Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) DJ. Ru$y válasza zeee (#72899) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez házilag nem fog menni. Nézd meg te is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72902) poli27 válasza zeee (#72899) üzenetére


poli27
veterán

nem tudod házilag szerelni...

(#72903) zeee


zeee
senior tag

Szuper! Köszönöm szèpen a segítsèget. Akkor hívok majd egy szakit

[ Szerkesztve ]

(#72904) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan én is a Telekom ügyfele leszek (Optika). Kérdésem addig is annyi lenne, hogy az általuk adott ONT (Huawei HG8245 vagy HG8245H) képes lesz a 120/10 Mb/s internetet Wi-Fi-n keresztül is biztosítani?
Ha nem milyen routert ajánlotok ami képes rá?

[ Szerkesztve ]

(#72905) Nooeca válasza Photrik ^^ (#72904) üzenetére


Nooeca
senior tag

Az a 120/10 jó lesz 114/50-nek is.

Beépített Wifi elég gagyi, jó ezt kiváltani egy saját routerrel, TP link szerintem a legolcsóbb és legjobb választás, de ha van több pénzed akkor az ASUS-ban gondolkodj.

(#72906) Dave™ válasza Photrik ^^ (#72904) üzenetére


Dave™
nagyúr

5GHz-es normális teljesítményű routerrel van esélyed wifin is elérni, a Telekomos eszköz nem ilyen.

(#72907) Szokenesz válasza Photrik ^^ (#72904) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nem képes rá, 2 napja váltottam 120Mbitre, HGW-től 4 méterre, 1 szobában 100/35-40Mbit jön ki nálam
Fix, N-es és 40MHz módban

(#72908) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Oké!
Köszönöm a válaszokat! :R

#(72905) Nooeca: "Az a 120/10 jó lesz 114/50-nek is." Letöltés kevesebb feltöltés meg jóval több? Ez hogy lehet?

(#72909) DJ. Ru$y válasza Photrik ^^ (#72908) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy karbantartás óta esett le a letöltés központilag mindenhol 6 Mb-tel. A feltöltés pedig optikán 120-as netnél 50 Mb, 50-es csomag esetén pedig 25 Mb, de ezt láthatod a téma összefoglalóban is szépen leírva.

Papíron egységesítették a csomagokat, azok a sebességek a koax hálózaton adott sebességek. Gyakorlatban optika és DSL is eltér.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72910) Photrik ^^ válasza DJ. Ru$y (#72909) üzenetére


Photrik ^^
csendes tag

Hmm, fura :)
Mindegy, már ezt is tudom és még be sincs kötve :DDD
Köszönöm a választ.

(#72911) lócitrom válasza goop (#72791) üzenetére


lócitrom
őstag

engem is bombázott korábban. máig nem tudom mi a halálnak...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#72912) tope válasza tope (#72852) üzenetére


tope
addikt

A fejlemény annyi, hogy tegnap du. 6-tól se telefon, így net se, ezek tudnak valamit, illetve valamit elbactak, nem tudom azóta jó-e, de reggel még nem volt az.

(#72914) goop


goop
őstag

Optikai nethez, mondjuk a 120 Mb hez, lehet kérni publikus ip címet? Ill. milyen gyakran van új ip?
(Telekomtól kérdeztem emailban elsősorban, de jöttek nekem hogy fix ip csak üzleti csomaghoz, stb, szóval nagy mágusok, kb. lövésük se volt, hogy mit kérdezek. :D )
Ok, natolt ipre már látom, mail kell.

[ Szerkesztve ]

(#72915) Nooeca válasza goop (#72914) üzenetére


Nooeca
senior tag

publikus? Ha nem vagy natolva akkor publikus, ha natolva vagy akkor privát. ez bontáskor elvileg IP-t cserél, vagy időközönként jókérdés... de ezért dinamikus IP.

Fix IP elvileg kérhető, jó felárért.

(#72916) goop válasza Nooeca (#72915) üzenetére


goop
őstag

Ha nem jött volna át, én értem mit kérdezek, csak ők nem. :D
Tisztában vagyok azzal is, hogy új ip jön, kérdésem továbbra is az, hogy kb milyen időközönként. Diginél pl 168 óránként.

(#72917) btz válasza goop (#72914) üzenetére


btz
addikt

Natolt ip címed volt?

ⓑⓣⓩ

(#72918) goop válasza btz (#72917) üzenetére


goop
őstag

Nem, nincs még netem tőlük, azért kérdeztem. Tartalék netnek jó lenne, olcsón adják. :D
2700-3800 Ft, 10-120 Mbit.

