Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) Maxxxim válasza DJ. Ru$y (#106746) üzenetére

Csak az előző hsz-ekben írták, hogy volt keveredés hogy kiküldik-e a cuccost vagy szerelő jön:
Itt és itt is hasonlót írtak, de végül mindkét esetben szerelő lett a vége.
Ebből gondoltam, hogy esetleg az elején lehetett náluk valami képzavar de végül kiforrott, hogy marad a szerelős megoldás :U

(#106752) Maxxxim válasza grobi007 (#106750) üzenetére

Megmondom őszintén, mikor olvastam, hogy a pendrive bedugása után azt hiszem Roli27-nél összeomlott a HGW, én meg sem próbálkoztam vele.

Az előző, 3686-os Sagemcomnál működött ugyan, de olyan tetü lassú volt az USB port elérése akár FTP-n, akár médiaszerverként, hogy feladtam, hogy NAS-ként használjam :W
(másnál is felmerült ez a a hiba és az lett a végkövetkeztetés, hogy szar a firmware, és ezzel ennyit tud)
Végül vettem egy használt ASUS routert, amin van USB3 csati, és az funkcionál NAS-ként :K

(#106753) #78121280 válasza Maxxxim (#106752) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jah toltam neki egy resetet hogy észhez térjen. :DDD

(#106754) grobi007 válasza Maxxxim (#106752) üzenetére


grobi007
tag

Már ezen is USB3.0 van elvileg, így akár gyorsabb is lehet. De én sem atomerőműnek akarom hasznosítani, csak egy darab IP camera biztonsági mentésére használom. Ezért nem akarok egy külön NAS-ba invesztálni.
Az az igazság, hogy ez nekem most fontosabb, mint az 1gbps sebesség, bár remélem a kettő nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

(#106755) grobi007 válasza #78121280 (#106753) üzenetére


grobi007
tag

Nálad milyenek az első tapasztalatok Docsis 3.1 vonalon?

(#106756) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Jeleneg 120/10-es kábelnet van Cisco HGW-vel.
Tűzfal - WiFi minden OFF és DMZ-be van a saját Router. így tök jó és stabil.

300 vagy 500 vagy 1000-es netre tervezek felváltani.
A HGW-t gondolom ki fogják cserélni, mert a mostani nem tudná a 300Mbps-t se.
Na és ehhez kapcsolódnak a kérdéseim.

Milyen HGW-t adnak helyette? Mindegyik csomaghoz ugyanazt adják, vagy a nagyobb csomaghoz jobbat?
Fontos lenne, hogy megbízható legyen és hogy ki lehessen kapcsolni a tűzfalat WiFi-t és működjön a DMZ.
Mennyire jók az aktuálisan új HGW-k?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#106757) #78121280 válasza grobi007 (#106755) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem Digi optika az elsődleges kapcsolatom. :D
A T-s net csak X okból van, nem nagyon használom, így sok tapasztalatot nem tudok róla mondani, a ping ugyan annyi mint ED3.0 7-12 között WIFI-n 17-25. Néha ránézek a sebességre, fullon pörög. Ennyi. :DDD

Ja és a VoWifi nem megy ha az új Sagem WIFI-re csatlakozok a mobil. Hátha fontos infó ez valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#106758) DJ. Ru$y válasza kopa1 (#106748) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rég láttunk! Köszi az infókat!

Esetleg bármi infó az új TV-s rendszerről? xDSL-es vectoringról? Tudom sokat akarok. :P :B

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106759) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Mint itt sokan mások is én is igényeltem az 1000/25-ös netet. Jelenleg 500/22 van, 10 mérésből kb. 7 alkalommal többet is hoz a névlegesnél így bízom benne, hogy megközelítőleg az 1000 is menni fog.
Nekem az ügyintéző srác azt mondta, hogy mivel nemrég rakták fel az 500-as net mellé az új HGW-t (akkor erre azt mondták ez tudja az ezret is), valószínűleg az nem lesz cserélve. De mivel a szolgáltatás még nem aktív feltételezem, hogy mégis. Vajon mit fognak adni helyette?

