Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156351) xigris válasza karl_fischer (#156350) üzenetére


xigris
őstag

Ez ok, csak azt írta a netflix alap jár az előfizetéshez így gondoltam ha arra emelek akkor csak 2k a netflix

(#156352) Oliverda válasza kali (#156348) üzenetére


Oliverda
félisten

Bő nyolc éve egy Ubee Evw3226-tal kezdtem náluk, amit pár évvel később lecseréltek egy Connect Boxra. Mindkettőnél könnyedén állítottam be saját kézzel a bridge módot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156353) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy lehet az,hogy valamelyik nap jött smartboxra egy frissítés és nekünk kettő smartbox van fel is raktam mindkettőre a lenmti tökéletesen működik a fentin meg nem volt vezetékes net és folyton a wifi kapcsolatot írta ki.Most már megpróbáltam modem újraindítást meg factory resetet a smartboxon aztán olvastam a neten egy olyat,hogy cseréljem ki az ethernet kábelt meg is tettem és elkezdett működni.De,hogy lehet az,hogy ami még az iptv-ből maradt kábellel még tegnap működött ma meg ,hogy romlik el a kábel?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#156354) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azert meg kell hagyni, hogy a cirka 30 %os emeléstől kicsit levert a víz.. alapból már emelt árak mellett hosszabbítottam, így lett cirka 13 a 10-ből, de erre most erre meg rajott a cirka 30%..

oszinte leszek naivan azt gondoltam h mar az emelt dijakkal hosszabbitunk, de nem igy lett..

Véleményem szubjektív...

(#156355) Pityu. válasza hackeeeee (#156354) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bárcsak annyi lenne a mi díjunk mint amit te írsz nekünk 15EFt volt és lett belőle tizenhétezer valamennyi.Ez már nagyon a tűrés határon mozog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#156356) hackeeeee válasza Pityu. (#156355) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kerekitve 9900 volt a csomag, ujra kotes utan lett belole cirka 13, most pedig 16.600.. ha nem hosszabbitottam volna akkor cirka 12000 lenne valszeg.

Minden ugyan az, nem valtottam csomagot..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#156357) Lauda válasza hackeeeee (#156356) üzenetére


Lauda
félisten

Abban az újrakötésben mi volt a logika? :)

(#156358) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég kötötték be hozzám az optikát. Kaptam ezt az andoridos tv boxot is. Nyilván kábellel lenne stabilabb, de mennyire használható jól wifivel a box tv nézésre? Jelenleg is így megy de eddig nem volt akadás....
Nem szenvedném ki a falból a régi koaxot ha egy mód van rá. :DD

(#156359) Essejó válasza hackeeeee (#156356) üzenetére


Essejó
veterán

Tisztára megérte hűséget hosszabbítani. Ja nem!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156360) Essejó válasza theboobaq (#156358) üzenetére


Essejó
veterán

Elvileg nem kell kiszenvedni, létezik átalakító koax to lan.
link Már ha elég a 100 Mega amit át tud vinni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156361) Top cat válasza Pityu. (#156355) üzenetére


Top cat
őstag

Az attól függ, mennyi és milyen szolgáltatás van a te előfizetésedben. Valószínűleg a tiedben több van, mint az övében.

15K-ról tizenhétezer valamennyi, az kb 15%. Nekem is annyit emelt a T.

(#156362) Cs1csó válasza theboobaq (#156358) üzenetére


Cs1csó
félisten

Te mondtad, hogy ne vezessék a kábelt vagy ők nem is tervezték, hogy a kiépítik a kábelt a két box-hoz?
(szerintem wifi sávszél/minőség "drága kincs" ezért amit nem fontos inkább nem üzemeltetnék WIFI-ről. Tehát FIX helyen lévő eszközökhöz inkább kábelen vinném a netet.)

(#156363) jani4454 válasza hackeeeee (#156356) üzenetére


jani4454
tag

Miért kell hosszabbítani? Mi az előnyöd belőle, az áremelést kívül...?

(#156364) Pityu. válasza Top cat (#156361) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Több lett volna csak,hogy választottam a bankkártyás fizetést úgy lett olcsóbb

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#156365) theboobaq válasza Cs1csó (#156362) üzenetére


theboobaq
aktív tag

El lett vezetve csak máshol és kiderült, hogy nem jó ott a tv (Költözés….). A falban megy a régi upc-s koax azt meg nem akarom kiszedni.(bár kérdés ha az optika bent van már mi értelme) A régi vezetékes telefon nyomvonalán tudom húzni a falban de akkor körbe kell mennie a lakáson a kábelnek falban ill szabadon. Viszont szerintem akkor marad ez max kábelcsatornával meg szegővel megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#156366) Cs1csó válasza theboobaq (#156365) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rákerestem: plusz költség (neked kellfizetni) és persze mivel a "levegő" a közvetítő közeg, függ a falaktól, az egyéb wifit használó eazközök mennyiségétől, esetleg még a szomszédság is bezavarhat. magyarán semmit sem garantálnak. Lehet ez macerás is: több eazköz egy időben.

