Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106801) TeeJay válasza lszlogal (#106783) üzenetére


TeeJay
félisten

Telekom FTTH-t láttam Budapest 3. kerület harsánylejtő/csúcshegy részen
frissen kiépített föld alatti megoldás volt aknával
rokon háza előtt volt egy gerinc kábel és lent volt egy 8-as osztó amire elsőként őt kötötték be

szóval ebből kiindulva lesz ott 64-es osztás is lazán és nem úgy tűnt hogy igény esetén két szálat és ezzel 2portot is használnak
szóval ha valaki rendel két 1/1gigás netet még akkor is vélhetően ugyanazon a porton lesz mindkét előfizetésével
így fogalmazzunk úgy hogy jó esetben egyidőben 2/1,25gigabitet tud max használni viszont akkor már másoknak nem igen jut feltöltés
így ha a környéken használják is a netet az emberek akkor még 1,25gigabit vissza irány sem lesz meg

így parasztvakítás adni ilyen csomagot :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106802) lszlogal válasza TeeJay (#106801) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ezt magyaráztam az előző hozzászólásaimban. 10 emberből egy torrentezik. Nagy az overselling. Több tartalékot kellene hagyni. 10GPON-nál már érthető lenne, de ott is csak 2,4G a feltöltés. De feltölteni nem sokan töltenek fel, max seedelnek, azzal nem hiszem hogy lesz probléma. Amúgy is az 1G-s feltöltést a lakossági piacon teljesen feleslegesnek tartom, hacsak nem servert futtatsz. Látom utána néztél a dolgoknak :)

Ismerősöm a DIGI-nél valami optikai hálózat tervező és kivitelező mérnök, 128-as osztást csinálnak. Csúcsidőben gyakran 100%-on pörögnek az OLT portok.

Van egy helyi szolgáltatója is nálunk, itt 64-es osztásokat csinál, és max 350/100Mbps a legnagyobb csomag nála. Annál nagyobbat max magának állított be. Akkor fog adni 1000/500-at, ha 10GPON-ra fejlesztett. Addig azt mondta, hogy felejtős. És annál nagyobb sávszélességről ne is álmodjak, mert ezt stabilan akarja tartani. Ebből is látszik, hogy nem az olcsó kivitelezésre és a profitra megy, hanem arra, hogy stabilan menjen a kínált sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#106803) viktorhu válasza lszlogal (#106802) üzenetére


viktorhu
veterán

Abból indulnak ki gondolom, hogy a többség messze nem használja ki a sávszélességet. Nekem most 250 a lefelé irány, és éppen ezt a hozzászólást gépelem, valószínűleg nincs semmilyen érdemi forgalom ebben a pillanatban.

Régen 100-as csomagnál is volt olyan, hogy két telefonon ment a youtube, egy harmadikon whatsapp hívás, én meg közben elkezdtem letölteni valamit torrenten (pár perc), semmi gond nem volt. Viszont ez hazárdjáték, és gyorsan növekszik a sávszélesség-használat. Főleg a digi "bátor", hogy mindenkinek gigabitet ad, de valószínűleg senkinek sem kellene adni a mostani felállással.

(#106804) lszlogal válasza viktorhu (#106803) üzenetére


lszlogal
senior tag

Teljes mértékben egyet kell értsek veled. Egy torrent nyolván nem fog jönni gigabittel, mert egyszerűen nincs annyi seeder / leecher. Én a 300-ast sem tudom kihasználni a torrentel, max 200-al jön. De hidd el van néhány egyén, aki egyszerre 6 dolgot tölt le :) Steamről is tudsz gigabittel tölteni (feltéve ha a HDD-d tud annyival írni).

128 MB-ot szedsz le másodpercenként, ami percenként 7860MB, óránként 46800MB, 24 óra alatt pedig 11059200MB, ami több mint egy TB. Ha ténylegesen ki akarod használni, akkor kellenek több száz terás storage serverek :)))

[ Szerkesztve ]

(#106805) #42556672 válasza TeeJay (#106801) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ürömön, az eddigi infók alapján, 32-es osztás van.