(#106760) lszlogal válasza NY_A (#106759) üzenetére


lszlogal
senior tag

Sagemcom F@st 3890V3 modemet fogsz kapni, az tud ED3.1-et.

(#106761) #78121280 válasza Bile Demon (#106756) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csomagváltásnál

- ha a kint lévő eszköz tulajdonsága lehetővé teszi a nagyobb sávszélességet NINCS eszköz csere. (Nálad cserélni fogják ha váltasz)
- ha nem teszi lehetővé akkor Sagemcom F@st 3890 V3 D3.1 eszközre cserélik, vaaaagy akár régebbi Sagemcom F@st 3686AC V2 ED3.0 is felrakhatnak 300-500M csomaghoz jó.
-1 gigabites netre váltás esetén mindenféleképpen Sagemcom F@st 3890 V3 D3.1 eszközre cserélik, mert csak ez tudja a gigabitet.

Mind a kettőnél ki lehet kapcsolni a Wifi-t és a tűzfalat is, a DMZ is rendben van.

(#106762) simpley


simpley
őstag

Telefonos egyeztetés után mikor kerül ki a szerződés a fiókba? Ill. az normális, ha semmi tájékoztatást nem küldtek? Ma délután egyeztettük

signed by simpley.

(#106763) Maxxxim válasza simpley (#106762) üzenetére

Nekem egészen a mai napig (amíg be nem kötötték) a régi csomag látszott.
Amikor a szerelő végzett a melóval és közölte, hogy "lezárta" - jelentsen ez bármit is - utána már a neten is az új csomag látszik az előfizetéseim között.

(#106764) bon válasza DJ. Ru$y (#106743) üzenetére


bon
őstag

Üzleti csomagnál is? Saját routerünk van, dual wan portos router.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#106765) simpley válasza Maxxxim (#106763) üzenetére


simpley
őstag

Igen, de végül az is kiderült hogy nem muszáj ám IPTV-re váltani, meglehet tartani a jelenlegi konstrukciót is ráaldásul sokkal olcsóbban is jött ki mint az új. Így viszont nem hiszem, hogy kimennének csak simán átváltják, nem?

signed by simpley.

(#106766) NY_A válasza lszlogal (#106760) üzenetére


NY_A
őstag

Értem. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#106767) DJ. Ru$y válasza bon (#106764) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudja a technológia a T-nél... Jobban jártok üzletin 2x 1 Gb/s-kel... Annak lesz 2 Gb/s uploadja is... 2 optikai szál, 2 ONT, 1-1 UTP a dual WAN-os routerbe.

Sagemcom ONT van kint, vagy valami spécibb eszköz?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106768) kchris78 válasza Maxxxim (#106744) üzenetére


kchris78
veterán

"Kiérkezéskor a szerelő "megsúgta" hogy ne reméljek túl sokat az 500-as nethez képest, nem az elsőt szereli..." ezt figyelembe veve teljesen folosleges egy forint pluszt is fizetni a gyorsabb netert. De nyilvan az hogy vegul kinel mennyi lesz a vege, az mindenkinel egyedileg alakul ki... szegmens mekkora, a tobbiek mennyire hajtjak ki altalaban illetve a meres pillanataban.

(#106769) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Telefonos ügyfélszolgálatnál mi a varázsszó, hogy ezen az értetlen robotpicsa Vandán túljusson az ember és ügyintézőhöz jusson?

Köszi!

(#106770) Starchm válasza CsodaPOK (#106769) üzenetére


Starchm
őstag

Bármilyen összetett mondat amelyben a két tagmondatnak semmi köze egymáshoz.

(#106771) CsodaPOK válasza Starchm (#106770) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi! Legközelebb kipróbálom.
Délután negyed órát pingpongoztam vele...

(#106773) CsodaPOK válasza Penguin_ (#106772) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

:R :R Köszi!

(#106774) viktorhu válasza CsodaPOK (#106771) üzenetére


viktorhu
veterán

Ne próbálj beszélgetni vele, csak egy szót mondj mindig. Utána visszakérdez, hogy jól értette-e, és igen / nem.

