Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) wmati válasza dchard (#59598) üzenetére


wmati
addikt

Ki próbáltam direktbe kötve bár tudtam az eredményt a + 13-14 böl lett + 22-24.

(#59602) Sasos


Sasos
senior tag

Amennyiben lepattannék a T-től, van lehetőség a T-s e-mail címek megtartására? Keresgettem a weblapon, de csak az "Egyedi e-mail" szolgáltatást találtam, aminél feltétel a saját domain. Ha van rá lehetőség, akkor van erről hiteles leírás valahol?

(#59603) djculture válasza Sasos (#59602) üzenetére


djculture
félisten

Nincs az e-mail cim az internetszolgáltatáshoz jár..

(#59604) kabelmania27 válasza dchard (#59598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elnéztem:D
wmati: Sebesség ping elfogadható volt 20feletti értékkel?

[ Szerkesztve ]

(#59605) wmati válasza kabelmania27 (#59604) üzenetére


wmati
addikt

Erre most nem térnék ki kacsint kacsint ;)

[ Szerkesztve ]

(#59607) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszönöm az összefoglalót, tökéletes! :R

Internet hiba miatt kérdezni akartam, de minden kérésemre az összefoglalóban megvolt a válasz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59608) zoli62


zoli62
addikt

Mostani SAT TV tulajoktól kérdezném, hogy a jelenleg biztosított Kaon DVR boxok mennyire stabilan és megbízhatóan működnek?

(#59609) senki66


senki66
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy a Telekom július folyamán fogja csak kiküldeni mobiltelefon csomagok áremeléséről szóló értesítőt. Ez valóban egy értesítés lesz (vagy már volt is!?) vagy csak a szokásos Ászf x.y pontja megváltozik szöveg, amiből fogalmad sincs, mi is az valójában, mert olyant kaptam mostanában többet is?

(#59610) vigyori78 válasza zoli62 (#59608) üzenetére


vigyori78
őstag

(#59611) djculture válasza senki66 (#59609) üzenetére


djculture
félisten

Csak a szokásos megváltozik szöveg de a számla végén ottvan pontosabban. Persze aki online fizet az vagy letudja tölteni vagy nem, ezért is tartom hülyeségnek ezt a távszámla marhaságot.

[ Szerkesztve ]

(#59612) DJ. Ru$y válasza senki66 (#59609) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt lehet, hogy a mobilos topikban jobban tudják, ez a vezetékes, műholdas TV-s áramos mindenes topik, a mobilnak külön témája van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59613) zoli62 válasza vigyori78 (#59610) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. Távirányítóra jól reagál, egy felvétel mellett egy másik csatornán meg lehet állítani az élő adást?

(#59614) #15241216


#15241216
törölt tag

Sziasztok!
A tegnapi set top box frissítés után bekapcsolásnál folyamatosan forog egy karika. Csak úgy tudom eltüntetni ha belépek a menüben majd ki. Nálatok is?

(#59615) wmati válasza #15241216 (#59614) üzenetére


wmati
addikt

(#59616) #15241216 válasza wmati (#59615) üzenetére


#15241216
törölt tag

Ki van kapcsolva, de ha bekapcsolom akkor sem jeleníti meg a reklámokat hanem pörög a karika. :(

(#59617) wmati válasza #15241216 (#59616) üzenetére


wmati
addikt

Eddig pedig ez meg oldotta de nekem is most jött új fw és ugyan ezt csinálja.

(#59618) Bajusz2010 válasza #78121280 (#59596) üzenetére


Bajusz2010
tag

Köszi erre gondoltam.
Már csak "távmagyarázással" kell elmondanom mit hogyan kell csinálnia.
A munkahelyen nem tudom elmagyarázni a tiltott Net miatt..

(#59619) Tesztelo.hu válasza #78121280 (#59566) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Értem. Én meg naivan azt hittem, hogy nem kell majd az STB. Miért nem kódolják ki az összes csatornát, hogy végre ne kelljen egy másik távirányítóval vesződni?