17dB környékén 32-es osztás van 20dB környékén 64-es. Nézd meg az ONT-ban és kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#106806) poli27 válasza kircsike (#106784) üzenetére


poli27
veterán

Olyankor szokták ezt kérni, amikor tartozás volt régebben a címen, de ezt 3 hónap múlva jóvá írják a számlákból !

(#106807) lszlogal válasza lszlogal (#106804) üzenetére


lszlogal
senior tag

Bocs. 11TB, elírtam.

[ Szerkesztve ]

(#106808) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki hogy a településünkön jövő év elején lesz a telekomnak optikai kábel bővítése. Szerintetek elő tudok jegyeztetni a telekomnál tv és internet igényt ha kiépitik a hálózatot? Jelen helyzetben nem tudnak a mostani hálózaton internetet és tv-t adni. Magenta 1-ben szeretném mindezt megkötni.

(#106809) DJ. Ru$y válasza Misi1980 (#106808) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majd, ha kiépítik már, addig biztosan nem, mert az ügyfélszolgálat úgy sem tud vele mit kezdeni, amíg nem látja a címeden.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106810) lszlogal válasza Misi1980 (#106808) üzenetére


lszlogal
senior tag

Na ez jókérdés. Szerintem nem, mert ki tudja mikorra engedélyeztetik a hálózatot. Ha köthető, akkor fogsz róla e-mail, ill. postai értesítést kapni, üzletkötők is fognak járkálni. Plakátok is lesznek kint. Nálunk mikor bejött a 250-es csomag, akkor molínók voltak kifeszítve, hogy "elérhető a Telekomnak az extragyors internete".

[ Szerkesztve ]

(#106811) Misi1980 válasza lszlogal (#106810) üzenetére


Misi1980
senior tag

Már most hírdetik az üzletkötők hogy ha valaki akar köttetni az optikára valamit akkor jelenkezzen nála.

(#106812) lszlogal válasza Misi1980 (#106811) üzenetére


lszlogal
senior tag

Akkor hívd fel az üzletkötőt, és érdeklődj nála, hogy most mi van :)

[ Szerkesztve ]

(#106813) Renwick


Renwick
őstag

Van már itt valakinek tapasztalat a gigabites HFC-hez adott D3.1-es HGW-kkel kapcsolatban? Miket visznek most ki a szerelők? Kaonmedia, vagy Sagemcom? A D3.1-es Sagemcom ugyanolyan hulladék, mind a D3-as? :D

I see you blaming each other -- And I love you still

(#106814) lszlogal válasza Renwick (#106813) üzenetére


lszlogal
senior tag

Sagemcom F@st 3890 V3. Már volt téma, van már néhány embernek ilyen modeme.

(#106815) #78121280 válasza Renwick (#106813) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kaon nincs, mert még reszelni kell ezt azt rajta.

(#106816) viktorhu válasza #78121280 (#106795) üzenetére


viktorhu
veterán

Az osztó jó, a digis koaxot viszont tényleg eldugták, szerintem direktben a lemenő kábelburkolat alól jön be, szóval azt nem piszkálom.

A dobozra egyedül én vagyok rákötve :) Minden szinten külön van?

Mellette a rá jellemző avantgárd szerelési stílusáról felismerhető konkurencia optikája, de nem arról szolgáltatnak, hanem fttb-ről.

(#106817) #78121280 válasza viktorhu (#106816) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát nálunk 1 nagy doboz van, benne 2 TAP és abba csatlakozik be az összes T-s előfizető, mellette meg egy Comtech koax ház erősítő. :) Jah nálunk is vannak ilyen Digis dobozok amiket így raktak fel, amibe én vagyok becsatlakozva az szerencsére szépen fel van fúrva a falra. ;]

(#106818) viktorhu válasza viktorhu (#106816) üzenetére


viktorhu
veterán

A vakus fotón látom is a megoldást, de hogy ezzel az infóval mit kezdek a backup tévémegoldás érdekében, az már itt tényleg off topic :) Köszi mindenkinek a tippeket!

