Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) DJ. Ru$y válasza sarkan (#60850) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megmondod, hogy Telekomos visszaküldés, kapsz egy dobozt, Waberer's logisztikai központnak előre fel lesz címezve, rá kell írnod a saját adataidat, beleteszel mindent és elrakod a feladóvevényt. Ők nem fogják azt mondani, hogy nem tettél bele mindent, tegyél bele mindent, különben kapsz róla egy szép számlát. Scart és HDMI kábel nem kötelező vissza, távirányító viszont igen, darabonként 8ezret számláznak rá azt hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60852) sarkan válasza DJ. Ru$y (#60851) üzenetére


sarkan
aktív tag

Köszi

(#60853) Livius


Livius
őstag

Egy analógról digitális telefonra való átváltáskor mi szükség van kijönni a telekom technikusának ahhoz, hogy matasson valamit a Speedportomba? :F Nem tudják ezt távolról elintézni?

Jah, egyébként, amint megtörténik a digitális telefonra való átállás, többé már DSL szűrőre nem lesz szükség?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#60854) Fernet válasza Livius (#60853) üzenetére


Fernet
senior tag

Nálam nem jöttek ki, csak a speedportba kellett átdugnom a telefont, illetve a szűrőre sincs szükség utána.

(#60855) zunicum válasza Tomdriver (#60847) üzenetére


zunicum
tag

Igen, nálam is nyitva vagyon a nagyvilág.
Majd lezárják.

(#60856) Fernet


Fernet
senior tag

Lassan kiakasztanak a telekomosok.

Múlt hét szerdán hívtam őket, hogy magenta csomagot szeretnék. Mivel az otthoni és a mobil előfizetés nem egy néven van, kértem, hogy írják át az otthonit a nevemre, utána vonják alá a mobilt, ahol (mivel a jelenlegi Mozaik XS már nem forgalmazott csomag) Move M ATK-ra állítsanak be. Direkt rákérdeztem, hogy az otthoni átírása során az e-mail címek megmaradnak-e? A válasz "természetesen igen" volt. Kérték asszonyt a telefonhoz, hogy beleegyezik-e az átírásba, beleegyezett. Ismét leegyeztettünk mindent, milyen csomag, mettől merre meddig, ügyfeles hölgy azt mondta egy nap az átfutás, elköszöntünk egymástól és vártam.

Mivel máig nem történt semmi, felhívtam őket, hogy mi újság. Utánanéztek és nem látják a rendszerben, hogy én bármiféle átírást, csomagváltást, akármit kértem volna...

Ok, akkor kezdjük újra, de azért biztos ami biztos rákérdeztem, hogy mi lesz az e-mail címekkel, ugye maradnak. Ügyfeles utánanézett, azt mondja azt nem lehet megoldani, mert átírásnál mindenképpen törlődnek. Hogy az előző alkalommal miért mást mondtak azt nem tudja. De ha ez nem felel meg nekem, akkor írassam át a mobil előfizetésemet (990Ft. helyett 4.500Ft.)

Tudja valaki hogy melyik ügyfelesnek volt igaza? És miért ilyen nehéz elintézni valamit? (utóbbi csak költői kérdés volt)

(#60857) Teko001 válasza Fernet (#60856) üzenetére


Teko001
őstag

Ezt találtam

[ Szerkesztve ]

(#60858) Fernet válasza Teko001 (#60857) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm, ez elég egyértelműnek tűnik.

És ezt nem kellene tudnia az ügyfelesnek? Azt mondta utánanézett és egy kollégáját is megkérdezte. Meg annyit mondott, hogy elindított próbaként egy átírást és törlődnek a címek. Lehet felhívom őket újra. hátha máshoz kapcsolnak...

Amúgy átírásnál a kapcsolat pontok megmaradnak?
Utánanézek hátha találok róla valamit...

[ Szerkesztve ]

(#60859) Teko001 válasza Fernet (#60858) üzenetére


Teko001
őstag

Ha jól emlékszem otthoni szolgáltatás átírásánál nem, de mobilnál igen.

