellankad a figyelme.
Sajat reszemrol viszont mindenkeppen szabadabb eletvitel jon most. Boltokban azert felveszem a maszkot.

I am having fun staying poor.

(#60010) Parci válasza koncsik (#60004) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha már d-vitamin szint: eddig nagyjából nem szedtünk soha. most szedünk mi is, a gyerekek is, odafigyelve, hogy folyamatos legyen. sosem voltunk ennyit betegek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60011) perempe válasza Drótszamár (#60001) üzenetére


perempe
addikt

Én a buszon köhögőktől tartok, tegnap pl. kettőt tüsszentettem bármi előzmény nélkül.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#60012) koncsik válasza Parci (#60010) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

jú nó: nem hisztek benne eléggé ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60013) Parci válasza koncsik (#60012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a d-vitaminban hiszek, azért szedem. egyszerűen csak ráb.sztunk idén, a gyerekek immunrendszere nem túl acélos, minden szar hazajön velük és mostanra mindenkié annyira kifáradt, hogy mindent el is kap.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60014) koncsik válasza Parci (#60013) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kitartás, mondom én könnyedén (nálunk is taknyos, köhög, egyik-másik). Hamarosan jön az allergia szezon is...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60015) pjen


pjen
félisten

A viasat historyn most van a spanyol nátháról egy film. A kovid ehhez képest csak egy vicc, ès remèljùk az is marad.

[ Szerkesztve ]

(#60016) Parci válasza koncsik (#60014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyunk allergiásak. eddig legalábbis nem voltunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60017) Parci válasza pjen (#60015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hagyjuk már ezt a f.sságot, a covid reális számítások szerint inkább 18m, mint 6m halott, sokkal jobb állapotú emberiségen és egészségügyön futva. 5 év háború után remélem elhiszed, hogy köszönőviszonyban sem lennének a számok.

a spanyol nátha brutális influenza járvány volt, más vírus, más hatásmechanizmus, más közeg. ez az "ehhez képest vicc" a vicc, tényleg mintha azon lamentálnál, hogy a halálos szívroham vagy megfulladás a "gyengébb".

maga a koronavírus egyébként egy szarabb ügy, noha az influenza is egy kemény ügy, de ha két év alatt sem értetted ezt meg, már nyilván nem fogod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60018) pjen válasza Parci (#60017) üzenetére


pjen
félisten

Ennyire azért nem kellene nagy arcodnak lenni. :W

(#60019) Z.É.T. válasza pjen (#60018) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A két év alatt idehányt marhaságaid után mérhetetlenül visszafogott volt, amit írt.

[ Szerkesztve ]

(#60020) Parci válasza pjen (#60018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látszólag semmit, de semmit nem hat rád az a millió tanulmány és infó, ami itt a topikban jött a koronavírus patológiájáról, virulenciájáról. százmilliós nagyságrendben van statisztika most már mindenről is.

erre te idejössz ezzel a kreténséggel, mintha csak 2020. márciusa lenne. akkor volt menő influenzázni.

az összehasonlítás is értelmetlen, mert van köztük 100 év, egy másik társadalomra ütött oda egy másik vírus. amit össze tudnál hasonlítani, az a fentiek, azaz, hogy mit csinál egyik és másik vírus a szervezetben pontosan, de azzal elegánsan nem foglalkozol.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60021) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Sokszor volt már téma hogy az alusisakosok hada hova tünt a Covid terepről, most itt a kézzel fogható bizonyítéka hogy háborús szakértővé képezték át magukat sajnos:
"Sokan nem látják még a végét, de az orosz hadsereg éppen ezért kűzd hogy megsemmisítse a világ uralmára törő háttér hatalmat.Azokét akiknek köszönhetjük a vírusokat a vakcinákat, a háborúkat a környezet szennyezését stb."
(Parci ha nagyon off vagy volt már törölheted nyugodtan, de szerintem sajnos kitűnő példa a jelenségre)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60022) pjen válasza Parci (#60020) üzenetére


pjen
félisten

Én nem infuenzáztam egy pillanatig se. A két járvány terjedési és halálozasi fazonját hasonlitottam.

