Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107401) lszlogal válasza Beniii06 (#107400) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ahogy nézem, 10M körül jön a HD stream, mégis sokkal rosszabb, mint a DIGI DVB-C, ami kb. ugyanez a bitráta. Csak hogy miért, ez már jókérdés..

[ Szerkesztve ]

(#107402) viktorhu válasza lszlogal (#107401) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt hogy méred le? A box adatforgalmát nézed?

(#107403) lszlogal válasza viktorhu (#107402) üzenetére


lszlogal
senior tag

boxon:

menü megnyit > beállítások > rendszerinformáció > 2834247 számsor beüt > kilépsz, és megjelennek a box információi (cpu használat, bitráta, stb.). Kikapcsolni ugyanígy, de újraindítás után is eltűnik.

(#107404) Pubszon válasza viktorhu (#107398) üzenetére


Pubszon
veterán

Koaxon nem tudom hogy működik, csak azt, hogy egy analóg csatorna annyi sávszélt foglal mint 8 digitális HD.

Optikán az IPTV az multicast, tehát mindig minden előfizetőig eljut az összes csatorna.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107405) viktorhu válasza Pubszon (#107404) üzenetére


viktorhu
veterán

Koaxon is multicast, arra van az első négy csatorna. Nincs már analóg jel tudtommal (nem is kerestem).

Szerk: a multicast nem jelenti feltétlenül, hogy minden csatorna mindig eljut minden előfizetőhöz, hanem azok a csatornák, amiket éppen néznek az adott szegmensen.

[ Szerkesztve ]

(#107406) lszlogal válasza viktorhu (#107405) üzenetére


lszlogal
senior tag

Értem én hogy multicast, de valahogy akkor is le kell küldeni azt a 140 csatornát, ha mindenki mást néz. Bár mondjuk egy szegmensen nálunk 100 EFI körül van, szóval ott nem probléma.. Mindenki meg úgysem fog mást nézni..
Viszont számomra még mindig érthetetlen, hogy a 10Mbps HD adás miért rosszabb minőségű a 8-9Mbps DIGI DVB-C-től. Biztos hogy 4 csatorna külön az IPTV-nek van fenntartva? Mondjuk mikor a modemem csak 8 vagy 9 csatornával állt össze, akkor nem működött a TV, lehet benne valami.. És a VoIP, TV és a net külön VLAN-on megy gondolom, hisz így tudják elszeparálni egymástól őket..

[ Szerkesztve ]

(#107407) viktorhu válasza lszlogal (#107406) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a bitrate érték nem lehet egy már részben kicsomagolt adat? Egyszer kipróbáltam azonos tévén oda-visszakapcsolgatva a digi és a telekom iptv hd azonos csatorna között váltogatva, és a fő különbség nekem olyannak tűnt, mintha a telekom simán túl lenne tömörítve - mint amikor túltolja valaki a jpeg tömörítést.

(#107408) Pubszon válasza viktorhu (#107405) üzenetére


Pubszon
veterán

Telekomnál ez úgy van, hogy a legnézettebb x csatornák (RTL Klub, TV2 stb) mindig eljutnak, a többi pedig csak amikor kell.
Ettől függetlenül 400Mbps van fenntartva neki.

Koaxon azért lehet jobb minőségű szerintem, mert ott külön van elszeparálva az internet frekvencia sávjaitól. Ugye így lehet szűrőkkel kizárni előfizetőket, hogy TV-t ne kapjanak csak netet.
Gondolom én.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107409) lszlogal válasza Pubszon (#107408) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ezt mondom, szerintem VLAN-al oldják meg, mondjuk azzal lehet a legegyszerűbben, és jó megoldás.. csak a végberendezésnek is támogatnia kell (modem, ont)..

viktorhu:

mivel kötelező a szolgabox, így sokmindent megengedhetnek maguknak.. Pl. H.265-ben küldik ki a streamet, vagy tömörítve, és a box csomagolja ki.. De a végtelenségig sorolhatnám, olyan sok lehetőség van.. Nem tudom.. Lehet a box rontja el a minőségét valamiért? Néztem, max 4-5 sec a delay a DIGI és az IPTV stream közt, szóval nem nagy.. Pufferelni sem pufferelnek olyan sokat..

Nyilván az a cél, hogy minél kisebb sávszélen tudják leküldeni a TV streamet, minél kevesebb erőforrást használjon.. Valahogy le kéne mérni, a modem és a box közé kéne iktatni egy raspberry pi 4-et..

