Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) #78121280 válasza powerup2 (#60548) üzenetére


#78121280
törölt tag

Semmi. Alap és Családi+HD marad.

(#60552) Intel fan11 válasza Intruder2k5 (#60546) üzenetére


Intel fan11
őstag

elmagyaráznád pontosan mire gondolsz? Routert használok switchként! sima switchel miért lenne jobb a dolog?

Battletag: hojszi#2983

(#60553) wmati válasza Nemt0m12 (#60547) üzenetére


wmati
addikt

Én az automatikus emelésről beszéltem hogy az nem lesz a T nem fog mindenki át rakni egy nagyobb csomagba. Hanem be hozzák az új csomagokat le zárnak pár meglévőt és majd mindenki vált ahogy akar.

(#60554) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#60552) üzenetére

Olyan eszköz kell IPTV-hez amely támogatja az IGMP Snooping-t, legyen az switch vagy router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60555) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#60552) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk azért, mert amilyen eszközt most használsz nem képes arra, hogy továbbítsa megfelelően oda, ahova kell. Ezért kell olyan, amelyik tudja az IGMP Snoopingot, amit már leírtak neked páran, most vagy nem akarod megérteni, vagy nem tudom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60556) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#60555) üzenetére


Intel fan11
őstag

kb béna vok az egészhez meg elég gányul oldotta meg a bekötő srác a dolgot! Kb spórolt a kábellel! hogy érthető legyen a dolog! 3 helyre megy net kábelen 3 helyre megy tv kábelen ez 6 port! de csak 4 van! a srác nem húzott külön külön kábelt és ráírta volna melyik mi! Hanem 3 kábel van megvan bontva a szigetelés és bele kötött másik kábelt, mert ugye 8 eres az utp 4 kell a nethez 4 kell a tvhez és kb így fingom sincs melyik melyik! Szóval többet nem engedek úgy bekötni bármit, hogy nem vok itthon! gondoltam rá, hogy vezsek utp kábelt és bekötöm 6 kábellel külön külön mindet és ráírom mi mi! Szerintetek?

Battletag: hojszi#2983

(#60557) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#60556) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi itt a probléma? 3 TV-t a HGW-be kötöd, a negyediket a HGW-ből a routerbe mehet LAN-ban NEM WAN-ba, és onnan viheted 3 helyre a netet. Ha nem értesz hozzá nem biztos, hogy a legjobb, ha te állsz neki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60558) Intel fan11 válasza DJ. Ru$y (#60557) üzenetére


Intel fan11
őstag

az hogy nincs külön külön kábel hanem a digitális elosztónál felvan osztva ak ábel 2 fele 1 kábelen megy a net meg a tv és nem tudom melyik mi :)

Battletag: hojszi#2983

(#60559) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#60558) üzenetére

Mindkét végén ketté van választva a kábel? Ha nem akkor nem fog működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60560) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#60559) üzenetére


Intel fan11
őstag

én nem is értem pontosan hogy van. azt mondta a srác 1 helységbe elég 1 vezetéket átvinni mert ott megbontja a kábelt 4 éren megy a tv másik 4en a net! A digitális elosztónál is 2é van véve a kábel és elég gányúl nézki meg átláthatatlan az egész! Ezért gondoltam 6 kábelt venni ráírni alkesz filcel mi mi és hova megy mert úgy átlátható!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#60561) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#60560) üzenetére

Ha mindkét oldalon ketté van választva akkor rendben van, csak ki kell nézni melyik ér hova van kötve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60562) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#60561) üzenetére


Intel fan11
őstag

:) igen ez a problémám, hogy működik de elég gány az egész szigetlőszalag hátán szigetelőszalag kábelek összegabalyodva meg félek, hogy előbb utóbb szál szakadás lesz a vége! végülis sztem ha lemérem mekkora kábel kell ráírom mi mi én is megtudom csinálni 6 kábel kell! elvileg, de viszont asszem a fő vonal 3ba van osztva! tv net telefon

Battletag: hojszi#2983

(#60563) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#60562) üzenetére

Egy szépen kialakított hálózat mindig optimálisabb.
Minden fel kell térképezni majd rendesen behúzni a kábeleket és akkor nem kell tartani a szál szakadástól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60564) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#60563) üzenetére


Intel fan11
őstag

igazából a fő vonalat nem teljesen értem az 3ba van osztva dsl lan1 és phone! Nagyon nem tetszik ez az egész nekem!

Battletag: hojszi#2983

(#60565) btz válasza Nemt0m12 (#60547) üzenetére


btz
addikt

Ahol van konkurencia ott az új netcsomagokra is lesz hiéna kedvezmêny, ahol meg nincs, ott vagy előfizet normál áronnvagy marad a kisebb csomagnál.