Gyorsabb, mint a régi menürendszer volt.

Hiba.
Jól értem, hogy hibát szeretne bejelenteni?
Igen.

(#106775) NY_A válasza viktorhu (#106774) üzenetére


NY_A
őstag

Ezt én is így szoktam. Mindig bejön. Egy szó és aztán igen. Lényeges gyorsabb mint régen.

(#106776) kalanchoe válasza viktorhu (#106774) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én az utóbbit szoktam használni, és olyankor viszonylag gyorsan kapcsolnak ügyintézőt.

(#106777) TeeJay válasza kopa1 (#106747) üzenetére


TeeJay
félisten

arról adj infót nekem hogy az ED3.1 2x2 mit jelent
netes infóban csak annyit láttam hogy DOCSIS3.1-nél 192MHz kell egy DS blokknak és 6 ilyen blokk = 10gigabit lefelé így kis matekkal kijön hogy 1DS tud 1,66gigabitet de ehhez ugye kell egyben 192MHz ami úgy annyi mint most 24 ED3.0 DS sáv
analógot gondolom ki kell szórni emiatt

szóval jó lenne egy kis szakmai infó hogy most akkor első körben lesz egy darab ED3.1 DS a vissza irány meg marad ED3.0 6US?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106778) TeeJay válasza DJ. Ru$y (#106767) üzenetére


TeeJay
félisten

ja és két 1/1gigás netet rendel valaki akkor majd nála két külön szálat kötnek be és annak a másik vége két külön GPON portban is fog végződni?
csak mert nem tudom Telekom mennyi szálat visz a gerincen de érdekes lenne ha minden szál másik portban végződne hiszen akkor hogy jön ki a 32 vagy 64-es osztás?
márpedig 1port nem tud többet 1,25gigabitnél vissza így csak akkor lesz két fullos 1/1gigás csomagja ha két külön portra kötik az meg nem lesz olcsó :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106779) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106777) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezer éve nincs analóg TV már, csak DVB-C azon sem sok csatornával, ami nem tudom pontosan hány MHz-en terül el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106780) DJ. Ru$y válasza TeeJay (#106778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Üzleti... Ott pedig a pénz beszél, kutya ugat rendszer működik, ha megfizeted mindent megoldanak. Nem véletlen, hogy a 2/1-es csomag nem 2/2 lett, pont emiatt a limitáció miatt.

De mondom, üzletin kicsit máshogy működik a világ, mikor nálunk az üzleti előfizetések alatt kiütötte a villám a modemeket nem napokat kellett várni a cserére, hanem órákat. Bejelentettem reggel, délután már cserélve volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106781) TeeJay válasza DJ. Ru$y (#106779) üzenetére


TeeJay
félisten

Össze kevertem upc-vel.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106782) Bile Demon válasza DJ. Ru$y (#106779) üzenetére


Bile Demon
őstag

DVB-C (a kódolt HD csatornák) már azoknak sincsenek, akik nem váltottak el róla?

Bruhe

(#106783) lszlogal válasza TeeJay (#106778) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem rakják őket külön portra. Valaki itt azt mondta, hogy 64-es osztásokat csinálnak, de én azt hallottam, hogy 32-eseket.

(#106784) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm tavaly szeptemberben felmondta a Telekomos szolgáltatásait (réz kábeles).
Fejlesztettek a környéken és lett optika.
Tegnap felhívtuk az ügyfélszolgálatot és megrendeltük az 1000-es NET-et alap telefonnal. Mondtam a hölgynek hogy legyen kedves a megjegyzés rovatba beírni hogy amennyiben még szabad a régi Telekomos vezetékes számuk akkor azt szeretnék visszakérni.
Nem sikerült elérnie a szerelőket az időpont egyeztetés miatt, így mára visszahívást ígért.
A kérdésem az lenne hogy ebben az esetben tényleg 20000.--ot kell fizetni bekötési díjként?
Mert azt mondta az ügyintéző.
Én az ÁFSZ 9 számú mellékletének 1-es pontjából nem ezt olvastam ki.

