Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#60600) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sehogy. Kell egy direkt kötés a Speedporttól a gépig és, ha el akarod érni, akkor vagy cserélni a hálókábelt, vagy két hálókártya esetén bedugod a másodikba.

Predator2
Speedportot nem érdemes semmire cserélni, ZTE van/volt még, már nem nagyon adnak, mert a Speedport váltja.
Pirellit VDSL-re? Ne, nem tud VDSL-t.
Nincs only VDSL modem, a VDSL képes eszközök HGW-k a T-nél.
Ha van telefonod, IPTV-d, de amúgy is fel kell regisztrálni a HGW sorozatszámát a T-nél amit nem biztos, hogy megtesznek, ha nem a saját eszközüket használod.

Routert kell mögé kötni és több, mint 1 éve alig van vele problémám.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60602) Predator2


Predator2
addikt

"leporoltam a routeremet, Speedportot beállítottam hogy csak modemként funkcionáljon"

Leírnátok nekem, ezt pontosan hogyan is kell?

"Speedportot nem érdemes semmire cserélni"

Rksz után azt hittem, T-vel minőségi cserét csinálok, tévedtem.
Nekem ADSL van, megfelelne bőven a Pirelli, csak sajna a melegben megkotlott.
Nálam nincs (és nem is lesz) IPTV és telefon. Ilyenkor se vehetek egy normális modemet?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60603) Mr Dini válasza DJ. Ru$y (#60596) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

És ez a HGW mit tud? :F És honnan lehet tudni, h van rajta? (Bocs, de foggalmam sincs ezekről...)

Ha ez a HGW van, akkor nem tudok cserélni egy olyan asusra, amiben van dsl bemenet és nem kell hozzá plusz modem?

Akkor szerinted ez router probléma?

Ui.: bocs a sok kérdésért, de ha a telekom nem tud rendesen felvilágosítást adni, itt legalább megkapom és ezt ki kell használni...! :DDD

Előre is kössz! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#60604) C0d3r válasza DJ. Ru$y (#60601) üzenetére


C0d3r
addikt

Értem, azt hittem megoldható valami beállítással csak én nem találtam rá, akkor végül is mindegy, nem nagy kaland. Köszönöm!

(#60602) Predator2: Speedport admin felületen "Settings" -> "Use device as modem" almenübe aktiválod a funkciót. Speedport Lan1/Link portját összekötöd a router WAN portjával, gépet pedig a routerre, majd router adminjában a felhasználónév és jelszó beállítása után kész a kapcsolat.
Viszont a funkció aktiválásánál felhívja a figyelmet, hogy nem lesz elérhető a telefon/IPTV. Nem tudom ez szempont-e és van-e kiskapu rá, remélhetően van valakinek vele tapasztalata. Korábban mintha olvastam volna hasonlót, majd megerősítenek/megcáfolnak.

(#60605) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#60603) üzenetére

Mivel a 30-as csomag már VDSL így saját modemet/kombo eszközt nem tudsz használni.

#60604 C0d3r
Viszont a funkció aktiválásánál felhívja a figyelmet, hogy nem lesz elérhető a telefon/IPTV. Nem tudom ez szempont-e és van-e kiskapu rá, remélhetően van valakinek vele tapasztalata. Korábban mintha olvastam volna hasonlót, majd megerősítenek/megcáfolnak.
PPPoE Passthrough módban elérhető marad az IPTV és VoIP is de mivel írta, hogy nincs egyik sem így számára mindegy is,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60606) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Iptvnél van még koktél díjcsomag vagy már az alap a legkisebb?

(#60607) Teko001 válasza xigris (#60606) üzenetére


Teko001
őstag

Nincs, de a közszolgálati a legkisebb (viszont kedvezmény se jár érte).

[ Szerkesztve ]

(#60608) wmati válasza Teko001 (#60607) üzenetére


wmati
addikt

Viszont cserébe 48 157 Ft a bekötési díja.

(#60609) Predator2 válasza Gubek-Einste (#60605) üzenetére


Predator2
addikt

30-as VDSL vonalnál nem lehet, de mi a helyzet 20-as ADSL-nél?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60610) Intruder2k5 válasza Predator2 (#60609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy használhatsz-e saját eszközt, az nem sebesség, hanem technológia függő. ADSL esetén ha csak net van, akkor minden további nélkül használhatsz saját modemet.