(#59620) #78121280 válasza Tesztelo.hu (#59619) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valószínűleg azért nem kódolják ki az egészet,mert ez a project elsősorban az analóg kábel tv előfizetőkre fókuszál,mert az analóg kábel tv a Júniusban kiküldött számlalevél tájékoztató alapján egyes területeken megszüntetésre kerül Augusztus 1 és Október 31.-között, s hogy ne maradjanak adás nélkül,így megnyitották azokat a csatornákat digitális kábel tv-n amik analógon is mennek, és akinek alkalmas DVB-C- vételére a TV, annak csak be kell hangolnia a csatornákat és nézheti,vagy ha régi fajta tv-je van akkor egy darab boxot díjmentesen kap,vagy ha nem akar boxot, vehet modern tévét a Telekomtól vagy ahol akar :DDD Akinek meg IPTV van annak is kódolatlan,így ha mondjuk 3 tv volt a lakásban ,amin csak egy tévén ment az IPTV ,többin meg csak analóg,mert mondjuk nem akart több boxot bérelni,így most a többi tévén is elérhető a digitális tv szolgáltatás ha DVB-C képes a tv,ha meg nem akkor IPTV box bérlés...

[ Szerkesztve ]

(#59621) n@p@lm


n@p@lm
őstag

ma megáll egy régebbi opel személygépjármű a házunk előtt, dudálnak belőle.
nem vártam senkit, nem is nagyon mentem ki.
egyszer csak csörög a vezetékes telefonom.
titkos, nincs bent a telefonkönyvben, családon kívül senki nem tudja, ők meg ki vannak képezve hogy senkinek sem adhatják ki.
na, üsse kő, kimegyek egy szál alsógatyában (baromi meleg a lakás is, 28 fok van bent), mondom miben segíthetek.
hát kiderült hogy a telekomtól van és hogy egy hónap múlva lejár a hűségem hosszabbítanék-e.
mondom neki én meg azt hittem közölni jött a jó hírt hogy húzzák az optikát.
azt mondja hogy igen, húzzák már, idén vezetékeznek, jövő év elején pedig már át is tesznek bennünket rá.
HOPPÁ!
azt mondja hogy xxxx faluban már kötik.
na mondom akkor azért láttam a modul kft kocsiját a fő utcán tegnap előtt.
azt mondja igen.
szóval gyerekek valami tényleg elindulhatott.
a mi falunk (városunk) 5000 fős, kiindulási alapnak nem rossz (fejér megye).
azért a hosszabbítással várok, majd a hónap végén rámozdulok.

(#59622) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#59621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon nem követem a parlamenti történéseket, de ma a rádióban a hírekben hallottam, hogy megint eldöntöttek valamit ma (vagy tegnap?), hogy felgyorsítják a szélessávú internet kiépítését. Persze, hogy ez pontosan mit takar, azt nem tudom, de igen, valami történik, mostanában azért beindultak a fejlesztések.

(#59623) djculture válasza n@p@lm (#59621) üzenetére


djculture
félisten

Telekomosok meg olyanok hogy személyesen felkeresnek ha lejár a hűséged, pláne nem is telekomos furgonnal jönnek hanem egy rozzant opellal. Lehet amugy oké de az ilyen dolgokkal óvatosan, mondom megy a gerilla ügyfélszerzés..

[ Szerkesztve ]

(#59624) wmati válasza djculture (#59623) üzenetére


wmati
addikt

Hozzánk anno gyalog jött egy öltönyös tag hogy ő volna a Telekomos üzlet kötő házról házra ment.

(#59625) djculture válasza wmati (#59624) üzenetére


djculture
félisten

Én már csak akkor hiszek ezeknek ha telekomos kocsival jön vagy igazolja magát hogy tényleg ott dolgozik. Eddig csak háromszor akartak átvágni azzal hogy telekomtól jöttek nagyimnál ugyanez, egyszer a szomszéd rendőr igazoltatta az egyiket persze inviteles volt köze nem volt a telekomhoz. Ha most élő internet szerződéssel aláirsz ugyanarra a vonalra egy másik szolgáltatóval már meg is szívattak. Persze nekünk ugyis gyanus lesz de az idős embereket simán megszívatják. Azért mondom óvatosan az ilyen házhoz megyek üzletkötőkkel! Ha nem lehet azonosítani kérni kell hogy igazolja hogy tényleg ott dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#59626) wmati


wmati
addikt

Ilyeneket méért keel ? Követeli az analóg csatornákat neki minden áron az kell dögöljön meg szomszéd tehene is.