(#106785) #78121280 válasza Bile Demon (#106782) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#106786) DBob válasza kircsike (#106784) üzenetére


DBob
őstag

A 9. számú melléklet az akciós feltételekről tárgyal. Az-az a létesítés nem ingyenes természetesen, hanem a szolgáltató elengedi az összeget adott mennyiségű vállalt szerződési idő mellett.

Régen, még tizensok éve ha bizonyos időn belül cseréltél szolgáltatót, nem számítottál új ügyfélnek, de ez az wholesale időszak már elmúlt.

Lehet itt is ilyenről van szó, hogy az extra igény miatt nem minősül jogilag új ügyfélnek, emiatt az új ügyfelek részére szánt akciós létesítési díj sem alkalmazható.

De erre valós választ csak a Telekomtól fogsz kapni, nem egy nem innen.

[ Szerkesztve ]

(#106787) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

A tegnapi napon rászántam magam némi vezetékezésre. Több kábel nem fér már be a kábelcsatornába, így azt szerettem volna, hogy az iptv-hez kihúzott kábelt beledugom egy TP-Link TL-WR841ND LAN portjába, másik LAN portba pedig az asztali gépet, harmadikba az IPTV boxot. Mindezt természetesen kikapcsolt DHCP mellett.

Azt hittem ennyi elég lesz. Ment is a net és az IPTV is egészed addig, amíg le nem teszteltem a LAN-on csatlakoztatott laptopon a sebességet (speedtesttel). Tudni kell, hogy gigabites a net, de a tp-link ugye csak 100 MBites, a laptop is annyit tud. Mért is 95 MBit körüli sebességet, viszont alig, hogy elindult a sebességteszt, megakadt az adás.

Ezután már csak az ún. multicast hibát generálta, amikor is a csatornára kapcsolva pár másodperc adás megy, utána megáll a kép. A HGW-ről közvetlenül visszacsatlakoztatva a boxot megy tovább szépen az adás. Szóval ne ma HGW generálja, de ezt sejtettem is. Kérdésem az lenne, hogy ez most a tp-link gyengesége miatt van, vagy ez a jele az igmp snooping meg nem létének? Van olyan switch, amivel tuti nem jön elé ilyen probléma?

Köszi!

(#106788) lszlogal válasza vtechun (#106787) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nincs bekapcsolva az IGMP snooping. Olyan eszköz kell ami támogatja. Legyen akár switch, vagy router. A modemben ne kapcsold ki a DHCP servert, mert ha bekapcsolod az IGMP snoopingot egy bizonyos portra, akkor az fog a boxnak ipcímet adni. Van ugyan statikus IP cím beállítási lehetőség a boxon csak természetesen bugos, használhatatlan.

(#106789) vtechun válasza lszlogal (#106788) üzenetére


vtechun
veterán

a modemben nem kapcsoltam ki, csak a routerben, hogy ne ossza az is az ip-t, meg a modem is. De akkor ezek szerint ez nem támogatja? Van még talonban egy d-link DIR-842 -es router is, az esetleg támogatja? van erről tapasztalat? Köszi!

(#106790) Intruder2k5 válasza vtechun (#106789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amelyik TP-LINK támogatja, abban többnyire a LAN menüben van rá opció. [link]

(#106791) DJ. Ru$y válasza vtechun (#106789) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A DIR-842 elvileg tudja, ha ez az amit a Telekom osztogatott a gigás net mellé. Hogy hol van benne ne kérdezd. :N

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#106792) vtechun válasza Intruder2k5 (#106790) üzenetére


vtechun
veterán

Köszi, ahogy néztem, elvileg tudn(hat)ná ez a tp-link, legalábbis e-szerint:
https://www.tp-link.com/hu/support/emulator/ persze nekem lehet épp nem az a hardver verzió van, ami kellene :)

