Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) mbalint987 válasza Nooeca (#60947) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ez az a lista, ami a telekom.hu/fejlesztes oldalon van?

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#60952) #78121280 válasza #78121280 (#60906) üzenetére


#78121280
törölt tag

Délután ismét frissült a lista az alábbi településekkel.

Abda,Alcsútdoboz,Alsóberecki,Antalszállás,Ásványráró
Baracs,Beremend,Bikács,Bodmér,Bonnya,Budapest12,
Csabdi,Csákberény,Csákvár,Etyek,Felcsút,Felsőszentiván,Füzesgyarmat
Göncruszka,Gyulakeszi,Hegyeshalom,Imrehegy,Kapoly,Kisapostag,Kisláng
Körösladány,Létavértes,Mány,Mezőfalva,Miklósi,Nagykarácsony,Nagyvenyim,Óbarok
Perkáta,Rém,Sávoly,Somogyacsa,Söréd,Sümegprága,Szabadszentkirály
Szamosszeg,Szár,Tengőd,Tabajd,Tokaj,Újbarok,Vál,Vámosgyörk,Vértesacsa
Vértesboglár,Zics

(#60953) mckay válasza DJ. Ru$y (#60944) üzenetére


mckay
aktív tag

Jajj, dehogy van baj más technológiákkal, főleg ha olcsóbb.
De ahovak a 2db DSL-t keresem, ott nincs más, csak DSL.

És hogy miért itt tettem fel a kérdést?
Hát mert ennek a topicnak a címében van benne, hogy DSL.
És ahova nekem kell, az Telekom szolgáltatási terület.

Szóval a kérdésem nagyon egyszerű:
ha tudtok, mondjatok szolgáltató neveket, akik DSL-t árulnak!

(#60954) Kronk válasza #78121280 (#60952) üzenetére


Kronk
őstag

Na kezd érdekes lenni, kíváncsi vagyok, hogy a XII. kerületben hova fog fejlesztés érkezni :)

http://totesz.myminicity.com/

(#60955) wmati válasza Kronk (#60954) üzenetére


wmati
addikt

13 kerböl ki indulva nem minden házba.

(#60956) Kronk válasza wmati (#60955) üzenetére


Kronk
őstag

Félek, ha megy a 30Mbit, és a modem szerint 60 is menne, ide nem jön semmi :(

http://totesz.myminicity.com/

(#60957) wmati válasza Kronk (#60956) üzenetére


wmati
addikt

Hát nem tudom, nekünk a 13-ban most csak Upc-s vagy Telekomos de már használhatatlanná rohadt réz hálózatos címek vannak. Szóval olyan címet nem láttam még a 13-ban amin értelmes T szolgáltatás megy. Gondolom nálatok is hasonló módon fognak menni.

(#60958) Kronk válasza wmati (#60957) üzenetére


Kronk
őstag

Én is ettől félek, tehát ha ezt a logikát követjük azok a területek jönnek, ahol alig 5-10Mbit van csak, én meg örüljek, hogy legalább ennyim van :)

http://totesz.myminicity.com/

(#60959) Teko001 válasza Kronk (#60958) üzenetére


Teko001
őstag

Volt róla szó korábban, hogy idővel elérhető lesz az 50-es csomag vdsl2-n, tehát ha nálad a 60 is menne, az 50 is fog jó eséllyel.

(#60960) Kronk válasza Teko001 (#60959) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt tudom, és nagyon várom, de ha optika érkezne, annak jobban örülnék

http://totesz.myminicity.com/

(#60961) #32577792


#32577792
törölt tag

Nekem kb. 2 hónapja mondták visszahívás alkalmával, hogy szeptember környékén lesz au optika, de nem látom a településünket a listán

(#60962) Kronk válasza #32577792 (#60961) üzenetére


Kronk
őstag

Attól, hogy fent van, vagy nincsen a listán, sajnos nem sok mindent jelent, csak tájékoztatás, minden irányban eltérhetnek tőle...

http://totesz.myminicity.com/

(#60963) Nooeca válasza Kronk (#60962) üzenetére


Nooeca
senior tag

Majdnem...

De csak olyan települések kerülnek fel a listára, amik már biztosak. Pl. a 29-es körzet esetében vegyük pl. Örkényt:

"Már csak a Démászon múlik mikor kezdhetünk a városban, sajnos összességében elmondható, hogy a Démász területeken jóval nehezebb a dolgunk, mint a többin".

Az összes település ami fent van, már projectként üzemel és több-több alvállakozóval bárhol bármikor megjelenhetnek - egyik település sem akadályozza a másikat.

Szóval attól ne félj hogy ez a 411 város nem lesz kész idén, inkább szerintem eredetileg ez valahol ~500-600 körül van, csupán azért nincs a listán mert még kérdéses az állapotuk.