(#60023) Parci válasza pjen (#60022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a covid egy rosszabb vírus egy összehasonlíthatatlanul jobb körülmények között lévő társadalomban és egészségügyben, amely egy év után oltással rendelkezett.

hogy az összehasonlításnak mi értelme azon felül, hogy lehessen ilyeneket írni, hogy "a covid ehhez képest egy vicc", azt nem tudom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60024) Parci válasza OPiiPO (#60021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdem érteni egy részét az egész pszichológiájának, azt hiszem. nyilván a világ tele van képmutatással, ezek az emberek pedig megkeresik, hogy ki az, aki a "háttérben húzódó szálról" mesél, oszt akkor ő lesz a hiteles. szóval eleve onnan indít, hogy találni akar egy ilyen alternatív megfejtést, mert a mainstream tök uncsi (mint a túlsztárolt mrns vakcina, uncsi, legyen más a királyabb... mint valami focimeccsen) és úgy is hazug.

márpedig, ha van ilyen igény, könnyű kielégíteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60025) pjen válasza Parci (#60023) üzenetére


pjen
félisten

Nézed, most se látsz semmi hasonlóságot, például a maszk hordásban?

(#60026) Coyot válasza pjen (#60025) üzenetére


Coyot
őstag

Anyám borozgass. Menj már át ezzel a lazába, tényleg.

Má' nem

(#60027) Parci válasza pjen (#60025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán, ők például kültéren hordtak maszkot. és milyen maszkot...

de a fő faktor az általános egészségi állapot volt, ha öt évig éheztél és végkimerült voltál, kinyírt egy délután alatt a cucc. de ebből nem lehet következtetni a covidra (hidd el, hogy az is kinyír ilyen helyzetben). nem véletlen, hogy a derékhadat ütötte anno a spanyol nátha.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60028) t72killer válasza Parci (#60013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most jött vissza egy sereg egyéb retyó, amire nem volt tavaly ismétlőhapci. Érdekelne, hogy mik mennek a levegőben, csakhát annyiféle teszt nincs...

#60022: én lassan kezdem: SzVSz oltással(!) omikron kb=oltás nélkül influenza. Pontosabban az én legutóbbi élményem, igaz elég szerencsés időzítéssel, sokkal enyhébb volt, mint a 4évvel ezelőtti influenzaborzadály. Azért csak kb, mert mondjuk a terjedés sokkalinkább a kanyaróhoz van közel.

#60021: a szoftverfrissítés a háború nulladik percében lefutott a trollokon, direkt figyletem pár vélhetően egyenesen mordorból finanszírozott példányt FB-on: ahogy megindult az orksereg, le se sz.rták az oltás-covid témát.

#60017: covid: legyen 20millió 8MILLIÁRDból, spanyolnátha: 50millió 1.8Milliárdból. Hogy a mai orvostudomány mennyire tudna segíteni spanyolnáthás páciensen nem tudom, de volt ott egy Hong Kong-i influenzajárvány '68-69-ben, ami azért már nem az eü kőkorszak, 1-4M halottal globálisan, és 30+e halottal UK-ből (korabeli népessége 55M).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60029) Parci válasza t72killer (#60028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az influenza egy úthenger. és felül tud fertőzni könnyen.

a covid lassabban vasal be, de mindent tud, amit az influenza, plusz szétveri az érhálózatot a bárhol is. érteni kéne így két év után, hogy ez mit jelent. (például azt, hogy úgy elhülyül tőle az ember, ha ott veri szét, hogy nem ért semmit. :DDD röhögök, de ki tudja, nálam mi a helyzet...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60030) pjen válasza Parci (#60027) üzenetére


pjen
félisten

Nem az éhezés a lényeg, legalábbis nem hiszem. Indiában is 20 milka halott pedig ott nem is volt háború, ha akkor éheztek előtte is, de nem is ez a lényeg. Egyszer csak eltünt. A maszk hordási hajlandóságra gondoltam, egyébként, az meg, hogy milyen maszkot? Menj ki az utcára és Nézzél körül, milyen maszkokat hordanak. OK már nem, talán jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#60031) t72killer válasza Parci (#60029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdezd meg asszonypajtást, mit gondol az elhülyülésről :DDD :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60032) Mr K válasza pjen (#60022) üzenetére