(#72919) kircsike válasza goop (#72916) üzenetére


kircsike
tag

Itt is 168 óra mostmár vagy 3 hónapja.

(#72920) DJ. Ru$y válasza goop (#72918) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg nem NAT-olnak optikán, másik szerint igen, de egy e-mail és már adják is vissza a publikus IP-t, nekem is elfosták 2 nap után vettem észre, hogy nem érem el az otthoni NAS-t kívülről, írtam e-mailt már azt hiszem aznap jött a válasz, hogy visszakaptam, és el is érem azóta is a NAS-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72921) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ha az összefoglalóban található módon a HG8245H típusú hgw helyett a saját routeremmel szeretnék kapcsolódni akkor,

1. Szórja e tovább a wifit a szolgáltató eszköze?
2. Milyen előnye van egyáltalán ennek? :) (Talán a nasomat végre el tudnám érni kívülről esetleg?)

Köszönöm előre is.

(#72922) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#72921) üzenetére

1; Nincsen értelme bekapcsolva hagyni.
2; A saját eszközöd publikus IP címet fog kapni így teljes értékűen tudod majd használni. Igen, meg lesz a saját router-edre csatlakozó kliens eszközeidnek a távoli elérése is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72923) berbatov2 válasza Gubek-Einste (#72922) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom!
Sajnos sok a fal es a router a haz egyik sarkaban van a hgw pedig az emeleten a haz masik sarkaban es a zyxel azt a reszt mar nem nagyon fedi le, ezert lenne fontos ha mukodne a szolgaltatoi wifi.
Meg egy kerdes.
Az asztali gep - switch- hgw ut helyett, akkor lenne router-switch- asztali gep. Ez igy is mukodik majd ha jol sejtem?

(#72924) goop válasza DJ. Ru$y (#72920) üzenetére


goop
őstag

Köszi, még meggondolom.

(#72925) lócitrom


lócitrom
őstag

te jó ég. két hónap kín után végre ismét nem bontogat ütemezetten a központ. csak tartsák is meg eme jó szokásuk :C

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#72926) DJ. Ru$y válasza berbatov2 (#72923) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HGW - router - switch - asztali lenne a hálózatod igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72927) C0d3r válasza lócitrom (#72925) üzenetére


C0d3r
addikt

Megerősítem, jelenleg itt is tartja magát 24 órán túl is:
Online Time: 1 day(s) 00:52:25

(#72928) pingtest válasza C0d3r (#72927) üzenetére


pingtest
tag

Akkor nem csak én figyelem? :)

Online time
1 Day(s), 8:32:26

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#72929) lócitrom válasza pingtest (#72928) üzenetére


lócitrom
őstag

úgy néz ki :D nálam tegnap hajnalban egy lehalás után lett gyanús. bár az más miatt volt, de azóta megy folyamatosan. meg is lepődtem, hogy elmaradtak a szokásos csalódásra okot adó login gondjaim a megszokott programokkal.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#72930) Aeroglobus válasza dchard (#72892) üzenetére


Aeroglobus
tag

Köszi Dchard!

Betelefonáltam nekik, elmondtam mi volt, felvette hibára és másnapra megoldották. Az ügyintéző nem jött ilyen a garantált megvan... szöveggel.

Viszont valami történhetett tényleg a vonallal, mert a becsült előtte 37... valamennyi volt míg most 29... -nál áll a becsült érték a modem diagnosztika szerint.

(#72875) btz

Neked is köszi.

(#72931) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#72923) üzenetére

Ebbe az esetben az ONT-t ne rakd át passthrough módba, maradjon rendes router-ként, a saját eszközt pedig így kösd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72932) Mark023


Mark023
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem fel e a kérdést, de valaki upgradelt már Speedportos Telekomos Routert? A mostani firmware egy alap. A TV tök jól megy, viszont a gépen a ping időm játé közben 220 környéke. Eddig nem volt vele baj, de gondoltam a utána keresek egy firmware-nek, csak aztána német oldalon találtam egy 2016/08 ast. Ha most azt felrakom, történik vele bármi baj, vagy valaki próbálta már?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#72933) DJ. Ru$y válasza Mark023 (#72932) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Német oldalról szedett német Telekomos FW-t akarsz rakni egy magyar Telekomos HGW-re? Felejtsd el. Központilag frissítik, használhatatlanná is teheted vele az eszközt. Hívd fel őket, és kérdezd meg, hogy a legfrissebb FW van-e fent, vagy csináljanak egy FW frissítést távolról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72934) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Van most valami publikus érvényes kuponkód tartozékokra esetleg? :DDD

(#72935) DJ. Ru$y válasza chester99 (#72934) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy ezzel kapcsolatban itt több sikerrel jársz, gondolom alapból oda akartál írni. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72936) btz válasza Mark023 (#72932) üzenetére


btz
addikt

Vagy téglásítod vagy az "önvédelmi" rendszere alapból azt mondja, hogy ez no gut.