[ Szerkesztve ]

(#60611) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#60609) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bármilyen ADSL2+ kompatibilis eszközzel kiváltható. De, ha van saját routered, mert, ha modemet akarsz venni, akkor gondolom van, szóval tedd már modem módba vagy PPPoE Passthrough módba a Speedportot és akaszd mögé a routered.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60612) hzx0


hzx0
aktív tag

Még mindig tart a kálváriám (álandó net szakadás ). Kedden vissza jöt a szerelö. Rendes volt nem pufogot mégegyszer a kicserélt mmwo ér. Az osztot amit beraktam kicserélte egy uj 2es mmwo-ra, oszlopon is cserélt valamit, minden kötéstre rakot uj csatlakozot. Okos telefonon nézte a dolgokat és nem talált csomagvesztést lezárta a hiba jegyemet. Este észre vettem hogy ugyan ugy szakadozik a netem. Ma ismét megnyitottam a lezárt hiba jegyet. Mivel a szerelö rárakot egy vonal figyelést a mai ügyintézö egyböl mondta hogy ismét sarok a jelszintek és nagy a csomagvesztés felfele irányba. Gondolom most jön a hgw csere. Jelenleg Cisco epc3925 van. Eddig nagyon elégedet voltam vele. Mik a lehetöségek kábelnetre jelenleg?

(#60613) wmati válasza hzx0 (#60612) üzenetére


wmati
addikt

Jelenleg Technicolor TC7200 és D-link illetve tesztelünk más hgw-ket de azok nem publikusak még. Ciscoval volt már ilyen csomagvesztős net szakadós bajom.

[ Szerkesztve ]

(#60614) hzx0 válasza wmati (#60613) üzenetére


hzx0
aktív tag

Cisco akkor már nincs? A másik 2böl melyik az ajánlottabb, stabilabb?

(#60615) wmati válasza hzx0 (#60614) üzenetére


wmati
addikt

Szerelőknél akadhat még pár darab nem tudom, régóta nincs új. Egyikkel sincs nagyon gond tudtommal.

(#60616) hzx0 válasza wmati (#60615) üzenetére


hzx0
aktív tag

Akkor mindegy mitkapok elvileg. Köszönöm a válaszod.

(#60617) wmati válasza hzx0 (#60616) üzenetére


wmati
addikt

Annyi hogy a D-link ki írja a vonal hibákat talán ennyivel tud többet a Tc-nél.

(#60618) hzx0


hzx0
aktív tag

Kint volt ugyan az a szerelö. Kiderült egész rendes srác. Multkor beszélgetés közbe mondtam hogy nagyon megszoktam a ciscot ezért hozot egy ujat. Végül nem cseréltük. Ugyan a szomszédoktol nem volt hiba bejelentés de megnézte és náluk is ugyan ez a hiba van. Valahol zajos a környékbeli hálozat. Mutatot a teloján valami értékeket meg a csomagvesztéseket. Magyarázta de nem sokat értettem belöle. Valami 10 a hetediken hibát produkál ezért "coldworld"-özik a hgw.

(#60619) OldMike


OldMike
őstag

Még időben szólok a Telekomnak, hogy az egyéves elérhetetlenségi évfordulóra szerezze be az ajándék pezsgőt :O ;]

42LM660S

(#60620) Mr Dini válasza Gubek-Einste (#60605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát az, h 30-as azt csak a telekom állítja...

Soha nem volt annyi, csak vihar közbe volt pár pillanatra 50 megás. :C

Még a P2P-ről (torrent) leszedett linux iso is max 27-el jön, de általában 25.

Persze most 2 hónapja örülök, ha van 13 mega... :/

Meg nagyon szakadozik. Ez miatt hívtam fel őket, mert WorkFH (tüdőgyuszim volt) itthonról csináltam a dolgaimat és a remote connection folyamatosan kidobott a szakadozás miatt.
Erre ma kaptam SMS-t, h a hibát javították. Én nemtudom mit csináltak, de ugyanúgy szakad a jel. :O

Egyébként a router (Legyen HGW) xDSL kapcsolatot ír és routercserém sem volt vDSL routerről (mert ezt a routert annó 15 megás netre kaptam).