(#60964) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Olvasgatja a topikot feltünt, hogy sokan hogy várják a fejlesztést. Nálunk ha jól tudom, itt Pest mellett Szegedről jön valami geroncvonal, amit két éve csináltak. Az utcánkban koax van, azon jön mindhárom szolgáltatás. Idén lejárt a hűség, hosszabbításnál nagyobb csomagokat kértem, így lett a net 50 Mbit-es, de semmi változást nem érzek, azon kívül hogy hogy a speedtesten nagyobb sebességget mutat. A pinget rendre 10 ms alatt jelzi, mégis az oldalak betöltése lassú, olyan mintha agyon volna terhelve a hálózat, mintha a sebességteszteken hasítana csak. Letöltés, videostream rendben van, azzal nincs probléma, csak a böngészést érzem lassúnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#60965) btz válasza KamuMazsola (#60964) üzenetére


btz
addikt

Vagy Internet Explorert használsz vagy vírusos a géped.
Böngészés esetén nem fogsz sok különbséget tapasztalni 10-50 megabit között, az letöltésnél mutatkozik meg igazán.

ⓑⓣⓩ

(#60966) KamuMazsola válasza btz (#60965) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem egy gépet használunk, de pl a startlap betöltése, vagy az azon található linkek, hírek betöltését érzem akadozónak. Androidon ugyanúgy. Tényleg olyan, mintha egy túlterhelt hálózatot használnék.
Nem azért írtam, mert olyan nagyon sz@r, hanem azért, hogy akik várják a fejlesztést mondjuk 20 ról 50 re, azok ne számítsanak nagy változásra.
És leírom megint, hogy a letöltésnél, pl videostream, vagy torrent, jelentkezik a megemelt sebesség!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#60967) xigris


xigris
őstag

Szia! Úgy gondolom lesz előrelépés jelenleg nekem is 20mbit van(5gép 6 telefon) a fejlesztés után 120mbit így bízok benne hogy gyorsul.Sokszor a youtube is sokat gondolkodik.

(#60968) Nooeca válasza KamuMazsola (#60966) üzenetére


Nooeca
senior tag

A sebesség és a DNS szerver két külön dolog. Álltítsd be a Comodo vagy a Google DNS-ét, és ágyő lassulás. (már amennyiben tényleg meg van terhelve a DNS). De ha valami módon a sebességed is meg lenne terhelve, akkor látszódna a Speedtesten is.

Böngészés között 20 és 50 között nincs is változás, letöltésnél viszont majdnem a 3x-osa az 50 a 20-nak.

(#60969) Sasos válasza KamuMazsola (#60966) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt is vedd figyelembe, hogy a példának hozott startlap ugyan csak 3,7MB, cserébe 496 lekérés történik a teljes betöltődéshez, aminek egy része külső szerverekről jön, a világ túl feléről. Elég ha 1-2 szerver lassabban teljesít, akár a nemzetközi sávszél telítettsége, akár a szerver túlterhelése miatt.

(#60970) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Az miért van, hogy nem tölti be műsorújságot a set-top-box? KATT

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#60971) Zimi91 válasza #32577792 (#60961) üzenetére


Zimi91
tag

Nekem kb 2 hónapja azt mondták idén felénk nem várható semmilyen fejlesztés, most meg ott a listán, szóval... :)

(#60972) Intruder2k5 válasza Zimi91 (#60971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek az infók korai fázisukban többnyire sehol sem, tehát más szolgáltatók esetén sem nyilvánosak, így azokról komoly eséllyel az ügyfélszolgálat sem tud, és ha tudna sem adhatna felvilágosítást, üzleti titok lévén, versenypolitikai okokból. Lehet vannak ügyintézők, akik az ügyfél megnyugtatása, vagy esetleges felmondási szándéka esetén a megtartása miatt mondanak valamit, de kétlem, hogy ennek bármikor is sok valóság alapja lenne.

(#60973) Zimi91 válasza Intruder2k5 (#60972) üzenetére


Zimi91
tag

Persze, tudom, csak arra reagáltam, hogy még nem került fel a település a listára. :)

(#60974) tope


tope
addikt

Az honnan tudom kideríteni, hogy adott utcában lesz-e fejlesztés, mert ok, van a városban fejlesztés, de ezzel aztán semmire nem megyek.
UI:12Mbit-nek meg ami elérhető jelenleg az nem sok néha több gépen, eszközön (tudom van ahol kevesebb az elérhető Mbit, konkurencia meg nincs, pedig megyeszékhely, igaz kertes házas része, ide tojik jönni a Digi, UPC)

[ Szerkesztve ]

(#60975) DJ. Ru$y válasza tope (#60974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Írsz nekik egy emailt pontos címmel, esetleg MT azonosítóval, akkor LEHET, hogy megírják, de ez sem 100%-os megoldás. Másképpen, meg nem nagyon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60976) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Máshol vannak gondok nettel/telefonnal? Nálunk 54-es körzetben se telefon, se DSL.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60977) Intruder2k5 válasza E.Kaufmann (#60976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet csak adott DSLAM-mal van probléma, nem az egész körzettel.

Analóg, vagy VoIP telefonvonal?
A DSL kapcsolat sincs meg a modemen, vagy csak a PPPoE nem megy?