ⓑⓣⓩ

(#72937) berbatov2 válasza Gubek-Einste (#72931) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom!
Igy sikerult.

(#72938) berbatov2


berbatov2
senior tag

Illetve valami megsem ok, mert a wifi a szolgaltatoi eszkozon nem szor netet.

(#72939) hzx0


hzx0
aktív tag

Kb 3 hete kötötem új szerzödést Magenta1 re. Eddig nem volt telefonunk. Most van vonalas a csomagba. Vettem kábelt telefont be is kötötem müködik egy darabig rendesen aztán nem elérhetö és vonal sincs. Csak router ujrainditás segit. Kb 3-4 naponta ez van. A router egy Cisco EPC3925 amit nem szeretnék lecseréltetni.

(#72940) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok! Most költöztem egy új lakásba, mielőtt ideköltöztem szóltak, hogy valószínűleg vennem kell egy WLAN jelerősítőt, ezzel nincs probléma. Tényleg gyenge a jel telefonon és laptopon is. DE a telefon csatlakozik rá és van net, míg a laptopon csak csatlakozik, de azt írja nincs internet! Ez lehetséges azért, mert gyenge a jel? Vagy mit tudnék csinálni most ebben az esetben?

Másik gyors, bár nem olyan fontos kérdés! Ha az első probléma megoldódik, akkor WLAN jelerősítő helyett jó lehet a pl. TP-Link routerekhez csomagolt usb-s wlan vevő (vagy nem tudom mi a neve), azzal erősebben látná a jelet? Egyik lakótársam olyasmit mutogatott, csak ilyen mini kivitelben.

Nem tudom számít e, de Deutsche Telekom Speedport W 724V TypC a router!

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#72941) poli27 válasza Balazska15 (#72940) üzenetére


poli27
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72942) tomi5244 válasza tomi5244 (#72726) üzenetére


tomi5244
őstag

Na tegnap megtörtént a munkaterület átadás, (optikai hálózat fejlesztés) időjárás függvénye ugyan, de még idei évre ígéretet kaptunk, hogy megépül az új rendszer átadással együtt. (19km gerinc légkábel). :) Bodajk

Más: szerintetek 1-2 éven belül, -vagy talán már hamarabb- fog emelkedni a feltöltési sebesség a kínált csomagokhoz? Lassan már tényleg minden a felhőbe költözik és még a legmagasabb csomagnál is csak 10mbit :U

[ Szerkesztve ]

(#72943) poli27 válasza tomi5244 (#72942) üzenetére


poli27
veterán

optikán 50 az a 10...

(#72944) interfész


interfész
tag

sziasztok!!

valahogy nem lehet megcsinálni úgy a huawei hg8245h ont ot hogy a 4 lan portból 2 net, 2 TV?? alapból ugye 1net, 3 TV van?

akkor nem kéne router vennem...

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#72945) Gubek-Einste válasza hzx0 (#72939) üzenetére

Jelentsd be mert ezt csak ők tudják megoldani.

#72940 Balazska15
Ezt a kérdést inkább itt tedd fel.

#72944 interfész
Ha csak plusz LAN port kell akkor elég lesz egy gigabites portokkal rendelkező switch is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72946) interfész válasza Gubek-Einste (#72945) üzenetére


interfész
tag

igen köszi már átgondoltam É n is:D

mert egy nast és egy pc lenne kábelen. akkor az ont simán oszt ip-t mind a 2 nek és nem kell ppoe zni ugye egyiken sem?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#72947) Gubek-Einste válasza interfész (#72946) üzenetére

Nem kell mivel alapból router módban az ONT ha nem állítottad át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72948) Mark023


Mark023
tag

Köszönöm a válaszokat :R

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#72949) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a Telekomos internetet lehet igényelni úgy, hogy csak a netet? Tehát hogy TV és telefon ne legyen mellé? Vagy úgy esetleg, hogy csak telefon+internet?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#72950) kabelmania27 válasza rmartin94 (#72949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kérhetsz csak netet, ha mellé rendelsz egy alap telefont olcsóbb lesz a havidíj.
A hozzáférési hálózat fajtájától függ hogy milyen jellegű netkapcsolatra tudsz előfizetni, pár dolog le van írva az összefoglalóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.