(#60860) wolf64


wolf64
tag

Áruljátok már el légyszi hogy lehet ennek a menüjébe belépni mert a szerelő elvitte a használatit

(#60861) Ciccuka válasza Intruder2k5 (#60843) üzenetére


Ciccuka
veterán

Simán rádugom azt a csatlakozót DVB-C-re, amin eddig az analóg adás jött vagy mit kell csinálni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60862) Teko001 válasza wolf64 (#60860) üzenetére


Teko001
őstag

Fel, fel, le, le, balra, jobba, balra, jobbra, b, a
.
Amúgy mibe is?

Általánosságban pl:
http://speedport.ip
http://192.168.0.1

(#60861) Ciccuka: Ha a TV-d támogatja, igen. Aztán be kell hangolni.

[ Szerkesztve ]

(#60863) wolf64 válasza Teko001 (#60862) üzenetére


wolf64
tag

az oldal nem megjeleníthető ...basszus
a z elosztó menüjébe

[ Szerkesztve ]

(#60864) Gubek-Einste válasza wolf64 (#60863) üzenetére

Milyen eszköz van nálad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60865) Teko001 válasza wolf64 (#60863) üzenetére


Teko001
őstag

Ha megmondanád milyen eszközről van szó, pontosabban tudnánk segíteni.

(#60866) wolf64 válasza Teko001 (#60865) üzenetére


wolf64
tag

Seedport w 724 w type ci de egy magyar használati is jól jönne

[ Szerkesztve ]

(#60867) DJ. Ru$y válasza wolf64 (#60866) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hát pedig abba a speedport.ip simán belép, ha gépeden direktben használsz DNS-t, akkor tedd addig automatikusra, különben nem tudsz majd belépni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60868) kisapa válasza wolf64 (#60866) üzenetére


kisapa
senior tag

Minden ott van a hátoldalán. Ha jól emlékszem 192.168.1.254 a cím a jelszó pedig egyedileg rajta van az eszközön. Egyébként túl sok mindent nem tudsz rajta állítani.

(#60869) wolf64 válasza DJ. Ru$y (#60867) üzenetére


wolf64
tag

azt hogy kell? Eddig bármilyen routerem volt simán beléptem de ez nem akarja az igazságot. Egyébként szabad portot szeretnék nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#60870) DJ. Ru$y válasza wolf64 (#60869) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyisd direktben a 192.168.1.254-et, akkor nem kell a DNS-sel foglalkoznod, és bejön a felület, de tényleg minden ott van a HGW hátoldalán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60871) Livius válasza wolf64 (#60869) üzenetére


Livius
őstag

http://192.168.1.254/

Talán ezzel a linkel bejön majd!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#60872) wolf64 válasza DJ. Ru$y (#60870) üzenetére


wolf64
tag

Valóban ott van miden de mindenre ezt kapom
Ez a weboldal nem érhető el
Ezért érdeklődtem a belépés mikéntjéről.

(#60873) DJ. Ru$y válasza wolf64 (#60872) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Böngészőt próbáltál váltani?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60874) Ciccuka válasza Teko001 (#60862) üzenetére


Ciccuka
veterán

És ilyen esetben nem kell külön CI kártya a szolgáltatótól?
És ha nem, akkor mennyibe kerül a legolcsóbb DVB-C vevőkészülék, ami még használható is?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60875) wolf64 válasza DJ. Ru$y (#60873) üzenetére


wolf64
tag

Ja többet is.mind ugyan az.

(#60876) Intruder2k5 válasza Ciccuka (#60874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem azt írtad fentebb, hogy DVB-C képes a TV-d?

Egyébként 10k körül indulnak a box-ok.

[ Szerkesztve ]

(#60877) r.endruu


r.endruu
tag

Sziasztok, ma volt nálunk a szerelő, hozott egy ilyen D-Link DCM-704es modem/routert, az előző már nem bírta a 30(!) megabitet wifin.

Szeretnék rajta portot nyitni, de nem működik. A gépemen beállítottam az IP-met statikusra (192.168.0.19), innen menne majd a szerver néha, játékhoz. Router beállításokban bemegyek az Advanced / Forwarding-ba, beírom Internal IP-nek a 192.168.0.19-et, Start és End Portnak 28960-at, External IP-t üresen (0.0.0.0) hagyom, ott is 28960-at írok a portokhoz. Protocol: BOTH, Enabled: Yes. Apply. Ééés semmi. Nem érem el a gépet a 28960-as porton.