Szerk:

@Roli27: "Hát nálunk 1 nagy doboz van, benne 2 TAP és abba csatlakozik be az összes T-s előfizető, mellette meg egy Comtech koax ház erősítő."

Ez mit jelent? Lehet, hogy nemcsak az emeleten, hanem az egész házban én vagyok az egyetlen előfizető, és mindenki más digis?

[ Szerkesztve ]

(#106819) tuto558 válasza Huroq (#106728) üzenetére


tuto558
tag

Ma chaten beszéltem az egyik ügyintézővel és kiderült, hogy szept végéig még várnom kell, mert a vezetékes telefon szolgáltatáson még szept 28-ig hűség van. A TV-n és interneten már nincs hűség, így a megrendelést úgy adtam le hétfőn Magenta1-es csomagra, hogy 1 új mobil előfizetés + a TV marad és internet (500 -> 1000) - a vezetékes telefon meg le lesz mondva 28-a utána. Ma az ügyintéző azt írta, hogy a sim kártya már a héten átvehető lesz, viszont az internet csomag váltás csak 28-a után leheséges, a vezetékes telefon hűség miatt (erről nem tájékoztattak hétfőn a telefonos megrendelés során), valamint erre a hónapra a mobil előfizetésre is teljes árat kell fizetnem, a Magenta1 is csak szept 28 után fog életbe lépni.

Szerk.:
Ezen kívül a chat-es ügyintéző azt is leírta, hogy még nem tudják megmondani, hogy szerelő fogja majd kihozni az új HGW-t, vagy futárral küldik majd. Elmondása szerint ilyen-olyan ismerőse is van, attól függ, hogy előtte milyen csomagja volt az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#106820) TeeJay válasza lszlogal (#106804) üzenetére


TeeJay
félisten

ma a gigás torrentezés már nem nagy cucc, sima ügy ha SSD-d van meg normális HWNAT-os routered
szóval ebből azért ne indulj ki
meg nem is a lefelé iránnyal van a gond, azt nem lehet éjjel nappal kitekerni mert nincs mit letölteni
meg senkinek sincs végtelen tárhelye

a vissza irány a kényes pont mindig hiszen seedelni lehet 24/7-ben közel maxon ha mindig van elég torrented :K na ott fog elfogyni a kraft 1/1gigabitnél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106821) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106820) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor fogják eszköz sorszám alapján nézni a forgalmat és az ÁSZF megfelelő részére hivatkozva vagy szerződést bontanak, vagy korlátozzák az EFI feltöltését. Elég, ha 2-3 ember folyamatosan feltölt egy panelban...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106822) TeeJay válasza DJ. Ru$y (#106821) üzenetére


TeeJay
félisten

Telekom így csinálja? Akkor minek is adnak 1/1 gigabitet? Ja ha a kedves előfizető használni fogja akkor már mindjárt nem tetszik a szolgáltatónak?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106823) Pubszon válasza TeeJay (#106822) üzenetére


Pubszon
veterán

Extrém használatról van szó.
Jó dolog a gigabit, mert mondjuk én míg feltöltök youtubera egy játékfelvételt, több óra is lehet (7Mbps UL).
Gigabiten pedig pár perc.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106824) kory24 válasza TeeJay (#106820) üzenetére


kory24
őstag

Nem mindenkit érdekel a torrent oldalon a helyezés.....

Van egy maréknyi ember, aki versengzik kinek nagyobb a.... :D
(Letölteni csak azért minden xxx hd meg új nagy cucc hogy nőjön az arány..)

De többség csak letölti és seed-eli amíg muszály vagy amíg meg nem nézi aztán DELETE

(#106825) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106822) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ÁSZF-ből idéznék.