(#60978) E.Kaufmann válasza Intruder2k5 (#60977) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

54-es körzetből ahány számot hívtam akár mobilról akár SIP tönkön át, foglaltat jelez, valamint elszállt itt is az ADSL meg a portásnál is otthon, aki haza akart telefonálni és mobilon érte csak el a rokonát.

Ja amúgy a SIP trönk is 54-es, de fel tudom hívni. Viszont akár vezetékes akár ISDN-es 54-es körzetű számot nem érek el.

DSL kapcsolatot jelzi a modem, csak bejelentkezni már nem tud a router.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60979) mbalint987 válasza E.Kaufmann (#60978) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Én is 54-es körzetben vagyok, nálam minden OK.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#60980) E.Kaufmann válasza mbalint987 (#60979) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ladány vagy Nádudvar? Én utóbbiban sajna.
Nádudvari számot nem tudnál megcsörgetni?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60981) mbalint987 válasza E.Kaufmann (#60980) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Komádi. Ha gondolod írd meg a számot, és megpróbálom megcsörgetni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#60982) E.Kaufmann válasza mbalint987 (#60981) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Megmondom őszintén, nem tudom, kit zargathatnál :), a cég száma meg müxik, igaz hívószámátadás történt és Pestre van bedrótozva, azért működhet. Biztos valami helyi központi gond lehet.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60983) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#60982) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A helyi netmogul szerint átvágtak egy kábel, és se invitel se T. még szerencse, hogy van mikrós kapcsolatunk, mert semmi sem működne.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60984) Richard! válasza Richard! (#60970) üzenetére


Richard!
addikt

Erre valaki mondana nekem valami okosat? :F :R Mert nagyon idegesítő :((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#60985) E.Kaufmann válasza Richard! (#60970) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A gyíkemberek összeesküvése a T-vel és az újságosokkal, hogy neked még kelljen venni színes RTV-t? :D
Próbáltad már áramtalanítani a boxot? Utána se jó?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60986) Richard! válasza E.Kaufmann (#60985) üzenetére


Richard!
addikt

Bármit csinálok nem jó. Csak 8-10 csatornánál adja ki, a többinél nem. Sajnos én már nem tudok ezen mosolyogni... :((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#60987) E.Kaufmann válasza Richard! (#60986) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Eddig működött? Azoknak a csatornáknak biztos van műsorújsága? Én otthon inkább netezek és max a MindigTV, ha éppen véletlenül van valami, vagy estimese kell az elalváshoz :). Ügyfélszolgálat mit mond? Sajna sokak nem a műsorújságot nézik, hanem addig kapcsolgatnak, amíg bele nem botlanak valami érdekesbe, lehet másnál is ez van, csak még nem érdekelt senkit.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60989) Richard! válasza E.Kaufmann (#60987) üzenetére


Richard!
addikt

Hol működött, hol nem... de tudod mit? Akkor én is nekiállok kapcsolgatni :K ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#60990) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#60988) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy kicsit jobb helyről jövő cikk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60991) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#60990) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem hiszem ez annyival jobb lenne ,mint egy Index weboldal :D

(#60992) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#60991) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mégis a hozzátartozó oldalon cseverészünk és nem az index fórumon... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60993) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#60990) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nincs JAVA a gépemen és nem is tervezem leszedni, de abban biztos vagyok hogy a UPC / és a UPC ADSL is / korlátozza az internetet torrentnél. Ha jól tudom Telekom nem. Digiről meg nem tudom.

Szóval ezért egy új weboldalt csinálni...

(#60994) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#60992) üzenetére


Gedeon31
addikt

Eddig azt hittem ez a Telekom fóruma :)

(#60995) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#60994) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem meg a Prohardver lapcsaládé. ;)

Akarom írni a PROHARDVER Informatikai Kft-é.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60996) Intruder2k5 válasza Gedeon31 (#60994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A Telekom fóruma a telekom címén található, ez a prohardver (avagy itcafe) fóruma, csak ez a topik a Telekom-ról, és annak szolgáltatásairól szól. Ettől függetlenül persze nem tilos a külső tartalom linkelése, de már csak az oldal érdekében is, ha egy tartalom ezen a portálon is megtalálható, akkor inkább azt szoktuk linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#60997) Nooeca válasza Gedeon31 (#60994) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ez nem a Telekom fóruma, a Telekomnak van egy saját fóruma. Ez egy lapcsaládé, ahol egy aktuális téma van mindig minden topicban / Digi , Telekom , UPC 29-es körzet / és oda mindig csak azzal kapcsolatosan írunk

[ Szerkesztve ]

(#60998) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ezt most így gyorsan hárman nem írtátok volna meg bután halok meg. Nem ma kezdtem itt a fórumozást. :R

(#60999) Nooeca válasza Gedeon31 (#60998) üzenetére


Nooeca
senior tag

Szerintem egyértelmű, hogy Prohardver esetében prohardveres cikket, Telekom fórum esetében telekomos cikket, index fórum esetében indexes cikket preferálunk leginkább. Mivel te az index cikke mellett álltál ki, ezért gondoltuk azt, hogy nem vagy képben.

(#61000) Gedeon31 válasza Nooeca (#60999) üzenetére


Gedeon31
addikt

Neked elhiszem :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.