Routert egyszer kihúztam, vártam kicsit, visszadugtam, nem segített. Esetleg valami beállítást hagytam ki? WAN Blocking-ot be és kikapcsolva is próbáltam, nincs változás. Ipsec, PPTP PassThrough ki van kapcsolva, és az UPnP is (már ha ezek ide tartoznak).

Neten már kerestem, meg itt a fórumon is de semmi használhatót nem találtam. Tudom, hogy nem egyedi a probléma, remélem van már aki megoldotta.

(#60878) Teko001 válasza Ciccuka (#60874) üzenetére


Teko001
őstag

Nem, mivel kódolatlanul jön, "ajándékként".

(#60879) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ismerem az adott HGW-t, így csak tippek...

- 0.0.0.0 helyett 255.255.255.255 címmel?
- Ha esetleg 28959-28961 tartományt adsz meg?
- UPnP-t bekapcsolva nem nyitja meg automatikusan?

(#60880) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60879) üzenetére


r.endruu
tag

Több helyen is írták hogy 0.0.0.0 kell az External IP-hez, de kipróbáltam mindent amit írtál, nem segített sajnos. Köszi azért

(#60881) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És az nem lehet, hogy amikor beüzemelted az új HGW-t, akkor a szoftveres tűzfal (gondolom van ilyened) új hálózati konfigurációt hozott létre, és most az blokkolja a bejövő kapcsolatot?

(#60882) Sasos válasza r.endruu (#60880) üzenetére


Sasos
senior tag

Nincs benne olyan menüpont, hogy Virtual server?

(#60883) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60881) üzenetére


r.endruu
tag

Elképzelhető, de korábban nem kellett semmit állítgatnom Windowsban. Az előző Cisco-ssal annyi dolgom volt csak hogy a router beállításaiban kinyitom a portot, Windows tűzfalhoz nem nyúltam azóta se. A Bejövő szabályok között ott van az exe UDP és TCP protokollal is, engedélyezve mindkettő.

(#60882) Sasos
Ennek hol kéne lennie? Én nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#60884) Sasos válasza r.endruu (#60883) üzenetére


Sasos
senior tag

Elvileg az Advanced alatt, ahol a forwarding is van.

Szerk: Közben találtam hozzá egy német leírást, és nincs benne virtual server... Viszont a 0.0.0.0 ip amit megadtál az valóban úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#60885) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT tesztelve a 28960 portot, szintén zártnak mutatja?

Teszt közben fusson a szerveralkalmazás is!

[ Szerkesztve ]

(#60886) r.endruu válasza Sasos (#60884) üzenetére


r.endruu
tag

Ez van az Advanced alatt: [KÉP]

(#60885) Intruder2k5
Ezzel az oldallal is teszteltem, de már a 80-as portot se látja, az normális? 80-ra és 28960-ra is timed out. Ezeket amúgy nem külső eszközről kellene tesztelni? De az IP-t nem engedi átírni az oldalon. Amúgy telnettel teszteltem még, másik hálózatról illetve androidra leszedtem egy Port Scanner-t, az se látta a 28960-at (mást igen).

(#60887) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem normális, nekem bármilyen porttal megy, amit forwardolok.

Külső gépről van tesztelve, a weboldal szervere indítja a kérést a megadott IP cím, megadott portjára.

Az IP-t nem tudod átírni, ott a saját IP-d van automatikusan.

Akkor lehet tényleg hulladék az a HGW. Még próbáld meg kíváncsiságképpen a DMZ-t.

(#60888) btz válasza r.endruu (#60886) üzenetére


btz
addikt

És ugye mikor kívülről el akarod érni a szolgáltatásod az adott porton, akkor nem a router belsőhálózati címét adod meg, hanem a külső szolgáltató által kapott wan címet?

