Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) kigyi_23 válasza Nooeca (#69298) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nálunk elég érdekes a helyzet, mert a külvárosi részen katasztrófa volt a DSL 5Mbit max és még az is a legtöbb helyen szakad. Itt bent ahol én lakok tökéletes vonal van az ADSL is maxon ment régen szakadás nélkül. A 2 másik helyen ahol van netünk (mindkettő közelebb van 100m-el legalább) érdekes a helyzet. Az egyikben jó a másikban amelyik közelebb van rossz a vonal. 20/15Mbit van kiosztva a 2 helyre ebből 19/11 jön. ADSL2+ mindkét helyen és megy ahogy megy. Kihelyezett központtal megoldhatták volna a VDSL-t és szerepelünk is a VDSL listán az pedig ugye még sincs elérhető verzióban itt (lehet volt ill. fejlesztettek aztán valami miatt lefújták, nem megy). Most optika épül viszont nem tudom mi lesz azokkal akik a külvárosi részen vannak, mert oda nem viszik ki az optikát/külön településként kezelik pedig lényegében hozzánk vannak csatolva.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69302) DJ. Ru$y válasza kigyi_23 (#69301) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A te esetedre és a VDSL2-re annyira térnék még vissza, hogy attól, hogy van VDSL2, még senki nem kerül rá át automatikusan, esetleg jelentsd be hibára, hogy nem hozza amit kellene, és az ÜFSZ-os hátha látja, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69303) kigyi_23 válasza DJ. Ru$y (#69302) üzenetére


kigyi_23
addikt

Kötöttünk volna nagyobbat, de nem tudunk és másnak sem megy a dolog a városban amikor kérdeztük az volt a válasz, hogy nincs VDSL 20Mbit a max a városban hibára leadtuk a válasz az volt, hogy örüljünk megy ennyivel is. A város többi részén látom, hogy még ennyivel sem megy 5Mbit-es csomagokkal van megszórva 10Mbit már szinte mindenfelé szakadozik. Most meg nem foglalkozunk vele várjuk az optika élesítését a fene sem akar a rézdrótra leszerződni amikor ez meg már itt van a ház előtt :) A térképet néztem ami itt linkelve volt az is érdekes.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69304) kentucky válasza Zimi91 (#69300) üzenetére


kentucky
őstag

Hol van ez a lista, hogy kik igényelték a támogatást?

(#69305) Zimi91 válasza kentucky (#69304) üzenetére


Zimi91
tag

Ez egy cikkben volt, onnan másoltam ki. De [link] - itt alul van egy ilyen, hogy: Segédletek. Azt tölts le, csomagold ki, és ott van, hogy 2c_melleklet_jarasok_osszesito. Elvileg ezek a járások szerepeltek a pályázatfelhívásban. Nem néztem még, de a 2a és 2b_melleklet_jarasok-at, ha kibontod, szerintem ott vannak település szerint, hogy mikre lehettek pályázni. Amúgy ez a pályázat neve: GINOP-3.4.1-2015, ha bővebben akarsz információt kapni így kereshetsz rá.

(#69306) Nooeca válasza Zimi91 (#69300) üzenetére


Nooeca
senior tag

A régi dokumentumban én is ezt olvastam, de az újban ami már részletezi ott annak jelei voltak hogy kizárták Bács-Kiskunt is.

(#69307) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Kis érdekesség biztosan nálam van a gond 3 különböző gépen különböző böngészőkből megnyitva a telekom oldalát teljesen más eredményeket kapok ami az internet elérhetőségét illeti egy adott címen. Chrome alól 50Mbit/ Edge alól semmi sem érhető el és Firefox alól szintén nem köthető rá csomag. Ez másik címmel változik :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69308) DJ. Ru$y válasza kigyi_23 (#69307) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem megbízható ilyen szempontból a weboldal, ezért mondtam az ügyfélszolgálatot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69309) kigyi_23 válasza DJ. Ru$y (#69308) üzenetére


kigyi_23
addikt

Jah csak megnéztem a weboldal mit ír azt eddig sem hittem el, hogy ott mi van, csak érdekességként írtam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69310) icetheman válasza q13579 (#69299) üzenetére


icetheman
tag

100%-ban a helyit ajánlom ,mivel mint sima sd digitálisba, mind pedig hdba mérföldkövekkel stabilabb a dvb-c mint iptv. Ha több tv-d van akkor meg csomót spórolsz ,hogy nem kell a boxoknak villany... szvsz.