Am van elosztóm, meg telekomos modemem, de ezzel az xDSL-es elosztóval (bejövő jel ->1. slot telefon, 2. internet) nem akar működni a telefon... :(((

Telekom meg tojik kicserélni... Még ki sem küldik a "szerelő" palit, h nézzen már rá.

Ui.: bocs a fogalmazás hanyagságáért, sietnem kellett. :B

:R Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#60621) Laraxior


Laraxior
titán

Mi a jóistent csináljak ezzel a nyomorult szolgáltatóval, hogy időbe küldjék a csekket? Rajta van a borítékon, hogy 5-én lett feladva, fizetési határidő 4-e... és csak a TV törlesztőé, a szolgáltatás csekkje még meg sem érkezett... Vicc.
Minden alkalommal személyesen kell bemenni, minden alkalommal beállítják, hogy időbe jöjjön a csekk, és rohadtul nem jön sosem. Múlt hónapban kifizettem a késedelmi kamatot, most nem fogom, mit csinálnak akkor? Megszüntetik a szolgáltatást?:)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60622) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#60620) üzenetére

Folyamatosan zaklatni kell őket ameddig meg nem csinálják, sajnos így megy ez.

#60621 Laraxior
Ha tartósan nem fizetsz akkor előbb-utóbb kikapcsolják a szolgáltatást.
Tegyél folyamatosan panaszt ameddig meg nem oldódik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60623) Mr Dini válasza Gubek-Einste (#60622) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi, de asszem nem próbálkozom ezzel. Legközelebb egyenesen a telekomba sétálok. Elegem van a minimum fél órás kapcsolásból. Mire végre kapcsolnának a hiba felvázolása közben elmegy a jel (a telefon is) azt kezdhetem elölről. Aztán kapok egy másik üfszöst, felvázolom a problemet, azt mondja, h várjak teszteket csinál. Jó várok.... Közbe kiderül, h megint megszakadt, mert a csajszi tesztjeitől megfeküdt a cucc... Majd 3x is felhívtam, VÉGRE visszakapcsolnak a csajszihoz, aki meg mintha nem is jelentettem volna be... Na kössz telekom!

Tegnapelőtt bejelentettem neten is a dolgot, kaptam az SMS-t h hibát találtak, már javítják is. Ma kaptam, h mrgjavították, de 2x olyan rossz.

Meddig "zaklassam" még őket? :/

Elnézést, h ezt így leírom, nem is Neked szól, csak elegem van a telekomból, viszont ahol lakom csak ez az egyetlen olcsó szolgáltatás létezik tehát rá vagyok kényszerítve. Azért az röhejes, h a Mátrában egy 200 fős falucskában is van már optika, itt meg még coax sincs.

Ui.: ha veszek egy ugyanilyen routert az se játszik? :F

Köszi!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#60624) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok, előzőre köszönöm a válaszokat. Most egy másik kérdésem lenne. Láttam hogy megjelent egy új telefoncsomag a hoppá plusz. Érdeklődnék hogy ezt a paletta csomagommal is igénybe tudnám venni?

kíváncsi, OP8T

(#60625) Teko001 válasza alexander12 (#60624) üzenetére


Teko001
őstag

Nem tudod. Magenta1-el tudod igénybe venni.

(#60626) alexander12 válasza Teko001 (#60625) üzenetére


alexander12
aktív tag

Ez a hoppá plusz egy sima lakossági csomag, nem? Ha átváltom az új hang hoppámat erre, akkor max a mobilszámomat kell xs-re váltani. Miért kellene a magenta?

kíváncsi, OP8T

(#60627) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#60623) üzenetére

Sajnos saját VDSL eszközt nem használhatsz, csak az van amit ők adnak.
Ha a folyamatos zaklatás nem hoz megfelelő eredményt akkor jön a hatósági levelezés, NMHH és a NFH részére 1-1 tértivevényes levél amelyben részletesen leírod mi is nálad a helyzet, +1 mehet a T-nek is, hogy ne érje őket "váratlanul". Nem lesz gyors eredmény de talán megoldás igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60628) Teko001 válasza alexander12 (#60626) üzenetére


Teko001
őstag

Persze, önmagában is elérhető, viszont akkor megszűnik a Paletta csomagkedvezmény, mivel annak a kötelező alapelemei nem módosíthatóak, és kizárólag a meghatározott díjcsomagokkal vehető igénybe.