"A Szolgáltató az előfizetői szolgáltatást az Előfizető előzetes vagy egyidejű értesítése mellett az alábbi esetekben korlátozhatja, vagy csökkentheti annak minőségi vagy más jellemzőit:
....
amennyiben az Előfizető akadályozza vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését"

És elmondom neked, hogy nem csak a Telekom ÁSZF-jében van erre kitétel. Amennyiben te bedöntöd egy fél lépcsőház elérését azzal, hogy fullon feltöltesz, azzal a rendeltetésszerű működést akadályozod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106826) TeeJay válasza DJ. Ru$y (#106825) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor mennyire lehet használni?
A garantált minimumot azért engedi még a szolgáltató?
300/75 megabit napi 810GB felfelé az még belefér?
Sok torrentes ennek ötszörösést eléri mégsem lettek korlátozva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106827) mlinus válasza lszlogal (#106802) üzenetére


mlinus
őstag

350mbit azért elég karcsú szerintem még 64-es osztásban is. Az emberek többségét úgy gondolom nem igazán érdekli már ilyen nagy sebességek mellett ha csúcsidőben leesik valamennyit a sebesség. 500 mbit még bőven beleférne, jobban néz ki papíron sokkal.

Fel irányba viszont adom, szerintem is elég hiba volt az 1 gigás feltöltés a telekomtól, seedelni sajnos végtelenűl lehet, és ha kifog az ember egy területet ahol torrenthuszárok 24/7 nyomják, akkor elég frusztráló helyzet alakulhat ki...

(#106828) TeeJay válasza mlinus (#106827) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem nem akar a Telekom olyan negatív reklámot mint amivel mai napig sokan nem mernek UPC-re váltani mert ugye havi 300GB azóta is benne van az emberek fejében...
Évekig nem felejtik el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106829) DBob válasza TeeJay (#106826) üzenetére


DBob
őstag

Te amikor az ISP-vel szerződést kötsz, akkor sávszélességre kötsz szerződést (pl. 1/1 Gbit/s), és nem adatforgalomra (300/300 Tbyte/hónap).

Első azt jelenti, neked igen nagy valószínűséggel, a felkínált sávszélesség rendelkezésedre áll és kihasználható.
Utóbbi azt, te maximum sebességgel duplex kihasználod a rendelkezésre álló sávszélességet 24/7.

A szolgáltató overbookolja a sávszélességet magánszeméllyel kötött szerződések esetében. Uplink kialakításánál a garantált sávszélesség játszik szerepet.

(#106830) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok!
Ma telefonált az üzletkötő a Telekomtól,hogy ezt a csomagot kivezetik ami nekem van.Most arra lennék kíváncsi,hogy muszáj új csomagot kötnöm vagy maradhat ez is csak be akarnak húzni?
Mostani:
Internet 120/10
IPTV Családi HD azt hiszem ez a neve.

Mert én nem szeretnék váltani mivel itt csak a 150/5 ös net van (koax),de ez nekem nem kell.Az iptv meg nem nagyon nézzük,és nem szeretnék váltani szuper családira.

(#106831) Janusz001 válasza e90lci (#106830) üzenetére


Janusz001
őstag

Semmi nem muszáj, maradhatsz a régiben változatlan feltételekkel.

(#106832) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106826) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem érted, nem a mennyiség a lényeg... Hanem a kihasználtság, amit DBob is írt. Én is elforgalmazok terra feletti kombinált le/fel töltést havonta, mert dolgozom nagy méretű fájlokkal, amiket cloudból töltök le és vissza (xDSL-en) és sosem volt belőle bajom, de itt ugye az én vonalam nincs konkrétan hatással a többire, csak közvetve. Optikánál közvetlen hatás van, hiszem, ha 0-24 megy a giga upload és ne adj Isten van még 1-2 gigás csomag, aki ráenged valamit felfelé, akkor ott borul a mutatvány.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106833) DJ. Ru$y válasza e90lci (#106830) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell váltanod, ha lejár a hűséged, abban az esetben sem változhat sem a havidíjad, sem a csomagod.