Mr K
senior tag

Hongkongban jelenleg 5% a CFR, azaz minden 20. (igazolt) fertőzött belehal. (Alacsony az oltottság, kínai oltások, kevés korábbi fertőzés.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60033) kolopele válasza pjen (#60015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért viccnek nem nevezném a covidot. Persze, nem egy spanyol nátha, de kiszámíthatatlanabb mit tud okozni az emberi szervezetben hosszabb távon. Nyilván itt a fő hangsúly a hosszabb táv, mert lehet, csak átfut az emberen minimális tünetekkel (mint rajtam is mind, leszámítva az omicront, ami azért kissé odacsapott), viszont azóta sem vagyok úgy mint előtte. Nincsenek extra bajaim, de azért többet fáj a fejem, a szemem (főleg ilyen féloldali, fényvillanásos, aura migrén), bélpanaszok olykor, ilyenek. Ezek miatt már nem fogok orvoshoz rohanni persze, mert semmit nem találtak eddig sem, így nem teszem ki magam felesleges (főleg invazív) vizsgálatoknak minden tünetnél. Amennyiben az influenzát nézzük, a hosszú távú tünetek nem jellemzőek, átesel rajta, és vagy meggyógyulsz, vagy jön a legrosszabb....A normális maszkviselést viszont tényleg sokan nem vették komolyan, mindenféle varrt sz@rt aggattak magukra, szerintem vannak akik egyet hónapokig. Mi minimum áprilisig nem fogjuk még lerakni az ffp2 - t, az meg hogy más mit csinál, nem érdekel, csak ne szóljon be, mert akkor rosszul jár.

[ Szerkesztve ]

(#60034) pjen válasza Mr K (#60032) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsi lennék, hogy mennyi ebből az oltott, meg úgy egyébként a kovidban elhunytak között.

(#60035) Vesa válasza Parci (#59990) üzenetére


Vesa
veterán

Azon lepődtem volna meg, ha nem így lesz...Korlátozásokat megszüntették, egyébként is mindenki lesz*rja, + a rengeteg oltatlan menekült aki szabadon jár, kel az országon belül. Borítékolható volt sajnos, hogy ismét terjedésnek indulunk.

A tudomány a valóság költészete!

(#60036) t72killer válasza Mr K (#60032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y , ez két dolgot jelenthet, azt gondolom te is tudod:
a, vagy kegyetlenül sok az eset és csak pl 10%-ukat dokumentálják (valószínű)
b, nyakunkon egy brutál variáns, ami a delta nyers antivaxxer-mortalitásánál is durvább.

Az a-verziót tartom nagyon valószínűnek, ha a b igaz, akkor meg Ringman kolléga 43x felhozott karikatúrája ide vagy oda, örülök a részleges természetes boosternek is + lehet elszaladok a kölyökkel egy adag vuhani löttyért miközben ffp3-ban hozzuk haza a mázsa lisztet+hektó étolajat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60037) koncsik válasza pjen (#60034) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És milyen következtetést tudnál levonni ebből a két számból? Tényleg kíváncsi vagyok, ennél kissé bonyolultabbnak gondolom ezeket az adatokat...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60038) pjen válasza koncsik (#60037) üzenetére


pjen
félisten

Például, ha kiderülne, hogy sok a halott az oltottak között akkor elgondolkodnék azon, hogy mégsem ért el a tudomány olyan átütő sikereket amiket én még 2 év után sem értek és a kinainak van igazuk a 37 milliós karanténnal. Viszont ha 1000 halottból csak egy oltott akkor siker.

(#60039) Mr K


Mr K
senior tag

UK-ban rekord magas szintet ért el a 70-en felüliek fertőzöttsége: egy hét alatt 3,5% betegedett meg. Teljes lakosságra nézve a múlt héten az angliai részen minden 20. a skóciain minden 14. lakos megfertőződött. A BA.2-es variáns a domináns.

Közben egy egy idősotthonokban végzett felmérés szerint erősen csökkenőben van az immunitás (a tanulmány (preprint!)). Azaz további megerősítő oltások szükségesek, és amennyiben a covid nem válik szezonálissá (és erre egyelőre nincsenek jelek), úgy évi egy oltás nem is lesz elég, hacsak nem sikerül hatékonyabb oltásokat kifejleszteni.