A koaxnak semmi értelme annyi előnye hogy az egyik végére ráköik az optikai kábelt és vele együtt áthúzod.

Ha jó az elektromos hálózat és egy fázison van minden akkor elwktromos hálózaton is mehet de nagy fogyasztású gépek bezavarhatnak, és ennek is plusz költsége van részedről..

Eztolvasd végig: [link]

[ Szerkesztve ]

(#156367) Essejó válasza Cs1csó (#156366) üzenetére


Essejó
veterán

Ha elég 💯 Mega, és úgyis ott a koax, akkor link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156368) Cs1csó válasza Essejó (#156367) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt szerintem el kell engedni, a legkisebb csomag is ad már 250Mbit-t.

(#156369) Essejó válasza Cs1csó (#156368) üzenetére


Essejó
veterán

Elvileg van Gigabitet tudó is ebből, csak az árából körbe vezetékezem a lakást 2x is.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156370) hackeeeee válasza Lauda (#156357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eszköz, amúgy semmi.

A tobbet gondolkoztam volna akkor nem lepjuk meg, de mivel laikus voltam igy leptunk. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#156371) sangean


sangean
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg HDD felvevos STB-nk van 118 csatornas IPTV Szuper Családi HD díjcsomaggal. (+Telefon, internet)
Jol latom, hogy most mar nincs ez a HDD STB opcio, hanem android dobozos van csak?
Ez azt jelenti, hogyha most at szeretnek valtani TV M (HD extra)-re, annak erdekeben, hogy hatha csokken a havi dijam, akkor vissza kell adjam a HDD STB-t es el kell kezdjem hasznalni az androidos dobozt?

(#156372) Essejó válasza sangean (#156371) üzenetére


Essejó
veterán

Ha csak az előfizetés olcsósítása miatt van vezetékes telefon, akkor azt le is mondhatod, ma már 2 szolgáltatásra is él a kedvezmény. A felvételi opció ma már felhőbe működik és a jogtulajdonos határozza meg, hogy felveheted-e az adott műsort. Ez csatornánként és műsoronként változó. És igen Android box kell hozzá, de hogy csökkenne-e ettől a havi díjad azt meg nem mondom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156373) blg válasza sangean (#156371) üzenetére


blg
senior tag

nem jelenti azt. van IPTV M csomag is, arra átváltva marad a jelenlegi STB

(#156374) Lauda válasza hackeeeee (#156370) üzenetére


Lauda
félisten

:R ;)

(#156375) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Telekomnál hibajavítást elhúzódása esetén jár bármi féle kompenzáció, ha igen, erről hol találhatok pontos tájékoztatást?

Több mint egy hónapja nem tudok új rendelést vagy akár csomagmódosítást indítani egy korábbi megrendelés törlése miatt, ami valahogy beragadt.

Ráadásul a rendelésnek része volt egy 4k minicsomag is, ami emiatt a "beragadás" miatt nem elérhető a box-okon, ennek ellenére a teljes múlt hónapra ott van a számlában a 4k minicsomag ára... ügyintézők azt mondták hogy fizessem be így a számlát, majd kivizsgálják és később jóváírják azt az időt amíg nem tudtam nézni a megrendelt csomagot, de benne volt a számlában.

Az egész beragadt megrendelés miatt egy "technikai" hibajegyet vettek fel, mert szerintük ez nem szolgáltatás hiba, hanem technikai hiba. Szolgáltatás hibánál alapesetben 72 óra lenne a megoldási határidő, így viszont hogy belső technikai hibaként vették fel, 3 hetet mondtak határidőnek. Ez a 3 hét múlt hét csütörtökön (ápr 11) lejárt, de nem sikerült még kijavítani, minden ügyintéző csak annyit tud mondani, hogy "szakértőknél van a hiba, jelenleg is dolgoznak rajta, nem tudjuk mikorra lesz megoldva". Ilyen elhúzódó esetben jár bármiféle kompenzáció?

