Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106601) lszlogal válasza Pubszon (#106600) üzenetére


lszlogal
senior tag

A 1414 szerint sem elérhető 300-nál nagyobb sávszél sajnos

[ Szerkesztve ]

(#106602) simpley válasza DJ. Ru$y (#106597) üzenetére


simpley
őstag

De lesz WIFI is, igaz?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#106603) Pubszon válasza lszlogal (#106601) üzenetére


Pubszon
veterán

Úgy már más, de azért légy résen és folyamatosan érdeklődj.
Mint említettem, 2 hete kész az optika, az alvállalkozó is mondta hogy át is adták még a múlt hónapba. Ha nem érdeklődök, ki tudja mikor frissül az oldal...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106604) lszlogal válasza Pubszon (#106603) üzenetére


lszlogal
senior tag

Múlthónapban írtam nekik ezzel kapcsolatban egy korrekt kis levélkét, 17.-éig van idejük válaszolni :D Minden héten felhívom őket.

(#106605) IP1954 válasza Pubszon (#106603) üzenetére


IP1954
aktív tag

A kiépítés után engedélyeket kell beszerezni.
Elmulasztásáért súlyos büntetés jár.
Nálunk 3 hónapnál egy kicsivel több telt el a megrendelhetőségig.
Olyan hely is van, ahol ez lényegesen hosszabb.
A megrendelést követő napon jöttek kötni.

(#106606) Pubszon válasza IP1954 (#106605) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt értem, de ennek semmi köze ahhoz, hogy a belső rendszerben szerepel mint rendelhető, sőt rendelhető is, de a felhasználói online felület meg még csak az xDSL szolgáltatást mutatja.
Értem amit mondasz és jogos is, de itt nem az volt a gond.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106607) DJ. Ru$y válasza simpley (#106602) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106608) anadroid válasza DJ. Ru$y (#106598) üzenetére


anadroid
senior tag

Flipnél 1 éve ugyanaz. Az is Telekom.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#106609) kalanchoe válasza simpley (#106602) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Minden ONT/HGW tud WiFi-t szorni, persze nem a legjobb szinten, de atlag felhasznaloknak boven eleg szvsz.

(#106610) Pubszon válasza anadroid (#106608) üzenetére


Pubszon
veterán

Min szolgáltatják a netet? Optika?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106611) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

A TVGO szolgáltatás másoknál sem elérhető? Próbálok bejelentkezni, de csak a karika forog már vagy 5 perce, de semmi nem történik... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#106612) kalanchoe válasza Darkness (#106611) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nálam nincs gond. (Android, régebbi verzió)
Új verzión is megy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#106613) DJ. Ru$y válasza Pubszon (#106610) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Optikán nem fix az IP, ahogy xDSL-en sem, szóval koax lesz nála. Optikára és xDSL-re kell a DDNS. Koaxra sem árt, de ott nem nagyon szokott változni az IP. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106614) Beniii06 válasza Pubszon (#106596) üzenetére


Beniii06
őstag

Optikán 168 óránként bontja a PPPoE kapcsolatot a központ, de szokott lenni néha ONT központi restart/frissítés is hajnali órákban(ezt is úgy veszem észre a logokon kívül, hogy a telefon állapotát jelző led pirosan világít és a webfig-ben not registered-et ír :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#106615) Túzok22 válasza DJ. Ru$y (#106613) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szükséges ez a DDNS? Nekem is Telekom optika van. Miben lesz jobb a DDNS-el?

Beniii06 Szerintem ez hülyeség nálam ilyen nem szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#106616) anadroid válasza Pubszon (#106610) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen. Kezdettől van, akkor meg csak optikán adták.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#106617) Pubszon válasza DJ. Ru$y (#106613) üzenetére


Pubszon
veterán

DJ. Ru$y & Beniii06
Lényegében nem gond ha változik, csak azért ne óránkként változzon.
Van a NAS-nak és a routernek is külön DDNS-e, de jelenleg felesleges, mert gyakorlatilag fix IP-t kapok, de így is frissíti a Synology óránkként.