Kérdésem még az lenne, hogy jelenleg nem vagyok a helyszínen, ennek a routernek az ip-címe most 192.168.0.1, viszont a hálózatban, ahová be van csatlakoztatva, a 192.168.1.254-es hgw osztja az ip címet. Namármost, jelenleg én nem vagyok a címen, viszont nem bánnám, ha el tudnám érni a tp-link konfigfelületét. Van erre valamilyen mód, anélkül, hogy a net a laptopon megszakadna? Teamviewerrel vagyok jelenleg a laptopon. Pl. netmask átállítás segíthetne? Vagy mit lehetne tenni, hogy ne kelljen kimenni a helyszínre - főleg, hogy dolgozok épp. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#106793) viktorhu válasza #78121280 (#106785) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezeket akkor is megkapom, ha nem fizetek elő tévére? Erősen gondolkozom a gigabites csomagon tévé nélkül (konkrétan nem emlékszem, hogy mikor volt utoljára bekapcsolva a set top box, szóval egyre inkább úgy érzem, hogy fölösleges a tévéért fizetni, de valószínűleg kb. három alkalommal két év alatt). Szóval egy ilyen alap dvb-c egész jó backup megoldás lenne.

Viszont a flipesek úgy kötötték be a madzagot, hogy a csillapítót kintre tették a lépcsőházba, vagyis eleve csak az internet ág jön be a lakásba, és gondolom ezt a kiépítést használná a telekomos szerelő is, ha már itt van a kábel.

(#106794) lszlogal válasza viktorhu (#106793) üzenetére


lszlogal
senior tag

Tegyél be oda egy RG6 toldót, és tedd belülre a splittert, csak koaxot kell krimpelned. Roppantós F csatikat használj. :) problem solved. Igen, ezt ingyen kapod, az összes végponton ott van a DVB-C. De ha jófej a szerelő, akkor megcsinálja ezt neked.

[ Szerkesztve ]

(#106795) #78121280 válasza viktorhu (#106793) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen mert nem szűrik le azokat a DVB-C csatornákat ahol a tv csatornák mennek. :)

Ha csak sima mezei osztó van, akkor a TV ágra egy HPF szűrőt tegyél, csak hogy ne küldj zajt a hálózatba, ha meg MMWO van, akkor nem kell HPF szűrő mert a TV ágon már van.

[ Szerkesztve ]

(#106796) viktorhu válasza lszlogal (#106794) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi :) Azon is gondolkozom, hogy a régi digis koaxot a lépcsőházban rádugnám a kinti osztóra (túl szépen el lett rejtve, a flipes szerelővel nem is találtuk meg annak idején a kinti ágát, de ha tényleg keresem, nyilván ott van az). Mondjuk nem tudom, hogy a telekom leszedné-e a fejemet érte, viszont az a koax egyenesen a tévéhez jön be.

(#106797) viktorhu válasza #78121280 (#106795) üzenetére


viktorhu
veterán

Az alap csomag sem kódolt? Mert ha csak a start van, akkor nem éri meg a vacakolást :)

(#106798) RoyBatty válasza viktorhu (#106797) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem, nem kódolt, itt egy lista arról, hogy mely csatornák jönnek DVB-C-n. Viszont hosszú távra ne tervezz vele, előbb-utóbb teljesen ki fogják vezetni és csak IPTV lesz.

(#106799) viktorhu válasza RoyBatty (#106798) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi :) Nem gond, ha megszűnik, valószínűleg sokáig nem fogjuk észrevenni, ha nem lesz már :)

(#106800) lszlogal válasza viktorhu (#106796) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ha van egy mmwo, vagy sima osztó esetén HPF visszirányszűrő a TV ágon, akkor nem szedi le a fejed. Ha nem teszel be mmwo-t vagy HPF-et, akkor zavarja a DOCSIS rendszert, és előbb utóbb csak megtalálnak téged.

1. megoldás: elvágod a lakásban a bejövő koaxot, krimpelsz a végére egy roppantós F csatit, oda teszed az mmwo-t, kint pedig egy F toldóval megtoldod a koaxot.

2. megoldás: Az MMWO TV ágára kötöd a DIGI koaxot, a Data ágára pedig a modemet. Ha sima osztó van, akkor a TV ágra HPF szűrőt. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.