(#60629) Fernet


Fernet
senior tag

Néztem én is az új Magenta csomagot, telekom oldalán tettem is egy igénybejelentést, kaptam egy e-mailt, hogy a telefonon hamarosan felveszik velem a kapcsolatot, mindez történt szerda délelőtt. :) Nem tudtam kivárni, hívtam őket, de 20, aztán 30 perc zenélés után meguntam.

Viszont most olvastam a csomag leírásánál, hogy a mobil előfizetésnek is azonos néven kell lennie, nálunk meg a net+tv+telefon az asszony nevén van a mobil meg az enyémen. Így nem tudjuk igénybe venni a jelek szerint, gondolom az nem számít, hogy egy számláról fizetjük mindkettőt. Ilyen esetben mi a teendő ha mégis ezt a csomagot szeretném? Írassam át a vezetékes előfizetést a saját nevemre? Kicsit abszurd... :)

Szerk:

Jól látom, hogy ez a 20e ft-os készülékvásárlási kedvezmény csak TV+mobil egyszerre történő vásárlásnál él? Mert a mobil érdekelne, TV-t nem akarnám cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#60630) Teko001 válasza Fernet (#60629) üzenetére


Teko001
őstag

Pedig az az egyetlen (és olcsóbb) megoldás (fordítva drágább). A kedvezmény igen, csak együtt jár.

[ Szerkesztve ]

(#60631) Fernet válasza Teko001 (#60630) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Akkor lehet átíratjuk, úgyis mindig én intézem a telekomos ügyeket. Asszonynak meg domino-s mobilja van, nem akar előfizetésest. Nekem Mozaik xs van, de tetszik a Next-es 500MB net, meg a hálózaton belüli korlátlan beszélgetés. Arra leszek még kíváncsi, hogy az otthoni vonalunk bírja-e a 30-as netet, jelenleg 20-as csomag van (vdsl-en) speedtest rendre 22,7-et mér, csak a központ nincs éppen a szomszédban (kb, 1,2km)

(#60632) M_AND_Ms válasza Fernet (#60629) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"gondolom az nem számít, hogy egy számláról fizetjük mindkettőt"

Most mégis mit gondoltál? Az mitől számít egy előfizetőnek, ha két előfizető egy számláról fizet. Ilyen analógiával az is annak számítana, ha együtt mennének befizetni a csekkeket a postán.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#60633) Fernet válasza M_AND_Ms (#60632) üzenetére


Fernet
senior tag

Persze ezt értem, meg valahol igaza is van a telekomnak, hogy így szabályoz, ne kavarják össze-vissza az előfizetéseket, csak ilyen esetben mint a miénk, hogy házaspár, egy lakcím, egy számla, így kicsit macerás, de majd megoldjuk.

Pl. a duplanet 400-as kedvezményt is a mai napig kapom a mobil előfizetésemre, holott a feltételnek szabott hűségidős vezetékes net előfizetés nem az én nevemen van.

(#60634) Gubek-Einste válasza Fernet (#60631) üzenetére

Ha a HGW-ben lébő status oldalról linkelnél egy mentés akkor meg lehetne mondani, hogy meg lenne-e a 30-as net vagy sem. IPTV előfizetés van nálatok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60635) bopeti98


bopeti98
őstag

Nektek Windows 10 alatt működik a TV GO?
Én bármelyik böngészővel próbálom mindig kiírja hogy telepítsem azt a TV GO programot, pedig már telepítve van. :U

(#60636) Teko001 válasza bopeti98 (#60635) üzenetére


Teko001
őstag

Firefoxban igen. Az Edge egyáltalán, a Chrome-ból a 64bit nem támogatott, a 32bites is csak szeptemberig működik, utána már engedélyezni se lehet majd külön. IE-be nálam betölt, és úgy tűnik hogy el is elindítja, de csak feketeség van a kép helyén.

[ Szerkesztve ]

(#60637) fntastic


fntastic
aktív tag

port nyitás nyitó forward forwarding d-link dlink dcm 704

Sziasztok!