Túzok22: Ha van olyan eszközöd (NAS, IP kamera, router, PC, HTPC, stb.) amit szeretnél kívülről elérni, akkor mindenképp ajánlott.

anadroid: Optikai net és nem változik az IP?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106618) Beniii06 válasza Túzok22 (#106615) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor még nem ismered az összes Sagem ONT bugot: nálam ritkán jelentkezik a "hiba", eleinte nem is volt telefon készülék kötve rá, azután lett egy régebbi pana dect rákötve és most nem tudom, hogy azt nem szereti, de nálam kb. 2-3 hetente jelentkezik a dolog, engem nem zavar a "hiba", mert egy kézi restart megoldja, de akkor is ennek nem így kellene működnie. Arról nem is beszélve, hogy a routed/bridged funkció sem működik + nálam olyan is volt, hogy az összes led elaludt,csak a power ledje világított és mégis volt net minden normálisan működött.

Itt a fórumon volt már wlan ledobálástól kezdve nem lehet rácsatlakozni, lan forgalomtól elhasalt stb., várd ki a végét nálad is lesz valami. :DD

"Got any other secret weapons?"

(#106619) anadroid válasza Pubszon (#106617) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem. Akkor sem, ha áramtalanítok pár percre.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#106620) Beniii06 válasza Pubszon (#106617) üzenetére


Beniii06
őstag

Ilyen, hogy óránként változzon biztosan nem lesz, a 168 óra a biztos, a hajnali frissítés vagy legalábbis központi reboot is kb. 2-3 hetente várható, de van hogy 1-2 hónapig nincs is, változó.

Azért a HFC-s netnek is megvan az előnye ingyenes "fix" IP cím formájában, mint tudjuk ;) , de ennek hiánya bőven kárpótol a sebességben/válaszidőben/árban és ugyanúgy kérhető nyilvános IP cím itt is, mint máshol. :U

"Got any other secret weapons?"

(#106621) Pubszon válasza Beniii06 (#106620) üzenetére


Pubszon
veterán

Így van, de nem gond a dinamikus IP, viszont a publikus kulcsfontosságú.
Még kb 2 hónapig albérletbe vagyok, erősen gondolkozom azon, hogy megkössem a Magenta 1 csomagot.
Még ha költözéskor fizetnem kell pár ezer ft-ot, akkor is megéri...
Jelenleg a legnagyobb bajom a feltöltési sebesség (7Mbps)... :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#106622) lszlogal válasza Beniii06 (#106620) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az sem statikus IP cím, néhány havonta és modemcserekor változik :) Legjobb tudomásom szerint statikusat csak üzleti előfizetők kérhetnek

[ Szerkesztve ]

(#106623) Beniii06 válasza lszlogal (#106622) üzenetére


Beniii06
őstag

Leheta Telekomnál így van, de mi más szolgáltatóra értettük a HFC-s részt, csak nem akartam/akartunk nevesíteni és a "fix ip" direkt volt így írva. :)
Korábban, ha fix ip-t kértél fizetni kellett érte keményen lakossági előfizetőként, viszont HFC-s területen meg tudják azt oldani szolgáltatói részen(ha akarják), hogy ha nyilvános IP címet kérsz, akkor ugyanazt az ip-t kapd meg hiába DHCP-n kapod az IP-t a szolgáltatótól(a lease-t MAC címhez kötik), ergó így volt "fix ip"-m nekem is éveken keresztül ingyen "máshol".

"Got any other secret weapons?"

(#106624) Túzok22 válasza Pubszon (#106617) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Értem amit leírtál. :)

Beniii06 nekem Sagemcom f@st 5655v2-m van meg mindenkinek itt Bagon. Én eddig nem tapasztaltam még ilyeneket, remélem nem is fogok, eddig tökéletesen működik és a ledekkel sincs semmi gond, nem dobál le, nem szakadozik, semmi baja.

(#106625) Beniii06 válasza Túzok22 (#106624) üzenetére


Beniii06
őstag

+ Ezt a pendrive nem felismerős bugot le is hagytam. Örülj neki amíg nem tapasztalsz ilyeneket.

