Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) bopeti98 válasza DJ. Ru$y (#72047) üzenetére


bopeti98
őstag

Most megint felhívtam őket. Elvileg kivizsgálták a panaszom, de adatvédelmi okokból nem mondhat semmit, inkább kipostázták a válaszukat, ami nem tudom mennyivel adatvédelmibb mint a telefon, de a postát ismerve ez még minimum 1-2 hét lesz mire megérkezik. :U

[ Szerkesztve ]

(#72052) Zoltan84


Zoltan84
csendes tag

Üdv. Kicsit szaggat a net. Jók az értékek?

(#72053) wmati válasza Zoltan84 (#72052) üzenetére


wmati
addikt

Nem ezek nem jók, kéne egy kép amikor éppen van internet.

(#72054) mbalint987 válasza djdna (#72045) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mint ha csak az én történetemet olvasnám, annyi különbséggel, hogy nekem már van élő Internetem. Megrendelem a szerződésmódosítást, hívnak időpontot egyeztetni, kijönnek a megbeszéltek szerint, megállapítják hogy földmunkára van szükség, elmennek (de a szerelő a létesítésnek akadályát nem látja, csak a felmerült műszaki akadályt kell elhárítania), majd felfüggesztik a megrendelést műszakilag nem megvalósítható indokkal. Én írtam az ugyfelszolgalat@telekom.hu címre panaszt, szerintem te is írd meg, és ott hátha kivizsgálják, hogy mi siklott félre.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#72055) Zoltan84 válasza wmati (#72053) üzenetére


Zoltan84
csendes tag

(#72056) kabelmania27 válasza Zoltan84 (#72055) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van bekötve osztó és nem nézel dvb-c műsorokat megszűnteheted az osztást.

[ Szerkesztve ]

(#72057) Zoltan84 válasza kabelmania27 (#72056) üzenetére


Zoltan84
csendes tag

Köszönöm. Nincs osztás, és nem nézek dvb-c.-t. A bejövő kábel közvetlenül megy a hgw-be.

(#72058) kabelmania27 válasza Zoltan84 (#72057) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod, nézd meg nem lazult-e ki az F csatlakozó modemnél/toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#72059) wmati válasza kabelmania27 (#72056) üzenetére


wmati
addikt

Ilyen jelszintek mellet mégis mért nyúljon hozzá ?

(#72060) kabelmania27 válasza wmati (#72059) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztóhiba kizárása érdekében, viszont nincs nála osztó így egyszerűbb a helyzet.

(#72061) Gubek-Einste válasza Brenor (#72040) üzenetére

Milyenek a jelszintek?
Van bekötve splitter vagy MMWO?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72062) prisz válasza kabelmania27 (#72050) üzenetére


prisz
aktív tag

Talán még igazad is lehetne, úgy 15000 év múlva, amikor az emberi idiótaság miatt az átlaghőmérséklet kb. 80C fok lesz.
Ahol normál földi körülmények között ekkora a téli-nyári UP ingadozás, az már valóban egy katasztrofális hálózat. Itt télen-nyáron kb. 47-48 az UP, 2db 3,5-3,5 osztás után...

(#72063) Gubek-Einste válasza prisz (#72062) üzenetére

Lég vagy föld kábelen vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72064) luciferk válasza kabelmania27 (#71896) üzenetére


luciferk
senior tag

Szia, köszi a segítséget :R a 2 osztó kivételével most már 5-dik napja, egy csatornán sem tapasztalok kockázást akadozást vagyis a hiba megszűnt. A második osztó kiiktatása után egy F toldóval ( köszi Gubek-Einste) kötöttem össze a kábelt amely gondolom nemigen van hatással a jelszintre.

Cisco EPC3925 modem értékek 2 osztóval.........

Cisco EPC3925 modem értékek 1 osztóval.........

Cisco EPC3925 modem értékek osztók nélkül........

(#72065) btz válasza lócitrom (#72033) üzenetére


btz
addikt

Nekem most megszüntették a 24 órás pppoe bontást, jelenleg 37 órája változatlan az ip címem.

ⓑⓣⓩ

(#72066) poli27 válasza prisz (#72048) üzenetére


poli27
veterán

Mondjuk azért,mert ez elég magas visziránynak, pl már egy osztást sem visel el pluszba... és esélyes nyáron magasabbra kúszni a nagy melegbe.... még mindig azt mondom olyan 41-42 körül lenne az ideális beállítása..

(#72067) kabelmania27 válasza luciferk (#72064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, F toldó nem fog problémát okozni, javultak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#72068) lócitrom válasza btz (#72065) üzenetére


lócitrom
őstag

és ezt hogy vagy mire fel? :F

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#72069) wmati válasza btz (#72065) üzenetére


wmati
addikt

Utána kérdeztem annyit tudtam meg csak hogy nem jó működés ha 24 óránként bont mert javítani akar ilyenkor valamit az automata. De hogy ebből mi igaz így azt paszolom. Lehetőségem meg nincs kipróbálni / foglalkozni ilyen efivel.