ⓑⓣⓩ

(#60566) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#60564) üzenetére

Ezért kellene szépen előre kezdve mindent újra húzni, természetesen mind egyes lépés dokumentálva a későbbiekre való tekintettel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60567) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#60566) üzenetére


Intel fan11
őstag

ki foglalkozik ilyennel? Telekomon kívül, mert ők aranyáron dolgoznak!

Battletag: hojszi#2983

(#60568) poli27 válasza Intel fan11 (#60567) üzenetére


poli27
veterán

villanyszerelő?

(#60569) powerup2 válasza djculture (#60550) üzenetére


powerup2
addikt

Hát nem csodálkozok tudnék mesélni róluk kb mindent ígérnek és semmit nem csinálnak . Míg az előfizetőjük voltam nem érte meg nekik kiépiteni az optikát mert nem térült volna meg mivel csak én voltam inviteles az utcába , aztán átmentem a t-hez és lás csodát már kész .... , pedig mikor kiépult itt a t-kábel több mint 4 éve nem mentem át mert gondoltam ha mondták lesz optika kivárom , aztán betelt a pohár .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#60570) alexander12 válasza #78121280 (#60551) üzenetére


alexander12
aktív tag

20 megás vdsl iptvém van. Most vettem full hd tvét és a címemre nem tudják bekapcsolni a hd streamet. Akkor hogy szünteti meg a családi csomagomat? Visszarak alapba? :)

kíváncsi, OP8T

(#60571) Gubek-Einste válasza alexander12 (#60570) üzenetére

Akiknek az van, továbbra is használhatják, csak új előfizetést nem lehet rá kötni, hosszabbítani is lehet majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60572) #78121280 válasza alexander12 (#60570) üzenetére


#78121280
törölt tag

Gubek-Einste le írta a lényeget...
Egyébként létezik HD Ready változat a is a Családi+HD csomagnak kezdetek óta,ahhoz nem kell HD stream...
Csökkentett felbontás 1280x720 és maximum 2.7 bitrátával mennek abban a csomagban a "HD" csatornák.

(#60573) DJ. Ru$y válasza Intel fan11 (#60567) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ismersz a közelben számítástechnikai boltot, nekik is lehet olyan emberük, aki házhoz megy és kiépíti, sőt tud vinni eszközt is, ha mondjuk kell a plusz router és kapásból be is köti. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60574) emre


emre
veterán

Üdv!

Nem túl rég gazdája lettem egy telecom-os családi iptv, és net csomagnak.

A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e használnom a tcom által adott stb-ot, vagy esetleg kicserélhetem valami jobbra?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60575) Gubek-Einste válasza emre (#60574) üzenetére

Nincsen lehetőség saját box használatára IPTV és SAT tévé esetén, csak digitális kábeltévénél lehetséges saját eszköz használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60576) emre válasza Gubek-Einste (#60575) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R

Na akkor még egy kérdés, mert ez az egész nekem nagyon új és kissé idegen. :B

Ha az apróban veszek még egy tcom-os stb-t, rá tudom kötni a routerre és kit tudom használni a meglévő 2 sd stream-et?

Kicsit drágállom a havi díját, de a menüben ugye ott van hogy az iptv acc-hoz csak egy bekapcsolt stb van.

Illetve létezik-e olyan tuner kártya amivel asztali pc-n is nézhetném az adást?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60577) poli27 válasza emre (#60576) üzenetére


poli27
veterán

venni tudsz de működni nem fog, mivel be kell aktiválni!Az aktíváló kódodhoz meg 1 db van társítva...

(#60578) btz válasza emre (#60576) üzenetére


btz
addikt

Fizetned kell a havidíjat ha több boxot akarsz, nincs kecmec, nem tudod megúszni!

ⓑⓣⓩ

(#60579) emre


emre
veterán

Okés, köszönöm. Ez a része világos.

Az asztali számítógépen hogy tudnám nézni az adást?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60580) 313313 válasza emre (#60579) üzenetére


313313
addikt

Tv go szolgáltatással...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#60581) wooper91 válasza Gubek-Einste (#60575) üzenetére


wooper91
tag

Sziasztok!

Jó hogy ide jöttem olvasgatni, remélem jó helyen járok a kérdésemmel.