"Got any other secret weapons?"

(#106626) Túzok22 válasza Beniii06 (#106625) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Én ilyenről még a büdös életben nem hallottam, remélem nálam ez sem fog megtörténni.

(#106627) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Szeretném minden csomagomat 2019-esre váltani a 305 kedvezményért.

Azonban ahogy nézem lehetséges, hogy a Net S Plusz nem tartozik bele?
Nálunk sajnos más net csomag nem elérhető :(

(#106628) enginev3.0 válasza kory24 (#106627) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi az a 305 kedvezmény?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106629) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#106628) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

30%, csak lemaradt a shift...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106630) DJ. Ru$y válasza kory24 (#106627) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ügyfélszolgálatot felhívod és megkéred, hogy rakja össze a címedre a csomagot, szerintem, ha a telefont átváltod meg a netet is, akkor megkapod a kedvezményt, de ebben csak az ügyfélszolgálat fog pontosat mondani MT alapján.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106631) lasimon válasza Darkness (#106611) üzenetére


lasimon
csendes tag

Üdv. Engem sem enged belépni. Ügyfélszolgálat sem tudott segíteni! :W

(#106632) Roland-87 válasza lszlogal (#106599) üzenetére


Roland-87
aktív tag

A napokban majd megpróbálkozok én is a megrendeléssel és akkor kiderül hogy a Kalászos területeken van-e 3.1 vagy nincs. Amúgy nekem is 500-as van és instabilitást nem tapasztalok, a sebesség valóban gyakran nincs meg főleg napközben délután illetve este felé, de azért 300 alá ritkán esik be, bár az utóbbi hetekben ez a sebesség ingadozás sokat javult, alig mérek 450 alatti értéket, ez már a jele lehet annak is hogy elérhető a gigabit, majd kiderül. Kíváncsi leszek.

(#106633) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv!
Telekom WiFi Extra Duót használ valaki?
Most hosszabbítással pici pénzért elhozhatom, kétszintes téglalakásban lenne beüzemelve, gyakorlati tapasztalatok érdekelnének. Jelenleg a Telekomos modem szórja a jelet a felső szinten, az alsó szint távolabbi részén már 5G az nincs, a 4G is akadozik, ettől csak jobb lenne a két routeres megoldás. (gondolom én 🤔).
A beüzemelés mennyire bonyolult?
Köszönöm.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#106634) lszlogal válasza vizslakutya (#106633) üzenetére


lszlogal
senior tag

Használ. Az egyes számú mesh a modemre rádug, a kettes számú a konnektorba bedug. Mindkét eszközön a WPS gomb egyszerre megnyom, és párosodnak. A második eszközt elhelyezed a földszinten, de nem fog működni garantáltan. Nálunk betonfödém van, és a második meshnek is le kellett húznom egy UTP-t, ami szórja a jelet a többinek. Összesen 5db-ot használok belőlük, mert salakblokk építésű a ház, és nagyon jól szigetel. A mobilappjával is lehet őket kezelni, véleményem szerint stabil kis cucc. Nekem Strong eszközeim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#106635) lszlogal válasza vizslakutya (#106633) üzenetére


lszlogal
senior tag

AirTies és Strong használati utasítás. Gyrerekjáték a beüzemelésük. Nekem április óta Strong van, és bevált.

[ Szerkesztve ]

(#106636) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ismert jelenség-e Sagemcom F@st V2-nél optika esetén, hogy ha beszélek vezetékes telefonon akkor kimaradnak hangok, szaggatottan hallják a vonal másik felén amit mondok. De nem mindig, de talán az esti órákban mintha gyakrabban előfordulna.

Gondolom optikánál nagyon nem kellene számítani annak, hogy mennyire van leterhelve a hálózat.

Találkozott más is ilyen problémával, gondoltam rákérdezek mielőtt bejelentem.

Sőt már most hívást sem tudok indítani, kisípol, hogy nincs olyan telefonszám amit hívni akarok, holott van. Vagyis ha be van dugva a phone 2-re a másik telefon, akkor nem tudok hívást indítani. Ki érti ezt.