Ha megnézel egy 6,5Mbps youtube streamet, akkor jelen esetben sokkal szebb mint az IPTV..

[ Szerkesztve ]

(#107410) DBob válasza lszlogal (#107409) üzenetére


DBob
őstag

"Ha megnézel egy 6,5Mbps youtube streamet, akkor jelen esetben sokkal szebb mint az IPTV.."

Ohh wow. Tehát egy realtime, h264 one-pass encodenál jobb minőséget biztosít egy vp9, offline two-pass encode?
Mesélj még.

(És ez egy műszaki fórum... :( )

[ Szerkesztve ]

(#107411) lszlogal válasza DBob (#107410) üzenetére


lszlogal
senior tag

oké, egy példának akartam felhozni.. De számomra még akkor is érthetetlen, hogy miért olyan a minősége, mint amilyen.

(#107412) 8zabi


8zabi
őstag

üdv

van valaki, aki flip optikát váltott telekom optikára, magenta 1-re? gondolom a kábel maradhat, még lehet az ont is, annyira egyformák 'belül'

tapasztalat?

(#107413) viktorhu válasza lszlogal (#107409) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a saját routeremet router módba rakom, akkor ott az igmp beállításoknál kéri a vlan beállításokat is (amik a telekomos hgw beállításaiban el vannak rejtve, nyilván ezeket nem is fogják megadni, ezért is nem lehet iptv mellett bridge módba kérni).

(#107414) viktorhu válasza 8zabi (#107412) üzenetére


viktorhu
veterán

Madzag marad, a dobozt cserélik, mert másik leltárban vannak, meg (legalábbis koaxnál ezt láttam) nem is azonos a két szolgáltatói szoftver. Meg az iptv doboz beállításaiból (legalábbis amikor hozták, mert aztán később nem próbáltam) hiányzott a telekomos mobilalkalmazással való összekötés opciója.

(#107415) lszlogal válasza viktorhu (#107413) üzenetére


lszlogal
senior tag

Valószínű igen..

(#107416) Kaba


Kaba
veterán

Sziasztok!
Nemrég lett bekötve az optikai net.Modem a Sagemcom 5655.Eddig teszi a dolgát,ami viszont meglepett,hogy a Wifi hatósugara még 2,4 Ghz-en is lényegesen kisebb mint a Tc 7200-as PR-es modemé volt.Nálunk még az akciós olcsósított csomagok vannak.A környezö településeken,ahol valamivel elöbb müködött az optika már a jelentösen megemelt csomagárak vannak érvényben,igy több ismerösöm is tervezi a gyors megrendelést mielött itt is emelkednének az árak.Véleményetek szerint milyen csomagokat célszerü választani,hogy azok még évekig ne legyenek kivezetve,így megörizhetö lenne a jelenlegi akciós ár.

(#107417) Pubszon válasza Kaba (#107416) üzenetére


Pubszon
veterán

Mindegy melyiket rendelitek, nem vezethetik ki tőletek még a hűség lejárta után sem. Sőt, még árat sem változtathatnak.
Ha mondjuk 10+ év a terv, akkor a 1000/1000, de ez csak saját vélemény.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107418) Beniii06 válasza Kaba (#107416) üzenetére


Beniii06
őstag

A wifire nem nagyon lehet mit mondani egyedi dolog. Mit értesz akciós csomag alatt? Mert területi kedvezmények vannak adott címekre és még eddig nem lehetett hallani, hogy megvonták volna a kedvezményt és piaci ár lett volna. Hasonló volt most hó elején a Spec 2 Spec 1-be való olvasztásával, de az akkor sem piaci lett. Ha engem kérdezel a "legjövőállóbb" csomagnak a Net L-t találom (1000/1000 optika), ez talán a legjobb ár/érték arányú(területi kedvezménnyel) és a kisebb net csomagokat nagyobb valószínűséggel fogják kivezetni, majd megszüntetni szerintem.

"Got any other secret weapons?"

(#107419) Pubszon válasza Beniii06 (#107418) üzenetére


Pubszon
veterán

Hó elején a Spec 2-es területeket áthelyezték Spec 1-be és piaciba!
Tehát nem mindenki járt jól, valakinél sokkal drágább lett.
De igen, ez nem valószínű hogy drágulni fog, de sosem tudni...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107420) Kaba válasza Beniii06 (#107418) üzenetére


Kaba
veterán

A települések ahol felmentek az árak kb 10-15 km-re vannak tölünk.
Az 1000/1000 optika +tel logikusnak tünik,viszont lennének olyanok is akik a net mellé Iptv-t is igényelnének.Akkor talán helyesebb lenne feltenni a kérdést melyik tv- csomagot ne válasszák.