(#59627) dchard válasza wmati (#59626) üzenetére


dchard
veterán

Többek között ezért hagytam ott az egész Telekomos fórumos vakarózást.

Azóta kevesebb az ősz hajszálam :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59628) djculture válasza dchard (#59627) üzenetére


djculture
félisten

Régen jó volt, de manapság mindent szétnyirnak vagy eladják (Origó) ;]

[ Szerkesztve ]

(#59629) wmati válasza dchard (#59627) üzenetére


wmati
addikt

Vannak előnye is bőven ;) , de ilyenek miatt biztosra érzem hogy hamarabb fogok meg őszülni.

(#59630) bul07 válasza djculture (#59625) üzenetére


bul07
nagyúr

Hozzám egy Telekomos szerelő jött egy szakadt kocsival , de mivel volt rendes munkalapja (Név cím és még az azonosító is rajta volt) megengedtem hogy kicserélje a rossz távirányítót :DDD
De én egy olyan rozsdahalmaz kocsit régen láttam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59631) Intruder2k5 válasza bul07 (#59630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nyilván a Telekom se első sorban arról híres, hogy minden egyes alkalmazottjának autót dug a segge alá... :)

(#59632) #65388800 válasza bul07 (#59630) üzenetére


#65388800
törölt tag

Vagy épp szerelték az autóját és ez a tartalék céges autó. :D

[ Szerkesztve ]

(#59633) btz válasza #65388800 (#59632) üzenetére


btz
addikt

Nem mert a tömegközlekedés és a láb a tartalékos :D
Elképzelem a jelenetet mikor ül a villamoson és nézik hogy egy szerszámos dobozt, parabolát és 20 méter feltekert koaxot tart a kezében az emberek pedig furán néznek rá :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59634) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy lakossági tányéros TV csomagom. (Családi csomag)

Szeretném vhogy a raspberry pi2-mön beüzemelni a csomagot tvheadend serverrel.

Azt mondták a pi topikban, h nem valószínű, h menni fog, de azért próbáljam meg. Vegyek egy dvb-c tunert+egy kártyaolvasót.

Szerintetek menni fog?

Illetve még azt mondták, hogyha Cl+os kártyám van azzal már nem fog menni. Honnan tudom meg, h milyen a kártya?

Előre is köszönöm! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#59635) wmati válasza Mr Dini (#59634) üzenetére


wmati
addikt

Ha tányéros tv-d van alapból dvb-s tuner kéne, de nem fog menni sajnos mert kártya és a box össze van párosítva. :( Olyat lehetne maximum szerintem hogy boxbol ki jön a kép az be a málnába, de akkor még a kapcsolgatást meg kell oldanod.

De ha digitális kábel tv-d van semmi gond ki vitelezhető amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#59636) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!

Láttam a Telekom oldalán, hogy Budapest 18. kerülete szerepel a fejlesztések között, de ennél több nincs. Meg lehet tudni ennél "több" részletet is, vagy ez reménytelen?

42LM660S

(#59637) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Ed3 területen lakok iptv-m van családi hd . Jelentettem hibára, hogy sokszor elmegy a hang és csak csatorna váltáskor jön visssza. Kicserélték az stb-t, de ugyan úgy elmegy a hang, csak ritkábban. Felhívtam őket, hogy ha tudnak kezdjenek már valamit, mert ìgy nem valami komfortos. Ma hívott a szerelő, hogy vegyem le a felbontást 720-ra, meg hogy lehet hogy inkompatibilis a tv-m az stb-vel (amit nem tudok elképzelni, mert 5éve mióta előfizető vagyok, nem történt ilyen, csak az utolsó kb. 3-4 hónapban tapasztalom.) Pár perc múlva jött az sms, hogy a hibát elhárították.
Mit tudok ilyenkor tenni szerintetek?