Ugyebár meg fog szűnni az analóg kábeles adás. Nekünk nincs belefoglalva a szerződésbe az analóg jel, IPTV-nk van, 2 TV-nél ezt használjuk, viszont 2 másik TV-n analóg adás megy. Ha átváltanak digitálisra, vásárolhatok magamnak akárhol STB-ot, amit a koax-ra rá tudok kötni? Működni fog vele, vagy csak a Telekomnál vásárolt box-szal menne a dolog?
Esetleg tudtok ajánlani hozzá valami jó vételt?

[ Szerkesztve ]

(#60582) semetka válasza #78121280 (#60543) üzenetére


semetka
őstag

Akkor mi lesz helyette?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#60583) Gubek-Einste válasza wooper91 (#60581) üzenetére

Mivel a kódolatlan lesz adás így bármilyen DVB-C-s eszközzel használható lesz.
Konkrét típust nem tudok mondani de az új tévék mindegyikében van már megfelelő tuner.

#60582 semetka
Még nem publikus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60584) wooper91 válasza Gubek-Einste (#60583) üzenetére


wooper91
tag

Köszi a gyors választ!
Sajnos a szóban forgó 2 TV még régi fajta képcsöves, így muszáj venni hozzájuk tunert.

(#60585) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Tudom kicsit régen írtam, de hátha emlékszik még valaki, leírom mi történt azóta:

kettes felvonás:

Elmentem, kifogtam egy rendes ügyintézőt, megmutattam neki amit kiküldtek, azt mondta, ez teljesen értelmezhetetlen, ilyet biztosan nem kell kifizetnem. Megnéztük a díjakat is, azt mondta az sem jó úgy, 6 ezret fogok csak fizetni, ahogy terveztem, és kapok majd új szerződést is. Megkérdeztem miért nem adnak papírt, azt mondta, mostmár csak szóbeli szerződés van, ha alá kell írni, azt is csak táblagépen, digitálisan, és a rendes szerződést postán küldik ahogy én is kaptam. Elég furcsa, de ez van. Ezzel úgy nézett ki félsiker van, ha megkapom amiket ígért, akkor minden rendben lesz.

hármas felvonás: Kaptam egy levelet, ami egy vicc, gyakorlatilag azt írják, a szóban elhangzottakat nm tudják vizsgálni, a díjam igaz nem 12 ezer ahogy ők küldték papíron, mégiscsak 8, de ez mellékes, illetve egyszeri 3000ft-ot jóváírnak a számlámon idézem: "az ügy megnyugtató rendezése érdekében"
Ergo le akarnak fizetni. Úgy döntöttem többet nem megyek be, írtam nekik online felületen egy szép hosszú levelet, hogy amennyiben nem tudják az általuk ígért 6XXX forintos árat beállítani, akkor a teljes otthoni szolgáltatáscsomagomat kérem, hogy töröljék. 2 év hűség van rá, de ugye szóban kötöttem nincs 30 napja, eléggé átvertek ezzel az egésszel.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége, eléggé bosszantó ez az egész.

(#60586) #78121280 válasza semetka (#60582) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#60587) Banis1992


Banis1992
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok a dologgal. Kaposváron Vidanet előfizetésem van csak kábelinternet 20MB/s es csomag, eddig ezzel nincs is semmi gond. Ugyebár a cég adott, egy remek kábel modemet amin bejön az internet. A továbbiakban én rákötöttem egy routert, azonban azt a dolgot produkálja, hogy nagyjából 1-2 óránként elmegy az internet. A router ezt jelzi is, hogy nincsen neki kapcsolata az internettel. Ezen a dolgon csak az segít, ha újraindítom a routert, vagy nyomok neki egy kapcsolat megújítást. Eleinte úgy gondoltam, hogy a router a rossz, de ezt már a harmadik, routerrel produkálja. Kezdetben egy TP-Link WR841N es router volt, aztán egy ASUS RT-12N+ os router és jelenleg egy Netgear WNR2000 router van rajta és ugyan ezt csinálja. Valakinek van valami ötlete, hogyan tudnám fixálni a problémát, vagy inkább egyből telefonáljak be és hívjam ki őket, hogy nézzék át a rendszert?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Video games are bad for you? That's what they said about rock-n-roll." -Shigeru Miyamoto

(#60588) emre válasza 313313 (#60580) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60589) tota961023


tota961023
csendes tag

Valakinek nincs információja, hogy kb mikor adják majd át a 13. kerületben az új optikát? És esetleg lesz-e területi kedvezmény, mert a kerület nagyrészében van UPC és helyenként DIGI is?