(#107421) czegee


czegee
csendes tag

Sziasztok, olyan problémába futottam hogy 1000/1000 es netem van vezetékes módón jön is szuperül viszont wifin 60-70 mbitet mérek a sagemcom f@st 5655v2 router/modemmel.
Gondoltam jó, akkor átpattintom ppoe passtroughba és a saját Archer C9-es Tplink routeremmel szórom az áldást, de a helyzet változatlan maradt, valamint továbbra is csinál olyat hogy a wifi csak megszakad és addig nem csatlakozik vissza az eszköz amíg manuális vissza nem csatlakozok ( de akkor megy rendesen, persze továbbra is 60-70 mbit).
A maximum amit mértem 120 mbit volt, vezetéken meg 930mbit. Próbáltam 2.4Ghzen, majd 5Ghzen is, 5Ghzen rosszabb volt a helyzet mint 2.4-en, pedig 10 cm-re álltam a routertől.

Valami tipp? Valahogy le van korlátozva a wifi telekom által? Vagy mit nem veszek észre?
Előre is köszi a helpet.

(#107422) AnonymusX válasza czegee (#107421) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Milyen eszközzel mérsz? Mivel a HGW és a router wifijén is hasonló eredményt kaptál, így a leírásod alapján arra gyanakodnék. Wifin ne számíts gigabites sebességre, mert az ezekkel az eszközökkel lehetetlen. A 120 Mbit meg adott körülmények között jónak is számíthat, de ehhez több infó kellene (mennyire zsúfolt a wifi hálózat és az a csatorna, amelyikre állítottad a wifid).

(#107423) Starchm válasza czegee (#107421) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen telóval méred?
Van valami más wifit zavarható dolog a közelben?
Ha áttoltad a ppoe-t kikapcsoltad a sagemben a wifit, h ne zavarja a c9-t?

(#107424) Pubszon válasza czegee (#107421) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyen eszközzel méred?
Mennyi a kapcsolati sebesség?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107425) zolokas


zolokas
aktív tag

1000es net! Szerintem kell cserélnem ssd-t gyorsabbra!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#107426) czegee


czegee
csendes tag

Iphone 7el, ipaddal, bátyámék iphone xr-jén valamint egy Nokia 6-on mindegyik ugyanezt produkálja

(#107427) czegee


czegee
csendes tag

ja és speedtesttel mérem több szerveren is ( digi, zjrt informatikai kft, kapulan)

(#107428) lszlogal válasza czegee (#107421) üzenetére


lszlogal
senior tag

A wifitől ne várj sokat, mobilon gondolom nem kell az a nagy sebesség. Én 300/20-as nettel, a fast3686V2 modem wifijével 180Mbps-t mértem ma telefonnal. Természetesen 5G-n. És csodálkoztam is rajta, hogy tud ennyit.

Azt javaslom neked, hogy a laptopokat és a PC-ket kábelen használd, ha ki szeretnéd használni a gigabites sebességet, mert különben teljesen fölösleges ez a csomag. Természetesen cat5e vagy cat6 kábelekkel.

(#107429) dchard


dchard
veterán

Hosszas gondolkodás után döntöttem úgy, hogy megosztom az alábbi Telekom ED3.1 információkat. A közreműködésért köszönet illeti viktorhu fórumtársat.

Az alábbi mérések spektrumanalizátorral készültek a Magyar Telekom kábeltv hálózatán, budapesten.

A fenti képen a teljes DS spektrum látszik, nagyjából bejelöltem a fontosabb részeket.

Közelebbről megvizsgálva az ED3.1 DS OFDM blokkot azt látjuk, hogy 606-796MHz között helyezkedik el, ez megfelel egy darab maximális csatorna sávszélességű ED3.1 OFDM blokknak, összesen 190MHz modulált sávszélességgel. A valós idejű analízisből megtudható, hogy a Telekom 50kHz széles al-vivő távolságot választott (4K FFT):

Fenti képen középen egy fix pilot, körülötte 4 darab OFDM al-vivő látható.