Némely üzletkötő elég félreérthetően tud fogalmazni (akár direkt is).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106834) e90lci válasza Janusz001 (#106831) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi a választ neked is és DJ. Ru$y nak is.Akkor nem váltok. :R :C

(#106835) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv!
A optikához melyik routert adják? Van a fehér színű huawei meg a másiknak nem tudom a nevét az fekete!

A IPTV-hez meg azt a . TTI STB-3112 CDA IPTV vagy a Cisco Cis2001 ezt?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#106836) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#106825) üzenetére


lszlogal
senior tag

"amennyiben az Előfizető akadályozza vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését"

a Telekom veszélyezteti a saját megfelelő működését azzal, hogy gigabites csomagokat ad GPON-on :))

Így sem tudnak garantálni semmit.. Ha van egy 64-es osztás, kettessével folyamatosan torrenteznek, akkor döglött a hálózat.. És még van rajtuk kívül 62 EFI..

Tudtommal 32-es osztások vannak, ezt egy telekomos fejes mondta ismerősnek. Bár ezt sosem lehet tudni. Ahogy sikerül. Gondolom.

(#106837) viktorhu válasza TeeJay (#106826) üzenetére


viktorhu
veterán

Amíg nincs gond, nem fognak piszkálni. A sávszélesség x idő számolgatás teljesen tévút, arra való a sávszélesség, hogy ha épp kell valami, gyorsan lejöjjön, aztán használhassa más is. De tényleg nem fog senki bántani a torrentezésért, amíg nem okoz komoly hálózati problémát, gyakori reklamációkat. Elég lenne néhány hardcore torrentező egy szegmensre, és a garantált sávszélesség sem maradna meg, de jellemzően nincsenek annyian, a legtöbb felhasználó nem is tudja, hogy mi az.

(#106838) axton


axton
tag

Már bocs, de hozzászólok. Hány éve van már a telekomnál gigabites csomag optikán? 3? 4?

És szerintem elég sok ember használja is, főleg itt. Mégis nekem úgy tűnik hogy nagyrészt nagyon stabil és jól működő szolgáltatás.

Jól van belőve a hálózat. Az emberek többsége amúgy nem hogy nem torrentezik de valószínűleg az alacsonyabb sebességű, 150-300mbites csomagokra fizet elő. A torrentesek nagyrésze sem azért torrentezik mert olyan marha jól áll anyagilag :DDD

(#106839) TeeJay válasza DJ. Ru$y (#106832) üzenetére


TeeJay
félisten

nem borul a mutatvány csak olyankor bejön a kettes szabály hogy garantált minimum megvan és kész
1/1gigabites csomaggal vágod hogy már két user is borítja a dolgokat
1,25gbit van visszafelé 32 vagy 64userre mikor mennyi van
ha már 3-an töltenek egyidőben csak 400megabit jut rájuk és akkor bejön az hogy garantált minimum még mindig megvan

akkor lenne gebasz ha garantált minimumot se tudja adni a Telekom de akkor minek úgy építette ki a hálózatát
ehhez amúgy 75megabit minimummal számolva kellene 16 user aki egyidőben masszívan akar feltölteni
kb. sosem fog ez összejönni de benne van a pakliban hogy adott körben 2-3-4 komoly torrentes le tudja fogni
a komplett vissza irányt

csak azért írtam mert nekem DIGI van de ismerek olyat akinek 1/1gigabit van és most akar még egy előfizetést 1/1gigabitre ugyanarra a címre
de mondtam neki hogy 99% hogy azonos portra lenne kötve neki így két torrentes géppel egyidőben nem lesz 2/2gigabit hanem jó esetben 2/1,25-öt tud elérni de akkor kimaxolja a portot visszafelé azt meg nem hiszem hogy jó szemmel néznék már
szóval engedi a T hogy két 1/1gigás netet is rendelj de minek :U aztán meg jön az ÁSZF mutogatás hogy sokat használod... akkor minek adott 1/1gigát :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106840) DJ. Ru$y válasza zolokas (#106835) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sagemcom F@ST 5655v2 DTAG a "másik fekete". A "fehér Huawei", csak a legkisebb csomaghoz kerül kihelyezésre, ha egyáltalán van az alvállalkozónál, minden más esetben a Sagemcom kerül az előfizetőhöz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106841) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106839) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rendelje meg nyugodtan, csak ne lepődjön meg, ha mind a kettőt belövik korlátozásba. Mondd neki, hogy nem másnál fogják keresni először a probléma forrását, hanem biztosan ott, ahol 2*1 Gb/s van bekötve egy címre.