#59638) kabelmania27: Szia. Este ránézek és belinkelem, mert én nem nagyon értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#59638) kabelmania27 válasza Lehiñito (#59637) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem értékeket.

(#59639) Mr Dini válasza wmati (#59635) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az utcánk csak hírből ismeri a kábeltvt meg a coaxot... :(

Egyébként miért van párosítva?

Sajnos a gyári dekóderen csak scart kimenet van, viszont elő van fizetve a HD csatornalista is... :DDD Ezért jó lett volna. Na mind1 kibírom. Köszi a felvilágosítást! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#59640) Teko001 válasza Mr Dini (#59639) üzenetére


Teko001
őstag

Akkor telefonálj be, és kérd meg, hogy cseréljék ki. A HD adókhoz jár HDMI kimenet. A szerelőt meg kérd meg, ha tud Kaonmedia-t adjon.

[ Szerkesztve ]

(#59641) wmati válasza Mr Dini (#59639) üzenetére


wmati
addikt

Hogy csak a t által adott set top boxon lehessen nézni a adást. 1412 felhívását én is javasolom jár neked a hdmi kimenetes box ha hd csatornákért is fizetsz.

(#59642) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre! A 2 éves hűségem (thome) lejárt és úgy variáltuk meg az egészet ,hogy nem hosszabbítottuk meg a szerződést hanem újat kötöttünk a kedvezmények végett (fél évig 3k számla,tablet stb..). Ez ugye azzal jár ,hogy a kis dobozt elviszik és hoznak helyette egy újat. A kérdésem az lenne ,hogy ennek a keszuleknek a dobozára szükséges lesz? Jelszót a wifihez gondolom alapértelmezettre vissza kell állítani?! Van egyébb teendőm?
Köszönöm a válaszokat!

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#59643) wmati válasza mqm (#59642) üzenetére


wmati
addikt

Nem szükséges ezt meg teszik majd a szerelők.

(#59644) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#59622) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez tudod mit jelent? Annyit, hogy, ha mindenhol lesz ~10 Mb már szélessávú az internet :D ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59645) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59644) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anno már 384 Kbps-tól az volt :D

(#59646) mqm válasza wmati (#59643) üzenetére


mqm
senior tag

És a doboz? Valamint a kábelt amit adtak vissza kell szolgáltatni? (őszintén arra sem emlékszem kaptam-e! :D )

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#59647) Mr Dini válasza Teko001 (#59640) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

És @wmati!

Köszi! :R

Akkor marad az üfsz. Hallgathatom fél óráig a nótát... :DDD

Na meg most, h belegondolok azért is jó lett volna a pi, mert akkor nem kéne minden egyes set top boxért + 5000ft-ot fizetni, hanem nézhetném bárhonnan hála a tvheadendnek. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#59648) Barni22


Barni22
tag

Hali!úgy nézem eme csodálatos oldalon[link]hogy szerény kis faluba (Enying)is behúzzák az optikát,már csak az a kérdés hogy FTTH vagyis házig jön a kábel vagy elosztós VDSL1-2-+ és társai lesz?mert ha utóbbi akkor elég ingadozó lesz a net,a pingről nem is beszélve!valaki hallott valamit esetleg?mert a mostani Adsl 20/1 nem ér egy tányér pörköltet itt...

[ Szerkesztve ]

Barni

(#59649) wmati válasza Mr Dini (#59647) üzenetére


wmati
addikt

Az hogy a pi meg kapja a képet kapcsolgatást meg meg oldod valahogy nem járható ? Pl pi böl csinálsz egy távirányítót.

(#59650) DJ. Ru$y válasza Barni22 (#59648) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

FTTH lesz elvileg, de ha VDSL2 lenne, az miért is lenne "ingadozó"? 1 éve használom lassan, a legnagyobb forgalomban lévő xDSL-es csomaggal, és semmi gáz. Ha terheled mind két irányban maximumon, akkor "ingadozik", nem kell maxra hajtani, csak 95%-ra és, akkor nincs gáz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.