(#69311) #32577792 válasza Nooeca (#69306) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ebben lehet valami, mert nekem kb. 1,5 éve még optikát mondtak, hogy lesz, mára teljes a csend és marad a VDSL max.

(#69312) kentucky válasza Zimi91 (#69305) üzenetére


kentucky
őstag

Köszi szépen! :) Azért nem semmi, hogy nyolcszor lett becsomagolva az a pár file....

(#69313) villamos válasza q13579 (#69299) üzenetére


villamos
őstag

Azt vedd hozzá, hogy a STB -knek havi bérleti díja van, azt is beleszámoltad?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#69314) lócitrom


lócitrom
őstag

köszönöm a válaszokat. érdekes infók. a hálózat-függetlenséget azt valahogy úgy értelmeztem, hogy akkor valamiféle állami tulajdont képezne vagy esetleg közösen fenntartott/fejlesztett hálózatról lenne szó x szolgáltatók között. de akkor ezek szerint nem egészen így van. és akkor végeredményben kié lesz a kiépített hálózat?

másik furcsaság ez a szélessávtérkép, amit anno én is láttam. érdekelne konkrétan Szeged környéke, azt szemléltem is anno. de nem valósak az adatok, mert fixen tudom, hogy a szolgáltatótól (Invitel és pár bérlő) is alapesetben 10-15 megabitnél többet nem tud biztosítani. viszont a térkép meg +30-as régiónak mutatja. nem tudom, hogy most akkor ki közöl valós adatokat, de így nehezen tudom majd azt mondani a nagyöregeimnek, hogy érdemes, meg megéri bekötni netet hozzájuk.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#69315) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Van valami országos gebasz talán?

Megjavult...

[L:http://www.speedtest.net/result/5295477602.png][link][/L]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#69316) wmati válasza Bogyi007 (#69315) üzenetére


wmati
addikt

Réz vagy koax? Azért ekkora pinget se láttam még T-töl.

(#69317) Bogyi007 válasza wmati (#69316) üzenetére


Bogyi007
veterán

Telefonos vonal póznáról - nem tudom mi volt a probléma először de durva egy Ping érték volt annyi szent. :U

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#69318) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sziasztok! Üzletkötőket hogy tudom megtalálni adott területre? Békéscsabai érdekelne. De akinél kötöttük, se névjegy kártya, se telefonszám nincs már meg. Lejáró otthon tv/internetről lenne szó. És sürgős!

(#69319) kentucky válasza Fr0z3n (#69318) üzenetére


kentucky
őstag

Ügyfélszolgálatra betelefonálsz, és az olyan, mintha üzletkötővel beszélnél. Kb. 1 perc a hosszabbítás.

(#69320) Fr0z3n válasza kentucky (#69319) üzenetére


Fr0z3n
őstag

De az üzletkötő nem tud jobb ajánlatokat?

(#69321) kentucky válasza Fr0z3n (#69320) üzenetére


kentucky
őstag

Nem, ügyfélszolgálaton a számodra legjobbat ajánlják, esetleg nézz utána a Magenta 1 csomagnak.

(#69322) DJ. Ru$y válasza Fr0z3n (#69320) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, ugyanolyan ajánlatot tud adni mind a kettő, ha tudják, hogy milyen kedvezmények adhatók. Ügyfélszolgálat a legtisztább, valószínűleg még jobb is, mint az ígérgető üzletkötők lásd nem is olyan régi tapasztalat az egyik fórumtársnál.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69323) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Az ingyenesen sugárzott DVB-C kínálatból a fele adónál jelenleg "nincs jel", BP. 18. kerületében.

Másnál is, esetleg karbantartás lehet?

(#69324) wmati válasza lord_m (#69323) üzenetére


wmati
addikt

Valamelyik nap át rendezték a csatornák helyét. Egy újra keresést csináltál már ?

(#69326) lord_m válasza #78121280 (#69325) üzenetére


lord_m
senior tag

A helyzet a nagyszülőknél van, úgyhogy akkor 12h után lesz egy utam.