Érdemes szerintetek 72 órás szolgáltatás hibajegyet is felvenni rá? Hiszen fizetek egy szolgáltatásért a számlában, ami valójában nem elérhető, ez nekem eléggé szolgáltatás hibának tűnik.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#156376) Kbali válasza tuto558 (#156375) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindenképpen ütném a vasat és jelezném a kötbér igényemet is.

(#156377) OldMike válasza blg (#156373) üzenetére


OldMike
őstag

Lehet azonban még egy szempont is. Nekem is a régi IPTV van, felvevős STB-vel, de akkor a felvételre adtak kedvezményt, ezért nekem az ingyen van. Amennyiben most bármi miatt más csomagot szeretnék (pl. plusz HD csatornák, vagy nagyobb net csomag), akkor elveszik a kedvezményt, és az egyéb változásoktól függetlenül 1100 forinttal máris többe kerülne. Ezért maradok a jelenlegi csomagomnál, amig meg nem szüntetik, ami előbb-utóbb biztosan bekövetkezik.
Egyéb érdekesség: 300/20-as netem van most (tökéletesen megfelelő), ez már nem létezik. Van 250/10-es, ami elég nagy visszalépés, vagy 500/22, ami meg már elég drága. Igaz nem vészesen drágábban már 100/250 is lehetne (itt van ilyen), csak éppen nem tudnám kihasználni.

42LM660S

(#156378) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Ha a koax telekom modememet bridge módba tetetem, akkor mit kell router oldalon a wan beállításoknál állítanom?

Automatikus?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#156379) kabelmania27 válasza kleinguru (#156378) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Automatikusra (dhcp) kell állítani a wan kapcsolatot.

(#156380) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Üdv. Végre mi kis szerény városkánkba is elért a hálózat fejlesztés.
Igaz még nem elérhető, de egész gyorsan haladnak a városban látható szerelők.
Az a kérdésem, hogy ilyenkor megvárják, amíg az egész városban elkészül, vagy bizonyos részeken már hamarabb is elérhető lesz?

Továbbá ha váltok a gyorsabb netes csomagra, akkor ugyebár kapok egy új modemet. Amikor jönnek szerelni, akkor megadhatom, hogy hová kérem a helyezését. Esetleg ezt később én át tudom tenni majd máshová is?
A korábbi bekötésnél hagytak bőven kábelt a padláson, így bármikor át tudtam helyezni (volt is rá alkalom), igaz annak a szerelése nem is volt vészes. De az optikai kábel az már más liga, vagy azért házilag is elvégezhető?
Értem ez alatt, hogy pl. berakatom az egyik szobába, de ha ki akarom tenni a spájzba, akkor a csatlakozót le kellene szedni a kábelről, mert nem fér át a kábelcsatornán és újra vissza.

Bár azért érdekes lesz még ez a csomag váltás is, mert akkor jóval többe fog kerülni a tv és teló csomag is, ezért nem váltottam át az IPTV-t sem másikra, meg akkor új androdos boxot kaptam volna.

(#156381) Cs1csó válasza hegegabi80 (#156380) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az még nem jelent semmit ha egy dobozt feltettek a villanyoszlopra. Van olyan opció, hogy email értesítés kérése amikor már tényleg elérhető.

(#156382) Oliverda válasza Cs1csó (#156381) üzenetére


Oliverda
félisten

Ami baromira nem működik, úgyhogy arra kár alapozni. Érdemes havonta egyszer manuálisan beírni a címet, hogy mit ad rá az oldaluk, bár az sem 100%-os. A napokban majd leírom egy kicsit hosszabban, hogy miért.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156383) Sharkweb


Sharkweb
aktív tag

Stabil mint mindig.

(#156384) Cs1csó válasza Oliverda (#156382) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#156385) Essejó válasza hegegabi80 (#156380) üzenetére


Essejó
veterán

Elméletileg nem vagy köteles az IPTV-t leváltani Androidosrs, csak azért mert Optikád lesz. Bár az ügyfélszolgálat hajlamos azt mondani, hogy az Optikán csak és kizárólag az Androidos szolgáltatés érhető el. De ez nem igaz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156386) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Köszönöm a válaszokat. A többi részére pl. a kábel szerelés stb. esetleg valaki?
Neten néztem nem annyira vészes, csak speckó szerszámok kellenek hozzá.

(#156387) Cs1csó válasza hegegabi80 (#156386) üzenetére


Cs1csó
félisten

Krimpelő fogó kell, kérdezd végig az ismerősöket hátha tud valaki adni. Lehet itt is.

(#156388) Kbali válasza Cs1csó (#156387) üzenetére


Kbali
nagyúr

Optikát nem fogsz krimpelni :) UTP-t esetleg.