Portokat szeretnék nyitni a csoda HGW-n D-Link DCM-704 en.
A 80-as portot gond nélkül kinyitja, de pl. a 8888 vagy 27015 portokat nem.
A beállításuk ugyanaz.

Olvastam, hogy talán szoftveresen levan tiltva.
Erre próbáltam DMZ-ként beállítani egy rákötött router-t, a router-re kötve a gépem, de így még a 80-as port sincs kinyitva, tehát a DMZ se működik gondolom.

Hogy lehet megoldani? Szoftverrel lehet csinálni valamit? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Legvégső eset, tudok kérni helyette Cisco router-t? (az működik rendesen szüleimnél)
/vagy cseréljem ki? a D-Link-ben jobb a wifi távolabbról nem? az indok lehet, hogy cseréljenek velem :DDD /

(#60638) bopeti98 válasza Teko001 (#60636) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem abban sem. :(
Win 8.1-en is az IE11-ben néztem, de most 10-en Microsoft Edge van amiben már nem megy.
Érdekes, az HBO GO az most is működik mindegyik böngészőben.

(#60639) Teko001 válasza bopeti98 (#60638) üzenetére


Teko001
őstag

Van W10-en is IE, csak az Edge az alapértelmezett. Viszont az Edge-t alapjában véve úgy fejlesztették elvileg, hogy ne támogasson semmilyen ilyesfajta külső (ActiveX) plugint. Így se Silverlight, se ViewRight. Vannak fejlettebb, használhatóbb, szabvány technológiák, reméljük átáll a Telekom is azokra idővel (az HBO GO is ilyet használ, ezért megy).

Próbáltad letörölni, és újratelepíteni a Telekomos plugint?

[ Szerkesztve ]

(#60640) Teko001 válasza Teko001 (#60639) üzenetére


Teko001
őstag

Már nem tudom szerkeszteni, de ha az után se megy, akkor Firefoxban nyisd meg ezt a címet:

about:plugins

Legalul pedig kell egy ilyennek lennie:
Verimatrix ViewRight
Fájl: npViewRight.dll
Útvonal: ...\npViewRight.dll
Verzió: 3.0.0.0
Állapot: Engedélyezve
Verimatrix ViewRight Plugin

Ott van, és engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#60641) bopeti98 válasza Teko001 (#60639) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, de nem segített.
Most megkerestem az IE11-et, beléptem, megkérdezte engedélyezem-e ezt a ViewRight-ot, rányomtam hogy igen, és így most működik. Amíg nem lépnek elő valamivel, addig használom így IE-be.
Köszönöm a segítséget! :R

(#60642) Fernet válasza Gubek-Einste (#60634) üzenetére


Fernet
senior tag

Csak egy ilyet találtam, erre gondoltál?

Interaktív SAT TV van meg telefon.

(#60643) Teko001 válasza Fernet (#60642) üzenetére


Teko001
őstag

(#60644) Fernet válasza Teko001 (#60643) üzenetére


Fernet
senior tag

Oh, köszi, itt van:

(#60645) tope


tope
addikt

Szép napot.
Az mitől lehet hogy vezetékes T-s neten nincs Facebook, Messenger, de Blue Mobilos (ami T-s) mobilnettel meg működik, és már nem először járok így. Valakinek ötlete ?

(#60646) Teko001 válasza tope (#60645) üzenetére


Teko001
őstag

Mit értesz az alatt, hogy nincs? Mi a hibaüzenet pontosan?

(#60647) tope válasza Teko001 (#60646) üzenetére


tope
addikt

Nem lehetett elérni, de most már igen.

(#60648) Teko001 válasza tope (#60647) üzenetére


Teko001
őstag

Azt értem, csak többféle okból is lehet :) De akkor már tárgytalan :)

(#60649) Gubek-Einste válasza Fernet (#60644) üzenetére

Erre a vonalra nem fogják kiadni a 30-as csomagot, éppen a határon van a vonal képessége. Át kellene nézni kábelezést, hátha lehetne rajta valamicskét javítani és akkor talán sikerrel lehetne próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60650) tope válasza Teko001 (#60648) üzenetére


tope
addikt

Telóról nem ment a Messenger, gépen meg nem ment a Facebook.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.