Ezekből megtudhatjuk, hogy maximális moduláció mellett ez összesen 1.8Gbit/s plusz sávszélességet jelent szegmensenként (amihez hozzáadódik a meglévő ED3 kapacitás). Az ED3.1 képes modemek össze tudják fogni az összes ED3 és ED3.1 csatornát egyszerre.

A PLC csatorna 746MHz-en helyezkedik el (összesen 6MHz sávszélességben):

A fenti képen a PLC és a hozzá tartozó 4-4 darab fix pilot csatorna látható. Itt jegyezném meg, hogy a modemek nem a közép-frekvenciát mutatják a webes felületen, hanem a PLC csatornához tartozó első pilot csatornát.

A fenti kép csak érdekesség: az ED3.1 csatorna felső határát mutatja, illetve az egyik fix pilot csatornát. Szépen látszik, hogy a pilot csatorna 6dB-vel erősebb, mint az adat vivők.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#107430) lszlogal válasza dchard (#107429) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ez érdekes. Mentem a hozzászólásodat. Én már arra vagyok kíváncsi, amikor már nem fogják keverni a D3-at a D3.1-el. Sőt, a DOCSIS4 még izgalmasabb, már várom, hogy mit alkottak azzal kapcsolatban. Elvileg egy pár éven belül lesz eszköz is hozzá..

(#107431) #70234880


#70234880
törölt tag

Telekom ONT update.
F@st 5655v2 AC
Software Version: SG3G10000494
GUI Version: 1.110.54

(#107432) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyat csinálni, hátha valaki már csinált olyat !
A ház egyik távoli szobájába megy az egyik iptv, és szeretném lecsapolni az oda menő utp kábelből az internetet! Lehetséges ?
Ott a szobában már kicsi a wifi lefedettség, tehát vagy egy routert ráakasztani ami szórná az áldást vagy egy switch-ben gondolkoztam akkor vezetékkel tudnám tovább vinni az ottani STB, Xbox , laptopnak a netet! remélem érthetően írtam le és megvalósítható!
Köszönöm előre is a segítséget!
:R

bandi

(#107433) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok!

Pár hete írtam az 1000/25-ös net (kábel) megrendeléssel kapcsolatban, fél órája jöttek az új 3890-es sagemcom-mal, úgyhogy mostmár itt is be van kötve.

Csináltam is gyorsan 10 mérést, ezt stabilan hozza:

Délután és este is mérek még, kíváncsi vagyok mit tud akkor, ha terheltebb a hálózat.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#107434) anderledani


anderledani
őstag

Sziasztok! Kb augusztus 20 óta rendszeres az, hogy addig lassú az internet, amíg a windows-ban le nem tiltom és újra nem engedélyezem a hálózati adaptert.
HGW: SAGEMCOM FAST3686
250-esre vagyunk előfizetve
Ethernet kábellel közvetlenül a Sagemcom HGW-re csatlakozom a géppel.

Letiltás-újraengedélyezés előtt van hogy csak 3-4mbit jön, utána rendesen 250. Ugyanezt tapasztalja a 2 utcányira élő ismerősöm is. Budakalász.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#107435) lupus_l válasza tuto558 (#107433) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nekem még bekötés után pár óráig 500-as sebességgel jött, éjfél körül meg a csomagnál gyorsabb. (Néha 1.4, de csak éjfél után)

[ Szerkesztve ]

(#107436) lszlogal válasza bandi20 (#107432) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen. Két megoldás létezik. Osztod az UTP-t, az egyik a boxba megy, a másik egy AP-be. Ez a rosszabbik megoldás, mert így csak 100Mbps kapcsolatod lesz.

Második, jobb megoldás:
Veszel egy IGMP képes routert, beállítod az IGMP snoopingot valamelyik portjára, és arra rádugod a boxot. Innentől kezdve szórja a wifit, és a többi portjára azt dugsz rá, amit szeretnél.

(#107437) Starchm válasza lupus_l (#107435) üzenetére


Starchm
őstag

1 gigas porton mer 1.4et az oldal? Vagy azon a sagemen mar nagyobb port lenne?

(#107438) lszlogal válasza lupus_l (#107435) üzenetére


lszlogal
senior tag

Telefonon hogy tudsz ennyit mérni?

(#107439) lszlogal válasza anderledani (#107434) üzenetére


lszlogal
senior tag

Próbáld meg Linuxszal, lehet a Windows alkotott megint valamit, és gallyravágta a hálókártyadrivert. Ha több eszközön, több kábellel linuxon is rossz, akkor passzolom..