(#156389) Cs1csó válasza Kbali (#156388) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD okosba megoldjuk
Azt hittem utp. optikát forrasztják? Gondolom arra is van spéci eszköz.
Szerk.: optikai szálheggesztő néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#156390) Kbali válasza Cs1csó (#156389) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nálam biztosan spéci forrasztóval tette fel a csatlakozót a szaki.

(#156391) Essejó válasza Cs1csó (#156389) üzenetére


Essejó
veterán

Azért létezik optikához is toldó, és heggesztés nélküli csatlakozó is. Bár kérdéses, hogy anyagilag megéri-e akár az Aliról megvenni a spéci kábeltörőt, és a hozzávaló eszközöket kitben, 10+ ezres kiadás, és lehet csak 1-2x használnád.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156392) hegegabi80 válasza Essejó (#156391) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen van heggesztés nélküli gyorscsatlakozó is. Ha esetleg olyannal szerelnék, akkor el lehetne róla távolítani, áthúzni máshová a kábelt és vissza rá. De akkor meg a kábel vége sérülne és lehetne újra blankolni stb.
Mindegy is van még egy kis időm eldönteni hová kerüljön a modem, megpróbálom okosan kitalálni, aztán reméljük a család nem fogja variálni a dolgokat. Mert arra aztán képtelenség felkészülni. Ha most lenne a házfelújítás, tuti másképp csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#156393) tuto558 válasza Kbali (#156376) üzenetére


tuto558
tag

72 órás hibajegyet nyittattam, de le is zárták, mondván, hogy ezzel ők nem tudnak mit kezdeni, amig a technikai hibajegyet nem oldják meg az IT-n :D és keressem az ügyfélszolgálat számlázással kapcsolatos részlegét, hogy ne legyen számlázva a minicsomag havidíja, amíg nem oldják meg...

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#156394) tuto558 válasza Kbali (#156376) üzenetére


tuto558
tag

A chat-es ügyintézőt kérdeztem a kötbérről (hiszen a 3 hetes határidő lejárt ápr 11-én) is, amire azt a tájékoztatást adta, hogy mivel a jelenlegi IT-nál levő hibajegy a Telekom belső rendszereire vonatkozó hiba, ezért arra nem érvényesíthető a kötbér igényem. De arra tud hibát felvenni, hogy aktív a minicsomag, mégsem tudom nézni a csatornákat.

Mondom jó, vegyünk fel hibát, de arra már volt is hibajegy, csak lezárták azzal az indokkal hogy nem tudnak mit kezdeni vele, amíg a belső hibát az IT nem oldja meg.
Erre visszaírta, hogy valóban, ha az IT-nél levő belső hibától függ a megoldása egy 72 órás hibajegynek, akkor mivel ezzel semmit nem tudnak kezdeni, kötelező lezárniuk a hibát, mert erre szerelőt nem küldhetnek ki. :D

Jeleztem, hogy ezt nem érzem korrektnek, mert akkor ez akármeddig húzódhat és semmire nem érvényesíthetek kötbér igényt... Erre válaszként azt kaptam, hogy majd ha a belső hibát az IT elhárítja (ki tudja mikor), panaszlevél keretében kérjek kompenzációt, amit 30 nap alatt kivizsgálnak...

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#156395) Kbali válasza tuto558 (#156394) üzenetére


Kbali
nagyúr

Írd meg most ezekkel előre a panaszlevelet, ne várd meg az ügy lezárását. Kötelesek írásban válaszolni. Kaptam én is ilyen kellemetlenségek miatt jóváírást korábban többször is.

(#156396) the radish


the radish
senior tag

Androidos Tv Go E66 hiba miatt sikertelen lejátszás.
Egyedi, vagy másnál is?

(#156397) BIT_ válasza the radish (#156396) üzenetére


BIT_
tag

Nálam is rossz. Se telefonon sem PC-n nem működik. Asszem ma redtube lesz a műsor este :D

(#156398) the radish válasza BIT_ (#156397) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi.

(#156399) Sharkweb


Sharkweb
aktív tag

Mai napon SDMC boxra érkezett frissítés, android tv verzió 12-re frissült valamint megjelent a netflix app is. Mintha egy kicsit gyorsabban is indulna a box.

(#156400) Matrox1995 válasza Matrox1995 (#150131) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Új Sagemcom 5670 V2 Firmware:
Software Version: SGFm100286
GUI Version: 1.111.11

Látszólagos módosítás: WAN menüpontnál nem állíthatóvá tettek egy-két szürke "választható" opciót. (pl Connection Trigger, 2.5G Port Mode)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.