Köszi mindenkinek!

Lesz olyan adó, ami kikerül a listából a SportKlubon kívül, vagy csak frekvenciaváltozás?

(#69327) #78121280 válasza lord_m (#69326) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csak a SportKlub került ki és a helyére a VH1 zene csati került be.

(#69328) bacsomarton válasza #78121280 (#69327) üzenetére


bacsomarton
tag

Édesapámnál megjelent a Spectrum Home és az MTV is, ami szerintem eddig kódolt volt (BP, II. ker.).

A T-Home ügyfélszolgálata viszont nem volt a helyzet magaslatán, reggel legalább negyed óráig beszéltem velük, de képtelenek voltak megmondani, hogy mi hová került (a teljes újra hangolás persze segíteni fog, de most csak a DVBLink szervert akartam beállítani neki távolról).

Ha esetleg valakit érdekelne, a kódolatlan csatornák ezeken a frekvenciákon jönnek, legalábbis a mi esetünkben (- MTV, azt még nem ellenőriztem le):

170 000
250 000
258 000
418 000
778 000
786 000

moduláció és sávszélesség: QAM64 és 6875 mindegyiknél.

(#69329) pibácsi


pibácsi
senior tag

Tisztelt Blogtársak!
A nettel kapcsolatosan volna egy kérdésem. Bevezettettem a Telekomnál a 30 Mbit/s- internetet, mivel ott vagyok szerződve. Korábban Invitel volt 10 Mb-es. Azt kikötötték, visszaadtuk. Mindkettőt a Speedtest.net-el mérve szépen adta-adja a sebességet. Mégis az az érzésem, hogy az Inviteles 10M-el gyorsabban jöttek az oldalak, mint a Telekomos 30M-val. Pláne, ha már egy oldal meg van nyitva. Olyan érzésem van, hogy nem bírja a Telekom a terhelést. lehet itt is teljesítményről beszélni? Mint a motor, mikor alapon pörög egy fordulaton, de ha leterhelik, akkor visszaesik, ha nem elég a lóerő. Ha elég, akkor tartja a fordulatot.
Mi a véleményetek, tapasztalatotok. Érdemes reklamálni? Idegesítő, hogy a 10M-nál megszokott sebességgel nem jönnek az oldalak, pedig ez 30M.
Várnám válaszotokat.
Üdv. Pibácsi.

(#69330) pibácsi válasza Fr0z3n (#69318) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Be kell menni az Andrási úti kis üzletbe, (nem a centerbe, itt kevesebben szoktak lenni) és ott vissza tudod mondani. Ha nem járt még le a hűség, akkor fizetni kell erősen, ha lejárt és átugrott már teljes értékre, akkor bármikor lemondható. Ha sikerűlt lemondani, akkor vagy ott kapsz egy papírt, hogy mit csinálj a következőkben. Lehet, hogy ők is átveszik az eszközöket, vagy kapsz egy SMS-t a Telekomtól, hogy vidd be az eszközöket a postára és add fel. A modemet és a boxot, távirányítót ami a lakásodon van be kell vinni Csabán a nagypostára, (húzol sorszámot) ahol a 01-es ablaknál átveszik, becsomagolják és leszállítják a Telekom gyüjtőbe. Erről adnak egy igazolást, amit meg kell őrízni. Ezután kapsz egy SMS-t az MPL-től, hogy elvitték. Ezzel kész. Majd kapsz egy hivatalos levelet (később), hogy a szolgáltatást megszüntették.
Azért tudom ilyen részletesen, mer én a mult héten adtam le egy szolgáltatást kpl.
Egyébként a 1412-es központi telefonon, ha tudsz ügyintézővel beszélni, akkor ők is veszik a lemondást, amiről sms-t kapsz. Én nem ezt az utat választottam.
üdv. Pibácsi

(#69331) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Egy ideje a Samsung UE40H6200AW tv-n csak minden masodik bekapcsolasra van adas. (Amikor nincs, csak fekete kepernyo fogad.)
A TV-n 2820-as szoftver fut es hdmi-n keresztul kapja a jelet Telekom box-bol.

A Samsungos topikban is rakerdeztem, de egyelore a boxot se zarnam ki mint hibaforrast.