Mindenesetre a Moderna beadta a 2. megerősítő oltásra vonatkozó engedélyeztetési kérelmet (vészhelyzeti) a teljes 18 év feletti korosztályra vonatkozóan.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60040) kolopele válasza pjen (#60038) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Viszont ha 1000 halottból csak egy oltott akkor siker"
Nálad tényleg ez jelentené a sikert? Na és ha mondjuk 10 oltott lenne az ezerből, akkor az már kudarc?

(#60041) Vesa válasza pjen (#60038) üzenetére


Vesa
veterán

Ez komoly? Halom ilyen study-t linkeltünk korábban, de a média is tele volt akár Izraeli, akár USA-ból származó adatokkal, hogy a lélegeztetőn lévők és halottak jó 80-90%-ka oltatlan.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60042) t72killer válasza Mr K (#60039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nejem egyik partner otthonán végigment, nem volt egy halottjuk sem (kb 80 idős ember, mind oltott).

#60041: a lényeg a most-on, ba.2-őn, és a deltakronon van, vs 4-6hónapos oltások.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60043) Mr K válasza pjen (#60034) üzenetére


Mr K
senior tag

Ezeknek nyilván a döntő többsége oltatlan. Hongkongnak pont ez a problémája: eleve alacsony az oltottság, (és ott a világon talán egyedüli módon az idősebb korosztályokban alacsonyabb, és a fiataloknál magasabb), illetve aki oltva van, az is kevésszer (legfeljebb kétszer), és főleg kínaival (sinovac). Ez pedig harmatos.

Szóval a spanyolnáthával való összevetésed ott sántít, hogy a spanyolnáthát oltatlanul vészelték át az emberek, a deltát meg az omikront meg oltottan. Hongkong picit abba enged betekintést, hogy mi lenne a helyzet, ha az omikron mondjuk egy immunizálatlan emberiségre tört volna rá.

Amúgy pl. az USÁ-ban már többen haltak meg Covidban, mint spanyolnáthában. (Arányaiban persze nem tudom, de minimum összemérhető.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60044) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

feleségem olvasott valami klímakutatást, ami már 10-15 éves és 30 éves távon is horror dolgokat kalkulál. 15 éven belül +1,5 fok, 30 éven belül +3 fok (ez utóbbinál már teljes összeomlás van).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60045) Mr K válasza t72killer (#60042) üzenetére


Mr K
senior tag

Mi és mikor? Mert UK-ban sikerült pont az Omikron előttre időzíteni a 3. oltást, és az sokat segített. Más országokban, ahol vagy nem volt, vagy korábban volt a 3., ott voltak otthonok, ahol tarolt az omikron.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60046) Parci válasza t72killer (#60042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mi oltásunk már most 6,5 hónapos... persze arról sincs fogalmam sem, hogy találkoztam-e közben koronával és ha igen, mikor és mivel. itt már enjoying a normal experience van... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60047) mozso válasza Parci (#60046) üzenetére


mozso
senior tag

Jobbulast! Hihetetlen....

(#60048) pjen válasza Mr K (#60043) üzenetére


pjen
félisten

Csak picit kellett volna keresgélned. Számszerűen kb ugyanannyi a halott spsnyol és kovid, viszont a spanyol idején az usa lélekszáma a harmada volt a mainak. Tehát arányaiban 3x anny embert vitt el a spanyol mint a kovid. De nem is ez a lényeg az elején attól akartam írni a film nézése közben, hogy milyen szőrnyű és virulens volt a nátha, de szerencsére magától elmult ezért vontam párhuzamot a koviddal, hátha ez is eltűnik a semmiben. Lehet rosszul fogalmaztam és a dolgok elfajultak. De sajnos a döntő többség még mindíg nem válasz. Ha az oltott fertőzöttek jelentős része is meghal nem sokkal vagyunk előrébb.

(#60049) Parci válasza pjen (#60048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lenne, ha elkotródna, de mások a paraméterei. lassabb munkát végez, van, akikben minimális munkát végez. simán átugrik állatokra és gyanús, hogy vissza is most már, szóval csodavárás, hogy magától eltűnjön egyelőre. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60050) Ezekiell válasza Parci (#60044) üzenetére


Ezekiell
veterán

Klimavaltozas komoly kocsma topik mikor? :)

Viccen kívül, piszkosul félek tőle, mi lesz. :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.