(#60590) wmati válasza tota961023 (#60589) üzenetére


wmati
addikt

Nagy erőkkel építjük 2 nagyobb csapatról tudok mi a Nyugati tér és környéke másik meg Árpád híd fele vannak de sajnos rengeteg buktató rossz tervrajzok be omlott aknák szóval sok a gond. Első ütemes házak amiket sikerült a gerincre rá kötni úgy tudom Augusztusban indul a lakossági kötésük. Valami speciális kedvezményt biztos lesz ha már van ott konkurens cég. Lakásban meg van már a felszálló ?

(#60591) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,
lemondtam a t-home tvt es az adsl internetet.
a t altal adott modem mar kb 7 eve tonkrement es sajat kontomra vettem egy jobbat, azt is vissza kell kuldeni postan, vagy csak a set top boxokat es tartozekait?

(#60592) DJ. Ru$y válasza vatafakk (#60591) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vissza, ha rossz, akkor a rosszat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60593) tota961023 válasza wmati (#60590) üzenetére


tota961023
csendes tag

Köszi a választ! A lakásban mivel új építésű társasház ezért vezetőcsövekkel meg van oldva szépen. Az első ütem merre van? Kassák Lajos utcáról lenne szó egyébként.

(#60594) wmati válasza tota961023 (#60593) üzenetére


wmati
addikt

Vicces de nem fogom neked tudni pontosan körbe rajzolni hogy melyik rész az első ütem van egy szép listánk Pannónia Szent Isván krt Kresz Géza Visegrádi utcák stb stb ezek mellé mind első ütem van írva de mint írtam legalább még egy különálló tőlünk teljesen független csapat van akikről tudok ő címeikbe meg nem látok bele merre járnak . Pm-ben meg adom a számukat hátha többet tudnak mondani Kassák Lajos utcát nem találtam a mi címeink közt :( .

(#60595) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lakossági internetelőfizető vagyok... Egy elvileg 30 megás netet rendelek a telekomtól. Valami xdsl-en jön a net és egy zte router van rajta, ami egyben telefon elosztó is.

Kb 3 évig tök jól ment minden(ugyan a 30 mega 25 volt), de olyan 2 hónapja jó ha van 14 megás netem, és 5 percenként kb ledob a netről. Van amikor a nast sem érem el lokál.

Hívtam a telekomot, ők azt mondták valóban hibát találtak és dolgoznak rajta, de azóta csak jobban szakadozik. :/

Szóval ez egyértelműen hálózati hiba, v router hiba és cseréljek routert? (Szerintetek)

Ja és kinéztem egy gigabites asus routert. Ez simán menni fog, csak be kell írnom a PPoPE usert/passt és csá, v kell még neku valami?

Előre is köszönöm! :R

MrDini ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#60596) DJ. Ru$y válasza Mr Dini (#60595) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ZTE HGW van rajta gondolom, amit nem tudsz helyettesíteni routerrel, csak a router funkciókat tudod kiváltani vele, de, ha a modem része is döglődik, akkor semmire nem mész, ha akasztasz mögé egy másik routert. Ha nem jó, akkor kell eszközcserét kérni tőlük, hogy megoldódjon a probléma, ha te vásárolsz lehet feleslegesen teszed. Ez csak egy jó tanács, nem szabad hagyni, hogy lerázzanak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60597) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sajnos nagyon nem vagyok megelégedve ezzel a Speedport csodával.

1, Milyen más márkára lenne érdemes cseréltetnem?
2, Kérhetek egy ugyan olyan Pirellit mint előtte volt?
3, Kérhetek akár egy sima modemet is HGW helyett? Ha igen akkor melyik ajánlott?
4, Ha végképp nem jutok velük dőlőre, akkor vehetek valamit helyette, és be is köthetem/üzemeltethetem?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60598) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Műholdas TV-n csak nálam nem működik a műsorújság a coolon?

(#60599) C0d3r válasza Predator2 (#60597) üzenetére


C0d3r
addikt

Engem is érdekelne, ma kaptam meg ezt a csodát, viszont már visszasírom a többéves Pirelli-t. Kellett annyit sírnom az SNR lock miatt, VDSL-re átraktak ugyan, de milyen áron...
Feleannyi kapcsolattól összezuhan, gondolom a beépített tűzfal a ludas, ki lehet valahogy kapcsolni (akármilyen erősen néztem, nem láttam a menüt)?

(#60600) C0d3r válasza C0d3r (#60599) üzenetére


C0d3r
addikt

Jobb híján leporoltam a routeremet, Speedportot beállítottam hogy csak modemként funkcionáljon, így a teher javarésze lekerült a válláról. Lekopogom, eddig jónak tűnik.
Abban viszont tudna esetleg valaki segíteni, mit és hogyan kell ahhoz beállítani, hogy így routeren (ami egy TP-Link) keresztül is elérjem a Speedport admin felületét?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.