(#107440) lupus_l válasza lszlogal (#107438) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Szerintem felfele kerekít a mérés, Synology router van rákötve a v3-as routerre.
Cat7 kábel, 5 GHz hálózat kanadai profillal (így nem nagyon használt csatornákkal).

[ Szerkesztve ]

(#107441) lszlogal válasza tuto558 (#107433) üzenetére


lszlogal
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog hozni egy év múlva.. Gondolom akkor már elég sokan lesznek 3.1-en.

(#107442) DJ. Ru$y válasza lupus_l (#107435) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy fake mérés. Ennyi wifin, telefonnal, szinte lehetetlen, de még kábelen sem, mert a gigabites port limitációk miatt 960-980 Mb/s a plafon reálisan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107443) foxesh


foxesh
csendes tag

Nem lehet már online ügyfélszolgálaton díjcsomagot váltani? Csak Kiegészítő szolgáltatások közül enged választani.

(#107444) lupus_l válasza DJ. Ru$y (#107442) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Pedig már megörültem :(

(#107445) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék váltani 1000/25-re. A kérdésem, hogy automatikusan cserélik a 3686V2-őt, 3890 V3-ra vagy kérni kell külön? Mert vissza olvasva a forumon nem volt számomra egyértelmű.

Köszönöm a választ!

Üdv t,

(#107446) DJ. Ru$y válasza tajati (#107445) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te hiába kérsz bármit is, ha a rendszer nem írja elő az eszközcserét (Pl. optikán csomagváltáskor), akkor bizony nem cserélnek eszközt. A koaxos gigabithez minden esetben eszközcsere kell. Szóval nem kell kérned, a rendszer dobni fogja és cserélik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107447) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#107446) üzenetére


lszlogal
senior tag

Egyszer mondta nekem egy CallCenteres, hogy az 1000/25-ös csomagot elvileg ED3.0-n is adhatják bizonyos területeken. Vagyis legalábbis ez volt a rendszerben, lehet oltári nagy elírás volt. Ez érdekes.

Viszont lenne egy kérdésem: Mit kell mondani Vandának, hogy egyből Magentáshoz kapcsoljon?

[ Szerkesztve ]

(#107448) tuto558 válasza lszlogal (#107447) üzenetére


tuto558
tag

A szerelő is ugyanezt mondta ma nálam, aki hozta a modemet, hogy nem is érti minek kell cserélni, amikor simán tudná az előző Sagemcom is. Azt mondta, hogy iskolákba vittek korábban netet (nyilván nem lakossági csomag) és ott látta, hogy képes a régi Sagem is 1 Gbit-re.

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#107449) dchard válasza tuto558 (#107448) üzenetére


dchard
veterán

Ebből is látszik, hogy a szerelő nem minden esetben látja át a rendszer egészét, csak részinformációkat.

Valóban, ott ahol van 32 csatorna, és olyan D3 modem ami tud is ennyit, ott D3.1 nélkül is adható lenne a gigabites csomag. Csakhogy, a D3 csatornákon osztozik az összes előfizető, ami így is eléggé tele van, ezért csak vállalati ügyfeleknek adtak el eddig hasonlót kis számban.

A lakossági csomag bevezetésével nyilván nőni fog a gigabites előfizetők száma, ezért a jobb kapacitás kihasználás érdekében (nomeg az extra sávszélesség miatt) praktikusan a lakossági értékesítést csak D3.1-en indítják el, ami jó döntés (egyszer a telekomnál is győzhet a józan ész...). Így a D3.1 modemek egyszerre férnek hozzá a D3 és D3.1 csatornák összességében 3.4Gbit-es kapacitásához. Így kisebb az esélye a torlódásnak, és jobb lesz a hálózati kihasználtság.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#107450) lszlogal válasza dchard (#107449) üzenetére


lszlogal
senior tag

Gondolom idővel mindenkinél cserélik a modemet 3.1-esre, és lekapcsolják a 3.0-t. Cserélik a repeatereket, tapeket, etc, és akkor már tudni fog 10/1G-t. De ez is érdekes. Tudtommal a 3.1 full-duplex 10/10G-t tud, és 2017-ben véglegesítették azt a szabványt.

Úgy olvastam, hogy a DOCSIS4-et pedig jövőre fogják, de lehet tévedek.. De mire eszközök lesznek hozzá, az 5 év minimum..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.