Szerintem eléggé ki lett tárgyalva ez a téma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106842) zolokas válasza DJ. Ru$y (#106840) üzenetére


zolokas
aktív tag

Sagemcom F@ST 5655v2 DTAG Ennak meg nincs antennája? milyen a wifi erőssége? 5 10 méter? Ha gyenge a wifi része hozzá kell kötnöm egy routert ami visz messzebbre is!

És a IPTV? 2-ből melyiket adják?

Jövő héten kötik be! A optika remélem vékonyabb? Elfér a koax mellett elvezetve!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#106843) DJ. Ru$y válasza zolokas (#106842) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van antennája, belső antennája. Nagyon sok mindentől függ a wifi erőssége, falak vastagsága, milyensége stb. Majd gyakorlatban kiderül, senki nem fogja neked megmondani vakon...

Amelyik van az alvállalkozónál, majd jövő héten kiderül. Miért fontos, hogy milyen kerül ki? A rendszer ugyanaz mindegyiken.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106844) zolokas válasza DJ. Ru$y (#106843) üzenetére


zolokas
aktív tag

Jó majd kiderül!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#106845) CobraKai


CobraKai
csendes tag

Sziasztok!

Elszállt az otthoni internet, kb. 2 hete.
Sajnos érdemi információt nem kapni az ügyfél szolgálaton (72 óra, kötbér, sajnálom, majd....), de lassan megtelik a pipellő.
Van tapasztalat, hogy mennyi egy átlag javítási idő a T-Home-nál?

(#106846) lszlogal válasza CobraKai (#106845) üzenetére


lszlogal
senior tag

Azonnal jelentetted mikor elszállt? Ha igen akkor gondolom csinálják, nem akarnak sokat fizetni.. Átlagosan 72 óra, de lehet olyan probléma is, amikor az egész településen / városészen elszáll, és hetekig tart javítani.. Ezt a pénzt nyilván visszakapod.. Milyen technológián vagy?

Nagyon extrém helyzetekben elég egy villámcsapás a központ mellé.. Az ellen nincs védelem..

[ Szerkesztve ]

(#106847) anadroid válasza lszlogal (#106846) üzenetére


anadroid
senior tag

72 órán túl nyolcszoros kötbért kell fizetniük.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#106848) DJ. Ru$y válasza CobraKai (#106845) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

(Telekomnál nem T-Homenál)

Törekednek a minél gyorsabb hibaelhárításra, mert ahogy említették is már 72 óra nyitott hibajegy után ketyeg a kötbér, ami nem kevés. Biztosan van nyitva hibajegy és nem zárták le? Csodálkoznék, ha 2 hét alatt nem sikerülne nekik megoldani. (A 72 óra miatt az egyes hibák elhárításának a célideje nyilván 3 napon belüli.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106849) lszlogal válasza anadroid (#106847) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ez komoly? Egyszer volt 5 napos kiesésem, vissza is kaptam 3.000 ft-ot. Akkor ezért.

(#106850) CobraKai válasza DJ. Ru$y (#106848) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Persze jelentettem azonnal, már kétszer újranyitottam a munkajegyet, mert mindig lezárták.
Nem csak nálam van gond, nagyobb a probléma.
Nyilván nem a herevakarással megy el az idő, de ennyi idő után szerintem nem egy nagy elvárás, hogy a hiba okát megmondják, és megbecsüljék a kb. javítási időt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.