(#72070) vzozo válasza DJ. Ru$y (#71803) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha optika van bent, akkor teljesen felesleges az a Speedport, és a saját routered ugyanúgy bekötheted az optikai végberendezés mögé, mint azt a Speedportot, bár nem tudom ezt kiviteli kint a Telekom, hogy ad egy optikai modemet, és mögé köt egy DSL-es HGW-t routernek. Próbálj meg rákérdezni olyan német fórumon, ahol tapasztalatuk is van ilyennel.

Follow-up.

Holnap jönnek bekötni, ezért úgy gondoltam ideje lesz utánaolvasni kicsit mélyebben. Amire bukkantam: a DT VLAN tagginget használ a WAN oldalon, ezt a saját device-uk nyilván kezeli, a Fritzbox pedig gyárilag tudja (anélkül, hogy a júzert értesítené). Van erről elég sok leírás / blog bejegyzés, csak a referencia kedvéért linkelek egy wiki oldalt: DT Entertain.

Érzésre a gyári firmware-es TP-link ezen el fog hasalni, szóval lehet valami custom buildet ráheggeszteni és VLAN konfiggal szopni. Hogy a vindóz saját broadband / PPPoE csatlakozási varázslója mit fog ehhez szólni, arra kiváncsi vagyok.:)

A végeredményről még be fogok számolni.

(#72071) Zoltan84 válasza Zoltan84 (#71998) üzenetére


Zoltan84
csendes tag

Erre esetleg vmi belsős vmit? Privátban tudok adni MT azonosítót. Köszönöm!

(#72072) seger


seger
addikt

Tudnátok mondani olyan boxot, ami digitális adást lehet nézni telekom koax-ról és media szerverről filmet?
Akár androidos is lehet!

(#72073) dchard válasza prisz (#72048) üzenetére


dchard
veterán

Kevesebb felkiáltó jel, több odafigyelés.

A látottak alapján a DS-t valóban szépen beszintezték, viszont az US az gázos. Abban a pillanatban, hogy berakják a 4 US-t, rögtön kevés lesz az adásteljesítmény, polinak pedig igaza van a téli-nyári problémával. Légkábeles hálózatnál a 3-4dB különbség is simán előfordulhat, földhálózatnál is van minimum 2dB. Ha ezeket összeadom, akkor nem tetszik amit látok. Persze ha marad a két US, és szerencséd van, akár működhet jól is, ilyenre amúgy sem lehet hibát leadni.

Mit írtál, hány osztás van előtte?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72074) Gubek-Einste válasza seger (#72072) üzenetére

Nézz be IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72075) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! RJ 45-ös csatlakozót ugyanúgy kell a 8 szálat krimpelni nethez is és tvhez is?

Battletag: hojszi#2983

(#72076) wmati válasza Intel fan11 (#72075) üzenetére


wmati
addikt

Igen teljesen ugyan olyanok.

(#72077) Intel fan11 válasza wmati (#72076) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszönöm :)

Battletag: hojszi#2983

(#72078) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#72075) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nethez használható a T-568A és T-568B is, és valaki írta, hogy IPTV-hez csak a T-568B.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72079) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma áthelyeztem (szabályosan, lemondtam a másik címemen, és itt meg megrendeltem) a HBO Pak-ot, és HBO MAX Pak lett belőle.

Magyar Telekom Cisco ISB2201 vs Tatung STB-3112 CDA IPTV Set-Top Box -Youtube

[ Szerkesztve ]

(#72080) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt most csak úgy itt hagyom... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72081) wmati válasza #41133696 (#72079) üzenetére


wmati
addikt

Hiányoltam a műszaki paramétereket melyikbe milyen cpu ,ram van stb. Jaaa távirányítókra annyit hogy nincs kifejezetten Cisco vagy Tatung távirányító. Amit a Tatung mellé kaptál az a újabb hivatalosan csak olyat lehet már adni efik-nek. Efi = Előfizető, legalább is felénk Pesten.

(#72082) EasyLife válasza #41133696 (#72079) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Az a tatung most akkor jobb? Újabb vagy mi?
Mondjuk én inkább a EntertainTV -re leszek kíváncsi! :P Valaki tud már róla valamit esetleg?

(#72083) wmati válasza EasyLife (#72082) üzenetére


wmati
addikt

Ugyan olyan mint a többi :D csak újra van csomagolva :DD

Aki tud róla valamit az nem beszélhet szóval ...

(#72084) EasyLife válasza wmati (#72083) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Még Januárban beszéltem egy műszakissal, azt mondta már tesztelik és nem windows alapú lesz hanem linux azt hiszem, jah és sokkal gyorsabb lesz mint a mostani, ennyit tudtam meg. oh és lehet h lefog játszani külső merevlemezről videókat ((avi,mkv) bár ez még nem biztos)

(#72085) #41133696 válasza wmati (#72081) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az benne volt a korábbi videóban, mármint amit le lehetett kérni a menüből. A távirányítóknál: csak külsőleg térnek el oda-vissza kompatibilisek a kettő eszköz között.

Tudom mi az efi :)

(#72082) EasyLife: Újabb, Cisco-t már azt mondta a szerelő, hogy nem nagyon tud vinni senkinek, helytakarékosabb egyébként.