Talakozott valaki hasonloval? Valami tipp/otlet?

Koszi elore is.
Udv.

(#69332) DJ. Ru$y válasza pibácsi (#69329) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nincs hiba, így nem tudsz mit bejelenteni. Állítsd át a DNS-t a gépeden 8.8.8.8-ra vagy a router-ben HGW-ben, hátha DNS baja van, így megoldódhat a probléma, ha ilyen jellegű.

(#69330) pibácsi
Értem én, hogy próbálsz segíteni, de, ha tovább olvastál volna láthatod, hogy a kolléga hosszabbítani szeretne és nem lemondani!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69333) rsanyi20 válasza Fr0z3n (#69318) üzenetére


rsanyi20
tag

Igaz saját velemény, de hacsak nem egy ismerős üzletkötőt fogsz ki, szerintem is jobban jársz az üfsz.-al, mert ezekbaz üzletkötők nagyon lomhák... Személyes tapasztalatom szerint mondom ezt, de még egyszer mondom ez csak egy saját vélemény.:)

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#69334) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

IPTV ISB2231 felvevős box piros x 6-os hiba mit jelent?
Be van jelentve hibára, felvevős box lévén van rajta pár felvétel, amiért kár lenne.

Mindenképp kuka, s cserélni fogják vagy esetleg javítható?

(#69335) Gézengúz válasza tPedro_ (#69331) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez kondihiba lesz, szedd szét, jó eséllyel valamelyik, vagy több is ki van púposodva, cseréld ki őket, feszültség és kapacitás legalább ugyanakkora vagy nagyobb legyen..

(#69336) kiki22


kiki22
senior tag

Hali!Valaki kapott mar fon felhasznalo jelszo parost?:-) mert jo ,h hasznaljak a modememet de jelszot nemkaptam.Meg erdekes ha annak a savszeleseget ratudtak rakni akkor miert nemlehetseges a netem novelese ha megrendelem a nagyobb csomagot ...

(#69337) wmati válasza dptrsk (#69334) üzenetére


wmati
addikt

Beszart a merevlemez kuka az egész box.

(#69338) dptrsk válasza wmati (#69337) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Köszi, akkor megbékéltetem a családot, hogy kuka az eddig tárolgatott felvételek.

(#69339) kigyi_23 válasza kiki22 (#69336) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem raknak oda semmi plusz sávszélt. Egyszerűen alacsony prioritással kiosztja a fonosoknak a te sávszéledet. Elvileg te ebből nem vehetnél észre semmit mivel, ha neked kell sávszél te kapod azonnal, ha teljes sávszélt használsz akkor a fonosoonak nem marad vagy nagyon, nagyon kevés csupán.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69340) btz válasza kiki22 (#69336) üzenetére


btz
addikt

Nem hiszem hogy használná bárki is, ha más sem kapott még jelszót. Legalábbis én már több helyre kiírtam, hogyha valakinek már jött jelszó, az dicsekedjen már el vele, de eddig senki nem jelentkezett.

ⓑⓣⓩ

(#69341) Krystal_s válasza pibácsi (#69329) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia!
Ugyanezt tapasztaltuk mi is pedig minden ugyanaz, mint volt, csak 20 helyett 30-as csomag lett. Azóta érezhetően lassabban töltődnek be az oldalak. A sebesség megvan.
Pár éves gépeink vannak így kizárnám, hogy azok nem bírják. A dns nálunk nem változott. Érdekes jelenség, nem sikerült rájönnöm mi okozhatja.

(#69342) btz válasza Krystal_s (#69341) üzenetére


btz
addikt

Nekem is jelenleg 30-as csomagom van vdsl2 nettel, ráadásul valószínűleg valami kötési hiba is van a vonalamon, amitől néha szakad a dsl szinkron, de emellett a weboldalak betöltésével semmi gondom nincs. Itt a Prohardver fórumok is szinte szemvillanás alatt betöltődnek, semmi gondolkodás semmi várakozás, első klikkre minden bejön 2-3 másodperc alatt. Szóval érdekes ez a szitu nálatok, hogy nagyobb a sávszél és mégis lassabban töltődnek az oldalak.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#69343) tPedro_ válasza Gézengúz (#69335) üzenetére


tPedro_
őstag

Ha a TV-re érted, akkor szervíz, mert kb 1 éve lett vásárolva.