[ Szerkesztve ]

(#106637) Atomantiii válasza Atomantiii (#106636) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vagyis a másik telefontól független, hol tudok hívni hol nem.

(#106638) lszlogal válasza Atomantiii (#106636) üzenetére


lszlogal
senior tag

Itt is volt már ez téma nem egyszer, szerintem ONT bug.. Jelentsd hibára, mert nem működik úgy ahogy kéne.

(#106639) donmackó válasza Atomantiii (#106637) üzenetére


donmackó
őstag

Ha nem tudsz hívni akkor rebootold az ont-ot. Nálam meg szokta oldani a problémát, pedig már a kezdetektől jelen van ez. A upc-nél nem volt ez a jelenség, illetve próbáltam máshol is a telót (upc-s hálón) és nincs baja. Ellenben próbáltam itthon másik vezetékes készüléket és ugyanúgy fenn áll a hiba.

Release the cable hounds!

(#106640) lszlogal válasza donmackó (#106639) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ja. Megoldja ideiglenesen. A reboot csak félmegoldás :) Jelenteni kell hibára (e-mailben!!), és csak megoldják. Ennyi pénzből már egy normális ONT kijönne. 8.000-ért veszek olyat, ami atomstabil.

[ Szerkesztve ]

(#106641) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Milyen ajánlott switch van, az olcsó, de még stabilan használható kategóriában, ami IPTV-t is hibátlanul tud kezelni?

Gondolom ez nem a legjobb topik hozzá, de Telekom ügyfelek lévén itt lehet nagyobb tapasztalat.

(#106642) DJ. Ru$y válasza Szokenesz (#106641) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

TP-Link

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106643) Atomantiii válasza donmackó (#106639) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi mindenkinek, próbálok egy újraindítást hátha megoldja.

Bár már 1 éves az ONT eddig nem csinált ilyet.

(#106644) Szokenesz válasza DJ. Ru$y (#106642) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Köszönöm! Ezt néztem is, hogy egész korrektnek tűnik. :)

(#106645) Túzok22 válasza Atomantiii (#106636) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nekem is Telekom optika van és Sagemcom f@st 5655v2 ONT-om, nekem eddig semmi probléma nem volt vele, a telefonvonal se akadozik, semmi. Remélem a közeljövőben sem fog semmi gond lenni vele.

(#106646) vizslakutya válasza lszlogal (#106635) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszi,azt hiszem a Strong lesz a kiválasztott.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#106647) Atomantiii válasza Túzok22 (#106645) üzenetére


Atomantiii
őstag

Eddig nálam sem csinálta csak mostanában. Kicsit több, mint 1 éve használom.

Este kapott egy újraindítást, ha továbbra is vacakol akkor jelentem hibára.

(#106648) Vanek úr válasza Szokenesz (#106644) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Szia,
Nekem is a DJ. Ru$y által linkelt switch van.
IPTV, médiabox, és egy külön pc (amivel a "kölcsönzőbe" járok ) megy róla és hibátlan!

...nincs klímám, windows van.......

(#106649) #70234880 válasza lszlogal (#106640) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ha a switch részét átadja a switch-nek, vagy nem terheled rommá torrentel, akkor atom stabil a vezetékes része is.

(#106650) lszlogal válasza #70234880 (#106649) üzenetére


lszlogal
senior tag

De ha adnak egy ONT-t aminek van router funkciója is, akkor miért tegyek be mögé egy másik switchet? Nem lenne szabad meghalnia egy kis torrenttől, ill. LAN-on belüli másolgatástól. NIncsenek nagy elvárásaim a szolgáltatói eszközökkel kapcsolatban, de ennyit igazán tudhatna. Csak működjön. De nem működik, csak akkor, ha saját eszközt teszek be mögé. Nem tudom hogy mit csinálnak a Telekomék és a Sagemcomék, de valami nagyon nincs rendben. Van olcsóbban stabilabb és jobb, és a drága szart választják. A VoIP-ról már nem is beszélek.. Franc se érti őket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.