(#72086) wmati válasza #41133696 (#72085) üzenetére


wmati
addikt

Tudom hogy csere szabatosak, majd a Entertain tv-nél lesz ennek igazi szerepe. Amúgy menü Beállítások/ Televízió / Általános / Rendszerinfó 2834247 ki lépsz és csodát fogsz látni.

(#72087) taki01 válasza EasyLife (#72084) üzenetére


taki01
őstag

Kaonmedia CO 1000 (SAT Tv-s beltéri) tud lejátszani pendriveról. Mennek vele mkv-s full hd videók. Ezen Zenterio OS fut.

(#72088) vzozo válasza vzozo (#72070) üzenetére


vzozo
senior tag

Németországban / DT glasfaser ügyfeleknek lehet érdekes:

Szóval tényleg kell nekik a VLAN 7 tagging a WAN portra, egyébként nem csatlakozik, szóval laptop kizárva, gyári firmware-es TP Link szintén, végül rátettem egy OpenWRT-t és azzal tudtam kapcsolódni PPPoE-val az üvegmodemre.

Több időm nem volt, majd ha úgy alakul, akkor elmélyedek ebben + még az IPTV-hez is be kell állítani a VLAN-t... De felteszem az lesz a könnyebb része, inkább az OpenWRT-vel való ismerkedésem lesz most az újdonság.

(#72089) djdna válasza mbalint987 (#72054) üzenetére


djdna
csendes újonc

Megírtam én is a panaszlevelet azt általad írt címre, mivel a t-home online felületén valamilyen furcsa oknál fogva nem tudta azt elküldeni :W Milyen érdekes. :F
Annyi kérdésem lenne, hogy a panasztétel után mennyit kellet várnod a válaszra? Ugyanis én költözés előtt állok és már csak ez az akadálya annak, hogy teljesen használható legyen a ház.

(#72090) wmati válasza djdna (#72089) üzenetére


wmati
addikt

Max 30 nap de átlagosan 7 nap.

(#72091) Skizz


Skizz
addikt

Hello,

Telekom főoldalán egy netmánia L+tv csomagra azt írják, hogy olcsóbb, mint a net magában. Mégis, csomag összeállításnál/megrendelésnél csak összeadódnak az árak, nem a meghirdetett összeget írja. Hogy van ez most? Hogy lesz olcsóbb a csomag?

(#72092) mbalint987 válasza djdna (#72089) üzenetére


mbalint987
aktív tag

4-5 nap alatt általában válaszolnak a panaszra. Javaslom, hogy hívd fel azt a telefonszámot, amit a +36 30 3444 025-ös telefonszámról az időpont egyeztetéssel kapcsolatban kaptál (80-as szám lesz), azon a telefonszámon éred el azt a csoportot, akik a létesítéssel foglalkoznak. Szerintem ott nagyjából meg fogják tudni, hogy mit láttak műszaki akadálynak, ha pedig nem, akkor kérd meg őket, hogy kérdezzenek rá annál a kollégánál, aki felfüggesztette a megrendelést!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#72093) lócitrom válasza Skizz (#72091) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, ez egy ilyen szopatás a szolgáltató részéről eléggé félrevezető, de a lényeg, hogy először csak a net árát mutatja hűségidővel. aztán persze összeállítás következik és csak pislog az ember az árakon..."ja hogy az csak a net volt".

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#72094) DJ. Ru$y válasza vzozo (#72088) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És akkor most lett Speedport W724V , vagy nem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72095) Lacielvtárs válasza macilaci78 (#72080) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :))
az igen, Személyi Asszisztens a Telekomtól vásárolva?
ée ezt lehet kapni, zsugorfóliázva is? akkor kedvezőbb az ára? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72096) dreko válasza macilaci78 (#72080) üzenetére


dreko
aktív tag

írtam neki, kért ügyfél azonosítót, azóta csend...

(#72097) vzozo válasza DJ. Ru$y (#72094) üzenetére


vzozo
senior tag

...végül rátettem egy OpenWRT-t [a tplinkre]...

[ Szerkesztve ]

(#72098) #41133696 válasza #41133696 (#72079) üzenetére


#41133696
törölt tag

Augusztus 9-e óta be van ragadva a rendszerükben a hívószámkijelzés, és a második STB. Ma felhívtam őket, hogy ezen a címemen ahol esedékes lenne már a harmadik STB, és az HBO MAX PAK, mi a helyzet? A válasz, hogy még mindig folyamatban van a hiba korrigálása. Állítólag nem találják a két telepített STB-ből egyiket sem :D Ilyen nincs... :W

(#72099) wmati válasza dreko (#72096) üzenetére


wmati
addikt

Mit szerettél volna intézni ?

(#72100) bopeti98 válasza #41133696 (#72098) üzenetére


bopeti98
őstag

A T-nél ilyen sűrűn előfordul. Nekem a felvétel opció van beragadva már 1 hónapja. Most várom az augusztusi számlát, hogy ha rajta lesz az opció, akkor majd írok nekik hogy elfelejtettek szerződést készíteni, ha nem lesz rajta, akkor örülök hogy ingyen volt legalább 1 hónapra. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.