ⓑⓣⓩ

(#60889) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60887) üzenetére


r.endruu
tag

El tudom képzelni, hogy valami más beállítás kavar be, akár olyan is ami másnak tök egyértelmű, én nem nagyon vagyok még otthon a hálózatos témában. Advanced/Options-ben neked mik vannak bepipálva? Máshol mik vannak még amik befolyásolhatják ezt?

DMZ-nél ha jól értettem csak írjam be a saját IP-m végét, azaz 19-et a DMZ Host-ban. Semmi, 80-at és 28960-at sem látja.

(#60888) btz
Nem, dehogy, azt az IP-t írom be amit a canyouseeme.org is kiad, a rendes internetes IP-t. Telnet 80-as porton működik amúgy, ezt nem írtam eddig azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#60890) Nemt0m12 válasza r.endruu (#60889) üzenetére


Nemt0m12
tag

Security nem blokkolja a portokat? Ciscoban ha feljebb van véve a biztonság akkor csak egyes portokat enged át itt nincs valami hasonlót ?

(#60891) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, DMZ-be csak a LAN IP cím kell.

Nekem semmi sincs beírva, én nem Telekom-os vagyok, UPC a szolgáltatóm, és CISCO EPC3208 modemem van, és saját routert használok vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#60892) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60891) üzenetére


r.endruu
tag

Hm.. hát nem tudom már tényleg. Ezelőtt 2 router volt itthon az utóbbi években, mindkettőnél gond nélkül ment a port nyitás. Holnap fel fogom hívni Telekomot, bár kétlem hogy bármi értelmeset is tudnának majd mondani. "Próbálta újraindítani?"...

Az legalább pozitívum az előző Cisco-hoz képest, hogy működik rajta az USB port.

[ Szerkesztve ]

(#60893) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, meg kiküldik a szuperszervízt, 7000Ft+ÁFA áron óránként.

Egyébként tényleg reset nem volt még? Ha ez sem segít, és a PC hibáját kizárod, akkor tényleg valami szoftveres probléma lehet a HGW-ben.

(#60894) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60893) üzenetére


r.endruu
tag

Most délután hozták, port forwardon kívül hozzá se lett nyúlva, szóval nem volt még reset. PC beállítással nem hiszem hogy gond lenne, új routerig gond nélkül ment minden. De majd még gondolkodom/próbálkozom.

(#60895) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azért megpróbálnám még, a gépet "csökkentet mód hálózattal" módban indítva, így tuti nincs semmilyen tűzfal. tesztre megteszi egy utorrent is, amibe beírod a portot, és elindítod. Még torrent sem kell bele.

(#60896) btz válasza Intruder2k5 (#60893) üzenetére


btz
addikt

Port forwardnál nem kell újra indítani. Pont most próbáltam meg.
Már ha normális a működés

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#60897) r.endruu válasza Intruder2k5 (#60895) üzenetére


r.endruu
tag

Megpróbáltam Windows tűzfal letiltásával, nem segített, de megnézem majd csökkentett módban is. Mára ennyi nekem, nincs már kedvem hozzá :D Köszi az eddigi segítséget, holnap ha találtam valamit írok, hátha később másnak jól jön majd.

(#60898) btz válasza r.endruu (#60897) üzenetére


btz
addikt

Nemtom12 általt javasolt routeres tűzfal beállításokat is nézd majd át.

ⓑⓣⓩ

(#60899) r.endruu válasza Nemt0m12 (#60890) üzenetére


r.endruu
tag

Ezt a kommentet nem is olvastam, Status/Security alatt van egy Firewall Protection, ami be van kapcsolva, ezt eddig nem láttam. Kikapcsoltam, nincs változás.

Kis update: uTorrentet mikor beraktam a 28960-as portra, akkor a canyouseeme.org egyből látta hogy nyitva van. UPnP be van kapcsolva, gondolom emiatt működött. Viszont mikor kikapcsoltam egyből nem volt már nyitva és mikor a cod szerveremet elindítom, azt szintén nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#60900) Intruder2k5 válasza r.endruu (#60899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagyok Gamer, de mintha UPnP kapcsán valami olyan írnának szerte a neten COD-ról, hogy át kell állítani a NAT típusát OpenNAT. Mármint a játékban...

Van benne ilyen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.