A minden második bekapcsolást pedig szó szerint kell érteni, bár nem részleteztem.
Próbálgattam, először fekete kép (felső infó sáv, bemenet típusa stb megjelenik, csak adás nincs), másodjára van adás, aztán megint feket kép és így tovább.

Köszi a tippet. :R

(#69344) pibácsi válasza DJ. Ru$y (#69332) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a választ, majd próbálkozom. Viszont sajnos a Fr0z3n fórumtárs kérdését totál félre értettem, úgy fogtam, hogy le akarja adni mert lejárt a húségidő és ezért sürgős. Hát sajnálom ez félresiklott.

"Fr0z3n"
Elnézést kérek, viszont a 1412-es telefonon szépen el lehet intézni, én is ott kötöttem a szerződést. Az első ügynöknél.

Üdv. Pibácsi

(#69345) pibácsi válasza Krystal_s (#69341) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Krystal_s!
Ezek szerint nem vagyok egyedűl a bajommal. Valami nem stimmel az biztos. Keresem a magyarázatot, mert idegesít, viszont visszacsinálni már nem tudom. Jobb lett volna az Invitelnél 30-at kérnem. Ez most kb. olyan sebesség, mint valamikor volt nekem 5 Mbit-es az Invitelnél.

Üdv. Pibácsi

(#69346) Krystal_s válasza pibácsi (#69345) üzenetére


Krystal_s
addikt

Miénk ráadásul optika. :)
A szerelő ajánlotta a 30-as csomagot, hátha a napi szakadás (1-2x éjszaka) megszűnik és mert állítólag ilyen csomaghoz már nem is adnak 20-ast. Amúgy nekünk bőven elég volt a 20. Árban nem sok a különbség. Senki nem gondolta, hogy általános használat mellett ez még lassabb lesz. o.O
Most próbálgatom Google DNS-el, de ugyanolyan...

(#69347) MY2K válasza pibácsi (#69345) üzenetére


MY2K
aktív tag

Ilyennel kár fárasztanod a szolgáltatót. Ha mérésre meg van a 30 megabit akkor az 30.
A Netmánia L-nek 20 és 30 mega között kell működni ez alatt lehet sebességpanasz alapja. Ja és mindig kábellel mérj a wifi-s mérés torzít.
Ez pedig külön teccet: "Olyan érzésem van, hogy nem bírja a Telekom a terhelést." :D

[ Szerkesztve ]

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#69348) kigyi_23 válasza MY2K (#69347) üzenetére


kigyi_23
addikt

"Olyan érzésem van, hogy nem bírja a Telekom a terhelést." :D

Hát igen ez viccesen hangzik mégis voltak az lemúlt 1 évben különböző sebességproblémák az egyes hálózatokban. Pl. Tavaly ősszel több szolgáltatót is érintő külföldi sávszél probléma azért nem volt semmi és egy darabig eltartott az orvoslása is. Mi csak max a bix-et látjuk ami manapság nem sokat jelent, mert sok közvetlen szolgáltató-szolgáltató közötti link is kiépült az elmúlt években. Nem tudhatjuk, hogy hol mennyire van kihasználva azok kapacitása. Persze egy ekkora szolgáltatónál ez vicces feltételezés, de minden sávszél véges :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#69349) Biga123


Biga123
addikt

Kicsit csalódtam az IP tv szolgáltatásban.
SD adásnál kb ugynolyan kockás fos mint a DVB-c nél.
Azt hittem jobb lesz de tévedtem. :(
Ami viszont idegesítőbb ,h megakad az adás többször .. tegnap este pl 5-10 percenként beállt a kép.
Baromi zavaró , van értelme szólni vagy fogadjam el h ez ilyen fos . :F
(Coaxon jön a cucc)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#69350) Intruder2k5 válasza Biga123 (#69349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SD adás is akad, vagy "csak" a HD adások? Milyenek a DOCSIS jelszintek a HGW-ben megnézve? Én biztosan bejelenteném, semmiképp se hagyd ennyiben. A netnél még könnyebben lerázhatnak a garantált minimum dumával, egy ideig legalábbis, de a TV esetén ilyen nincs, az vagy működik, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.